Скільки масла в двигуні ВАЗ 2115

Який обсяг масла в двигуні ВАЗ 2115?

Власникам автомобілів LADA не завадить запам’ятати, коли змінюється мастило мотора ВАЗ 2115, обсяг масла в двигуні і порядок його заміни. Дана процедура входить в обов’язкову технічне обслуговування авто і повинна проводитися без затримок. Від того, наскільки своєчасно буде проведена заміна і яке масло при цьому використовується, залежить стан силового агрегату і термін його служби.

скільки, масло, двигуні, 2115

Періодичність заміни моторної мастила

Щоб в двигуні ВАЗ 15 моделі не відбулися незворотні зміни, що ведуть до дорогого капітального ремонту, заміну масла рекомендується проводити з інтервалом від 10 до 15 тис. Км пробігу машини.

Такий великий розрив між мінімальним і максимальним пробігом пояснюється типом використовуваного мастильного матеріалу і умовами експлуатації авто. Чим більші навантаження по швидкості і перевезеної масі відчуває машина, тим менше повинен бути інтервал між замінами.

Від типу масла періодичність заміни залежить наступним чином:

Є й інші причини, за якими доводиться міняти мастило в двигуні, не звертаючи уваги на пробіг:

 • виконання капітального ремонту силового агрегату;
 • щорічна заміна масла, якщо навіть протягом року не наїжджаючи вказаний кілометраж;
 • коли в картер потрапляє багато бензину через неправильну роботу свічок запалювання.

При їзді на зношених свічках горюча суміш не повністю згорає в камерах. Те, що залишається, стікає в картер, розріджує мастило, від чого її тиск падає, а на панелі загоряється червона лампочка. Нічого не залишається, крім як злити з картера сильно розбавлене масло і залити нове.

Рекомендації по вибору мастила

Моторне масло для ВАЗ 2115 вибирається не тільки по типу, але і в залежності від температурних умов експлуатації. Чим тепліше клімат в регіоні, де постійно експлуатується автомобіль, тим вище повинна бути густота змащення. Даний параметр характеризується класом в’язкості масел. Найбільш поширена класифікація. система SAE. Ось як повинна виглядати маркування на каністрі з мастильним матеріалом при різних температурних режимах експлуатації:

 • 5W-40 підходить для діапазону температур зовнішнього повітря от.25 ° С до 35 ° С;
 • 5W-30 добре працює при температурі от.25 ° С до 20 ° С;
 • 10W-40 призначений для роботи при температурі от.20 ° С до 35 ° С;
 • 10W-30 придатний для роботи при температурі от.20 ° С до 30 ° С;
 • 15W-40 підійде для роботи з температурою повітря от.15 ° С до 45 ° С.

Незалежно від того, яка система подачі палива встановлена ​​на ВАЗ 2115 (карбюратор або інжектор), кількість масла для двигуна залишається незмінним і становить 3,5 л. