Заміна комплекту ГРМ Suzuki Grand Vitara

Table of Contents

Ремонт / ТО: Коли змінюються ланцюга ГРМ на Сузукі Grand Vitara 05-

У цій статті я спробую відповісти на питання по заміні ланцюгів ГРМ на Suzuki Grand Vtitara c 2005 року випуску і вище, об’ємом двигуна 2,0 літра J20A.

Найбільш часті питання по заміні ланцюгів на цьому автомобілі, це, як часто вони змінюються і чому вони так швидко виходять з ладу!

Почнемо з “На якому ТО змінюються ланцюга ГРМ”.

Регламенту заміни ланцюга по пробігу як такого го не існує. Змінюється вона в міру виходу з ладу. Не в буквальному сенсі звичайно ж. Сигналізатором виходу з ладу є сторонні шуми в ДВС в районі передньої кришки двигуна. Вони можуть бути постійними, при перегазовках на падінні оборотів, і в момент пуску двигуна перші 2-3 секунди. Все від сигналізує про ступінь зносу. Тут я уточню, розмова ведеться не тільки про саму ланцюга, а механізм приводу ГРМ в зборі. Це ланцюга 2 штуки (верхня і нижня), заспокоювачі, натяжители, і зірки. Міняти окремо не можна, поясню чому. У деяких сервісах при заміні ланцюгів часто не міняють зірки, я б навіть сказав вкрай рідко це роблять. Чи не роблять вони цього в основному через недосвідченість, або через відсутність даних запчастин на складі. Це свого часу призводить до того що ланцюга знову почнуть гриміти вже через тисяч 10 км. Візуально вироблення на зірках тим більше при відсутності нової для порівняння виявити складно, а то що виявляється це вже критична вироблення (зміщення зубів або відламані зуби). В сервісах хто спеціалізується безпосередньо Сузукі або часто їх ремонтує і зацікавлений в своєму постійному клієнтові змінюють ланцюга тільки комплектами.

На Suzuki Grand Vtitara c 2005 2,0 літра система ГРМ влаштована так що натяг ланцюга приводиться гидронатяжітель, який працює за рахунок тиску підключення масла. Зроблена ця система не зовсім вдало на цьому двигуні, при не достатньому рівні масла в ДВС (близько мітки мінімум), тиску подаваного масла стає недостатньо для нормального функціонування натяжителя, відповідно він недостатньо натягує ланцюг, і починається процес її розтягування. Залежно від того як довго двигун працює в такому режимі, так і сильніше страждає ланцюг ну і весь механізм в цілому. Багато хто запитує, а чому не світиться лампа сигналізації, на жаль на цьому двигуні ця система влаштована так що коли загоряється лампа це вже пізно (як то кажуть пізно пити боржомі коли нирки відвалилися), якщо загорілася лампа індикації як правило вже страждає колінвал, і в кращому випадку якщо не прихоплюють вкладиші, то з’являється стукіт коленвала, в основному в районі четвертого циліндра. Також поширена проблема це потрапляння в канал натяжителя сторонніх предметів, таких як згустки масла (гудроноподобних) та інших, це відбувається в основному через те, що в двигуні змінюється масло зі збільшеними інтервалами, більше 15000 км. У двигуні з’являтися відкладення, які починають курсувати по масленим каналах і забивають їх, в цьому випадку навіть промивка двигуна різними засобами (п’ятихвилинки і тд) не гарантує, а навіть сприяє засміченню масні каналів, в момент промивки відкладення можуть не розчиняться а просто відвалюватися.

Ось з цих причин і з’являються терміни служби ланцюгів від 45000 км до 150000 км, ланцюги в двигунах які своєчасно обслуговуються, періодично контролюється рівень масла, змінюються на пробігах за 120000 км.

Ну і відповідно з цього всього випливає, що міняти масло потрібно не більше ніж 10000 км, і контролювати рівень масла двигуна хоча б раз на тиждень.

Відразу обмовлюся з питання обриву ланцюга, на моїй пам’яті було лише 3 машини з двигуном J20A де обривало ланцюг, в одному випадку двигун став не ремонтно придатний (кулак дружби))).

Чи не забагато остраху, зламані зуби на зірочці))

Чому заміну ланцюга ГРМ на Suzuki 2,0 краще довірити професіоналам?

