Заміна масла в коробці Ford Focus 3

Рекомендації по вибору і заміни трансмісійного масла в АКПП на Ford Focus 3

Автомобіль Ford Focus 3 покоління прийшов на зміну своєму попередникові, причому зробив це досить вдало. Машина залишилася надійною, стала більш сучасною, оснащується актуальною електронікою.

Це не найдорожчий представник автоконцерну Ford, але саме Focus входить в число найбільш продаваних автомобілів в світі.

масло, коробці, ford, focus

АКПП, що встановлюються на Focus 3, викликають багато запитань. Це досить спірне варіант коробки передач, на покупку якого вирішуються не всі. Хоча на практиці працює трансмісія чітко, без особливих нарікань на ефективність і довговічність.

До сих пір автомобілісти і експерти не можуть прийти до єдиної думки щодо заміни масла в АКПП на FORD Focus 3. Тому потрібно детально розглянути це питання і дати відповідні рекомендації автовласникам.

Інструменти і матеріали

Головна помилка більшості з тих, хто вирішує самостійно міняти масло в автоматичній трансмісії на Ford Focus 3, полягає в поспіху. Намагаючись зробити все швидко, автовласники часто порушують послідовність, допускають помилки, що призводить до необхідності виправляти ситуацію вже на СТО.

Подібні випадки стали вагомим аргументом для автосервісів говорити про те, що тільки професіонали зможуть правильно поміняти масло в коробці на Фокусі 3 покоління. Як ви вже зрозуміли, це не зовсім так.

Щоб своїми руками виконати весь спектр робіт, потрібно підготувати інструменти і витратні матеріали. Вам буде потрібно:

 • нове трансмісійне масло необхідного обсягу;
 • масляний фільтр (краще брати оригінальний з США, ніж європейський через однакової якості при більш низькій ціні першого);
 • порожня тара, куди буде зливатися відпрацювання;
 • гумова прокладка для піддону;
 • герметик;
 • гумова або прозора капронова трубка;
 • Хрестова викрутка;
 • ключ під внутрішній шестигранник;
 • гайкові ключі;
 • гострий ніж;
 • шприц (спеціальний заправний або медичний на 20 кубиків).
масло, коробці, ford, focus

Якщо ви збираєтеся промивати систему, тоді візьміть каністру з маслом на 5 літрів. Інакше вам не вистачить рідини, щоб одночасно очистити картер і залити туди свіжу мастило.

Процес має свої особливості та нюанси. Але боятися самостійно обслуговувати автомобіль не варто. Більшість власників Ford Focus 3 легко справляються з поставленим завданням, тому впораєтеся і ви.

Покрокова інструкція

Подібні послуги в спеціалізованих сервісних центрах компанії Ford досить дорогі. Це служить одним з ключових чинників для переходу на самостійне обслуговування.

Для заміни масла в АКПП на FORD Focus 3 вам слід дотримуватися покрокової інструкції.

 • Прогрійте машину, довівши робочі рідини до оптимальних температурних показників. Робиться це дуже просто. Ви проїжджаєте кілька кілометрів і повертаєтеся в гараж, де вас чекає естакада, яма або цілий підйомник. Просто на підлозі, піднявши машину домкратом, працювати не варто.
 • Розмістивши Ford Focus 3 на рівній горизонтальній поверхні, відразу переміщайтеся під автомобіль. Там зазвичай передбачений захист картера, удерживающаяся болтами. Їх потрібно відкрутити ключами і прибрати в сторону.
 • Тепер знаходимо масляний піддон автоматичної трансмісії. Поки просто звільніть ботів кріплення, але не знімайте його повністю. Інакше масло почне розливатися на вас і на все навколо. Прибирання вам не потрібна.
 • Злив масла. Автоматична коробка на Ford Focus 3 не має спеціального зливного отвору. Пробки, як на інших машинах, тут не передбачено. Ось тут самостійна заміна для багатьох заходить в глухий кут. Не переживайте, рішення є. Для видалення масла з АКПП потрібно самостійно зробити зливний отвір.
 • Візьміть гострий ніж, яким ви зможете розрізати ущільнювач на піддоні. Не робіть великого отвору, інакше контролювати злив рідини буде проблематично. Підставте під зроблений отвір порожню тару і чекайте, поки основна частина мастила виллється.
 • Оскільки раніше ви вже послабили болти піддону, тепер відкручуйте їх до кінця і знімайте елемент. Не забувайте, там все одно залишається деяка кількість мастила. Прибирайте піддон акуратно, щоб не забруднитися.
 • Під піддоном ви побачите фільтруючий пристрій, з якого потрібно зняти датчик і демонтувати сам фільтр.
 • Всі поверхні піддону ретельно очищаються. Скористайтеся будь-якими промивальним засобами. У ходу у автомобілістів звичайний бензин і промивка для карбюраторів. Не забудьте видалити з магніту, розташованого на піддоні, металеву стружку. Якщо її там немає, це дуже добре. Відсутність стружки говорить про те, що коробка не зношується.
 • Промивши піддон і магніт, протріть поверхні сухою ганчіркою. Залишати їх вологими і зі слідами займистих рідин не рекомендується з міркувань безпеки.
 • Стики на піддоні акуратно зачистите, поставте на місце фільтр і підключіть датчик. Після цього піддон можна встановити назад, закрутивши болти. Не забудьте тільки поміняти прокладку ущільнювача, обробивши її герметиком. Притисніть до посадочних місць і щільно закрутіть кожен болт.
 • Знайдіть патрубок подачі від охолоджувача АКПП і відключіть його. Сюди вставляється взята вами раніше прозора капронова або гумова трубка. Другий кінець повинен розташовуватися в ємності, куди ви зливали старе трансмісійне масло.
 • Переведіть селектор АКПП в положення паркінгу, і запустіть мотор. У цей момент з гідротрансформатора, тобто вашої коробки передач, почне виходити темна, стара мастило.
 • Коли вам вдасться злити близько 1 літра, вимикайте двигун. Тепер залийте свіжу порцію мастила, знову включайте двигун і повторюйте процедуру. Це свого роду самостійна промивка без використання обладнання, доступного тільки на автосервісах.
 • Якщо є необхідність, повторіть процедуру ще 1. 2 рази. Вам потрібно домогтися того, щоб через прозору трубку почало виходити чисте масло. Це говорить про те, що вся відпрацювання витіснена.
 • Поверніть все патрубки на свої місця. Залийте за допомогою шприца потрібну кількість мастила. Перевірте рівень, як ми розповідали раніше.
 • Якщо рівень на нормальних відмітках, тоді запустіть двигун, затисніть педаль гальма і по черзі перемикайте коробку в усі положення.
 • Заглушіть мотор, зачекайте кілька хвилин. Це дозволить системі трохи охолонути, а маслу розподілитися по найбільш важкодоступним ділянкам коробки передач.
 • Виконайте зворотну збірку всіх демонтованих елементів.

Все, на цьому процедура по самостійній заміні масла в автоматичній коробці перемикання передач на автомобілі Ford Focus 3 покоління завершена.

Робота не найпростіша, якщо порівнювати з деякими іншими машинами. Але тут немає нічого такого, що не зможе зробити звичайний автовласник, маючи в розпорядженні стандартний набір інструментів і оглядову яму в гаражі.

Якщо ви не впевнені в своїх силах або просто не хочете ризикувати, тоді зверніться в сервісний центр. Краще це робити на спеціалізованих СТО компанії Ford, оскільки їх фахівці прекрасно знають всі особливості та нюанси роботи з АКПП такої моделі як Ford Focus 3.

вибір масла

Змішувати старе і нове масло однозначно не варіант. Тому при необхідності поміняти робочу рідину виникає закономірне питання вибору.

Автомобілістів часто цікавить, яке масло лити в коробку, щоб їх Ford Focus 3 не постраждав і зміг максимально ефективно перемикати передачі.

Це дійсно важливе питання, оскільки Ford дуже вимогливий до хорошому мастилі. Чим краще буде трансмісійне масло, тим довше прослужить автомат. Залив в картер низькосортний склад, чекайте найближчим часом біди у вигляді поломки і дорогого ремонту.

Для автоматичної коробки, яка встановлюється на Ford Focus 3, потрібно тільки синтетичне масло. У крайніх випадках можна використовувати напівсинтетику. Але робиться це тільки тоді, коли авто експлуатується давно і має великий пробіг.

Ідеальним рішенням для Ford Focus 3 стане оригінальне масло від Ford, яке має позначення WSS-M2C200-D2. Це масло під назвою Ford Motorcraft Mercon V. З доступом до нього проблем поки не виникає, тому придбати його можна без особливих складнощів.

 • Castrol;
 • Shell;
 • Motul;
 • Liqui Moly.

Досвід автовласників FORD Фокуса 3 показує, що ризикувати і експериментувати тут не варто. Оригінальна масло цілком адекватне за ціною і коштує дешевше деяких аналогів. Зате ви будете повністю впевнені в тому, що робота коробки на цій мастилі не принесе ніяких неприємних сюрпризів. Заливка неоригінального складу завжди супроводжується певними ризиками.

періодичність заміни

Почнемо з інформації, яку надає офіційне керівництво по експлуатації до Ford Focus 3 покоління. У ньому вказується, що масло, що заливається в автоматичну коробку передач (PowerShift), служить протягом всього терміну. Тобто міняти його не потрібно. Через це виникають деякі складнощі щодо процедури заміни у тих, хто наважується всупереч мануалу поміняти в АКПП робочу рідину.

Фахівці радять все ж не відштовхуватися від офіційного керівництва по експлуатації, а періодично міняти в коробці передач мастило. Питання тільки в тому, коли ви будете міняти масло, і на якому пробігу заміна стане необхідністю.

У разі коробки-автомата, встановленої на Ford Focus 3, заміну слід здійснювати кожні 100 тисяч кілометрів пробігу. Це середня оптимальна тривалість роботи мастильного матеріалу.

Якщо умови експлуатації важкі, тоді міжсервісний інтервал скорочується до 60. 80 тисяч кілометрів. Практика показує, що навіть в Росії Фокуси 3 поводяться добре, коробки витримують місцевий клімат і досить низька якість доріг. Тому більшість автовласників без проблем пройдуть 100 тисяч кілометрів і навіть більше.

Нічого вічного не існує, так що твердження про «неубіваємості» заводський мастила в АКПП Фокуса не можна вважати справедливим. У міру експлуатації масло буде втрачати свої властивості і характеристики. Коробка почне працювати з перебоями, виникнуть серйозні неполадки і поломки. В результаті буде потрібно дорогий ремонт.

З огляду на ці факти, краще періодично міняти мастило і продовжувати термін служби коробки передач, ніж займатися складним і фінансово витратним ремонтом. При сильному зносі АКПП може знадобитися її повна заміна.

Намагайтеся стежити за тим, скільки км. ви пройшли на старому маслі, періодично перевіряючи його стан. Якщо помітите явні ознаки зносу рідини, обов’язково відправляйте машину в автосервіс або міняйте мастило самостійно. У випадку з автомобілем Ford Focus 3 заміна масла в роботизованою АКПП може виконуватися своїми руками при наявності відповідних інструментів, умов та навичок.

Обсяг і стан

Оскільки коробка передач на моделі Ford Focus 3 відноситься до необслуговуваним АКПП, тут немає традиційного мірного щупа. Це дещо ускладнює процедуру вимірювання об’єму рідини в картері, але не робить її неможливою.

Перед тим як перевірити рівень масла в коробці передач, вам потрібно поставити машину на опори і отримати доступ до днища. Тут не потрібно демонтувати піддон картера, оскільки цілком можна обійтися без цих маніпуляцій.

На корпусі АКПП передбачено отвір контролю, яке використовується в разі перевірки рівня і стану. Загляньте в нього і подивіться, скільки всередині мастильної рідини.

Якщо отвір сухе і не має слідів масла на своїй поверхні, це говорить про недостатній рівень мастила. Слід взяти спеціальний заправний шприц і долити невелику кількість речовини. Коли масло почне витікати через контрольний отвір, рівень приведений в норму. Можете закривати пробку.

Але іноді долівка не вирішує проблему зносу коробки передач. Розібравшись в тому, як перевірити рівень масла в АКПП, вам слід також взяти зразок складу для аналізу. Тестується рідина гранично просто. Є три характерні ознаки, що вказують на знос речовини і втрату його фізико-хімічних властивостей:

 • наявність осаду і стружки металу;
 • специфічний, іноді різкий і неприємний запах (можете порівняти з запахом свіжого трансмісійного масла);
 • зміна кольору рідини (з прозорого масло стає темним або темно-коричневим).

Все це говорить про те, що використовується в коробці масло вже непридатне для подальшого використання. Просто долив відсутню кількість рідини, ви ситуацію не виправите. Потрібно повністю зливати мастило і заливати в картер нову, щоб виключити ймовірність виходу з ладу автоматичної трансмісії на вашому автомобілі Ford Focus 3.

Необхідна кількість

З вибором масла розібралися. Тепер пора дізнатися, який обсяг масла потрібно заливати в АКПП автомобіля Ford Focus 3 покоління.

Більшість коробок передач передбачає використання мінімум 4. 5 літрів мастила. У деяких випадках обсяг доходить до 8. 10 літрів на звичайних легкових машинах.

Але роботизована автоматична коробка, яка іменується PowerShift і ставиться на Ford Focus як АКПП, має заправний обсяг всього 2,0 літра.

Врахуйте один важливий момент. Заправний обсяг не відповідає тому, який ви зможете залити при самостійній заміні. На практиці тільки в разі повного очищення картера вдається використовувати 2 літри нової мастила. Для цього застосовують промивні склади і спеціальні апарати. Вони виводять всю стару рідину з системи.

Якщо пропустити етап промивання, по суті, не дає серйозних змін в плані поведінки коробки передач, тоді залити вам вдасться 1,6. 1,8 літра нового трансмісійного масла.

У будь-якому випадку купуйте каністру на 2 літри. Оскільки термін придатності у складу більше 5 років, можете придбати тару на 5 літрів, щоб мати можливість потім поміняти мастило після закінчення міжсервісний інтервалу. Вирішуйте самі.

Необхідна кількість

З вибором масла розібралися. Тепер пора дізнатися, який обсяг масла потрібно заливати в АКПП автомобіля Ford Focus 3 покоління.

Більшість коробок передач передбачає використання мінімум 4. 5 літрів мастила. У деяких випадках обсяг доходить до 8. 10 літрів на звичайних легкових машинах.

Але роботизована автоматична коробка, яка іменується PowerShift і ставиться на Ford Focus як АКПП, має заправний обсяг всього 2,0 літра.

Врахуйте один важливий момент. Заправний обсяг не відповідає тому, який ви зможете залити при самостійній заміні. На практиці тільки в разі повного очищення картера вдається використовувати 2 літри нової мастила. Для цього застосовують промивні склади і спеціальні апарати. Вони виводять всю стару рідину з системи.

Якщо пропустити етап промивання, по суті, не дає серйозних змін в плані поведінки коробки передач, тоді залити вам вдасться 1,6. 1,8 літра нового трансмісійного масла.

У будь-якому випадку купуйте каністру на 2 літри. Оскільки термін придатності у складу більше 5 років, можете придбати тару на 5 літрів, щоб мати можливість потім поміняти мастило після закінчення міжсервісний інтервалу. Вирішуйте самі.

вибір масла

Змішувати старе і нове масло однозначно не варіант. Тому при необхідності поміняти робочу рідину виникає закономірне питання вибору.

Автомобілістів часто цікавить, яке масло лити в коробку, щоб їх Ford Focus 3 не постраждав і зміг максимально ефективно перемикати передачі.

Це дійсно важливе питання, оскільки Ford дуже вимогливий до хорошому мастилі. Чим краще буде трансмісійне масло, тим довше прослужить автомат. Залив в картер низькосортний склад, чекайте найближчим часом біди у вигляді поломки і дорогого ремонту.

Для автоматичної коробки, яка встановлюється на Ford Focus 3, потрібно тільки синтетичне масло. У крайніх випадках можна використовувати напівсинтетику. Але робиться це тільки тоді, коли авто експлуатується давно і має великий пробіг.

Ідеальним рішенням для Ford Focus 3 стане оригінальне масло від Ford, яке має позначення WSS-M2C200-D2. Це масло під назвою Ford Motorcraft Mercon V. З доступом до нього проблем поки не виникає, тому придбати його можна без особливих складнощів.

 • Castrol;
 • Shell;
 • Motul;
 • Liqui Moly.

Досвід автовласників FORD Фокуса 3 показує, що ризикувати і експериментувати тут не варто. Оригінальна масло цілком адекватне за ціною і коштує дешевше деяких аналогів. Зате ви будете повністю впевнені в тому, що робота коробки на цій мастилі не принесе ніяких неприємних сюрпризів. Заливка неоригінального складу завжди супроводжується певними ризиками.

Покрокова інструкція

Подібні послуги в спеціалізованих сервісних центрах компанії Ford досить дорогі. Це служить одним з ключових чинників для переходу на самостійне обслуговування.

Для заміни масла в АКПП на FORD Focus 3 вам слід дотримуватися покрокової інструкції.

 • Прогрійте машину, довівши робочі рідини до оптимальних температурних показників. Робиться це дуже просто. Ви проїжджаєте кілька кілометрів і повертаєтеся в гараж, де вас чекає естакада, яма або цілий підйомник. Просто на підлозі, піднявши машину домкратом, працювати не варто.
 • Розмістивши Ford Focus 3 на рівній горизонтальній поверхні, відразу переміщайтеся під автомобіль. Там зазвичай передбачений захист картера, удерживающаяся болтами. Їх потрібно відкрутити ключами і прибрати в сторону.
 • Тепер знаходимо масляний піддон автоматичної трансмісії. Поки просто звільніть ботів кріплення, але не знімайте його повністю. Інакше масло почне розливатися на вас і на все навколо. Прибирання вам не потрібна.
 • Злив масла. Автоматична коробка на Ford Focus 3 не має спеціального зливного отвору. Пробки, як на інших машинах, тут не передбачено. Ось тут самостійна заміна для багатьох заходить в глухий кут. Не переживайте, рішення є. Для видалення масла з АКПП потрібно самостійно зробити зливний отвір.
 • Візьміть гострий ніж, яким ви зможете розрізати ущільнювач на піддоні. Не робіть великого отвору, інакше контролювати злив рідини буде проблематично. Підставте під зроблений отвір порожню тару і чекайте, поки основна частина мастила виллється.
 • Оскільки раніше ви вже послабили болти піддону, тепер відкручуйте їх до кінця і знімайте елемент. Не забувайте, там все одно залишається деяка кількість мастила. Прибирайте піддон акуратно, щоб не забруднитися.
 • Під піддоном ви побачите фільтруючий пристрій, з якого потрібно зняти датчик і демонтувати сам фільтр.
 • Всі поверхні піддону ретельно очищаються. Скористайтеся будь-якими промивальним засобами. У ходу у автомобілістів звичайний бензин і промивка для карбюраторів. Не забудьте видалити з магніту, розташованого на піддоні, металеву стружку. Якщо її там немає, це дуже добре. Відсутність стружки говорить про те, що коробка не зношується.
 • Промивши піддон і магніт, протріть поверхні сухою ганчіркою. Залишати їх вологими і зі слідами займистих рідин не рекомендується з міркувань безпеки.
 • Стики на піддоні акуратно зачистите, поставте на місце фільтр і підключіть датчик. Після цього піддон можна встановити назад, закрутивши болти. Не забудьте тільки поміняти прокладку ущільнювача, обробивши її герметиком. Притисніть до посадочних місць і щільно закрутіть кожен болт.
 • Знайдіть патрубок подачі від охолоджувача АКПП і відключіть його. Сюди вставляється взята вами раніше прозора капронова або гумова трубка. Другий кінець повинен розташовуватися в ємності, куди ви зливали старе трансмісійне масло.
 • Переведіть селектор АКПП в положення паркінгу, і запустіть мотор. У цей момент з гідротрансформатора, тобто вашої коробки передач, почне виходити темна, стара мастило.
 • Коли вам вдасться злити близько 1 літра, вимикайте двигун. Тепер залийте свіжу порцію мастила, знову включайте двигун і повторюйте процедуру. Це свого роду самостійна промивка без використання обладнання, доступного тільки на автосервісах.
 • Якщо є необхідність, повторіть процедуру ще 1. 2 рази. Вам потрібно домогтися того, щоб через прозору трубку почало виходити чисте масло. Це говорить про те, що вся відпрацювання витіснена.
 • Поверніть все патрубки на свої місця. Залийте за допомогою шприца потрібну кількість мастила. Перевірте рівень, як ми розповідали раніше.
 • Якщо рівень на нормальних відмітках, тоді запустіть двигун, затисніть педаль гальма і по черзі перемикайте коробку в усі положення.
 • Заглушіть мотор, зачекайте кілька хвилин. Це дозволить системі трохи охолонути, а маслу розподілитися по найбільш важкодоступним ділянкам коробки передач.
 • Виконайте зворотну збірку всіх демонтованих елементів.

Все, на цьому процедура по самостійній заміні масла в автоматичній коробці перемикання передач на автомобілі Ford Focus 3 покоління завершена.

Робота не найпростіша, якщо порівнювати з деякими іншими машинами. Але тут немає нічого такого, що не зможе зробити звичайний автовласник, маючи в розпорядженні стандартний набір інструментів і оглядову яму в гаражі.

Якщо ви не впевнені в своїх силах або просто не хочете ризикувати, тоді зверніться в сервісний центр. Краще це робити на спеціалізованих СТО компанії Ford, оскільки їх фахівці прекрасно знають всі особливості та нюанси роботи з АКПП такої моделі як Ford Focus 3.

Інструменти і матеріали

Головна помилка більшості з тих, хто вирішує самостійно міняти масло в автоматичній трансмісії на Ford Focus 3, полягає в поспіху. Намагаючись зробити все швидко, автовласники часто порушують послідовність, допускають помилки, що призводить до необхідності виправляти ситуацію вже на СТО.

Подібні випадки стали вагомим аргументом для автосервісів говорити про те, що тільки професіонали зможуть правильно поміняти масло в коробці на Фокусі 3 покоління. Як ви вже зрозуміли, це не зовсім так.

Щоб своїми руками виконати весь спектр робіт, потрібно підготувати інструменти і витратні матеріали. Вам буде потрібно:

 • нове трансмісійне масло необхідного обсягу;
 • масляний фільтр (краще брати оригінальний з США, ніж європейський через однакової якості при більш низькій ціні першого);
 • порожня тара, куди буде зливатися відпрацювання;
 • гумова прокладка для піддону;
 • герметик;
 • гумова або прозора капронова трубка;
 • Хрестова викрутка;
 • ключ під внутрішній шестигранник;
 • гайкові ключі;
 • гострий ніж;
 • шприц (спеціальний заправний або медичний на 20 кубиків).

Якщо ви збираєтеся промивати систему, тоді візьміть каністру з маслом на 5 літрів. Інакше вам не вистачить рідини, щоб одночасно очистити картер і залити туди свіжу мастило.

Процес має свої особливості та нюанси. Але боятися самостійно обслуговувати автомобіль не варто. Більшість власників Ford Focus 3 легко справляються з поставленим завданням, тому впораєтеся і ви.

Рекомендації по вибору і заміни трансмісійного масла в АКПП на Ford Focus 3

Автомобіль Ford Focus 3 покоління прийшов на зміну своєму попередникові, причому зробив це досить вдало. Машина залишилася надійною, стала більш сучасною, оснащується актуальною електронікою.

Це не найдорожчий представник автоконцерну Ford, але саме Focus входить в число найбільш продаваних автомобілів в світі.

АКПП, що встановлюються на Focus 3, викликають багато запитань. Це досить спірне варіант коробки передач, на покупку якого вирішуються не всі. Хоча на практиці працює трансмісія чітко, без особливих нарікань на ефективність і довговічність.

До сих пір автомобілісти і експерти не можуть прийти до єдиної думки щодо заміни масла в АКПП на FORD Focus 3. Тому потрібно детально розглянути це питання і дати відповідні рекомендації автовласникам.

періодичність заміни

Почнемо з інформації, яку надає офіційне керівництво по експлуатації до Ford Focus 3 покоління. У ньому вказується, що масло, що заливається в автоматичну коробку передач (PowerShift), служить протягом всього терміну. Тобто міняти його не потрібно. Через це виникають деякі складнощі щодо процедури заміни у тих, хто наважується всупереч мануалу поміняти в АКПП робочу рідину.

Фахівці радять все ж не відштовхуватися від офіційного керівництва по експлуатації, а періодично міняти в коробці передач мастило. Питання тільки в тому, коли ви будете міняти масло, і на якому пробігу заміна стане необхідністю.

У разі коробки-автомата, встановленої на Ford Focus 3, заміну слід здійснювати кожні 100 тисяч кілометрів пробігу. Це середня оптимальна тривалість роботи мастильного матеріалу.

Якщо умови експлуатації важкі, тоді міжсервісний інтервал скорочується до 60. 80 тисяч кілометрів. Практика показує, що навіть в Росії Фокуси 3 поводяться добре, коробки витримують місцевий клімат і досить низька якість доріг. Тому більшість автовласників без проблем пройдуть 100 тисяч кілометрів і навіть більше.

Нічого вічного не існує, так що твердження про «неубіваємості» заводський мастила в АКПП Фокуса не можна вважати справедливим. У міру експлуатації масло буде втрачати свої властивості і характеристики. Коробка почне працювати з перебоями, виникнуть серйозні неполадки і поломки. В результаті буде потрібно дорогий ремонт.

З огляду на ці факти, краще періодично міняти мастило і продовжувати термін служби коробки передач, ніж займатися складним і фінансово витратним ремонтом. При сильному зносі АКПП може знадобитися її повна заміна.

Намагайтеся стежити за тим, скільки км. ви пройшли на старому маслі, періодично перевіряючи його стан. Якщо помітите явні ознаки зносу рідини, обов’язково відправляйте машину в автосервіс або міняйте мастило самостійно. У випадку з автомобілем Ford Focus 3 заміна масла в роботизованою АКПП може виконуватися своїми руками при наявності відповідних інструментів, умов та навичок.

Обсяг і стан

Оскільки коробка передач на моделі Ford Focus 3 відноситься до необслуговуваним АКПП, тут немає традиційного мірного щупа. Це дещо ускладнює процедуру вимірювання об’єму рідини в картері, але не робить її неможливою.

Перед тим як перевірити рівень масла в коробці передач, вам потрібно поставити машину на опори і отримати доступ до днища. Тут не потрібно демонтувати піддон картера, оскільки цілком можна обійтися без цих маніпуляцій.

На корпусі АКПП передбачено отвір контролю, яке використовується в разі перевірки рівня і стану. Загляньте в нього і подивіться, скільки всередині мастильної рідини.

Якщо отвір сухе і не має слідів масла на своїй поверхні, це говорить про недостатній рівень мастила. Слід взяти спеціальний заправний шприц і долити невелику кількість речовини. Коли масло почне витікати через контрольний отвір, рівень приведений в норму. Можете закривати пробку.

Але іноді долівка не вирішує проблему зносу коробки передач. Розібравшись в тому, як перевірити рівень масла в АКПП, вам слід також взяти зразок складу для аналізу. Тестується рідина гранично просто. Є три характерні ознаки, що вказують на знос речовини і втрату його фізико-хімічних властивостей:

 • наявність осаду і стружки металу;
 • специфічний, іноді різкий і неприємний запах (можете порівняти з запахом свіжого трансмісійного масла);
 • зміна кольору рідини (з прозорого масло стає темним або темно-коричневим).

Все це говорить про те, що використовується в коробці масло вже непридатне для подальшого використання. Просто долив відсутню кількість рідини, ви ситуацію не виправите. Потрібно повністю зливати мастило і заливати в картер нову, щоб виключити ймовірність виходу з ладу автоматичної трансмісії на вашому автомобілі Ford Focus 3.

Наслідки роботи на зношеному олії

Автоматична коробка, яка встановлюється на FORD Фокусі 3, має досить складну конструкцію і загальну організацію своєї роботи. Ремонтувати її важко, в зв’язку з чим в інтересах самого автовласника підтримувати працездатність коробки протягом всього експлуатаційного терміну.

Є кілька причин не дотримуватися правил виробника і все ж періодично міняти мастило в трансмісії. Поступове зношення і подальша їзда з втратили свої початкові властивості маслом призводить до таких наслідків:

 • швидше зношуються внутрішні компоненти коробки передач;
 • утворюються задираки;
 • з’являється корозія;
 • зношуються ущільнювальні елементи;
 • підвищується навантаження на вузли автомата;
 • змінюється робоча температура;
 • втрачають свої властивості сальники;
 • збільшується ймовірність поломки трансмісії.

Щоб ви не зіткнулися з такими проблемами, і вам не довелося платити величезні гроші за ремонт або заміну АКПП, стежте за станом своєї машини, вчасно міняйте всі витратні матеріали і не забувайте про важливість періодичних профілактичних оглядів.