Заміна повітряного фільтра Kia RIO 4

Функції фільтра повітряного Kia RIO 3 (2011. 2017)

Двигуни внутрішнього згоряння автомобілів, в тому числі «Kia RIO» 3 покоління, працюють на бензині або дизелі. Але для горіння потрібен кисень, тому паливо в камери згоряння подається не в чистому вигляді, а в суміші з повітрям. Забір останнього виробляється ззовні. з вулиці, яка б погода там не стояла. Причому співвідношення горючої речовини і повітря буває 1 до 15-20. Тобто, щоб спалити 1 кг бензину, потрібно від 13 до 20 кг повітря. В середньому, на 100 км пробігу Kia RIO поглинає до 15 м 3 атмосферного газу.

Але повітря з навколишнього середовища містить пил, пух, пісок, насіння рослин, кіптява. Крім того, аналізи показують сірководень і аміак, оксиди азоту, діоксид сірки, інші шкідливі домішки.

повітряного, фільтра

Коли перераховані компоненти потрапляють в двигун, вони починають працювати як абразив, деформуючи і руйнуючи механізми. Паливо, збагачене брудним газом, погано згорає: мотори не видають закладену в них потужність, витрата пального збільшується.

Стає очевидним: щоб уникнути неприємних явищ, потрібно поставити між двигуном і джерелом забруднення бар’єр з елементом, який відокремить зважені частинки від чистого повітря. Цей бар’єр. повітряний фільтр «Kia RIO» 3 (не плутайте з салонним).

Основне призначення розхідники. захист мотора від забруднення і збереження робочого ресурсу агрегату. Однак попутно повітряні очисники виконують інші функції:

 • регулюють температуру горючої суміші;
 • глушать шум силового агрегату;
 • надають граничний опір вривається з вулиці потоку повітря.

Принцип роботи повітряного фільтра Kia RIO 3 простий: що входить через спеціальний патрубок струмінь повітря потрапляє на елемент, бруд осідає на фільтруючому матеріалі, далі очищене повітря потрапляє у впускний колектор.

Терміни планової заміни по ТО

Виробник в мануалах до авто завжди вказує терміни служби витратних матеріалів. Заміну фільтра двигуна «Kia RIO» 3 потрібно виробляти кожні 45 тис. Км пробігу, або через три роки експлуатації автомобіля. Виходить, на кожному третьому ТО, згідно з регламентом, витратне пристрій змінюють на нову деталь, причому, одночасно з паливним і масляним фільтрами.

Але рекомендації виробника. умовний орієнтир. У терміни заміни є нюанси. Якщо машина їздить в сильно загазованих місцях, по курних путівцях, варто частіше перевіряти стан автокомпонентів. Відрізнити чистий елемент від брудного нескладно: на останньому будуть коричневі або чорні плями, вкраплення, маслянисті патьоки.

Особливо заміна повітряного фільтра «Kia RIO» 4 хвилює власників турбированних версій, в яких повітря в циліндри нагнітається примусово. Фільтри пропускають більше повітря, швидше закупорюються брудом: інтервали обслуговування запчастини скорочуються в два рази.

Вибираємо фільтр для «Kia RIO 3»

Прочищати, мити деталь. даремне заняття: у кожного розхідники свій ресурс. Очищення фільтра дасть копійчану економію, в порівнянні з вартістю ремонту двигуна.

«RIO» третього покоління і рестайлінг моделі з об’ємами двигунів 1,4 л і 1,6 л на заводі комплектують фільтрами з кодом 28113-1R100. Розмір автозапчастини. (ДхШхВ) 255х145х52 мм.

Оригінал краще, але на ринку багато якісних аналогів:

 • Bosch. Артикул: F 026 400 350. Габарити. 256х146х54 мм, вага. 300 г. Ціна. від 170 руб.
 • TSN 9.1.1563. Артикул: 9.1.1563PU. Розміри. 257х147х48 мм, вага. 230 г. Ціна. від 170 руб.
 • Arirang. Артикул: ARG321321. Параметри 255х146х50 мм, вага 280 г. Ціна. від 230 руб.

Для Kia RIO 3 підійдуть також очисники NOMIS NAIT260 за ціною від 230 руб., Манн C 25016 за 400 руб. Габарити виробів різняться на 2-3 мм.

Повітряні фільтри автомобілів характеризуються поняттями: опору (повітря і максимальне. фільтра), пропускної коефіцієнт. Але простому власнику авто ці категорії не визначити. Тому при виборі автозапчастини спирайтеся на споживчі властивості: якість збірки, цілісність конструкції, авторитет виробника.

Заміна повітряного фільтра «Kia RIO 3». коли і як проводиться, покрокова інструкція

Масла, технічні рідини, ремені приводів. витратні матеріали автомобіля. До них відноситься і повітряний фільтр «Kia RIO» 3. важливий расходник, значення якого водії часто недооцінюють.

Ознаки того, що фільтр пора міняти

Система очищення повітря потребує постійного догляду. Уважний водій за непрямими ознаками помітить, що потрібна заміна повітряного фільтра «Kia RIO» 3.

