Де знаходиться стартер Kia RIO 3

Де знаходиться стартер Kia RIO 4?

Де знаходиться стартер на автомобілі Kia RIO В автомобілі сімейства Kia, незалежно від покоління, року випуску, пусковий механізм встановлений зліва, ближче до стінки блоку циліндрів см. Його каталожний номер B Аналог від Bosch обійдеться в рублів. Крім того, існують більш бюджетні моделі,

Де під капотом знаходиться стартер?

В незалежності від типу двигуна і його розташування під капотом, механічна або автоматична коробка передач стартер знаходиться в безпосередній близькості до коробки, частково закріплений на ній болтами. Пам’ятайте, коли розглядали принцип роботи зчеплення, згадувалася така деталь, як «маховик».

Де знаходиться стартер на Kia RIO?

Стартер на будь-якому моторі варто з боку маховика. Зокрема в Kia RIO 2 на двигуні G4EE він стоїть ліворуч по ходу руху, з боку салону. Спочатку знімаємо клему мінусового проводу з акумулятора. Потім і плюсову.

Де знаходиться стартер в машині?

Стартер знаходиться в місці, де двигун з’єднується з трансмісією. В цьому місці знаходиться колоколообразний кожух. Стартер може бути розташований в різних місцях навколо кожуха: ближче до верху, щоб можна було дотягнутися з-під капота, або внизу, так що отримати до нього доступ можна забравшись під машину.

Де знаходиться стартер у дев’ятки?

Стартер ВАЗ 2109, як і будь-якого іншого автомобіля, є одним з важливих елементів. Він знаходиться внизу зліва (по ходу руху) на картері зчеплення в передній частині двигуна між його блоком і радіатором.

Скільки коштує стартер на Kia RIO III?

Артикул Найменування Ціна
AMD.EL266 Стартер зуб: 8; конструкція без редуктора; потужність: 0.9кВт Kia RIO 3 AMD (Корея) 5382 руб КУПИТИ ІНФО
STA9462 Стартер зуб: 8; конструкція без редуктора; потужність: 0.9кВт Kia RIO 3 KRAUF (Китай) 8065 руб КУПИТИ ІНФО
знаходиться, стартер

Куди встановлюється стартер?

Стартер встановлюється на своє місце в машині. і вал спирається на дві втулки, як і дóлжно. Як правило, таке рішення застосовують з метою зменшення габаритів вузлів, і в принципі, поки все справно, воно нітрохи не гірше класичного.

2008 Kia RIO Starter Replacement

Виведіть наконечник оболонки троса з прорізи, розташованої в кронштейні, що встановлений на КПП і змістите трос в сторону.

Стартер Kia RIO 2 забезпечує обертання валу двигуна внутрішнього згоряння для запуску автомобіля. Зняти стартер

Виведіть наконечник оболонки троса з прорізи, розташованої в кронштейні, що встановлений на КПП і змістите трос в сторону. Щоб відключити троси управління механічною коробкою перемикання передач, треба зробити такі дії: Від’єднайте дріт від негативної клеми АКБ.

Після виконання робіт пов’язаних із зняттям тросів управління КПП, слід починати роботи пов’язані безпосередньо зі зняттям стартера. Щоб від’єднати троси управління АКПП виконайте наступні дії: Витягти наконечник оболонки троса управління КПП з гнізда, що знаходиться в корпусі лаштунки селектора вибору передач.

Всі роботи слід виконувати на оглядовій ямі або ж на підйомнику. Зняти з негативної клеми АКБ провід.

Зняти облицювання з селектора КПП, ручника і статі.

Роз’єднати наконечник троса приводу управління КПП і кулісу селектора. Знімаючи стартер, слід від’єднати троси управління передачами від КПП.

З огляду на те, що комплектація даної моделі автомобіля може включати в себе як автоматичну, так і механічну коробку перемикання передач, то в цій інструкції опишуть всі необхідні операції з від’єднання тросів по черзі для обох коробок. Щоб відключити троси управління механічною коробкою перемикання передач, треба зробити такі дії: Вийняти шплінт, яким кріпиться наконечник керуючого троса коробки перемикання передач з отвору в осі важеля КПП.

