Як заливати гальмівну рідину Ford Focus 2

Заливка і перевірка рівня гальмівної рідини на Ford Focus 2

Візьмемо за звичку перевіряти рівень гальмівної рідини перед кожним виїздом з гаража і при необхідності доливати саме ту ТЖ, яка залита в системі приводу зчеплення і гальм. Якщо є необхідність щоденного доливання, обов’язково шукаємо причини, знаходимо несправність і ліквідуємо її. При повній заміні рідини краще записати або запам’ятати марку рідини, щоб не змішувати з несумісними складами. Але відразу ж перевіряємо рівень:

  Розширювальний бачок гальмівної системи на Ford Focus 2 встановлений під декоративною гратами короба забору повітря, на головному гальмівному циліндрі, а він в свою чергу, кріпиться до моторного щитка.

заливати, гальмівну, рідину, ford, focus

Моторний відсік зі знятою гратами повітрозабірника. зазначено місце розташування розширювального бачка.

Вільного простору над бачком зовсім небагато.

На напівпрозорих стінках розширювального бачка нанесені мітки MIN і MAX.

Для заливки «тормозухі» можна взяти медичний шприц і трубку від крапельниці.

Про що говорить рівень гальмівної рідини

Рівень гальмівної рідини слід періодично перевіряти, не чекаючи подібного попередження від бортового комп’ютера.

Навіть в тому випадку, коли гальмівна система щодо герметична (а вона не герметична за замовчуванням), рівень гальмівної рідини може знижуватися. Причина цього. знос гальмівних колодок.

Поршні робочих циліндрів в такому випадку отримують збільшений робочий хід, тому звільнений об’єм циліндра буде заповнюватися рідиною. Падіння рівня ТЖ буде непрямою ознакою того, що колодки пора міняти. Але це в тому випадку, коли на робочих циліндрах супортів і на шлангах, на головному циліндрі патьоки рідини відсутні.

Заливаємо гальмівну рідину в Ford Focus 2 і Ford Focus 3

Падіння рівня гальмівної рідини в бачку може бути пов’язано не тільки з протіканням системи, але і з рядом інших причин. Більш того, в особливо запущених випадках може спостерігатися зростання рівня рідини. Будь-яке відхилення від норми за рівнем і якістю рідини має бути негайно зафіксовано, а причини усунені. В іншому випадку, є небезпека в один прекрасний момент залишитися без гальм. Сьогодні розберемося в тому, як залити гальмівну рідину в Ford Focus 2 і як перевірити її рівень.

вплив вологи

Крім того, будь-яка, навіть найдорожча гальмівна рідина, має неприємну властивість активно вбирати вологу. Наприклад, в середньому за рік наша система вже на 4-5% складається з води. Отже, за два роки (а саме такий термін відводить FMCo на заміну ТЖ) в рідини накопичиться від 8 до 10% води. Чим це може загрожувати? Нестабільністю характеристик гальмівної рідини. По крайней мере, замерзати вона буде вже прі.10-15 градусах. а точка кипіння опуститься з 270 до 140 градусів.

В останньому випадку під час руху по гірських дорогах, рух і оттормажіваніі на високих швидкостях, при їзді з причепом в системі утворюється парова пробка. яка діє так само, як і повітря. педаль раптово провалюється і гальма не спрацьовують. Тому фахівці рекомендують міняти ТЖ після пробігу в 50-60 тисяч або двох років експлуатації або хоча б доливати свіжу рідину, ніж ми зараз і займемося.

Варіанти пристосувань для заливки гальмівної рідини

Так можна швидко перевірити рівень гальмівної рідини, а заодно з’ясувати, в якому стані знаходиться гальмівна система. Перевіряйте рівень ТЖ якомога частіше і безпечних всім доріг!

алгоритм заміни

 • Встановлюємо автомобіль на оглядову яму або естакаду.
 • Відкручуємо пробку розширювального бачка, він знаходиться під гратами повітрозабірника над головним гальмівним циліндром. На деяких версіях доведеться знімати верхню пластмасову декоративну кришку. Без кришки вільний доступ до горловини гальмівної рідини.
 • За допомогою шприца відкачуємо стару рідину з бачка.
 • Заливаємо нову ТЖ під горловину.
 • Спускаємося під машину і очищаємо штуцера для прокачування на всіх чотирьох колесах, знімаємо захисні гумові ковпачки.
 • Надягаємо шланг на штуцер робочого циліндра правого заднього колеса, опускаємо другий кінець шланга в ємність з невеликою кількістю рідини.
 • В цей час помічник в салоні натискає на педаль гальма 5-7 разів і утримує її в натиснутому положенні.

  Відкручуємо штуцер на 0,5 обороту і спускаємо відпрацьовану рідину в ємність до тих пір, поки з трубки не потече свіжа прозора ТЖ. Для Фокусів з передніми дисковими і барабанними задніми гальмами потрібні накидні ключі з вирізом на 9 (передні) і 11 (задні), а з дисковими гальмами по колу на 9 (передні) і 10 (задні).

 • закручуємо штуцер.
 • Перевіряємо рівень в розширювальному бачку, при необхідності доливаємо під горловину і повторюємо операцію.
 • Ту ж операцію проводимо на інших колесах за схемою до тих пір, поки з трубки не вийде все повітря і не потече нова рідина.
 • Надягаємо захисні ковпачки, перевіряємо рівень в бачку, при необхідності доливаємо і тестуємо роботу гальмівної системи.
 • Порядок проведення робіт

  Заміна рідини гальмівної системи на Ford Focus 2 проводиться на підйомнику або ямі. При проведенні процедури важливо дотримуватися певної послідовності механізмів, в яких проводиться заміна. Починати треба з правого заднього, потім переходити по діагоналі до лівого переднього, після чого залишилися два задній лівий і передній правий також по діагоналі.

  Перед початком процедури рекомендується подбати про безпеку, встановивши упори під колеса вашого Ford Focus 2 і піднявши ручне гальмо. Процедуру рекомендується проводити вдвох.

  Алгоритм заміни гальмівної рідини на Ford Focus 2:

  Focus 2 замена тормозной жидкости

  • Зняти пробку з резервуара для рідини.
  • Використовуючи шланг або шприц додати нової рідини до самої горловини.
  • Очистити клапани випуску повітря.
  • Зняти ковпачки клапанів циліндра передніх і задніх коліс.
  • На клапан надіти шланг, другий кінець якого спустити в ємність для зливу. 4-5 раз натиснути на педаль гальма і утримати її (рекомендується, щоб цю операцію робив помічник).
  • Відкрити клапан випуску повітря на 1/2 обороту. Педаль при цьому повинна дійти до упору.
  • При необхідності доливати в бачок гальмівну рідину, щоб її рівень не опустився нижче мінімального.

  На цьому заміна в одному механізмі закінчена. Тепер потрібно повторити процедуру для наступних по описаній вище послідовності. Після того як заміна зроблена для всіх чотирьох механізмів, потрібно повернути на місце захисні ковпачки.

  Заміна рідини в гідроприводі зчеплення проводиться за тією ж схемою. Після демонтажу ковпачка з клапана робочого циліндра зливається відпрацьована рідина натисканням педалі і поворотом штуцера на півоберта (за вищеописаною схемою). Коли побачите, що в ємність для зливу потекла чиста рідина, значить, процедура завершена. Після чого поверніть ковпачок і закрутіть клапан.

  Після всього загляньте в бачок, швидше за все, доведеться долити ще трохи до позначки «МАХ».

  На жаль, описані вище симптоми можуть свідчити і про інші проблеми в системі гальм, іноді просто заливати нову рідину недостатньо. Тому, якщо після проведення описаної процедури, ваш Ford Focus 2 не став відгукуватися на педаль гальма краще, а проблеми залишилися або з’явилися інші, варто негайно перевірити гальмівну систему на предмет несправностей. Можливо, доведеться додатково прокачувати систему, куди міг потрапити повітря, або проводити ремонт окремих вузлів. Не варто нехтувати власною безпекою і збереженням пасажирів.

  Заміна гальмівної рідини і прокачування зчеплення на Ford Focus 2

  Процес заміни гальмівної рідини під тиском

  Заміна гальмівної рідини і прокачування гальм

  05.05.2017 Андрій Павлюк (проголосувало: 1, оцінка: 5,00 з 5)

  діапазон температур

  Як правило, всі ТЖ гарантують стабільну роботу в діапазоні от.40 до 270 градусів. При попаданні води в систему ці показники знижуються як мінімум удвічі. Саме тому так важливо міняти гальмівну рідину кожних 50-60 тисяч км або після півтора-двох років експлуатації.

  особливості складу

  До складу будь-якої гальмівної рідини обов’язково входять кілька видів спиртів, які добре вбирають вологу. Чим більше вологість атмосферного повітря, тим більшу кількість води буде впитано гальмівною рідиною. Практика показала, що за рік експлуатації система здатна всотати близько 3-5% води від загального обсягу. Вода, що знаходиться в гальмівній системі замерзає вже при мінімальному морозі і закипає при незначному перегрів.

  Міняємо гальмівну рідину на Ford Focus 2

  Можна використовувати ось такий аналог. він дешевше!

  Згідно з вимогами Ford Моторз, гальмівна рідина в системі повинна відповідати стандарту не нижче DOT 4 і відповідати заводським допускам Ford ESD-М6C57-A DОT-4 super і Ford SA-М6С9103-A DOT-4, а також WSS-М6C65-А2 після 2007 року. Про це повинна говорити напис на етикетці.

  Без шприца при заміні гальмівної рідини не обійтися!

  Для заміни нам знадобиться 1,2-1,5 л гальмівної рідини, стандартний набір інструментів, ключ для штуцерів гальмівного механізму, медичний шприц з шлангом, шланг для прокачування гальм (30-50 см) і ємність для зливу відпрацювання.

  Заміна гальмівної рідини на Ford Focus 2: фото і відео

  Робота гальмівної системи заснована на тому, що рідина в процесі роботи не стискується і здатна майже на 100% передавати зусилля від педалі до виконавчих механізмів, робочим гальмівних циліндрів. Це вірно, але за умови, що ТЖ повністю відповідає заявленим характеристикам. Як дізнатися, що рідина пора міняти, як замінити ТЖ на Ford Focus 2 і як зробити так, щоб заміни проводити якомога рідше, розберемося разом.

  Особливості заміни гальмівної рідини

  Кожен автомобіль має певні вимоги до кількості гальмівної рідини і її виду. Що стосується другого покоління Ford Focus 2, то краще за все лити фірмову рідину від виробника. Проте, може підійти будь-який інший продукт, який відповідає специфікаціям компанії Ford. Наприклад, це може бути Super DOT4 або Motorcraft Brake Fluid DOT4. Звертайте увагу на парафіну в рідини, оскільки його там бути не повинно.

  Що стосується кількості, то найкраще купувати літрову банку і цього буде цілком достатньо. Заливати гальмівну рідину потрібно в спеціальний бачок, який знаходиться під капотом. Рекомендується лити до тих пір, поки вона не досягне максимальної позначки.

  Що стосується частоти заміни, то тут потрібно дотримуватися певних правил:

  • повна заміна повинна здійснюватися кожні 2 роки або 40 тис. км пробігу;
  • чистота рідина не є ознакою її хорошого стану.

  Саме останній пункт притаманний багатьом автолюбителям, що в корені неправильно. Вимога про періодичність заміни були розроблені компанією Ford на основі тривалих випробувань. Навіть якщо речовина зовні чисте, воно може не мати необхідні властивості. В процесі експлуатації збільшується води, що негативно впливає на гальмівну систему. Більш того, підвищена кількість води в гальмівній рідині приводить до зниження температури закипання, що в екстреній ситуації може привести до неприємних наслідків.

  З огляду на вищесказане, можна зробити висновок, що міняти вчасно гальмівну рідину необхідно як в цілях безпеки, так і забезпечення довговічності системи. Варто також звертати увагу на певні симптоми, які можуть підказати необхідність заміни гальмівної рідини.

  Якщо гальмування здійснюється ривками, педаль стає занадто ватною або ж гальмування стає поганим, то варто задуматися про оновлення «тормозухі». Виконується ця операція досить просто, проте потрібно знати певні нюанси. Якщо у вас немає бажання розбиратися у всіх деталях, зверніться до майстерні, де протягом години все буде зроблено.

  Яку гальмівну рідину заливати в авто

  Рівень гальмівної рідини, як перевірити гальмівну рідину

  Гальмівна рідина. призначення і регламент заміни

  05.05.2017 Андрій Павлюк (проголосувало: 1, оцінка: 5,00 з 5)

  Процедура заміни гальмівної рідини на FORD Focus 2

  Будь-яке зниження ефективності гальм вашого Ford Focus 2 або поява заметів в процесі гальмування повинні сприйматися як симптоми несправності і спонукати до невідкладної діагностиці. Гальма являють собою складну систему, що вимагає постійного контролю і підтримки працездатності її елементів. Однією з головних завдань систематичного обслуговування виступає перевірка кількості гальмівної рідини. Правильним вважається рівень, при якому її поверхню майже досягає максимальної позначки на бачку головного гальмівного циліндра.

  Особливості заміни гальмівної рідини

  Кожен автомобіль має певні вимоги до кількості гальмівної рідини і її виду. Що стосується другого покоління Ford Focus 2, то краще за все лити фірмову рідину від виробника. Проте, може підійти будь-який інший продукт, який відповідає специфікаціям компанії Ford. Наприклад, це може бути Super DOT4 або Motorcraft Brake Fluid DOT4. Звертайте увагу на парафіну в рідини, оскільки його там бути не повинно.

  Що стосується кількості, то найкраще купувати літрову банку і цього буде цілком достатньо. Заливати гальмівну рідину потрібно в спеціальний бачок, який знаходиться під капотом. Рекомендується лити до тих пір, поки вона не досягне максимальної позначки.

  Що стосується частоти заміни, то тут потрібно дотримуватися певних правил:

  • повна заміна повинна здійснюватися кожні 2 роки або 40 тис. км пробігу;
  • чистота рідина не є ознакою її хорошого стану.

  Саме останній пункт притаманний багатьом автолюбителям, що в корені неправильно. Вимога про періодичність заміни були розроблені компанією Ford на основі тривалих випробувань. Навіть якщо речовина зовні чисте, воно може не мати необхідні властивості. В процесі експлуатації збільшується води, що негативно впливає на гальмівну систему. Більш того, підвищена кількість води в гальмівній рідині приводить до зниження температури закипання, що в екстреній ситуації може привести до неприємних наслідків.

  З огляду на вищесказане, можна зробити висновок, що міняти вчасно гальмівну рідину необхідно як в цілях безпеки, так і забезпечення довговічності системи. Варто також звертати увагу на певні симптоми, які можуть підказати необхідність заміни гальмівної рідини.

  Якщо гальмування здійснюється ривками, педаль стає занадто ватною або ж гальмування стає поганим, то варто задуматися про оновлення «тормозухі». Виконується ця операція досить просто, проте потрібно знати певні нюанси. Якщо у вас немає бажання розбиратися у всіх деталях, зверніться до майстерні, де протягом години все буде зроблено.

  Главный цилиндр сцепления Форд Фокус 2

  Яку гальмівну рідину заливати в авто

  Рівень гальмівної рідини, як перевірити гальмівну рідину

  Гальмівна рідина. призначення і регламент заміни

  05.05.2017 Андрій Павлюк (проголосувало: 1, оцінка: 5,00 з 5)

  Що краще заливати в гальмівну систему Ford Focus 2

  Оригінальна гальмівна рідина для Ford Focus другого покоління коштує в межах 500-600 рублів за літр, а така ж рідина в банку від TRW обійдеться 240-260 рублів.

  • Tutela Top 4;
  • ROSDOT 4 Life Safety;
  • Castrol DOT4;
  • SINTEC Euro;
  • TOTAL HBF 4;
  • Hi-Gear HG7044.

  вплив вологи

  Крім того, будь-яка, навіть найдорожча гальмівна рідина, має неприємну властивість активно вбирати вологу. Наприклад, в середньому за рік наша система вже на 4-5% складається з води. Отже, за два роки (а саме такий термін відводить FMCo на заміну ТЖ) в рідини накопичиться від 8 до 10% води. Чим це може загрожувати? Нестабільністю характеристик гальмівної рідини. По крайней мере, замерзати вона буде вже прі.10-15 градусах, а точка кипіння опуститься з 270 до 140 градусів.

  В останньому випадку під час руху по гірських дорогах, рух і оттормажіваніі на високих швидкостях, при їзді з причепом в системі утворюється парова пробка, яка діє так само, як і повітря. педаль раптово провалюється і гальма не спрацьовують. Тому фахівці рекомендують міняти ТЖ після пробігу в 50-60 тисяч або двох років експлуатації або хоча б доливати свіжу рідину, ніж ми зараз і займемося.

  принципи вибору

  Результати тестів гальмівних рідин різних виробників.

  Однак стандарт DOT 4, що є мінімальним для другого Фокуса, далеко не останній показник при виборі конкретної марки ГР. Справа в тому, що у різних виробників основа рідини може бути різною, а заміна однієї на іншу, а тим більше, змішування їх (нехай навіть з одним стандартом ДОТ 4) неприпустимо. Деякі рідини змішані на основі мінеральних компонентів, тому змішувати їх з гліколевої рідинами ні в якому разі не можна.

  Крім того, якщо гальмівна система машини розрахована на мінералку, гліколева рідина дуже швидко приведе систему в несправний стан. Зазвичай склад ГР вказується на упаковці, тому перед покупкою потрібно уважно вивчити етикетку і шукати там FORD допуски. Якщо їх немає, від покупки доведеться відмовитися. Міцних всім гальм і вдалого вибору рідини!

  Яку гальмівну рідину заливати в Ford Focus 2

  Гальмівна система відіграє найважливішу роль в автомобілі, оскільки дозволяє безпечно водити і вчасно зупинити машину, якщо це необхідно. Друге покоління Ford Focus має досить хороші гальма, які відмінно справляються з повсякденним навантаженням. Звичайно ж, постійні різкі гальмування можуть привести до зниження ефективності. Більш того, гальмівна система вимагає постійно обслуговування. Яку гальмівну рідину заливати в Ford Focus 2?

  Відразу відзначимо, що гальмівна рідина повинна бути хорошої якості, а тому економити на покупці не варто.

  Багато власників Фокусів другого покоління стверджують, що ніяких проблем з гальмами вони не мають, оскільки вчасно заливають «тормозуху» і використовують правильні продукти. До слова, це позитивно впливає на стан і ресурс всієї гальмівної системи автомобіля. Система гальм вимагає посиленої уваги на Фокусі, оскільки від неї безпосередньо залежить безпека і поведінка автомобіля на дорозі, що в екстрених ситуаціях є критичним.

  вплив вологи

  Крім того, будь-яка, навіть найдорожча гальмівна рідина, має неприємну властивість активно вбирати вологу. Наприклад, в середньому за рік наша система вже на 4-5% складається з води. Отже, за два роки (а саме такий термін відводить FMCo на заміну ТЖ) в рідини накопичиться від 8 до 10% води. Чим це може загрожувати? Нестабільністю характеристик гальмівної рідини. По крайней мере, замерзати вона буде вже прі.10-15 градусах. а точка кипіння опуститься з 270 до 140 градусів.

  В останньому випадку під час руху по гірських дорогах, рух і оттормажіваніі на високих швидкостях, при їзді з причепом в системі утворюється парова пробка. яка діє так само, як і повітря. педаль раптово провалюється і гальма не спрацьовують. Тому фахівці рекомендують міняти ТЖ після пробігу в 50-60 тисяч або двох років експлуатації або хоча б доливати свіжу рідину, ніж ми зараз і займемося.

  оригінал

  Більшість автомобілістів вважають за краще купувати оригінальні витратні матеріали. Зараз на Ford Focus 2 використовуються наступні ТЖ:

  Найменування Клас Артикул
  Dot 4 Ford SA-M6C9103-A DOT4 1 850 522
  Super Dot 4 Ford WSS-M6C57-A2 DOT 5.1 1 776 311
  Dot 4 LV High Performance Ford WSS-M6C65-A2 DOT 6 1 847 947

  Враховуйте, що за один літр. Це досить дорого. Саме тому ви можете розглянути варіант покупки аналога.

  Серед причин покупки оригінальної ТЖ автовласники виділяють:

  • гарантовану безпеку використання транспортного засобу;
  • висока якість рідини;
  • тривалий термін служби незалежно від умов експлуатації;
  • високу ефективність гальмування.

  Єдиний значний мінус. це, так як обсяг ТЖ на ФФ2 дорівнює 1,5 л.

  Вибір гальмівної рідини

  Тип робочої рідини прямо позначається на ефективності роботи гальмівної системи, так як якість компонентів в складі буває різним.

  Види гальмівних рідин розрізняються по в’язкості і максимальній температурі закипання. В’язкість складу залежить від того, в якій системі він буде використовуватися. Важливо, щоб склад відповідав базовим встановленим стандартам. Саме тому перед покупкою не забудьте ознайомитися з вимогами виробника.

  • Для моделей Ford Focus 2, випущених до 2007, використовується склади на гліколевої основі. До таких належать Ford SA-M6C9103-A DOT-4, а також Ford ESD-M6C57-A DOT-4 super.
  • Для автомобілів, випущених з весни 2007 року по літо 2011 (рестайлінгових), застосовувалися рідини, заводська специфікація яких позначається як WSS-M6C65-A2, DOT 4 LV.

  Всього для повної заміни потрібно близько 1,5 літрів гальмівної рідини. Зверніть увагу, що перед покупкою ТЖ необхідно уважно перевірити її упаковку. Захистіть себе від покупки підробки:

  • Уважно огляньте упаковку і переконайтеся, що на ній є заводське маркування (артикул), назва бренду, а також склад.
  • Звірте наклейку на каністрі з зображеннями в інтернеті. Її колір, а також розташування елементів на ній повинні відповідати оригіналу. На етикетці не повинно бути сторонніх написів і зображень.

  ЗАМЕНА ТОРМОЗНОЙ ЖИДКОСТИ

  Оригінальні рідини часто підробляються. На жаль, гарантувати те, що підроблена ТЖ буде правильно функціонувати в системі транспортного засобу, не представляється можливим.

  Як правильно залити ТЖ на Ford Focus 2

  Отже, ви вже придбали нову тару з гальмівною рідиною і переконалися, що вона підходить для експлуатації на ФФ2. Приступимо до її заміни:

  • Знімаємо кришку бочка, що захищає головний циліндр гальма.
  • Позбавляємося від захисних ковпачків з гуми, розміщених на клапанах випуску повітря з колісних циліндрів.
  • Надягаємо на клапани випуску повітря гумові шланги. Їх інші кінці опускаємо в будь-який зручний посудину зі скла.
  • Відвертаємо обидва клапана на один оборот і зливаємо рідину, натискаючи на педаль гальма. Зливаємо її зі скляних ємностей.
  • В бочок головного циліндра вливаємо нову ТЖ. Відвертаємо клапани випуску повітря на один оборот.
  • До межі натискаємо на педаль гальма, щоб свіжа рідина заповнила систему. Не забуваємо про те, що в бачок головного циліндра потрібно долити ТЖ.

  З цією процедурою впорається навіть новачок. Для того, щоб замінити рідину, не потрібно їхати в автосалон. Єдине правило. не забувайте дотримуватися техніки безпеки.

  Куди заливати гальмівну рідину Ford Focus 2

  Так можна швидко перевірити рівень гальмівної рідини, а заодно з’ясувати, в якому стані знаходиться гальмівна система. Перевіряйте рівень ТЖ якомога частіше і безпечних всім доріг!

  Призначення гальмівної рідини

  Гальмівна рідина. це один з найважливіших витратних матеріалів для транспортних засобів, що мають гідравлічну систему гальмування. ТЖ використовується в замкнутих контурних системах і знаходиться під високим тиском.

  Вимоги до виробників підвищені не тільки тому що від якості складу залежить комфорт їзди. ТЖ, яка не відповідає стандартам, негативно позначається на безпеці пересування. Використання такої рідини може привести до виникнення аварійної ситуації на дорозі.

  ТЖ заливається в контурну гальмівну систему. За рахунок неї створюється зусилля, що дозволяє поршням на задніх і передніх гальмівних супортах працювати безперебійно.

  Заливаємо гальмівну рідину в Ford Focus 2 і Ford Focus 3

  Падіння рівня гальмівної рідини в бачку може бути пов’язано не тільки з протіканням системи, але і з рядом інших причин. Більш того, в особливо запущених випадках може спостерігатися зростання рівня рідини. Будь-яке відхилення від норми за рівнем і якістю рідини має бути негайно зафіксовано, а причини усунені. В іншому випадку, є небезпека в один прекрасний момент залишитися без гальм. Сьогодні розберемося в тому, як залити гальмівну рідину в Ford Focus 2 і як перевірити її рівень.

  Вибір гальмівної рідини

  Тип робочої рідини прямо позначається на ефективності роботи гальмівної системи, так як якість компонентів в складі буває різним.

  Види гальмівних рідин розрізняються по в’язкості і максимальній температурі закипання. В’язкість складу залежить від того, в якій системі він буде використовуватися. Важливо, щоб склад відповідав базовим встановленим стандартам. Саме тому перед покупкою не забудьте ознайомитися з вимогами виробника.

  • Для моделей Ford Focus 2, випущених до 2007, використовується склади на гліколевої основі. До таких належать Ford SA-M6C9103-A DOT-4, а також Ford ESD-M6C57-A DOT-4 super.
  • Для автомобілів, випущених з весни 2007 року по літо 2011 (рестайлінгових), застосовувалися рідини, заводська специфікація яких позначається як WSS-M6C65-A2, DOT 4 LV.

  Всього для повної заміни потрібно близько 1,5 літрів гальмівної рідини. Зверніть увагу, що перед покупкою ТЖ необхідно уважно перевірити її упаковку. Захистіть себе від покупки підробки:

  • Уважно огляньте упаковку і переконайтеся, що на ній є заводське маркування (артикул), назва бренду, а також склад.
  • Звірте наклейку на каністрі з зображеннями в інтернеті. Її колір, а також розташування елементів на ній повинні відповідати оригіналу. На етикетці не повинно бути сторонніх написів і зображень.

  Оригінальні рідини часто підробляються. На жаль, гарантувати те, що підроблена ТЖ буде правильно функціонувати в системі транспортного засобу, не представляється можливим.

  Принцип вибору аналога

  Мінімальний стандарт для даної лінійки автомобілів. DOT4. Звичайно ж, це не єдиний критерій вибору. Зверніть увагу на склад: більшість виробників випускають рідини на різній основі. Змішування гликолевих і мінеральних ТЖ неприпустимо навіть в тому випадку, якщо вони обидві випускаються по одному стандарту.

  • TOTAL HBF 4;
  • Castrol DOT4;
  • Tutela Top 4;
  • Hi-Gear HG7044;
  • SINTEC Euro;
  • ROSDOT 4 Life Safety.

  Зверніть увагу, що автомобілі, гальмівна система яких розрахована на мінеральні рідини, погано переносять гліколеві склади. ТЖ на гліколевої основі призведе всю систему в непридатність.

  Зі складом гальмівної рідини ви можете ознайомитися на упаковці. Перевірте, щоб на наклейці були «фордовские» допуски. При їх відсутності краще не ризикувати і розглянути інший варіант.

  оригінал

  Більшість автомобілістів вважають за краще купувати оригінальні витратні матеріали. Зараз на Ford Focus 2 використовуються наступні ТЖ:

  НаіменованіеКлассАртікул
  Dot 4 Ford SA-M6C9103-A DOT4 1 850 522
  Super Dot 4 Ford WSS-M6C57-A2 DOT 5.1 1 776 311
  Dot 4 LV High Performance Ford WSS-M6C65-A2 DOT 6 1 847 947

  Враховуйте, що за один літр. Це досить дорого. Саме тому ви можете розглянути варіант покупки аналога.

  Серед причин покупки оригінальної ТЖ автовласники виділяють:

  • гарантовану безпеку використання транспортного засобу;
  • висока якість рідини;
  • тривалий термін служби незалежно від умов експлуатації;
  • високу ефективність гальмування.

  Єдиний значний мінус. це, так як обсяг ТЖ на ФФ2 дорівнює 1,5 л.

  Гальмівна рідина Ford Focus 2

  Якщо ви починаєте помічати проблеми з гальмуванням автомобіля, негайно приступайте до його діагностики. Основна причина появи заметів і зменшення ефективності гальм. це неякісна або прострочена гальмівна рідина.

  Термін придатності ТЖ становить не більше двох років з моменту заміни. Бажано заливати нову рідину кожні сорок тисяч кілометрів. Навіть якщо на перший погляд вона здається чистою і свіжою. її експлуатаційні характеристики з часом помітно знижуються.

  Також заміна може знадобитися в тому випадку, якщо датчик рівня гальмівної рідини демонструє низький показник. Гальмівна рідина йде, якщо цілісність гальмівного циліндра, шланга або бачка порушена.

  Нагадуємо, що зберігати ТЖ для Ford Focus 2 у відкритій тарі строго заборонено, так як даний склад гігроськопічний.

  Призначення гальмівної рідини

  Гальмівна рідина. це один з найважливіших витратних матеріалів для транспортних засобів, що мають гідравлічну систему гальмування. ТЖ використовується в замкнутих контурних системах і знаходиться під високим тиском.

  Вимоги до виробників підвищені не тільки тому що від якості складу залежить комфорт їзди. ТЖ, яка не відповідає стандартам, негативно позначається на безпеці пересування. Використання такої рідини може привести до виникнення аварійної ситуації на дорозі.

  ТЖ заливається в контурну гальмівну систему. За рахунок неї створюється зусилля, що дозволяє поршням на задніх і передніх гальмівних супортах працювати безперебійно.

  Як правильно залити ТЖ на Ford Focus 2

  Отже, ви вже придбали нову тару з гальмівною рідиною і переконалися, що вона підходить для експлуатації на ФФ2. Приступимо до її заміни:

  • Знімаємо кришку бочка, що захищає головний циліндр гальма.
  • Позбавляємося від захисних ковпачків з гуми, розміщених на клапанах випуску повітря з колісних циліндрів.
  • Надягаємо на клапани випуску повітря гумові шланги. Їх інші кінці опускаємо в будь-який зручний посудину зі скла.
  • Відвертаємо обидва клапана на один оборот і зливаємо рідину, натискаючи на педаль гальма. Зливаємо її зі скляних ємностей.
  • В бочок головного циліндра вливаємо нову ТЖ. Відвертаємо клапани випуску повітря на один оборот.
  • До межі натискаємо на педаль гальма, щоб свіжа рідина заповнила систему. Не забуваємо про те, що в бачок головного циліндра потрібно долити ТЖ.

  З цією процедурою впорається навіть новачок. Для того, щоб замінити рідину, не потрібно їхати в автосалон. Єдине правило. не забувайте дотримуватися техніки безпеки.