Регулювання ручного гальма Renault Duster

Коли необхідна регулювання

Масових претензій до роботи рунного гальма Renault Logan за весь час випуску моделі не було. Може бути тому автолюбителі не приділяють йому уваги, до тих пір поки механізм зовсім відмовляється працювати.

Першою ознакою необхідності регулювання буде збільшення кількості клацань важеля при постановці на гальмо стоянки. Замість 5. 6 доведеться витягнути важіль вище і клацнути мінімум сім разів. Друга ознака. ручник затягнуть на ті ж 5. 6 клацань, а машина котиться з ухилу.

Це означає трос ручного гальма витягнувся і механізм потребує регулювання.

Перевіряють ефективність ручника на відповідному ухилі. Найлегше це зробити в найближчому гаражному кооперативі. Більшість з них обладнані естакадами з кутом заїзду на пандус в межах 30%. Все ще зустрічаються естакади біля доріг, теж мають приблизно такий кут нахилу. Для перевірки потрібно виконати наступні дії:

Renault Duster: ручник, колодки, барабаны.

регулювання, гальма, renault, duster
 • заїхати на похилу частину естакади;
 • зупинитися за допомогою звичайного гальма;
 • затягнути ручне на 5. 6 клацань;
 • відпустити педаль гальма.

Увага! У разі, якщо ручне гальмо не втримає авто, будьте готові натиснути на педаль звичайного гальма.

Автомобіль не рухається. значить все нормально. Поїхав назад або вперед. значить трос вже розтягнувся і необхідне регулювання.

Якщо поблизу не знайшлося відповідної естакади, ефективність стоянкового гальма можна перевірити і на близькій до горизонтальної площини. В цьому випадку перевірка виконується наступним чином:

 • затягнути важіль на ті ж 5. 6 клацань;
 • вичавити зчеплення;
 • завести двигун;
 • включити першу передачу і плавно відпустити педаль зчеплення.

При справному ручнику двигун або затихне, або передні колеса почнуть пробуксовувати, але в обох випадках автомобіль не зрушить з місця. Якщо мотор не заглох, автомобіль хоч і повільно але рухається, то має місце факт неефективності стоянкового гальма. Потрібно регулювання натягу троса.

Майстри рекомендують перевіряти надійність ручника Renault Logan після кожних 30 тисяч пробігу.

Часто автолюбителі прагнуть зменшити знос троса і ймовірність його заміни. Тому користуються стоянковим гальмом тільки у виняткових випадках. Це поширене і шкідливе оману, що веде до зворотних наслідків.

Рідкісне використання ручника призводить до того, що трос просто «прикипають» до своєї оболонці і заклинює. Після цього спроба витягнути важіль призводить до обриву троса.

Тому автогуру рекомендують користуватися стояночної системою кожен при кожній зупинці автомобіля.

Самостійна регулювання ручника на Logan

Регулювання проста і не повинна викликати будь-яких ускладнень у тих, хто має хоча б початкові слюсарні навички. Тому звертатися навіть до низькооплачуваних майстрам абсолютно ні до чого. Все робиться своїми руками. Для роботи необхідно всього два інструменти:

 • У салоні з боку заднього сидіння на облицюванні тунелю демонтувати декоративну заглушку. Щоб не пошкодити пластик, найкраще це зробити тупим ножем.
 • Знявши декоративну заглушку отримуємо доступ до гвинта. Ключем Торкс потрібно відкрутити гвинт кріплення облицювання тунелю.
 • Злегка зрушити облицювання назад, підняти і посунути тепер уже вперед. Тепер можна зняти повністю. Ця операція вимагає терпіння й обережності. Важливо не обламати пластикові фіксатори передньої частини облицювання. Після видалення облицювання отримуємо вільний доступ до регулювальної гайки, вона знаходиться під важелем.
 • Для натягу троса накидним або торцевим ключем на 10 обертаємо гайку за годинниковою стрілкою на підлогу обороту.
 • Після кожного повороту гайки перевіряємо натяжку троса. Піднімаємо важіль і вважаємо клацання. На п’яти. шести потрібно зупинитися і ще всього лише на чверть обороту підтягнути гайку. Це робиться через те, що в процесі подальшої експлуатації трос ще трохи витягнеться, а колодки розташуються на новому місці.

На цьому регулювання закінчена і можна приступати до випробування. Знову шукаємо естакаду або пробуємо рушити на рівному майданчику з заведеним двигуном. При позитивному результаті не забудьте відновити нормальний вигляд салону.

Якщо гайка не піддається регулюванню, то швидше за все трос вже витягнувся і підлягає заміні.

регулювання, гальма, renault, duster

Як відрегулювати трос ручного гальма

Вдаватися до підтяжки ручної гальмівної системи власнику Renault Duster доводиться не так часто, як на інших автомобілях. Як правило, це потрібно тільки після ремонту системи або заміни тросів приводу. Справа в тому, що в конструкції ручного гальма цього авто присутній самонатягається механізм. за рахунок збільшення довжини распорной планки відбувається компенсація зносу гальмівних колодок.

Тому зазвичай регулювання ручника Renault Duster проводиться шляхом декількох натискань на педаль гальма до упору і установки важеля у верхнє і нижнє положення кілька разів (кнопка важеля в цей час повинна бути такою, що натискує). Найчастіше після цих нехитрих дій система починає справно працювати і 6-8 клацань храпового механізму для неї є нормою.

Якщо ж на вашій машині гальмівні колодки коліс не блокують через те, що витягнувся задній трос (або обидва), його доведеться підтягти. Як це зробити, ви дізнаєтеся з наведеної нижче покрокової інструкції:

 • Отримати доступ до механізму регулювання ручника ви зможете тільки після демонтажу накладки обшивки тунелю статі. Для її зняття спочатку потрібно, подолавши опір фіксаторів, витягти рамку пильовика важеля КПП. Після того як ви за допомогою викрутки відтіснили стопор регулятора електроприводу дзеркал заднього виду, накладку можна зняти.
 • Змістіть заглушку обшивки важеля стоянкового гальма, після чого встановіть сам важіль в крайнє нижнє положення.
 • Далі, підніміть задню частину автомобіля так, щоб задні колеса могли вільно крутитися і надійно зафіксуйте його в такому положенні.
 • Тепер кілька разів інтенсивно натисніть на педаль гальма і, утримуючи її, зробіть натяжку троса приводу ручника. Для цього за допомогою головки на «10» слід обертати регулювальну гайку за годинниковою стрілкою.
 • У процесі регулювання періодично встановлюйте важіль ручного гальма в робоче положення, щоб домогтися оптимальної кількості клацань (від 6 до 8).
 • По завершенні натяжки троса переміститеся до задньої частини машини і від руки покрутіть кожне заднє колесо. переконайтеся, що при опущеному важелі колодки не перешкоджають руху.

Якщо регулювання ручного гальма Renault Duster пройшла успішно, настала черга фінального тесту в дорожніх умовах. Вам потрібно встановити автомобіль під ухилом в 25% і поставити на ручник, щоб перевірити, наскільки ефективно він функціонує. машина не повинна мимоволі рухатися. Для цього можете підшукати підходящу ділянку дороги або використовувати відповідну естакаду.

У більшості випадків після правильно виконаної регулювання ручник Renault Duster починає працювати нормально. Якщо ж трос занадто сильно витягнувся, заклинив в захисній оболонці або зовсім обірваний, в такому випадку буде потрібно його заміна, але це вже тема іншої статті.

Кращі ціни і умови на покупку нових авто

РЕНО DUSTER. БЫСТРЫЙ СПОСОБ ПОДТЯНУТЬ РУЧНИК

Кредит 9.9% / Розстрочка / Trade-in / 98% схвалень / Подарунки в салоні

Як підтягнути ручник на Renault Duster відео

Что делать, если не работает ручник на Renault Logan, Sandero или Duster?

Особливості регулювання ручного гальма Renault Logan

Вся регулювання натягу троса ручного гальма зводиться до обертання самоконтрящейся гайки. Обертання за годинниковою стрілкою викликає натяжку троса, відповідно зменшується кількість клацань важеля. Обертаємо гайку проти годинникової. трос послаблюється. Результатом регулювання троса повинна стати ефективна робота ручника, тобто впевнена фіксація авто на ухилі до 30% при 5. 6 клацаннях важеля.

Після трьох. чотирьох регулювань, як правило, виникає необхідність заміни троса ручного гальма. До цього моменту він розтягується і подальша експлуатація неможлива.

регулювання, гальма, renault, duster

Самоконтрящаяся гайка застосовується для впевненої фіксації результатів регулювання. Вона не розкручує і дуже добре тримає трос в потрібному положенні. Незважаючи на назву, гайка добре крутиться ключем в обох напрямках. Але вже під час наступної регулюванню її швидше за все доведеться замінити. Вимушена заміна проводиться через зношування пластикового фіксатора.

Регулювання на п’ять. шість клацань це необхідна і достатня умова нормальної роботи ручника. При задовільному стані колодок і всього механізму заднього гальма, таке положення важеля забезпечує надійну стоянку автомобіля. У той же час задні колеса крутяться легко, колодки руху не заважають.

Прагнення до сильного натягу троса призводить до того, що колеса надійно загальмовуються і це можна вважати позитивним моментом. Але, одночасно, існує реальний ризик того, що зняття з ручника колодки не відійдуть від гальмівних барабанів. Колеса залишаться в полузаторможенном стані. Це призведе до підвищеної витрати палива, передчасного зносу колодок і перегріву гальмівних барабанів.

Результатом регулювання натягу троса повинно стати вільне обертання задніх коліс при опущеному важелі ручного гальма і їх надійна фіксація при витягнутому на п’ять. шість клацань.

У систему ручного гальма повно приводного Renault Duster входить кілька однакових тросів. Залежно від артикулу варіюється їх ціна. При цьому придбати можна як оригінальні моделі, так і дешеві аналоги.

Так, наприклад трос французького виробника 364003676R, що має довжину 1720мм буде коштувати приблизно 3490 рублів. При цьому заміна троса на аналоги Asam-sa 32030 від румунського виробника і Bosch 1987482411 від німецького, буде коштувати 590 і 1490 рублів відповідно.

Ціна вказується за одну одиницю, для ручного гальма Renault Дастар в залежності від приводу необхідно різну кількість.

Перераховані види троса підходять для автомобілів з двигунами F4R, K4M, K9K.

Пристрій і регулювання ручного гальма на Renault Duster

Невід’ємною частиною кожного автомобіля є гальмо стоянки. Завдяки йому можна утримувати автомобіль на ухилі, а також використовувати в якості екстреної аварійної гальмівної системи, в разі якщо основна система відмовить. Ручник Renault Duster складається з гальмівного механізму і гальмівного приводу, у яких підвищені експлуатаційні властивості, завдяки чому пристрій може функціонувати тривалий час без поломок.

Як підтягнути і відрегулювати ручник на Renault Logan

Якщо ручне гальмо вашого автомобіля вже слабо тримає, то значить потрібно її підтягнути.

Спочатку можна подивитися відео огляд на цю тему:

У випадки, якщо залишилися ще будь. які питання, можна прочитати нижче представлену інструкцію.

Пристрій ручного гальма Renault Duster

Блокування задніх коліс автомобіля здійснюється за допомогою впливу ручного приводу механізму ручника, який включає в себе стандартний за мірками сучасного автопрому набір основних деталей, а саме:

 • важіль ручника;
 • передній трос з розташованої на його наконечнику регулювальної гайкою;
 • зрівнювач;
 • два задніх троса (по одному на кожне колесо);
 • важелі приводу гальмівних колодок.

Передній трос своїм переднім наконечником прикріплений до механізму важеля, а заднім наконечником. до зрівнювач. Сполучною ланкою між зрівнювачем і важелями колодок служать задні троси. Таким чином, в той час як водій встановлює важіль ручного гальма в робоче положення, зусилля всієї системи направлено на те, щоб привести в рух колодки і заблокувати колеса. Про те, як підтягти ручник на Renault Duster, щоб він міг ефективно виконувати свою функцію, ми розповімо далі.