Заміна ременя ГРМ К4М 16 клапанів Largus

Який ремінь придбати

На «ходимость» зубчастого ременя в приводі ГРМ впливає якість його виготовлення. Торгові мережі пропонують великий асортимент ременів, але найкращим варіантом буде придбання вироби від компанії Gates. А також непогано себе показала в справі продукція компаній Bosch, Pilenga, Dayco, деяких інших. Важливо правильно відрізнити продукцію відомих виробників від підробок.

Коли міняти ремінь ГРМ на Ларгус?

Ремінна передача пов’язує між собою вали рухової системи. Виробник обіцяє, що ремінь прослужить 60 000 км. Цілком можливо, що так воно і є насправді, але необхідність позапланової заміни ременя виключати також не можна. А ремінь цілком може зноситися раніше покладеного йому терміну, чому можуть сприяти ряд причин. Основний з них є агресивна манера їзди, яку, на жаль, практикують деякі водії. Підвищені навантаження також зношують ремінь завчасно. Не можна не сказати і про неправильне встановлення ременя. Це теж цілком може позначитися на його ранньому зносі. На ремені є стрілки, що вказують напрямок руху. Саме за цим напрямком і потрібно його встановлювати, інакше, що знаходяться на внутрішній стороні, зуби дуже швидко зітруться. Але подібні покажчики є не на всіх ременях.

Ще однією причиною передчасного зносу може стати перебіг масла. Воно роз’їдає гуму, з якої, власне, і зроблений ремінь. Причиною цього є протікає сальник. Тоді його краще змінити разом з ременем. Сальники взагалі краще теж міняти, навіть якщо вони ще тримають робочу рідину. Просто, через деякий час вони перестануть зберігати герметичність, і тоді вже через необхідність їх заміни доведеться розбирати весь механізм. Разом з сальниками потрібно замінити і прокладки. А ось натяжна і проміжний ролики слід міняти тільки в міру необхідності (поява люфту).

Якщо ремінь не буде вчасно замінений, він може обірватися. Після цього синхронізація роботи валів перестане виконуватися, клапани ударятся про поршні, що послужить причиною деформації і тих, і інших. Постраждають від цього і циліндри, тому до такого краще не доводити. Щоб такої серйозної поломки не сталося, необхідно хоч іноді заглядати під капот з метою проведення аналізу стану пасової передачі та інших деталей вузла газорозподілу.

ременя, клапан, largus

А ось наявність яких дефектів буде свідчити про те, що ремінна передача потребує заміни:

 • поверхня виглядає явно зношеної;
 • наявність тріщин і здуття;
 • матеріал почав розшаровуватися;
 • зуби сточити;
 • на торцях видно окремі нитки;
 • ремінь розтягнувся;
 • на поверхні видно масляні патьоки.

Якщо будуть виявлені подібні дефекти, ремінь потрібно міняти однозначно. Для проведення роботи можна запросити помічника, хоча цілком можна впоратися і самостійно, якщо, звичайно, вже є деякий досвід. Щоб роботи були проведені успішно, потрібно заздалегідь підготувати все необхідне. витратні матеріали та інструменти. Набір інструментів стандартний, нічого особливого вам не буде потрібно. Купуйте витратні матеріали тільки в перевірених торгових точках, не звертайтеся до приватних торговців, так як вони можуть підсунути неякісний, вже вживане виріб.

Процедура заміни на К4М

Заміну рекомендується виконувати на підйомнику або при наявності оглядової канави, т. К. Багато елементів доводиться знімати з нижньої частини машини. Крім набору гайкових ключів і головок, знадобиться набір спеціальних ключів типу Torx. І також потрібен автомобільний домкрат, противідкатні колодки, надійні підставки під кузов машини. Потрібна буде підставка під картер двигуна, т. К. Доведеться знімати опору силового агрегату.

У разі відсутності досвіду заміни рекомендуємо звернутися в автосервіс.

А також потрібно придбати фіксатор коленвала для цього двигуна (орієнтовна вартість становить 400 р.)

Заміна ременя ГРМ на LADA Largus буде виконуватися приблизно таким чином:

 • Автомобіль встановлюють на місці проведення роботи, затягують ручне гальмо, встановлюють противідкатні колодки.
 • На правому передньому колесі слід зірвати колісні болти, після чого підняти праву сторону машини, зняти колесо.
 • Доступу до двигуна заважає захисний щиток, розташований на бризковики правого колісної ніші, який потрібно демонтувати.
 • Тепер можна зняти ремінь приводу генераторної установки. Натяг приводу здійснюється автоматичним натяжним пристроєм. Щоб послабити натяг ременя потрібно накидний ключ на «13» одягнути на головку болта кріплення натяжної ролика і повернути його вліво вгору. Після цього ремінь легко знімається зі шківів.
 • В процесі роботи доведеться зупиняти колінчастий вал двигуна, тому відвертають болт кріплення заглушки колінчастого вала ключем внутрішній Торекс Е14.
 • Далі силовий агрегат опускають на опору, яку встановлюють на ребра піддону картера двигуна.
 • Подальшому процесу заважає права опора двигуна, яку слід зняти. Для цього від’єднують два шланга поверх опори, потім головкою на «16» вивертають шість болтів. Далі виймають опору двигуна з моторного відсіку.
 • Надалі доведеться мати доступ до заглушок на розподільних валах з правого боку мотора, доступ до них обмежує ресивер для повітря. Зняти його легко, досить видалити гумку його кріплення, відвести трос газу, ресивер знімається.
 • Розподільні вали закриті заглушками, які видаляють. Потужною викруткою протикають заглушку в центрі і витягують з свого місця. На місце після закінчення робіт встановлюють нові заглушки.
 • Ключем на «18» з подовжувачем провертають колінчастий вал до тих пір, поки прорізи на втулках розподільних валів не займуть строго горизонтальне положення.
 • Коли це буде досягнуто, можна ставити фіксатор коленвала. Для цього є пристосування для клонували.
 • Його рукою загвинчують до упора в отвір заглушки колінчастого вала, після чого повертають до кінця вал.
 • Далі слід спеціальним пристосуванням застопорити обидва розподільних вала. Пластини його вставляють в прорізи на втулках розподілвалів.

Обов’язково надійно зафіксувати маховик. При ослабленні фіксації можливі пошкодження двигуна.

 • Відгвинчують вертикальний важіль навпроти шківа коленвала, далі знімають сам шків. Знадобитися ключ на «18» з подовжувачем.
 • Знімається пластиковий захист зубчастого ременя, яка кріпиться до блоку циліндрів чотирма болтами на «8». Кришка при знятті йде вниз.
 • Далі знімають верхню металеву кришку. Її кріплення здійснений трьома болтами і двома гайками на «13». Нижній правий болт знімається разом з кришкою. Не втрачайте на шпильках розпірні втулки.
 • Натяжна ролик затягнуть болтом на «13» який звільняють, тим самим знімається натяг зубчастого ременя. Після цього знімають ремінь зі всіх шківів.
 • Натяжна ролик знімають разом з напрямних, який затягнутий ТОРЕКС на «50».
 • Тепер знімають шестерню коленвала, оглядають її і шківи на розподільних валах, очищають їх, продувають стисненим повітрям. Перевіряють справність насоса охолоджуючої рідини.
 • Збірку починають з установки роликів. Натяжна ролик має виступ, який повинен потрапити в поглиблення блоку циліндрів, що направляє повинен бути встановлений разом з втулкою.
 • Установку нового зубчастого ременя починають зі шківів распредвалов, далі йдуть ролики, помпа. Перед установкою ременя і шківа коленвала переконуються, що він впирається в гвинт.
 • Якщо все в повному порядку, тоді шків коленвала ставлять на своє місце одночасно з зубчастим ременем. Після установки шківа знову переконуються в тому, що він впирається в фіксатор.
 • Натягують ремінь натяжним роликом, який повертають за годинниковою стрілкою до збігу стрілки і паза в задній частині ролика. Після цього затягують його кріплення.
 • Знімають стопорне пристосування з розподільних валів і клонували, провертають мотор на один оборот. Знову встановлюють обидва стопора, щоб переконатися в правильній установці моменту запалювання.
 • Якщо все зібрано правильно, далі встановлюють обидві кришки, заглушку клонували, опору двигуна, шків коленвала, ремінь генератора.
 • Встановлюють на своє місце всі шланги, повітряний ресивер, нові заглушки розподільних валів. На цьому роботи по заміні ременя ГРМ можна вважати завершеними.

Заміна ременя ГРМ Largus 16 клапанів

Модель LADA Largus полюбилася багатьом власникам цього автомобіля. Конструктори зробили автомобіль досить містким, що дозволяє його визначити, як «сімейне» авто, а бюджетна вартість машини сподобалася великій кількості комерційних організацій, які використовують його в якості роз’їзного автомобіля.

Тому водіям буде корисно знати, як на LADA Largus проводиться заміна ременя ГРМ. Це важливо, тому що при виході ременя з ладу відбувається зустріч поршнів з клапанами і пошкодження клапанного механізму.

Через скільки кілометрів міняти

Інструкція по експлуатації автомобіля наказує проводити заміну ременя ГРМ через 60 тис. Км пробігу або 6 років експлуатації машини. Щоб виключити передчасний вихід з ладу зубчастого ременя слід періодично перевіряти його технічний стан, не допускати попадання в зону його роботи технічних рідин. При найменшій підозрі на його несправність, ремінь змінюють новим виробом.

Деталі ГРМ необхідно міняти відповідно до встановленого виробником регламенту. За їх станом треба постійно стежити, щоб не допустити поломки. Однією з основних деталей ГРМ є передача. Без належної уваги вона цілком може обірватися. Тут буде дана інструкція заміни пасової передачі ГРМ на шістнадцяти клапанної Ладі Largus. Весь процес описаний досить докладно, тому, вивчивши дану інструкцію, з ремонтом подібної складності зможе впоратися кожен.

ВАЗ-21129

Цей движок також має робочий об’єм 1 600 см 3, 16 клапанів в приводі ГРМ. Потужність його трохи збільшили, вона стала дорівнювати 106 л. с. Конструктивно він не дуже сильно відрізняється від більшості серійних моторів ВАЗ. Чавунний блок циліндрів, їх рядне розташування, зубчастий ремінь в приводі механізму ГРМ. Гідрокомпенсатори не встановлюють. Він став більш надійний і менш критичний до складу використовуваного палива.

Коробка передач механічна, вона залишилася від француза, але зі значними доробками по її адаптації до умов експлуатації в регіонах РФ. У КПП були змінені значення передавальних чисел для третьої, четвертої, п’ятої передачі. Це дозволило машині пересуватися на більш низьких оборотах двигуна, знизився акустичний шум, зменшилося споживання бензину. Середня витрата палива не вийшов за межі 7,9 літрів на сотню пробігу.

Ремінь ГРМ і помпа: який комплект краще Артикули

Багато автолюбителів думають, що дорожчий оригінальний комплект ГРМ Renault або ВАЗ на LADA Largus. гарантія надійності. На жаль, оригінал теж буває бракованим.

У той же час, покупка найдешевших запчастин часто призводить до обриву ременя ГРМ мул виходу з ладу роликів і помпи.

Ми рекомендуємо комплекти тих виробників, які спеціалізуються на газорозподільних механізмах, і поставляють продукцію на конвеєри автовиробників. Серед них Contitech, Gates, INNA.

Комплект ременя ГРМ з роликами LADA Largus 8 клапанів Renault Контітеч артикул CT988K3 Комплект ременя ГРМ з роликами LADA Largus 16 клапанів ВАЗ Гейтс артикул K015631XS Комплект ременя ГРМ LADA Largus 16 клапанів Renault Гейтс артикул K035671XS

Про тдел запчастин нашого техцентра допоможе з вибором оптимальних за ціною і якістю деталей.

Гніт чи клапана на LADA Largus 8 і 16 клапанів

Порваний ремінь загинає клапана на всіх модифікаціях двигунів. Це призводить до серйозного ремонту ГБЦ. Ми професійно робимо цю роботу, але краще своєчасно обслужити мотор, щоб уникнути поломки.

Маючи великий досвід роботи з цими машинами, ми зустрічали кілька випадків, коли при обриві ГРМ клапана не загнув. Але це лише вдалий збіг обставин, а не загальна практика.

Перед роботою автомобіль слід помістити на підйомник (можна на естакаду).

 • Відключаємо бортову мережу шляхом зняття клем з висновків АКБ.
 • Тепер добиваємося положення поршня, що знаходиться всередині першого циліндра, в стані верхньої мертвої точки. Для цього обертаємо (по ходу годин) колінчастий вал, схопивши болт його шківа відповідним ключем. Досягнення ВМТ перевіряється за випадковим збігом міток, присутніх, як на поверхні самого шківа вала, так і на тильній стороні даху ГРМ.
 • Тепер обидва валу (розподільчий з колінчастим) слід зафіксувати, щоб не порушилося досягнуте положення поршня.
 • Зняття захисної кришки даного вузла виконуємо із застосуванням ключа на «10».
 • Також демонтуємо шків пасової передачі генератора.
 • Переходимо до натяжної ролика і послаблюємо його гайку за допомогою ключа на «17».
 • Ремінь ГРМ може бути знятий разом із зазначеним роликом. виконуємо це.

Важливо! Коли на робочій поверхні демонтованого ременя виявляються сліди нерівномірного зносу, то це свідчить про необхідність заміни самого ролика разом з його шпилькою.

Заміна ременя ГРМ на 16-ти клапанної LADA Largus: двигун К4М

Модель LADA Largus полюбилася багатьом власникам цього автомобіля. Конструктори зробили автомобіль досить містким, що дозволяє його визначити, як «сімейне» авто, а бюджетна вартість машини сподобалася великій кількості комерційних організацій, які використовують його в якості роз’їзного автомобіля.

Тому водіям буде корисно знати, як на LADA Largus проводиться заміна ременя ГРМ. Це важливо, тому що при виході ременя з ладу відбувається зустріч поршнів з клапанами і пошкодження клапанного механізму.

Коли міняти ГРМ на LADA Largus 1.6 л. Renault 8 і 16 клапанів

Згідно керівництву по експлуатації, ремінь ГРМ на двигунах 8 клапанів K7M і 16 клапанів K4M, рекомендується міняти через кожні 60 т.км. на обох моторах. Зверніть увагу, що восьмиклапанний двигун оснащений тонким ременем, що знижує його надійність. Бувають випадки, коли він рвався раніше покладеного терміну, тому не варто перевищувати інтервал.

Восьмиклапанні мотори оснащені механічним регулюванням теплового зазору клапанів, яка проводиться кожні 60 т.км. і захищає ГБЦ від передчасного зносу.

Термін заміни приводу ГРМ: за регламентом і по реальному досвіду

Звичайно, можна сподіватися на високоякісний матеріал ременя і сучасні технології виготовлення і проводити заміну за регламентом. Однак досвід власників Ларгус говорить про те, що краще зменшити цей термін наполовину. Інакше висока ймовірність несподіваної поломки, і тоді до найближчого автосервісу доведеться добиратися на евакуаторі.

Отже, за результатами фактичної експлуатації з урахуванням російських кліматичних умов рекомендується виконувати заміну ременя ГРМ LADA Largus з інтервалом в 60 тисяч кілометрів пройденого шляху.

Спрощений спосіб заміни ременя ГРМ на LADA Largus К4М 16 клапанів

Даний спосіб на багато простіше але вимагає більшої уваги.

Не забувайте що на двигуні К4М в разі неправильної зборки механізму газорозподілу загне клапана.

Але якщо ви в собі впевнені то ось опис.

 • Ми не стопор колінвал, що не стопор розподільні вали, які не виколупуємо заглушки. Провертає колінвал до того як отвори в зірочках распредвала встануть приблизно вертикально і наносимо дві мітки на ремінь і зірочки.

Мітки на распредвалах.

 • На зірочці клонували шпонка повинна дивитися на верх. Це буде приблизно ВМТ, але ЕАМ тут точність і не потрібна.

Шпонка коленвала.

 • Так само ставимо мітку на зірочку і ремінь ГРМ.

Мітка на зірочці клонували.