Зняти наконечник троса управління КПП від осі важеля перемикання передач.

Вийняти наконечник оболонки троса з прорізи, яка знаходиться в кронштейні змонтованому в КПП і відсунути трос перемикання передач в сторону. Вийняти шплінт, яким кріпиться наконечник троса з отвору, що знаходиться в осі важеля вибору передач.

Від’єднайте наконечник керуючого троса КПП від осі важеля перемикання передач. Виведіть наконечник оболонки троса з прорізи, розташованої в кронштейні, що встановлений в КПП і змістите трос перемикання передач в сторону.

Пристрій стартера автомобіля

Зняти провід мінусовій клеми акумулятора. Відвернути два верхніх болта, якими кріпиться стартер. Відверніть і зніміть фіксуючу гайку силовий шини до контактного болта тягового реле.

Зніміть силову шину з контактного болта стартера. Відверніть і витягніть два кріпильних гвинта тягового реле стартера до його передній кришці.

Відверніть і витягніть два стяжних болта.

Перші ознаки несправності

Симптоми, прийдешньої несправності стартера Kia RIO 2 схожі з ознаками поломки цього агрегату на автомобілях інших марок:

  Пусковий механізм включається через кілька спроб, тобто необхідно кілька разів повернути ключ, щоб автомобіль завівся. В основному це буває через підгоряння на втягуючому реле.

Незалежно від симптомів або сторонніх звуків в роботі механізму, пам’ятайте, що вузол має певний ресурс.

Термін служби запускає вузла Kia RIO 2, в залежності від умов експлуатації автомобіля, становить від 70 до 200 тисяч кілометрів пробігу.

Оригінальний стартер і аналоги

Із заводу на Kia RIO ставиться оригінальний корейський стартер Hyundai 36100-2B614 або 36100-2B600 (G4FA, G4FC). Також може штатно встановлюватися Delco Remy 8000174 на 12 вольт, що видає 0,9 кВт потужності. Для модифікацій з мотором G4EE встановлюється пускач Hyundai Getz.

 • Krauf STD 8610 LC. для G4FD, G4FA, G4FC, G4FG, G4FJ, G4LC;
 • Motorherz STV 1465WA. для G4FD, G4FA, G4FC;
 • Krauf STA 1311TH;
 • Valeo 600084;
 • Kuhner 201311.

Під запчастини серед аналогів підійдуть витратні матеріали:

 • втягує реле Krauf SSD8373KR;
 • обгону муфта AMD AMDEL 315.

Стартер на Kia RIO (2011-2015)

При сильному зносі колектора замініть стартер Обрив або замикання в обмотці якоря стартера Якір стартера не обертається або обертається повільно. Справність обмотки перевіряється омметром або за потемніння ізоляції Замініть стартер При включенні стартера його якір обертається, але маховик двигуна нерухомий Замініть муфту або стартер Зубчастий вінець провертається на маховику При включенні стартера зубчастий вінець обертається, але маховик і колінчастий вал нерухомі.

Чути вереск, завивання з боку картера зчеплення Замініть маховик Сильний шум при роботі стартера Стартер закріплений на двигуні з перекосом, ослабло його кріплення або зламана кришка з боку приводу Огляд Підтягніть нарізні сполучення запропонованим моментом затяжки см. Чути вереск, завивання з боку картера зчеплення Замініть маховик зношені зуби шестірні привода стартера або. частіше. вінця маховика Огляд після зняття стартера Замініть стартер або маховик Шестерня не виходить із зачеплення з маховиком: Розсування контактів вимикача запалювання можна перевірити омметром.

Якщо напруга на тяговому реле стартера зникає при виключенні запалення, зніміть і розберіть стартер для перевірки Замініть тягове реле стартера або стартер в зборі; контактну групу вимикача запалювання або вимикач в зборі, реле включення стартера Колінчастий вал провертається стартером, але двигун не пускається У баку немає палива По покажчику і контрольної лампі рівня палива Долийте паливо Акумуляторна батарея розряджена Колінчастий вал провертається стартером дуже повільно.

Напруга на висновках акумуляторної батареї при виключених споживачах нижче 12В Зарядіть акумулятор; якщо вона не заряджається. замініть Зниження ємності акумуляторної батареї Колінчастий вал провертається дуже повільно.

Напруга на висновках акумуляторної батареї при виключених споживачах більше 12 В, але при включенні стартера падає до В Зарядіть акумулятор малим струмом не більше 1 А; якщо ємність все ж недостатня. замініть Окислення висновків акумуляторної батареї, ненадійний контакт висновків з клемами проводів Колінчастий вал провертається стартером дуже повільно.

При включенні стартера з’являється напруга більше 0,5 В між висновками акумуляторної батареї і її клемами перевірка вольтметром Підтягніть клеми, зачистите контактні поверхні, змастіть їх технічним вазеліном Підвищений опір обертанню колінчастого вала двигуна: Напруга між висновками акумуляторної батареї в нормі см.

Якщо стоїть холодна погода, а напередодні двигун працював стійко і без сторонніх шумів, швидше за все, причина підвищеного опору обертанню. застигле масло.

В цьому випадку можна спробувати пустити двигун за допомогою другої акумуляторної батареї. Після пуску не допускайте роботи двигуна на високих оборотах і стежте за контрольною лампою тиску масла: Якщо під час пуску або роботі двигуна чутні сторонні шуми, перевірте вільне обертання шківів насоса охолоджуючої рідини і генератора.

При сторонні шуми в зоні блоку або головки блоку циліндрів розберіть двигун Використовуйте моторне масло в відповідно до кліматичних умов.

Kіа RIO зняття стартера (Бендикс)

Вийміть з кришки опору важеля муфти приводу вільного ходу. Відокремте статор від передньої кришки стартера. Демонтувати приводний важіль муфти вільного ходу.

Перемістіть обмежувальне кільце уздовж по роторного валу. Подденьте за допомогою викрутки стопорне кільце. Зніміть стопорне кільце з роторного вала.

Зніміть обмежувальне кільце з роторного вала. Демонтувати з роторного вала муфту вільного ходу. Демонтувати вузол щеткодержателя разом із задньою кришкою стартера.

Зніміть з роторного вала дистанційне кільце. Відверніть і витягніть два кріпильних гвинта задньої кришки стартера до вузла щіткотримача. Роз’єднувач задню кришку стартера і вузол щеткодержателя.

Зніміть силову шину в зборі зі щітками, якщо це необхідно. Вийміть ротор з статора. Проведіть огляд задньої кришки стартера. Замініть кришку, якщо на втулці в ній утворилися задираки, раковини і інші дефекти.

як розібрати стартер Kia RIO 2010 року (Kia RIO)

Вийміть кріпильний шплінт наконечника троса з отвору, розташованого в осі важеля вибору передач. Зніміть наконечник керуючого троса КПП з осі важеля вибору передач. Виведіть наконечник оболонки троса з прорізи, розташованої в кронштейні, що встановлений на КПП і змістите трос в сторону.

Щоб від’єднати троси управління АКПП виконайте наступні дії: Відіжміть пластмасовий фіксуючий елемент. Виведіть наконечник оболонки керуючого троса КПП з гнізда, розташованого в корпусі лаштунки селектора вибору передач.

Після того, як керуючі троси КПП будуть від’єднані, можна приступати до операцій безпосередньо по демонтажу стартера. Відверніть і витягніть верхній кріпильний болт стартера до картера зчеплення. Вимкніть від виведення електромагнітного реле дротову колодку.

Зніміть чохол, що захищає наконечник проводу, а потім проведіть його вниз по дроту.

Де знаходиться стартер на Kia RIO

Проведіть огляд вузла щіткотримача. Здійсніть перевірку висоти щіток в щіткотримачі. Виміряна величина не повинна бути менше 7 міліметрів. На шліцьовій поверхні і на цапфах роторного вала не повинно бути пошкоджень вибоїн, задирок.

На роторном колекторі не повинно бути присутнім обгорання. Незначне обгорання можна видалити за допомогою дрантя, змоченою в бензині, або ж дрібнозернистим наждачним шкурки. Перевірте кожну роторну обмотку на предмет короткого замикання за допомогою омметра.

Знімаємо стартер Kia RIO 3

Перед тим, як зняти стартер з Kia RIO 3 покоління необхідно скинути мінусову клему з акумуляторної батареї. Далі виконуються наступні операції:

 • Від’єднується фішка з контакту управління втягує реле.
 • Знімається захисний кожух з силової контактної ніжки пускового вузла. Відкручується фіксує гайка наконечника, силовий провід знімається.
 • Відкрутивши болт кріплення, відводиться в сторону держатель проводів.
 • Викручуються два фіксуючих болта запускає апарату з боку картера зчеплення.
 • Пусковий механізм витягується з посадкового місця.

вибираємо стартер

При підборі заміни зношеному стартеру Kia RIO 3 покоління можна розглянути наступні варіанти виробників із зазначенням артикулу або каталожного номера:

 • VALEO. 600084;
 • WAI. 17827N;
 • ALANKO. 439684;
 • TRW. LRS02200.

Ознаки несправності стартера KiaRio 3

Стартер. вузол надійний, виходить з ладу не відразу, а поступово. Чи не почне погіршуватись його самопочуття.

Нижче ознаки несправності стартера Kia RIO 3 покоління:

 • в момент повороту ключа в замку запалювання пусковий вузол не реагує;
 • запускає апарат не відключається після пуску ДВС;
 • з боку електродвигуна доноситься шум, скрегіт і т.д;
 • в момент обертання ротора двигуна не прокручується колінчастий вал мотора.

Ремонт і заміна стартера Kia RIO 3

Стартер Kia RIO 3 покоління призначений для початкового приведення в рух кривошипно-шатунного механізму.

Розберемося, де знаходиться і як влаштовано пусковий пристрій двигуна.

Стартер закріплений на передній стороні блоку циліндрів. Це електричний двигун, який перетворює електроенергію отримувану від акумуляторної батареї в механічну роботу. Це дозволяє прокрутити маховик і колінчастий вал, що сприяє початку руху поршнів.

Підозрюєте поломку пускового вузла. Що перевірити в першу чергу

При сумнівах в роботі стартера Kia RIO 3 не варто відразу виконувати зняття вузла. Попередньо рекомендується перевірити наступне:

 • рівень заряду акумуляторної батареї;
 • справність контактної частини замку запалювання;
 • надійність фіксації «маси»;
 • цілісність живлячої провідника і хороший контакт на втягуючому реле;
 • стан живильного ланцюга від акумуляторної батареї до електродвигуна.

перевіряємо стартер

Після демонтажу пускового вузла, оцініть його стан. Це допоможе встановити необхідність ремонту стартера Kia RIO 3 покоління.

Спочатку перевіряється легкість переміщення муфти приводу щодо вала. Для цього достатньо підчепити муфту викруткою.

Також перевіряється обертання шестерні приводу щодо маточини муфти. Вона повинна крутитися тільки по напрямку обертання ротора електродвигуна.

Перевірка справності тягового реле і безпосередньо електричної машини. Для цього знадобиться:

 • Використовуючи силові провідники, під’єднати мінус акумуляторної батареї з корпусом запускає апарату.
 • Плюсова клема з’єднується з керуючим контактом реле, що втягує.
 • При справному реле буде чути клацання, який супроводжується висуванням муфти приводу.
 • Провід від плюсової клеми АКБ перемикається на силовий контакт втягує реле;
 • Якір електричної машини повинен почати обертатися, інакше знадобиться здійснити ремонт.

конструкція

Пусковий вузол мотора Kia RIO 3 покоління складається з наступних елементів:

 • статор;
 • ротор;
 • втягує реле;
 • щітково-контактний апарат;
 • Бендикс з шестернею;
 • виделка;
 • захисний кожух.

Далі представлена ​​схема роботи запускає механізму Kia RIO 3 покоління:

 • При повороті ключа в замку запалювання подається напруга на втягує реле, що переміщує осердя.
 • Шестерня Бендикс підводиться до маховика двигуна за допомогою вилки. В цей же час замикаються контакти, які подають харчування на електродвигун.
 • За рахунок появи в обмотці ротора струму формується магнітне поле, яке взаємодіючи з магнітним полем статора призводить в рух електродвигун.
 • Після запуску ДВС ключ у замку запалювання відпускається, що призводить до знеструмлення тягового реле і поверненню шестерні Бендикс в початкове положення.

Стартер в розрізі

Як здійснюється зняття і ремонт пускового апарату Kia RIO 3 покоління.

Як продовжити життя пусковому механізму

Для запобігання виникнення ситуації, коли потрібно заміна стартера Kia RIO 3, дотримуйтеся простих правил експлуатації.

 • При запуску двигуна не допускайте обертання електродвигуна більше п’ятнадцяти секунд. При не успішною спробі, другий пуск необхідно починати з перервою в 20-30 секунд. Тривала безперервна робота електричної машини перегріває його. Після трьох невдалих спроб запуску ДВС, слід перевірити роботу системи запалення і живлення.
 • Безпосередньо після пуску двигуна негайно відключайте механізм запуску. Інакше з часом відбувається механічне руйнування муфти вільного ходу.
 • Ні в якому разі не задіяти пусковий пристрій для пересування автомобіля, натомість буксирування.

Як продовжити життя пусковому механізму

Для запобігання виникнення ситуації, коли потрібно заміна стартера Kia RIO 3, дотримуйтеся простих правил експлуатації.

 • При запуску двигуна не допускайте обертання електродвигуна більше п’ятнадцяти секунд. При не успішною спробі, другий пуск необхідно починати з перервою в 20-30 секунд. Тривала безперервна робота електричної машини перегріває його. Після трьох невдалих спроб запуску ДВС, слід перевірити роботу системи запалення і живлення.
 • Безпосередньо після пуску двигуна негайно відключайте механізм запуску. Інакше з часом відбувається механічне руйнування муфти вільного ходу.
 • Ні в якому разі не задіяти пусковий пристрій для пересування автомобіля, натомість буксирування.

Ознаки несправності стартера KiaRio 3

Стартер. вузол надійний, виходить з ладу не відразу, а поступово. Чи не почне погіршуватись його самопочуття.

Нижче ознаки несправності стартера Kia RIO 3 покоління:

 • в момент повороту ключа в замку запалювання пусковий вузол не реагує;
 • запускає апарат не відключається після пуску ДВС;
 • з боку електродвигуна доноситься шум, скрегіт і т.д;
 • в момент обертання ротора двигуна не прокручується колінчастий вал мотора.

перевіряємо стартер

Після демонтажу пускового вузла, оцініть його стан. Це допоможе встановити необхідність ремонту стартера Kia RIO 3 покоління.

Спочатку перевіряється легкість переміщення муфти приводу щодо вала. Для цього достатньо підчепити муфту викруткою.

Також перевіряється обертання шестерні приводу щодо маточини муфти. Вона повинна крутитися тільки по напрямку обертання ротора електродвигуна.

Перевірка справності тягового реле і безпосередньо електричної машини. Для цього знадобиться:

 • Використовуючи силові провідники, під’єднати мінус акумуляторної батареї з корпусом запускає апарату.
 • Плюсова клема з’єднується з керуючим контактом реле, що втягує.
 • При справному реле буде чути клацання, який супроводжується висуванням муфти приводу.
 • Провід від плюсової клеми АКБ перемикається на силовий контакт втягує реле;
 • Якір електричної машини повинен почати обертатися, інакше знадобиться здійснити ремонт.

конструкція

Пусковий вузол мотора Kia RIO 3 покоління складається з наступних елементів:

 • статор;
 • ротор;
 • втягує реле;
 • щітково-контактний апарат;
 • Бендикс з шестернею;
 • виделка;
 • захисний кожух.

Далі представлена ​​схема роботи запускає механізму Kia RIO 3 покоління:

 • При повороті ключа в замку запалювання подається напруга на втягує реле, що переміщує осердя.
 • Шестерня Бендикс підводиться до маховика двигуна за допомогою вилки. В цей же час замикаються контакти, які подають харчування на електродвигун.
 • За рахунок появи в обмотці ротора струму формується магнітне поле, яке взаємодіючи з магнітним полем статора призводить в рух електродвигун.
 • Після запуску ДВС ключ у замку запалювання відпускається, що призводить до знеструмлення тягового реле і поверненню шестерні Бендикс в початкове положення.

