Заміна задніх колодок Opel Astra j

Заміна гальмівних колодок гальмівного механізму заднього колеса

Перевіряйте стан гальмівних колодок при кожному технічному обслуговуванні.

Гальмівні колодки вимагають заміни при зносі накладок (мінімально допустима товщина фрикційних накладок. 2,0 мм), неміцному з’єднанні накладок з підставою, замасливании робочих поверхонь, при наявності глибоких борозен або відколів.

Замінюйте гальмівні колодки задніх гальмівних механізмів тільки комплектом. 4 шт. (По дві на кожну сторону).

Перед заміною гальмівних колодок перевірте рівень гальмівної рідини в бачку головного гальмівного циліндра. Якщо рівень близький до мітки «MAX», необхідно відкачати частину рідини (наприклад, медичним шприцом або гумовою грушею), тому що після заміни зношених колодок новими рівень підніметься.

Вам будуть потрібні: ключі «на 13», «на 18», пасатижі з тонкими губами, ключ для гайок коліс.

Зніміть заднє колесо з боку замінних колодок.

Відключіть оттяжную пружину від важеля приводу гальма стоянки

і від кронштейна, потім зніміть пружину.

Від’єднайте наконечник заднього троса приводу гальма стоянки від важеля механізму приводу, вивівши наконечник з прорізи важеля.

Стисніть пассатижами два фіксатора упору оболонки троса приводу гальма стоянки

і витягніть трос з отвору кронштейна механізму приводу гальма стоянки.

Ослабте затягування стійки кріплення нижнього направляючого пальця супорта, утримуючи палець від провертання другим ключем

Так виглядають гальмівні колодки заднього гальмівного механізму. Вони однакові за формою, але не однакові за конструкцією (на внутрішній колодці встановлений звуковий індикатор граничного зносу, показаний на фото стрілкою) і мають різні каталожні номери.

Зніміть обидві притискні пружини колодок і огляньте їх.

Деформовані або сильно ознаки корозії пружини замініть.

При кожній заміні гальмівних колодок в обов’язковому порядку перевіряйте стан захисних гумових чохлів направляючого пальця і ​​переміщення супорта щодо направляючої гальмівних колодок.

Якщо переміщення утруднене, змастіть змазкою напрямні пальці супорта.

Для цього вийміть направляючий палець

.змастіть його консистентним мастилом, а потім змажте мастилом захисний чохол пальця. Аналогічно змастіть другий направляючий палець і його чохол.

Встановіть напрямні пальці в порядку, зворотному зняттю.

Замініть захисні чохли направляючих пальців, якщо вони затверділи, деформувалися або порвалися.

Встановіть нові гальмівні колодки заднього гальмівного механізму в порядку, зворотному зняттю.

Оскільки нові гальмівні колодки товщі, поршень супорта необхідно втопити в циліндр.

Для цього на торці поршня виконані два паза.

Встановіть спеціальне пристосування (див. Нижче) в супорт, як показано на фото, при цьому два циліндричних виступу на шайбі пристосування повинні увійти в пази на торці поршня.

Так виглядають деталі пристосування для утапливания поршня гальмівного механізму заднього колеса.

Обертаючи черв’як пристосування, втопите поршень в циліндр супорта.

Встановіть деталі в порядку, зворотному зняттю.

Для виключення самоотворачіванія направляючих пальців супорта змастіть їх різьбу перед установкою анаеробним фіксатором різьби.

Натисніть кілька разів на педаль гальма, щоб підвести гальмівні колодки до диска.

Аналогічно замініть гальмівні колодки гальмівного механізму правого заднього колеса.

Перевірте і при необхідності відновите рівень гальмівної рідини в бачку головного гальмівного циліндра.

Замінивши зношені гальмівні колодки новими, не поспішайте відразу виїжджати на жваві магістралі. Не виключено, що при першому ж інтенсивному гальмуванні ви будете неприємно вражені низькою ефективністю гальм, хоча колодки встановлені фірмові. Гальмівні диски теж зношуються, і нові колодки стосуються їх тільки краями, практично не гальмуючи.

Виберіть тиху вуличку або проїзд без автомобілів і кілька разів плавно загальмуєте, щоб колодки притерлися і стали прилягати всією поверхнею. Заодно оцініть і ефективність гальм.

Намагайтеся не гальмувати різко хоча б перші 100 км. При сильному нагріванні непріработавшіхся колодок верхній шар їх накладок підгорає і гальма довго не будуть максимально ефективними.

Заміна задніх колодок на Astra J. Opel Astra, л., Року на DRIVE2

І вдавлюємо супорт монтіровкой- монтировку затискаємо між гальмівним диском і супортом, у нас утворюється важіль і треба буде злегка натиснути на монтировку.

Тепер нові колодки встануть без проблем. Але спочатку рекомендую змастити мідної мастилом колодки і пази, в яких ходять колодки. Це допоможе колодки не заклинювати при роботі, а також дозволить краще відводити тепло.

А тепер садимо колодки на місце, чітко вставляємо в пази. Властивості гальмівних колодок На жаль, колодок, які поєднували б у собі лише позитивні якості і не мали недоліків, не заміна задніх колодок Opel Astra j. Конструктори цих витратних елементів постійно вдосконалюють фрикційні накладки, включаючи в їх склад заміна задніх колодок Opel Astra j чи інші нові компоненти, проте створити ідеальну гальмівну колодку поки ще нікому не вдалося.

Ця деталь повинна володіти такими якостями: Якщо колодки цієї здатності не мають, то під дощем або навіть просто при їзді по мокрій дорозі зупинити машину буде дуже проблематично; довговічність, щоб не доводилося міняти ці деталі дуже часто; низька ціна. все-таки колодки належать до категорії витратних матеріалів, а будь-які витратні матеріали за визначенням не повинні коштувати дорого. Які гальмівні елементи вибрати, що б заміна колодок Opel Astra J проводилася рідше?

У найбільш кращої пропорції всі ці властивості поєднали в собі фрикційні накладки з металокераміки. Вони і мають високий ККД, і не змінюють свої властивості в досить широкому температурному діапазоні, і практично не схильні до впливу вологи, і заміна задніх колодок Opel Astra j довше багатьох інших.

Але при цьому мають досить високу вартість. Найдешевші. мінеральні колодки, чиї фрикційні накладки виготовлені з азбесту або азбест сумішей. Встановити автомобіль на домкрат з необхідною боку заднє праве або ліве колесо.

Демонтувати необхідне колесо. Демонтувати гальмівний барабан. Демонтувати пружину автоматичного регулювального пристрою від передньої гальмівної колодки.

Для заміна задніх колодок Opel Astra j знадобляться длінногубци. Натиснути на чашку длінногубци і провернути її на 90 градусів, одночасно притримуючи опорну стійку зі зворотного боку.

Витягти чашку і пружину опорної стійки. Витягти саму пружинну стійку. Повторити процедуру з опорною стійкою задньої гальмівної колодки. Від’єднати верхню стяжную пружину від передньої гальмівної колодки, притримуючи самі колодки. Знову необхідні длінногубци.

Розвести колодки в сторони. Оглянути деталі гальмівного механізму на наявність зносу.

Заміна задніх гальмівних колодок Opel Astra J

При необхідності. замінити. Рекомендується при заміні гальмівних колодок ще й замінити розпірні планки з пружинами.

Нанести на місця контакту колодок зі щитом спеціальну високотемпературну мастило. Встановити опорну стійку. Для цього необхідно длінногубци натиснути на чашку і прокрутити стійку на 90 градусів. Зніміть обидві притискні пружини колодок і огляньте. Якщо переміщення утруднене, змастіть змазкою напрямні пальці супорта.

Заміна задніх колодок Opel Astra J

Для цього вийміть направляючий палець Аналогічно змастіть другий направляючий палець і його чохол. Одна з болячок перетирання обплетення. Одягнув шматок шланга на місці кріплення шпильки-упору.

Заміна задніх колодок на Opel Astra інструкція з фото і відео

Заміна задніх колодок Opel Astra з дисковим механізмом гальм зазвичай не відрізняється від того ж процесу на інших машинах зі схожою конструкцією. Але на Opel Astra H є свої особливості, про які ми сьогодні поговоримо. По-перше, ви повинні бути готові до труднощів, які можуть виникнути при утопленні гальмівного поршня в циліндр. А без цього нові більш товсті колодки просто не поставити. Перш, ніж розбирати механізм постарайтеся знайти підходящий інструмент, аналогічний Force 65803. Даний специнструмент призначений для вдавлення поршня в гальмівний циліндр. Але просто втиснути не вийде, процес передбачає ще й обертальні рухи. Тобто вдавлюємо і акуратно укручуємо за годинниковою стрілкою. Для цього на днище поршня є спеціальні виямкі. На фото ми їх відзначили для наочності.

В іншому ж проблем виникнути не повинно. Домкрати задню частину Opel Astra, знімаємо колесо. При цьому з ручника машина повинна бути знята. Для того, що б поршень вдавлювався легше, можна відкрити кришку бачка з гальмівною рідиною. Насамперед нам потрібно зняти тросик ручника. На кінці троса кульку, який виймаємо з скоби, фото додається.

Тепер беремо в руки два ключа, на 13 і на 17. Наше завдання викриття направляючі пальці супорта. Гальмівний шланг чіпати не потрібно. Після того, як пальці викручені можна знімати супорт і виймати старі колодки.

Направляючі пальці необхідно гарненько очистити і покрити новим мастилом. Через нагрівання, яким піддається гальмівний механізм Opel Astra не всяка мастило підійде. Необхідно використовувати високотемпературну мастило для гальмівних пальців напрямних. Зазвичай її продає в дуже маленьким пакетиках, де знаходиться всього кілька грам мастила, власне більше і не треба. Якщо гумові пильовики пальців порвані, то потрібно поставити нові інакше мастило моментально вилетить, а спрямовує палець покриється іржею і врешті-решт перестане функціонувати.

Ось тепер необхідно втиснути поршень в циліндр, для чого знадобиться специнструмент або ваша кмітливість.

