Коли треба міняти ремінь ГРМ

Навіщо потрібен

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) забезпечує гнучке з’єднання між розподілвалом і коленвалом, а також відкриття та закриття клапанів синхронно з дією поршнів. Його робота в тому, щоб повертати распредвал зі швидкістю, точно дорівнює половині швидкості обороту коленвала.

Надійність ременя двигуна важлива там, де поршні і клапана знаходяться в одному блоці. У них поршні і клапана ділять один простір, але завдяки ременю вони ніколи не зустрічаються один з одним. Коли він рветься, поршень вдаряє у відкритий клапан і гніт його, в результаті потрібно дорогий ремонт.

коли, треба, міняти, рема

Відзначимо, що таке буває не на всіх машинах. Деякі виробники роблять в порушених спеціальні поглиблення. При обриві ременя мотора. клапана і поршні не зустрінуться один з одним, тобто не буде потрібно серйозний ремонт.

періодичність заміни

На багатьох сучасних машинах при обриві ременя ГРМ гніт клапана і потрібно не дешевий ремонт, тому що буде потрібно замінити більшість деталей мотора. Тому стежте за візуальним станом. Це можна зробити, якщо зняти кришку, яка його захищає або підтвердити статус через спеціальне оглядове віконце. Як це зробити можна дізнатися з інструкції по експлуатації автомобіля.

Періодичність заміни залежить від конкретної марки автомобіля, що можна дізнатися з технічної документації. Багато майстрів рекомендують міняти ремінь при пробігу автомобіля 60-100 000 кілометрів. Якщо не знаєте, коли в останній раз він змінювався або змінювався чи, то слід його уважно оглянути на знос. Якщо він зносився, то буде видно сліди зносу у вигляді мікро-тріщин на корпусі.

Не думайте, що якщо на ремені з’явилися мікро-тріщини. він відразу обірветься. Це не так, всередині він має металеву основу, тому що складається з тонких металевих прутів. Це зроблено, щоб він міг багаторазово утримувати ударні навантаження і працювати тривалий час. Він може ослабнути, що позначиться негативно на динаміці машини двигун працюватиме гучніше, погано заводиться. Це перші ознаки зносу.

Як зрозуміти, що пора терміново міняти ремінь ГРМ

На більшості ж сучасних двигунів сценарій моторної катастрофи наступний. Після обриву ременя ГРМ распредвал перестає обертатися, і клапана зупиняються в одному положенні. Колінвал між тим продовжує обертатися за інерцією, і поршні “зустрічаються” з клапанами. Деформуватися або зруйнуватися можуть також елементи распредвала, головка блоку циліндрів, шатунная група, поршні і інше. Як ви розумієте, ремонт силового агрегату після такого сценарію виллється в копієчку.

Термін служби ременя ГРМ в залежності від моделі варіюється від 50 до 100 тис. Км (точні дані вказані в сервісній книжці автомобіля), але орієнтуватися на ці цифри у всіх випадках не можна. Трапляється, наприклад, що у автомобіля невеликий пробіг, але самому ременя більше п’яти років. До цього терміну ця деталь майже напевно буде зношена через природне старіння гуми.

Не менш часто на термін служби ременя впливає його неправильна установка і зовнішні впливи. Скажімо, досить часта причина передчасної кончини ременя. потрапляння під нього бруду або недоносків раніше обірвалися ременів генератора і компресора кондиціонера, але навіть частіше. протоку масла з потекшую сальників распредвала, так само як охолоджуюча рідина з потекшей помпи.

Одна з можливих причин обриву ременя ГРМ. низька якість виробу. Звідси висновок. не купуйте такі деталі на ринку “по дешевці”. Однак більш часта причина проблем з ГРМ. патьоки або сторонні елементи під ременем, так само як сильний знос, перетяжка або недостатнє натяг ременя.

Ці явища рано чи пізно приведуть якщо не до обриву, то до так званим Прослизання. ремінь перескочить на кілька зубів на шківі коленвала або распредвала. Двигун в цьому випадку може почати працювати з перебоями або навіть стихнути. До обриву можуть привести різкі навантаження на ремінь, наприклад, якщо машина часто заводиться “з штовхача”.

З урахуванням вищесказаного, слід регулярно оглядати підкапотний простір на предмет патьоків. Помітивши свіжа пляма в районі кришки ременя ГРМ, бийте на сполох.

Адже навіть незначна кількість масла або тосола здатне створити умови, щоб ремінь ГРМ прослизнув. Якщо видимих ​​слідів масла або тосола не спостерігається, а двигун працює з перебоями (не виходить на високі обороти, погано заводиться, глухне) слід зняти кришку ременя ГРМ і переконатися у відповідності встановлених міток ГРМ коленвала і распредвала.

Ідеальним варіантом було б оглянути ремінь на предмет потертостей, тріщин і надривів самостійно. Однак зробити це оперативно не завжди можливо, оскільки доступ до деталі, як правило, утруднений. ремінь закритий порошинами, поруч. різні деталі, зняти які багато автовласників не зможуть або не зважаться.

READ  Коли змінити синхронний ремінь Поло Седан

Однак визначити наявність проблеми можна і за зовнішніми ознаками. При сильному зносі ременя виникають характерні що цокають або шаркотіння звуки, які виходять з-під кожухів системи. Ту ж симптоматику, до речі, дають пошкоджені підшипники натяжних роликів або помпи. У будь-якому випадку, почувши щось схоже, дотримуйтесь в сервіс.

Якщо сервісмени рекомендують поміняти ремінь ГРМ з огляду на його зносу, то в ряді випадків (наприклад, коли машина вже не молода або ви придбали її з рук і не знаєте її минулого), буде розумним поміняти не тільки ремінь, але також і комплект роликів.

Більш того, в ряді випадків разом з заміною старого ременя і роликів ГРМ фахівці радять поміняти також і помпу. Логіка рекомендації проста. заміни ГРМ тривала і дорога, а термін служби помпи в ряді випадків можна порівняти з терміном служби ременя ГРМ. Іншими словами, так ви передбачати можливі проблеми. Адже поломка тієї ж помпи може привести до обриву ременя ГРМ.

Як часто потрібно міняти ремінь ГРМ: передчасний знос

Про знос деталі автовласникові підкажуть різні ознаки, що сигналізують про неполадки в роботі приводу. Якщо ви помітили їх наявність, значить термін служби ременя ГРМ підійшов до кінця.

Невпевнений запуск силового агрегату або втрата потужності. У подібних ситуацій причини можуть бути різними, але іноді такі проблеми виникають, якщо наступили терміни заміни ременя ГРМ. Якщо з цим елементом виникають проблеми, може порушуватися робота ряду систем, включаючи запалювання.

Темний дим з сильними неприємним запахом з вихлопної труби. Ця ознака є непрямим, але іноді переобогащение суміші трапляється саме через зношеного приводу ГРМ. Для уточнення проблеми необхідно провести діагностику спеціальними сканерами.

Сторонні звуки при працюючій силовій установці. Якщо запустивши силовий агрегат ви почули цокаючий звук, значить настав момент, коли міняти ГРМ. саме час. Ця ознака може сигналізувати про спрацювання зубів, які ковзають по поверхні шківів, створюючи сильний свист. Якщо це сталося, через скільки кілометрів міняти ремінь ГРМ. вже не важливо, тому що запчастини потрібні вже зараз. У рідкісних випадках він може виникати через неполадки в роботі помпи.

Чути гучний скрип або свист. Може виникати через попадання рідини на поверхню ремінця. Найчастіше таке трапляється при вологій погоді, але іноді на деталь можуть потрапляти антифриз або моторне масло. У всіх випадках необхідно провести чистку, інакше можуть виникнути неполадки в роботі ГРМ.

коли, треба, міняти, рема

Також на предмет зносу слід візуально оглянути ремінь ГРМ: через скільки міняти його. це буде вже не настільки важливе питання, тому що якщо ви виявите на поверхні елемента тріщини або невеликі розриви, його слід негайно зняти і встановити новий. В іншому випадку істотно зростає ризик обриву приводу ГРМ.

Ремінь ГРМ: як часто міняти деталь

Знаючи, через скільки км міняти ремінь ГРМ, ви зможете своєчасно звернутися на станцію техобслуговування (СТО) для установки на машину нових комплектуючих. Крім кілометражу, в технічній документації на автомобіль вказано і те, через скільки років міняти ремінь ГРМ. Однак не у всіх ситуаціях потрібно керуватися рекомендаціями заводу-виготовлювача, тому що якщо ви помітили серйозний знос, новий привід буде потрібно якомога раніше.

Слід зазначити, що практично завжди виробник вказує термін заміни ременя ГРМ з запасом. Якщо пробіг авто трохи перевищує нормативний, це не означає, що ремінь тут же порветься.

Регламент заміни ременя ГРМ

Термін, який може прослужити ця деталь без неполадок, залежить від ряду факторів, включаючи її якість, модель машини, її конструктивні особливості та інше. Періодичність заміни ременя ГРМ багато в чому залежить від того, наскільки автовласник дбайливо і акуратно відноситься до свого транспортного засобу, агресивно чи їздить по вулицях і так далі.

Слушна нагода, коли потрібно міняти ремінь ГРМ, зазначено виробником машини, проте пробіг, після досягнення якого елемент підлягає заміні, варіюється в широкому діапазоні. Він може становити від 60 до 120 тис. Км. Також можливі виключення, так як при дбайливому зверненні з боку автовласника і своєчасному обслуговуванні, деталь може прослужити довше.

Якщо машина експлуатується дуже рідко, з часом деталь може втратити свою еластичність внаслідок старіння гуми. В таких умовах вже не важливо, через скільки потрібно міняти ремінь ГРМ: без своєчасної заміни цього елемента відразу, різко зростає ймовірність обриву приводу ГРМ. Це може негативно позначитися на безпеці руху і стати причиною пошкодження мотора.

Коли міняти ремінь ГРМ: регламент, періодичність, термін служби

Для регулювання випуску вихлопних газів і уприскування повітряно-паливної суміші в авто використовується механізм газорозподілу (ГРМ). Найчастіше під його приводом мають на увазі ремінь або ланцюг. Це визначається особливостями конструкції певного автомобіля, однак найчастіше привід буває саме ремінним.

Через скільки міняти ремінь ГРМ. питання, найбільш часто звучить від автовласників. Якщо не брати до уваги особливості авто різних марок і моделей, нову деталь встановлюють в проміжку 75-100 тис. Км.

READ  Заміна прокладки ГБЦ ВАЗ 2107 карбюратор

Заводи-виробники машин вказують більш точний інтервал заміни цих автокомплектуючих. У сервісній книжці викладена відповідна інформація, завдяки якій ви дізнаєтеся, через скільки км потрібно міняти ремінь ГРМ.

Когда нужно менять ремень ГРМ? Интервалы обслуживания и замены

Однак встановлювати нові запчастини потрібно, орієнтуючись не тільки на регламент виробника авто, а й на ознаки, що сигналізують про знос деталі. Так як часто міняти ремінь ГРМ може і хоче робити далеко не кожен автовласник, слід звернути увагу на знос цих елементів. Якщо на їх поверхні виявлені невеликі тріщини, це перша ознака швидкого виходу деталі з ладу.

Простой способ как определить износ ремня ГРМ.

Коли треба міняти ремінь ГРМ: позапланова заміна

У ряді ситуацій допустимі відхилення від регламенту заміни ремінного приводу ГРМ. Наприклад, якщо спостерігається швидке ослаблення елемента після його чергової натяжки, значить причина може полягати в дефектах його внутрішніх шарів або іншому погіршенні властивостей матеріалу. Незалежно від причин, потрібно міняти ремінь ГРМ на новий, щоб мінімізувати ймовірність поломок в інших вузлах, зокрема двигуні.

Знаючи, через який пробіг міняти ремінь ГРМ, ви можете знизити ризик його передчасного обриву, однак в ряді ситуацій це все ж може статися. Це не означає, що відразу після цього деформується поршнева група, так як в сучасних авто передбачені відповідні системи захисту. Якщо мотор не постраждав. це добре, але намагатися знову заводити двигун відразу після обриву приводу ГРМ не рекомендується, так як це все ще може бути небезпечно для силового агрегату.

В таких умовах необхідно при першій же можливості встановити новий і зняти несправний ремінь ГРМ, термін служби якого, очевидно, підійшов до кінця. Для цього слід викликати евакуатор і звернутися на будь-який СТО Oiler, щоб механіки виконали необхідні роботи для усунення неполадки.

Своєчасна заміна ременя ГРМ

Під капотом сучасного автомобіля все продумано до дрібниць. Кожен вузол має своє, важливе, призначення. Від кожного, в тій чи іншій мірі, залежить надійність експлуатації авто. Безумовно, головний елемент. двигун. Його правильну роботу забезпечують сотні елементів, серед яких важливе значення має ремінь ГРМ (ГРМ).

Плановий термін заміни

Універсальної тривалості роботи ременів не існує. У деяких моделях виробники називають «фантастичні» величини до 200 тисяч кілометрів. Середній, більш реальний показник, становить близько 60 тисяч кілометрів. Щоб дізнатися, яка рекомендовані величини «пробігу» ременя ГРМ для конкретного авто, варто ознайомитися з керівництвом експлуатації. При цьому потрібно пам’ятати, що дана «цифра». граничний рівень, який перевищувати не можна. У багатьох випадках заміну доводиться виконувати раніше: при агресивному стилі водіння і високої інтенсивності транспорту знос ременів і ряду інших вузлів прискорюється.

позапланова заміна

Відхилення від періодичності заміни ременів ГРМ необхідні:

 • при появі будь-яких візуальних дефектів поверхні: тріщин, розривів і т.д.;
 • при швидкому ослабленні ременя ГРМ після чергової натяжки. можливі дефекти внутрішніх шарів або інше погіршення експлуатаційних властивостей матеріалу;
 • при нехарактерних звуках при обертанні ременя;
 • кожні чотири роки незалежно від пробігу.

Навіщо потрібен ремінь ГРМ

Силовий агрегат забезпечує обертання валів в тисячі оборотом в хвилину. При таких кутових швидкостях правильна синхронізація роботи має надзвичайне значення. Призначення ременя ГРМ якраз і полягає в тому, щоб забезпечити відкриття (або закриття) впускних або випускних клапанів в потрібні моменти: при необхідній для даного такту положення поршня. Для цього ремінь передає крутний момент від коленвала на розподільний вал. Для синхронізації важлива як правильна натяжка ременя, так і високі характеристики матеріалу, з якого він виконаний.

Просте ослаблення ременя може викликати «перескакування» його через зубець або «пробуксовку». Більш серйозна проблема, обрив ременя ГРМ, чревата дуже серйозними поломками двигуна: поршень, що штовхається вгору коленвалом, погнеться завмерлі у відкритому положенні клапани.

Саме тому своєчасна діагностика ременя ГРМ, його натяжка і планова заміни є обов’язковими вимогами. При будь-яких дефектах ременя також потрібно негайна заміна до закінчення регламентного терміну.

Заміна ременя ГРМ

Відповідальність ременя ГРМ дуже велика. Головний ризик. ресинхронізація валів двигуна. Саме поетому3 заміна ременя вважається відповідальною операцією, яку рекомендується виконувати тільки професійним авторемонтників. Однак загальні відомості про порядок виконання робіт можуть виявитися корисними кожному:

 • знімаються конструктивно передбачені захисні кожухи;
 • поршень першого циліндра встановлюється в верхню мертву точку: мітки на шківі ременя і голівці повинні стати один навпроти одного;
 • колінвал фіксується від провертання: між зубами маховика вставляється штир або викрутка;
 • натяжна ролик послаблюється і виводиться в крайнє положення. найменшого натягу;
 • ремінь знімається зі шківів;
 • новий ремінь ГРМ заводиться на шків коленвала;
 • після закладу за натяжна ролик (після проходу через шківи помпи і генератора) в останню чергу здійснюється з’єднання з розподільчим;
 • проводиться натягування до регламентованих величин;
 • кріпляться кожухи.
READ  На які газелі ставили 405 двигун

Не обов’язково після обриву ременя відбудуться деформації поршневий групи: багато сучасних автомобілів оснащені спеціальними системами захисту від такої неприємності. Однак, щоб уникнути ризику подальшого пошкодження або заклинювання двигуна, при обриві ременя ГРМ на дорозі не рекомендується вдаватися до буксирування. Правильніше буде викликати евакуатор і негайно відправитися в автосервіс.

Купити запчастини для ремонту і ТО, підібравши по марці автомобіля ви можете на нашому сайті!

Через скільки міняти ремінь ГРМ?

Трохи теорії. Ремінь ГРМ (або ремінь ГРМ), невід’ємна частина ланки між каленвалом і розподільним валом (валами у 16 ​​клапанного двигуна). Каленвала обертаючись, за коштами ременя ГРМ обертає розподільний вал, який в певній послідовності відкриває або закриває клапана. Тим самим забезпечуючи уприскування палива або вихід відпрацьованих газів. Ремінь ГРМ, є «сухим» сполучною ланкою в ланцюжку каленвала. распредвал. Тобто він знаходиться зовні двигуна (зазвичай закритий кожухом) і не змащується моторним маслом, на відміну від ланцюга, яка знаходиться всередині двигуна і змащується моторним маслом. це теорія.

Як стає зрозуміло, на ремінь ГРМ, діють значні сили, він зношується. Тому час від часу його потрібно міняти. Якщо цього не зробити, то можна нарватися на серйозні проблеми. Ремінь просто порветься, в двигуні вийде дисбаланс, є шанс погнути клапана. Хоча сучасні двигуни від цього застраховані, вони мають ямки на порушених двигуна.

І ось тут то виникає багато питань, основний. через скільки міняти ремінь ГРМ?

Ремень ГРМ. Ресурс, когда менять. Просто о сложном

Скажу так. якщо у вас нова гарантійна машина, то ви навіть і знати не будете, коли його змінюють. Просто у вас все змінять по гарантії. Зазвичай це або 40. 50 000 для наших автомобілів. Або ж 60. 70 000 для імпортних. НА моєму, FORD FUSION ремінь ГРМ проходив 150 000 км.

Однак якщо у вас вже немає гарантії, і ви не знаєте коли в останній раз, змінювався ремінь ГРМ (автомобіль купувався в іншого господаря). Те питання. через скільки міняти ремінь ГРМ, звучить по-іншому.

1) Постарався б дізнатися у попереднього господаря, змінювався чи взагалі ремінь ГРМ? Якщо так то приблизно коли. Якщо пробіг на нашому вітчизняному автомобілі вже з смененним ГРМ більше 30 000 кілометрів, то потрібно міняти, на іномарці змінив би через 50. 60 000. Також якщо ремінь не змінювався потрібно терміново міняти, за умови що пробіг автомобіля великий.

2) Де змінювався ремінь ГРМ, на офіційній станції або ж у дяді Васі в гаражі. Це теж важливо. Поясню чому. Якщо ви міняєте у офіціалів, то вони, як правило, ставлять оригінальні запчастини, а відповідно ремінь ГРМ, буде також оригінальним. Він проходить досить довго (згадати навіть мій FORD FUSION. оригінал проходив 150 000 км). Знову ж вони дадуть гарантію. Якщо ви міняли в гаражі у дядька Васі, тут 50 на 50, можуть поставити хороший ремінь ГРМ, і він також буде ходити довго. Можуть порадити інший ремінь дешевший, але ось тільки, скільки він буде ходити: ніхто не знає. За аналогією скажу. що у нас на робочої ВАЗ 2111 ремінь ГРМ летить кожні 10 000 кілометрів, тому як ставлять не зрозуміло які запчастини.

3) Навіть якщо у купленого вами автомобіля змінений ремінь ГРМ 10. 15 000 кілометрів назад. Він запросто може порватися, особливо це стосується наших автомобілів, на іномарках все-таки ремені ходять довше. Чому запитаєте ви? ТАК тому що багато автомобілістів особливо взимку, прогрівають двигуни на стоянках наприклад, іноді прогрів двигуна доходить до 10. 15 хвилин. Спідометр автомобіля коштує, а двигун працює. Тому в наших широтах, зі складними дорожніми умовами і нашими зимами, ремінь ГРМ потрібно міняти частіше. Припустимо, виробник запевняє, що ремінь ГРМ проходить 60 000 км, припустимо на нашій LADA Priora. Сміливо ділимо пробіг на два і отримуємо 30 000 кілометрів, це схоже на правду. На іномарках також, тільки там виробники заявляють 100. 120 000 кілометрів, тут можна ділити нема на два, а віднімати 30. 40%, тобто змінює приблизно через 60. 70 000 кілометрів.

Думаю, зрозумілий хід моїх думок. Якщо у вас стоїть оригінальний ремінь ГРМ, і виробник заявляє, що ви можете проїхати 120 000 км, краще його поміняти через 80 000 км. Вам буде спокійніше. Спишіть 40 000 на знос і зимові прогріву. Також пам’ятайте, на ремені ГРМ економити не варто, особливо якщо у вас на порушених немає «ямок» в випадки обриву ГРМ. Тоді ви потрапите на дорогий ремонт. Купуйте тільки перевірені ремені, ті які ставить завод на свої автомобілі.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS