Де варто реле поворотів на Niva

Запобіжники системи управління двигуном

Він знаходиться на лівій боковині кузова, під панеллю приладів, поруч з діагностичною колодкою. Складається з чотирьох запобіжників:

Розташування блоків запобіжників і реле Niva 4х4

Основна частина запобіжників розташовуються в салоні ВАЗ 2121 під панеллю зліва від рульової колонки. Всього 4 блоки:

блок запобіжників системи управління двигуном; 2. реле склоочисника вітрового скла; 3. блоки запобіжників; 4. блок реле системи управління двігателем.Четвертий блок реле знаходиться над педаллю газу.

Основний і додатковий блоки запобіжників

Ці два блоки з’єднані між собою. У верхньому блоці встановлено 10 запобіжників, а в нижньому. 6. Маркування зліва направо:

Вентилятор грубки, обігрів заднього скла, задній склоочисник і омивач скла, насос омивача вітрового скла

Подрулевой перемикач, двірники вітрового скла, аварійна сигналізація, реле-переривник (в режимі покажчиків повороту), світло заднього ходу, комбінація приладів (покажчик температури охолоджуючої рідини, покажчик рівня палива, тахометр, контрольні лампи: покажчиків повороту, блокування диференціала, стоянкового гальма, аварійного стану робочої гальмівної системи, недостатнього тиску масла, резерву палива, заряду акумуляторної батареї)

ЗАМЕНА РЕЛЕ указателей ПОВОРОТОВ на НИВЕ

Ліва фара (дальнє світло), контрольна лампа включення дальнього світла

Лампи габаритного світла в лівому передньому і лівому заднемфонарях, ліхтарі освітлення номерного знака, контрольнаялампа включення габаритного світла

Лампи габаритного світла в правому передньому і правомзаднем ліхтарях, лампи підсвічування комбінації приладів, прикурювача, вимикачів, блоку управління отопленіемі вентиляцією

Вимикач аварійної сигналізації, реле-переривник (в режимі аварійної сигналізації), контакти реле обогревастекла двері багажного відділення

Звуковий сигнал, плафони освітлення салону, ламписігналов гальмування в задніх ліхтарях

Контакти реле протитуманного світла в задніх ліхтарях

Додаткові ланцюга запобіжників в комплектації Urban:

Єлектростеклоподьемники передніх дверей Електропривод бічних дзеркал

Електровентилятор кліматичної установки, компресор кондиціонера

Електровентилятор кліматичної установки, компресор кондиціонера

спосіб заміни

Для проведення операцій вам знадобляться:

 • Ключ-головка на «10» (бажано з механізмом-трещеткой);
 • Пластиковий знімач або подібне пристосування;
 • пасатижі;
 • Викрутки.

Перш ніж почнеться заміна реле-переривника поворотів Niva, від’єднайте мінусову клему від акумулятора. Доступ до продуктивністю виріб елементу забезпечується зняттям приладової дошки.

 • 1. Візьміть викрутку, звільніть щиток дошки приладів від двох самонарезающих гвинтів.

Акуратно подайте щиток на себе, подолавши опір пари засувок, які перебувають у верхній частині деталі.

Відкрутіть панель приладів ключем на «10».

Не кваплячись демонтуйте комбінацію приладів, одночасно позбувшись від накидної гайки гнучкого валу приводу спідометра за допомогою плоскогубців.

Від’єднайте дроти, витягнувши дві колодки.

Після встановлення місця, де розташовано реле поворотів Niva, відверніть гайку на «10», попутно від’єднавши від шпильки 3 дроти «маси». Потягніть пристрій на себе, а потім, злегка розгойдуючи, витягніть колодку. Замініть переривник на новий, як показано на фото.

Процес складання здійснюється в зворотному порядку. Критерієм працездатності вважають ритмічне спалахування сигналів після активації важеля перемикання або кнопки аварійної сигналізації. Легке відхилення темпу роботи від конвеєрного стану 2121 вважається допустимим.

Розташування блоків запобіжників і реле Lada 4 × 4

Основна частина запобіжників розташовуються в салоні Lada 4 × 4 під панеллю зліва від рульової колонки. Всього 4 блоки:

блок запобіжників системи управління двигуном; 2. реле склоочисника вітрового скла; 3. блоки запобіжників; 4. блок реле системи управління двигуном.

Четвертий блок реле знаходиться над педаллю газу.

Монтажні блоки для Lada 4 × 4 2020 року випуску

Реле покажчиків поворотів (артикул 8450082700, 9-контактне), а також реле склоочисників знаходяться під обшивкою в ногах водія, ліворуч від монтажного блоку запобіжників.

Увага! Схема реле і запобіжників може відрізнятися в залежності від комплектації та дати випуску автомобіля. Актуальні схеми монтажного блоку представлені в керівництві по експлуатації на дату випуску автомобіля (скачати з оф. Сайту для 3дв. Або 5дв.).

Чому постійно перегорає запобіжник або реле світла, або будь-який інший? Перед тим, як замінити його на аналогічний, слід спочатку знайти і усунути причину його перегорання. Це може бути коротке замикання, не вірно обраний номінальний струм і т.д. Для пошуку несправностей користуйтеся схемами електроустаткування. Питання на цю тему можна задавати на форумі.

Схема блоку реле над педаллю газу

K6. Додаткове реле

Якщо виникають проблеми з включенням запалювання, перевірте це реле, а також контакти в замку запалювання і контактну групу.

K7. Реле обігріву заднього стекла.Еслі заднє скло пітніє і не працює його обігрів, перевірте це реле і передохранітелі F8 і F9, кнопку включення і її контакти, а також контакти на клемах до елементів на задньому склі (щоб дістатися до них швидше за все доведеться зняти обшивку дверей багажника).

Ще буває, що плавиться сама плата монтажного блоку під зазначеними запобіжниками, тому що навантаження при включенні обігріву бічних дзеркал і заднього скла велика. В цьому випадку потрібно оглянути пошкодження плати, і можливо замінити весь блок запобіжників в зборі. Щоб не допускати виходу з ладу плати і запобіжників, не забувайте вимикати обігрів заднього скла, коли він не нужен.Также міг перетертися провід під лівим порогом.

F1 (5 А). лампи освітлення номерного знака, лампи приладової панелі, контрольна лампа включення світла на приладовій панелі, подкапотная лампа, лампа додаткового стоп-сигналу, лампи лівих габаритних вогнів.

Якщо не працюють будь-які з перерахованих ламп, перевірте цей запобіжник і самі лампи, їх роз’єми і проводку.

F2 (7,5 А). ближнє світло в лівій фаре.Аналогічно реле К4.

F3 (10 А). дальнє світло в лівій фарі, контрольна лампа включення дальнього світла фар на приладовій панелі.Аналогічно реле К5.

запобіжники:

F1 (5 А). лампи освітлення номерного знака, лампи приладової панелі, контрольна лампа включення світла на приладовій панелі, подкапотная лампа, лампа додаткового стоп-сигналу, лампи лівих габаритних вогнів.

Якщо не працюють будь-які з перерахованих ламп, перевірте цей запобіжник і самі лампи, їх роз’єми і проводку.

F2 (7,5 А). ближнє світло в лівій фарі. Аналогічно реле К4.

F3 (10 А). дальнє світло в лівій фарі, контрольна лампа включення дальнього світла фар на приладовій панелі. Аналогічно реле К5.

F4 (10 А). резервний запобіжник.

F5 (30 А). електричні склопідйомники передніх дверей і їх реле. Якщо при управлінні склопідіймачем скло опускається, але не піднімається (або навпаки), перевірте кнопку на двері. При опусканні і підніманні різна полярність і напрямок обертання двигуна. Також справа може бути в механізмі стеклопод’емника.

Щоб дістатися до нього, потрібно зняти обшивку дверей. Перевірте, щоб механізм ніде не закушували і шестерінки були цілі, без зламаних зубів. При наявності проблем можна замінити весь привід ліфта на новий.

F6 (15 А). блок управління блокуванням дверних замків. Якщо у вас перестали відкриватися двері, одна або кілька, перевірте цей запобіжник. Справа може бути в центральному замку, блоці управління, а також самих механізмах, тягах і замках дверей. Якщо немає досвіду, краще звернутися в автосервіс.

F7 (20 А). звуковий сигнал і його реле, прикурювач. Якщо не працює звуковий сигнал, перевірте цей запобіжник, підрульові контакти і проводку, контакти могли окислюватися, а проводка перетертися. Також перевірте сам гудок, можна його замінити на інший, наприклад на Двотональний від Волги.

Якщо не працює прикурювач, перевірте проводку і його контакти. Білий провід відповідає за підсвічування, червоний і чорний йдуть на контакти прикурювача.

Не вставляйте нестандартні роз’єми в прикурювач, вони можуть викликати коротке замикання. Якщо роз’єм в прикурювача ворушиться в сторони, краще скористатися перехідником і вставляти цей роз’єм туди.

F8 (20 А). елемент і реле обігріву заднього скла (контакти).

F9 (20 А). обмотка реле обігріву заднього скла, додаткове реле, двигун склоочисника заднього скла, перемикач склоочисників і склоомивачів.

F10 (20 А). резервний запобіжник.

F11 (5 А). лампи правих габаритних вогнів.

F12 (7,5 А). ближнє світло в правій фарі, моторедуктори коректорів світла фар. Аналогічно реле К4.

F13 (10 А). дальнє світло в правій фарі. Аналогічно реле К5.

Характер несправностей поворотников ВАЗ

Знаючи всі компоненти схеми, можна приступати до пошуку несправності. Для початку варто розуміти, що якщо поворотники раптом перестали працювати, в першу чергу, перевіряють відповідний запобіжник. Щоб дізнатися, де він знаходиться, подивіться на його кришку (зазвичай там розташовуються позначення) або знайдіть позначення в технічній літературі автомобіля. Перед проведенням ремонтних і діагностичних робіт обов’язково відключіть «мінусову» клему акумулятора.

Розташування

Виявити шукану деталь в автомобілі, а потім поміняти не складно. В 21213 і 21214 вона розташовується в салоні, за приладової дошкою, по її праву сторону. До кузову реле кріпиться через шпильку затягуванням гайки на «10».

Запобіжники і реле Niva Chevrolet, електричні схеми

Якщо ви власник позашляховика Chevrolet Niva, то рано чи пізно можуть з’явитися проблеми з електрикою, як і на будь-якому іншому автомобілі. Коли виходить з ладу будь-якої прилад, потрібно правильно визначити причину несправності.

Насамперед при перевищенні струму або короткому замиканні виходять з ладу запобіжники і реле Niva Chevrolet. Тому потрібно знати, які з них за що відповідають і возити з собою набір із запасних. У цій статті написано основні причини несправностей електрики, допоможе в діагностиці та усуненні неполадок.

Блок реле і запобіжників знаходиться під панеллю приладів, зліва від керма. Щоб дістатися до запобіжників, потрібно відкрити кришку. Для цього треба відкрутити 2 самореза викруткою.

Врахуйте, що на схематичному зображенні блоку два ряди запобіжників розташовані знизу, а реле зверху. Під кришкою панелі запобіжники будуть розташовуватися навпаки зверху, тому не переплутайте нумерацію. Якщо помітите невідповідність нумерації запобіжників або реле, значить у вас інша модель ВАЗ 2121 Chevrolet, новіша або старіша, в цьому випадку знайдіть відповідну схему і виконуйте пошук несправностей в ній.

K1. Реле для контролю справності ламп.

K2. Реле склоочисника лобового стекла.Еслі не працюють «двірники», перевірте це реле і запобіжник F9. Якщо вони справні, справа може бути в двигуні очищувача, його щітки, механізмі і шестерінки, а також в салонному перемикачі та його контактах.

K3. Реле-переривник покажчиків повороту і аварійної сігналізаціі.Еслі не працюють поворотники, перевірте запобіжники F16, F19 і це реле. Також перевірте контакт дроту, що йде на масу. Розташований зліва від блоку запобіжників, в глибині (для доступу потрібно зняти панель монтажного блоку).

Ще справа може бути в підрульові перемикачі, його контактах і раз’ёме.Еслі не працює «аварійка», перевірте кнопку її включення, її контакти, а також самі лампи в поворотниках, десь може бути коротке замикання або лампи перегоріли.

K4. Реле ближнього світла фар.Еслі не працює ближнє світло в одній з фар, перевірте запобіжники F2 і F12, а також самі лампи в фарах.Еслі не працюють обидві фари ближнього світла, перевірте це реле, а також кнопку включення світла і її контакти. Також врахуйте, що ближнє світло фар працює тільки при включеному запалюванні.

K5. Реле дальнього світла фар.Еслі не працює дальнє світло в одній з фар, перевірте запобіжники F3 і F13, а також самі лампи.Еслі не працюють обидві фари дальнього світла, перевірте це реле, а також подрулевой перемикач і його контакти.

Блок реле і запобіжників:

Врахуйте, що на схематичному зображенні блоку два ряди запобіжників розташовані знизу, а реле зверху. Під кришкою панелі запобіжники будуть розташовуватися навпаки зверху, тому не переплутайте нумерацію. Якщо помітите невідповідність нумерації запобіжників або реле, значить у вас інша модель ВАЗ 2121 Chevrolet, новіша або старіша, в цьому випадку знайдіть відповідну схему і виконуйте пошук несправностей в ній.

K1. Реле для контролю справності ламп.

K2. Реле склоочисника лобового скла. Якщо не працюють «двірники», перевірте це реле і запобіжник F9. Якщо вони справні, справа може бути в двигуні очищувача, його щітки, механізмі і шестерінки, а також в салонному перемикачі та його контактах.

K3. Реле-переривник покажчиків повороту і аварійної сигналізації. Якщо не працюють поворотники, перевірте запобіжники F16, F19 і це реле. Також перевірте контакт дроту, що йде на масу. Розташований зліва від блоку запобіжників, в глибині (для доступу потрібно зняти панель монтажного блоку).

Ще справа може бути в підрульові перемикачі, його контактах і роз’ємі. Якщо не працює «аварійка», перевірте кнопку її включення, її контакти, а також самі лампи в поворотниках, десь може бути коротке замикання або лампи перегоріли.

K4. Реле ближнього світла фар. Якщо не працює ближнє світло в одній з фар, перевірте запобіжники F2 і F12, а також самі лампи в фарах.

Якщо не працюють обидві фари ближнього світла, перевірте це реле, а також кнопку включення світла і її контакти. Також врахуйте, що ближнє світло фар працює тільки при включеному запалюванні.

K5. Реле дальнього світла фар. Якщо не працює дальнє світло в одній з фар, перевірте запобіжники F3 і F13, а також самі лампи.

Якщо не працюють обидві фари дальнього світла, перевірте це реле, а також подрулевой перемикач і його контакти.

Де Знаходиться Реле Поворотів На Niva 21213

Незважаючи на примітивність конструкції, зміна реле поворотів і аварійки Niva відбувається майже частіше зміни гуми по сезону. Як можна почекати? Навряд чи. Ознаки поломки проявляють себе таким чином, що звичайна експлуатація Niva 4 × 4 стає нездійсненною.

Питання правильної покупки і заміни реле повороту

Несправність реле. одна з найчастіших проблем електросистеми автомобілів, і, хоча правила дорожнього руху не забороняють експлуатацію транспортного засобу з несправними покажчиками повороту (так як сигнали можна подавати рукою), цю деталь в разі поломки слід якомога швидше замінити. На заміну потрібно вибирати реле того ж типу і моделі, що було встановлено на автомобілі раніше. Однак сьогодні на ринку існує безліч аналогів найбільш поширених реле повороту, і серед них можна підібрати потрібний прилад. Для вірного вибору потрібно враховувати наступне:

 • Напруга харчування. реле має відповідати харчуванню електромережі ТС (12 або 24 вольта);
 • Кількість і розташування контактів (терморегулятори). реле має стати на своє місце в блоці реле і запобіжників або в окремому роз’ємі без яких-небудь доопрацювань;
 • Габарити корпусу. реле не повинно виходити за габарити блоку реле і запобіжників (хоча тут є винятки).

Сучасні реле змінюються просто. потрібно відкрити блок реле і запобіжників, вийняти старе реле, при необхідності почистити електричний роз’єм (прибрати бруд і пил), і вставити нове реле.

Переривачі електромагнітотеплового типу з гвинтовими роз’ємами вимагають виконати більше маніпуляцій: потрібно послабити гайки старого реле, зняти дроти і зафіксувати їх на новому реле. При цьому саме реле зазвичай монтується на кузов за допомогою кронштейна і болта.

У деяких випадках електромагнітотепловие реле допускають зміну частоти переривання струму. для цього прилад потрібно розібрати і внести корективи поворотом гвинта, натягував нихромовую струну.

При правильному виборі і установці реле відразу ж почне працювати, забезпечуючи дотримання правил дорожнього руху.

Монтажні блоки для Lada 4 × 4 2018 року випуску

Основний і додатковий блоки, розміщені в салоні зліва від керма, під панеллю приладів. Блоки містять запобіжники типорозміру «Циліндр», десять і шість запобіжників відповідно. Номінали і призначення запобіжників вказані в таблиці 4 «Ланцюги, що захищаються плавкими запобіжниками»:

Блок з запобіжниками типорозміру «Стандарт». Блок розташований з лівого боку під оббивкою і містить запобіжники, які призначені для захисту пристроїв системи управління двигуном. Номінали і призначення запобіжників вказані в таблиці 5:

Блок запобіжників і реле, розташований з лівого боку від рульової колонки під панеллю приладів. Блок містить два запобіжника типорозміру «Стандарт», які призначені для захисту ланцюгів електробензонасоса, електросклопідйомники і електродзеркал. Номінали і призначення запобіжників вказані в таблиці 6:

Блок запобіжників і реле, розташований з правого боку від рульової колонки під панеллю приладів. Блок містить один запобіжник типорозміру «Максі» та два запобіжника типорозміру «Стандарт», які призначені для захисту ланцюгів гідроагрегату антиблокувальної системи. Номінали і призначення запобіжників вказані в таблиці 7:

Процес зняття і заміни

Для того щоб замінити перегоріли електрозапобіжників не потрібні особливі знання і навички. Все дуже просто.

Замена реле поворотов на Ниве (без разбора)

Міняємо запобіжники на автомобілі ВАЗ 2121 Niva самостійно

Якщо виходить з ладу будь-яке обладнання на автомобілі, то насамперед потрібно перевірити, чи цілий запобіжник. Зробити це нескладно і під силу навіть початківцю автомобілісту і відправлятися для цього на станцію технічного обслуговування немає ніякого сенсу. Елементарна заміна може обійтися вам в добру копійчину. Для цього достатньо знайти блок запобіжників ВАЗ 2121 Niva, який конструктори розташували в дуже доступному місці.

Електрозапобіжники на авто змінюються в разі їх перегорання, в обов’язковому порядку дотримуючись їх номінал. Але на автомобілі ВАЗ 2121 Niva трапляються й інші ситуації. Наприклад, багато автомобілістів скаржаться, що іноді електрозапобіжники просто випадають з колодки. Саме тому рекомендується змінити старий блок на новий, в якому оберігають елементи тримаються набагато краще.

Замена реле поворота Нива 2121

Запобіжники Niva 2121: де знаходяться, заміна. Автоексперт

Основний блок запобіжників знаходиться в салоні під панеллю приладів, зліва від керма.

№ реле розшифровка
1 Блок запобіжників системи управління мотора
2 Реле очищувача вітрового скла
3 блоки запобіжників
4 Блок реле системи управління мотором
 • Щоб дістатися до основного і додаткового блоків запобіжників в Niva, необхідно потягнути за засувку, яка розташована зверху блоків і зняти кришку:
 • розшифровка:
Позначення запобіжника (номінальний струм, А) захищаються ланцюга
F1 (16) Перемикач електродвигуна вентилятора обігрівача, вимикач обігріву скла дверей багажного відділення, електродвигун очищувача скла двері багажного відділення, вимикач очищувача і омивача скла дверей багажного відділення (насос омивача вітрового скла)
F2 (8) Подрулевой перемикач, електродвигун очищувача вітрового скла, вимикач аварійної сигналізації, реле-переривник (в режимі покажчиків повороту), вимикач світла заднього ходу, комбінація приладів (покажчик температури охолоджуючої рідини, покажчик рівня палива, тахометр, контрольні лампи: покажчиків повороту, блокування диференціала, стоянкового гальма, аварійний стан робочої гальмівної системи, недостатнього тиску масла, резерву палива, заряду акумуляторної батареї)
F3 (8) Ліва фара (дальнє світло), контрольна лампа включення дальнього світла
F4 (8) Права фара (дальнє світло)
F5 (8) Ліва фара (ближнє світло)
F6 (8) Права фара (ближнє світло)
F7 (8) Лампи габаритного світла в лівому передньому і лівому задньому ліхтарях, ліхтарі освітлення номерного знака, контрольна лампа включення габаритного світла
F8 (8) Лампи габаритного світла в правому передньому і правому задньому ліхтарях, лампи підсвічування комбінації приладів, прикурювача, вимикачів, блоку управління опаленням і вентиляцією
F9 (16) Вимикач аварійної сигналізації, реле-переривник (в режимі аварійної сигналізації), контакти реле обігріву скла дверей багажного відділення
F10 (16) Звуковий сигнал, плафони освітлення салону, лампи сигналів гальмування в задніх ліхтарях
F11 (8) резерв
F12 (8) резерв
F13 (8) Контакти реле протитуманного світла в задніх ліхтарях
F14 (16) запобіжник прикурювача
F15 (16) резерв
F16 (8) резерв
 • Блок запобіжників системи управління мотором.
 • На кузові зліва під панеллю приладів, розташований діагностичний роз’єм і блок з чотирма запобіжниками системи управління мотором. Для доступу потрібно відвернути два самореза і зняти кожух:
 • Схема розташування запобіжників в блоці Niva 21214.
 • розшифровка:
Позначення (номінальний струм, А) захищаються ланцюга
F1 (30) Контакти реле правого електровентилятору
F2 (30) Контакти реле лівого електровентилятору
F3 (15) Обмотки реле правого і лівого електровентиляторів, контролер, форсунки, котушка запалювання
F4 (15) Елементи обігріву керуючого і діагностичного датчиків концентрації кисню, датчик фаз, датчик масової витрати повітря, клапан продувки адсорбера

Трохи нижче основного блоку запобіжників знаходяться реле системи управління мотором.

№ реле розшифровка
1 реле запалювання
2 головне реле
3 Реле правого електровентилятору
4 Реле лівого електровентилятору
5 Реле паливного насоса
6 (F5, 15А) Запобіжник паливного насоса (бензонасоса)
 • Для заміни реле, голівкою на 10 відкручуємо дві гайки кріплення блоку:
 • знімаємо блок
 • відключаємо колодку джгутів-проводів
 • викруткою відкручуємо саморіз кріплення реле і знімаємо його.
 • Під панеллю приладів, трохи вище педалі газу, розташований блок з чотирма реле.
№ реле розшифровка
1 Реле заднього протитуманного світла
2 Реле включення обігріву скла дверей багажного відділення
3 Реле ближнього світла фар
4 Реле дальнього світла фар
 • Над цим блоком, за комбінацією приладів, встановлено реле поворотів і аварійної сигналізації:
 • Реле стартера знаходиться в моторному відсіку.
 • ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ. запобіжники і реле для:

Реле і запобіжники Lada 4 × 4 (ВАЗ 21214, 21314)

  23 грудень 2015 LADA.Онлайн 845 766 На сучасних позашляховиках АвтоВАЗу застосовуються інжекторні силові агрегати. У разі виявлення несправності в електрообладнанні автомобіля слід в першу чергу перевірити справність запобіжників і реле. Далі покажемо, де знаходиться монтажний блок (блок запобіжників або чорний ящик), а також розташування елементів всередині нього.