Перед установкою нових колодок обов’язково очистіть всі поверхні металевою щіткою. Бажано встановити нові платівки або добре очистити старі. На нових колодках ви виявите так звані «Піскуни», які своїм вереском повинні ознаменувати вам, що знос у колодок критичний. Так ось при установці ці металеві «Піскуни» на колодках повинні бути зверху, не варто плутати.

Наступний важливий момент, це штирі на колодках. Вони повинні потрапити точно в виямкі на днище гальмівного поршня (Дивимося картинку вище). Збираємо конструкцію в зворотному порядку, ставимо на місце трос ручника. Після того, як встановлено колесо, необхідно кілька разів натиснути на педаль гальма, це дозволить колодкам зайняти своє місце, а поршня притиснутися до колодок. Дивимося на рівень гальмівної рідини в бачку і при необхідності доливаємо.

По Науке 21. Замена задних колодок Opel Astra J

Відео заміни задніх колодок на Opel Astra J.

Досить докладна відео інструкція, яка дозволить більш детально представити, що вам належить.

діагностика

Перевірити рівень зносу гальм можна декількома способами:

 • За тактильним відчуттям натиску педалі. Зношені колодки вимагають більш глибокого ходу гальмівної педалі. Досвідчений водій відразу відчує, що потрібна заміна передніх гальмівних колодок на Opel Astra Н, якщо педаль буде втискати далі покладеного.
 • Огляд гальмівної системи. Як правило, гальма оглядаються під час кожного планового ТО. Якщо фрикційна поверхня на колодках менше 2 (мм), то необхідно відразу ж міняти колодки.

Матеріал: Як встановити додаткове реле стартера на ВАЗ 2110?

ремонт

Фахівець не нижче середньої кваліфікації змінює колодки на передній осі (праве і ліве колесо) за 40 хвилин.

 • глушимо машину
 • Послаблюємо кріплення колеса. На деяких моделях гайки прикриті ковпачкам
 • Домкратом піднімаємо передню сторону. Для підйому є спеціальне місце, воно має посилення. Вичавлюємо домкрат до тих пір, поки колесо не почне вільно обертатися. підставляємо упори
 • Вигвинчуємо ослаблені гайки і демонтуємо колеса
 • Відкриваємо капот і відкачуємо з гальмівної системи рідина (не всю, чуть-чуть, щоб нормально встановилися нові колодки, так як на них фрикційні пластини товщі). Для цього використовуємо медичний шприц на 20 (мл) з трубкою довжиною на 30-40 (мм). Трубку можна взяти від крапельниці
 • Переходимо з супорта Opel Astra H, заміна колодок передніх триває далі. Викруткою віджимають пружинний фіксатор (зверху і знизу супорта) і дістаємо його. На фото показано, де його кінці
 • Вигвинчуємо кріплення супорта (2 болта). Кріплення найчастіше прикритий ковпачками (вони висмикуються). Для болтів знадобиться шестигранник на 7
 • Віджимаємо викруткою поршень (просовуємо її в оглядове віконце супорта) і знімаємо супорт
 • Виймаємо гальмівні колодки і металевою щіткою зачищаємо посадочні місця
 • Ставимо нові колодки. Стрілки на колодках вказують напрямок обертання коліс при русі вперед. Тобто, ставимо колодки стрілкою вперед
 • Зверніть увагу, на оригінальних колодках (на зовнішній частині) може стояти захисна плівка. Її потрібно обов’язково прибрати перед установкою
 • Збираємо гальмівну систему в зворотному порядку

За інструкцією Astra Н, колодки потрібно змінювати і на протилежному боці передньої осі.

Ось дохідливе відео, як можна самостійно поміняти колодки в Opel Astra H (Family):

Що знадобиться для ремонту?

 • Набір ключів (шестигранних, торцевих / комбінованих)
 • Набір викруток
 • Комплект гальмівних колодок (для передньої осі необхідно 4 колодки, по 2 на кожне колесо)
 • домкрат

Варто звернути увагу, що рекомендується встановлювати оригінальні колодки Opel Astra H (Family), які йдуть під номером Opel 16 05 992 Astra Н. Інструкція ТО наказує використовувати саме їх. Але вартість оригіналу не завжди по кишені кожному автомобілісту, тому в крайньому випадку можна обійтися більш дешевими аналогами.

До речі, бюджетну альтернативу оригіналу пропонують такі торгові марки, як Bosch, Brembo і ATE. Тобто, це фірми, які вселяють довіру практично кожному автомобілісту. Їх гальмівні колодки не страшно купувати і встановлювати замість орігінала.Еслі здійснюється заміна передніх колодок Opel Astra Н, то з бюджетних найчастіше використовуються колодки Bosch 0 986 424 707.

Матеріал: Як замінити охолоджуючу рідину (антифриз або тосол) на Ладі Kalina

Заміна задніх колодок на Opel Astra інструкція з фото і відео

Заміна задніх колодок Opel Astra з дисковим механізмом гальм зазвичай не відрізняється від того ж процесу на інших машинах зі схожою конструкцією. Але на Opel Astra H є свої особливості, про які ми сьогодні поговоримо.

По-перше, ви повинні бути готові до труднощів, які можуть виникнути при утопленні гальмівного поршня в циліндр. А без цього нові більш товсті колодки просто не поставити.

Перш, ніж розбирати механізм постарайтеся знайти підходящий інструмент, аналогічний Force 65803. Даний специнструмент призначений для вдавлення поршня в гальмівний циліндр. Але просто втиснути не вийде, процес передбачає ще й обертальні рухи.

Тобто вдавлюємо і акуратно укручуємо за годинниковою стрілкою. Для цього на днище поршня є спеціальні виямкі. На фото ми їх відзначили для наочності.

В іншому ж проблем виникнути не должно.Домкратім задню частину Opel Astra, знімаємо колесо. При цьому з ручника машина повинна бути знята. Для того, що б поршень вдавлювався легше, можна відкрити кришку бачка з гальмівною рідиною. Насамперед нам потрібно зняти тросик ручника. На кінці троса кульку, який виймаємо з скоби, фото додається.

Тепер беремо в руки два ключа, на 13 і на 17. Наше завдання викриття направляючі пальці супорта. Гальмівний шланг чіпати не потрібно. Після того, як пальці викручені можна знімати супорт і виймати старі колодки.

Направляючі пальці необхідно гарненько очистити і покрити новим мастилом. Через нагрівання, яким піддається гальмівний механізм Opel Astra не всяка мастило підійде. Необхідно використовувати високотемпературну мастило для гальмівних пальців напрямних.

Зазвичай її продає в дуже маленьким пакетиках, де знаходиться всього кілька грам мастила, власне більше і не треба.

Якщо гумові пильовики пальців порвані, то потрібно поставити нові інакше мастило моментально вилетить, а спрямовує палець покриється іржею і врешті-решт перестане функціонувати.

Ось тепер необхідно втиснути поршень в циліндр, для чого знадобиться специнструмент або ваша кмітливість.

Перед установкою нових колодок обов’язково очистіть всі поверхні металевою щіткою. Бажано встановити нові платівки або добре очистити старі. На нових колодках ви виявите так звані “Піскун”, які своїм вереском повинні ознаменувати вам, що знос у колодок критичний. Так ось при установці ці металеві “Піскун” на колодках повинні бути зверху, не варто плутати.

Наступний важливий момент, це штирі на колодках. Вони повинні потрапити точно в виямкі на днище гальмівного поршня (Дивимося картинку вище). Збираємо конструкцію в зворотному порядку, ставимо на місце трос ручника.

Після того, як встановлено колесо, необхідно кілька разів натиснути на педаль гальма, це дозволить колодкам зайняти своє місце, а поршня притиснутися до колодок.

Дивимося на рівень гальмівної рідини в бачку і при необхідності доливаємо.

Відео заміни задніх колодок на Opel Astra J.

Досить докладна відео інструкція, яка дозволить більш детально представити, що вам належить.

Заміна колодок в барабанних гальмах

При заміні гальмівних колодок насамперед необхідно перевірити на рівень зносу сам гальмівний барабан. Як правило, проводять заміну барабана кожні 80-120 тис. Км. Залежно від стилю їзди і умов експлуатацій автомобіля.

На процедуру заміни гальмівних колодок в барабанних гальмівних механізмах необхідно від 5 годин на 4 колодки. Для самостійної заміни гальмівних колодок барабанних гальмівних механізмів необхідні ті ж інструменти, що і при демонтажі гальмівних колодок гальмівних дисків.

Варто лише додати длінногубци, за допомогою яких і буде проводитися демонтаж більшості деталей барабанного механізму. Процедура заміни:

 • Демонтувати кришку бачка гальмівної рідини головного гальмівного циліндра.
 • Покласти навколо бачка дрантя, так як не виключено витікання гальмівної рідини. Таким чином, ви не забруднити двигун і проводку.
 • Встановити автомобіль на домкрат з необхідною боку (заднє праве або ліве колесо).
 • Демонтувати необхідне колесо.
 • Демонтувати гальмівний барабан.
 • Демонтувати пружину автоматичного регулювального пристрою від передньої гальмівної колодки. Для цього знадобляться длінногубци.
 • Натиснути на чашку длінногубци і провернути її на 90 градусів, одночасно притримуючи опорну стійку зі зворотного боку.
 • Витягти чашку і пружину опорної стійки.
 • Витягти саму пружинну стійку.
 • Повторити процедуру з опорною стійкою задньої гальмівної колодки.
 • Від’єднати верхню стяжную пружину від передньої гальмівної колодки, притримуючи самі колодки. Знову необхідні длінногубци.
 • Розвести колодки в сторони.
 • Вивести важіль задньої колодки із зачеплення з тросом «ручника» і демонтувати колодки зі щита гальмівного механізму.
 • Оглянути деталі гальмівного механізму на наявність зносу. При необхідності. замінити. Рекомендується при заміні гальмівних колодок ще й замінити розпірні планки з пружинами.
 • Нанести на місця контакту колодок зі щитом спеціальну високотемпературну мастило.
 • Підключити важіль задньої колодки до тросика «ручника».
 • Встановити опорну стійку. Для цього необхідно длінногубци натиснути на чашку і прокрутити стійку на 90 градусів.
 • Перед установкою распорной планки необхідно попередньо очистити чистою ганчіркою і змастити високотемпературної мастилом різьбову частину. Потім необхідно звернути стрижень так, щоб планка мала мінімальну довжину.
 • Встановити розпірну планку автоматичного регулювального пристрою. Поєднати вилку і паз на важелі задньої колодки.
 • Встановити передню гальмівну колодку в зборі з кронштейном верхньої стягнутий пружини і собачкою регулювального пристрою.
 • Поєднати вилку распорной планки з пазом на важелі передньої колодки.
 • Встановити опорну стійку передньої колодки. Для цього длінногубци потрібно натиснути на чашку і прокрутити її на 90 градусів.
 • Розвести в сторони нижні краї гальмівних колодок, виводячи з зачеплення з стопорною планкою гальмівного щита. Після витягнути гальмівні колодки трохи на себе.
 • Зачепити другий кінець стягнутий пружини викруткою за передню гальмівну колодку.
 • Завести нижній край передньої колодки за стопорну планку гальмівного щита.
 • Повторити процедуру з задньої колодкою.
 • Зачепити верхню стяжную пружину за задню гальмівну колодку.
 • Використовуючи викрутку, зачепити другий кінець стягнутий пружини за кронштейн передньої гальмівної колодки.
 • Зачепити другий кінець стягнутий пружини за кронштейн передньої гальмівної колодки.
 • Зачепити пружину за отвір собачки автоматичного регулювального пристрою гальмівного механізму.
 • Використовуючи викрутку, зачепити другий кінець пружини собачки за отвір передньої гальмівної колодки.
 • Подальшу збірку зробити в порядку, зворотному демонтажу.
 • Повторити процедуру з другим барабаном.
 • Перевірити рівень гальмівної рідини. При необхідності. долити.

Процедуру заміни гальмівних колодок в барабанних гальмівних механізмах рекомендується довірити авто майстрам і сервісних центрів, так як це справа досить трудомістка і без досвіду ремонту гальмівної системи буде дуже непросто.

Заміна гальмівних колодок задніх

Примітка: Замініть обидва комплекти гальмівних колодок одночасно. ніколи не замінюйте колодки тільки на одному колесі, це може привести до нерівномірного гальмування.

Підкладіть клини під передні колеса, потім підніміть задню частину автомобіля і надійно закріпіть його стійками під мостом.

Робоча з одного боку автомобіля, зніміть гальмівний барабан, як зазначено в наступному розділі.

Зауважте розташування й напрямок всіх компонентів перед розбиранням.

Видаліть пил і бруд з барабана і гальмівних колодок, намагаючись не вдихати запорошене повітря.

Зніміть опорні пальці гальмівної колодки, пружини і опорні кільця, натискаючи на кільця і ​​повертаючи їх на 90е за допомогою плоскогубців. Зауважте, що опорні пальці знімають через опорний диск гальмівних колодок.

Від’єднайте трос ручного гальма від важеля.

Верхні і нижні стяжні пружини тепер можна від’єднати (зняти гачки) і окремо зняти колодки, або складання колодок, стрижень регулювального механізму і пружини можна зняти разом. Намагайтеся не пошкодити гумові чохли колісних гальмівних циліндрів. Перед зняттям стяжних пружин зауважте розташування пружин і регулювального механізму

Якщо колодки треба на якийсь час зняти, закріпіть колісний гальмівний циліндр міцної гумової внеском або пружинним затискачем, щоб не допустити виштовхування поршнів з отворів. У будь-якому разі не можна натискати на гальмівну педаль під час вилучення барабана.

замена задних колодок opel astra j

Видаліть пил і бруд з опорного диска гальмівних колодок, намагаючись не вдихати запорошене повітря.

Нанесіть трохи гальмівної мастила на поверхні, що труться опорного диска.

Якщо фрикційні гальмівні накладки забруднені гальмівною рідиною або мастилом, знайдіть джерело забруднення перед установкою нових фрикційних накладок (підтікає колісний гальмівний циліндр або сальник підшипника маточини).

Хоча фрикційні гальмівні накладки набувають окремо (без гальмівних колодок), перевагу віддають заміні гальмівних колодок разом з фрикційними накладками.

задніх, колодка, opel, astra

Розберіть гальмівні колодки, стрижень регулювального механізму і зніміть пружини. Зауважте розташування деталей.

При розбиранні обох гальмівних механізмів одночасно намагайтеся не змішувати деталі. На деталях стоять позначки, що вказують на лівосторонні і правосторонні деталі; стрижень з різьбленням має позначення L і R (L. лівий і R. правий). а на інших деталях ліву сторону позначають чорним кольором, і сріблястим. правостороннім деталь.

Зніміть і видаліть бруд зі стрижня регулювального механізму. Нанесіть трохи консистентним силіконової змазки на різьблення регулювального стрижня. Якщо треба ставити нові фрикційні гальмівні накладки або колодки, треба також замінити термозажім на регулювальному стрижні.

Перевірте стягнуті пружини. Якщо вони мають дефекти або сильно зношені, рекомендується змінити їх Слабкі пружини можуть привести до заїдання гальм

Збірку вузла можна вести у вигляді кута. Встановіть колодки на опорний диск. Намагайтеся не пошкодити гумові чохли колісного циліндра або змістити поршні.

Після установки колодок на місце вставте опорні пальці і закріпіть їх з пружинами з кільцями.

Встановіть трос ручного гальма, потім встановіть втулку, якщо необхідно.

Якщо ж складання деталей у вигляді вузла здасться занадто важкою, тоді можна встановити колодки і закріпити їх опорними пальцями, потім ввести регулювальний стержень і поставити пружини і регулювальний механізм.

Вигвинчуйте маховичок точного регулювання, щоб зменшити виступання стрижня, поки гальмівний барабан не сяде на колодки.

Переконайтеся в гом, що важіль ручного гальма встановлений правильно, що Пален стоїть біля зводу колодки. потім встановіть і закріпіть гальмівний барабан (рис. 9.14)

Мал. 9.14. Правильна збірка деталей заднього гальмівного барабана. маточина знята.

Повторіть операції з гальмівним механізмом на іншій стороні автомобіля.

Налаштуйте гальма, перевіряючи ножні гальма приблизно раз п’ятнадцять В барабанах буде чути клацали звук при спрацьовуванні автоматичних регуляторів. Коли клацання припиняться. регулювання завершена.

Перевірте регулювання троса ручного гальма, як зазначено нижче у відповідному розділі.

Встановіть ходові колеса і опустіть автомобіль на землю.

Нові гальмівні накладки повинні поступово приробитися, тому намагайтеся уникати різких гальмувань протягом перших 160 км пробігу.

Заміна гальмівних колодок Opel Astra

Гальмівні колодки є звичайним витратним матеріалом гальмівної системи, які мають певний ресурс експлуатації, як і багато інших деталей. Колодки необхідно міняти кожні 35-50 тис. Км, в залежності від умов експлуатацій автомобіля і стилю водіння. При виникненні перших симптомів «зношеності» колодок. терміново замінити.

Як визначити зношеність колодок

Більш детально про зношеність колодок:

 • Саме основне, на що варто звернути увагу. ефективність гальм. Коли колодки зношуються, то вони перестають зістиковуватися усіма гранями про гальмівний диск або барабан, внаслідок чого ефективність при натисканні на педаль гальма істотно падає.
 • Скрип від колодок. У сучасних колодок, якими оснащують всі Opel Astra, є певний індикатор зношеності. Це певний елемент, який лежить всередині колодки. Коли вона стирається до цього елемента, це викликає характерний скрип, так як цей елемент треться об диск. В такому випадку необхідно терміново купувати комплект колодок на всі гальмівні диски і / або гальмівні барабани і міняти їх.
 • Відведення автомобіля в сторони при інтенсивному гальмуванні. Це говорить про нерівномірний знос гальмівних колодок. Подібні відведення можуть спровокувати аварію або аварійну ситуацію. Варто розуміти, що перевірені на працездатність і якісні гальма. це факт уникнення аварії або аварійної ситуації, не кажучи вже про власну безпеку і цілісності свого автомобіля.

особливості заміни

Гальмівні колодки гальмівних дисків і барабанів необхідно міняти одночасно і відразу на всіх колесах. В іншому випадку, при заміні тільки одного колеса, є ще велика ймовірність спровокувати аварійну ситуацію, так як нові колодки будуть краще спрацьовувати, а це гарантовано буде відводити автомобіль в сторону при гальмуванні. Як підсумок. машина некерована.

Провести заміну гальмівних колодок на автомобілі Opel Astra можна в гаражних умовах. Необхідно лише дотримуватися інструкції і мати певний інструмент і навик ремонту автомобілів. На заміну йде близько години на кожне колеса (2 колодки). Разом, за 4-5 годин можна повністю зробити заміну всіх гальмівних колодок гальмівних дисків. На деяких комплектаціях і моделях автомобіля Opel Astra на задні колеса встановлені гальмівні барабани, а не диски, але вони також містити колодки. Рекомендується заміну колодок в барабанах довірити майстрам з автомайстерень.

У момент заміни гальмівних колодок рекомендується одягати рукавички і респіратор (або захисну маску). В процесі роботи гальмівних механізмів, в проміжках і люфт гальмівної системи накопичується пил, яка містить шкідливий людському здоров’ю азбест. Саме тому рекомендується дотримуватися заходів безпеки.

Заміна колодок на дискових гальмах

Рекомендується після заміни гальмівних колодок виїхати в тихе місце і оцінити ефективність гальм. Не варто дивуватися, якщо перший час здасться, що гальма стали набагато менш ефективними. Це говорить про те, що нові колодки не до кінця притерлися гранями до гальмівного диску. Необхідно поїздити 100-200 км максимально акуратно. До цього часу колодки самі притруться і ефективність значно збільшиться. Не рекомендується, також, перші 200 км різко тиснути на педаль гальма, так як це може спровокувати утворення нагару на дисках, що призведе до швидкого їх зносу і витрат на нові гальмівні диски.

необхідні інструменти

Для даної процедури будуть потрібні наступні деталі:

задніх, колодка, opel, astra
 • ганчір’я.
 • Набір ключів.
 • Набір викруток.
 • колодки.
 • Метиловий спирт для змащення або інші засоби.
 • тріскачка.
 • Набір головок.
 • нові колодки.

Заміна колодок в барабанних гальмах

При заміні гальмівних колодок насамперед необхідно перевірити на рівень зносу сам гальмівний барабан. Як правило, проводять заміну барабана кожні 80-120 тис. Км. Залежно від стилю їзди і умов експлуатацій автомобіля. На процедуру заміни гальмівних колодок в барабанних гальмівних механізмах необхідно від 5 годин на 4 колодки. Для самостійної заміни гальмівних колодок барабанних гальмівних механізмів необхідні ті ж інструменти, що і при демонтажі гальмівних колодок гальмівних дисків. Варто лише додати длінногубци, за допомогою яких і буде проводитися демонтаж більшості деталей барабанного механізму. Процедура заміни:

 • Демонтувати кришку бачка гальмівної рідини головного гальмівного циліндра.
 • Покласти навколо бачка дрантя, так як не виключено витікання гальмівної рідини. Таким чином, ви не забруднити двигун і проводку.
 • Встановити автомобіль на домкрат з необхідною боку (заднє праве або ліве колесо).
 • Демонтувати необхідне колесо.
 • Демонтувати гальмівний барабан.
 • Демонтувати пружину автоматичного регулювального пристрою від передньої гальмівної колодки. Для цього знадобляться длінногубци.
 • Натиснути на чашку длінногубци і провернути її на 90 градусів, одночасно притримуючи опорну стійку зі зворотного боку.
 • Витягти чашку і пружину опорної стійки.
 • Витягти саму пружинну стійку.
 • Повторити процедуру з опорною стійкою задньої гальмівної колодки.
 • Від’єднати верхню стяжную пружину від передньої гальмівної колодки, притримуючи самі колодки. Знову необхідні длінногубци.
 • Розвести колодки в сторони.
 • Вивести важіль задньої колодки із зачеплення з тросом «ручника» і демонтувати колодки зі щита гальмівного механізму.
 • Оглянути деталі гальмівного механізму на наявність зносу. При необхідності. замінити. Рекомендується при заміні гальмівних колодок ще й замінити розпірні планки з пружинами.
 • Нанести на місця контакту колодок зі щитом спеціальну високотемпературну мастило.
 • Підключити важіль задньої колодки до тросика «ручника».
 • Встановити опорну стійку. Для цього необхідно длінногубци натиснути на чашку і прокрутити стійку на 90 градусів.
 • Перед установкою распорной планки необхідно попередньо очистити чистою ганчіркою і змастити високотемпературної мастилом різьбову частину. Потім необхідно звернути стрижень так, щоб планка мала мінімальну довжину.
 • Встановити розпірну планку автоматичного регулювального пристрою. Поєднати вилку і паз на важелі задньої колодки.
 • Встановити передню гальмівну колодку в зборі з кронштейном верхньої стягнутий пружини і собачкою регулювального пристрою.
 • Поєднати вилку распорной планки з пазом на важелі передньої колодки.
 • Встановити опорну стійку передньої колодки. Для цього длінногубци потрібно натиснути на чашку і прокрутити її на 90 градусів.
 • Розвести в сторони нижні краї гальмівних колодок, виводячи з зачеплення з стопорною планкою гальмівного щита. Після витягнути гальмівні колодки трохи на себе.
 • Зачепити другий кінець стягнутий пружини викруткою за передню гальмівну колодку.
 • Завести нижній край передньої колодки за стопорну планку гальмівного щита.
 • Повторити процедуру з задньої колодкою.
 • Зачепити верхню стяжную пружину за задню гальмівну колодку.
 • Використовуючи викрутку, зачепити другий кінець стягнутий пружини за кронштейн передньої гальмівної колодки.
 • Зачепити другий кінець стягнутий пружини за кронштейн передньої гальмівної колодки.
 • Зачепити пружину за отвір собачки автоматичного регулювального пристрою гальмівного механізму.
 • Використовуючи викрутку, зачепити другий кінець пружини собачки за отвір передньої гальмівної колодки.
 • Подальшу збірку зробити в порядку, зворотному демонтажу.
 • Повторити процедуру з другим барабаном.
 • Перевірити рівень гальмівної рідини. При необхідності. долити.

Процедуру заміни гальмівних колодок в барабанних гальмівних механізмах рекомендується довірити авто майстрам і сервісних центрів, так як це справа досить трудомістка і без досвіду ремонту гальмівної системи буде дуже непросто.

Фактори, що впливають на знос гальм

Говорячи про терміни заміни передніх колодок Opel Astra J, як і задніх. деталей, найбільш схильних до зносу, а тому відносяться до категорії витратних матеріалів. неможливо навіть приблизно сказати, через скільки кілометрів пробігу цей термін настає. У кого-то з власників Opel Astra колодки не простягають і десяти тисяч км., А хтось змінює їх аж через півсотні тисяч. Термін їх служби залежить від декількох факторів:

 • стилю управління автомобілем його власника. Залежність тут проста: чим частіше і з чим більшою інтенсивністю водій тисне на ліву педаль, тим швидше стираються всі компоненти гальмівної системи;
 • звідси і наступний фактор: умови, в яких експлуатується машина. У місті гальмувати доводиться частіше, ніж на трасі. Значить, і міняти колодки доведеться теж частіше;
 • враховуючи, що при нагріванні швидкість стирання цих елементів збільшується в рази, можна зробити і ще один висновок: щоб ремонтувати гальма доводилося рідше, краще їздити частіше, але на короткі відстані, ніж час від часу здійснювати далекі поїздки;
 • матеріалу, з яких виготовлені фрикційні накладки цих деталей. Саме вони визначають тип колодок і впливають на всі їх основні властивості, в тому числі і довговічність.

Властивості гальмівних колодок

На жаль, колодок, які поєднували б у собі лише позитивні якості і не мали недоліків, не існує. Конструктори цих витратних елементів постійно вдосконалюють фрикційні накладки, включаючи в їх склад ті чи інші нові компоненти, проте створити ідеальну гальмівну колодку поки ще нікому не вдалося.

Ця деталь повинна володіти такими якостями:

 • високими фрикційними властивостями, які б забезпечували надійне гальмування автомобіля в будь-якій ситуації;
 • стійкість до нагрівання, адже в процесі роботи всі елементи гальмівної системи можуть розжарюватися до дуже високих температур;
 • нечутливість до вологи. Якщо колодки цієї здатності не мають, то під дощем або навіть просто при їзді по мокрій дорозі зупинити машину буде дуже проблематично;
 • довговічність, щоб не доводилося міняти ці деталі дуже часто;
 • низька ціна. все-таки колодки належать до категорії витратних матеріалів, а будь-які витратні матеріали за визначенням не повинні коштувати дорого.

Оперативна заміна задніх колодок Opel Astra J (Astra J) і передніх гальмівних елементів майстрами СТО

Конструкція задніх гальмівних колодок мало чим відрізняється від конструкції передніх, хіба що формою і розмірами. І це навіть незважаючи на те, що передні гальма на Opel Astra дискові, а задні. барабанні. Зате цей факт суттєво впливає на терміни заміни колодок і на вартість цієї операції.

Заміна задніх колодок Opel Astra J

Справа в тому, що барабанна система має кілька більш складний пристрій, а тому заміна задніх колодок Opel Astra J. процедура складніша. Вартість же самих цих елементів, як передніх, так і задніх, приблизно однакова. За умови, що мова йде про колодках з однаковими фрикційними накладками.

Вважається, що заміна задніх гальмівних колодок Astra J, так само як і передніх, повинна здійснюватися при досягненні ними 80-процентного зносу. При більшому истирании цих деталей ефективність роботи всієї системи істотно знижується і, отже, знижується керованість і безпеку машини в цілому.

Які гальмівні елементи вибрати, що б заміна колодок Opel Astra J проводилася рідше?

У найбільш кращої пропорції всі ці властивості поєднали в собі фрикційні накладки з металокераміки. Вони і мають високий ККД, і не змінюють свої властивості в досить широкому температурному діапазоні, і практично не схильні до впливу вологи, і служать довше багатьох інших. Але при цьому мають досить високу вартість.

Найдешевші. мінеральні колодки, чиї фрикційні накладки виготовлені з азбесту або азбест сумішей. Вони, до речі, і найефективніші, але при цьому і самі недовговічні. До того ж азбестовий пил небезпечна для здоров’я людини і забруднює навколишнє череду. На сьогоднішній день вони вже практично не випускаються.

Металеві колодки теж відносно недорогі, але при цьому вельми ефективні. Тому на більшості опелей, що зійшли з конвеєра, стоять саме вони. Але, на жаль, служать вони не багатьом більше, ніж мінеральні і, до того ж, мають дуже вузький температурний діапазон безвідмовної роботи. Тому тим, хто час від часу здійснює на машині далекі поїздки, від придбання таких колодок краще відмовитися. Напівметалеві хороші всім, ось тільки служать вони теж недовго.

Найдовговічніші колодки. керамічні. Але всі їхні позитивні якості, такі, як високий ККД і стійкість до перепадів вологості і температур, повністю перекреслюються тим фактом, що проявляються ці якості лише тоді, коли керамічні накладки нагріваються. Так що взимку, виїжджаючи зі стоянки, будьте готові до того, що в повну силу гальма запрацюють лише через якийсь час.

Заміна колодок Opel Astra J завжди здійснюється попарно: змінюються відразу обидві ці деталі на колесах однієї осі. Робиться це для того, щоб ступінь їх зносу завжди була однаковою. В іншому випадку при гальмуванні машину буде заносити в ту чи іншу сторону, що особливо буде відчуватися на слизькій дорозі.