 • різко збільшується витрата пального;
 • двигун погано запускається, важко йде на обгін;
 • знижується потужність силової установки;
 • підвищується концентрація вуглекислого газу у вихлопах.

Якщо не звертати уваги на ступінь забрудненості деталі, не обслуговувати вузол вчасно, збільшується опір потокам повітря. Навантаження на очищувач зростає (він може деформуватися), пропускна здатність зменшується. У таких ситуаціях частки шкідливих повітряних домішок, минаючи етап фільтрації, потрапляють прямо в інжектор. швидкий знос силового агрегату гарантований.

 • свічки запалювання виходять з ладу;
 • датчик витрати палива збивається, показує помилкові дані;
 • ЕБУ двигуном не може коректно розраховувати навантаження;
 • пропорція паливо-повітряної суміші порушується, через що підвищується витрата пального.

Розрив брудного фільтра. вкрай неприємне явище, тому що веде дорогий ремонт ходової. Бруд в моторному маслі. теж результат погано відфільтрованого повітря. В цьому випадку страждають поршні, підшипники, колінчастий вал і інші тертьові компоненти ДВС.

Як замінити повітряний фільтр «Kia RIO»

Зовні очищувач «RIO» виглядає як прямокутник, по периметру якого розташовуються стільники. У конструкції є два ущільнювача з целюлозним фільтрує волокном між ними, просоченою захищає від вологи, парів палива і мастил речовиною. Знаходиться расходник в моторному відсіку, з боку водія. Заміна повітряного фільтра на «Kia RIO» 3 своїми руками не вимагає навіть елементарних слюсарних навичок.

 • Підніміть капот машини.
 • Знайдіть деталь і бічні пружинні застібки на ній.
 • отщелкніте пружинки.
 • Кришка корпусу відкрилася: приберіть її в сторону.
 • Вийміть старий фільтруючий елемент.
 • Пропилососьте, якщо потрібно, внутрішність корпусу.
 • Вставте підготовлений заздалегідь новий фільтр.
 • Накрийте кришку, замкніть застібки.

На зміну компонента ви витратили 5 хвилин часу.

Заміна повітряного фільтра двигуна своїми руками на Kia RIO

Повітряний фільтр двигуна короткий занурення в мат.часть.

Двигуни внутрішнього згоряння працюють не на бензині а на суміші бензину і повітря, відповідно цей самий повітряний фільтр відповідає за очищення надходить всередину двигуна повітря. Це куди важливіше ніж здається. Фільтруючи великі і дрібні частинки пилу / бруду і іншої гидоти він значно знижує абразивний знос внутрішніх частин двигуна і в буквальному сенсі продовжує йому життя. З урахуванням того що двигун споживає повітря приблизно в 15 разів більше ніж бензину, висновки робіть самі. Крім того що несправний фільтр може реально привезти до несвоєчасного виходу з ладу двигуна (без перебільшень, якщо вся грязь з повітря прямо потраплятиме в двигун то в найближчій перспективі будуть механічні задираки в циліндрах і вихід двигуна з ладу).

Подивимося на це питання і з іншого боку. Фільтр забився і не пропускає вже і необхідне двигуну кількість повітря. Адже в міру забруднення фільтра неухильно падає його пропускна здатність! Чим це загрожує? В першу чергу підвищеною витратою палива і зменшенням потужності. Крім того, підвищення токсичності його роботи, шляхом збільшення частки CO2 у вихлопі. І ще один нюанс Забитий фільтр стає схильний до механічних впливів і може деформуватися в корпусі. А чим це загрожує зверху вже написано.

Чистити / пилососити / мити повітряний фільтр не тільки марно, але й може виявитися фатальним. Вихід один. заміна.

Заміна повітряного фільтра Kia RIO 3

А ось і наочний приклад, новий фільтр двигуна Kia RIO 2011. 2015 і фільтр з пробігом 40 000 км:

Різниця між старим (15 т.км) і новим фільтром

Замінювати повітряний фільтр двигуна бажано на оригінальний (номер за каталогом 28113-1r100, коштує близько 450 р.)

Замена воздушных фильтров KIA RIO 4 МЕНЯТЬ ОБЯЗАТЕЛЬНО

Для заміни фільтра необхідно зробити лише кілька дій:

Відкриваємо капот і відкидаємо 2 засувки в правій частині корпусу фільтра:

Дістаємо старий фільтр і ставимо новий, при установці корпусу назад варто звернути уважно що б ущільнювальна гумка НЕ ​​зам’ялася. При установці корпусу назад спочатку підсовує в пази зліва, а тільки після цього встановлюємо назад засувки праворуч.

Повітряний фільтр двигуна Kia RIO 3 змінюється тільки на ТО (45 000 км), але краще заміну виробляти кожні 15 000. 20 000 км, це сприятливо позначиться на ресурсі двигуна і зменшить витрату палива.

Заміна повітряного фільтра Kia RIO Залишити коментар

Всім доброго часу доби. Ми розбираємо тему корейських авто, а саме технічне обслуговування Kia RIO. Сьогодні поговоримо про заміну повітряного фільтра Kia RIO. Нещодавно ми розбирали заміну салонного фільтра на Kia RIO, так що радимо ознайомитися і з цією статтею.

Коли треба міняти фільтр очищення повітря на Kia RIO?

Виробник рекомендує міняти повітряний фільтр Kia RIO один раз в 45 000 км пробігу. Це в ідеалі і в теорії. На ділі ж такий інтервал дуже великий, тому заміну краще виконувати раз в 10. 15 тис. Км. Це найоптимальніший варіант.

Тепер поясню чому. Повітряний фільтр. це дуже важлива деталь двигуна автомобіля. Саме фільтруючий елемент повітряного фільтра забезпечує надходження в двигун чистого повітря, що дуже важливо для його правильної роботи. По-перше, від чистоти повітря, що поступає залежить якість паливно-повітряної суміші, а значить правильна робота двигуна. По-друге, час життя і термін служби датчика масової витрати повітря безпосередньо залежить від повітря, що поступає. Якщо фільтр буде погано фільтрувати повітря, то ДМРВ швидко вийде з ладу. Це спричинить за собою неправильну роботу мотора, погіршення робочих характеристик, збільшення витрати палива і т.д. Крім цього, ДМРВ є одним з найдорожчих датчиків в автомобілі. По-третє, неочищений повітря, що потрапляє в двигун дуже сильно впливає на знос деталей. Справа в тому, що в брудному повітрі містяться частинки бруду, які ведуть себе як абразив, потрапляючи всередину циліндрів. Ось такі наслідки можуть виникнути через несвоєчасну заміни повітряного фільтра Kia RIO.

Що потрібно для заміни повітряного фільтра Kia RIO?

Інструкція по заміні повітряного фільтра Kia RIO

Корпус повітряного фільтра Kia RIO розташований в підкапотному просторі з боку водія.

Відтягаємо засувки, розташовані на корпусі повітряного фільтра. Їх всього дві штуки.

Піднімаємо верхню частину корпусу повітряного фільтра:

Витягуємо старий фільтруючий елемент і прибираємо в сторону. Протираємо внутрішню порожнину повітряного фільтра вологою серветкою.

Встановлюємо новий повітряний фільтр на місце старого.

Встановлюємо верхню частину корпусу повітряного фільтра на місце і притискаємо засувками.

Замена салонного фильтра КИА РИО 4 и КИА РИО X Line

Всі! На цьому процедура заміни повітряного фільтра Kia RIO закінчена! Погодьтеся, все просто? А є все просто і виконується без будь-яких проблем самостійно, то який сенс переплачувати сервісу? Набагато простіше і приємніше виконати цю роботу самому. І гроші цілі і увагу автомобілю приділено. Дякую за увагу, до нових зустрічей! А поки рекомендуємо прочитати статті:

Заміна масла в АКПП Kia RIO Заміна рідина гідропідсилювача керма Kia RIO Масло в двигун Kia RIO Заміна паливного фільтра Kia RIO

Ну і за традицією, рекомендуємо також подивитися відео заміни повітряного фільтра на автомобілі Kia RIO:

Олександр

Допомагаю розібратися з автомобілями і не тільки. Пишу просто про складне з автомобільного світу. Заглядайте на наш сайт частіше!

Заміна салонного фільтра Kia RIO своїми руками

Заміна салонного фільтра Kia RIO зазвичай труднощів не викликає. Деякі ігнорують заміну цього елемента, а даремно. Адже вся пил і бруд просто всмоктується в салон. Якщо вчасно не міняти салонний фільтр, то з часом він стане розсадником різноманітних бактерій. Особливо важливо міняти салонний фільтруючий елемент на Kia RIO з кондиціонером. Найцікавіше, що у нових Kia RIO з заводу, перед фільтром коштує ще й сітка, яку виробник вимагає очищати раз в 15 тисяч кілометрів. Деякі плутають сітку і фільтр. Але це різні речі, сітку потрібно періодично очищати, а фільтр міняти раз в 30 тисяч кілометрів. Сітка виглядає так, як на наступному фото.

Оригінальний фільтр салону на RIO за розмірами схожий з сіткою. Такий же квадрат невеликої товщини. На фото нижче саме оригінал.

Для заміни салонного фільтра необхідно зняти бардачок, для чого не потрібні інструменти або якісь пристосування. Усередині бардачка ви знайдете два обмежувача, які необхідно провернути проти годинникової стрілки і вийняти бардачок знявши його з петель.

Тепер необхідно зняти кришку, де і встановлено фільтр з сіткою. Кришка має з боків спеціальні фішки, на які необхідно натиснути і все повинно відкритися.

Деякі при установці салонного фільтра сітку вже не ставлять. На наступному фото червоною стрілкою вказана порожнину куди повинен бути встановлений новий фільтр. Якщо будете ставити сітку, то вона повинна стояти виступами вгору.

Після установки фільтра можна закривати кришкою. На кришці ви знайдете напис UP (вгору), в такому положенні і треба встановлювати. Загалом можна ставити бардачок на місце, готове!

Який фільтр вибрати оригінал або аналог

Із заводу на RIO 4 покоління встановлюється оригінальний фільтр Hyundai / Kia 97133 D1000. Його вартість становить від 650 руб залежно від регіону. Крім нього, можна вибрати і більш дешеві фільтра аналоги, але такого е хорошої якості.

 • AMD AMDFC753 від 190 руб
 • AMD AMDFC753C від 500 руб вугільний
 • Fortech FS150 від 170 руб
 • Goodwill AG463CF від 200 руб
 • Sakura CA28380 від 490 руб
 • TSN 97918 від 190 руб
 • Goodwill AG464CFC від 280 руб вугільний

Вважається, що вугільний фільтр краще фільтрує вступник повітря, але це за умови покупки якісного фільтра.

Регламент заміни фільтра

Заміна салонного фільтра або як його ще називають фільтра вентиляції салону повинна проводитися кожне планове ТО, про є кожні 15 000 км пробігу. Якщо ви обслуговуєте автомобіль самостійно, термін заміни можна скоротити до 8-10 тис. При експлуатації автомобіля в несприятливих умовах заміщення краще проводити частіше.

Забитий фільтр знижує якість що надходить в салон повітря, в зимовий час через забитого фільтра можуть потіти скла, а салоні автомобіля відчуватися прохолода, так як потік повітря через забитий фільтр надходить гірше. Так само і в літню пору, кондиціонер дме слабо. одна з ознак фільтр.

Як замінити салонний фільтр Kia RIO 4 c 2017

Так само як і у минулого 3 покоління моделі, у Kia RIO 4 покоління салонний фільтр розташований за бардачком (бардачку). Щоб дістатися до фільтра буде потрібно демонтувати бардачок, це зовсім не складно і займе у вас не більше 20 хвилин.

Інструкція по самостійній заміні фільтра

Кріплення бардачка на новому покоління RIO відрізняється від минулого покоління. Стало як мені здається простіше його зняти.

З обох сторін на боковинах можна побачити ось такі прорізи як на фото нижче. Щоб демонтувати бардачок необхідно натиснути на стінки бардачка в місцях прорізів і потягнути його на себе.

Барадчок повинен «піти вниз» і перед нами буде видно корпус салонного фільтра.

Акуратно знімаємо кришку корпусу фільтра, запам’ятовуємо як встановлено старий фільтр і виймаємо його.

Беремо новий фільтр, встановлюємо його аналогічним чином і виробляємо збірку в зворотній послідовності.

Відмінності салонних фільтрів RIO 3 і 4 поколінь

В 4 поколінні моделі виробник спростив систему заміни фільтра. Зняти бардачок стало простіше, кришка корпусу фільтра знімається так само простіше ніж на минулому поколінні моделі.

Сам салонний фільтр тепер без пластикового обідка, яким комплектувався фільтр салону на Kia RIO минулого покоління.

Інструкція підготовлена ​​спеціально для сайту http://1remontauto.ru. Якщо у вас виникли будь-які питання, задавайте їх у коментарях нижче.

Share the post “Як замінити салонний фільтр Kia RIO 4 c 2017”

Як поміняти повітряний фільтр на Kia Sportage своїми руками?

Кожен автолюбитель рано чи пізно стикається з необхідністю заміни повітряного фільтра в своєму автомобілі. Для цього зовсім не обов’язково звертатися до фахівців автосервісу, замінити деталь можна власноруч, заощадивши при цьому час і фінанси. Дотримуючись наведених нижче рекомендацій, власники авто марки Kia Sportage зможуть без праці зробити необхідні маніпуляції.

Коли потрібна заміна фільтра?

Досвідчений водій помітить ознаки необхідності заміни повітряного фільтра в своєму автомобілі при їх першій появі:

 • Зростає витрата палива, двигун через засмічення отримує недостатньо кисню, необхідного для спалювання горючої суміші.
 • Виникають проблеми з запуском двигуна.
 • Движок автомобіля втрачає потужність, збільшуються витрати енергії на всмоктування повітряного потоку.
 • У вихлопі збільшується відсоток вуглекислого газу.

Вибір повітряного фільтра для Kia Sportage 2, 3 і 4

Кожен власник Kia Sportage повинен знати, як правильно вибрати повітряний або салонний фільтр для своєї моделі автомобіля. Правильно підібрана деталь прослужить максимальний термін, забезпечить безперебійну роботу мотора.

На сучасному ринку автомобільних деталей представлені повітряні фільтри для Kia Sportage від різних виробників. Відмінність деталей складається лише в якості ущільнювача і надійності вклейки, що фільтрує. Власникам Kia Sportage 2, 3, 4 рекомендується купувати оригінал, або вибрати з каталогу аналог, максимально близький за параметрами до оригіналу. Головними параметрами вважаються пропускна здатність і опірність повітряному потоку. Також рекомендується звертати увагу на пористість і стійкість.

процес заміни

При певному навику процедура заміни повітряного фільтра Kia Sportage займає не більше 10 хвилин. Початківці автолюбителі теж не витратять багато часу на зняття зіпсованої деталі і установку нової, якщо у них є покрокова інструкція. Для проведення необхідних маніпуляцій з фільтром не потрібно спеціальних інструментів. Всі дії проводяться тільки своїми руками.

Розглянемо, як проводиться заміна повітряного фільтра у Kia Sportage 3. воздухофильтра на цій моделі авто знаходиться під капотом машини. Корпус деталі розташований з правого боку, поруч з акумуляторною батареєю.

Щоб зняти зіпсований фільтруючий елемент, необхідно відстебнути засувки короба, потім трохи підняти його. Після цього вже зовсім нескладно отримати пошкоджену запчастину. На автомобілі Kia Sportage 4 дещо інша форма короби, його не потрібно піднімати. Достатньо повернути фіксатори, відкинути кришку, витягти старий воздухофильтр.

Після вилучення засміченого фільтра рекомендується почистити короб, щоб позбутися від накопичених частинок пилу. Потім вставляється нова деталь, закривається корпус, замикаються фіксатори, і процедуру можна вважати завершеною.

Дотримуючись послідовність дій, будь-який власник автомобіля Kia Sportage зможе самостійно замінити повітряний фільтр буквально за кілька хвилин.

періодичність заміни

За регламентом, періодичність заміни повітряного фільтра на Kia Sportage становить 45000 км, але за фактом його забруднення відбувається набагато швидше і залежить від умов експлуатації автомобіля. Власник Kia Sportage повинен особисто стежити за станом фільтруючого елемента і сам вирішувати, як часто міняти йому цю деталь. Процедуру рекомендується проводити при появі помітного забруднення, це може статися як після 15000, так і після 10000 км пробігу.

Багато автовласників вважають, що можна не звертати уваги на забитий повітряний фільтр, вважаючи, що перераховані проблеми не заподіють мотору машини помітної шкоди. Але сильно тягнути зі зміною деталі не рекомендується. Наслідки несвоєчасної заміни воздухофильтра. як мінімум, значне скорочення ресурсу двигуна, в деяких випадках навіть його поломка, яка загрожує дорогим складним ремонтом. Своєчасна регулярна заміна повітряного фільтра забезпечить двигуну автомобіля гідний термін служби, а автовласника позбавить від багатьох проблем.

Підсумуємо можливі неполадки

Як видно, ступінь серйозності з’являються несправностей через нехтування своєчасною заміною повітряного фільтруючого елемента досить висока. При порівнянні вартості фільтра з витратами, які може понести власник в разі ремонту мотора, актуальність даної процедури зростає у багато разів.

Радує факт, що «расходник» на Kia RIO недорогий, а процедура його заміни досить проста.

Далі розглянемо алгоритм дій, який передбачає заміну елемента не тільки в попередніх модифікаціях (2011-2012 рр.), Але і в більш «свіжих» версіях Kia RIO 3 (2013-2015 рр.).

Піднімаємо кришку повітряного фільтра.

що знадобиться?

Процедура заміни проста, не вимагає спеціальних знань, тому її може виконати навіть початківець автолюбитель.

Для проведення процедури не потрібно ніяких інструментів. Слід тільки придбати новий витратний матеріал і приготувати чисту ганчірку. Змінюючи старий фільтр, не можна його повторно використовувати. Фільтруючий матеріал не варто промивати бензином, водою, змащувати маслом, продувати стисненим повітрям. Від якості очищення повітря залежить робота паливної системи, тому при заміні завжди потрібно встановлювати тільки новий витратний матеріал.

Купуючи новий виріб, не варто економити: купувати слід тільки оригінал з номером: 28113 1R 100.

Оригінальна виріб

Такі фільтри встановлюють в сервісних центрах офіційних дилерів компанії Kia. Якісний виріб продовжить термін служби автомобіля. Якщо шкодувати гроші на видатковий матеріал, це може позначитися на роботі двигуна і вилитися в дорогий ремонт.

Заміна повітряного фільтра

Замінити повітряний фільтр в Kia RIO III покоління зможе навіть дитина. На все про все, у вас піде не більше 5 хвилин.

Повітряний фільтр салону для Kia RIO-3 має код в каталозі деталей. 281131R100.

Kia RIO заміна повітряного фільтра: це корисно знати

етапи

 • Для того щоб дістатися до фільтра очищення повітря двигуна автомобіля, необхідно перш за все відкрити капот. В автомобілях Kia RIO 2012-2013 він розташований перед акумулятором з правого боку моторного відсіку, якщо стояти перед автомобілем.

Місце розташування

Щоб виконати заміну фільтруючого елемента, необхідно відкрити корпус, в якому він знаходиться. На корпусі є дві засувки, розташовані збоку, які тримають його закритим. Щоб відкрити кришку, необхідно відстебнути утримують засувки.

Відстібаємо утримують засувки

Далі акуратно дістаємо повітряний фільтр двигуна Kia RIO 2012-2013. Візуально можна оцінити ступінь його забруднення і вирішити, необхідність заміни. Якщо прийнято рішення про заміну, то береться новий фільтруючий елемент і встановлюється на місце старого.

Вставляємо новий фільтруючий елемент

 • Перед тим, як вставити новий елемент, коробку всередині слід протерти вологою ганчіркою, очистивши від накопичилася бруду і пилу. Дайте їй просохнути. При установці нового вироби слід простежити, щоб ущільнювальні гумки не загиналися і правильно лягли в паз.
 • Після установки надягають назад кришку. Щоб її правильно надіти, потрібно потрапити в дві напрямні, які знаходяться із зворотного боку корпусу. Потім слід щільно притиснути кришку і замкнути кліпси на корпусі.
 • Таким чином, нічого складного в процедурі заміни немає.

  Як провести заміну?

  Якщо ви вирішили заощаджувати не на фільтрах, а на технічному обслуговуванні, то замість поїздки до офіційного дилера слід здійснити заміну фільтруючого елемента на Kia RIO 2012, 2013 своїми руками.

  Навіщо потрібен повітряний фільтр

  Повітряний фільтр виконує функцію очищення повітря, який потім потрапляє в інжектор для утворення горючої суміші (суміш атмосферного повітря і бензину). При засміченому фільтрі, зменшується його пропускна здатність, це призводить до утворення збагаченої горючої суміші, яка в повному обсязі згорає в циліндрах, втрати потужності двигуна і збільшення витрати палива.

  Фіксувалися випадки розриву повітряного фільтра, що призводило до потрапляння обривків фільтруючого елемента в двигун і до дорогого ремонту.

  Рекомендується під час планових ТО перевіряти стан повітряного фільтра, щоб не упустити момент своєчасної заміни. Під час перевірки можете пропилососити або зробити профілактичну продування фільтру за допомогою звичайного домашнього пилососа.

  Kia RIO. моделі з 2012 по 2016 роки

  Це керівництво по обслуговуванню автомобілів було спеціально написано для допомоги власники третього покоління (2012, 2013, 2014, 2015 року, а також оновлений 2016 модельного року) Kia RIO седан в чищенні або заміні елемент повітряного фільтра двигуна в рядної четвірки Hyundai Gamma 1,6 л циліндровий двигун.

  Власники інших автомобілів Kia і Hyundai такі як Optima, Forte, Cadenza, K900, Sorento, Sportage, Sedona, Душа, Elantra, Велостер, Sonata, Азера, Тусон, Санта-Фе, Буття і Equus можуть також порахувати ці інструкції своїми руками корисними.

  Кілька сумісних замін двигуна повітря фільтри з номерами деталей включають таке: KN 33-2472. Wix 49022. Гастінгс AF1502. Kia 28113-1R100. Fram CA11206. Преміум Захисний кожух PC4684, Pentius PAB11206, Beck Arnley 042-1844, Mahle LX3300, Ecogard XA6200 і Luber-finer AF5206.

  Ніяких інструментів для заміни повітряний фільтр двигуна.

  Огляньте обидві сторони старого повітряного фільтра.

  Якщо старий фільтр відносно чистий, просто витрусити велике сміття і видаліть все дрібний пил за допомогою пилососа.

  Якщо старий фільтр темно-сірий або чорний і забитий брудом, пилом, волоссям, комахами, листям, пилком, гілочками і іншим сміття, його слід замінити новим елементом.

  Якщо у вашому пилососі є щілина насадки, очистіть нижню половину повітряної камери від пилу і піску.

  Замена воздушного фильтра КИА РИО 4 и КИА РИО X Line

  Керівництво по заміні повітряного фільтра салону Kia RIO. моделі з 2012 по 2016 роки

  Це керівництво по обслуговуванню автомобілів було спеціально написано для допомоги власники третього покоління (2012, 2013, 2014, 2015 року, а також освіжив 2016) Kia RIO в чищенні або заміні системи кондиціонування фільтруючий елемент салону в корпусі електродвигуна вентилятора HVAC.

  Власники інших автомобілів Kia і Hyundai такі як Optima, Forte, Cadenza, K900, Sorento, Sportage, Sedona, Душа, Elantra, Велостер, Sonata, Азера, Тусон, Санта-Фе, Буття і Equus можуть також порахувати ці інструкції своїми руками корисними.

  Кілька сумісних змінних фільтрів з їх номерами по каталогу: TYC 800029P. Fram CF10709. KN VF2007. Екогард XC35865. ACDelco CF3242. Wix 24684. Purolator C35865 і Pentius PHB5865.

  Для заміни кабіни інструменти не потрібні повітряний фільтр.

  Перші кроки сісти на переднє пасажирське сидіння, відкрити бардачок і спорожнити

  У задній частині ящика рукавички, ви побачите прямокутну кришку доступу до фільтру.

  Стисніть разом два виступи справа сторону кришки фільтра, щоб звільнити зажим.

  Поверніть панель доступу до фільтру в сторону ліва сторона.

  Огляньте обидві сторони старого повітряного фільтра салону.

  Якщо старий фільтр відносно чистий, просто витрусити велике сміття і видаліть все дрібний пил за допомогою пилососа.

  Якщо старий фільтр темно-сірий або чорний і забитий брудом, пилом, пилком, гілочками, листям, волоссям і комахами, він повинен замінити на новий.

  Якщо у вас виникла проблема з вашою системою кондиціонування пахне цвіллю або цвіллю, вибирайте Fram CF10709 Фільтр Fresh Breeze з функцією запікання Arm Hammer. сода і вугілля в ньому, щоб допомогти поглинати запахи.

  Kia RIO заміна повітряного фільтра

  Заміна повітряного фільтра Kia RIO 3

  А ось і наочний приклад, новий фільтр двигуна Kia RIO 2011. 2015 і фільтр з пробігом 40 000 км:

  Різниця між старим (15 т.км) і новим фільтром

  Замінювати повітряний фільтр двигуна бажано на оригінальний (номер за каталогом 28113-1r100, коштує близько 450 р.)

  Для заміни фільтра необхідно зробити лише кілька дій:

  Відкриваємо капот і відкидаємо 2 засувки в правій частині корпусу фільтра:

  Дістаємо старий фільтр і ставимо новий, при установці корпусу назад варто звернути уважно що б ущільнювальна гумка НЕ ​​зам’ялася. При установці корпусу назад спочатку підсовує в пази зліва, а тільки після цього встановлюємо назад засувки праворуч.

  Повітряний фільтр двигуна Kia RIO 3 змінюється тільки на ТО (45 000 км), але краще заміну виробляти кожні 15 000. 20 000 км, це сприятливо позначиться на ресурсі двигуна і зменшить витрату палива.

  ТО 8. 120,000

  Після 120000 проводяться роботи, як після 60000 км, і, згідно з регламентом, змінюється масло в механіці.

  Виробник заливає в Kia RIO 4 синтетику Shell Spirax 75w90 GL 4/5 з артикулом 550027967. Для заміни краще взяти Hyundai MTF 75W-85. Код літрової пляшки. 04300-00110.

  Масло Hyundai MTF 75W-85. Код літрової пляшки. 04300-00110.

  Регламент технічного обслуговування Kia RIO 4

  Виробництво четвертого покоління автомобілів Kia RIO було розпочато в Петербурзі на підприємстві Hyundai в 2017 р Випускалося два типи двигунів. 1,4 л, потужність якого 100 кінських сил і 1,6 л, потужність. 123 кінських сили. Трансмісії також були двох видів. механіка і автомат.

  Регламентне ТО Kia RIO 4 (посилання на джерело зображення)

  Регламент ТО Kia RIO 4, рекомендований виробником, передбачає зміну витратних запчастин кожні 15000км або при постійній експлуатації автомобіля щорічно.

  Kia RIO 4 ТО 14. 210,000

  На 210000 км проводяться регламентні заміни другого ТО, ще змінюються охолоджуючі рідини. Наступна здійснюється через 120000 км.

  Для Kia RIO 4 краще використовувати оригінальну. Hyundai long life coolant (зелена) з артикулом 07100-00400. чотирилітрова каністра, 07100-00200. дволітрова.

  Hyundai long life coolant (зелена) з артикулом 07100-00400. чотирилітрова каністра, 07100-00200. дволітрова.

  Kia RIO 4 ТО 2. 30 тис. Км

  В процесі ТО 2 Kia RIO iv повторюються всі процедури обслуговування на 15000км і додаються нові.

  Чи підлягає заміні гальмівна рідина (вона ж гідравлічного приводу вимикання зчеплення для МКПП). Краще використовувати ДОТ-4, наприклад Brake Fluid (01100-00130).

  Гальмівна рідина Hyundai / Kia. 1 л. Класу DOT-4 (арт. 01100-00130)

  Тормозуха добре вбирає воду, система повинна бути герметична і регулярно перевірятися.

  За регламентом друге технічне обслуговування Kia RIO 4:

  • Контроль систем вентиляції бензобака.
  • Діагностику ременів навісного обладнання.
  • Дослідження підшипників маточин, колісних приводних валів, ШРУСа.
  • Діагностику фільтра паливного.
  • Діагностику гальмівних колодок.

  Всі заходи другого обслуговування повторюються і на пробігу 90 тис. Км.

  Kia RIO ТО 10. 150 тис. Км

  За проїзду 150000 км проводяться всі заміни, як при обслуговуванні після 30000 км. Додатково в Kia RIO 4 1.4л змінюються свічки запалювання, номер оригіналів. 18844-10060.

  Свічки запалювання Hyundai. арт. 18844-10060

  Kia RIO 4 ТО 1. 15 тис. Км

  Перше технічне обслуговування передбачається через 15000км. В його рамках передбачена заміна наступних елементів:

   Масло в двигуні. Масло, вливають на ТО 1 в Kia RIO 4 має відповідати визнаним стандартам і відповідати клімату, в якому автомобіль експлуатується. Стандарт. SAE 0W-30, 5W-40. Виробник ллє SHELL Helix ULTRA 0W-40 / 5W-30 / 5W-40, код літрової пляшки. 550046778, 4-літрової. 550046777.

  Масло SHELL Helix ULTRA 5W-30, код літрової пляшки. 550046778, 4-літрової. 550046777.
  Фільтр масляний. За регламентом ставиться оригінальний (артикул. 26300-02502).

  Фільтр масляний Kia RIO 4 (артикул. 26300-02502).
  Фільтр салону. Є два типи. грубої очистки (сітчастий) і тонкою (паперовий). Сітчастий можна промити від сміття і продовжити використання. Паперовий очистити не можна, краще міняти на новий. Оригінальний має номер 97133-D1000.

  Оригінальний салонний фільтр. артикул 97133-D1000.
  Шайба зливної пробки картера. Оригінальна шайба має номер 21513-23001.

  Оригінальна шайба зливної пробки картера. арт. 21513-23001.

  При обслуговуванні Kia RIO 4 перевіряються:

  • компресор;
  • каталізатор;
  • тиск в колесах і їх знос;
  • АКБ;
  • повітряний фільтруючий елемент;
  • антифриз;
  • вакуумні шланги і трубки;
  • рульова рейка;
  • гальмівна система;
  • підвіска;
  • індикатор, який показує проходження ТО, він обнуляється.

  На пробігу в 75 і 135 тис. Км всі операції першого технічного обслуговування повторюються.

  ТО 3. 45 тис. Км

  Kia RIO 4 при 45 тисячах км проходить наступне ТО. Воно передбачає все з технічного обслуговування при 15000км і установку в двигуні нового повітряного фільтра.

  Повітряний фільтр Hyundai (артикул. 28113-H8100)

  Використовується фільтр Hyundai (артикул. 28113-H8100). Бажано його міняти частіше, кожні 20, максимум 30000км, тому що від цього залежить робота серця автомобіля.

  На 105 тис. Км пробігу роботи ТО 3 повторюються.

  Kia RIO 4 ТО 4. 60 тис. Км

  За регламентом наступне ТО проводиться, коли пробіг досяг позначки 60000км. В рамках обслуговування проводиться зміна масла, фільтруючого елемента салону і наступних запчастин:

  Паливного фільтра (в бензиновому двигуні). Фільтр паливний замінюється з причин:

  • проблеми з запуском двигуна;
  • ослаблення потужності.

  Оригінальний паливний фільтр (артикул. 31112-F9000).

  Хорошим рішенням буде установка в Kia RIO 4 оригінального паливного фільтра (артикул. 31112-F9000).

  Свічки запалювання Hyundai. арт. 18844-10060

  У двигунах об’ємом 1,6 ставляться нові свічки запалювання. Можна застосувати NGK LZKR6B-10E з артикулом 1578 (Hyundai 18855-10061) або Hyundai 18844-10060, вони трохи дорожче.

  Абсорбційний фільтр бака. Він є в окремих Kia RIO 4, розташований внизу паливного бака. Оригінал має код 31453-H5000.

  Абсорбційний фільтр бака. Оригінал має код 31453-H5000.

  Огляди проводяться ті ж, що і на другому ТО, плюс:

  • досліджуються топлівопроводи, з’єднання, шланги;
  • перевіряється охолоджуюча двигун рідина.

  Рекомендацій по контролю і доливці рідини автоматичної трансмісії немає, проте краще проводити перевірку її стану по запаху, кольору. Якщо прагне до темного або майже чорний, потрібно міняти повністю або частково.

  Техобслуговування Kia RIO

  Ми працюємо з 2008 годаНам довіряють більше 50 тис. Клієнтів

  планове ТО

  Планове техобслуговування передбачено для автомобіля раз на рік або після кожних 15 тис. Км пробігу. Ця процедура передбачає огляд і діагностику основних вузлів і агрегатів машини, а також їх регулювання. При виявленні несправних, зношених або покритих корозією деталей вони замінюються на нові. Під час ТО змінюються ті деталі, термін служби яких добіг кінця і необхідні технічні рідини. Так фахівці рекомендують:

  • Моторне масло, масляний і салонний фільтри міняти щороку;
  • Паливний фільтр і ремінь ГРМ з роликами. раз в 4 роки;
  • Високовольтні дроти. раз на 3 роки;
  • ормозную рідина і свічки запалювання. раз в 2 роки.

  Важливо пам’ятати, що своєчасне техобслуговування збереже «здоров’я» і працездатність вашого автомобіля на довгі роки, запобіжить несподівані поломки і непередбачені витрати.

  Технічне обслуговування Kia RIO

  Регулярне техобслуговування. перевірений спосіб зберегти автомобіль в робочому стані протягом довгого часу. Незважаючи на надійність вузлів і деталей Kia RIO, в процесі експлуатації вони можуть вийти з ладу через корозії або зносу і спричинити за собою серйозну поломку, а значить і відчутні витрати. Виробник рекомендує проводити техобслуговування автомобіля щорічно або після чергових 15 тис. Км пробігу. В планове ТО входить діагностика і регулювання всіх важливих вузлів і агрегатів автомобіля (двигуна, ходової частини, гальм і електрики), заміна фільтрів і технічних рідин (кожна змінюється свого часу). Виявлені несправності усуваються, а вийшли з ладу деталі і витратні матеріали замінюються новими.

  Заміна салонного фільтра Kia RIO

  Заміна салонного фільтра рекомендується виробниками автомобіля Kia RIO щорічно або після кожних 15 тис. Км пробігу, але багато фахівців радять робити це в два рази частіше. Причиною цього є запиленість російських доріг, причому не тільки сільських, а й міських. Пропускна здатність фільтра знижується за час його служби і все, що в ньому накопичилося (пил, хімічні речовини, мікроби) буде потрапляти в салон. Про оптимальному мікрокліматі не може бути й мови! Якщо ви відчули неприємний запах при включенні кондиціонера, якщо циркуляція повітря відчутно знизилась, а вологість, навпаки підвищилася, то не слід чекати чергового техобслуговування, а краще звернутися в автосервіс, де майстри замінювати салонний фільтр протягом півгодини.