На перший погляд в заміні ланцюгів немає складнощів. Але робота, насправді, трудомістка. Це пов’язано з розташуванням двигуна, навісного обладнання, впускного колектора. Складнощі викликає і правильний підбір комплекту ГРМ (ланцюга, натяжители, черевики, заспокоювачі). Адже J20A встановлювався на Suzuki Grand Vitara в період 1998-2005, а потім вже на друге покоління з кузовом JB. Відмінності несуттєві і полягають в різних прокладках клапанної кришки, так на старій моделі SQ встановлювалася 11189-77E00, а в наступному кузове.11189-65J00.

Щоб демонтувати передню кришку газорозподільного механізму, спочатку знімають впускний колектор. При подальшій збірці змінюються прокладки впускного колектора і дросельної заслінки. У деяких автосервісах цього не роблять, з’єднання стають негерметичними, відбувається підсос повітря, через що мотор перестає рівно працювати.

READ  Suzuki Grand Vitara не заводиться

Обов’язково слід міняти прокладки, втулки болтів клапанної кришки, прокладки в свічкових колодязях, півкільця головок блоку. При установці передньої кришки ГРМ потрібно новий герметик.

Через недосвідченість майстра змінюють не весь механізм ГРМ в зборі з заспокоювачами, натяжителями, зірками, а тільки самі ланцюга. В результаті останні знову починають гриміти через 10-15 тис. Км. Ми зацікавлені в якісному обслуговуванні, тому змінюємо ланцюга комплектами.

Демонтовані деталі, в тому числі клапанні кришки і передню кришку ГРМ, ретельно миємо, потім знежирюємо і встановлюємо на авто. При монтажі ланцюгів, натяжителей і напрямних змащуємо їх моторним маслом, дотримуємося і інших технологічних нормативів. Особливу увагу приділяємо виставлення міток.

Заміна ланцюга ГРМ Suzuki

У наш автосервіс вже звертався власник Suzuki Grand Vitara 2003 року випуску, машина якого заглохла на ходу. Авто було доставлено в сервіс на евакуаторі. Після ретельної діагностики виявилося, що ланцюг ГРМ обірвало. Сталося це внаслідок масляного голодування.

Як відомо, двигун J20A при зносі частенько їсть масло. А так як гидронатяжитель приводиться в рух подається тиском масла, в разі його нестачі він перестає нормально функціонувати. Паралельно з цим може спалахнути помилка на панелі приладів, хоча найчастіше відбувається це надто пізно, коли вже стукає колінвал (орієнтовно в районі 4-го циліндра).

У цьому випадку власник масло доливав, проте ланцюг потроху зношувалися, розтягувалася, контактувала із зірочкою і успокоителем. Крім обриву ланцюга, надламалися зуби зірочок распредвала, вийшов з ладу заспокоювач ланцюга. Довелося робити капітальний ремонт двигуна, міняти ланцюги і зірочки. Бувають же випадки, коли ДВС стає неремонтоздатність.

комплект, suzuki, grand, vitara

Заміна ланцюга ГРМ Suzuki Grand Vitara 2.0

Заміна ланцюга ГРМ Suzuki, Suzuki Grand Vitara 2.0. тема цієї статті. З 1998-го по 2005-й на Suzuki Grand Vitara встановлювався бензиновий двигун 2,0 з маркуванням J20A. Пізніше його використовували і для другого покоління моделі з 2005 по 2015 рік.

Потужність ДВС коливається від 128 до 145 л. с. Блок циліндрів і ГБЦ виготовлені з алюмінію, в блоці є чавунна гільза, а приводом ГРМ служить ланцюг. Мотор надійний, невибагливий в обслуговуванні і експлуатації, але має «дитячі хвороби», головна з яких. розтягнення ланцюга.

Проблеми з приводом ГРМ можуть початися при пробігу 150 тис. Км або навіть раніше. Це проявиться характерним дзвоном або шумом при пуску на холодну.

Якщо знехтувати дзвоном, він поступово переросте в стук. Можливий обрив ланцюга з усіма витікаючими наслідками: загин клапанів і необхідність дорогого ремонту. Тому так важливо проводити своєчасну заміну ланцюга ГРМ на Suzuki 2,0.

Орієнтуватися треба як на заводській регламент обслуговування, так і на реальні експлуатаційні умови. Адже на одних машинах ланцюг ходить 80 тис. Км, а на інших. 160 тис. Км. Величезний вплив на ресурс надає регулярна заміна масла. Перевіряти його рівень слід щодня, так як саме масляне голодування загрожує поломкою гідравлічного натяжителя, розтягуванням ланцюга, яке супроводжується шелестом, дзвоном.

Зносу піддані й інші деталі ланцюгового ГРМ. Так, трапецієподібні зуби зірочок з часом стають клиноподібними, ланцюг подовжується, провисає. На перших етапах розтягнення компенсується успокоителем, черевиком і натяжителем.

Хоча і вони не вічні, а через надмірно розтягнутою ланцюга нерідко збиваються мітки фаз газорозподілу. Це супроводжується втратою потужності, нерівній роботою мотора, підвищеною витратою бензину.

Якщо ви зацікавлені в грамотної заміні ланцюга ГРМ на Suzuki 2,0, приїжджайте в наш техцентр

Ми неодноразово виконували подібну роботу, маємо необхідним інструментом, знаємо всі тонкощі процедури.

Ознаки зносу, коли міняти

Тому, якщо ви не бажаєте витрачатися на ремонт, якщо хочете, щоб ваша машина завжди була на ходу, час від часу перевіряйте стан ланцюга ГРМ і робите її заміну в разі потреби. Знос ланцюга визначається візуально, можна зробити це і на слух. Якщо під час роботи механізму чутно характерне брязкання, це серйозний привід поцікавитися станом приводу. А ось якими можуть бути причини передчасного зносу:

 • під час установки ланцюг була недостатньо натягнута;
 • мала місце витік масла;
 • пошкодження роликів;
 • автомобіль експлуатувався в важких природних умовах.

Періодичний огляд вузла допоможе визначити: чи підлягає ланцюг негайної заміни або її ще можна якийсь час експлуатувати. Оглядаючи ланцюг, звертайте увагу і інші, пов’язані з нею, витратні матеріали. Можливо, їх теж краще замінити разом з ланцюгом, щоб потім не займатися ними окремо. Під іншими витратними матеріалами маються на увазі заспокоювачі, натяжители і ще деякі дрібниці. Щоб віддалити остаточний знос приводу, потрібно постійно стежити за рівнем масла і вчасно проводити його заміну. Якщо тиск масла буде недостатнім, від цього обов’язково постраждає гидронатяжитель. Якщо канали, по яких надходить масло, заб’ються брудом, робота гидронатяжителя погіршиться, і буде чути характерний брязкіт.

Раніше прийнято було вважати, що справжній ремонт виробляють тільки в сервісному центрі. Але зараз так вважають далеко не всі. Тепер водії здебільшого намагаються все робити самостійно, тим більше таку нескладну процедуру, як заміна ланцюга ГРМ. Для того, щоб зробити подібний ремонт власними руками, потрібно мати під рукою комплект витратних матеріалів, необхідних ключі та інструкцію по ремонту.

Вивчивши цей матеріал, ви цілком зможете проводити такий ремонт самостійно, без залучення фахівців. Не варто забувати і про те, що їхні послуги коштують недешево. Але грошові кошти. це ще не найважливіше, виробляючи заміну власними руками, ви отримаєте безцінний досвід, який, як відомо, дорожче грошей.

Заміна ланцюга ГРМ Suzuki Grand Vitara 2.0 j20a

Ланцюг ГРМ на Suzuki Grand Vitara рекомендується перевіряти через кожні 30 000-40 000 км. Ці профілактичні дії зможуть уберегти водіїв від проблем, пов’язаних з несправностями цього дуже важливого елементу механізму розподілу газів. А якщо ланцюг прийде в непридатність, це може бути чревате такими проблемами, як деформація черевика або поломка успокоителя. До того ж, в цьому випадку перебої в роботі всього механізму забезпечені.

READ  Плавають оберти холостого ходу Niva Chevrolet

Інструкція

Отже, спочатку встановлюємо машину на рівному місці, відкриваємо капот і демонтуємо кришку, якою закривається мотор. Масляний щуп необхідно витягти. Потім доведеться відвернути кріплення котушок запалювання і вийняти самі котушки. Від’єднуємо датчик фаз распредвала і вентиляційні шланги від блоку циліндрів.

Тепер нам потрібно відвернути гайки, якими кріпиться кожух блоку циліндрів. Всього їх 6 штук. Під гайками знаходяться гумові шайби. Постарайтеся їх не втратити. А якщо вони деформувалися, то буде краще, якщо ви заміните їх на інші. Після цього демонтуємо кришку. Виймаємо ущільнювальні втулки кожуха клапанів.

Тепер нам необхідно поєднати мітки, які розташовані на шківі коленвала і блоці циліндрів. Для цього беремо ключ на 17 і починаємо їм провертати шків за кріпить його гайку. Демонтуємо привід навісних компонентів.

Зараз потрібно відвернути шків коленвала. Для того, щоб відвернути кріпить його гайку, нам знадобиться спеціальний пристрій, так як вона затягнута великим моментом. Але при бажанні можна обійтися і без пристрою. Для цього беремо довгий ключ, вставляємо його під правий лонжерон і на секунду Крутаніте стартером, щоб зграя ослабла. Тепер шків можна легко зняти.

Знімаємо всі ролики. Відкручуємо 17 болтів, якими кріпиться кожух ГРМ. З двома нижніми болтами доведеться повозитися, знявши для цього картерів захист. У різних моделях вона по-різному закриває двигун. У деяких випадках для відкручування болтів доводиться опускатися в яму.

Компресор кондиціонера нам точно буде заважати, тому його знімаємо обов’язково. Для цього відкручуємо 3 болта. Від’єднуємо шланг подачі антифризу і ставимо заглушку, щоб уникнути протікання.

Тепер настала черга кожуха ГРМ. Знімати його потрібно обережно, акуратно піддягаючи її при цьому монтажкой. У блоці передбачені штифти, які утримують кришку, тому зняти її буде важкувато. Перевіряємо розташування знаків на шестерінках. Відмітка на блоці циліндрів при цьому повинна збігтися з пазом, розташованим на коленвале. Відмітки на циліндричній блоці повинні збігатися з мітками на шестерінках розподілвалів.

Тепер утримуємо розподілвали шестигранником, щоб відвернути болти. Демонтуємо зірочки, потім. малу і головну ланцюга ГРМ. Потім витягуємо натягувач, попередньо демонтувавши планку.

Відмітка на шестерінці клонували повинна поєднатися з відміткою на блоці. Тепер ставимо вал і проміжну шестірню. Встановлюємо основну ланцюг. При цьому відмітка на проміжній шестірні обов’язково повинна збігтися з ланкою, пофарбованим синім. Ланка, забарвлене жовтим, поєднується з міткою на шестірні коленвала. Монтуємо натяжітель основному ланцюзі.

Монтуємо малу ланцюг, намагаючись поєднати мітку на проміжній шестірні з жовтим ланкою на ланцюгу. Сині ланки повинні поєднатися зі стрілками на шестерінках. Після цього шестерінки затягуються.

Ставимо натягувач. Спочатку його потрібно буде зафіксувати за допомогою стопора. Після установки фіксатор виймається.

На посадковому місці кришки залишаються сліди старого герметика. Їх необхідно видалити, а потім нанести новий. Сальники, кільця ущільнювачів. все це краще теж замінити. Прокладку кришки клапанів краще теж замінити на нову.

Після цього встановлюємо інші деталі в зворотній послідовності.

Комплект для заміни ланцюга ГРМ H27A SUZUKI ESCUDO / GRAND VITARA SAT TKSZ

За цей час сальники, ущільнення встигають розсохтися, задубіти. Вторинна їх установка неможлива.

Тому підлягають заміні: прокладка клапанної кришки Suzuki Grand Vitara права і ліва; втулки болтів клапанної кришки; прокладки свічкових колодязів; півкільця головок блоку. Крім того, передня кришка ГРМ встановлюється на герметик, який буде потрібно при установці.

Комплект заміни ланцюга ГРМ Suzuki Suzuki escudo vitara H20a H25a H27a TK TCK93

Трудомісткість роботи пов’язана, перш за все з конструктивними особливостями розташування двигуна Suzuki, впускного колектора і навісного обладнання.

Замена Цепей Грм на Suzuki Grand Vitara 2.0 бензин 2006 год

Так на моделях Suzuki Вагон Р, перш ніж дістатися до передньої кришки ГРМ, доведеться зняти передній бампер і піддон двигуна.

Звертаючись в техцентр С-Авто, Ви отримуєте кваліфіковану допомогу за розумні гроші. І не забувайте про знижки, які надає автосервіс.

Якщо Ваше перше звернення до нас, пов’язане із заміною ланцюгів, Ви автоматично стаєте учасником дисконтної системи. Для розрахунку вартості комплексу робіт Вам необхідно слідувати пунктам меню :. Актуальні ціни на запчастини і заміну ланцюга уточнюйте у менеджерів. При складанні треба буде поміняти прокладки впускного колектора, прокладки з’єднують колектор і прокладку дросельної заслінки.

В іншому випадку буде порушена герметичність з’єднань, підсмоктування повітря у впуск забезпечений і як наслідок нерівна робота двигуна. Термін служби ланцюгів значно перевершує термін ременів ГРМ.

Купити автомобільну запчастина ремінь ГРМ, комплект або її аналог для Suzuki Гранд-Vitara

Даний калькулятор дозволяє самостійно розрахувати вартість запчастин і робіт по ремонту. Такі роботи як, заміна ланцюгів і ременя ГРМ, прокладки головки блоку, підшипника маточини і ін. При цьому у Вас є можливість заощадити встановивши на свій автомобіль неоригінальні запчастини. В ході ремонту ми використовуємо оригінальні запчастини та аналоги, які поставляються на конвеєр заводу при складанні Suzuki. Будь ласка, зачекайте, виконується запит На сучасних моделях приводом газорозподільного механізму двигуна є ланцюг.

Для збільшення терміну служби, збалансованості й безшумної роботи ланцюгового механізму Suzuki, також застосовується натяжители, заспокоювачі і черевики ГРМ. Зносу піддаються всі деталі ланцюгового газорозподільного механізму. Зуби зірочок з часом з трапецієподібної форми набувають клиноподібну форму, ланки ланцюга зношуються, в результаті чого ланцюг подовжується. Протистояти цьому процесу допомагають заспокоювач, черевик і натягувач. Але ніщо не вічне, і вони схильні до зносу.

READ  Как открыть solaris без ключей. Как заменить батарейку в брелоке Hyundai Solaris?

Замена цепей Suzuki Grand Vitara двиг. 2 л. J20A

Подовження ланцюга призводить до підвищеного шуму при роботі двигуна Suzuki Grand Vitara, особливо це проявляється на холодному двигуні.

Якщо характерний шум ланцюгів не пропадає і на гарячому двигуні, значить пора в автосервіс. Надмірне подовження ланцюга двигуна може призвести до збою в мітках фаз газорозподілу, в цьому випадку буде характерним втрата потужності, нерівна робота двигуна, підвищена витрата палива. А може і привести до обриву ланцюга, що в свою чергу може спричинити загин клапанів.

Автомобіль Suzuki Grand Vitara р Машина, зі слів клієнта, заглохла на ходу, стартер крутить, але мотор відмовляється заводиться. Після проведення діагностики, було прийнято рішення зняти передню кришку ГРМ. Що і треба було довести, ланцюг ГРМ обірвало. Авто і раніше проходило технічне обслуговування в автосервісі Suzuki Москва, не раз доводилося доливати масло в двигун. Ланцюг зношувалися, розтягувалася, натягувач ланцюга в результаті масляного голодування не справлявся зі своїм завданням, ланцюг била по зірочці і заспокоювач, результатом цих руйнівних факторів став не тільки обрив ланцюга, але і надлом зубів зірочки распредвала, а також зламаний заспокоювач ланцюга.

Заміна ланцюгів, як правило, не представляє особливих складнощів, але це тільки на перший погляд.

Сервіс З-Авто. Відгуки про С-Авто. Отримати знижку. Комплекси робіт Suzuki Головна сторінка Даний калькулятор дозволяє самостійно розрахувати вартість запчастин і робіт по ремонту. Для розрахунку вартості комплексу робіт Вам необхідно слідувати пунктам меню: Виберіть комплекс робіт :. Ми в соціальних мережах:. У нашому техцентрі ми приймаємо:.

Заміна ланцюга ГРМ Suzuki Grand Vitara

Ланцюг ГРМ Suzuki Grand Vitara рекомендовано діагностувати кожні 40-45 тисяч км пробігу. Така профілактика вбереже водія від небажаних проблем, що виникли в результаті несправності цього елемента газорозподільного механізму.

Прикладами негативних наслідків можуть бути пошкодження клапанів, перебої в роботі ГРМ, поломка успокоителя або деформація черевика. Всі вони вимагають додаткових витрат на ремонт або заміну пошкоджених деталей, що робить регулярний огляд ланцюга ще більш важливою процедурою.

Які запчастини потрібні і що міняти при заміні ланцюгів

Список необхідних запчастин необхідних для заміни полягає тільки з оригінальних деталей і має такий перелік:

 • 12832-77E00 Натяжитель цепи ГРМ
 • 12761-77E11 Велика ланцюг ГРМ
 • 12762-77E00 Мала ланцюг ГРМ
 • 12771-77E00 Успокоитель ланцюга (напрямна планка)
 • 12772-77E01 Успокоитель ланцюга (верхній)
 • 12811-77E00 Планка натяжителя ланцюга (башмак великого ланцюга)
 • 12831-77E02 гідронатягувача ланцюга ГРМ
 • 12835-77E00 Прокладка натяжителя (верхньої малої ланцюга)
 • 11189-65J00 Прокладка клапанної кришки

Як поміняти ланцюг ГРМ на Suzuki Grand Vitara своїми руками.

Також по-хорошому бажано замінити: передній сальник КВ (09283-45012) і колечка ущільнювачів свічкових колодязів в клапанної кришці (11179-81402).

Чому заміну ланцюга ГРМ на Suzuki 2,0 краще довірити професіоналам?

На перший погляд в заміні ланцюгів немає складнощів. Але робота, насправді, трудомістка. Це пов’язано з розташуванням двигуна, навісного обладнання, впускного колектора. Складнощі викликає і правильний підбір комплекту ГРМ (ланцюга, натяжители, черевики, заспокоювачі). Адже J20A встановлювався на Suzuki Grand Vitara в період 1998-2005, а потім вже на друге покоління з кузовом JB. Відмінності несуттєві і полягають в різних прокладках клапанної кришки, так на старій моделі SQ встановлювалася 11189-77E00, а в наступному кузове.11189-65J00.Чтоби демонтувати передню кришку газорозподільного механізму, спочатку знімають впускний колектор. При подальшій збірці змінюються прокладки впускного колектора і дросельної заслінки. У деяких автосервісах цього не роблять, з’єднання стають негерметичними, відбувається підсос повітря, через що мотор перестає рівно працювати. Обов’язково слід міняти прокладки, втулки болтів клапанної кришки, прокладки в свічкових колодязях, півкільця головок блоку. При установці передньої кришки ГРМ потрібно новий герметик. Через недосвідченість майстра змінюють не весь механізм ГРМ в зборі з заспокоювачами, натяжителями, зірками, а тільки самі ланцюга. В результаті останні знову починають гриміти через 10-15 тис. Км.

необхідність заміни

Періодичність заміни ланцюга ГРМ на Suzuki Grand Vitara здійснюється приблизно раз в 150 тисяч кілометрів пробігу. Як правило, під капотом з’являються неприємні звуки ланцюга, які є основним показником заміни. Разом з расходников змінюються натяжители, заспокоювачі і інші дрібниці. Щоб термін заміни не наблизився, необхідно періодично перевіряти рівень масла. Натягувач Автоланцюги швидко виходить з ладу саме через рівня і тиску. Регламент заміни в цьому випадку може відрізнятися.

Зняття старої ланцюга

Покрокова інструкція по зняттю старої ланцюга:

Suzuki Grand Vitara 2005-2015 2.0L. Как менять цепи ГРМ и выставить метки

 • Демонтувати декоративну кришку двигуна.
 • Витягнути шланг примусової вентиляції картера, а потім щуп.
 • Від’єднати датчик, який стежить за становищем колінчастого вала.
 • Відкрутити і демонтувати котушку запалювання. Одночасно з цим рекомендується відкрутити кріплення троса газу.
 • Злити рідину, що охолоджує і демонтувати патрубки системи охолодження.
 • витягнути радіатор.
 • Демонтувати приводні ремені.
 • Демонтувати насос гідропідсилювача керма.
 • Демонтувати натяжітель кондиціонера.
 • Демонтувати і зняти шків помпи.
 • Демонтувати обвідний ролик.
 • Відкрутити гайки кріплення і зняти кришку клапанів.
 • Відкрутити компресор кондиціонера.
 • Відкрутити і демонтувати передню кришку силового агрегату. Там знаходяться 15 болтів спереду і два болта ззаду.
 • Встановити все зірочки по мітках.
 • Демонтувати гидронатяжитель ланцюга ГРМ.
 • Витягнути гидронатяжитель малої ланцюга.
 • Демонтувати зірочку колінчастого валу.
 • Очистити поверхню кришки від минулих складів.
 • Демонтувати основний ланцюг ГРМ.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS