Заміна задніх колодок LADA Kalina

Table of Contents

Як замінити задні гальмівні колодки на Ладі Kalina своїми руками

Гальма. це найважливіший механізм будь-якого автомобіля, який забезпечує безпеку його руху. Тому кожен автолюбитель зобов’язаний стежити за їх станом і час від часу робити заміну необхідних комплектуючих, в тому числі і гальмівних колодок, які зношуються швидше за все.

Передні елементи на авто LADA Kalina зношуються частіше задніх, проте це не привід розслаблятися, хоч би якою була ваша машина: седан, спорт або універсал, з ABS або без нього, стан гальмівних колодок необхідно контролювати постійно. При виявленні стоншення комплектуючих до 1,5 мм (а краще раніше, оскільки це мінімально допустима межа), слід проводити їх заміну. Сьогодні поговоримо про те, як зробити це своїми руками, які інструменти необхідні для даної операції, і як визначити необхідність їх зміни.

Коли потрібно міняти

До основних причин заміни гальмівних колодок відносяться:

 • товщина виробів нижче допустимої;
 • наявність дефектів, тріщин і відколів;
 • знос і деформація гальмівного диска.

Спеціалісти сервісного центру при виявленні перерахованих вище проблем рекомендують якомога швидше зробити ремонт, так як несправність безпосередньо впливає на безпеку водія під час руху. Насамперед необхідно придбати нові колодки. На ринку можна зустріти вироби наступних фірм:

Але не варто купувати найдешевші колодки, частина з них звичайні китайські підробки, які стираються вже через місяць їзди.

Коли потрібно робити заміну

Як і в будь-яких інших автомобілях, заміна задніх гальмівних колодок на Ладу Kalina повинна проводитися по проходженню певного кількості кілометрів. Необхідний пробіг вказується в документах до машини, проте за фактом він буває різний.

Багато що залежить від експлуатації автомобіля, і якщо на одних машинах проблеми із задніми гальмами з’являються вже через 50 000 км, то інші автолюбителі насолоджуються бездоганною роботою сталевого коня і після 70 000 км. Нижче перерахуємо ознаки, які можуть вказати на необхідність заміни задніх гальмівних колодок на вашій Kalina:

 • погіршення якості гальмування;
 • при натисканні педалі гальма може з’являтися характерний скрегіт через тертя металевої частини колодки про гальмівний барабан (після стирання накладки);
 • серйозне потоншення накладки на гальмівний колодці (як ми вже говорили вище, мінімально допустима товщина. 1,5 мм).

Отже, якщо ви звернули увагу на один з двох перерахованих вище ознак або при розборі гальм виявився третій. негайно купіть собі нові задні гальмівні колодки! Їх ціна набагато нижча за вартість лікування або ремонту автомобіля в результаті аварії, до якої можуть призвести слабкі гальма. Далі поговоримо про те, як же проводиться заміна даного елемента на автомобілі LADA Kalina.

Заміна задніх гальмівних колодок (в барабанах) на автомобілях LADA

Мінімально допустима товщина фрикційних накладок гальмівних колодок 1,5 мм. Міняти задні колодки слід тільки комплектом відразу на двох задніх колесах. В іншому випадку автомобіль може відводити в бік. На всіх сучасних автомобілях LADA (XRAY, Vesta, Largus, Granta, Priora, Kalina і Niva) заміна задніх колодок виконується аналогічно без істотних відмінностей.

Буде потрібно. нові задні гальмівні колодки, набір ключів і зняти машину з ручного гальма.

Перевірити рівень гальмівної рідини, якщо він біля позначки «MAX», тоді відкачати частину рідини. Машину підійміть на домкрат і зніміть колесо. далі:

Замена колодок тормозных механизмов задних колес. Калина

 • відвернути напрямні штифти.
 • зняти барабан з маточини, збиваючи його ударами молотка через дерев’яну проставку.

відвернути напрямні штифти барабана зняти барабан з маточини колеса

 • виводимо із зачеплення з колодкою пружини.
 • і знімаємо спочатку верхню пружину.
 • потім нижню.

виводимо із зачеплення з колодкою пружини знімаємо спочатку верхню пружину потім нижню пружину

 • виводимо із зачеплення з колодкою притискну пружину.
 • зняти передню колодку.
 • зняти розпірну планку.

виводимо із зачеплення з колодкою притискну пружину зняти передню колодку зняти розпірну планку

 • від’єднавши від задньої колодки притискну пружину опускаємо колодку.
 • виводимо важіль задньої колодки з отвору наконечника троса ручного гальма.

від’єднавши від задньої колодки притискну пружину опускаємо колодку виводимо важіль задньої колодки з отвору наконечника троса ручного гальма

 • витягуємо шплінт з отвору.
 • зняти шайбу.
 • витягнути палець.

витягуємо шплінт з отвору зняти шайбу витягнути палець

Перед установкою нових гальмівних колодок слід очистити від бруду і протерти деталі заднього гальма. Збірка проводиться в зворотній послідовності. Для установки притискної пружини з колодкою використовуємо нижню стяжную пружину, зачепивши її кінець за гак притискної пружини. Натягуємо пружину викруткою і вставляємо гачок пружини в отвір колодки.

спользуем нижню стяжную пружину, зачепивши її кінець за гак притискної пружини зводимо колодки двома монтажними лопатками

Перемістити поршні до центру циліндра, звівши колодки двома монтажними лопатками. Після закінчення робіт натисніть 2-3 рази на педаль гальма, щоб підвести колодки до барабана. Для наочності весь процес також показаний на

Нагадаємо, періодично стежте за справністю гальмівної системи і вчасно міняйте передні гальмівні диски.

Міняємо колодки правильно!

Заміна гальмівних колодок не передбачає особливих складнощів, однак треба звернути особливу увагу на безпеку. Для виконання даної процедури вам потрібно зняти колесо, а під домкратом автомобіль буде нестійким. Щоб уникнути неприємностей, знайдіть кілька цеглин, які слід підставити під низ після підняття машини.

Отже, для заміни даних комплектуючих на Kalina нам знадобляться:

 • Балонний ключ.
 • Головка на 7 з воротком.
 • Плоскогубці (бажано мати під рукою і длінногубци, з ними зручніше).
 • плоска викрутка.
 • Головка на 30 з воротком (може стати в нагоді в разі, якщо доведеться знімати гальмівний барабан з підшипником, скручуючи маточину).

Покрокова інструкція по заміні задніх гальмівних колодок на автомобілі LADA Kalina виглядає так:

 • Перш за все, необхідно поставити авто на передачу, встановити упори і підняти машину за допомогою домкрата. Потім скручуємо болти і знімаємо колесо.
 • Після того як колесо буде знято, слід відкрутити шпильки барабана. Для цього нам потрібна головка на 7 з воротком.
 • Знімаємо гальмівний барабан. Під ним вам необхідно знайти шплінт у верхній частині і акуратно його витягти. Тут можуть стати в нагоді длінногубци, оскільки шплінт розташований незручно.
 • Знімаємо нижню пружину. Для цього необхідно підчепити кріплення плоскогубцями і потягнути вправо.
 • Знімаємо центральну фіксуючу пружину аналогічним чином.
 • Після цього можна зняти праву колодку. Це можна зробити навіть не чіпаючи верхню пружину, потрібно лише міцно взятися за колодку і потягнути назад, піднімаючи вгору, поки не відпаде фіксує пластина.
 • Коли пружина відпаде, колодки знімаються руками. Від’єднавши центральну пружину, можна зняти і ліву колодку з важелем ручника.
 • Замінюємо колодки і виробляємо збірку в зворотному порядку.
READ  Chevrolet Cobalt заміна салонного фільтра

За часом заміна колодок на одному колесі займає близько 1-1,5 години, при наявності під рукою всіх необхідних інструментів. Процедура досить проста, головне, дотримуватися покрокової інструкції, і тоді заміна буде проведена досить швидко і легко.

Якщо якісь моменти залишилися вам незрозумілі, ви можете переглянути відеоінструкцію по заміні даних комплектуючих. Пам’ятайте, гальмівні колодки повинні замінюватися відразу на обох колесах, тоді вам вдасться домогтися прекрасного гальмування в будь-якій ситуації.

Заміна колодок задніх LADA Kalina

Гальма в сучасному автомобілі «стоять на сторожі» безпеки водія і його супутників. Поломка будь-якого з компонентів в даній системі може спровокувати виникнення непоправних наслідків. Якщо детально торкнутися гальмівні механізми LADA Kalina, то такі витратні елементи як колодки можна сміливо відносити до числа найважливіших складових безпеки.

Вони вимагають підвищеної уваги власника за станом робочих накладок. Під час експлуатації ці елементи піддаються безперервному зносу, який в певний момент починає перевищувати допустиму межу. У такому випадку потрібно безальтернативна заміна колодок задніх.

Змінюються розглядаються нами витратні компоненти тільки в комплекті і на обох сторонах осі корми.

Тут можна звертатися за допомогою в сервісний центр або заміна колодок задніх може бути проведена самостійно, якщо є для цього умови. Дана стаття і відео допоможуть вам в цьому.

зняття

Буде потрібно: нові задні гальмівні колодки, набір ключів і зняти машину з ручного гальма. _x000D_ Перевірити рівень гальмівної рідини, якщо він біля позначки «MAX», тоді відкачати частину рідини. Машину підійміть на домкрат і зніміть колесо. Далі: _x000D_

зняти барабан з маточини, збиваючи його ударами молотка через дерев’яну проставку.

_x000D_ відвернути напрямні штифти барабанаснять барабан з маточини колеса _x000D_ Далі по порядку: _x000D_

задніх, колодка, lada, kalina

виводимо із зачеплення з колодкою пружини.

_x000D_ виводимо із зачеплення з колодкою пружіниснімаем спочатку верхню пружінузатем нижню пружину _x000D_

виводимо із зачеплення з колодкою притискну пружину.

_x000D_ виводимо із зачеплення з колодкою притискну пружінуснять передню колодкуснять розпірну планку _x000D_

від’єднавши від задньої колодки притискну пружину опускаємо колодку.

виводимо важіль задньої колодки з отвору наконечника троса ручного гальма.

_x000D_ від’єднавши від задньої колодки притискну пружину опускаємо колодкувиводім важіль задньої колодки з отвору наконечника троса ручного гальма

_x000D_ витягуємо шплінт з отверстіяснять шайбувитащіть палець _x000D_

Заміна задніх гальмівних колодок LADA Kalina відео

установка

_x000D_ Перед установкою нових гальмівних колодок слід очистити від бруду і протерти деталі заднього гальма. Збірка проводиться в зворотній послідовності. Для установки притискної пружини з колодкою використовуємо нижню стяжную пружину, зачепивши її кінець за гак притискної пружини. Натягуємо пружину викруткою і вставляємо гачок пружини в отвір колодки. _x000D_ спользуем нижню стяжную пружину, зачепивши її кінець за гак притискної пружінисводім колодки двома монтажними лопатками _x000D_ Перемістити поршні до центру циліндра, звівши колодки двома монтажними лопатками. Після закінчення робіт натисніть 2-3 рази на педаль гальма, щоб підвести колодки до барабана. Для наочності весь процес також показаний на _x000Dx000D_

Нагадаємо, періодично стежте за справністю гальмівної системи і вчасно міняйте передні гальмівні диски.

Принцип дії гальм у Ларгус

LADA Largus обладнана сучасним європейським гальмівним механізмом, який розроблявся шляхом різних тестувань і проб. Спадкоємець Renault Logan перейняв якість і надійність гальм від свого попередника. На універсал встановлюються наступні робочі гальма.

Механізми гальм вводяться в дію за допомогою гідравліки, є комбінованими, розташовані по діагональному принципом і мають підсилювач з вакуумом. Величезний плюс в окремих комплектаціях. наявність антиблокувальної системи (ABS), яка стала незамінною річчю в сучасних автомобілях. Вона запобігає блокуванню коліс під час гальмування, зокрема. екстреного. Ручне гальмо приводиться в дію механічно шляхом передачі приводу на задню вісь за допомогою важеля. На різних форумах існують непорозуміння з приводу того, чи однакові колодки ставляться на Largus, у якого двигун має 16 клапанів і у якого 8 клапанів. На комплектації з окремими силовими агрегатами встановлюються різні гальмівні системи з відмінними супортами і габаритами гальмівного диска. Тому, від того, має ваш автомобіль 8 клапанів на двигуні або 16 клапанів, залежить його комплектація. Виходячи з цього, встановлюється той чи інший механізм. Трохи краще колодки у LADA з агрегатом 16 клапанів. повернутися

Заміна задніх колодок на Granta

При заміні гальмівних циліндрів переднього моста не міг вибити вісь кріплення циліндра, довелося застосувати кувалду. Ось в іншому циліндрі навпаки прокручувалась і утримати її стандартної лопаткою на кінці осі вельми проблематично.

Ексцентрики гальмівних колодок абсолютно не потрібні, краще б зробили головку болта з фіксацією від прокручування. Щоб відвернути гальмівний шланг від циліндра потрібно поламати все трубки або скрутити шланг до межі. В результаті ремонт одного боку моста зайняв два вечори. Як самому замінити колодки.

не є інструкцією, носить інформаційний характер в форматі »Дневн

Необхідний інструмент:

 • ключ балонний
 • Головка на 7 (глибока) з воротком
 • плоскогубці
 • Длінногубци (для більшої зручності)
 • Плоска тонка викрутка
 • Великий комірець з головкою на 30: знадобиться в тому випадку, якщо не вдасться зняти барабан окремо без обойми з підшипником. Доведеться тоді відкручувати ступичні гайку і знімати барабан разом з підшипником.

Переходимо до заміни гальмівних колодок на Kalina

На деяких модифікаціях LADA Kalina присутній система «ABS». Під час заміни в таких механізмах потрібно попереднє відключення датчиків. В іншому процес повністю ідентичний робіт на звичайних механізмах гальм. Також заздалегідь відбираємо частину рідини з відповідного бачка. Тут вживаємо заходів щодо недопущення проникнення повітряної пробки в контур. Сама заміна задніх гальмівних колодок носить послідовний характер, тобто, замінивши колодки на одному боці, переміщаємося до виконання робіт на іншому боці автомобіля LADA Kalina. Для наочності є відео.

Щоб робота супроводжувалася зручністю краще скористатися підйомником або ямою. Якщо таких немає, то домкрати вам на допомогу.

 • До передніх коліс посуваємо упори.
 • Піднімаємо за допомогою домкрата одну зі сторін авто LADA Kalina, попередньо знявши колесо.
 • Важіль ручника опускаємо на повну величину, а під автомобілем обертаємо регулювальний гвинт, щоб по максимуму послабити величину натягу троса.
 • Зовні гальмівного барабана відкручуємо спеціальні штифти, якими він утримується. Різьбові отвори призначені для правильної посадки барабана при складанні.
 • Щілини отворів по периметру посадки барабана обробляємо припадає речовиною.
 • Для полегшення процесу зняття обстукував гальмівний компонент по колу в напрямку від маточини.
 • Тепер закручуємо в посадочні гнізда болти М8, які при подальшому закручуванні дозволяють барабану повільно сходити з маточини.
READ  Заміна головного гальмівного циліндра ВАЗ 2110

Важливо! Перед зніманням вироби ні в якому разі не вдавайтеся до натиснення на гальмівну педаль. Це може не тільки распереть колодки, що утруднить демонтажні маніпуляцію, але і здатне спровокувати вихід поршнів з циліндрів. В останньому випадку відбувається порушення герметичності контуру і рідина «виходить» назовні. Дана ситуація вимагатиме заливки нової рідини і прокачування контурів системи з метою видалення повітряних пробок.

 • Поверхня маточини очищаємо щіткою (в місці прилягання барабана).
 • Сам барабан піддаємо огляду на предмет відсутності зазначених раніше дефектів (відколів, еліпсності, подряпин, тріщин та ін.). Якщо пошкодження присутні, то виріб міняємо на новий аналог.
 • За допомогою монтувань виконуємо зведення колодок до максимального заходу поршня в порожнину циліндра.
 • Тепер викруткою можна підчіплювати край верхньої пружини, яка виконує роль стяжного елемента між двома колодками. Таким способом виводимо пружину із зачеплення з однією з колодок і повністю знімаємо з «вуха» другий.
 • Аналогічним способом виробляємо зняття нижньої пружини. Тут на допомогу прийдуть пасатижі або все та ж викрутка.
 • Першою чергою демонтуємо колодку, яка розташована ближче до передка автомобіля LADA Kalina.
 • Здійснюємо зняття распорной планки; її легко виявляємо між колодками.
 • Переміщаємося до гака распорного важеля. Він присутній на колодці. У зачепленні з ним знаходиться тросовий наконечник стоянкового гальмівного вузла. Від’єднуємо даний наконечник.
 • Витягуємо пружину, яка з’єднана з 2-й колодкою (застосовуємо пасатижі).
 • Видаляємо дану колодку (ближню до корми автомобіля).
 • Расшплінтовиваем палець, що утримує розпірний важіль.
 • Далі демонтуємо безпосередньо важіль.
 • Всі компоненти вузла ретельно вичищаємо від грязьових скупчень і корозії.
 • Розпірний важіль приєднуємо до нової колодці.
 • Повертаємо на колишнє місце шплінт пальця.
 • Встановлюємо колодку, яка ближче до передка авто.
 • Монтуємо планку розпору.
 • Встановлюємо другу колодку, не забувши прикріпити нижню пружину.
 • З’єднуємо тросовий наконечник з розпірним важелем.
 • Обидві стягнуті пружини вводимо в зачеплення з двома колодками, для чого користуємося пассатижами (можна викруткою).
 • Надягаємо барабан поверх гальмівного механізму і вкручувати штифти.
 • Після монтажу колеса опускаємо авто і затягуємо болти з необхідною величиною моменту.
 • Аналогічну ремонтну процедуру виробляємо на іншій стороні.
 • Доливаємо рідина до рівня «MAX».

Заміна задніх гальмівних колодок завершена.

терміни заміни

У моделі LADA Kalina багато автолюбителів відзначають занадто жорсткі гальмівні колодки. Рекомендується відразу після покупки нового автомобіля замінити заводські деталі на вироби інших виробників. Такі колодки не будуть дряпати гальмівний диск і забезпечать надійну роботу всієї системи. В процесі експлуатації також необхідно періодично оглядати деталі. Якщо товщина задньої колодки нижче 2 мм, необхідно її змінювати.

В середньому деталі нормальної якості служать протягом 2 років або на 10-12 тис. Км пробігу. Але при частому пересуванні в межах міста зношуються швидше. Перевіряти стан цих деталей найкраще до і після зимових місяців, а також при виникненні скрипу під час гальмування.

Заміна задніх гальмівних колодок на LADA Kalina

При поломці гальмівної системи необхідно без уповільнень робити ремонт. Найчастіше зношуються колодки, вони стираються об поверхню гальмівного диска. Для заміни задніх колодок на Kalina не потрібно спеціального інструменту і навичок, ремонт можна зробити самостійно, заощадивши на сервісному обслуговуванні.

Як замінити задні гальмівні колодки на Ладі Kalina своїми руками

Гальма. це найважливіший механізм будь-якого автомобіля, який забезпечує безпеку його руху. Тому кожен автолюбитель зобов’язаний стежити за їх станом і час від часу робити заміну необхідних комплектуючих, в тому числі і гальмівних колодок, які зношуються швидше за все.

Передні елементи на авто LADA Kalina зношуються частіше задніх, проте це не привід розслаблятися, хоч би якою була ваша машина: седан, спорт або універсал, з ABS або без нього, стан гальмівних колодок необхідно контролювати постійно. При виявленні стоншення комплектуючих до 1,5 мм (а краще раніше, оскільки це мінімально допустима межа), слід проводити їх заміну. Сьогодні поговоримо про те, як зробити це своїми руками, які інструменти необхідні для даної операції, і як визначити необхідність їх зміни.

Покрокова інструкція

Ремонт найкраще робити на ямі або на підйомному механізмі. Так працювати буде зручніше за все. В крайньому випадку можна використовувати домкрат, але автомобіль повинен бути встановлений на ручнику і додатково зафіксовано підставками під колеса.

 • товщина виробів нижче допустимої;
 • наявність дефектів, тріщин і відколів;
 • знос і деформація гальмівного диска.

Спеціалісти сервісного центру при виявленні перерахованих вище проблем рекомендують якомога швидше зробити ремонт, так як несправність безпосередньо впливає на безпеку водія під час руху. Насамперед необхідно придбати нові колодки. На ринку можна зустріти вироби наступних фірм:

Але не варто купувати найдешевші колодки, частина з них звичайні китайські підробки, які стираються вже через місяць їзди.

Коли потрібно міняти

До основних причин заміни гальмівних колодок відносяться:

 • товщина виробів нижче допустимої;
 • наявність дефектів, тріщин і відколів;
 • знос і деформація гальмівного диска.

Спеціалісти сервісного центру при виявленні перерахованих вище проблем рекомендують якомога швидше зробити ремонт, так як несправність безпосередньо впливає на безпеку водія під час руху. Насамперед необхідно придбати нові колодки. На ринку можна зустріти вироби наступних фірм:

Але не варто купувати найдешевші колодки, частина з них звичайні китайські підробки, які стираються вже через місяць їзди.

Як замінити задні гальмівні колодки на Ладі Kalina своїми руками

Гальма. це найважливіший механізм будь-якого автомобіля, який забезпечує безпеку його руху. Тому кожен автолюбитель зобов’язаний стежити за їх станом і час від часу робити заміну необхідних комплектуючих, в тому числі і гальмівних колодок, які зношуються швидше за все.

Передні елементи на авто LADA Kalina зношуються частіше задніх, проте це не привід розслаблятися, хоч би якою була ваша машина: седан, спорт або універсал, з ABS або без нього, стан гальмівних колодок необхідно контролювати постійно. При виявленні стоншення комплектуючих до 1,5 мм (а краще раніше, оскільки це мінімально допустима межа), слід проводити їх заміну. Сьогодні поговоримо про те, як зробити це своїми руками, які інструменти необхідні для даної операції, і як визначити необхідність їх зміни.

Замена задних тормозных колодок. Приора,Калина.

Покрокова інструкція

Ремонт найкраще робити на ямі або на підйомному механізмі. Так працювати буде зручніше за все. В крайньому випадку можна використовувати домкрат, але автомобіль повинен бути встановлений на ручнику і додатково зафіксовано підставками під колеса.

Для заміни задніх гальмівних колодок на Ладі Kalina необов’язково відвозити машину в сервіс. За допомогою звичайного ручного інструменту і покрокової інструкції все можна зробити самостійно протягом однієї години. Важливо придбати якісні комплектуючі, які будуть надійно працювати довгий час.

Міняємо колодки правильно!

Заміна гальмівних колодок не передбачає особливих складнощів, однак треба звернути особливу увагу на безпеку. Для виконання даної процедури вам потрібно зняти колесо, а під домкратом автомобіль буде нестійким. Щоб уникнути неприємностей, знайдіть кілька цеглин, які слід підставити під низ після підняття машини.

READ  Golf 3 заміна задніх колодок

Отже, для заміни даних комплектуючих на Kalina нам знадобляться:

 • Балонний ключ.
 • Головка на 7 з воротком.
 • Плоскогубці (бажано мати під рукою і длінногубци, з ними зручніше).
 • плоска викрутка.
 • Головка на 30 з воротком (може стати в нагоді в разі, якщо доведеться знімати гальмівний барабан з підшипником, скручуючи маточину).

Покрокова інструкція по заміні задніх гальмівних колодок на автомобілі LADA Kalina виглядає так:

 • Перш за все, необхідно поставити авто на передачу, встановити упори і підняти машину за допомогою домкрата. Потім скручуємо болти і знімаємо колесо.
 • Після того як колесо буде знято, слід відкрутити шпильки барабана. Для цього нам потрібна головка на 7 з воротком.
 • Знімаємо гальмівний барабан. Під ним вам необхідно знайти шплінт у верхній частині і акуратно його витягти. Тут можуть стати в нагоді длінногубци, оскільки шплінт розташований незручно.
 • Знімаємо нижню пружину. Для цього необхідно підчепити кріплення плоскогубцями і потягнути вправо.
 • Знімаємо центральну фіксуючу пружину аналогічним чином.
 • Після цього можна зняти праву колодку. Це можна зробити навіть не чіпаючи верхню пружину, потрібно лише міцно взятися за колодку і потягнути назад, піднімаючи вгору, поки не відпаде фіксує пластина.
 • Коли пружина відпаде, колодки знімаються руками. Від’єднавши центральну пружину, можна зняти і ліву колодку з важелем ручника.
 • Замінюємо колодки і виробляємо збірку в зворотному порядку.

За часом заміна колодок на одному колесі займає близько 1-1,5 години, при наявності під рукою всіх необхідних інструментів. Процедура досить проста, головне, дотримуватися покрокової інструкції, і тоді заміна буде проведена досить швидко і легко.

Якщо якісь моменти залишилися вам незрозумілі, ви можете переглянути відеоінструкцію по заміні даних комплектуючих. Пам’ятайте, гальмівні колодки повинні замінюватися відразу на обох колесах, тоді вам вдасться домогтися прекрасного гальмування в будь-якій ситуації.

Заміна задніх гальмівних колодок на Kalina без ABS

Заміну задніх колодок ВАЗ Kalina 1 роблять у такий спосіб:

 • Передні колеса потрібно підперти противідкотними черевиками.
 • Важіль ручника опустити в крайнє нижнє положення, що послабить силу натягу гальмівного троса.
 • Повернути болт регулювання під дном машини, що послабить трос ручника. Послабити кріпильні болти на потрібному колесі.

Болти на колесах потрібно відпустити до того, як LADA Kalina стане на домкрат

При знятому барабані тиснути не педаль гальма не можна, тому що розгерметизується контур, тоді гальма доведеться прокачувати

Заміна завершена. Колодки на другому колесі змінюють за тим же принципом.

необхідні інструменти

Щоб самостійно здійснити заміну зупиняє елемента на LADA Kalina, викрутки і щипців не вистачить. Для виконання робіт потрібно повноцінний набір інструментів, які, як правило, є в кожному гаражі:

 • ключ «баллоннік»;
 • гайкові ключі на 12, 7;
 • викрутка шлицевая
 • 2х70 мм болта М8, щоб випрессовать гальмівний диск;
 • пристосування для відкачки гальмівної рідини з бачка (шприц або груша);
 • ємність для злитої гальмівної рідини;
 • молоток з гумовою головкою;
 • дві монтування;
 • спеціальна робоча рідина «ВД-40».

Заміна задніх колодок на LADA Kalina проводиться тільки комплектом з кожного боку колісної пари, окремо їх міняти не можна

Навіщо і коли потрібно міняти задні гальмівні колодки на Kalina

У зупиняють вузлів LADA Kalina унікальний процес експлуатації. Оскільки у машини передній привід, передні елементи навантажуються сильніше, і заміна їм потрібно в 2-3 рази частіше.

Поставити нові задні колодки на Kalina буде потрібно раніше запропонованого виробником Kalina терміну, що залежить від декількох факторів:

 • манери їзди;
 • якості матеріалу, з якого зроблені фрикційні накладки;
 • вплив навколишнього середовища.

Точно визначити термін установки задніх колодок Kalina важко, і універсальних прогнозів зносу запчастини не існує. Орієнтиром повинна служити товщина робочої поверхні зупиняє деталі, а не показники довжини пробігу. Коли на накладках з’являються відколи або вони стерлися до 1,5 мм, то їм потрібна заміна. Інакше вони зашкодять барабан або призведуть до виходу поршнів з гальмівних циліндрів, що скінчиться витоком гальмівної рідини.

Заміна задніх гальмівних колодок на Kalina з ABS

Підібравши потрібні елементи для машини з ABS системою, поміняти задні колодки Kalina 1 можна по точно такою ж схемою, але з невеликою відмінністю. Перед установкою зупиняють елементів слід від’єднати дроти від датчиків, щоб уникнути пошкоджень.

Як поміняти задні гальмівні колодки на LADA Kalina

Поетапна заміна задніх колодок на Kalina проводиться за однією схемою. Системи зупинки на Ладі ідентичні, різниця лише в наявності або відсутності ABS, від чого процедура незначно змінюється. Перш ніж замінити гальмівний елемент, потрібно знайти обладнаний гараж, в якому є яма або підйомник. Інакше не буде зручно регулювати натяг троса ручного гальма, від чого заміна зупиняє деталі на LADA Kalina стане важче.

Якщо бачок заповнений близько до максимальної позначки, потрібно відкачати частину гальмівної рідини і злити в приготовлену ємність. Інакше може постраждати фарба автомобіля або деталі з гуми.

Як правильно вибрати задні гальмівні колодки на LADA Kalina

Якщо у випадку з більшістю іномарок водії вважають за краще шукати менш дорогі аналоги, то з моделлю LADA Kalina ситуація інша. Неоригінальні запчастини перевершують оригінальні за якістю і служать на порядок довше. Деякі водії відзначають відносну м’якість аналогів і простоту в їх установці.

Популярними альтернативами задніх зупиняють деталей є:

 • Ate;
 • Sangsin;
 • TRW;
 • Bosch;
 • Trialli;
 • Finwhale;
 • Allied Nippon.

Згідно з опитуваннями, власники LADA Kalina найбільш лояльні до наступних виробникам:

часті проблеми

Оригінальні гальмівні елементи для LADA Kalina відрізняються високим ступенем жорсткості. Вони швидко призводять барабан в непридатний стан, стираючи і оцарапивая його. Досвідчені автовласники рекомендують відразу ж поміняти оригінальні гальмівні деталі на якісні аналоги, щоб не зіткнутися з проблемами в експлуатації автомобіля.

Найчастіше неприємний наслідок полягає в скрипі гальмівних колодок відразу після того, як відбулася заміна. Таке буває навіть тоді, коли LADA Kalina тільки що куплена. Не варто цього лякатися і шукати проблему в неправильному монтажі. Справа в процесі притирання гальмівних деталей до барабану, який може тривати до декількох днів.

Скрип при гальмуванні після поновлення елементів зникне, коли робоча поверхня колодок трохи зітреться

Шуми в гальмівній системі, крім притирання, може викликати волога, що потрапила всередину при швидкісній їзді, що буває досить часто. У такому випадку варто просушити і прочистити гальмівні деталі, давши машині відстоятися кілька днів, після чого скрип зникне. Якщо ж проблема не зникла, то гальмівний елемент необхідно оглянути, а зношені запчастини, в разі виявлення дефектів, замінити.

Заміна задніх гальмівних колодок на LADA Kalina 1, 2, з ABS

Заміна задніх колодок на LADA Kalina. важка процедура. Несправність деталі в системі гальмування здатна стати причиною важких наслідків. Замінити задні гальмівні колодки на Kalina можна самостійно, не вдаючись до допомоги автомеханіків. Знадобляться лише правильні інструменти і вільний час майстра.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS