Заміна гальмівної рідини Hyundai Solaris

Table of Contents

Заміна робочої рідини в гідроприводі гальм Hyundai Solaris

Для виконання операції з прокачування гальмівних механізмів вам буде потрібна допомога.

72-4-13-03

Заміну проводимо при непрацюючому двигуні спочатку в одному контурі, а потім в іншому в такій послідовності:

 • гальмівний механізм правого заднього колеса.
 • гальмівний механізм лівого переднього колеса.
 • гальмівний механізм лівого заднього колеса.
 • гальмівний механізм правого переднього колеса.

Очищаємо від бруду штуцер прокачування гальмівного механізму правого заднього колеса.

72-6-12-02-01

Накидним ключем або головкою «на 10» послаблюємо затяжку штуцера прокачування. Надягаємо на штуцер шланг, а вільний його кінець занурюємо в ємність, частково заповнену робочою рідиною.

Помічник повинен енергійно натиснути педаль гальма до упору 4-5 разів і тримайте її довше.

72-6-12-02-02

При цьому з шланга буде витікати рідина з бульбашками повітря, а педаль гальма. йти вперед.

Як тільки рідина перестане витікати з шланга (при цьому педаль повинна дійти до упору), загортаємо штуцер, і тільки після цього помічник може відпустити педаль.

Повторюємо прокачування до тих пір, поки що виходить з шланга рідина не стане світлою. Знімаємо шланг, насухо витираємо штуцер прокачування і одягаємо на нього захисний ковпачок.

72-6-12-02-03

Аналогічно прокачуємо гальмівні механізми іншого контуру.

При прокачуванні потрібно стежити за рівнем рідини в бачку і доливати рідину.

Прокачуємо гідропривід гальмівної системи до тих пір, поки нова рідина (світліша, ніж стара) не почне виходити з штуцерів прокачування всіх робочих циліндрів. Після прокачування доводимо рівень рідини в бачку гідроприводу гальм до норми.

Існує ще більш простий варіант заміни гальмівної рідини. Такий спосіб не вимагає присутності помічника. При цьому способі бажаний деякий запас гальмівної рідини (не менше 1 літра).

Встановлюємо автомобіль на оглядову канаву або естакаду і забезпечуємо вільне переміщення між бачком з гальмівною рідиною в підкапотному просторі і гальмівними циліндрами всіх чотирьох коліс.

Відкачуємо гумовою грушею або шприцом гальмівну рідину з бачка. Доливаємо нову рідину до верхньої кромки. Для прискорення процесу (щоб випускати рідину з усіх циліндрів відразу) бажано підібрати чотири відрізка трубок щільно надіваються на штуцери прокачування всіх циліндрів. Вільні кінці трубок опускаємо в прозорі пляшки невеликої ємності.

Відвертаємо штуцери всіх гальмівних циліндрів. Переконуємося, що рідина потекла по всім чотирьом трубках. Контролюємо спадання рідини з бачка, розташованого на гальмівному циліндрі і негайно поповнюємо бачок. Спостерігаємо наростання рівня рідини в пляшках, розташованих біля колісних гальмівних циліндрів.

Необхідно кілька разів переміститься від положення спостереження за закінченням рідини з штуцерів гальмівних циліндрів в положення, коли можна проконтролювати і поповнити рівень рідини в бачку, розташованому на гальмівному циліндрі, щоб не допустити осушення бачка.

Зазвичай найбільш швидко рівень зростає в пляшці, в яку опущено шланг, що йде від гальмівного циліндра переднього лівого колеса. Як тільки в пляшці переднього лівого колеса виявиться близько 200 мл рідини, загортаємо і затягуємо штуцер цього циліндра. Далі чекаємо такого ж результату у циліндра переднього правого колеса, і так само загортаємо його штуцер прокачування. Завершити процес можна після того, як і через штуцер кожного заднього колеса вийде по 200-250 мл рідини.

Переконуємося в герметичній затягуванні всіх штуцерів. Надягаємо захисні ковпачки. Уточнюємо рівень рідини в бачку головного гальмівного циліндра.

Заміна гальмівної рідини Hyundai Solaris (RB), 2010. 2017 г.в.

Інформація актуальна для моделей Hyundai Solaris (RB) 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 року, 2015-го, 2016 2017 року випуску. Гальмівна рідина дуже гігроскопічна, поглинає вологу з повітря, що, крім появи корозії деталей гальмівної системи, знижує температуру кипіння самої рідини, а це може привести до відмови гальм при частих інтенсивних гальмуваннях. Згідно з рекомендацією заводу-виготовлювача замінювати гальмівну рідину слід через 2 роки експлуатації.

Вам будуть потрібні: ключ «на 10», гальмівна рідина, прозорий шланг, прозорий посудина.

Гідропривід гальмівної системи 0,7-0,8 Літрів Гальмівна рідина DOT-3 або DOT-4

Заміну гальмівної рідини рекомендується проводити з помічником, попередньо встановивши автомобіль на оглядову канаву або естакаду (не буде потрібно знімати колеса). Черговість заміни рідини в гальмівних механізмах :. правий задній ;. лівий передній ;. лівий задній ;. правий передній.

Застосовуйте гальмівні рідини, що відповідають класу DOT-4.

Не використовуйте злиту рідина повторно: вона забруднена, насичена повітрям і вологою. Завжди доливайте в систему тільки нову рідину тієї марки, яка була залита перш.

Гальмівна рідина гігроскопічна (вбирає вологу з навколишнього повітря), тому її не можна зберігати у відкритій тарі. Бережіть природу! Чи не зливайте використану гальмівну рідину в грунт або каналізаційну систему.

Відкачати стару гальмівну рідину з бачка головного гальмівного циліндра (див. Тут).

Долийте в бачок чисту гальмівну рідину до нижньої кромки наливної горловини.

Очистіть від бруду клапани випуску повітря і зніміть захисні ковпачки клапанів робочих циліндрів гальмівних механізмів передніх коліс.

Очистіть від бруду клапани випуску повітря і зніміть захисні ковпачки клапанів робочих циліндрів гальмівних механізмів задніх коліс.

Клапани випуску повітря 6 (рис. 9.3) на автомобілях з дисковими задніми гальмами розташовані на супорті. 5. Одягніть шланг на клапан випуску повітря робочого циліндра гальмівного механізму і занурте кінець шланга в чистий прозорий посудина з гальмівною рідиною.

Помічник повинен різко натиснути на педаль гальма чотири-п’ять разів (з інтервалом між натисканнями 1-2 с), після чого утримувати педаль натиснутою.

