Заміна прокладки головки блоку циліндрів ВАЗ 2107

Прогар прокладки між циліндрами.

При такому прогарі падає компресія в циліндрах, і двигун починає працювати нестабільно. У цьому випадку потрібна заміна прокладки ГБЦ.

Заміна прокладки ГБЦ ВАЗ 2107.

Добрий день всім відвідувачам сайту zerga.ru. У цій статті я розповім, як правильно проводиться заміна прокладки ГБЦ ВАЗ 2107. Даний процес практично однаковий для всіх класичних моделей ВАЗ (Жигулів) тому я обмежуся лише однією моделлю ВАЗ 2107.

Прорив прокладки між каналом системи охолодження і дренажними каналами системи змащення.

З таким пошкодженням, охолоджуюча рідина потрапляє в піддон картера і перемішується з маслом. При перемішуванні охолоджуючої рідини з маслом виходить емульсія світло-коричневого кольору. Побачити це можна при перевірці рівня масла в двигуні, витягнувши щуп. Якщо ви побачили, що йде охолоджуюча рідина з радіатора і масло отримало мутний світло-коричневий колір то, швидше за все, стався прорив прокладки і подальша експлуатація двигуна суворо заборонено, тому як може привести до заклинювання і руйнування двигуна.

Пошук дефектів в прокладці головки блоку циліндрів.

Як правело, подивившись на прокладку видно, де вона пошкоджена, але наше завдання визначити причину, по якій прокладка вийшла з ладу. Визначивши справжню причину, ми зможемо запобігти подібній несправність в майбутньому. Зазвичай після заміни пари прокладок в досить короткий період, ми починаємо змінювати головки, шліфувати їх і проводити інші (зайві) процедури без яких можна було б обійтися.

Давайте розглянемо деякі причини виникнення проблем з прокладкою головки блоку циліндрів.

На фотографії вище видно як прогоріла прокладка між циліндрами. Через що це відбулося. Тут дуже маленьку відстань між циліндрами і охолодження здійснюється погано, а значить, можливий перегрів. Використання не якісного палива призводить до детонації, а це найстрашніший ворог двигуна, як то кажуть “Де тонко там і рветься”. Ще один момент, деформація самої головки. При всіх наведених вище умовах, головка піддається деформації і надалі можливий такий прогар.

Ось ще один приклад пошкодження прокладки головки циліндрів. Як Ви думаєте, від чого сталося руйнування прокладки? Я бачив таке пару раз в своєму житті, і власник цього автомобіля використовував замість антифризу або тосола звичайну воду. На зиму він зливав воду, і автомобіль стояв до весни. Тут прокладку просто зруйнувала іржа. Так що економія може призвести до небажаних наслідків.

Є, звичайно ж, і такі причини як і якісні запасні частини і прокладки це стороною не оминуло, так що це як лотерея пощастило чи ні. Купивши нову прокладку, встановлюємо її на місце.

руйнування прокладки.

Ну і ще одна причина. це руйнування прокладки. Як це проявляється? Проявляється це тим, що починає між блоком і головкою просочуватися рідина, що охолоджує, яка супроводжується бульбашками.

Спроба підтягнути головку, не принесла ніяких результатів. Просочування все одно залишилося.

При всіх цих пошкодженнях потрібна заміна прокладки головки циліндрів.

Прорив прокладки між каналом системи охолодження і циліндром.

При неякісної прокладці ГБЦ або слабо затягнутої голівці, може пробити прокладку і тоді частина газів піт тиском потрапляє в систему охолодження і як правело, викидає охолоджуючу рідину з розширювального бачка.

Приступаємо до заміни прокладки головки циліндрів. розбирання.

Перше з чого почнемо, так це знімемо повітряний фільтр, як його зняти рекомендую прочитати статтю “Повітряний фільтр”. Тепер нам все видно і є до всього доступ.

Далі беремося за карбюратор. Деякі механіки не знімають його і витягують головку блоку циліндрів разом з карбюратором, але я все ж рекомендую його зняти, для зручності і що б не пошкодити його. Як правильно зняти карбюратор читайте в статті “Зняття і установка карбюратора ВАЗ“.

Наступним кроком по звільненню навісних вузлів і механізмів буде зняття розподільника запалювання і його проводів, докладно про це можете ознайомитися в спеціальній статті “Розподільник запалювання”.

І ось тепер ми підібралися до двигуна. На наступному етапі, нам потрібно злити охолоджуючу рідину з системи охолодження. Процес цей досить цікавий, тому що в блоці заводом виробником встановлюється звичайна пробка, а не кран і злити охолоджуючу рідину людині який цього часто робить дуже незручно.

Все відбувається приблизно так. Шукаємо ємність для рідини, приблизно літрів на десять і близько метра гумового шланга, розміром приблизно, що б отвір було не менше десяти міліметрів. Підставляємо ємність під двигун і укладаємо в неї один кінець гумового шланга. Інший кінець шланга підводимо до зливної пробці. Беремо ключик і відкручуємо пробку. Далі однією рукою знімаєте пробку, а другою рукою швидко притуляєте шланг до отвору, і рідина зіллється в спеціальну ємність. Єдиний недолік цього процесу, так це те, що проллється трохи рідини на руки.

Після того як злили охолоджуючу рідину, від’єднуємо гумові патрубки. Від’єднуємо два патрубка від трійника, який кріпиться до голівки і один патрубок від грубки.

Тепер нам потрібно зняти клапанну кришку. Відкручуємо вісім гайок і знімаємо фігурні шайби. Дивіться не втратьте притискні шайби, тому як вони забезпечують найкращий притиск.

Після того як зняли кришку головки, нам потрібно зняти ланцюг з шестерні газорозподільного вала. Що б зняти шестерню потрібно послабити натягувач ланцюга. Беремо ключ і відпускаємо спеціальну гайку на натягувачем або краще взагалі його зняти, відкрутивши дві гайки, кому як зручно.

Тепер, коли моторна ланцюг ослабла, можна знімати шестерню газорозподільного механізму. Болт, який зміцнює шестерню до розподільного валу, зафіксований спеціальної контрящім шайбою. Скориставшись великий викруткою і молотком, відгинаємо краю стопорною шайби.

Відігнувши стопорну шайбу, відкручуємо болт.

Більш докладно весь процес розбирання можна подивитися в статті “Розбирання двигуна ВАЗ частина 2”.

Виймаємо болт і знімаємо шестерню з вала. Акуратно знімаємо ланцюг з шестерні. Ми не зможемо зняти ланцюг повністю і нам потрібно, що б вона не впала вниз, для цього потрібно підв’язати її дротом і закріпити.

Переходимо до зняття газорозподільного вала. Для цього потрібно відкрутити дев’ять гайок і зняти сам вал.

І нарешті нам залишилося зняти приймальню трубу з випускного колектора. Приймальна труба кріпиться чотирма гайками, які виготовлені з латуні. Роблять їх з латуні для того, що б вони не пригорали до шпильок, так що якщо у вас встановлені звичайні гайки, то є шанс зірвати шпильку.

Ми підійшли до зняття головки блоку циліндрів. Беремо головку з потужним воротком і відкручуємо десять болтів, які кріплять головку блоку циліндрів.

Незабутній і про одинадцятий маленький болт, який встановлений на час відпливу головки.

прокладка, головка, блок, циліндрів

Далі потрібен огляд самої прокладки на предмет її пошкодження.

Коли потрібна заміна прокладки ГБЦ?

Причин буває кілька, одні з них критичні, а інші не дуже, тобто, при одних пошкодженнях можна експлуатувати автомобіль, а при інших немає. Я постараюся перерахувати основні симптоми.

Заміна прокладки головки блоку циліндрів ВАЗ 2107 своїми руками.

Як правильно проводиться заміна прокладки ГБЦ ВАЗ 2107. Даний процес практично однаковий для всіх класичних моделей ВАЗ (Жигулів) тому я обмежуся лише однією моделлю ВАЗ 2107.

 • Головку блоку циліндрів знімаємо з двигуна в зборі з впускним і випускним колекторами.
 • Від’єднуємо дріт від «мінусової» клеми акумуляторної батареї. Зливаємо охолоджуючу рідину. см. Заміна тосола ВАЗ 2107
 • знімаємо карбюратор.
 • Знімаємо розподільник запалювання з високовольтними дротами.
 • Знімаємо кришку головки блоку.
 • Знімаємо розподільний вал в зборі з корпусом підшипників. Від’єднуємо від випускного колектора випускну систему і знімаємо трубку відведення охолоджуючої рідини з радіатора опалювача.
 • Знімаємо ланцюг зі зірочки розподільного вала.

Знімаємо головку блоку циліндрів з інжекторного двигуна автомобіля ВАЗ 2107 не отсоединяя від головки блоку циліндрів карбюратор, впускний трубопровід і випускний колектор. Для виконання роботи по заміні прокладки головки блоку циліндрів на автомобілі ВАЗ 2107 потрібно динамометричний ключ. 1. Встановлюємо автомобіль ВАЗ 2107 на оглядову яму або естакаду (Підготовка автомобіля ВАЗ 2107 до технічного обслуговування і ремонту). 2. Для зручності проведення роботи по заміні прокладки головки блоку циліндрів на инжекторном двигуні автомобіля ВАЗ 2107 знімаємо акумуляторну батарею (див. «Акумуляторна батарея ВАЗ 2107. зняття і установка»). 3. Зливаємо з системи охолодження автомобіля ВАЗ 2107 охолоджуючу рідину (див. «Охолоджуюча рідина. перевірка рівня і заміна»). 4. Від’єднуємо наконечник проводу від датчика покажчика температури охолоджуючої рідини (див. «Датчик покажчика температури охолоджуючої рідини. заміна»). 5. Вивертаємо з головки блоку циліндрів свічки запалювання (див. «Свічки запалювання ВАЗ 2107. перевірка стану і заміна»). 7. Встановлюємо на инжекторном двигуні автомобіля ВАЗ 2107 поршень 4-го циліндра в положення ВМТ такту стиснення і знімаємо корпус в зборі з розподільним валом, важелі приводів клапанів і пружини (див. «Розподільчий вал і важелі клапанів. заміна»). 9. Відвертаємо гайку верхнього кріплення теплозахисного екрану стартера (див. «Стартер автомобіля ВАЗ 2107. зняття, установка»). 10. Знімаємо з шпильки випускного колектора наконечник «масового» дроти (см. «Прокладка впускного трубопроводу і випускного колектора вприськового двигуна. заміна»). 11. Від’єднуємо колодки проводів від датчика положення дросельної заслінки (див. «Датчик положення дросельної заслінки (ДПДЗ) ВАЗ 2107. перевірка і заміна») і датчика температури охолоджуючої рідини (див. «Датчик температури охолоджуючої рідини (ДТОЖ) ВАЗ 2107. перевірка і заміна »). 12. Від’єднуємо колодку проводів від регулятора холостого ходу (див. «Регулятор холостого ходу ВАЗ 2107. перевірка, зняття і установка») і колодку джгута проводів форсунок від моторного джгута (див. «Паливна рампа ВАЗ 2107. зняття, установка і перевірка форсунок» ). 13. Знімаємо трос приводу дросельної заслінки з сектора корпусу (див. «Корпус дросельної заслінки ВАЗ 2107. зняття і установка») і, відвернувши два болти кріплення кронштейна, відводимо убік кронштейн з тросом (див. «Ресивер. зняття і установка»). 15. Послабивши затяжку хомута, знімаємо з патрубка шланг підведення охолоджуючої рідини до радіатора нагрівника салону ВАЗ 2107. 16. Від’єднуємо від патрубків корпусу дросельної заслінки шланг відведення охолоджуючої рідини і повітропровід (див. «Корпус дросельної заслінки ВАЗ 2107. зняття і установка»). 18. Від’єднуємо від трубок рампи шланги підведення і зливу палива (див. «Паливна рампа ВАЗ 2107. зняття, установка і перевірка форсунок»). 22. Знімаємо з двигуна автомобіля ВАЗ 2107 прокладку головки блоку циліндрів з двох центрирующих втулок блоку циліндрів. 1. Встановлюємо на двигун автомобіля ВАЗ 2107 нову прокладку і головку блоку циліндрів в зворотній послідовності, пропустивши через їх віконця дріт з ланцюгом. 2. Перед установкою головки блоку циліндрів необхідно завчасно змастити болти її кріплення моторним маслом і дати стекти надлишків масла, витримавши болти не менше 30 хв. Болти кріплення головки блоку циліндрів допускається повторно застосовувати тільки в тому випадку, якщо вони витягнулися до довжини не більше 115,5 мм. При більшій довжині болт необхідно замінити. 4. Встановлюємо корпус з розподільним валом на шпильки головки блоку циліндрів і загортаємо гайки кріплення (див. «Розподільчий вал і важелі клапанів. заміна»). 5. відв’язувати дріт, встановлюємо зірочку з ланцюгом ГРМ на розподільний вал, загортаємо болт кріплення і контр його, загнув пелюстка стопорною шайби. 6. «Заряджаємо» натягувач ланцюга ГРМ і, встановивши його на колишнє місце, «розряджається» (див. «Натяжитель цепи приводу газорозподільного механізму. заміна») і регулюємо натяг ланцюга ГРМ (див. «Ланцюг приводу газорозподільного механізму. регулювання натягу»). 7. Регулюємо зазор клапанів між важелями і кулачками розподільного вала (див. «Зазор між важелями клапанів і кулачками розподільного вала. регулювання). 8. Установка на інжекторний двигун автомобіля ВАЗ 2107 всіх знятих деталей виконується в зворотній послідовності.

 • Від’єднуємо підвідний шланг від труби радіатора опалювача.
 • Знімаємо шланги з двох патрубків головки блоку циліндрів.
 • Ключем «на 13» відвертаємо болт кріплення головки блоку циліндрів близько розподільника запалювання.
 • Головкою «на 12» відвертаємо десять болтів кріплення головки до блоку циліндрів.
 • Знімаємо головку блоку циліндрів в зборі з колекторами
 • і прокладку головки блоку.
 • Встановлюємо головку в зворотній послідовності. Прокладку головки блоку замінюємо на нову.
 • Для центрування прокладки і головки в блоці встановлені дві втулки.
 • Затягуємо болти головки блоку в два прийоми. Спочатку болти №-10 затягуємо моментом 33,3-41,16 Нм, а потім підтягуємо їх моментом 95,9-118,3 Нм. Останнім затягуємо болт 1 моментом 30,6-39 Нм.

Двигуни Волзького автомобільного заводу відрізняються достатньою надійністю, але рано чи пізно мають потребу в ремонті. Часто різні поломки ДВС відбуваються з вини самих автовласників, заміна прокладки головки блоку циліндрів ВАЗ потрібно в разі перегріву мотора. Якщо прогорає прокладка (ПГБЦ), движок троїть і втрачає потужність, експлуатувати машину з такою несправністю стає неможливим. Основною причиною прогара ПГБЦ є перегрів, температура двигуна визначається по датчику на комбінації приладів. Перегріватися двигун може через різних факторів: При сильному перегріві може вийти з ладу головка блоку, «залягти» поршневі кільця. Якщо після заміни ПГБЦ прокладка прогорає знову, необхідно виконувати вже більш серйозний ремонт, розбиратися з причиною повторюваного дефекту. На автомобілях ВАЗ-класика встановлюються двигуни моделей 2101, 2103, 2105 і 2106, і машини ВАЗ 2106/2107 можуть комплектуватися будь-яким з цих моторів. Принцип заміни ПГБЦ на всій «Класики» практично однаковий, з одного невеликою різницею. ДВС 2105 має ремінну передачу, на всіх інших силових агрегатах ВАЗ встановлюється ланцюг ГРМ. Якщо датчик на щитку приладів показує температуру вище норми, зовсім не обов’язково справа може бути в пробитою прокладці ГБЦ. Перегрів також відбувається з наступних причин: Заміна прокладки ГБЦ ВАЗ-класика на двигуні з ланцюговим приводом. робота в цілому досить проста, основну складність становить поєднання міток коленвала і распредвала при складанні. Якщо мітки виставити неправильно, мотор нормально працювати не буде, або може взагалі не завестися Міняти ПГБЦ на «Класики» можна без ями або підйомника, перед виконанням робіт слід підготувати необхідний інструмент і ємність під слив охолоджуючої рідини. З інструменту потрібно: Після демонтажу головки ретельно захищаємо поверхні блоку і самої ГБЦ, на них не повинно бути ніяких нерівностей. Під час складання всі деталі встановлюються на місця, але є деякі особливості: Мотор 2105 має ремінний привід ГРМ, тому заміна прокладки ГБЦ відрізняється тільки зняттям і установкою деталей газорозподільного механізму. Мітки виставляються так, як це показано на малюнку внизу. Ще трохи відрізняється сама ГБЦ 2105, але робота проводиться в тому ж порядку, що і на інших моторах ВАЗ-класика.

Частенько водії хочуть ремонтувати свій автомобіль самостійно і щоб все виходило правильно їм просто необхідні керівництва по ремонту. Сьогодні ми публікуємо чергову статтю з ремонту двигуна ВАЗ 2107: заміна прокладки головки блоку циліндрів. 6. Знімаємо розподільний вал в зборі з корпусом підшипників. Від’єднуємо від випускного колектора випускну систему і знімаємо трубку відведення охолоджуючої рідини з радіатора опалювача. 17. Затягуємо болти головки блоку в два прийоми. Спочатку болти №-10 затягуємо моментом 33,3-41,16 Н.м, а потім підтягуємо їх моментом 95,9-118,3 Н. м Останнім затягуємо болт 1 моментом 30,6-39 Н. м Порядок затягування болтів кріплення головки блоку циліндрів на двигуні ВАЗ 2106. Відзначимо, що попередня стаття була про Автомобіль. це вершина сучасної інженерної думки. Але, незважаючи на всю геніальність конструкції, надійність її роботи залежить від безлічі дрібниць. Однією з таких дрібниць є прокладки головки блоку циліндрів. Кожен автомобіліст, поза Головка блоку циліндрів ВАЗ 21099 знімається зазвичай для заміни прокладки або блоку, або ремонту механізму клапанів поршневої групи або самої головки. Необхідність зняти ГБЦ може виникати також в разі тюнінга двигуна або повного розбирання мотора.

Заміна прокладки головки блоку циліндрів ВАЗ 2107. не настільки складна, скільки відповідальна операція. При самостійному обслуговуванні «сімки» кожному автовласнику доводиться стикатися з цією роботою. Внутрішній устрій двигуна однаково для всієї лінійки «класики», тому і порядок поради по заміні прокладки ГБЦ однаково застосовні при ремонті двигунів з «першої» по «сьому» модель. Після того, як головка блоку циліндрів ВАЗ 2107 знята, слід оглянути прокладку на предмет пошкоджень і постаратися встановити їх причину. Якщо причина не буде встановлена ​​й усунена, не виключена ймовірність того, що нова прокладка незабаром також прогорить. Прогорание прокладки між циліндрами відбувається через перегрів двигуна, постійної детонації неякісного палива або деформації ГБЦ через температурного впливу або неправильної затяжки. В такому випадку перед складанням доведеться шліфувати або міняти головку. Прокладка може бути зруйнована іржею. Таке відбувається, якщо в системі охолодження замість антифризу використовується вода. Двигун ВАЗ не призначений для охолодження водою, тому після установки прокладки і ГБЦ необхідно промити систему і наповнити антифризом. Ще одна причина руйнування прокладки. її погана якість. У цьому випадку досить просто замінити прокладку на хорошу. Перед установкою прокладки і головки блоку циліндрів, необхідно ретельно очистити місця прилягання блоку і головки від забруднень і залишків старої прокладки. Якщо цього не робити, в місцях забруднень можуть утворитися канали, за якими будуть просочуватися вихлопні гази, масло або антифриз. Також варто уважно оглянути головку блоку циліндрів. Якщо вона потребує ремонту або заміні, слід зробити це перед установкою на автомобіль. Установка починається з укладання нової прокладки і центрування її за допомогою пари напрямних. Зверху слід встановити головку. Затягування болтів кріплення головки. важка і відповідальна операція, від якої залежить успіх всієї роботи. Болти необхідно затягувати динамометричним ключем в певній виробником послідовності. від центру до краю. Затягування болтів виробляється в два заходи: при першому з зусиллям 4 кгсм, при другому 11,5 кгсм. Зусилля затяжки одинадцятого болта, встановленого на час відпливу головки. 3,8 кгсм. Подальша збірка проводиться в послідовності, зворотній зняттю головки.

Багатьох водіїв хвилює досить поширений питання, а саме заміна прокладки головки блоку циліндрів ВАЗ 2107. Автомобілі цієї моделі зарекомендували себе непогано на наших дорогах і в наших умовах експлуатації. Але проблеми пов’язані з ремонтом і заміною тих чи інших вузлів і систем залишаються і багато вирішувати доводиться самостійно. Сам по собі процес заміни як з інжектором, так і на двигуні з карбюратором на ВАЗ 2107 нескладний і для того, щоб впоратися з ним, досить уважно вивчити пропонований нами матеріал і подивитися відео. Підстав для заміни трохи і деякі з них вимагають негайного втручання, а інші не дуже, тобто, транспортний засіб можна використовувати, хоча і в щадному режимі. Прогар між циліндрами Руйнування прокладки. Якщо через прокладку почала просочуватися ОЖ і всі зусилля по затягуванню ГБЦ не приносять ніякого результату, то необхідна термінова заміна. Етапи роботи Динамометрический ключ Для заміни прокладки ГБЦ на ВАЗ 2107 зажадає стандартний набір інструментів і динамометрический ключ. Послідовність закручування болтів Під’єднуємо все зняті елементи Заміна прокладки ГБЦ на карбюраторному двигуні Сливаем ОЖ, попередньо відкрутивши зливну пробку. Знімаємо АКБ. Від’єднуємо дріт датчика температури ОЖ. Демонтуємо корпус повітроочисного бар’єру карбюратора. Чистою ганчіркою потрібно закрити камери карбюратора. Відключаємо важелі дросельної заслінкою. Прибираємо трос заслінки повітря. Прибираємо шланг повітряного коректора запалювання. Знімаємо колодки з проводами від електромагнітного клапана. Знімаємо шланг подачі палива. Демонтуємо шланг ЕПХХ. Знімаємо з ГБЦ корпус распредвала разом з валом. Знімаємо важелі клапанів з пружинами. Викручуємо свічки. Демонтуємо розподільник. Прибираємо термозахисний щиток стартера. Знімаємо дріт маси. Від’єднуємо шланг підсилювача гальм і економайзера. Прибираємо патрубки охолоджуючої системи. Відкрутивши болти блоку, знімаємо ГБЦ.Снімаем стару. Ставимо нову. Установка нової Болти головки блоку циліндрів закручуємо в строго визначеної послідовності з застосування динамометричного ключа. Закручування за допомогою динамометричного ключа. Встановлюємо назад головку і все зняті попередньо обладнання. У цьому відео досвідчений майстер у всіх деталях і тонкощах наочно покаже і докладно розповість як необхідно правильно міняти прокладку головки блоку циліндрів на класичних моделях Лади. На автомобілі ВАЗ 2107 з інжекторним і карбюраторним двигуном всі роботи проходять за такою ж схемою.

Міняти прокладку під головкою ВАЗа Класичною моделі справу в принципі не складна. Але перш ніж змінювати потрібно визначити симптоми і причину її пробою. Основними ознаками несправності та як наслідок заміна прокладки головки блоку служать наступні фактори: При таких показниках подальша експлуатація автомобіля не рекомендується так як може призвести до серйозного пошкодження і як наслідок до капітального ремонту двигуна з чималими грошовими витратами. Подальша процедура зняття головки блоку підготовка її для заміни прокладки і сама процедура заміни прокладки під головкою класики дивимося на навчальному відео з усіма коментарями і рекомендаціями.

Двигун є одним з найбільш важливих агрегатів в автомобілі, а прокладки ГБЦ є однією з найбільш уразливих його частин, тому як роблять їх з не надто якісного матеріалу. Наслідки від цієї несправності можуть значно вдарити по вашій кишені, а іноді і привести до капітального ремонту всього двигуна. Тому потрібно регулярно стежити за станом прокладок ГБЦ і при необхідності проводити їх заміну. Причиною пошкодження прокладки в першому випадку, є перегрів двигуна. Крім прокладки при перегріванні страждає блок циліндра і площину головки, яка приймає на себе основну частину пошкоджень. У разі перегріву, крім заміни самої прокладки і обробки площині головки, потрібно уважно вивчити систему охолодження. Причиною перегріву можуть послужити несправні вентилятори, термостат або звичайна текти шлангів. Зовнішні течі можуть відбуватися через те, що прокладка погано затягнута. Для початку перевірте, як затягнуті болти головки і при необхідності підтягніть їх. Якщо текти не припинилася, тоді потрібно проводити заміну, щоб уникнути повної поломки двигуна. Заміна на всіх моделях автомобілів практично однакова. Єдиний нюанс. це порядок і параметри затяжного моменту болтів кріплення. Ці цифри можна подивитися в керівництві вашої моделі або на спеціалізованих форумах і сайтах. Останнім кроком зберіть деталі в зворотному порядку і відрегулюйте клапана. Послідовність затягування болтів головки показана на малюнку:

Для початку я хотів би озвучити відомі мені ознаки пробою прокладки ГБЦ, їх не так багато, озвучимо. Для початку я хотів би сказати, що прокладка ГБЦ може зіпсується по різному. Все залежить від того як і між якими каналами була зруйнована прокладка, відповідно і ознаки бувають різними. Якщо ви діагностували, що необхідна заміна прокладки ГБЦ, то тут я приведу не інструкція, а якийсь алгоритм заміни прокладки ГБЦ. Не буду надто вдаватися в деталі, так як в інтернеті можна знайти багато інструкцій.

Зняття ГБЦ на ВАЗ 2107 і на подібних двигунах Жигулів в основному відбувається або для ремонту двигуна, або самої головки. Сама по собі ця процедура не так вже й складна, але вимагає невеликих підготовчих робіт. І відразу наведу перелік необхідного інструменту, без якого просто не обійтися при виконанні цього ремонту: Тепер все готово і можна починати відкручувати болти кріплення головки блоку циліндрів до блоку двигуна, використовуючи досить потужний комірець з головкою: Після того, як болти ослабли, можна скористатися Трещеточний рукояткою, щоб виконати цю процедуру в кілька разів швидше: Після того, як всі болти головки відкручені, можна піднімати її, взявшись за передню частину, або як вам буде зручніше: Тепер кілька слів про установку ГБЦ назад на блок. По-перше, обов’язково замінити прокладку, так як вона встановлюється на один раз. Зрозуміло, попередньо необхідно очистити блок і поверхня головки від слідів старих прокладок. Я робив це за допомогою спеціального засобу для видалення слідів прокладок Ombra голландського виробництва, завдаючи цю рідину на всю поверхню ГБЦ: В результаті після близько 10 хвилин очікування і ретельної роботи звичайною щіткою для одягу, виходить досить відчутний результат. Для порівняння вирішив зробити наступним чином: перші три камери згоряння чистив різними засобами, починаючи від бензину і закінчуючи WD-40, а останню саме цим спеціальним засобом. Результат можете подивитися наочно: Після того, як все це зроблено, можна приступати до установки ГБЦ назад. Для того, щоб це зробити, знадобиться спеціальний динамометричний ключ, так як затягувати ці болти необхідно з певним моментом сили в наступному порядку: Встановлюємо всі зняті деталі в зворотній послідовності і остаточно збираємо двигун ВАЗ 2107.

Заміна прокладки ГБЦ на карбюраторному двигуні

 • Зливаємо ОЖ, попередньо відкрутивши зливну пробку.
 • знімаємо АКБ.
 • Від’єднуємо дріт датчика температури ОЖ.
 • Демонтуємо корпус повітроочисного бар’єру карбюратора.
 • Чистою ганчіркою потрібно закрити камери карбюратора.
 • Відключаємо важелі дросельної заслінкою.
 • Прибираємо трос заслінки повітря.
 • Прибираємо шланг повітряного коректора запалювання.
 • Знімаємо колодки з проводами від електромагнітного клапана.
 • Знімаємо шланг подачі палива.
 • Демонтуємо шланг ЕПХХ.
 • Знімаємо з ГБЦ корпус распредвал разом з валом.
 • Знімаємо важелі клапанів з пружинами.
 • викручуємо свічки.
 • демонтуємо розподільник.
 • Прибираємо термозахисний щиток стартера.
 • Знімаємо дріт маси.
 • Від’єднуємо шланг підсилювача гальм і економайзера.
 • Прибираємо патрубки охолоджуючої системи.
 • Відкрутивши болти блоку, знімаємо ГБЦ.
 • знімаємо стару.
 • ставимо нову.

установка нової

 • Болти головки блоку циліндрів закручуємо в строго визначеної послідовності з застосування динамометричного ключа.
 • Закручування за допомогою динамометричного ключа

 • Встановлюємо назад головку і все зняті попередньо обладнання.
 • Заміна на инжекторном двигуні

  • зливаємо ОЖ.
  • знімаємо акумулятор.
  • Відключаємо провід термодатчика.
  • Відгвинтивши кріплять гайки, прибираємо приймальню трубу.
  • Попередньо встановивши поршень 4-го клапана в положення верхньої мертвої точки, прибираємо верхній корпус разом з розподілвалом.
  • Прибираємо термозахисний щиток стартера, попередньо відкрутивши гайку.
  • Відключаємо всі дроти і колодки датчиків.
  • Відключаємо трос дросельної заслінки.
  • Прибираємо перепускний патрубок.
  • Прибираємо патрубок радіатора.
  • Від’єднуємо трубки, за допомогою яких подається пальне.
  • Прибираємо шланг з патрубка ресивера.
  • Відгвинчуємо болти за допомогою яких кріпиться ГБЦ. Всього тринадцять болтів.
  • знімаємо ГБЦ.
  • міняємо прокладку.
  • Ставимо на місце ГБЦ.
  • Болти головки блоку циліндрів на двигуні ВАЗ 2107 з інжектором закручуються в строго визначеної послідовності із застосуванням динамометричного ключа.

  Послідовність закручування болтів

 • Під’єднуємо все зняті елементи.
 • Початок проведення робіт

  Найперше дію. це демонтаж повітряного фільтра. Звичайно, на карбюраторному двигуні його зняти трохи простіше. Якщо у вас інжектор, то доведеться повозитися з його гумовими кріпленнями. Але суть залишається тією ж. необхідно розібрати паливну систему повністю, щоб дістатися до ГБЦ. Але ми розглянемо на прикладі не инжекторной, а карбюраторної сімки. Все-таки класичних автомобілів з такою системою харчування набагато більше.

  Бажано демонтувати карбюратор, так як якщо знімати головку разом з ним, можна ненавмисно пошкодити його. На всіх автомобілях класичної серії карбюратор знімається однаково. Ця процедура досить проста, але потрібно приділити деякий час. Тепер можна викрутити гайку кріплення трамблера і витягти розподільник разом з проводами. Все ближче до мотору, залишилася справа за малим. зливанн тосол з системи.

  А далі відключаєте всі патрубки, які побачите. Після цього можна буде демонтувати кришку ГБЦ. Вона кріпиться за допомогою гайок і фігурних шайб. Чи не втратьте їх при проведенні ремонту. Ось і все, підготовка завершена, можна починати найскладніше. демонтаж і установку головки блоку.

  Яку функцію виконує прокладка ГБЦ?

  Прокладка головки блоку циліндрів розташована між ГБЦ і циліндрами і виконує кілька функцій:

  • ущільнює місце, де прилягає головка до блоку циліндрів;
  • не дає протікати маслу і потрапляння охолоджувальної рідини (ОЖ) в циліндри;
  • стримує внутрішній тиск і високу температуру.

  Таким чином, вона розділяє між собою три системи: газорозподілу, охолодження і мастила. Відчуваючи великі навантаження, вона швидко зношується.

  Прокладка зі слідами пробоїв

  Нижче перераховані ознаки, за якими можна визначити необхідність заміни:

  • недостатній тиск в одному або декількох циліндрах;
  • вспенивание ОЖ, падіння її рівня при відсутності зовнішньої течі відбувається через потрапляння газів в систему охолодження;
  • емульсія на масляному щупі, збільшення рівня масла в піддоні, причиною цього є наявність антифризу в системі мастила;
  • поява масляної плями на поверхні ОЖ і горловині радіатора говорить про пробитою прокладці в районі масляного каналу;
  • білий дим в вихлопних газах, при цьому падає рівень ОЖ;
  • видавлювання ОЖ рідини з розширювального бачка в вигляді піни свідчить про порушення герметичності одного з циліндрів;
  • рівень ОЖ падає і двигун закипає.

  На відео розповідається про ознаки прогара прокладки.

  Причиною пошкодження прокладки може бути:

  • неякісний витратний матеріал;
  • перегрів силового агрегату;
  • неправильна затяжка болтів головки блоку циліндрів;
  • недостатній рівень ОЖ;
  • неправильна установка головки блоку циліндрів.

  Коли необхідна заміна ущільнювача ГБЦ

  При прогорании прокладки пошкодження істотні: втрачається цілісність, деталь втрачає форму. При пробої пошкодження незначні, іноді навіть непомітні неозброєним оком.

  Прокладка стає непридатною з наступних причин:

  • перегрів;
  • кріпильні елементи при установці затягнуті з відступом від норм моменту затягування;
  • неякісний холодоагент;
  • порушення в роботі двигуна;
  • браковане, неякісний виріб.

  Силовий агрегат перегрівається через несправності елементів охолоджувальної системи: радіатора, вентилятора і ін. Для прогорання прокладки досить проїхати буквально 500 метрів. При установці ущільнювача ГБЦ важливо дотримуватися порядку закручування кріплень і момент з яким вони затягнуті. Якщо будуть порушені ці правила, ущільнювач деформується і надалі буде пробита. ОЖ низької якості може стати причиною корозії, що викличе пошкодження матеріалу ущільнювача і навіть головки циліндра.

  Що прийшла в непридатність прокладку ГБЦ можна визначити за такими ознаками:

  • перебої в роботі силового агрегату;
  • патьоки робочих рідин з-під ГБЦ;
  • швидке нагрівання і перегрів двигуна;
  • сліди ОЖ в змащувальних речовинах;
  • пар в вихлопних газах;
  • конденсат на свічках запалювання;
  • підвищений тиск в системі охолодження, з’являється дим в розширювальному бачку.

  Симптоми проявляються по-різному в залежності від місця пошкодження прокладки. Якщо зіпсовані краю отворів циліндрів можливий перегрів двигуна і підвищений тиск в системі охолодження.

  Якщо ОЖ потрапить в камери згоряння двигун почне троить, так як в ТВС буде розбавлена ​​холодоагентом, не зможе до кінця згоряти. З вихлопної труби буде виходити білий дим зі специфічним запахом.

  Якщо пошкодження на краю ущільнювача, в місці стикання блоку циліндрів і головки можливі патьоки робочих рідин.

  При появі ознак прогорання ущільнювача, потрібно підійти до діагностики комплексно. Перш ніж приступати до заміни ущільнювача, потрібно переконатися, що причина саме в ньому. Для цього необхідно виконати наступний ряд дій:

  • Виявивши патьоки рідин на блоці циліндрів, потрібно переконатися, що тече точно з-під головки.
  • Заводимо мотор і аналізуємо колір і запах вихлопів. Якщо вони виглядають у вигляді білого диму, мають запах антифризу, глушимо двигун і акуратно відкручуємо кришку з розширювального бачка. Про наявність в системі охолодження вихлопних газів говорить запах згорілого палива.
  • Запускаємо двигун без кришки на розширювальному бачку, всередині нього не повинно бути масляних слідів масла і бульбашок газу.
  • Глушимо мотор, даємо йому охолонути. Дістаємо щуп для вимірювання рівня масла і дивимося на її колір. Якщо її рівень занадто підвищився без особливих причин або є сліди рідини біло-коричневого кольору, це говорить про змішування масла і холодоагенту.
  • Даємо попрацювати силовому агрегату 5 хвилин, глушимо його. Дістаємо свічки, оглядаємо електроди. Якщо вони вологі, то велика ймовірність, що в циліндри потрапила ОЖ.