Простая замена ремня ГРМ Рено к4м и другие Ларгус, Логан, Сандро и.т.д

 • Далі знімаємо старий ремінь і склавши між собою старий і новий ремінь ГРМ переносимо мітки.
 • Встановлюємо на місце новий ремінь поєднуючи мітки на распредвалах і коленвале, натягуємо як зазначено вище.
 • Провертає колінвал два оберти для того що б перевірити чи не зустрічаються поршня з клапанами. Збираємо все що розібрали.

Все дуже просто, головне уважність.

 • Відкручуємо чотири болта на 13 і один на 10 і демонтуємо верхньою кришку ременя ГРМ.

Верхня кришка.

 • Відкручуємо два болти і знімаємо нижню кришку приводу ГРМ. Головка на 10.

У вартість ремонту включена заміна ременя ГРМ, натяжної і обвідного роликів, приводного ременя генератора і кондиціонера. Додатково перевіряємо стан помпи, ременя і роликів навісного обладнання, витік масла з сальників. При виявленні несправностей, пропонуємо одразу замінити. У цьому випадку ремонт обійдеться набагато дешевше, ніж окремий візит, оскільки основна робота входить у вартість заміни ременя ГРМ.

Заміна приводного ременя на Largus з шестнадцатіклапанним двигуном ВАЗ. 300 руб., Оскільки є потреба у додатковому демонтаж опори двигуна.

Тримаємо в наявності приводні ремені генератора для всіх модифікацій, у тому числі з гідропідсилювачем і кондиціонером.

Інтервал заміни ГРМ LADA Largus 1.6 л. ВАЗ пріоровскій 8 і 16 клапанів

За пріоровскім моторам давно усталилася практика заміни ременя ГРМ через 40 т.км. Відомі випадки, коли ремені служили значно довше, але ризик обриву і пошкодження мотора занадто великий.

ВАЗ-21129

Цей движок також має робочий об’єм 1 600 см 3, 16 клапанів в приводі ГРМ. Потужність його трохи збільшили, вона стала дорівнювати 106 л. с. Конструктивно він не дуже сильно відрізняється від більшості серійних моторів ВАЗ. Чавунний блок циліндрів, їх рядне розташування, зубчастий ремінь в приводі механізму ГРМ. Гідрокомпенсатори не встановлюють. Він став більш надійний і менш критичний до складу використовуваного палива.

Коробка передач механічна, вона залишилася від француза, але зі значними доробками по її адаптації до умов експлуатації в регіонах РФ. У КПП були змінені значення передавальних чисел для третьої, четвертої, п’ятої передачі. Це дозволило машині пересуватися на більш низьких оборотах двигуна, знизився акустичний шум, зменшилося споживання бензину. Середня витрата палива не вийшов за межі 7,9 літрів на сотню пробігу.

Проста заміна ременя ГРМ на автомобілі LADA Largus з двигуном 16 клапанів К4М

Сьогодні до нас приїхала вже давно стала популярною LADA Largus з двигуном 1,6 16 клапанів, заміна ременя ГРМ, масла фільтрів і трохи по ходової. На даному агрегаті варто перевірений часом, надійний і простий двигун К4М Renault. ГРМ міняємо так як підійшов термін заміни, минули шість років з моменту початку експлуатації.

Періодичність заміни на двигуні К4М 120 тисяч кілометрів пробігу або 6 років експлуатації, це рекомендація виробника. Ми ж рекомендуємо завжди міняти трохи раніше зазначеного терміну, як то кажуть «береженого бог береже»

Важливо! При обриві зубчастого ременя приводу газорозподільного механізму на двигуні К4М гніт все клапана.

Установка нового ременя ГРМ

Увага! На новому ремені ГРМ може бути не вказано напрямок обертання стрілочками, тоді ставимо його так щоб читалися написи.

 • Так само присутній стрілочний індикатор правильної натяжки. Надалі при натяжки ременя ГРМ стрілка повинна встати навпроти прорізи.
 • На корпусі водяного насоса є паз, туди вставляємо відігнутий кінець кронштейна натяжного ролика при його установки.

Паз для ролика.

 • Встановлюємо на місце натяжна і опорні ролики, гайку натяжної не затягувати.
 • Одягаємо новий ремінь ГРМ починаючи з зубчастого шківа коленвала далі на опорний ролик і помпу, зубчасті шківи распредвалов і натяжна ролик. Пам’ятаємо про напрямок обертання.
 • Знімаємо фіксатор розподілвалів і натягуємо ремінь до збігу міток на натяжній ролику. Шестигранник на 6.

правильна натяжка.

 • Затягуємо гайку кріплення натяжного ролика. Ключ на 13.
 • Виймаємо фіксатор коленвала. Провертає колінвал два оберти і знову ставимо фіксатор коленвала і распредвалов. Так само перевіряємо натяжку. Якщо все збіглося, значить ви зробили все правильно, а якщо немає доведеться переставити ремінь.

Встановлено новий ремінь ГРМ.

 • Встановлюємо всі деталі в порядку зворотному зняттю, забиваємо нові заглушки розподілвалів, заливаємо антифриз.

Це був так званий академічний спосіб, але є ще й спрощений.

Який ремінь придбати

На «ходимость» зубчастого ременя в приводі ГРМ впливає якість його виготовлення. Торгові мережі пропонують великий асортимент ременів, але найкращим варіантом буде придбання вироби від компанії Gates. А також непогано себе показала в справі продукція компаній Bosch, Pilenga, Dayco, деяких інших. Важливо правильно відрізнити продукцію відомих виробників від підробок.

Процедура заміни на К4М

Заміну рекомендується виконувати на підйомнику або при наявності оглядової канави, т. К. Багато елементів доводиться знімати з нижньої частини машини. Крім набору гайкових ключів і головок, знадобиться набір спеціальних ключів типу Torx. І також потрібен автомобільний домкрат, противідкатні колодки, надійні підставки під кузов машини. Потрібна буде підставка під картер двигуна, т. К. Доведеться знімати опору силового агрегату.

У разі відсутності досвіду заміни рекомендуємо звернутися в автосервіс.

А також потрібно придбати фіксатор коленвала для цього двигуна (орієнтовна вартість становить 400 р.)

Заміна ременя ГРМ на LADA Largus буде виконуватися приблизно таким чином:

 • Автомобіль встановлюють на місці проведення роботи, затягують ручне гальмо, встановлюють противідкатні колодки.
 • На правому передньому колесі слід зірвати колісні болти, після чого підняти праву сторону машини, зняти колесо.
 • Доступу до двигуна заважає захисний щиток, розташований на бризковики правого колісної ніші, який потрібно демонтувати.
 • Тепер можна зняти ремінь приводу генераторної установки. Натяг приводу здійснюється автоматичним натяжним пристроєм. Щоб послабити натяг ременя потрібно накидний ключ на «13» одягнути на головку болта кріплення натяжної ролика і повернути його вліво вгору. Після цього ремінь легко знімається зі шківів.
 • В процесі роботи доведеться зупиняти колінчастий вал двигуна, тому відвертають болт кріплення заглушки колінчастого вала ключем внутрішній Торекс Е14.
 • Далі силовий агрегат опускають на опору, яку встановлюють на ребра піддону картера двигуна.
 • Подальшому процесу заважає права опора двигуна, яку слід зняти. Для цього від’єднують два шланга поверх опори, потім головкою на «16» вивертають шість болтів. Далі виймають опору двигуна з моторного відсіку.
 • Надалі доведеться мати доступ до заглушок на розподільних валах з правого боку мотора, доступ до них обмежує ресивер для повітря. Зняти його легко, досить видалити гумку його кріплення, відвести трос газу, ресивер знімається.
 • Розподільні вали закриті заглушками, які видаляють. Потужною викруткою протикають заглушку в центрі і витягують з свого місця. На місце після закінчення робіт встановлюють нові заглушки.
 • Ключем на «18» з подовжувачем провертають колінчастий вал до тих пір, поки прорізи на втулках розподільних валів не займуть строго горизонтальне положення.
 • Коли це буде досягнуто, можна ставити фіксатор коленвала. Для цього є пристосування для клонували.
 • Його рукою загвинчують до упора в отвір заглушки колінчастого вала, після чого повертають до кінця вал.
 • Далі слід спеціальним пристосуванням застопорити обидва розподільних вала. Пластини його вставляють в прорізи на втулках розподілвалів.

Обов’язково надійно зафіксувати маховик. При ослабленні фіксації можливі пошкодження двигуна.

 • Відгвинчують вертикальний важіль навпроти шківа коленвала, далі знімають сам шків. Знадобитися ключ на «18» з подовжувачем.
 • Знімається пластиковий захист зубчастого ременя, яка кріпиться до блоку циліндрів чотирма болтами на «8». Кришка при знятті йде вниз.
 • Далі знімають верхню металеву кришку. Її кріплення здійснений трьома болтами і двома гайками на «13». Нижній правий болт знімається разом з кришкою. Не втрачайте на шпильках розпірні втулки.
 • Натяжна ролик затягнуть болтом на «13» який звільняють, тим самим знімається натяг зубчастого ременя. Після цього знімають ремінь зі всіх шківів.
 • Натяжна ролик знімають разом з напрямних, який затягнутий ТОРЕКС на «50».
 • Тепер знімають шестерню коленвала, оглядають її і шківи на розподільних валах, очищають їх, продувають стисненим повітрям. Перевіряють справність насоса охолоджуючої рідини.
 • Збірку починають з установки роликів. Натяжна ролик має виступ, який повинен потрапити в поглиблення блоку циліндрів, що направляє повинен бути встановлений разом з втулкою.
 • Установку нового зубчастого ременя починають зі шківів распредвалов, далі йдуть ролики, помпа. Перед установкою ременя і шківа коленвала переконуються, що він впирається в гвинт.
 • Якщо все в повному порядку, тоді шків коленвала ставлять на своє місце одночасно з зубчастим ременем. Після установки шківа знову переконуються в тому, що він впирається в фіксатор.
 • Натягують ремінь натяжним роликом, який повертають за годинниковою стрілкою до збігу стрілки і паза в задній частині ролика. Після цього затягують його кріплення.
 • Знімають стопорне пристосування з розподільних валів і клонували, провертають мотор на один оборот. Знову встановлюють обидва стопора, щоб переконатися в правильній установці моменту запалювання.
 • Якщо все зібрано правильно, далі встановлюють обидві кришки, заглушку клонували, опору двигуна, шків коленвала, ремінь генератора.
 • Встановлюють на своє місце всі шланги, повітряний ресивер, нові заглушки розподільних валів. На цьому роботи по заміні ременя ГРМ можна вважати завершеними.

Покрокова інструкція

Кріплення опори двигуна.

резонатор.

 • Протикаємо старі заглушки розподілвалів і виколупуємо їх використовуючи викрутку як важіль.

заглушки розподілвалів.

Через скільки кілометрів міняти

Інструкція по експлуатації автомобіля наказує проводити заміну ременя ГРМ через 60 тис. Км пробігу або 6 років експлуатації машини. Щоб виключити передчасний вихід з ладу зубчастого ременя слід періодично перевіряти його технічний стан, не допускати попадання в зону його роботи технічних рідин. При найменшій підозрі на його несправність, ремінь змінюють новим виробом.

Проста заміна ременя ГРМ на автомобілі LADA Largus з двигуном 16 клапанів К4М

Сьогодні до нас приїхала вже давно стала популярною LADA Largus з двигуном 1,6 16 клапанів, заміна ременя ГРМ, масла фільтрів і трохи по ходової. На даному агрегаті варто перевірений часом, надійний і простий двигун К4М Renault. ГРМ міняємо так як підійшов термін заміни, минули шість років з моменту початку експлуатації.

ЗАМЕНА РЕМНЯ ГРМ НА РЕНО 1,6 16V (K4M) ЛОГАН, ДАСТЕР, САНДЕРО, ЛАРГУС, ЛОГАН2, САНДЕРО2.#ВИДЕОЛЕКЦИЯ

Періодичність заміни на двигуні К4М 120 тисяч кілометрів пробігу або 6 років експлуатації, це рекомендація виробника. Ми ж рекомендуємо завжди міняти трохи раніше зазначеного терміну, як то кажуть «береженого бог береже»

Важливо! При обриві зубчастого ременя приводу газорозподільного механізму на двигуні К4М гніт все клапана.

