Де знаходиться реле стартера на Kalina

Блок реле і запобіжників LADA Kalina

Перед заміною запобіжника необхідно визначити і усунути причину перегорання запобіжника. Щоб уникнути виходу з ладу елементів системи управління двигуном не можна встановлювати запобіжники зі збільшеним номіналом або саморобні. Іноді нитка запобіжника залишається цілою, в той час як її з’єднання всередині запобіжника порушено. Візуально визначити таку несправність неможливо. В цьому випадку оцінити стан запобіжника можна за допомогою омметра. Повний опис запобіжників Kalina ви знайдете нижче.

Де розташований монтажний блок реле і запобіжників Калини.

З лівого боку, за панеллю керування зовнішнім освітленням.

Потягнувши за виступ на лівій стороні панелі приладів, відкриваємо кришку монтажного блоку.

Щоб по-краще розглянути схему розташування запобіжників Kalina натисніть на зображенні.

Призначення запобіжників Kalina розташованих в блоці салону автомобіля.

Монтажний блок запобіжників і реле: 1. місце установки реле включення склоочисника фар, K1; 2. реле включення дальнього світла фар, K7; 3. реле включення звукового сигналу K8; 4. реле включення склопідйомників дверей калини, K2; 5. місце установки реле включення протитуманних фар, K9; 6. реле стартера; 7. реле включення обігріву заднього скла, K10; 8. додаткове реле, K4; 9. реле включення підігріву сидінь, K11; 10. реле включення покажчиків повороту і аварійної сигналізації, K5; 11. місце установки резервного реле калини, K12; 12. реле включення склоочисника і склоомивача вітрового скла, K6; 13. пінцет для вилучення запобіжників і реле з маленьким корпусом; 14. пінцет для вилучення реле; 15. запасні запобіжники; 16. місце установки запобіжника ABS, F28: 17. запобіжник електропідсилювача рульового управління, F27; 18. запобіжники F1-F26

Розшифровка реле і запобіжників в основному блоці Лади Калини.

Покажчики повороту (блок управління іммобілайзером, щиток приладів, вимикач аварійної сигналізації)

силові запобіжники

Основні силові запобіжники і діагностичний роз’єм знаходяться під кришкою поруч з прикуривателем.

Можете також прочитати про запобіжники LADA Granta, якщо у вашому автопарку є така модель.

Якщо у вас є якісь питання по електриці або історії, можете написати їх у коментарях.

Розташування реле

Реле знаходяться в тому ж блоці, що і запобіжники.

К1. омивач фар. Якщо перестали працювати омивачі і це реле справно, перевірте їх форсунки. Буває, що вони засмічуються або пошкоджуються.

К2. електричні склопідйомники. Перевірте це реле разом з запобіжником F2. Дивіться F2 для пошуку несправностей.

КЗ. реле стартера. Якщо ви повертаєте ключ запалювання, а стартер не крутить, можливо справа в цьому реле. Перевірте його контакти, при необхідності очистіть їх. Далі потрібно перевірити клеми акумулятора, щоб між ними був надійний контакт, при необхідності зачистите їх. Також перевірте контактну групу замка запалювання, можливо там немає контакту.

К4. доп. реле, обігрів заднього скла, перемикач грубки, перемикач склоочисника і склоомивача.

К5. реле-переривник поворотников і аварійної сигналізації. Якщо не працюють покажчики поворотів або «аварійка», перевірте це реле спільно з запобіжниками F1 і F3.

К6. реле склоочисника. Перевірте спільно з запобіжником F4.

К7. реле дальнього світла. Перевірте спільно з запобіжниками F14 і F15.

К8. звуковий сигнал. Перевірте спільно з запобіжником F6.

К9. протитуманні фари. Перевірте спільно з запобіжниками F16 і F17.

К10. обігрів заднього скла. Перевірте також реле К4 і запобіжники F4 і F8.

К11. підігрів сидінь. Перевірте також запобіжник F18.

Реле стартера Kalina: перевірка ланцюга своїми руками

Стартер автомобіля є важливим вузлом, так як відповідає за запуск силового агрегату. При цьому саме стартер споживає найбільшу кількість електричного струму, що надходить від АКБ. Само собою, щоб не виникало проблем з акумулятором, а також з процесом запуску ДВС, необхідно періодично здійснювати перевірку і ревізію стартера.

Однак найчастіше поломки виникають на бюджетних іномарках і вітчизняних авто. Далі ми розглянемо, що робити, якщо не працює стартер Kalina, а також як перевірити на ВАЗ Kalina реле стартера, ланцюга харчування і т.д.

Запобіжники і реле в Ладі Kalina, електричні схеми

Якщо у вас в Kalina перестав працювати той чи інший електричний прилад. фари, ближнє або дальнє світло, прикурювач, пічка, поворотники, а також інші пристрої, то потрібно насамперед знайти причину непрацездатності, зокрема перевірте запобіжники і реле в Ладі Kalina.

Насамперед в електричних ланцюгах перевіряються запобіжники, тому як вони є найслабшим місцем ланцюга і зазвичай першими виходять з ладу. Про те, які запобіжники за що відповідають в Ладі Kalina, а також де стоять реле і як знайти потрібне,

Якщо ви не хочете потрапити в неприємну ситуацію, коли через згорілого запобіжника відмовляється працювати той чи інший прилад, а цілого під рукою немає, корисно взяти за правило завжди возити з собою набір, що складається з різних запобіжників.

Kalina додаткове реле стартера

Автомобіль: LADA Kalina. Запитує: Смирнов Віталій. Суть питання: стартер мовчить, грішу на реле стартера, де воно знаходиться?

Добрий день, сьогодні з ранку прийшов до машини і не зміг її завести. Стартер взагалі мовчить і не хоче ніяк реагувати. Я вже перевірив всі під капотом, ніяких пошкоджень на проводах немає, а також з акумуляторною батареєю все в порядку. Думаю, що може несправне реле стартера, але не знаю де воно розташоване, підкажіть.

F23. резерв F24. резерв F25. резерв

F26 (25 А). ABS. аналогічно F19.

F27 (5 А). запасний F28 (7,5 А). запасний F29 (10 А). запасний F30 (20 А). запасний

F31 (50 А). електропідсилювач керма. Якщо кермо крутиться туго, перевірте цей запобіжник, а також запобіжник F5. Якщо причину несправності встановити не вдається, зверніться в автосервіс, тому що рульове управління серйозна річ, що впливає на безпеку. Можливо щось з блоком управління або проводкою.

Що в підсумку

Як видно, схема стартера передбачає два типи реле: втягує реле і реле в ланцюзі управління. При цьому перевірку простіше почати з реле в ланцюзі, після чого далі перевіряється тягове реле. У будь-якому випадку, комплексна діагностика дозволяє визначити несправний елемент, після чого вдається якісно усунути поломку.

Такий підхід дозволить швидше локалізувати несправність і часто спрощує ремонт. До речі, зазвичай реле не ремонтують, а відразу змінюють, так як у випадку з ВАЗ вартість подібних деталей цілком доступна. Що стосується самої заміни, як правило, навіть автолюбителі без великого досвіду цілком здатні замінити реле стартера в ланцюзі або втягує реле стартера своїми руками в умовах звичайного гаража.

Де знаходиться реле стартера на LADA Kalina?

Автомобіль: LADA Kalina. Запитує: Смирнов Віталій. Суть питання: стартер мовчить, грішу на реле стартера, де воно знаходиться?

Добрий день, сьогодні з ранку прийшов до машини і не зміг її завести. Стартер взагалі мовчить і не хоче ніяк реагувати. Я вже перевірив всі під капотом, ніяких пошкоджень на проводах немає, а також з акумуляторною батареєю все в порядку. Думаю, що може несправне реле стартера, але не знаю де воно розташоване, підкажіть.

Ознаки несправності запобіжників

Про те, що винні саме вони, можуть свідчити такі ознаки:

 • Не дивлячись на те, що батарея заряджена, і система харчування працездатна, агрегати не працюють;
 • Підвищено температура в модулях монтажного блоку;
 • В салоні відчувається запах горілого;
 • Індикатори, що відповідають за двигун, трансмісію або систему електроживлення, що знаходяться на приладовій панелі, вказують на наявність несправностей.

При спостереженні одного із симптомів. насамперед перевірити саме монтажний блок.

Рекомендації по догляду за запобіжниками

Основні профілактичні заходи виглядають так:

 • Придбання тільки якісних, бажано оригінального виробництва, запобіжників;
 • Ретельне порівняння відомостей з каталогів продавців з тими, що вказані в інструкції з експлуатації авто;
 • Користуватися послугами лише сертифікованих СТО для якісного монтажу запобіжників і реле;
 • Регулярно перевіряти на наявність пошкоджень ізоляцію контактів.

Ці прості заходи допоможуть суттєво продовжити життя елементів монтажного блоку.

Схема і розташування запобіжників LADA Kalina ВАЗ-1117 ВАЗ-1118 та 1119

Монтажний блок запобіжників LADA Kalina розташований в салоні, з лівого боку, під кришкою, де розташовані перемикачі управління світловими приладами. Якщо у вас що або не працює по частині електрики, то рекомендую спочатку перевірити всі запобіжники, що відповідають за ту чи іншу ланцюг харчування, в більшості випадків виною всьому є згорілий запобіжник, а вже потім шукати проблему в самих вузлах.

Докладаємо фотографії блоку запобіжників LADA Kalina, які встановлювалися на Kalina останнім часом:

Отже, розглянемо які запобіжники і реле за що відповідають в нашій Kalina.

Ланцюги, що захищаються плавкими запобіжниками F1. блок управління іммобілізатор, вимикач аварійної сигналізації, комбінація приладів F2. склопідйомники F3. вимикач аварійної сигналізації F4. Склоочисник F5. Обігрівач, блок управління електропідсилювачем F6. Звуковий сигнал F7. Комбінація приладів, освітлення салону F8. обігрів заднього скла F9. Габаритні вогні (праві) F10. Габаритні вогні (ліві) F11. блок управління іммобілізатор F12. Ближнє світло (правий) F13. Ближнє світло (лівий) F27. блок управління електропідсилювачем (великий червоного кольору 50 A) F28. блок управління системою ABS (в даному випадку порожнє місце, так як ABS не встановлено) F14. Дальнє світло (правий) F15. Дальнє світло (лівий) F16, F17. Протитуманні фари F18. обігрів сидінь F19. ABS F20. прикурювач F21. Блокування заднього ходу F22. Блок управління електропакетом F23, F24, F25. резерв F26. ABS

Призначення встановлених в блоці реле: K1. омивач фар K2. включення ланцюга склопідйомників K3. включення стартера K4. додаткове (реле запалювання) K5. покажчики поворотів і аварійної сигналізації K6. омивач і очисник вітрового скла K7. дальнє світло K8. звуковий сигнал K9. передні протитуманні фари K10. обігрів заднього скла K11. обігрів передніх сидінь K12. резервне

Зверніть увагу, що всі запобіжники пофарбовані в різні кольори в залежності від сили струму (А), на яку вони розраховані. важливо дотримуватися цих значень, щоб уникнути короткого замикання. Для заміни використовуйте пінцети, які вставлені в монтажному блоці.

На Kalina встановлювалися два типи монтажних блоків, розглянемо кожен з них:

після заміни

Після установки нових елементів, перевіряємо все на працездатність і ставимо кришку блоку запобіжників на місце.

Де знаходиться реле стартера на LADA Kalina. фото, відео

Проблеми з електрикою Kalina зустрічаються також як і у будь-якого іншого автомобіля. З’ясовувати причини несправностей прийнято з перевірки запобіжників і реле.

запобіжники:

Покажчики повороту (блок управління іммобілайзером, щиток приладів, вимикач аварійної сигналізації)

Електровентилятор обігрівача, блок управління електропідсилювачем рульового управління, запобіжник грубки калини.

Лампи габаритного світла з правого боку автомобіля

Лампи габаритного світла з лівого боку калини

Соленоїд блокування передачі заднього ходу

Блок дистанційного управління центральним замком і охоронною системою автомобіля

Блок управління електропідсилювачем рульового управління

Резерв (муфта компресора кондиціонера калини)

Запобіжники і реле системи управління двигуном

Ланцюги системи управління двигуном захищені трьома плавкими запобіжниками, розташованими під кришкою в тунелю центральної консолі, там і діагностичний роз’єм.

Щоб дістатися до цих запобіжників, потрібно спереду підчепити викруткою кришку і зняти її з центральної консолі.

Розташування запобіжників і колодки діагностичного роз’єму системи управління двигуном в накладці тунелю центральній консолі LADA Kalina.

LADA Kalina Седан 2007, двигун бензиновий 1.6 л., 81 л. с., передній привід, механічна коробка передач. самостійний ремонт

Підкажи не запускати коли що було тріск шум не зрозумілий? У дівчини така біда не знаю з чого почати

Ні, просто тиша, ключ повертаєш і нічого. Стартер не крутить.

Проблема більше в замку запалювання зробив теж доп реле і не парюся

Незрозуміло для мене все ж, навіщо ставити ще одне реле, там і так воно є. Треба тупо чистити контакти (міняти) в монтажників і дивитися самі реле

нічого не допомагає. А розбирати монтажник поки немає бажання.

Ну ясно))) Для мене було б простіше в монтажники клеми під реле замінити, ніж нове під капотом вішати

думаєш справа в цьому? Мені просто сказали з імовірністю 100% що треба так робити, хз

Ну ясно))) Для мене було б простіше в монтажники клеми під реле замінити, ніж нове під капотом вішати

Аналогічна проблема початку присутнім, почну з зачистки контактів.

Розшифровка запобіжників в центральній консолі

Ланцюги головного реле (обмотка реле включення електровентилятора системи охолодження, клапана продувки адсорбера, датчика витрати повітря, датчика швидкості, датчика концентрації кисню, котушки запалювання)

Паливний насос, запобіжник бензонасоса калини.

Електронний блок управління (ланцюга постійного живлення)

Реле системи зібрані в блок і встановлені під центральною консоллю. У блоці встановлено запобіжник електровентилятора системи охолодження двигуном.

Додаткові реле і запобіжник розташовані з правого боку внизу панелі приладів.

Щоб дістатися, необхідно зняти праву накладку консолі панелі приладів

І торцевих ключем відкрутити гайку кріплення блоку реле

Позначення блоку реле системи управління двигуном

реле включення паливного насоса; 2. запобіжник електровентилятора системи охолодження (50А); 3. реле включення електровентилятора системи охолодження (низька швидкість); 4. головне реле; 5. реле включення електровентилятора системи охолодження висока швидкість)

Де знаходиться реле стартера на LADA Kalina?

Автомобіль: LADA Kalina. Запитує: Смирнов Віталій. Суть питання: стартер мовчить, грішу на реле стартера, де воно знаходиться?

Добрий день, сьогодні з ранку прийшов до машини і не зміг її завести. Стартер взагалі мовчить і не хоче ніяк реагувати. Я вже перевірив всі під капотом, ніяких пошкоджень на проводах немає, а також з акумуляторною батареєю все в порядку. Думаю, що може несправне реле стартера, але не знаю де воно розташоване, підкажіть.

К1. реле омивача фар; К2. реле включення ланцюга склопідйомників; КЗ. реле включення стартера; К4. додаткове реле (реле запалювання); К5. реле включення покажчиків повороту і аварійної сигналізації; КБ. реле включення омивача і очищувача вітрового скла; К7. реле включення дальнього світла фар; К8. реле включення звукового сигналу; К9. реле включення передніх протитуманних фар; К10. реле включення обігріву заднього скла; К11. реле включення ланцюга обігріву передніх сидінь; К12. резервне реле.

Реле стартера знаходиться в монтажному блоці

Отримано доступ до блоку запобіжників

Знайти реле стартера дуже просто, він знаходиться в монтажному блоці запобіжників з лівого боку від рульової колонки, на кришці якої змонтовані регулятори підсвічування панелі приладів і напрямки пучка світла фар.

Перед початком робіт від’єднайте мінусову клему з АКБ.

 • Для того, щоб демонтувати її, акуратно піддягаємо рукою за край кришки і відпускаємо її вниз.
 • На внутрішньої сторони кришки вказана схема розташування і призначення самих реле.
 • На фото червоним маркером позначено розташування реле стартера на місці К3.

Встановлюючи нове реле, переконайтеся в його відповідно до номінальними значеннями величини струму, які вказані на корпусі реле.

Реле стартера знаходиться в монтажному блоці

Отримано доступ до блоку запобіжників

Знайти реле стартера дуже просто, він знаходиться в монтажному блоці запобіжників з лівого боку від рульової колонки, на кришці якої змонтовані регулятори підсвічування панелі приладів і напрямки пучка світла фар.

Перед початком робіт від’єднайте мінусову клему з АКБ.

 • Для того, щоб демонтувати її, акуратно піддягаємо рукою за край кришки і відпускаємо її вниз.
 • На внутрішньої сторони кришки вказана схема розташування і призначення самих реле.
 • На фото червоним маркером позначено розташування реле стартера на місці К3.

Встановлюючи нове реле, переконайтеся в його відповідно до номінальними значеннями величини струму, які вказані на корпусі реле.

діагностика стартера

Найпростіший варіант полягає в прямому запуску стартера. Відкрийте капот і замкніть стартер викруткою.

Де знаходиться реле стартера на LADA Kalina?

Автомобіль: LADA Kalina. Запитує: Смирнов Віталій. Суть питання: стартер мовчить, грішу на реле стартера, де воно знаходиться?

Добрий день, сьогодні з ранку прийшов до машини і не зміг її завести. Стартер взагалі мовчить і не хоче ніяк реагувати. Я вже перевірив всі під капотом, ніяких пошкоджень на проводах немає, а також з акумуляторною батареєю все в порядку. Думаю, що може несправне реле стартера, але не знаю де воно розташоване, підкажіть.

після заміни

Після установки нових елементів, перевіряємо все на працездатність і ставимо кришку блоку запобіжників на місце.