Стартер в розрізі

Як здійснюється зняття і ремонт пускового апарату Kia RIO 3 покоління.

Ремонт і заміна стартера Kia RIO 3

Стартер Kia RIO 3 покоління призначений для початкового приведення в рух кривошипно-шатунного механізму.

Розберемося, де знаходиться і як влаштовано пусковий пристрій двигуна.

Стартер закріплений на передній стороні блоку циліндрів. Це електричний двигун, який перетворює електроенергію отримувану від акумуляторної батареї в механічну роботу. Це дозволяє прокрутити маховик і колінчастий вал, що сприяє початку руху поршнів.

вибираємо стартер

При підборі заміни зношеному стартеру Kia RIO 3 покоління можна розглянути наступні варіанти виробників із зазначенням артикулу або каталожного номера:

 • VALEO. 600084;
 • WAI. 17827N;
 • ALANKO. 439684;
 • TRW. LRS02200.

Знімаємо стартер Kia RIO 3

Перед тим, як зняти стартер з Kia RIO 3 покоління необхідно скинути мінусову клему з акумуляторної батареї. Далі виконуються наступні операції:

 • Від’єднується фішка з контакту управління втягує реле.
 • Знімається захисний кожух з силової контактної ніжки пускового вузла. Відкручується фіксує гайка наконечника, силовий провід знімається.
 • Відкрутивши болт кріплення, відводиться в сторону держатель проводів.
 • Викручуються два фіксуючих болта запускає апарату з боку картера зчеплення.
 • Пусковий механізм витягується з посадкового місця.

Підозрюєте поломку пускового вузла. Що перевірити в першу чергу

При сумнівах в роботі стартера Kia RIO 3 не варто відразу виконувати зняття вузла. Попередньо рекомендується перевірити наступне:

 • рівень заряду акумуляторної батареї;
 • справність контактної частини замку запалювання;
 • надійність фіксації «маси»;
 • цілісність живлячої провідника і хороший контакт на втягуючому реле;
 • стан живильного ланцюга від акумуляторної батареї до електродвигуна.

Знімаємо стартер Kia RIO 3

Перед тим, як зняти стартер з Kia RIO 3 покоління необхідно скинути мінусову клему з акумуляторної батареї. Далі виконуються наступні операції:

 • Від’єднується фішка з контакту управління втягує реле.
 • Знімається захисний кожух з силової контактної ніжки пускового вузла. Відкручується фіксує гайка наконечника, силовий провід знімається.
 • Відкрутивши болт кріплення, відводиться в сторону держатель проводів.
 • Викручуються два фіксуючих болта запускає апарату з боку картера зчеплення.
 • Пусковий механізм витягується з посадкового місця.

Підозрюєте поломку пускового вузла. Що перевірити в першу чергу

При сумнівах в роботі стартера Kia RIO 3 не варто відразу виконувати зняття вузла. Попередньо рекомендується перевірити наступне:

 • рівень заряду акумуляторної батареї;
 • справність контактної частини замку запалювання;
 • надійність фіксації «маси»;
 • цілісність живлячої провідника і хороший контакт на втягуючому реле;
 • стан живильного ланцюга від акумуляторної батареї до електродвигуна.

Ознаки несправності стартера KiaRio 3

Стартер. вузол надійний, виходить з ладу не відразу, а поступово. Чи не почне погіршуватись його самопочуття.

Нижче ознаки несправності стартера Kia RIO 3 покоління:

 • в момент повороту ключа в замку запалювання пусковий вузол не реагує;
 • запускає апарат не відключається після пуску ДВС;
 • з боку електродвигуна доноситься шум, скрегіт і т.д;
 • в момент обертання ротора двигуна не прокручується колінчастий вал мотора.

вибираємо стартер

При підборі заміни зношеному стартеру Kia RIO 3 покоління можна розглянути наступні варіанти виробників із зазначенням артикулу або каталожного номера:

 • VALEO. 600084;
 • WAI. 17827N;
 • ALANKO. 439684;
 • TRW. LRS02200.
знаходиться, стартер

Ремонт і заміна стартера Kia RIO 3

Стартер Kia RIO 3 покоління призначений для початкового приведення в рух кривошипно-шатунного механізму.

Розберемося, де знаходиться і як влаштовано пусковий пристрій двигуна.

Стартер закріплений на передній стороні блоку циліндрів. Це електричний двигун, який перетворює електроенергію отримувану від акумуляторної батареї в механічну роботу. Це дозволяє прокрутити маховик і колінчастий вал, що сприяє початку руху поршнів.

перевіряємо стартер

Після демонтажу пускового вузла, оцініть його стан. Це допоможе встановити необхідність ремонту стартера Kia RIO 3 покоління.

Спочатку перевіряється легкість переміщення муфти приводу щодо вала. Для цього достатньо підчепити муфту викруткою.

Також перевіряється обертання шестерні приводу щодо маточини муфти. Вона повинна крутитися тільки по напрямку обертання ротора електродвигуна.

Перевірка справності тягового реле і безпосередньо електричної машини. Для цього знадобиться:

 • Використовуючи силові провідники, під’єднати мінус акумуляторної батареї з корпусом запускає апарату.
 • Плюсова клема з’єднується з керуючим контактом реле, що втягує.
 • При справному реле буде чути клацання, який супроводжується висуванням муфти приводу.
 • Провід від плюсової клеми АКБ перемикається на силовий контакт втягує реле;
 • Якір електричної машини повинен почати обертатися, інакше знадобиться здійснити ремонт.

Як продовжити життя пусковому механізму

Для запобігання виникнення ситуації, коли потрібно заміна стартера Kia RIO 3, дотримуйтеся простих правил експлуатації.

 • При запуску двигуна не допускайте обертання електродвигуна більше п’ятнадцяти секунд. При не успішною спробі, другий пуск необхідно починати з перервою в 20-30 секунд. Тривала безперервна робота електричної машини перегріває його. Після трьох невдалих спроб запуску ДВС, слід перевірити роботу системи запалення і живлення.
 • Безпосередньо після пуску двигуна негайно відключайте механізм запуску. Інакше з часом відбувається механічне руйнування муфти вільного ходу.
 • Ні в якому разі не задіяти пусковий пристрій для пересування автомобіля, натомість буксирування.

конструкція

Пусковий вузол мотора Kia RIO 3 покоління складається з наступних елементів:

 • статор;
 • ротор;
 • втягує реле;
 • щітково-контактний апарат;
 • Бендикс з шестернею;
 • виделка;
 • захисний кожух.

Далі представлена ​​схема роботи запускає механізму Kia RIO 3 покоління:

 • При повороті ключа в замку запалювання подається напруга на втягує реле, що переміщує осердя.
 • Шестерня Бендикс підводиться до маховика двигуна за допомогою вилки. В цей же час замикаються контакти, які подають харчування на електродвигун.
 • За рахунок появи в обмотці ротора струму формується магнітне поле, яке взаємодіючи з магнітним полем статора призводить в рух електродвигун.
 • Після запуску ДВС ключ у замку запалювання відпускається, що призводить до знеструмлення тягового реле і поверненню шестерні Бендикс в початкове положення.

Стартер в розрізі

Як здійснюється зняття і ремонт пускового апарату Kia RIO 3 покоління.

Стартер Kia RIO

На автомобілі марки Kia RIO більш ранніх версій встановлюють стартери (пусковий пристрій) безредукторного типу. У модифікаціях по новіше представлений редукторний тип ПУ.

Стартер призначений для передачі обертального моменту від приводного вала до колінчастого валу з метою подальшого запуску двигуна. У справному стані досить 2. 3 провороту для запуску двигуна. Відхилення від норми свідчить про несправності силової установки.

Принцип роботи наступний: після проворота ключа в замку запалювання акумулятор подає струм на якір, відбувається збудження, колінвал обертається.

Номінальної сили струму, що передається акумулятором, недостатньо для обертання колінчастого вала. Тому, навколо обмотки встановлені магніти, які збільшують силу струму в 4 рази. Мінімальна сила струму при запуску становить 450 Ампер.

В ході систематичної експлуатації автомобіля, стартер приходить в непридатний стан, потрібна профілактика. З огляду на складність конструкції, самостійні ремонти не бажані, користуйтеся послугами СТО.

Не завжди раціонально купувати нове пусковий пристрій, досить замінити внутрішню начинку, яка несправна. Вартість часткового ремонту на 25. 35% дешевше покупки нового обладнання.

Оригінали, аналоги, артикули і ціни

Артикул / названіеЦена (крб.) Артикул / названіеЦена (крб.)
AUTOTEAM SMA101, SMA101R, SMA113 Від 6500. 6700 ALANKO 439684 (2012) від 7000
BLUE PRINT ADG01248C / ARTEC 48212183 /
BLUE PRINT ADG01248C / ASHIKA 003-C149 /
BORG BECK BST2310 / ASHUKI C120-05 (RIO 2004 роки) /
Bosch 0986022591, 0986CR1652, 0986CR1653, 0986UR1652, 0986UR1653 / ASHUKI I11211 (Kia RIO 2) /
CASCO CST32101GS, CST32101OS, CST32113GS / CEVAM 9504 /
ELSTOCK 253371 / DA SILVA 040452, D040452 /
ERA RE8683N / DELCO REMY DRS0038, DRS0038N /
EUROTEC 11040743 (Kia RIO 2) / DRI 326048082 /
FARCOM 103152, 105443 / EDR 910038, 910038N, EF18300, EF18300N /
FENOX ST21119 (2010) / FRIESEN 8022591 /
JAPANPARTS MTC149 від 6900-7100 GKN SPIDAN 4773 /
JAPKO 3C149 / HELLA 8EA012527-511, 8EA738167-001 /
KAVO PARTS EST-3004, EST-3016 / HOFFER 50260 /
KUHNER 201311 (2010) / HOLGER CRISTIANSEN JS1311 (RIO 2004 роки) /
MEAT DORIA 50260 / NIPPARTS J5215005 /
NK 4722591 / NIPPON PIECES M521I04 /
PARTS-MALL PXPSB-007, PXPSB-008 POWERMAX 8212183, 88212183 /
VALEO 600084 (Kia RIO 3) / SANDO 6032101, 6032101, 6032113 /
WAI 17827N (Kia RIO 3) / TRW LRS02200 (2012) /

ціни уточнюйте на момент покупки у офіційного дилера.

Ознаки нестабільної роботи стартера Kia RIO

 • Пусковий пристрій працює з затримкою;
 • Туге обертання приводного вала;
 • Обертання з металевим скрипом;
 • Двигун не заводиться при подачі струму на приводний вал;
 • Пусковий механізм не крутить колінчастий вал;
 • На приладовій панелі горить індикатор, що повідомляє про поломку в системі запалювання.

Самостійна діагностика стартера Kia RIO

Мета огляду. ідентифікація поломки, перевірка стану ізоляційного шару, якості фіксації, відсутність дефектів.

Для зручності використовуємо оглядову яму, дорожню естакаду. В СТО для оглядів призначений гідравлічний підйомний механізм.

З боку моторного відсіку (з-під днища) оглядаємо контактну плату, клеми, акумулятор. Перевіряємо замок запалювання на справність. Заміряємо рівень заряду акумулятора.

Заміна і установка стартера на Kia RIO

 • Інструменти;
 • Тріскачка, головки;
 • Ганчір’я, мастило;
 • Ремкомплект щіток, роликовий підшипник, втулки.

Визначаємо спосіб ремонту: новий пусковий механізм або реставрація нинішнього. Вигідніше починають встановлене пусковий пристрій, нове коштує 7 тис. Рублів, а ремонт 2 тис. Руб.

 • Щоб зняти пусковий механізм, встановлюємо машину на оглядову яму, блокуємо задній ряд коліс противідкотними черевиками;
 • Вичавлюємо гальмо стоянки, знімаємо клеми з акумуляторної батареї;
 • Відгвинчуємо силові клеми з пускового пристрою;
 • Знімаємо пусковий пристрій з шліців, витягаємо.
 • Проводимо дефектовку, перебираємо ПУ, встановлюємо на штатне місце.

Де знаходиться стартер на автомобілі Kia RIO

В автомобілі сімейства Kia, незалежно від покоління, року випуску, пусковий механізм встановлений зліва, ближче до стінки блоку циліндрів (див. Фото).