Чому гріється генератор на автомобілі

Вигоріли діоди в блоці

Першочергово варто перевірити діодний міст. Можливих проблем кілька:

 • Розслабилася пайка або контакти погано пропаяни;
 • Недотягнутого клема;
 • Пробитий випрямний блок.

Якщо не так давно ви залишали авто в автосервісі для заміни комплектуючих, є ймовірність, що майстри забули поставити прокладки. У будь-якому випадку, перебирання, заміна або ремонт вирішать проблему.

Некоректна робота АКБ

Не виключені й проблеми з батареєю. Під час роботи ДВС генератор передає заряд на батарею. У разі виникнення проблем АКБ цей процес може стати безперервним. Наприклад, якщо зносилися банки. Це неминуче призводить до перегріву генератора. Якщо причина в АКБ, то зазвичай проблема вирішується якісної зарядкою акумулятора або його заміною.

Норма або не норма?

Генератор при роботі неминуче нагрівається, тому в першу чергу розберемося, який нагрів можна вважати нормою. Наприклад, якщо ви проїхали довгу путь без зупинки. У цьому випадку навіть новий і найсучасніший генератор перегріється до 90-100 градусів. Це нормально, адже пристрій виробляє струми на рівні 100-110 ампер.

Зовсім інша розмова, якщо такий нагрів досягається вже через 15-20 хвилин шляху, коли двигун ще не встиг нагрітися. Нерідко нагрів супроводжується запахом горілого або специфічним дзижчанням. Це вже приводи насторожитися.

Проблема з підшипниками

Перевірити це можна своїми силами. Для цього потрібно взятися за шків і зробити кілька прокрутити, попередньо знявши ремінь. Туге обертання. явна ознака несправності підшипника. Як наслідок, виникає перегрів і пробою ізоляції обмотки.

Чому гріється генератор на авто?

Часом генератор в авто нагрівається до такої міри, що до нього і доторкнутися складно. При цьому заряд залишається в межах норми і ніяких видимих ​​проблем не відзначається. Вам знайома така проблема? Нижче ми розберемося, чому гріється генератор на авто, і чи є при такій проблемі привід для занепокоєння.

несправність проводки

Рекомендується провести діагностику всієї плюсовій коси, яка розташовується від АКБ до генератора. Найпоширеніша несправність. погана ізоляція на окремих ділянках проводки. Зверніть увагу, що на проводці повинен бути встановлений запобіжник. Для вирішення проблеми може знадобитися заміна проводки або нова ізоляція.

профілактичні заходи

Генератор авто вимагає до себе підвищеної уваги, адже йому доводиться працювати в несприятливих умовах і він постійно піддається підвищеним навантаженням. На пристрій впливають високі температури, масло, бруд, хімічні речовини.

В якості профілактичного заходу рекомендується не нехтувати своєчасною заміною ременя генератора і перевіркою його натягу. Також важлива і регулярна комплексна діагностика агрегату.

Чи повинен грітися генератор

Генератор, як і будь-який інший робочий агрегат автомобіля повинен нагріватися і це абсолютно нормально! Нагрівається генератор в основному з трьох причин. Перша причина. генератор перебувати поруч з двигуном автомобіля, в процесі роботи двигун нагрівається і тепло передається на генератор. Друга причина від напруги, якщо після запуску ДВС ви включите протитуманні фари, обдув скла, дальнє світло і т.д. піде навантаження на генератор, і він почне грітися. Третя причина несправність генератора, як раз про це ми з вами і поговоримо трохи пізніше

Як бачите, в більшості випадків цілком вважається цілком нормальним нагрів генератора автомобіля. Так як його нормальна робоча температура приблизно дорівнює 60. 70 градусів. Якщо ж генератор гріється сильно, то я рекомендую вам негайно звернутися на СТО.

чому, гріється, генератор, автомобілі

важливі рекомендації

Проблема з генератором автомобіля одна з найпоширеніших. Та й що тут дивуватися. Умови роботи генератора спочатку благополучними не назвеш. На пристрій в процесі активної експлуатації потрапляють масло, бруд, сіль і різні речовини, які надають шкідливу дію. Їх дія посилюється високими температурами, що виникають в підкапотному просторі.

Увага. Експерти наполягають. тримайте фіксатори всіх проводів генеруючого пристрою під шаром мастила. Таким чином, можна буде звести до мінімуму окислення клем на висновках генеруючого пристрою.

Особливу увагу також рекомендують приділяти своєчасному оновленню ременя гена, його натягу. Не можна допускати експлуатацію ГУ з непрацюючою або отсоединенной АКБ.

Примітка. Наприклад, якщо залишити працювати ген без підключеного акумулятора, то це викличе сплеск напруги в бортовій мережі автомобіля, що вже небезпечно для різних електропристроїв, в тому числі і для самого генератора.

Якщо проблема перегріву генератора пов’язана з доданими мостом, то вихід з ладу останнього викликаний якраз такою ситуацією або неправильної діагностикою ГУ.

Часто недосвідчені автомобілісти, перевіряючи генерує пристрій, з’єднують вивідну клему з кузовом автомобіля. Така перевірка на «іскру» призводить до проблеми, так як через діодний міст протікає надто висока напруга, здатне вивести з ладу елементи вузла.

Всі автомобільні генеруючі пристрої об’єднує їх конструктивна схожість. Незалежно від моделей ГУ всі вони схильні до одним і тим же «хвороб», а відповідно, і способам їх «лікування».

Одним з найбільш частих проблем з ГУ, поряд з підвищеним шумом і відсутністю заряду, є якраз його швидке нагрівання.

Вміти діагностувати ГУ своїми силами багато чого варте. Слід навчитися, хоча б проводити первинну діагностику, яка б підтвердила несправність ГУ.

Ось, як рекомендовано перевіряти пристрій:

 • Відкрити капот машини;
 • В першу чергу почати перевірку ременя генератора.