Відверніть на 1 / 2-3 / 4 обороту клапан випуску повітря. З шланга почне витікати стара (брудна) гальмівна рідина. Педаль гальма в цей час повинна плавно дійти до упору. Як тільки рідина перестане витікати, загорніть клапан випуску повітря.

Постійно стежте за рівнем рідини в бачку, не допускаючи його зниження нижче позначки «MIN» на стінці бачка. У міру зниження рівня доливайте нову гальмівну рідину, щоб не допустити потрапляння повітря в гідропривід. Таким чином забезпечується поступове витіснення старої рідини нової без осушення гідросистеми.

Повторюйте операції 6 і 7 до повної заміни рідини в приводі (зі шланга повинна витікати чиста рідина без бульбашок повітря). 9. У такий спосіб замініть гальмівну рідину спочатку в робочому циліндрі правого заднього колеса, потім лівого переднього. 10. Потім замініть гальмівну рідину в другому контурі (спочатку в робочому циліндрі гальмівного механізму лівого заднього колеса, потім правого переднього). 11. Після заміни гальмівної рідини обов’язково надіньте захисні ковпачки на клапани випуску повітря. Пошкоджені ковпачки замініть. 12. Перевірте якість виконаної роботи: натисніть кілька разів на педаль гальма. хід педалі і зусилля на ній повинні бути однаковими при кожному натисканні. Якщо це не так, поверніться до виконання операцій 5-10. 13. Долийте гальмівну рідину до рівня мітки «MAX» на стінці бачка головного гальмівного циліндра. Закрийте бачок кришкою.

ПРОКАЧУВАННЯ ГИДРОПРИВОДА Гальмівна система

Гідропривід гальм прокачують для видалення повітря, що потрапив туди при заповненні рідиною після її заміни або після ремонту вузлів гідроприводу, пов’язаного з його розгерметизацією.

Ознаки наявності повітря в гідроприводі :. збільшення ходу педалі, її «м’якість» при одноразовому натисканні на педаль ;. поступове зменшення ходу педалі з одночасним збільшенням її «жорсткості» при повторних натисканні на педаль.

Перед прокачуванням гідроприводу необхідно виявити і усунути причину розгерметизації.

Якщо прокачування гідроприводу пов’язана з ремонтом будь-якого одного контуру і свідомо відома справність іншого контуру, то допустима прокачування тільки ремонтується контуру.

Дії при прокачуванні гідроприводу такі ж, як і при заміні гальмівної рідини. Різниця полягає лише в тому, що критерієм завершення прокачування робочого циліндра є припинення виходу бульбашок повітря зі шланга, а не поява свіжої гальмівної рідини.

Як своїми руками проводиться заміна гальмівної рідини на Hyundai Solaris: основи технології

Інтерес на тему, яка гальмівна рідина заливається в Hyundai Solaris, проявляється навіть у власників щодо нових авто. Пов’язано це з тим, що в сервісній книжці відзначено роботу по зміні складу в замедлітельной системі вже після перших 2 років експлуатації. Обмеження по тривалості пробігу. 30 000 км. Методів здійснення заміни два.

спосіб

Операція проводиться по знаменитій в середовищі автолюбителів методикою «качай-тримай». Для її проведення знадобиться попередньо сформований пакет:

 • 1 літр нової заправної емульсії.
 • Ключ «на 10».
 • Шланг довжиною 0,5 м і діаметром, що забезпечує натяг трубки, одягненою на штуцер.
 • Посудина для зливу старого складу об’ємом до 0,5 л.
 • Шприц з трубкою відповідного діаметрального розміру і довжиною близько 10-15 см або спринцівка.

Класична схема проведення робіт передбачає наявність сторонньої допомоги. Помічник необхідний при прокачуванні системи. Однак вже не раз розглядалися питання, як прокачати гальма одному в домашніх умовах. При оперуванні з задніми циліндрами знадобиться домкрат. До передніх доступ забезпечується при вивернутих колесах.

Перед початком процесу варто провести такі заходи:

 • Зняти ковпачки та очистити Штуцерна гайки.
 • Перевірити рухливість всіх чотирьох штуцерів і послабити їх.
 • Відкачати з бачка шприцом або грушею стару емульсію, заправити нову.

Після на штуцер заднього правого колеса встановлюється шланг. Другий його кінець опускається в тару з рідиною. Далі слід цикл прокачування:

 • Дати команду помічникові покачати педаллю гальма 3-5 разів і залишити її в натиснутому стані.
 • Відвернути наконечник на ½ обороту.
 • Почекати, поки склад буде витікати. Одночасно з цим педаль піде вперед.
 • Закрутити штуцерних гайку.
 • Звільнити важіль гальма від тиску.

Цикл робіт повторюється кілька разів до моменту надходження нового складу. Потім заходи проводяться на інших механізмах:

 • переднє ліве.
 • заднє ліве.
 • фронтальне праве.

Заміна гальмівної рідини Hyundai Solaris (Hyundai Solaris)

Конструктивно система гальмування на Hyundai Solaris не відрізняється від інших автомобілів. Все та ж педаль, пов’язана з ТВП та ГТЦ, робочі магістралі і циліндри на зупиночних механізмах кожного колеса. По ходу експлуатації міняти треба не тільки колодки, а й робоче тіло гідроприводу. Все через його негативного характеру. здатності вбирати вологу з навколишнього середовища. Пускати ситуацію на самоплив не варто. позбутися працездатності може весь вузол.

гальмівної, рідини, hyundai, solaris

спосіб

Качати не обов’язково. Цю ідею власники Hyundai Solaris зустрічають з полегшенням. Адже для виконання заміни гальмівної рідини не залучається помічник. Вона стече з магістралі під дією сили тяжіння. Для інтенсифікації процесу шприцом або спринцівкою з бачка викачується стара «тормозуха» і заливається нова. Далі потрібна невелика оснащення:

 • 4 гнучких трубки довжиною 0,5 м і діаметром, дещо меншим діаметрального розміру штуцера (для забезпечення натягу).
 • 4 тари об’ємом до 0,5 л. для зливу складу.
 • Не менш 1 літра автоемульсіі.
READ  Заміна задніх гальмівних колодок Hyundai Accent

Технологія здійсненна тільки за умови вільного переміщення між зупиняють механізмами всіх 4 коліс і підкапотним простором. Це можливо на ямі або естакаді. Ідеологія методики проста. відвернути на півоберта все штуцери і стежити за рівнями в стаканах під машиною і в бачку. Викручуються Штуцерна гайки в певній послідовності:

 • заднє праве.
 • заднє ліве.
 • переднє праве.
 • фронтальне ліве.

Відловлювати момент надходження свіжого складу важко. Тому орієнтуватися варто на обсяг. Кордон: 200-250 мл для «передка» і 250-300 мл. для тилу. Спочатку наповниться судину біля переднього лівого циліндра. Його штуцер і загортаємо першим. Решта перекриваються в порядку, зворотному відкриття. Наостанок. відновлення робочого рівня «тормозухі» в розширювальної ємності.

Гортаємо специфікації: яка гальмівна рідина заливається в гідропривід Hyundai Solaris з заводу

У загальному випадку виробник зобов’язаний надавати список технічних емульсій, якими він заправляє автомобіль на завершальній стадії його виготовлення. Компанія Hyundai лише формально дотримується цього правила, оскільки уточнює, що в бачок замедлітельной системи можна заливати DOT 3 або 4 класу. Додатково зазначається, що властивості складу повинні відповідати вимогам американського стандарту FMVSS 16.

Велика кількість пропозицій в сегменті автоемульсій цього типу вражає. Про це говорить і рейтинг 2018 року. Випробування показують, що ні дивлячись купувати не можна. Цієї ж думки дотримуються і експерти. Цікавлячись, яку гальмівну рідину заливати в систему зупинки Hyundai Solaris, корисно знати її сумарний обсяг. Він становить 0,7 л.

Багато власників роздобули інформацію про те, що завод ллє якийсь Brake Fluid DOT 4. Однак її виробник не відомий. Оголошено лише одна з властивостей. температура кипіння в «сухому» стані. Вона становить 265 ° C. Лідери рейтингу тормозуха задовольняють цій вимозі.

Підсумкова специфікація

Міняти гальмівну рідину на машині можна двома способами. Один з них зводиться до прокачування гальм. Тут потрібно помічник, який буде оперувати педаллю системи уповільнення. Другий заснований на тому, що емульсія самостійно стече по магістралях і відкритим штуцерів в тари. Тут необхідно тільки вчасно доливати склад.

На відміну від ситуації з заміною та ідентифікацією сайлентблоков задньої балки на Hyundai Solaris, виробник автоемульсіі для вузлів гальмування і зчеплення невідомий. У керівництві по експлуатації вказано лише клас. DOT 4 або 3. Температура кипіння в «сухому» вигляді повинна становити не менше 265 ° C.

причини заміни

Необхідність заміни гальмівної рідини (ГР) обумовлена ​​кількома причинами. У разі витоку внаслідок розгерметизації гальмівної системи, то перш, ніж поповнити обсяг до необхідного рівня, слід точно встановити причину і усунути її.

Витік відбувається в більшості випадків через руйнування гумових ущільнювачів поршнів гальмівних циліндрів або механічних пошкоджень трубопроводів.

Технічна рідина, залита в гальмівну систему, стійка до низьких температур. Також вона має високу температуру кипіння, яка перевищує позначку 200 С °. При гальмуванні відбувається нагрівання вузла. Через це підвищується температура рідини, тому її якості з часом значно погіршуються. Крім цього, технічна рідина дуже гігроскопічна. Це є основними причинами, чому потрібна заміна гальмівної рідини на Hyundai Солярісі і інших автомобілях.

При підвищеному вмісті вологи (більше 2%) температура кипіння ТЖ знижується на 40 С °. Це не критично для роботи гальмівної системи, але може стати причиною початку процесу корозії на металевих деталях, що контактують з рідиною.

Для вимірювання процентного вмісту вологи в гальмівній рідині на професійних станціях технічного обслуговування використовується спеціальний прилад. рефлектометр. Він точно вказує, коли міняти гальмівну рідину. У більшості випадків на неліцензійних станціях по обслуговуванню автомобілів таке дослідження не проводиться. Тому традиційна рекомендація від фахівців. заміна в установлений термін.

Важливе питання, яка гальмівна рідина в Hyundai Solaris? У гальмівну систему автомобілів, що зійшли з конвеєра, заливається технічна рідина з найменуванням DOT-4. Вона має маркування Hyundai / Kia 01100-00110 BRAKE FLUID. Саме такий тип необхідно використовувати при доливці або повної заміни.

Заміна гальмівної рідини в Hyundai Solaris

Гальмівна система (ТС) є однією з головних, що відповідають за безпеку пасажирів автомобіля. Вона вимагає регулярного огляду і проведення регламентних робіт. При появі перших ознак її несправності експлуатація машини заборонена.

Заміна гальмівної рідини в Солярісі. обов’язкова процедура, яка виконується через кожні 2 роки експлуатації транспортного засобу або після досягнення 30 тисяч кілометрів пробігу. Ця рекомендація вказана в керівництві з технічного обслуговування, яке є обов’язковим для користувачів і сервісних центрів.

порядок заміни

Процес заміни ТЖ. копітка процедура, яка вимагає дотримання точної послідовності. Вона може виконуватися з використанням компресора. В цьому випадку відбувається примусове видалення рідини з системи. Для цього буде потрібно помічник. Якщо планується провести заміну самостійно, то краще, щоб рідина вільно стікала з системи.

З спеціального приладдя потрібно об’ємний шприц не менше, ніж на 150 мл і прозорі шланги з внутрішнім діаметром, що радять розміром гальмівних штуцерів. Для того щоб поміняти гальмівну рідину на Hyundai Solaris необхідно встановити автомобіль на рівному майданчику і зняти колеса. Порядок робіт наступний.

 • Повністю відкачати з розширювального бачка гальмівну рідину.
 • Наповніть його свіжим розчином DOT-4.
 • Зніміть захисні ковпачки, розташовані на гальмівних супортах, з чотирьох гальмівних штуцерів одночасно або по черзі згідно зі схемою (праве заднє, переднє ліве, ліве заднє, праве переднє).У Hyundai Solaris застосована класична двоконтурна схема гальм. Саме в такому порядку необхідно зливати (прокачувати) гальмівну рідину (систему).
 • Одягніть прозорі шланги і опустіть їх в невеликі ємності (об’ємом до 0,5 літра).
 • Відкрутіть на 1-2 обороту гальмівні штуцери до того моменту, коли почне йти жідкость.Іспользуйте накидний ключ, а краще головку відповідного номера. Сам штуцер має невеликий розмір і при незначному зусиллі можна пошкодити його межі. Також уникайте застосовувати надмірні зусилля при відкручування, так як штуцер всередині порожній і може легко зламатися.
 • Проконтролюйте, коли ТЖ в трубках буде збігатися за кольором зі свіжим розчином.
 • Закрутіть гальмівний штуцер.
 • від’єднайте трубку.

Важливо, щоб в розширювальному бачку знаходився постійний незнижуваний обсяг гальмівної рідини DOT-4. В іншому випадку гальмівна система буде завоздушена. Якщо це сталося, потрібна обов’язкова процедура видалення повітря з системи. Через потрапляння повітря гальма можуть схоплювати в самому кінці при натисненні педалі або зовсім пропадуть.

Перед початком робіт необхідно знати, скільки гальмівної рідини потрібно для заміни. Зазвичай достатньо 1 літра DOT-4. Якщо планується заміна на іншу марку або на DOT-5.1, то придбайте додатково 0,5 літра рідини, цього буде цілком достатньо.

Якщо матеріал був для вас цікавий або корисний, опублікуйте його на своїй сторінці в соціальній мережі:

Скільки гальмівної рідини потрібно для заміни в Solaris

Обсяг рідини в гальмівній системі Hyundai Solaris. 1,25 л. Для заміни набувають відповідний літраж. Розфасовка гальмівної рідини. 0,5-1 л ємності.

Яка гальмівна рідина заливається в Hyundai Solaris

На заводі на Hyundai Solaris заливають гальмівну рідину DOT 4 Brake Fluid, це кращий варіант для автомобіля з дисковими гальмами ззаду і спереду. Згідно з міжнародним стандартом температура закипання нового складу. 265 0C, після одного року експлуатації. 165 0C. За цими параметрами підбирають аналоги для заміни. Hyundai Solaris до 2010 року випуску йде з барабанними гальмами, тут використовують DOT 3.

Вибирають гальмівну рідину за такими параметрами:

 • максимальна температура для закипання;
 • наявність силіконових або гликолевих присадок, якщо гальма оснащені АВС;
 • мінімальний коефіцієнт стиснення;
 • ступінь в’язкості (орієнтуються на найнижчі температурні показники регіону, щоб речовина не загусає);
 • щадне вплив на гумові деталі;
 • наявність у складі антикорозійних присадок;
 • високі змащувальні властивості.

Всім цим характеристикам відповідає продукція провідних в цій ніші виробників, які співпрацюють зі світовими автоконцернами.

Нижче рекомендовані для заміни на Hyundai Solaris бренди DOT 4 класу шість з артикулом в каталозі:

 • Hyundai / Kia Brake Fluid. 01100-00110;
 • Castrol Brake Fluid. 157D5A;
 • Motul Brake Fluid. 150906 або 10271;
 • Shell BrakeClutch Fluid ESL.5011987212008 або

Фірма Motul Brake Fluid випускає відповідну для Hyundai Solaris продукцію марки DOT 3

Як замінити гальмівну рідину на Hyundai Solaris

Гальмівна система складається з двох незалежних контурів. При відмові одного досить другого, щоб виключити аварійну ситуацію.

Послідовність заміни гальмівної рідини в Hyundai Solaris на прикладі модифікації 2012 года:

 • Викачують вміст бачка до мінімальної позначки спеціальним насосом.
 • Заливають новий склад до максимуму.
 • Демонтують колесо, знімають гумовий кожух зі штуцера.
 • Надягають на місце, що звільнилося силіконову трубку, другий кінець опускають в ємність.
 • Штуцерних гайку відпускають, натискають 4-5 разів на гальмо, знову закручують. Доливають в бачок рідину.
 • Прокачують до тих пір, поки по трубки не поллється чиста рідина.

Проводять заміну на кожному контурі, постійно доливають в бачок, щоб рівень опустився до мінімуму, і в систему потрапляв повітря.

Куди заливати гальмівну рідину в Hyundai Solaris

Для технічного речовини передбачений спеціальний резервуар. Він знаходиться в моторному відсіку, поруч зі стінкою салону з лівого боку. Встановлено в легкій доступності на головному гальмівному циліндрі. На бачку в нижній частині є позначка «min» (мінімум), у верхній «max» (максимум). Кількість рідини не повинно опускатися нижче зазначеної риси, щоб повітря не потрапив в систему. Перевищувати верхню позначку також недоцільно, гальмівна рідина може видавитися з-під кришки.

Ємність на Hyundai зроблена з білої прозорої пластмаси, обладнана датчиком рівня

Заміна гальмівної рідини на Hyundai Solaris (Hyundai Solaris)

Планова заміна гальмівної рідини на Solaris. обов’язкова умова технічного обслуговування. Періодичність визначає пробіг або термін експлуатації з моменту затоки в гідравлічний привід. Визначають втрату хімічних характеристик за кольором, присутності кисню або води в складі. При заміні або доливці не можна змішувати гальмівну рідину різного типу (силіконову і гликолевую).

Коли і як часто потрібно міняти гальмівну рідину на Solaris

Заміну рідини в гальмівній системі Hyundai проводять відповідно до лімітованим регламентом технічного обслуговування. Орієнтуються по пробігу автомобіля. На Hyundai Solaris заміна рекомендована після 30 тис. Км або після закінчення двох років з моменту затоки гальмівної рідини в гідропривід.

Якщо Hyundai Solaris без пробігу. з ним все просто, автовласник контролює всі ремонти і заміну комплектуючих. А з машиною, придбаною з рук, все набагато складніше. Не завжди колишній власник дає достовірну інформацію, що стосується пройденого кілометражу і останньої заміни, тому діагностувати функціональність речовини можна по ряду ознак:

 • Зміна кольору. Нова рідина світло-жовта або бурштинова. В процесі експлуатації за рахунок хімічної реакції продукти розпаду надають їй темно-коричневий відтінок. Можливо, але не обов’язкова присутність гару в запаху. Такий склад характеризується низькими технічними властивостями, йому необхідна заміна.
 • Продукція з заводу має однорідну консистенцію, в процесі хімічної реакції в структурі з’являється кисень. Визначити присутність бульбашок можна через прозорі стінки бачка або відкриту кришку. Стан не критичне, але для нормальної роботи системи краще провести заміну.
 • Основним мінусом вважають високу гігроскопічність гальмівної рідини. У процесі хімічного розпаду виділяються пари, які вбирається і накопичуються. Присутність води в складі вкрай небажано, така речовина не тільки втрачає мастильні властивості, воно може закипіти на високій швидкості або замерзнути взимку, якщо Hyundai Solaris варто кілька годин на вулиці без руху.
READ  2023 Hyundai Venue facelift раскрыт в Индии CarExpert

Визначити присутність води в складі візуально складно. Для діагностики використовують спеціальний прилад. рефрактометр. Його повністю занурюють в склад. Якщо загориться зелений індикатор, значить, вологи немає, технічна характеристика хороша. Жовтий. вода присутня, але концентрація її допустима. Така гальмівна рідина ще прослужить, але недовго. Червоний. расходник через високу кількість вологи повністю втратив свою функціональність, заміна обов’язкове.

Діагностику проводять за допомогою рефрактометра

З огляду на гигроскопическую здатність, не можна зберігати залишилася після затоки гальмівну рідину у відкритій ємності.

Несвоєчасна заміна може привести до негативних наслідків:

 • функціональність гальм на Hyundai Solaris буде залежати від температури повітря (через замерзання або закипання технічного речовини);
 • утворенню корозії на деталях агрегату;
 • можливе заклинювання поршнів від з’явилася іржі:
 • швидкий вихід з ладу циліндрів або колодок.

Несвоєчасна заміна технічного речовини призводить до зниження або зробить неможливим використання всієї системи.

Заміна гальмівної рідини на Solaris рекомендована після 30-40 км пробігу або двох років експлуатації самої гальмівної рідини. У процесі хімічної реакції продукти розпаду знижують характеристики речовини. Погіршується функціональність системи, можуть вийти з ладу деталі гальмівного контуру. Ремонт обійдеться значно дорожче, ніж заміна старої рідини новим складом.

Коли міняти гальмівну рідину Hyundai Solaris

Відповідно до рекомендації від виробника заміна гальмівної рідини на Соляріс повинна здійснюватися раз на два роки або через 30000 км пробігу.

Слід пам’ятати. ТЖ гідроскопічністю, що обумовлює підвищене поглинання вологи з повітря. Це стає причиною корозії складових елементів системи, знижує температуру кипіння ТЖ і як наслідок, відмова гальм при сильних навантаженнях.

Слід також невідкладно приступити до заміни гальмівної рідини якщо:

 • змінився колір на більш темний або помітний осад в бачку;
 • стався ремонт гальмівного трубопроводу або вийшов з ладу гальмівний циліндр;
 • збільшення / зменшення ходу педалі, як наслідок, поява повітря в системі.

вибір рідини

Виробником автомобіля рекомендує використовувати тільки сертифіковану ТЖ відповідає всім параметрам якості і технічним характеристикам. Для Hyundai Solaris підійде DOT-3 або DOT-4 стандарту FMVSS116. Із заводу заливається оригінальна «BRAKE FLUID» Hyundai / Kia 0110000110 DOT 4. Для заливки в систему знадобитися 0,7-0,8 л. Але якщо з повною прокачуванням і одночасною заміною в циліндрі зчеплення, то як раз потрібно брати стандартну літрову пляшку.

Рівень ТЖ в бачку повинен знаходитися між ризиками «MIN» і «МАХ» нанесених на боковину бачка.

У міру експлуатації автомобіля рівень буде знижуватися. Що ж стосується доливання гальмівної рідини до рівня, то тут є пара нюансів. Забороняється доливати повторно стару ТЖ, так як вона вже забруднена домішками, наповнилася повітрям, вологою.

Оригінальна рідина гальмівна Hyundai / Kia 0110000110 DOT 4, «BRAKE FLUID», бутель 1л, коштує 1450 рублів. Можна використовувати замінники від інших виробників Fenox SBF4010 «SBrake»; Hella-Pagid 8DF355360021 «BRAKE FLUID». за 1 літр.

Як своїми руками проводиться заміна гальмівної рідини на Hyundai Solaris: основи технології

Не кожному знайоме провалювання педалі при гальмуванні. Саме такий симптом можна придбати, якщо вчасно не замінити склад. Відбувається це через закипання останнього, в результаті чого в магістралях з’являються бульбашки повітря. Уникнути страшних наслідків можна. досить періодично міняти емульсію в системі. Корейський виробник заніс цю роботу в список регламентних заходів.

Інтерес на тему, яка гальмівна рідина заливається в Hyundai Solaris, проявляється навіть у власників щодо нових авто. Пов’язано це з тим, що в сервісній книжці відзначено роботу по зміні складу в замедлітельной системі вже після перших 2 років експлуатації. Обмеження по тривалості пробігу. 30 000 км. Методів здійснення заміни два.

Гальмівна система на Hyundai Solaris має два контури, вони повністю ізольовані один від одного і поділяються на стояночную і робочу. Таке їх застосування на авто забезпечує підвищену безпеку керування автомобілем. В обов’язок кожного водія ставиться стежити за їх технічним станом і вчасно проводити регламентне ТО і міняти рідину. Як замінити гальмівну рідину (ТЖ) на Hyundai Solaris покажемо в наочної фото інструкції.

Проводимо заміну гальмівної рідини на Hyundai Solaris. Відкручуємо кришку на бачку гальмівної рідини.

Інструменти і витратні матеріали необхідні для заміни ТЖ:

 • нова гальмівна рідина;
 • ганчір’я;
 • ключ розміром «на 10»;
 • прозорий шланг і ємність.

Для швидкої і успішної заміни ТЖ і прокачування гальм необхідно залучити помічника, а дії по заміні здійснювати на оглядовій ямі або естакаді.

Отже, зміна рідини передбачає також прокачування гальмівної системи, тому розглянемо відразу два питання в одній темі. Послідовність дій спрямована на зміну гальмівної рідини в Hyundai Solaris незалежно від року випуску і моделі кузова:

  Про всяк «пожежний», рекомендується демонтувати мінус-клему з акумулятора.

За допомогою викрутки виймаємо сіточку з бачка.

Відкачуємо шприцом відпрацьовану рідину з бачка.

Заливаємо нову свіжу ТЖ в бачок до відмітки MAX.

Проводимо заміну ТЖ згідно схеми, починаючи прокачування з заднього правого колеса.

Потім знімаємо шланг і одягаємо захисний ковпачок.

Підсумкова специфікація

У загальному випадку виробник зобов’язаний надавати список технічних емульсій, якими він заправляє автомобіль на завершальній стадії його виготовлення. Компанія Hyundai лише формально дотримується цього правила, оскільки уточнює, що в бачок замедлітельной системи можна заливати DOT 3 або 4 класу. Додатково зазначається, що властивості складу повинні відповідати вимогам американського стандарту FMVSS 16.

Міняти гальмівну рідину на машині можна двома способами. Один з них зводиться до прокачування гальм. Тут потрібно помічник, який буде оперувати педаллю системи уповільнення. Другий заснований на тому, що емульсія самостійно стече по магістралях і відкритим штуцерів в тари. Тут необхідно тільки вчасно доливати склад.

На відміну від ситуації з заміною та ідентифікацією сайлентблоков задньої балки на Hyundai Solaris, виробник автоемульсіі для вузлів гальмування і зчеплення невідомий. У керівництві по експлуатації вказано лише клас. DOT 4 або 3. Температура кипіння в «сухому» вигляді повинна становити не менше 265 ° C.

Яку і скільки лити гальмівної рідини в Solaris

Виробником автомобіля рекомендує використовувати тільки сертифіковану ТЖ відповідає всім параметрам якості і технічним характеристикам. Для Hyundai Solaris підійде DOT-3 або DOT-4 стандарту FMVSS116. Із заводу заливається оригінальна «BRAKE FLUID» Hyundai / Kia 0110000110 DOT 4. Для заливки в систему знадобитися 0,7-0,8 л. Але якщо з повною прокачуванням і одночасною заміною в циліндрі зчеплення, то як раз потрібно брати стандартну літрову пляшку.

Рівень ТЖ в бачку повинен знаходитися між ризиками «MIN» і «МАХ» нанесених на боковину бачка.

У міру експлуатації автомобіля рівень буде знижуватися. Що ж стосується доливання гальмівної рідини до рівня, то тут є пара нюансів. Забороняється доливати повторно стару ТЖ, так як вона вже забруднена домішками, наповнилася повітрям, вологою.

Слід здійснювати доливання рідини тієї ж марки і специфікації, що була залита в систему.

У тому випадку якщо необхідність доливати ТЖ почастішала, то слід звернутися в сервісний центр Hyundai для усунення неполадки.

Заміна гальмівної рідини Hyundai Solaris

Гальмівна рідина, як і інші мастильні матеріали, вимагає періодичної заміни. Це пов’язано з втратою якостей, в процесі експлуатації губляться. Так, процес заміни гальмівної рідини на Hyundai Solaris досить простий.

процес заміни

Гальмівна система на Hyundai Solaris має два контури, вони повністю ізольовані один від одного і поділяються на стояночную і робочу. Таке їх застосування на авто забезпечує підвищену безпеку керування автомобілем. В обов’язок кожного водія ставиться стежити за їх технічним станом і вчасно проводити регламентне ТО і міняти рідину. Як замінити гальмівну рідину (ТЖ) на Hyundai Solaris покажемо в наочної фото інструкції.

Проводимо заміну гальмівної рідини на Hyundai Solaris. Відкручуємо кришку на бачку гальмівної рідини.

Інструменти і витратні матеріали необхідні для заміни ТЖ:

 • нова гальмівна рідина;
 • ганчір’я;
 • ключ розміром «на 10»;
 • прозорий шланг і ємність.

Для швидкої і успішної заміни ТЖ і прокачування гальм необхідно залучити помічника, а дії по заміні здійснювати на оглядовій ямі або естакаді.

Отже, зміна рідини передбачає також прокачування гальмівної системи, тому розглянемо відразу два питання в одній темі. Послідовність дій спрямована на зміну гальмівної рідини в Hyundai Solaris незалежно від року випуску і моделі кузова:

  Про всяк «пожежний», рекомендується демонтувати мінус-клему з акумулятора.

За допомогою викрутки виймаємо сіточку з бачка.

За допомогою груші викачуємо стару рідину з бачка.

Відкачуємо шприцом відпрацьовану рідину з бачка.

Після цього, наливаємо в бачок нову рідину, і приступаємо до прокачування гальмівної системи.

Оскільки контури гальмівної системи розташовані по діагоналі, то схема прокачування наступна: Задній лівий. Передній правий. Задній правий. Передній лівий.

Заливаємо нову свіжу ТЖ в бачок до відмітки MAX.

Тепер, необхідно очистити штуцер для прокачування гальмівної системи від бруду та інших небажаних предметів. А потім, демонтувати гумовий захисний ковпачок штуцера.

Проводимо заміну ТЖ згідно схеми, починаючи прокачування з заднього правого колеса.

Беремо ключ на 10 і попускають затяжку штуцера.

Надягаємо на штуцер трубку, а інший кінець відправляємо в ємність, куди буде витікати стара гальмівна рідина.

Потім знімаємо шланг і одягаємо захисний ковпачок.

Качаємо педаль гальма 3-4 рази з інтервалом в 1-2 секунди. При цьому разом з рідиною може виходити і повітря. Після прокачування затягуємо штуцер і потім відпускаємо. Робимо так кілька разів, поки не вийде стара рідина з контуру.

вибір рідини

Виробником автомобіля рекомендує використовувати тільки сертифіковану ТЖ відповідає всім параметрам якості і технічним характеристикам. Для Hyundai Solaris підійде DOT-3 або DOT-4 стандарту FMVSS116. Із заводу заливається оригінальна «BRAKE FLUID» Hyundai / Kia 0110000110 DOT 4. Для заливки в систему знадобитися 0,7-0,8 л. Але якщо з повною прокачуванням і одночасною заміною в циліндрі зчеплення, то як раз потрібно брати стандартну літрову пляшку.

Рівень ТЖ в бачку повинен знаходитися між ризиками «MIN» і «МАХ» нанесених на боковину бачка.

У міру експлуатації автомобіля рівень буде знижуватися. Що ж стосується доливання гальмівної рідини до рівня, то тут є пара нюансів. Забороняється доливати повторно стару ТЖ, так як вона вже забруднена домішками, наповнилася повітрям, вологою.

Оригінальна рідина гальмівна Hyundai / Kia 0110000110 DOT 4, «BRAKE FLUID», бутель 1л, коштує 1450 рублів. Можна використовувати замінники від інших виробників Fenox SBF4010 «SBrake»; Hella-Pagid 8DF355360021 «BRAKE FLUID». за 1 літр.

Замінити гальмівну рідину в Hyundai Solaris з одного боку просто, особливо тим, хто вже проводив такий процес. Новачкові дана процедура може здатися досить складною для розуміння, а тим більше для виконання, тому в такому випадку рекомендується звернутися в автосервіс.

Масла, рідини, їх обсяги і періоди заміни для Hyundai Solaris

Мастильний матеріал Двигун, коробка Обсяг заправки Класифікація Регламент заміни
Моторне масло 1.4 / 1.6 3.6л (повна заправка) 3.3л (потрібно для заміни) Залежно від діапазону температур експлуатації. Для центральної частини Росії 5W30, 5W40 15000 км
Масло механічної коробки передач 1.4 / 1.6 1.9. 2.1л 75W85 API GL4 75W90 API GL4 90000 км
Рідина для автоматичної коробки передач 4ст АКПП 6.8л (повна заправка) 3.5л (потрібно для часткової заміни) ATF SP-III 90000 км
6ст АКПП 7.3 л (повна заправка) 3.5л (потрібно для часткової заміни) ATF SP-IV 90000 км
Охолоджуюча рідина (антифриз) 1.4 / 1.6 5.3л (повна заправка) 4л (потрібно для заміни) Антифриз з водою (охолоджуюча рідина на базі етиленгліколю для алюмінієвих радіаторів) 45000 км
Гальмівна рідина 1.4 / 1.6 0.8л FMVSS116 DOT-4 30000 км
Рідина гідроприводу зчеплення 1.4 / 1.6 0.3л FMVSS116 DOT-4 30000 км
Рідина гідропідсилювача рульового управління (ГУР) 1.4 / 1.6 PSF-4 90000 км
Холодоагент (фреон) 1.4 / 1.6 фреон: 425. 475г масло: 160г тип фреону: R134Aтіп масла: Pag FD46Xg 3-4 роки
READ  Заміна передньої печатки колінчастого валу Niva Chevrolet

ми рекомендуємо використовувати масло 75W90, тому що при температурах повітря вище 30 градусів, коробка буде працювати більш шумно на маслі 75W85

виходячи з накопиченого досвіду робіт з даним автомобілем, ми радимо робити часткову заміну масла АКПП на пробігу 45 000 км (слив / затока) і повну заміну методом витіснення спеціальним обладнанням з заміною фільтра і прокладки піддону на пробігу 90 000 км

в регламенті на обслуговування автомобіля немає чітко зазначеного пробігу для заміни масла в гідропідсилювачі, ми рекомендуємо проводити процедуру заміни на 90000 км, до цього пробігу рідина вже як правило темного кольору.

Регламент заміни гальмівної рідини на Hyundai Solaris

Необхідно використовувати тільки рекомендовані витратні матеріали.

гальмівної, рідини, hyundai, solaris

Для того щоб гальмівна система працювала максимально ефективно, рідина, яка заправлена ​​в неї, повинна мати цілий ряд важливих властивостей:

 • мінімальний коефіцієнт стиснення;
 • змащувальні, водовідштовхувальні і антикорозійні властивості;
 • максимально високу температуру закипання;
 • рідина не повинна впливати на гумові ущільнювачі, пильовики і манжети.

Яка гальмівна рідина залита з заводу?

Із заводу на конвеєрі заправляють рідина стандарту DOT-4 c каталожними найменуванням Hyundаi / Kia 01100-00110 BRАKE FLUID, виробник невідомий.

Досить знати, що рідина відповідає стандарту DOT-4. а бренд можна вибрати на свій розсуд. Обсяг рідини в системі приблизно 1,25 літра, отже, для повної заміни потрібно купувати мінімум таку кількість. Обсяг рідини разом з приводом зчеплення. 1,75 л.

Міняємо гальмівну рідину на Hyundai Solaris: який тип і коли міняти?

Обслуговування кожного, навіть самого недорогого автомобіля, проводиться строго за регламентом, встановленим заводом-виробником. Проте зі списку робіт по ТО Hyundai Solaris останніх два роки зник пункт по заміні гальмівної рідини. Це пов’язано з багатьма нюансами, але основний. здешевлення планового ТО.

Однак міняти рідину потрібно і сьогодні ми розберемося як це робити, яка рідина використовується в системі і коли необхідна заміна.

коли міняти?

Беремо пробу гальмівної рідини за допомогою шприца або груші.

Раніше виробник рекомендував проводити заміну рідини після кожних 30 тисяч км пробігу або після двох років експлуатації, а сьогодні заміну можна проводити на розсуд власника.

Такий хід пояснюється не підвищенням якості рідини або надійністю гальмівної системи, а ціною, яку власнику доводиться платити незалежно від того, на гарантії автомобіль, чи ні.

Заміна необхідна після 30-40 тисяч пробігу.

Дослідження показали, що нова рідина стандарту DOT-4 має температуру кипіння 264 градуса, а після року використання в системі. всього 165 градусів.

Це говорить про те, що при досягненні критичної температури в рідині утворюються бульбашки газу і вона вже не може передавати зусилля від підсилювача на гальмівні циліндри, тобто, педаль буде провалюватися з усіма наслідками, що випливають.

Крім цього, характеристики рідини втрачаються від контакту з водою (конденсатом), тому заміна все-таки необхідна після 30-40 тисяч пробігу. і це не можна порівняти сума з безпекою на дорозі.

Міняємо гальмівну рідину на Hyundai Solaris правильно

Встановлюємо машину на підйомник або яму для зручності заміни.

Для повної заміни ТЖ можна використовувати одну з двох технологій. Перша з них вимагає присутності помічника, замінити рідину за другим способом можна самостійно.

  Ставимо машину на яму або на підйомник для того, щоб забезпечити вільний доступ до кожного з колісних робочих циліндрів.

Установка автомобіля на підйомник для заміни гальмівної рідини.

Надягаємо трубку і ключ на 10 на штуцер.

Один кінець труби на штуцер, другий опускаємо в ємність.

Как прокачать тормоза на автомобиле на примере Хендай Солярис (Hyundai Solaris) / Киа Рио (Kia Rio)

Контролюйте рівень гальмівної рідини в бачку.

Другий спосіб заміни

Керуючись технологією заміни за другим способом, можна замінити рідину самостійно без сторонньої допомоги. Однак для цього знадобляться чотири шланга для штуцерів і чотири прозорих ємності.

Процес заміни відбувається наступним чином:

 • Відкриваємо капот, відкачуємо стару рідину і доливаємо в бачок нову до максимального рівня.
 • Забезпечуємо доступ до всіх чотирьох колісних гальмівних циліндрів.
 • На всі чотири штуцера одягаємо шланги і опускаємо їх в судини.
 • Відкручуємо по черзі чотири штуцера для прокачування і переконуємося, що стара рідина почала надходити в усі ємності.
 • В обов’язковому порядку контролюємо рівень рідини в бачку і стежимо, щоб система не завоздушена, постійно підливаючи свіжу рідину.
 • У кожному з судин повинно виявитися не менш 230-250 мл рідини, тільки після цього штуцери можна закручувати і одягати захисні ковпачки.
 • При необхідності доливаємо рідина до максимального рівня.

Заміна рідини завершена, тепер система буде надійно працювати 30-40 тисяч км. Слідкуйте за рівнем гальмівної рідини і міцних всім гальм!

Яку гальмівну рідину заливати в Solaris

Зараз завод. виробник заливає в Solaris гальмівну рідину Brake Fluid DOT4, з тими характеристиками, які вказані вище. У цій маркуванні DOT4. це стандарт, який передбачає високі вимоги до якості гальмівної рідини.

Ця ж рідина використовується в гідроприводі зчеплення. Якщо Ви зібралися міняти гальмівну рідину, то виробник не настільки важливий. важливо, щоб ця рідина чітко відповідала стандарту DOT4.

Коли міняти гальмівну рідину

З питання заміни гальмівної рідини багато самих різних думок.

Зараз виробник Hyundai Соларіс не регламентує заміну. немає ніяких рекомендацій. Але раніше в регламенті техобслуговування пропонувалося міняти кожні 30 тис. Км. пробігу або раз на два роки.

Тут потрібно звертати увагу не на пробіг, а на часовий період. Гальмівна рідина Solaris дуже активно вбирає вологу, і з часом її властивості змінюються. через рік експлуатації температура кипіння падає з 265 до 165 градусів, а через два роки доходить вже до 100 градусів, і є загроза закипання при активному гальмуванні.

А в холодну пору року ввібрана вода може в ній просто замерзнути. Тому раз на два роки потрібно міняти обов’язково. З приводу пробігу. багато автолюбителів проїжджають за два роки без заміни по 50. 60 тисяч кілометрів, і не відчувають ніяких змін в роботі гальмівної системи.

Як замінити гальмівну рідину

Заміна гальмівної рідини на Solaris. процедура нескладна, тільки це треба робити удвох з помічником. Для цього потрібно скористатися ключем «10», шприцом, шлангом і прозорою ємністю.

Solaris поміщається над оглядовою ямою або заїжджає на естакаду. Робота виконується в такий спосіб:

-шприцом відкачується з бачка вся рідина;

-в бачок заливається нова рідина. до наливної горловини;

-на передніх колесах очищаються від бруду клапани, через які випускається повітря з гальмівної системи;

-там же знімаються захисні ковпачки на клапанах робочих циліндрів;

-ті ж операції, що виконані на передніх колесах, потрібно виконати на задніх;

-починаємо з правого заднього колеса. на клапан, який випускає повітря, надівається шланг і занурюється в ємність, трохи наповнену гальмівною рідиною;

-помічник сідає в машину і сильно до упору 4. 5 разів натискає на педаль гальма, а потім тримає її в натиснутому стані;

-в цей момент на три чверті обороту відкручується клапан, що випускає повітря, і в ємність починає текти брудна рідина;

-після того, як рідина перестала надходити, клапан закривається, і педаль відпускається;

-вся операція повторюється кілька разів. до тих пір, поки з клапана не піде чиста гальмівна рідина, потім всі вищеописані дії потрібно виконати на лівому передньому, потім на лівому задньому, і потім на правому передньому колесі. потрібно чітко дотримуватися послідовність. Протягом всієї роботи необхідно стежити за рівнем рідини в бачку, він не повинен опускатися нижче мінімальної позначки. тому під час прокачування гальмівної системи рідина потрібно постійно доливати.

Види і властивості ТЖ

Види гальмівних рідин:

В незалежності від виду і складу все гальмівні рідини розподіляються на дві класифікації.

 • за в’язкості.
 • За температурі кипіння:

Якщо температура кипіння перевищила допустиму норму, то є ризик утворення парової пробки в системі (в результаті випаровування вологи), що загрожує поломкою і провалом педалі гальма.

На практиці, так і в більшості випадків, прийнято користуватися американським еталоном якості FMVSS 16 (Federal Motor Vehicle Safety Standard), який був розроблений Міністерством транспорту США (Department of Transporation, а коротко DOT). Так що, найчастіше, в сучасних автомобілях, застосовується або DOT 4 на гліколевої основі, або ж DOT 5.1 (входять гліколеві і силіконові з’єднання). А ось в автомобілях випущених понад 20 років тому, може використовуватися рідина БСК або DOT 3.

У стандарті ДОТ чітко описуються такі характеристики, як:

гальмівної, рідини, hyundai, solaris
 • ступінь в’язкості;
 • Температура кипіння;
 • хімічна інертність до матеріалів (наприклад, гумі);
 • корозійна стійкість;
 • сталість властивостей в межах робочих температур;
 • можливість змазування елементів, що працюють в контакті;
 • рівень поглинання вологи з навколишнього атмосфери.

Але не варто думати, що це єдині існуючі стандарти, адже в Європі буде. SAE (Society of Automotive Engineers) J1703 / 1704, ISO (DIN) 4925. International Organization for Standardization, в піднебесній ж, японський. JIS (Japanese Industrial Standard) K2233. А ось Росії та інших країнах СНД єдиного стандарту, що регламентує показники якості гальмівних рідин, не існує, тому виробники працюють за своїми технічними умовами.

Оскільки в багатьох випадках все орієнтуються саме на американський стандарт ДОТ, то розглянемо детальніше всі п’ять його класів:

Замена и прокачка тормозной жидкости в автомобиле Хендай Солярис/Киа Рио

Що стосується терміну служби рідин різних класів, то тут потрібно відзначити, що гальмівні рідини класу DOT 3 мають термін служби приблизно 1-2 роки, в свою чергу DOT 4. 2-3 роки, а DOT 5.1 потрібно міняти раз в 3-4 року. DOT 5 можна експлуатувати до 5 років.

В основному гальмівна система вміщує в себе від 0,55 до 1,0 літра рідини, це залежить як від того, якщо в автомобілі система ABS, так і від розмірів машини. Період заміни гальмівної рідини в більшості автомобілів складає 2-3 роки використання, або ж 40-60 тисяч пробігу. Щоб визначити більш конкретний проміжок потрібно дивитися на певний стандарт рідини і особливості водіння. Наприклад в спорткарах ТЖ змінюється кожні 5-10 тис.

Скільки потрібно гальмівної рідини для заміни на Solaris

Гальмівна система на Hyundai Solaris має два контури, вони повністю ізольовані один від одного і поділяються на стояночную і робочу. Таке їх застосування на авто забезпечує підвищену безпеку керування автомобілем. В обов’язок кожного водія ставиться стежити за їх технічним станом і вчасно проводити регламентне ТО і міняти рідину. Як замінити гальмівну рідину (ТЖ) на Hyundai Solaris покажемо в наочної фото інструкції.

Яка і скільки гальмівної рідини в деяких автомобілях

Як можна побачити в таблиці обсягу ТЖ, в автомобілях ВАЗ заливають тормозуху стандарту ДОТ-4, а ось її кількість в гальмівній системі може бути від 550 мл в класиці (ВАЗ 2107), до 1,0 літра в більш сучасних вітчизняних авто, таких як ВАЗ 2110 або Kalina. Але якщо робити заміну ТЖ з промиванням, то варто взяти 1,5 л, а так як такий фасування немає, то доведеться купувати дві пляшки по літру.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS