Заміна ременя ГРМ ВАЗ Kalina 8 клапанів

ЕТАПУ ЗАМІНИ РЕМЕНЯ ГРМ Kalina 8 КЛАПАНІВ

Привіт, читачі блогу RtiIvaz.ru. Сьогодні ми будемо розглядати, яким чином відбувається заміна ременя ГРМ Kalina з 8-ми клапанним двигуном.

Для початку наведемо схему установки ременя ГРМ Kalina з двигуном 8 клапанів:

Як видно з схематичного зображення в першу чергу треба правильно виставити мітки на шківах распредвала і коленвала.

На фото нижче, будь ласка, дивіться положення цих назв

Далі розглянемо процес заміни ременя ГРМ Kalina 8 клапанів поетапно

ЕТАП 2

На другому етапі приступаємо до зняття безпосередньо зубчастого ременя ГРМ Лади Kalina 8 клапанів

Виходимо з ями і знімаємо верхню пластикову захист двигуна. Вона кріпиться на чотирьох кліпсах до двигуна, треба просто акуратно зірвати її по черзі з кожної кліпси. Далі знімаємо захисний кожух ременя ГРМ Лади Калини. Для цього треба ключем (на 10) відкрутити три кріпильні гвинти. Один з них знаходиться спереду кожуха, а два інших збоку. Відкрутивши болти, знімаємо кожух, і перед нами відкрився весь привід газорозподільного механізму (див. Фото).

Ось зараз настав відповідальний момент! Треба встановити весь привід ременя ГРМ Kalina строго по мітках. Для цього треба взяти торцеву головку (на 19), бажано з подовжувачем і загорнути назад болт, який ми відкрутили при знятті шківа приводу генератора.

Провертає за цей болт колінвал за годинниковою стрілкою до збігу міток на шестернях коленвала і распредвала. Розташування цих міток були вказані на ілюстраціях вище.

Провертати краще за колінвал, а з розподільчим цього робити небажано. Так робити потрібно тому, що механізм ГРМ Kalina приводиться в рух саме коленвалом, а не розподілвалом.

Далі треба ключем (на 17) послабити болт кріплення натяжної ролика і послабити натяг ременя ГРМ. Знімаємо ремінь і натяжний ролик, щоб перевірити стан. Зазвичай при заміні ременя ГРМ Kalina змінюють і ролик, оскільки найчастіше підшипник на ньому має хоч і невеликий, але люфт. А це неприпустимо. Перевіряємо стан помпи. Треба не знімаючи посмикати її за шків, і якщо є люфт, то краще її відразу замінити.

Помпа, може бути, і попрацює якийсь час, але потім все одно вийде з ладу, а щоб замінити її, треба знову розкривати весь привід і міняти. А буває і так, що вона заклинює і через це рветься ремінь. Доводиться потім знову розкривати всю цю систему і повторювати всю роботу заново. Доцільно при цьому перевірити стан сальників коленвала і распредвала. Для цього треба зняти відповідні шестерні і задню кришку газорозподільного механізму.

Перевіривши стан сальників, при необхідності їх поміняємо, що позбавить вас в подальшому від зайвої роботи.

ЕТАП 1

Заганяємо автомобіль на оглядову яму і домкратом піднімаємо переднє праве колесо. Знімаємо колесо і, відкривши капот, даємо двигуну охолонути. Бажано щоб температура двигуна була приблизно 60 градусів за Цельсієм. Перш ніж дістатися до ременя ГРМ Калини, треба зняти ремінь генератора і його приводний шків на коленвале.

Пристрій приводу генератора наведено на фото нижче:

ременя, kalina, клапан

Як видно з фото, ремінь генератора натягнутий за допомогою ролика. Щоб зняти поліклинові ремінь, треба послабити натяг цього ролика. Для цього спочатку треба послабити контргайку штока ключем (на 19). Послаблюємо контргайку і ключем (на 8) закручуємо сам шток до тих пір, поки ремінь не ослабне і з’явиться можливість його зняти. Дійшла черга до шківа приводу генератора на коленвале. Для цього треба спуститися в яму і зняти захист «пильовик» двигуна з правого боку. Також треба зняти захист маховика, яка закріплена трьома болтами (на 10) знизу двигуна, на корпусі коробки передач. Знімаємо захист і, просунувши плоску викрутку між зубами вінця і корпусом КПП, застопорилися маховик. Це потрібно щоб при відкручування болта НЕ провертався колінвал. Болт (ключ на 17) затягнуть дуже сильно, тому щоб відкрутити, треба буде докласти певних зусиль. Для цього краще використовувати торцеву головку з тим же розміром і трубою в якості важеля. Зірвавши болт, відкручуємо і знімаємо шків приводу генератора.

ЕТАП 3

Отже! Ми зняли зубчастий ремінь ГРМ, перевірили стан помпи та сальників, при необхідності, замінили їх новими. Далі можемо приступати до складання приводу ременя газорозподільного механізму Калини.

ЗАМЕНА РЕМНЯ ГРМ НА ЛАДЕ КАЛИНЕ (8 КЛАПАННАЯ)

Встановлюємо на свої посадкові місця зняті раніше шестерні распредвала і коленвала. Якщо в процесі їх від’єднати змістилися, то треба встановити їх строго по своїх місцях.

Перш ніж почати встановлювати новий ремінь ГРМ Калини, треба або підрахувати кількість зубів, їх повинно бути 111, або уважно прочитати маркування. Там повинно бути вказано їх кількість. Можна ще просто порівняти новий ремінь зі старим, вони повинні мати однакову довжину. Важливий момент! При установці зубчастого ременя ГРМ треба уважно стежити за тим, щоб в процесі установки мітки залишалися строго по своїх місцях.

Спочатку треба надіти ремінь на шків коленвала. Потім на шків распредвала, при цьому треба з правого боку распредвала натягувати ремінь. Таке робиться для того щоб натяжним роликом можна було легше підтягти привід. Встановлюємо натяжна ролик, прикручуємо, але не затягуємо. Він повинен прилягати до зворотної сторони ременя. Надягаємо ремінь на шків помпи і натягуємо роликом, повертаючи його спеціальним ключем проти годинникової стрілки.

Для перевірки натягу ременя треба взяти його з правого боку распредвала і повертати уздовж себе. Правильно натягнутий ремінь повинен повертатися на 90 градусів не більше і не менше або прогинатися не більше одного сантиметра при натисканні на нього.

Після того як ремінь приводу натягнули вже можна затягувати болт кріплення ролика. Ось тут треба стежити за тим, щоб з правого боку від шківа распредвала ремінець був належним чином натягнутий і не провисав.

Фото ролика приведено нижче, там же показано за допомогою яких отворів потрібно повертати ролик: Рис.6 Ролик натяжна на Kalina 8 клапанну

Ключем (на 17) провертає колінчастий вал на три-чотири оберти, так щоб шків коленвала встав міткою на своє місце. Після цього знову перевіряємо їх. Всі мітки повинні стояти строго на своїх місцях.

ЕТАП 4

Встановлюємо на місце захисний кожух приводу газорозподільного механізму. Затягуємо три болта його кріплення. Встановлюємо шків приводу генератора на колінчастий вал пазом на шпонку, яка показана на малюнку 2. На різьблення болта кріплення шківа краще нанести різьбовій герметик.

Після цього, зупинивши маховик викруткою, із зусиллям затягуємо цей болт. Встановлюємо ремінь генератора Калини. Якщо старий ще в доброму стані, то ставимо його. Але, краще буде, якщо поставити новий. Ключем на 8 обертаємо шток ролика проти годинникової стрелкі.натягіваем ремінь.

Після цього закріплюємо шток в натягнутому положенні контргайкою. Далі можна вже і завести для перевірки двигун. Якщо при цьому немає ніяких сторонніх шумів, то все зроблено правильно. Прикручуємо на місце захист маховика. Ставимо на своє місце захист двигуна. Встановлюємо і закріплюємо зняте колесо. Ставимо на місце верхню пластикову захист двигуна.

Потім можна сідати в машину, заводити мотор.

На цьому, дорогий читачу блогу, я закінчую писати цю статтю і бажаю вам благ і настрою! Напишіть і ви в коментарі про заміну ременя ГРМ на своїй Kalina з 8-ю клапанами, і з якими труднощами зіткнулися.

Наслідки несвоєчасної заміни ременя і ролика ГРМ

На 8-ми клапанної Kalina двигун «Не втиковий». на сленгу це означає, що поршня не зустрічаються з клапанами в разі обриву ременя ГРМ

Наслідки несвоєчасної заміни ГРМ можуть бути як дрібні, так і масштабні, які вдарять по гаманцю власника. На 8-ми клапанному двигуні LADA Kalina клапана не гне, тому в разі, якщо ремінь ГРМ порветься, то Вам необхідно буде лише його замінити і з’ясувати причину. Або ремінь порвався сам, або йому допомогли, наприклад, заклинило помпа.

Отже, розглянемо основні з неприємностей, які можуть трапитися:

 • Знос поршневої і вкладишів.
 • Підвищений витрата масла.
 • Знос розподільного вала і напрямних клапанів.
 • Гнуті клапана головки блоку.
 • Деформація шестерні ГРМ.

Ремінь газорозподільного механізму представляє з себе спеціальний зубчастий ремінь, який виготовлений з гуми і армованої капроновою ниткою. Роль цього пристрою полягає в тому, щоб передати момент обертання зі шківа колінчастого вала на розподільний вал з одночасним зниженням оборотів в два рази.

Відео заміни ременя ГРМ на 8-ми клапанної LADA Kalina:

Артикул і ціна ролика на LADA Kalina

Невід’ємною операцією вибору ременя стає також підбір ролика ГРМ. Як і в першому варіанті існує оригінал і кілька аналогів, які можна застосовувати. Розглянемо артикули і ціни на ролик ГРМ LADA Kalina 8 клапанів:

 • Оригінальний каталожний номер ролика ременя газорозподільного механізму 8-клапанною Лади Kalina є: 21126-1006135. Середня
 • Існує досить багато аналогів оригінального ролика ГРМ, які успішно сертифіковані для використання на автомобілі і відрізняються хіба що якістю і ресурсом. Розглянемо, який ролик ГРМ можна встановлювати замість оригінального, на Kalina з 8 клапанами:

Вибір ременя і ролика

Якість ременя і ролика ГРМ грає важливу роль в роботі двигуна.

Досвідчені Kalina з нашої спільноти не рекомендують Вам брати ремінь ГРМ фірми dayco. НА фото ремінь DAYCO з пробігом 20 000 км.

При цьому до вибору варто підходити ретельно і ґрунтовно. Від їх якісної і складеної роботи залежить робота системи упорскування і випуску відпрацьованих газів. Оскільки, ремінь ГРМ і ролик вважаються витратними матеріалами, тому змінюються частіше основних деталей силового агрегату.

Таблиця, із зазначенням виробників, артикулів і цін на неоригінальний ролик ГРМ

Найменування проізводітеляКаталожний номерСредняя ціна по РФ в рублях
Master-sport 21126-1006135-ST-PCS-MS 580
QML BT1006 650
Pilenga PT-P1571 670
Torque KR5016 680
Caffaro 320-99 720
Trialli CM172 735
Optimal 0-N2044 750
LYNXauto PB-3012 1080
Gates T42150 1300
Dayco ATB2543 1450
Ina 532060410 1470
SNR GE372.00 1500
Ruville 57207 1550
Coram C834 1850
Autlog RT1663 2000

Це ролик китайський, якість не дуже, швидко зашумів

ременя, kalina, клапан

Досить великий вибір роликів ГРМ надається власнику 8-клапанною LADA Kalina. Варто відзначити, що більшість виробів з таблиці, мають високий якістю виготовлення, а також мають ресурс близько 40 000 км.

Встановлюємо новий ремінь

 • Надягаємо ремінь на шків колінчастого вала.
 • Приступаємо до натяжки двох гілок ременя, спочатку фіксуємо його на шківі помпи, потім заводимо її за натяжна ролик.
 • Потім заводить його на розподільний вал.
 • Натягуємо ремінь за допомогою натяжної ролика, одночасно фіксуючи останній за допомогою спеціального ключа. (Повертаємо ролик проти годинникової стрілки).
 • Стежимо за тим, щоб всі зуби лягли рівно на шестерні.
 • Затягуємо болт кріплення шківа генератора і повертаємо на давши обороту колінвал за годинниковою стрілкою.
 • Стежимо за тим, щоб всі мітки збіглися і залишалися на місцях.

Порядок виконання

 • Відкриваємо капот і знімаємо пластиковий кожух двигуна.
 • Демонтуємо захист ременя, відвернувши три болта на «10».
 • Знімаємо праве колесо і захист.
 • Таким чином виглядає схема ременя ГРМ, відповідно до неї виставляємо мітки.

Схематично вказано розташування всіх міток.

Замена ремня ГРМ и натяжного ролика. Лада Калина (Lada Kalina. AvtoVAZ)

Викрутку фіксуємо там, куди вказує стрілка.

За допомогою ключа на «17» викручуємо фіксує болт.

Як поміняти ремінь ГРМ на LADA Kalina 8 клапанів своїми руками

У уникнення непередбачуваних наслідків для основного силового агрегату LADA Kalina, варто міняти ремінь ГРМ (ГРМ) вчасно. Оскільки несвоєчасна заміна може привести до капітального ремонту і удару по гаманцю власника. Звичайно, не кожен автолюбитель зможе зробити це сам і доводиться звертатися в автосервіс.

Але, прочитавши цю статтю, можна не тільки навчитися міняти цей вузол, а й правильно підбирати запасні частини і визначати несправність ГРМ.

Відео заміни ременя ГРМ на LADA Kalina (двигун 8 клапанів).

Заміна ременя ГРМ 8 клапанів

Всім привіт! Після придбання авто вирішив зробити позапланове ТО так як у машинки пробіг маленький а вік уже 5 років було вирішено разом з маслом і фільтрами ремінь ГРМ теж замінити (щодо терміну вже положенно).Краткая інструкція як це сделать.1. Знімаємо клейму з акумулятора “-” 2. Розслабляємо і знімаємо зі шківа коленвала приводний ремінь (повністю знімати не обов’язково) Кайку відкручуємо притримуючи болт, далі болт закручуємо і бачимо як ролик розслабляє ремінь. Потрібен ключ на 19 і на 8 краще маленька тріскачка з головкою.

Домкрати автомобіль знімаємо переднє праве колесо.

Окручіваем болт шківа коленвала і знімаємо його. Для цього нам знадобитися головка на 19 подовжувач 500 мм або щось подібне і комірець. Тут нам знадобитися напарник який буде сидіти в машині. Включаємо 5-ю швидкість тиснемо на гальмо а інший в цей час відкручує.

Знімаємо кришки ременя ГРМ, відкручуємо шестіграніком на 5 сім болтів.

Виставляємо мітки на коленвале і распредвали, для цього закручуємо назад болт шківа коленвалаі крутимо за нього. Після відкручуємо натяжна ролик ключем на 15

Знімаємо ролик, знімаємо ремень.10. Встановлюємо новий ролик але не затягуємо до кінця болт. Ролик ставимо на своє ж місце. Там завжди слід від ролика залишається.

Установка нового ременя. Садимо ремінь на шестерню коленвала далі на шестерню распредвала потім перепустками через ролик і затягує на помпу. Перевіряємо мітки. Так ремінь потрібно встановити так щоб написи на ньому читалися.

Якщо мітки все на місці натягуємо ремінь роликом для етого нам знадобиться спец ключ або круглогубці Г-образні.

на ролики є напрям куди його крутити

далі натягуємо його щоб мітки ролика збіглися і затягуємо болт.

Тепер перевіряємо, прокручуючи колінвал на два оберти виставляємо мітки. Якщо все крутитися нічого не зачіпає мітки виставляються значить зробили все правільно.14. Збираємо все в зворотній послідовності, тільки після того як закрутіть шків коленвала проверніть його в ручну перевірте ні чого він не зачіпає, просто буває він зіскакує коли затягуєте і сідати криво може зламати датчик коленвала.Вот і все всім вдалих доріг і якомога менше ремонтів.