Заміна передніх колодок Skoda Octavia а5

Заміна передніх гальмівних колодок

Коротка передісторія: Коли міняв задні колодки, заодно перевірив стан передніх. Переконався в наявності датчика зносу і досить спокійно очікував сигналізації про знос на табло.Но сигналізація прийшла з іншого місця! Добрим теплим осіннім вечором був почутий моторошний скрегіт з правого боку, що виходить від переднього колеса. По звуку було зрозуміло, що вже маємо варіант “залізо про залізо”. Т.ч. була потрібна термінова заміна передніх гальмівних колодок.

Ціна 1950 зі знижкою клубу (7%) підсумок склав 1913,50р.Для порівняння в Європа-Авто фірмовий комплект (з усіма можливими знижками) коштує 3324р., До речі, заміна там же стоїть 945р., Найдешевший варіант за роботу був 550 на СТО недалеко від гаража.Вернемся до покупки, ось що було в коробочці:

Мене звичайно напружило, що датчик зносу варто тільки на одній колодці, і після я отримаю підтвердження своїм побоюванням і зроблю чіткий для себе висновок: “ДАТЧИКА ИЗНОСА ВІРИТИ НЕ МОЖНА!”

Коротка інструкція по заміні: Відразу скажу, що з “особливого” інструменту знадобиться “хороший” шестигранник на 7 мм; без нього не варто навіть начінать.Я купив головку (7мм, 1/2 “) за 120 рублів і тріскачку на 1/2” (давно збирався, так серйозного приводу не було) за

150р.Ітак, домкрати машину, знімаємо колесо і отримуємо доступ до супорта (я почав з правого)

Побачене мене просто шокувало: зовнішня колодка була просто “мертва”, хоча існує думка, що внутрішня зношується швидше. Отже, йдемо дальше.С внутрішньої сторони спокійно виймаємо руками заглушки

Отримуємо доступ до напрямних пальцях і відкручуємо їх тим самим шестигранником на 7мь

Щоб спокійно дістати супорт, потрібно повністю викрутити пальці і відсунути їх від корпусу супорта

Замена задних КОЛОДОК на SKODA Octavia A5. Как вдавить или утопить поршень заднего суппорта?

Не варто залишати його висіти, тому, і, щоб було зручніше, кладемо його на диск

Зараз наше завдання віджати гальмівний ціліндр.В першу чергу для цього відкриваємо кришку бачка з гальмівною рідиною під капотом. Віджати циліндр у деяких отримують у такий спосіб: на знятому супорті поставити старі колодки на свої місця, завести щось між ними і разжать.У мене так не вийшло: незручно і сил не вистачає. Тому для вирішення цього завдання, після пошуку по засіках, був використана така ось пріспособа

Щоб нічого не пошкодити, наголошував її в стару колодку. Вийшло легко і непрінужденно.Далее Вставляємо нові колодки (по аналогії: з чорненькими кріпленнями. зовнішні, зі Світленький. внутрішні)

І починаємо встановлювати супорт: поєднуємо в нижній частині і заводимо на місце

Закручуємо пальці (радять сильно не затягувати: до упору 20 градусів із зусиллям), ставимо заглушки, встановлюємо і закручуємо колесо.Переходім до лівої сторони, там все теж саме, за винятком підключення датчика ізноса.Чтоби його зняти, тягнемо на себе фіксатор і знімаємо коннектор, коли ставимо нові колодки, вставляємо до клацання, обов’язково перевіряємо, щоб зафіксувалося щоб уникнути подальших неприємностей.

Ось і все.ТРУДНОСТІ, які у мене виникли при проведенні даної заміни, крім того, чим розтиснути гальмівний циліндр, виникли такі: перегоріла переноска, але це не суттєво, хоча відняло часу і сповільнило роботу, і саме мерзенне. я не міг зафіксувати коннектор датчика зносу. Конектор з нових колодок просто не заходив до кінця і не фіксувався. Мені треба було досить багато часу, в тому числі з-за поганого освітлення, щоб зрозуміти причину етого.Все виявилося досить просто. У коннекторе нової колодки була встановлена ​​герметизирующая прокладка, яку я відразу не помітив, і зроблена вона хоч з пластичного, але погано, що стискається матеріалу. Дістати її можна, витягнувши з коннектора фіксатор (рожева хрень).

На фотке видно, що прокладку я помучив добре. У підсумку вона була безжально вкорочена на пару міліметрів і коннектор встав, як родной.Еслі кому цікаво, датчик зносу виглядає так

Видно не дуже. Але це просто проводок, який перетирає гальмівний діск.А тепер. найстрашніше! Для порівняння нові і старі колодки:

Як видно з порівняння, найменш зношеної є колодка саме з датчиком ізноса.Может це випадковість чи збіг, але для себе я зробив однозначний висновок: “ДАТЧИКА ИЗНОСА ВІРИТИ НЕ МОЖНА!”

Заміна передніх гальмівних колодок.

70тис.км. вже позаду, а рідні передні колодки все ще з запасом, судячи по залишку їм ще мінімум 15-20 тис.км. бігати. Але гальма є гальма, тому заміна!

На автомобілях Octavia А5 з мотором 1.8TSI ставили дві гальмівні системи, у мене стоїть система ATE. Оригінальні ВАГовскіе колодки нині надмірно дороги, хоча і якість відмінне, у мене стояли виробництва JURID. Тому вибір зупинив на колодках Ate 13.0460-7184.2

Заміна колодок принципово ні чим не складна, з інструменту тільки плоскогубці і шестигранник на 7мм.

За допомогою потужної викрутки, вставивши її між диском і супортом, зрушуємо поршень, послаблюючи натяг механізму. Пізніше, таким же способом встановлюючи по черговості старі і нові колодки можна безпечно повністю повернути гальмівний поршень в “нульове” (вихідне) положення.

Старі, рідні колодки мають ще непоганий залишок, близько 3,5 мм

Збірка проводиться в зворотній послідовності. Але тут виникає “потужна” полеміка. Одні, категорично проти, посилаючись на Elsa, профілактичної мастила направляючий супортів. Інші, спираючись на досвід. рекомендують. Я ставлюся до другої категорії. Якщо мастило нанести без жирного надмірності, то механізм краще захищений від корозії, і менше схильний до зносу. Але навіть якщо і забити на рекомендації по мастилі, сам Ремкоплекти коштує досить недорого!

Тим хто вирішив долучитися до другої категорії, бажаючих обслужити напрямні є доступні рекомендації!

Задні супорта, погодяться всі, в т.ч. і Elsa, потрібно профілактично змащувати, як?. нічого складного!

Перед тим, як почати рух, необхідно завести мотор, і кілька разів до упору протиснути педаль гальма, щоб гальмівні циліндри зімкнули колодки. Перші кілометри їхати потрібно акуратно, тому що гальмівні колодки не прітерти до дискам, і гальм просто немає. Якщо необхідно, то додаємо гальмівної рідини до рівня.

Комплект передніх колодок

Як правило встановлюються з двигуном 1.6 BSE, розмір гальмівного диска: 280х22мм

Комплект передніх колодок c датчиком зносу. 1K0698151F

Рем комплект напрямних втулок: 4D0698647

Після того як на приладовій панелі загорівся індикатор зносу гальмівних колодок, вирішив не відкладати в довгий ящик і зайнятися підготовкою до заміни.

Датчик зносу колодок встановлено на передньому лівому колосі на внутрішній колодці, по ідеї, вона найбільше стирається ніж інші.

Датчик зносу колодок встановлюють на Skoda Octavia А5 після 2008 року випуску, перевірити наявність можна за допомогою PR кодів комплектацій в сервісній книжці Вашого авто (номер коду: 9U1-Контроль зносу гальм. Колодок), в моїй FL 2010 року комплектації Актив, присутній даний датчик.

передніх, колодка, skoda, octavia

Подивився різноманітність фірм виробників і ціни, вирішив придбати колодки фірми TRW!

Заміна колодок Skoda Octavia А5

Заміна передніх колодок на Skoda Octavia А5

Перед початком робіт можна подивитися інструкцію по заміні в базі ELSA. Щоб замінити колодки, насамперед необхідно зняти колесо, бажано протерти супорт від бруду щіткою. Далі зняти дві заглушки і відкрутити шестигранником два пальця:

Потім викручені пальці необхідно трохи витягнути, щоб не заважали, і трохи розтиснути колодки (викруткою), для зняття супорта:

Щоб вставити нові колодки, треба віджати гальмівний циліндр, для цього можна взяти два важеля:

І тепер можна встановити новий колодки:

Далі встановлюємо супорт з новими колодками на місце, єдине при складанні, нижнє вухо колодки має заходити за держатель нерухомої частини гальмівного супорта:

Закручуєте два пальця, закриваєте отвори заглушками, не забудьте підключити датчик зносу колодок, ось і вся робота. Після заміни обов’язково прокачати гальма! Бажано колодки міняти одночасно перед і зад.

Датчик спрацював, коли на колодках робоча поверхня становила приблизно 4 мм. В принципі, ще можна їздити! Так що якщо загориться індикатор, це не означає, що терміново необхідно міняти гальмівні колодки на Octavia А5, у Вас буде ще час добре підготуватися.

Несправності і симптоми

Без заміни комплекту передніх або задніх колодок Skoda Octavia не обійтися, якщо хоча б на одній з них виявлені:

 • залишок фрикційного шару завтовшки менше 2 мм,
 • сліди мастила на робочій поверхні,
 • тріщини, відколи або глибокі борозни,
 • місця відшаровування накладки від заснування.

Заміна передніх колодок

Почнемо з передніх. Як на будь-якому іншому автомобілі, так і на Skoda Octavia A5 вони зношуються набагато швидше, внаслідок цього вимагають більш частої заміни. Конкретного кілометражу, після намотов якого треба це робити немає, є допустима товщина шару, при якій потрібно поставити нові колодки, це 1,7 міліметра. Ну а досягнення цієї товщини залежить, в першу чергу, від манери їзди, а так само місця переважної експлуатації ТЗ.

Уважно поставтеся до номера колодок, так як їх дуже багато і Вам можуть продати схожі, які не підійдуть.

Відкриваємо капот і відкручуємо кришку на бачку з рідиною. Якщо Ви доливали її під час експлуатації ТС, то необхідно німого відсмоктати, що б уникнути пролиття. Піднімай автомобіль на домкраті і знімаємо колесо (або обидва, якщо є можливість), попередньо віджавши його (їх). Якщо на Вашому автомобілі є датчик граничного зносу накладок, а він ставиться не на всіх модифікаціях Skoda Octavia A5, його потрібно від’єднати. Роз’єм його знаходиться поруч з супортом.

Перед нами барабан, на якому знаходиться супорт. З його внутрішньої сторони (ближче до мотору) зверху і знизу розташовані два фіксуючих болта. Що б їх відкрутити, потрібно зняти захисні пластикові ковпачки з гумовими пильовиками. Потім, скориставшись шестигранником розміру 7 міліметрів, або головкою з такою насадкою (а в деяких Octavia А5 зірочка розміру 45, будьте уважні), відкручуємо направляючий супорт. Взявши плоску викрутку і вставивши в щілину між диском і безпосередньо колодкою, послаблюємо його тиск, розтуляючи їх і збільшуючи зазор.

Знімаємо супорт і за допомогою дроту (або чогось підручного) підчіплюємо його до кодової системі автомобіля, таким чином, що б шланги з рідиною були натягнуті і не пошкодилися передчасно.

Витягуємо старі зношені гальмівні колодки з супорта. Після цього потрібно втиснути гальмівний циліндр, для цього можна використовувати спеціальне пристосування, або зробити це за допомогою двох важелів, як показано на фото.

За допомогою дротяними щітки можна почистити бруд, якщо вона присутня на барабані і супорті.

Ставимо нові елементи, дотримуючись їх місце розташування. з чорним кріпленням внутрішня, а з простим зовнішня (так прийнято на всіх автомобілях, в тому числі і на нашій Skoda Octavia A5). До речі, якщо Ви вирішили замінити наприклад всього одну, тоді стару, яку залишили, обов’язково потрібно поставити на своє місце звідки вона була знята.

Готово. Встановлюємо супорт назад на своє місце, звертаючи увагу на нижню вухо супорта, яке повинно увійти в паз. Закручуємо назад болти, ставимо захисні ковпачки і не забуваємо під’єднати штекер датчика зносу.

Замена передних тормозных колодок на шкода октавия а5(Skoda Octavia лифтбек II 1.6)

Після цього бажано прокачати гальма, або хоча б сісти за кермо і кілька разів втиснути педаль до упору. Дивимося, чи немає підтікання рідини і, якщо такої не виявлено, ставимо назад колесо.

На іншій стороні автомобіля робимо точно такі ж дії.

Заміна передніх гальмівних колодок на Skoda Octavia а5 описуємо детально

Багато автовласників мають свій власний гараж, де можна здійснювати нескладні ремонти своєї «ластівки», а так само «прямі» руки, якими це все робиться. Тому багатьох цікавить питання як же всетаки поміняти зношені передні і задні гальмівні колодки на такій моделі автомобіля як Skoda Octavia А5. До слова гальма на ній дискові як спереду, так і ззаду. На допомогу подано доступну інструкція з ілюстраціями і фотографіями.

періодичність

Термін служби колодок не регламентується виробником, тому що залежить від багатьох параметрів (стилю водіння, складу накладок, стану доріг, матеріалу і розміру гальмівних дисків і т.д.). Їх стан і товщину необхідно перевіряти на кожному ТО, тобто через 15 тис. Км, але не рідше 1 разу на 12 місяців. Зазвичай внутрішні «половинки» стираються швидше зовнішніх, тому не можна обмежуватися лише зовнішнім оглядом.

Заміна задніх гальмівних колодок на нашому автомобілі Skoda Octavia А5 майже ідентична з заміною передніх. Але є деякі суттєві відмінності.

По-перше, тут трохи інший супорт і знімається він трохи не так як спереду. Для його зняття знадобляться два ключа.

Але найголовнішим аспектом є вдавлення гальмівного циліндра. Просто тиснути як спереду не можна! У циліндрі є спеціальні поглиблення, в які потрібно вставити або ключ, або щось підручний і при вдавливании прокручувати циліндр за годинниковою стрілкою. Запам’ятайте, бо це дуже важливо! Якщо просто в тупу втиснути, він може заклинити і повністю вийти з ладу. лікується повною заміною супорта.

В принципі що б поміняти як передні, так і задні гальмівні колодки на чеській Skoda Octavia A5 не потрібно великих навичок і все це можна зробити самому. Але, якщо звичайно Ви віддаєте перевагу більш кваліфікованих працівників, можете звернутися на станцію техобслуговування і заплатити за цю процедуру їм.

Заміна передніх гальмівних колодок на Skoda Octavia а5 (Skoda Octavia ліфтбек II 1.6)

Я не слюсар, сильно не засуджуйте, може роблю щось не правильно. Зняли відео як робили самі, може кому.

Як перевірити колодки і гальмівний диск

Перевірка не займе багато часу і її бажано проводити перед кожною тривалою поїздкою. Для перевірки нам стане в нагоді штангенциркуль або точна лінійка. Знімаємо колесо, піддомкратити автомобіль, після чого плоскою викруткою перевіряємо рухливість поршня супорта, вставивши викрутку між диском і колодкою. Якщо вона не хоче повертатися назад, поршень заклинив і йому потрібна більш детальна діагностика.

Тепер через вільне отвір в супорті міряємо товщину фрикційної накладки або колодки повністю, а також знімаємо параметри гальмівного диска. Для Skoda Octavia А5 номінальні значення наступні:

 • товщина гальмівного диска для Octavia з мотором 1.4 і 1.6 л. 22 мм. допустима. 19 мм;
 • товщина диска для дволітрових Skoda Octavia. 25 мм. допустима. 22 мм;
 • для всіх комплектацій Skoda Octavia А5 товщина фрикційної накладки (без опорної пластини) повинна бути мінімум 2 мм при нормі 14 мм.

При вимірюванні товщини гальмівного диска враховуємо, що вимірювати потрібно не по краю, а в робочій зоні, тобто там, де працює фрикційна накладка. Диск не повинен мати слідів пошкодження, тріщин (в тому числі в системі вентиляції, якщо вона є), в іншому випадку диск підлягає заміні. Якщо ж знос диска по товщині дає можливість проточити його і зняти буртик, це може тимчасово позбавити від покупки нового.

Обслуговуємо Skoda Octavia А5: заміна і вибір передніх колодок

Передні дискові гальма на Skoda Octavia А5 чудово працюють до зносу колодок і дисків. Позначаються фольксвагеновские гени. Проте навіть самий продуманий механізм вимагає профілактики та гармотного ремонту. Передні гальмівні колодки на А5-й Octavia від пристойного виробника відходять тисяч 100-110 залежно від умов експлуатації. Як замінити колодки на Skoda Octavia А5, як їх перевірити і які колодки краще купує публіка, будемо розбиратися прямо зараз.

Як перевірити ступінь зносу гальмівного диска і колодок Skoda Octavia А5

А чи потрібно це, якщо в автомобілі встановлена ​​система попередження про знос гальмівних колодок? Обов’язково потрібно, якщо вже ми зважилися міняти колодки своїми руками. Індикатор зносу просто покаже, що товщина фрикційної накладки, можливо, досягла критичної товщини, але нічого не скаже про диски і якості колодок.

Залежно від комплектації автомобіля і моделі колодок, в системі може працювати як електронна, так і механічна система сигналізації про граничний знос фрикційних накладок колодок. Гальмівні механізми на Octavia А5 відрізняються за рівнем комплектації, проте процес заміни колодок проходить практично однаково.

Коли міняти передні колодки на Skoda Octavia А5

Датчики електричного типу встановлюються безпосередньо на колодки і як тільки товщина накладки досягне критичного мінімуму, контакт датчика стосується гальмівного диска. Вся ця історія замикає електричний ланцюг і на приборке ми бачимо палаючу лампу аварійного зносу.

Механічні сигналізатори працюють за такою ж схемою, але вони нічого не замикають, а просто труться об гальмівний диск, видаючи неприємний скрип. Це і буде сигналом про те, коли міняти колодки на нашій Octavia А5. Після спрацьовування будь-якого з датчиків (механічного або електричного) бажано якомога швидше колодки поміняти.

Правда, практика показує, що після спрацьовування датчика колодки можуть протягнути ще близько 3-5 тисяч км пробігу в залежності від моделі. І все ж, краще не чекати, поки сигнал про знос застане нас зненацька, тому при першій же можливості бажано перевіряти стан колодок і всього механізму.

Заміна передніх колодок на Skoda Octavia А5 своїми руками

Замінити колодки на А5-й Octavia досить просто. Для цього бажано мати під руками пристрій для усадки поршня в супорт. Якщо немає, без нього можна обійтися. Крім цього знадобиться мастило для напрямних і мастило для тильної сторони колодок. Останнє носить рекомендаційний характер. І ще, гальмівні механізми FN 3 і FS III трохи відрізняються формою направляючих колодок, але алгоритм заміни актуальний для тих, і для інших.

Алгоритм заміни передніх колодок Skoda Octavia А5:

Встановлюємо колесо на місце, перевіряємо рівень гальмівної рідини і переходимо до на іншу сторону.

Колодки для Skoda Octavia А5. Які краще вибрати

Ось кілька прикладів комплектів, які підходять для Skoda Octavia А5.

Про вибір гальмівних колодок, маркування та складі ми говорили не так давно. Це стосується всіх автомобілів без винятку. Проте для Octavia А5 рідні передні колодки JZW 698 151 або 1K0698151F можуть бути замінені на ряд аналогів:

 • TRW GDB 1386;
 • TRW GDB 1658;
 • ATE 13.0460-7117.2;
 • BREMBO P 85 072;
 • SANGSIN SP 2025;
 • Bosch 0 986 494 019;
 • LYNX BD-1202 BD-1202;
 • FOMAR FRICTION FO687781;
 • DELPHI LP1514;
 • FERODO FDB1398.

Ціна колодок плаває від самих недорогих ABS 37155 за 420 гривень, до преміальних FERODO FDB1398 за ціною 840 гривень.

Замена передних тормозных колодок#SKODA octavia#

Школа авторемонту. Ремонт автомобіля своїми руками

Рекомендую Вам прочитати цю статтю за трьома пов’язаним між собою причин! Перша і дуже важлива. Ви власник Skoda Octavia Tour. Друга причина. фрикційні накладки передніх гальмівних колодок Вашого автомобіля зносилися до товщини 2-3мм або / і при натисканні на педаль гальма чути скрегіт або писк. І третя причина. Ви зрозуміли, що прийшла пора міняти передні гальмівні колодки і хочете зробити все своїми руками. Якщо всі три причини потрапили в точку, то ласкаво просимо! Процес заміни передніх гальмівних колодок на Skoda Octavia Tour особливих навичок не вимагають. Головне в цій роботі знати порядок роботи і мати під рукою необхідний інструмент. Поїхали

Запчастини. Для заміни були куплені передні гальмівні колодки Bosch 0986424364 (фото 1 і 2). Дуже навіть не поганий і далеко не дешевий вибір! Можна сказати, рекомендую))

Інструмент, необхідний для заміни передніх гальмівних колодок на Skoda Octavia Tour: домкрат, балонний ключ, шестигранник на 7, велика плоска викрутка, мастило для супортів Bosch Superfit TO 100 (або її аналоги). Це мінімальний набір інструменту, але зазвичай його вистачає.

А тепер про головне! Фотозвіт з детальним описом заміни передніх гальмівних колодок на Skoda Octavia Tour 1.6 2007: Додати

Заганяємо автомобіль на рівну площадку. Ставимо на ручник і передачу. Не зайвим буде, під заднє колесо, встановити антіпокатние упори.

Балонним ключем відпускаємо колісні болти. Але, чи не відкручуємо їх повністю!

Підставляємо домкрат. Піднімаємо авто. Повністю відкручуємо колісні болти і знімаємо колесо.

Зняте колесо можна для страховки підкласти під кузов машини.

Викруткою віджимають і намагаємося максимально втиснути поршень супорта (фото 3 і 4). Дуже важливо, в даному положенні, повністю посадити циліндр в супорт. Так як на знятому супорті циліндр втопити без спеціального пристосування буде складно, а у нас же тільки мінімальний набір інструменту !? Вірно? Можу заспокоїти, не треба бігти і купувати пристосування, так як якщо супорт справний, то з поршеньком Ви впораєтеся, використовуючи одну лише викрутку. Якщо ж супорт буде не справний, поршень буде дуже тугим або повністю заклиненому, то тут в першу чергу доведеться подумати про ремонт супорта, а не про пристосуватися. Тому що, в такій ситуації, навіть якщо Ви і задавити поршенёк, то працювати такий супорт буде з рук геть погано, що спричинить за собою: постійне пригальмовування, нагрів диска і підшипника, знос колодок, зайва витрата палива.

Знімаємо захисні ковпачки верхнього і нижнього напрямних супорта

Використовуючи шестигранник на 7, відкручуємо обидва напрямних пальця переднього супорта

Знімаємо супорт і по черзі витягуємо колодки. До речі, якщо цікаво, то скажу, що в даному випадку колодки довелося міняти через слабкі фіксують скоб, через які колодки неприємно постукували на невеликих купинах.

передніх, колодка, skoda, octavia

На місця старих колодок ставимо нові. Як правило, зовнішня і внутрішня колодки відрізняються один від одного. На фотографії номер 2 (дивимося вгору, якщо відразу не звернули увагу) видно, що зовнішня колодка має більшу фіксуючу скобу, ніж внутрішню. Тому звертаємо на це увагу і не плутаємо колодки місцями. Ще хотів би звернути Вашу увагу, що на фотографіях видно, що на нових колодках фіксують скоби значно солідніше, ніж на старих колодках і тому, на свої місця, бошівських колодки ставали з помітним зусиллям, долаючи опір скоб. Після установки люфту колодок на посадочних місцях помічено не було. Що сказати? Фірма віників не в’яже!))) Якість на обличчя!

Встановлюємо супорт. Перед тим, як закручувати направляючі пальці, необхідно їх витягнути і змастити невеликою кількістю мастила для супортів (фото 9 і 10)

Це все. Збірку проводимо в зворотній послідовності. Таким же чином змінює колодки, з іншого боку. Перед початком руху кілька разів натискаємо на педаль гальма, тим самим встановлюємо колодки в робоче положення. І готово! Заміна передніх гальмівних колодок на Skoda Octavia закінчена!

Не забуваємо! Що поки колодки не притруться, перші 50-100 км пробігу педаль гальма буде м’якувата і гальмувати машина буде менш ефективно. З огляду на цей факт, перші кілометри після заміни колодок намагаємося їхати якомога акуратніше і уникати екстреного гальмування!

При використання статті або фотографій активна гіперпосилання на сайт www.avtorem.info обов’язкове!

Сподобалася стаття? Поділися нею на своїй сторінці!

петро