Ремінь перевіряється на цілісність і натяг. Якщо на матеріалі помітні сліди зносу, великі тріщини і взлохмоченность, то це привід для заміни. Поганий ремінь. зайве навантаження на генератор і інші системи автомобіля. Зайве навантаження на генератор. перегрів і швидкий вихід агрегату з ладу.

Що стосується натягу, то і тут схожа ситуація. Слабкий або надто затягнутий ремінь позначається на роботі генератора негативно.

Другий на черзі після ременя. запобіжник, що знаходиться в блоці. Як правило, він буває передбачений автовиробником.

Далі. перевірка на окислення клем АКБ і проводки, що йде на ГУ. Не зайвим буде перевірити роз’єм генеруючого пристрою.

Вищеописані методи допоможуть визначити, чи в порядку електропідключення ГУ, чи цілий ремінь. Однак на цьому перевірка пристрою не закінчується.

 • Включити запалювання;
 • Уважно простежити за індикатором зарядки акумулятора на приборке після запуску двигуна.

Взагалі, якщо індикатор не працює при включеному запалюванні (половина обороту ключа), то можливо сів АКБ, пошкодження самої лампочки-індикатора, порушення проводки. Це ж може свідчити про проблеми з геном: вихід з ладу таблетки (регулятор напруги), обрив в обмотці або знос щіток.

Якщо індикатор продовжує горіти після заводу мотора, то і це свідчить про проблему. вийшов з ладу один або кілька діодів генеруючого пристрою, є замикання в ланцюзі, несправний шків і т.д. Лампочка-індикатор горіти не повинна, так як після запуску забезпечення споживачів струмом покладена не на батарею, а на генератор. Світиться індикатор же говорить про те, що АКБ продовжує живити електроприлади.

Якщо індикатор припиняє світитися тільки після підвищення оборотів двигуна, проблема в слабкому натягу ременя, знос щіток або несправності обмотки статора.

Подальша перевірка генератора вже має на увазі більш детальний і професійне обстеження. Зокрема, слід озброїтися спеціальним вимірювальним приладом: вольтметром або омметром.

 • Знімається напруга з клем-висновків АКБ і з проводки, що йде на ГУ. 14 вольт з гаком. це стандартна напруга без електричних навантажень, 13.6 вольт. якщо підключена оптика і деякі інші споживачі.

Якщо напруга не перевищує значення в 12-13 вольт, навіть після збільшення оборотів двигуна до 1000 об / хв, під сумнів ставиться силовий кабель, що йде на ГУ.

Якщо показники вище норми, то це свідчить про перезаряді АКБ, що апріорі призводить до виходу батареї з ладу.

Перегрів генератора часто буває пов’язаний з підвищеним напругою бортової мережі автомобіля. Причиною цього, як правило, стає несправна батарея. Усередині АКБ відбувається замикання, коротить одна з банок. Це, відповідно, позначається на роботі генератора.

Однозначно, якщо перегрівається ген, слід першочергово перевіряти акумулятор. Часто він просто сідає, наприклад, від роботи потужної акустики. Втрачений запас електричної енергії вимагає поповнення, а що живить АКБ під час роботи двигуна. генератор. Ось він і гріється за короткий проміжок часу, якщо віддає напруга в більших, ніж це повинно бути значних.

Працює на знос, а відповідно, і гріється генерує пристрій через несправного регулятора напруги. Пігулка або шоколадка, як прийнято називати регулятор, контролює напругу, не даючи току надходити у великих кількостях.

Зуміти визначити причину перегріву вкрай важливо. Таким чином, вдасться запобігти повний вихід з ладу генеруючого пристрою, налагодити нормальне електроживлення в мережі.

чому, гріється, генератор, автомобілі

Забудьте про штрафи з камер! Абсолютно легальна новинка. Глушилка камер ГИБДД, приховує ваші номери від камер, які стоять по всіх містах. Детальніше за посиланням.

 • Абсолютно легально (стаття 12.2);
 • Приховує від фото-відеофіксації;
 • Підходить для всіх автомобілів;
 • Працює через роз’єм прикурювача;
 • Не викликає перешкод в радіоприймачі і стільникових телефонах.

Чому гріється шків генератора

Гріється шкиф генератора на автомобілі ВАЗ: в цьому випадку проблем може бути дуже багато ось основні з них:

 • Перетягнув ремені, від цього гріється підшипник.
 • Дотягнув ремені, вони прослизають і нагрівають тертям шків.
 • межвитковое.
 • Замикання в силових ланцюгах, можливо несправний випрямляч.

У будь-якому випадку навіть якщо генеруючі пристрій нове, розберіть його і перевірте на вище зазначені несправності.

Діодний міст

Сильне нагрівання генеруючого пристрою, безумовно, призведе до подальших проблем. Відбувається нагрів з різних причин, але найчастіше вигорають діоди в блоці.

Взагалі, перевіряти діодний міст в таких випадках. обов’язкове справу. Буває, що після перебирання генеруючого пристрою або заміни комплектуючих машини в автосервісі забувають поставити прокладки. Наприклад, під сам випрямний блок. Через це пристрій починає сильно грітися, так як коротить на корпус без захисту (прокладки).

Може бути й таке: розслабляється пайка на діодному мосту. Причину покаже тільки розтин ГУ (генератор). Можлива наявність непропаянних контактів або так званої «сухої» пайки. Не виключено, що недотягнутого клеми або пробитий випрямний блок.

проводка

Якщо мова заходить про перегрів в системі електроживлення то, як не звернути увагу на проводку. В даному випадку рекомендується протестувати всю плюсову косу, прокладену від АКБ до ГУ. Можливо, що десь недостатньо ізоляції і коротить.

На проводці, що йде від батареї до ГУ повинен стояти запобіжник. Коли відбувається пробій діодного моста або інше замикання, виходить з ладу запобіжник, а не плюсової провід. Такий варіант передбачений на деяких вітчизняних моделях (наприклад, ГАЗ).

У будь-якому випадку автовласнику слід шукати причину великого споживання напруги. Так кажуть фахівці, електрики. І в першу чергу діагностують акумулятор.

Як відомо, в процесі роботи двигуна ГУ повинен забезпечувати зарядом АКБ. Якщо на батареї полетіли банки або ще чого, то процес токодачі буде безперервним і в великих кількостях, що апріорі викликає перегрів пристрою.

ПрічінаРешеніе
акумулятор Велике споживання напруги через надмірну віддачі струму, окислення, замикання і вихід з ладу банок Замінити акумулятор, поставити на зарядку
Діодний міст Відсутність прокладки, розслаблення пайки, недотягнутого клем, пробій Перебирання, заміна, ремонт
Підшипники Вихід з ладу переднього, заднього або обох разом Заміна проводки, нова ізоляція
проводка Недостатня ізоляція, коротке замикання Заміна проводки, нова ізоляція

Чому сильно грітися генератор на вазах: причини і способи їх усунення

Сильно гріється генератор, з такою проблемою стикається кожен 10 власник автомобілів ВАЗ і LADA. Насправді не тільки вітчизняний автопром страждає від цієї хвороби, в тому числі і у багатьох іномарок досить часто виникають проблеми з перегрівом генератора.

Якщо на вашому автомобілі нагрівається генератор, то не варто відкладати проблему в довгий ящик, так як вона досить серйозна. Краще відразу звернутися до фахівців для діагностики і подальшого ремонту.

Чому гріється генератор на автомобілі?

Основні причини, через які гріється генератор

Причин, за якими сильно гріється генератор може бути дуже багато. Давайте я вам назву основні:

 • Несправність генератора: вийшов з ладу підшипник, зношений ремінь і т.д.
 • несправність проводки
 • Несправність діодного моста
 • Акумуляторна батарея

У будь-якому з цих випадків нагрівання генеруючого пристрою, безумовно, призведе до подальших проблем.

Основні причини, через які гріється генератор

Причин, за якими сильно гріється генератор може бути дуже багато. Давайте я вам назву основні:

 • Несправність генератора: вийшов з ладу підшипник, зношений ремінь і т.д.
 • несправність проводки
 • Несправність діодного моста
 • Акумуляторна батарея

У будь-якому з цих випадків нагрівання генеруючого пристрою, безумовно, призведе до подальших проблем.

важливі рекомендації

Проблема з генератором автомобіля одна з найпоширеніших. Та й що тут дивуватися. Умови роботи генератора спочатку благополучними не назвеш. На пристрій в процесі активної експлуатації потрапляють масло, бруд, сіль і різні речовини, які надають шкідливу дію. Їх дія посилюється високими температурами, що виникають в підкапотному просторі.

Увага. Експерти наполягають. тримайте фіксатори всіх проводів генеруючого пристрою під шаром мастила. Таким чином, можна буде звести до мінімуму окислення клем на висновках генеруючого пристрою.

Особливу увагу також рекомендують приділяти своєчасному оновленню ременя гена, його натягу. Не можна допускати експлуатацію ГУ з непрацюючою або отсоединенной АКБ.

Примітка. Наприклад, якщо залишити працювати ген без підключеного акумулятора, то це викличе сплеск напруги в бортовій мережі автомобіля, що вже небезпечно для різних електропристроїв, в тому числі і для самого генератора.

Якщо проблема перегріву генератора пов’язана з доданими мостом, то вихід з ладу останнього викликаний якраз такою ситуацією або неправильної діагностикою ГУ.

Часто недосвідчені автомобілісти, перевіряючи генерує пристрій, з’єднують вивідну клему з кузовом автомобіля. Така перевірка на «іскру» призводить до проблеми, так як через діодний міст протікає надто висока напруга, здатне вивести з ладу елементи вузла.

Всі автомобільні генеруючі пристрої об’єднує їх конструктивна схожість. Незалежно від моделей ГУ всі вони схильні до одним і тим же «хвороб», а відповідно, і способам їх «лікування».

Одним з найбільш частих проблем з ГУ, поряд з підвищеним шумом і відсутністю заряду, є якраз його швидке нагрівання.

Вміти діагностувати ГУ своїми силами багато чого варте. Слід навчитися, хоча б проводити первинну діагностику, яка б підтвердила несправність ГУ.

Ось, як рекомендовано перевіряти пристрій:

 • Відкрити капот машини;
 • В першу чергу почати перевірку ременя генератора.

Ремінь перевіряється на цілісність і натяг. Якщо на матеріалі помітні сліди зносу, великі тріщини і взлохмоченность, то це привід для заміни. Поганий ремінь. зайве навантаження на генератор і інші системи автомобіля. Зайве навантаження на генератор. перегрів і швидкий вихід агрегату з ладу.

Що стосується натягу, то і тут схожа ситуація. Слабкий або надто затягнутий ремінь позначається на роботі генератора негативно.

Другий на черзі після ременя. запобіжник, що знаходиться в блоці. Як правило, він буває передбачений автовиробником.

Далі. перевірка на окислення клем АКБ і проводки, що йде на ГУ. Не зайвим буде перевірити роз’єм генеруючого пристрою.

Вищеописані методи допоможуть визначити, чи в порядку електропідключення ГУ, чи цілий ремінь. Однак на цьому перевірка пристрою не закінчується.

 • Включити запалювання;
 • Уважно простежити за індикатором зарядки акумулятора на приборке після запуску двигуна.

Взагалі, якщо індикатор не працює при включеному запалюванні (половина обороту ключа), то можливо сів АКБ, пошкодження самої лампочки-індикатора, порушення проводки. Це ж може свідчити про проблеми з геном: вихід з ладу таблетки (регулятор напруги), обрив в обмотці або знос щіток.

Якщо індикатор продовжує горіти після заводу мотора, то і це свідчить про проблему. вийшов з ладу один або кілька діодів генеруючого пристрою, є замикання в ланцюзі, несправний шків і т.д. Лампочка-індикатор горіти не повинна, так як після запуску забезпечення споживачів струмом покладена не на батарею, а на генератор. Світиться індикатор же говорить про те, що АКБ продовжує живити електроприлади.

Якщо індикатор припиняє світитися тільки після підвищення оборотів двигуна, проблема в слабкому натягу ременя, знос щіток або несправності обмотки статора.

Подальша перевірка генератора вже має на увазі більш детальний і професійне обстеження. Зокрема, слід озброїтися спеціальним вимірювальним приладом: вольтметром або омметром.

 • Знімається напруга з клем-висновків АКБ і з проводки, що йде на ГУ. 14 вольт з гаком. це стандартна напруга без електричних навантажень, 13.6 вольт. якщо підключена оптика і деякі інші споживачі.

Якщо напруга не перевищує значення в 12-13 вольт, навіть після збільшення оборотів двигуна до 1000 об / хв, під сумнів ставиться силовий кабель, що йде на ГУ.

Якщо показники вище норми, то це свідчить про перезаряді АКБ, що апріорі призводить до виходу батареї з ладу.

Перегрів генератора часто буває пов’язаний з підвищеним напругою бортової мережі автомобіля. Причиною цього, як правило, стає несправна батарея. Усередині АКБ відбувається замикання, коротить одна з банок. Це, відповідно, позначається на роботі генератора.

Однозначно, якщо перегрівається ген, слід першочергово перевіряти акумулятор. Часто він просто сідає, наприклад, від роботи потужної акустики. Втрачений запас електричної енергії вимагає поповнення, а що живить АКБ під час роботи двигуна. генератор. Ось він і гріється за короткий проміжок часу, якщо віддає напруга в більших, ніж це повинно бути значних.

Працює на знос, а відповідно, і гріється генерує пристрій через несправного регулятора напруги. Пігулка або шоколадка, як прийнято називати регулятор, контролює напругу, не даючи току надходити у великих кількостях.

Зуміти визначити причину перегріву вкрай важливо. Таким чином, вдасться запобігти повний вихід з ладу генеруючого пристрою, налагодити нормальне електроживлення в мережі.

Забудьте про штрафи з камер! Абсолютно легальна новинка. Глушилка камер ГИБДД, приховує ваші номери від камер, які стоять по всіх містах. Детальніше за посиланням.

 • Абсолютно легально (стаття 12.2);
 • Приховує від фото-відеофіксації;
 • Підходить для всіх автомобілів;
 • Працює через роз’єм прикурювача;
 • Не викликає перешкод в радіоприймачі і стільникових телефонах.

Чи повинен грітися генератор

Генератор, як і будь-який інший робочий агрегат автомобіля повинен нагріватися і це абсолютно нормально! Нагрівається генератор в основному з трьох причин. Перша причина. генератор перебувати поруч з двигуном автомобіля, в процесі роботи двигун нагрівається і тепло передається на генератор. Друга причина від напруги, якщо після запуску ДВС ви включите протитуманні фари, обдув скла, дальнє світло і т.д. піде навантаження на генератор, і він почне грітися. Третя причина несправність генератора, як раз про це ми з вами і поговоримо трохи пізніше

Як бачите, в більшості випадків цілком вважається цілком нормальним нагрів генератора автомобіля. Так як його нормальна робоча температура приблизно дорівнює 60. 70 градусів. Якщо ж генератор гріється сильно, то я рекомендую вам негайно звернутися на СТО.

Чому гріється генератор на автомобілі?

проводка

Якщо мова заходить про перегрів в системі електроживлення то, як не звернути увагу на проводку. В даному випадку рекомендується протестувати всю плюсову косу, прокладену від АКБ до ГУ. Можливо, що десь недостатньо ізоляції і коротить.

На проводці, що йде від батареї до ГУ повинен стояти запобіжник. Коли відбувається пробій діодного моста або інше замикання, виходить з ладу запобіжник, а не плюсової провід. Такий варіант передбачений на деяких вітчизняних моделях (наприклад, ГАЗ).

У будь-якому випадку автовласнику слід шукати причину великого споживання напруги. Так кажуть фахівці, електрики. І в першу чергу діагностують акумулятор.

Як відомо, в процесі роботи двигуна ГУ повинен забезпечувати зарядом АКБ. Якщо на батареї полетіли банки або ще чого, то процес токодачі буде безперервним і в великих кількостях, що апріорі викликає перегрів пристрою.

ПрічінаРешеніе
акумулятор Велике споживання напруги через надмірну віддачі струму, окислення, замикання і вихід з ладу банок Замінити акумулятор, поставити на зарядку
Діодний міст Відсутність прокладки, розслаблення пайки, недотягнутого клем, пробій Перебирання, заміна, ремонт
Підшипники Вихід з ладу переднього, заднього або обох разом Заміна проводки, нова ізоляція
проводка Недостатня ізоляція, коротке замикання Заміна проводки, нова ізоляція

Чому гріється генератор на машині: через що він сильно нагрівається

Причини перегріву генератора

Чому гріється генератор на машині аж до такої міри, що і доторкнутися неможливо? Заряд в нормі, ніяких видимих ​​проблем не помічено. Як правило, нагрівається ген за двадцять хвилин роботи. У чому криється причина?

Чи нормально це, щоб новий генератор нагрівався до 90-100 градусів чи ні? Так, якщо проїзд без зупинки багато кілометрів, то і до мотора, і до інших вузлів під капот не доторкнешся, настільки вони будуть гарячими. Генерує пристрій виробляє струми в районі 100-110 ампер. При такій напрузі і порівняно малих габаритах ГУ, а також відсутності належного охолодження. перегрів обгрунтований.

Однак сильне нагрівання вже через 15-20 хвилин при порівняно холодному моторі, це не є норма. Зрозуміло, що він викликаний надмірними навантаженнями, а якщо ще запах горілого додається, то проблема в наявності.

Примітно, що багато хто відзначає при цьому характерне дзижчання.

Сильно гріється генератор. що робити?

Проблема з генератором автомобіля одна з найпоширеніших. Та й що тут дивуватися. Умови роботи генератора спочатку благополучними не назвеш. На пристрій в процесі активної експлуатації потрапляють масло, бруд, сіль і різні речовини, які надають шкідливу дію. Їх дія посилюється високими температурами, що виникають в підкапотному просторі.

Всі автомобільні генеруючі пристрої об’єднує їх конструктивна схожість. Незалежно від моделей ГУ всі вони схильні до одним і тим же «хвороб», а відповідно, і способам їх «лікування».

Одним з найбільш частих проблем з ГУ, поряд з підвищеним шумом і відсутністю заряду, є якраз його швидке нагрівання.

Вміти діагностувати ГУ своїми силами багато чого варте. Слід навчитися, хоча б проводити первинну діагностику, яка б підтвердила несправність ГУ.

Ось, як рекомендовано перевіряти пристрій:

 • Відкрити капот машини;
 • В першу чергу почати перевірку ременя генератора.

Ремінь перевіряється на цілісність і натяг. Якщо на матеріалі помітні сліди зносу, великі тріщини і взлохмоченность, то це привід для заміни. Поганий ремінь. зайве навантаження на генератор і інші системи автомобіля. Зайве навантаження на генератор. перегрів і швидкий вихід агрегату з ладу.

Що стосується натягу, то і тут схожа ситуація. Слабкий або надто затягнутий ремінь позначається на роботі генератора негативно.

Другий на черзі після ременя. запобіжник, що знаходиться в блоці. Як правило, він буває передбачений автовиробником.

Далі. перевірка на окислення клем АКБ і проводки, що йде на ГУ. Не зайвим буде перевірити роз’єм генеруючого пристрою.

Вищеописані методи допоможуть визначити, чи в порядку електропідключення ГУ, чи цілий ремінь. Однак на цьому перевірка пристрою не закінчується.

 • Включити запалювання;
 • Уважно простежити за індикатором зарядки акумулятора на приборке після запуску двигуна.

Взагалі, якщо індикатор не працює при включеному запалюванні (половина обороту ключа), то можливо сів АКБ, пошкодження самої лампочки-індикатора, порушення проводки. Це ж може свідчити про проблеми з геном: вихід з ладу таблетки (регулятор напруги), обрив в обмотці або знос щіток.

Якщо індикатор продовжує горіти після заводу мотора, то і це свідчить про проблему. вийшов з ладу один або кілька діодів генеруючого пристрою, є замикання в ланцюзі, несправний шків і т.д. Лампочка-індикатор горіти не повинна, так як після запуску забезпечення споживачів струмом покладена не на батарею, а на генератор. Світиться індикатор же говорить про те, що АКБ продовжує живити електроприлади.

важливі рекомендації

Проблема з генератором автомобіля одна з найпоширеніших. Та й що тут дивуватися. Умови роботи генератора спочатку благополучними не назвеш. На пристрій в процесі активної експлуатації потрапляють масло, бруд, сіль і різні речовини, які надають шкідливу дію. Їх дія посилюється високими температурами, що виникають в підкапотному просторі.

Увага. Експерти наполягають. тримайте фіксатори всіх проводів генеруючого пристрою під шаром мастила. Таким чином, можна буде звести до мінімуму окислення клем на висновках генеруючого пристрою.

Генератор перегревается. Ford kuga.

Особливу увагу також рекомендують приділяти своєчасному оновленню ременя гена, його натягу. Не можна допускати експлуатацію ГУ з непрацюючою або отсоединенной АКБ.

Примітка. Наприклад, якщо залишити працювати ген без підключеного акумулятора, то це викличе сплеск напруги в бортовій мережі автомобіля, що вже небезпечно для різних електропристроїв, в тому числі і для самого генератора.

Якщо проблема перегріву генератора пов’язана з доданими мостом, то вихід з ладу останнього викликаний якраз такою ситуацією або неправильної діагностикою ГУ.

Часто недосвідчені автомобілісти, перевіряючи генерує пристрій, з’єднують вивідну клему з кузовом автомобіля. Така перевірка на «іскру» призводить до проблеми, так як через діодний міст протікає надто висока напруга, здатне вивести з ладу елементи вузла.

Всі автомобільні генеруючі пристрої об’єднує їх конструктивна схожість. Незалежно від моделей ГУ всі вони схильні до одним і тим же «хвороб», а відповідно, і способам їх «лікування».

Одним з найбільш частих проблем з ГУ, поряд з підвищеним шумом і відсутністю заряду, є якраз його швидке нагрівання.

Вміти діагностувати ГУ своїми силами багато чого варте. Слід навчитися, хоча б проводити первинну діагностику, яка б підтвердила несправність ГУ.

Ось, як рекомендовано перевіряти пристрій:

 • Відкрити капот машини;
 • В першу чергу почати перевірку ременя генератора.

Ремінь перевіряється на цілісність і натяг. Якщо на матеріалі помітні сліди зносу, великі тріщини і взлохмоченность, то це привід для заміни. Поганий ремінь. зайве навантаження на генератор і інші системи автомобіля. Зайве навантаження на генератор. перегрів і швидкий вихід агрегату з ладу.

Що стосується натягу, то і тут схожа ситуація. Слабкий або надто затягнутий ремінь позначається на роботі генератора негативно.

Другий на черзі після ременя. запобіжник, що знаходиться в блоці. Як правило, він буває передбачений автовиробником.

Далі. перевірка на окислення клем АКБ і проводки, що йде на ГУ. Не зайвим буде перевірити роз’єм генеруючого пристрою.

Вищеописані методи допоможуть визначити, чи в порядку електропідключення ГУ, чи цілий ремінь. Однак на цьому перевірка пристрою не закінчується.

 • Включити запалювання;
 • Уважно простежити за індикатором зарядки акумулятора на приборке після запуску двигуна.

Взагалі, якщо індикатор не працює при включеному запалюванні (половина обороту ключа), то можливо сів АКБ, пошкодження самої лампочки-індикатора, порушення проводки. Це ж може свідчити про проблеми з геном: вихід з ладу таблетки (регулятор напруги), обрив в обмотці або знос щіток.

Якщо індикатор продовжує горіти після заводу мотора, то і це свідчить про проблему. вийшов з ладу один або кілька діодів генеруючого пристрою, є замикання в ланцюзі, несправний шків і т.д. Лампочка-індикатор горіти не повинна, так як після запуску забезпечення споживачів струмом покладена не на батарею, а на генератор. Світиться індикатор же говорить про те, що АКБ продовжує живити електроприлади.

Якщо індикатор припиняє світитися тільки після підвищення оборотів двигуна, проблема в слабкому натягу ременя, знос щіток або несправності обмотки статора.

Подальша перевірка генератора вже має на увазі більш детальний і професійне обстеження. Зокрема, слід озброїтися спеціальним вимірювальним приладом: вольтметром або омметром.

 • Знімається напруга з клем-висновків АКБ і з проводки, що йде на ГУ. 14 вольт з гаком. це стандартна напруга без електричних навантажень, 13.6 вольт. якщо підключена оптика і деякі інші споживачі.

Якщо напруга не перевищує значення в 12-13 вольт, навіть після збільшення оборотів двигуна до 1000 об / хв, під сумнів ставиться силовий кабель, що йде на ГУ.

Якщо показники вище норми, то це свідчить про перезаряді АКБ, що апріорі призводить до виходу батареї з ладу.

Перегрів генератора часто буває пов’язаний з підвищеним напругою бортової мережі автомобіля. Причиною цього, як правило, стає несправна батарея. Усередині АКБ відбувається замикання, коротить одна з банок. Це, відповідно, позначається на роботі генератора.

Однозначно, якщо перегрівається ген, слід першочергово перевіряти акумулятор. Часто він просто сідає, наприклад, від роботи потужної акустики. Втрачений запас електричної енергії вимагає поповнення, а що живить АКБ під час роботи двигуна. генератор. Ось він і гріється за короткий проміжок часу, якщо віддає напруга в більших, ніж це повинно бути значних.

Працює на знос, а відповідно, і гріється генерує пристрій через несправного регулятора напруги. Пігулка або шоколадка, як прийнято називати регулятор, контролює напругу, не даючи току надходити у великих кількостях.

Зуміти визначити причину перегріву вкрай важливо. Таким чином, вдасться запобігти повний вихід з ладу генеруючого пристрою, налагодити нормальне електроживлення в мережі.

Забудьте про штрафи з камер! Абсолютно легальна новинка. Глушилка камер ГИБДД, приховує ваші номери від камер, які стоять по всіх містах. Детальніше за посиланням.

 • Абсолютно легально (стаття 12.2);
 • Приховує від фото-відеофіксації;
 • Підходить для всіх автомобілів;
 • Працює через роз’єм прикурювача;
 • Не викликає перешкод в радіоприймачі і стільникових телефонах.

Якщо горить сигнал «немає зарядки»

Лампочка-індикатор. це теж елемент ланцюга збудження генератора практично у всіх європейських іномарках. До включення двигуна світіння індикатора говорить про те, що ланцюг справна. В цей ланцюг включені реле-регулятор і генераторний ротор. Якщо відбувається коротке замикання в ключовому транзисторі реле, виникає перезаряд, і лампочка не горить, а про проблему можна дізнатися хіба що по киплячого акумулятора.

Якщо стався пробій на обрив, індикатор знову-таки не горить. ланцюг розімкнути. Тому палаюча лампочка може означати як справність реле-регулятора, так і неполадки зі статором або доданими мостом. Це має місце в більшості генераторів виробництва європейських компаній: Valeo, Bosch, Delco Remy. У японських і американських машин. дещо інша схема.

Тому на будь-якому автомобілі краще всього використовувати для перевірки реле спеціальні тестові прилади.

Діодний міст

Сильне нагрівання генеруючого пристрою, безумовно, призведе до подальших проблем. Відбувається нагрів з різних причин, але найчастіше вигорають діоди в блоці.

Взагалі, перевіряти діодний міст в таких випадках. обов’язкове справу. Буває, що після перебирання генеруючого пристрою або заміни комплектуючих машини в автосервісі забувають поставити прокладки. Наприклад, під сам випрямний блок. Через це пристрій починає сильно грітися, так як коротить на корпус без захисту (прокладки).

Може бути й таке: розслабляється пайка на діодному мосту. Причину покаже тільки розтин ГУ (генератор). Можлива наявність непропаянних контактів або так званої «сухої» пайки. Не виключено, що недотягнутого клеми або пробитий випрямний блок.

Чи повинен грітися генератор

Генератор, як і будь-який інший робочий агрегат автомобіля повинен нагріватися і це абсолютно нормально! Нагрівається генератор в основному з трьох причин. Перша причина. генератор перебувати поруч з двигуном автомобіля, в процесі роботи двигун нагрівається і тепло передається на генератор. Друга причина від напруги, якщо після запуску ДВС ви включите протитуманні фари, обдув скла, дальнє світло і т.д. піде навантаження на генератор, і він почне грітися. Третя причина несправність генератора, як раз про це ми з вами і поговоримо трохи пізніше

Як бачите, в більшості випадків цілком вважається цілком нормальним нагрів генератора автомобіля. Так як його нормальна робоча температура приблизно дорівнює 60. 70 градусів. Якщо ж генератор гріється сильно, то я рекомендую вам негайно звернутися на СТО.

експлуатаційні причини

Перевантаження машини може запросто призвести до перегріву двигуна. Як і погіршилася аеродинаміка при перевезенні об’ємного вантажу на даху. Ще один варіант. рух по важкому бездоріжжю (колія, пісок).

Експлуатація в гірських умовах погіршує температурний режим двигуна відразу з двох причин: зростає навантаження на двигун і знижується щільність охолоджуючого радіатор повітря.

Додаткове навантаження на двигун і, отже, перегрів можуть викликати несправності в ходовій або трансмісії, що утрудняють рух автомобіля: «прихоплюють» гальма, приспущені шини, порушені кути установки коліс, пробуксовує зчеплення або гідротрансформатор.

Підшипники

«Накривається» передній або задній підшипник. Звідси виникає перегрів корпусу ГУ, і одночасно пробою ізоляції обмотки.

Перевірити роботу підшипників можна так. Взятися за шків і спробувати покрутити (зняти перед цим ремінь). Якщо обертатися буде туго, однозначно справа в підшипнику, тому й перегрів.

При перевірці статора на справність потрібно:

Від’єднати його висновки від діодного моста. На статорі не повинно бути ніяких зовнішніх пошкоджень, слідів горіння, окислення. При перевірці агрегату тестером прилад повинен показувати опір більш 20МОм. Показник менше 50кОм означає, що статор відпрацював весь свій ресурс.

При перевірці на обрив обмотки статора, використовуйте батарею і спеціальну контрольну лампу. При цьому пам’ятайте, що існує два способи намотування статора. трикутником і зіркою.

Простий тестер не годиться для перевірки наявності короткозамкнених витків в обмотці статора. використовуйте дефектоскоп.

проводка

Якщо мова заходить про перегрів в системі електроживлення то, як не звернути увагу на проводку. В даному випадку рекомендується протестувати всю плюсову косу, прокладену від АКБ до ГУ. Можливо, що десь недостатньо ізоляції і коротить.

На проводці, що йде від батареї до ГУ повинен стояти запобіжник. Коли відбувається пробій діодного моста або інше замикання, виходить з ладу запобіжник, а не плюсової провід. Такий варіант передбачений на деяких вітчизняних моделях (наприклад, ГАЗ).

У будь-якому випадку автовласнику слід шукати причину великого споживання напруги. Так кажуть фахівці, електрики. І в першу чергу діагностують акумулятор.

Як відомо, в процесі роботи двигуна ГУ повинен забезпечувати зарядом АКБ. Якщо на батареї полетіли банки або ще чого, то процес токодачі буде безперервним і в великих кількостях, що апріорі викликає перегрів пристрою.

ПрічінаРешеніе
акумулятор Велике споживання напруги через надмірну віддачі струму, окислення, замикання і вихід з ладу банок Замінити акумулятор, поставити на зарядку
Діодний міст Відсутність прокладки, розслаблення пайки, недотягнутого клем, пробій Перебирання, заміна, ремонт
Підшипники Вихід з ладу переднього, заднього або обох разом Заміна проводки, нова ізоляція
проводка Недостатня ізоляція, коротке замикання Заміна проводки, нова ізоляція

Підшипники

«Накривається» передній або задній підшипник. Звідси виникає перегрів корпусу ГУ, і одночасно пробою ізоляції обмотки.

Перевірити роботу підшипників можна так. Взятися за шків і спробувати покрутити (зняти перед цим ремінь). Якщо обертатися буде туго, однозначно справа в підшипнику, тому й перегрів.

При перевірці статора на справність потрібно:

Від’єднати його висновки від діодного моста. На статорі не повинно бути ніяких зовнішніх пошкоджень, слідів горіння, окислення. При перевірці агрегату тестером прилад повинен показувати опір більш 20МОм. Показник менше 50кОм означає, що статор відпрацював весь свій ресурс. При перевірці на обрив обмотки статора, використовуйте батарею і спеціальну контрольну лампу. При цьому пам’ятайте, що існує два способи намотування статора. трикутником і зіркою. Простий тестер не годиться для перевірки наявності короткозамкнених витків в обмотці статора. використовуйте дефектоскоп.

важливі рекомендації

Проблема з генератором автомобіля одна з найпоширеніших. Та й що тут дивуватися. Умови роботи генератора спочатку благополучними не назвеш. На пристрій в процесі активної експлуатації потрапляють масло, бруд, сіль і різні речовини, які надають шкідливу дію. Їх дія посилюється високими температурами, що виникають в підкапотному просторі.

Увага. Експерти наполягають. тримайте фіксатори всіх проводів генеруючого пристрою під шаром мастила. Таким чином, можна буде звести до мінімуму окислення клем на висновках генеруючого пристрою.

Особливу увагу також рекомендують приділяти своєчасному оновленню ременя гена, його натягу. Не можна допускати експлуатацію ГУ з непрацюючою або отсоединенной АКБ.

Примітка. Наприклад, якщо залишити працювати ген без підключеного акумулятора, то це викличе сплеск напруги в бортовій мережі автомобіля, що вже небезпечно для різних електропристроїв, в тому числі і для самого генератора.

Якщо проблема перегріву генератора пов’язана з доданими мостом, то вихід з ладу останнього викликаний якраз такою ситуацією або неправильної діагностикою ГУ.

Часто недосвідчені автомобілісти, перевіряючи генерує пристрій, з’єднують вивідну клему з кузовом автомобіля. Така перевірка на «іскру» призводить до проблеми, так як через діодний міст протікає надто висока напруга, здатне вивести з ладу елементи вузла.

Всі автомобільні генеруючі пристрої об’єднує їх конструктивна схожість. Незалежно від моделей ГУ всі вони схильні до одним і тим же «хвороб», а відповідно, і способам їх «лікування».

чому, гріється, генератор, автомобілі

Одним з найбільш частих проблем з ГУ, поряд з підвищеним шумом і відсутністю заряду, є якраз його швидке нагрівання.

Вміти діагностувати ГУ своїми силами багато чого варте. Слід навчитися, хоча б проводити первинну діагностику, яка б підтвердила несправність ГУ.

Ось, як рекомендовано перевіряти пристрій:

Ремінь перевіряється на цілісність і натяг. Якщо на матеріалі помітні сліди зносу, великі тріщини і взлохмоченность, то це привід для заміни. Поганий ремінь. зайве навантаження на генератор і інші системи автомобіля. Зайве навантаження на генератор. перегрів і швидкий вихід агрегату з ладу.

Що стосується натягу, то і тут схожа ситуація. Слабкий або надто затягнутий ремінь позначається на роботі генератора негативно.

Другий на черзі після ременя. запобіжник, що знаходиться в блоці. Як правило, він буває передбачений автовиробником.

Далі. перевірка на окислення клем АКБ і проводки, що йде на ГУ. Не зайвим буде перевірити роз’єм генеруючого пристрою.

Вищеописані методи допоможуть визначити, чи в порядку електропідключення ГУ, чи цілий ремінь. Однак на цьому перевірка пристрою не закінчується.

 • Включити запалювання;
 • Уважно простежити за індикатором зарядки акумулятора на приборке після запуску двигуна.

Взагалі, якщо індикатор не працює при включеному запалюванні (половина обороту ключа), то можливо сів АКБ, пошкодження самої лампочки-індикатора, порушення проводки. Це ж може свідчити про проблеми з геном: вихід з ладу таблетки (регулятор напруги), обрив в обмотці або знос щіток.

Якщо індикатор продовжує горіти після заводу мотора, то і це свідчить про проблему. вийшов з ладу один або кілька діодів генеруючого пристрою, є замикання в ланцюзі, несправний шків і т.д. Лампочка-індикатор горіти не повинна, так як після запуску забезпечення споживачів струмом покладена не на батарею, а на генератор. Світиться індикатор же говорить про те, що АКБ продовжує живити електроприлади.

Якщо індикатор припиняє світитися тільки після підвищення оборотів двигуна, проблема в слабкому натягу ременя, знос щіток або несправності обмотки статора.

Подальша перевірка генератора вже має на увазі більш детальний і професійне обстеження. Зокрема, слід озброїтися спеціальним вимірювальним приладом: вольтметром або омметром.

 • Знімається напруга з клем-висновків АКБ і з проводки, що йде на ГУ. 14 вольт з гаком. це стандартна напруга без електричних навантажень, 13.6 вольт. якщо підключена оптика і деякі інші споживачі.

Якщо напруга не перевищує значення в 12-13 вольт, навіть після збільшення оборотів двигуна до 1000 об / хв, під сумнів ставиться силовий кабель, що йде на ГУ.

Генератор автомобильный греется,гудит.Это нормально?

Якщо показники вище норми, то це свідчить про перезаряді АКБ, що апріорі призводить до виходу батареї з ладу.

Перегрів генератора часто буває пов’язаний з підвищеним напругою бортової мережі автомобіля. Причиною цього, як правило, стає несправна батарея. Усередині АКБ відбувається замикання, коротить одна з банок. Це, відповідно, позначається на роботі генератора.

Однозначно, якщо перегрівається ген, слід першочергово перевіряти акумулятор. Часто він просто сідає, наприклад, від роботи потужної акустики. Втрачений запас електричної енергії вимагає поповнення, а що живить АКБ під час роботи двигуна. генератор. Ось він і гріється за короткий проміжок часу, якщо віддає напруга в більших, ніж це повинно бути значних.

Працює на знос, а відповідно, і гріється генерує пристрій через несправного регулятора напруги. Пігулка або шоколадка, як прийнято називати регулятор, контролює напругу, не даючи току надходити у великих кількостях.

Зуміти визначити причину перегріву вкрай важливо. Таким чином, вдасться запобігти повний вихід з ладу генеруючого пристрою, налагодити нормальне електроживлення в мережі.

Забудьте про штрафи з камер! Абсолютно легальна новинка. Глушилка камер ГИБДД, приховує ваші номери від камер, які стоять по всіх містах. Детальніше за посиланням.

 • Абсолютно легально (стаття 12.2);
 • Приховує від фото-відеофіксації;
 • Підходить для всіх автомобілів;
 • Працює через роз’єм прикурювача;
 • Не викликає перешкод в радіоприймачі і стільникових телефонах.

проводка

Якщо мова заходить про перегрів в системі електроживлення то, як не звернути увагу на проводку. В даному випадку рекомендується протестувати всю плюсову косу, прокладену від АКБ до ГУ. Можливо, що десь недостатньо ізоляції і коротить.

На проводці, що йде від батареї до ГУ повинен стояти запобіжник. Коли відбувається пробій діодного моста або інше замикання, виходить з ладу запобіжник, а не плюсової провід. Такий варіант передбачений на деяких вітчизняних моделях (наприклад, ГАЗ).

У будь-якому випадку автовласнику слід шукати причину великого споживання напруги. Так кажуть фахівці, електрики. І в першу чергу діагностують акумулятор.

Як відомо, в процесі роботи двигуна ГУ повинен забезпечувати зарядом АКБ. Якщо на батареї полетіли банки або ще чого, то процес токодачі буде безперервним і в великих кількостях, що апріорі викликає перегрів пристрою.

ПрічінаРешеніе
акумулятор Велике споживання напруги через надмірну віддачі струму, окислення, замикання і вихід з ладу банок Замінити акумулятор, поставити на зарядку
Діодний міст Відсутність прокладки, розслаблення пайки, недотягнутого клем, пробій Перебирання, заміна, ремонт
Підшипники Вихід з ладу переднього, заднього або обох разом Заміна проводки, нова ізоляція
проводка Недостатня ізоляція, коротке замикання Заміна проводки, нова ізоляція

Чому гріється генератор на машині?

Дуже сильно нагрівається працює генератор

Генератор розташований поруч з двигуном, тому частково нагрівається ще й від нього. Робоча температура генератора лежить в діапазоні від 60 до 90 градусів. Генератор гріється сильніше, якщо на нього йде додаткове навантаження. включений дальнє світло, підігрів, кондиціонер. Зрозуміло, перегрів шкідливий для генератора. Однак для потужних агрегатів температура в 90 градусів може вважатися нормою.

Діодний міст

Сильне нагрівання генеруючого пристрою, безумовно, призведе до подальших проблем. Відбувається нагрів з різних причин, але найчастіше вигорають діоди в блоці.

Взагалі, перевіряти діодний міст в таких випадках. обов’язкове справу. Буває, що після перебирання генеруючого пристрою або заміни комплектуючих машини в автосервісі забувають поставити прокладки. Наприклад, під сам випрямний блок. Через це пристрій починає сильно грітися, так як коротить на корпус без захисту (прокладки).

Може бути й таке: розслабляється пайка на діодному мосту. Причину покаже тільки розтин ГУ (генератор). Можлива наявність непропаянних контактів або так званої «сухої» пайки. Не виключено, що недотягнутого клеми або пробитий випрямний блок.