Установка нового ременя ГРМ

Увага! На новому ремені ГРМ може бути не вказано напрямок обертання стрілочками, тоді ставимо його так щоб читалися написи.

 • Так само присутній стрілочний індикатор правильної натяжки. Надалі при натяжки ременя ГРМ стрілка повинна встати навпроти прорізи.
 • На корпусі водяного насоса є паз, туди вставляємо відігнутий кінець кронштейна натяжного ролика при його установки.

Паз для ролика.

 • Встановлюємо на місце натяжна і опорні ролики, гайку натяжної не затягувати.
 • Одягаємо новий ремінь ГРМ починаючи з зубчастого шківа коленвала далі на опорний ролик і помпу, зубчасті шківи распредвалов і натяжна ролик. Пам’ятаємо про напрямок обертання.
 • Знімаємо фіксатор розподілвалів і натягуємо ремінь до збігу міток на натяжній ролику. Шестигранник на 6.

правильна натяжка.

 • Затягуємо гайку кріплення натяжного ролика. Ключ на 13.
 • Виймаємо фіксатор коленвала. Провертає колінвал два оберти і знову ставимо фіксатор коленвала і распредвалов. Так само перевіряємо натяжку. Якщо все збіглося, значить ви зробили все правильно, а якщо немає доведеться переставити ремінь.

Встановлено новий ремінь ГРМ.

 • Встановлюємо всі деталі в порядку зворотному зняттю, забиваємо нові заглушки розподілвалів, заливаємо антифриз.

Це був так званий академічний спосіб, але є ще й спрощений.

Покрокова інструкція

Кріплення опори двигуна.

 • знімаємо резонатор.

резонатор.

 • Протикаємо старі заглушки розподілвалів і виколупуємо їх використовуючи викрутку як важіль.

заглушки розподілвалів.

Виставляємо верхньою мертву точку

 • Провертає колінвал, за болт шківа приводу допоміжних агрегатів, до того моменту як на торцях розподілвалів прорізи не встануть на одну жилку і повинні бути зміщені нижче центральної вісь. Головка на 18.

Болт коленвала.

Увага! Провертайте колінвал тільки по годинникової стрілки, в іншому випадку буде докладено підвищене зусилля до елементів газорозподільного механізму.

Корисна порада! Можна крутити коленвал за гальмівний диск, не вимикаючи передачі.

 • Вставляємо фіксатор розподільних валів.

зафіксовані розподілвали.

 • Знімаємо верхню кришку приводу ГРМ. Головка на 13. Три болта і дві гайки.

Верхня кришка ГРМ.

 • Знімаємо ремінь приводу допоміжних агрегатів, він же сервісний ремінь, він же ремінь генератора, кому як зручно. Ключем на 13 за Полт натяжної ролика провертає його по годинникової стрілки і знімаємо ремінь.
 • Знімаємо нижню пластикову кришку ГРМ. Чотири болта на 8.

Нижня кришка ГРМ.

 • Відвертаємо гайку натяжної ролика і болт опорного ролика. Ключ на 13 і Torx T Знімаємо обидва ролика і старий ремінь ГРМ.

Натяжна і опорний ролики.

Інструмент і пристосування

Так як перед нами французький двигун то до стандартного набору ключів і головок нам знадобиться ще і головки на 15, 16, 18, а так само для відкручування одного з болтів передньої кришки ГРМ підпиляних головка на 13, шестигранник на 6. Для фіксації розподілвалів і клонували необхідно придбати спеціальний набір фіксаторів (в інтернеті повно пропозицій), але якщо процедура разова то можна зробити своїми руками. Креслення наведено нижче.

Фіксатор розподілвалів. фіксатор коленвала.

заміна помпи

 • Відкручуємо 7 болтів на 10 і один на 13 і знімаємо стару помпу.

кріплення помпи.

 • Змащуємо прокладку нової помпи і встановлюємо її на місце.

Нова помпа і прокладка.

Увага! Болти обтягуємо рівномірно по колу, що б уникнути деформації корпусу водяного насоса.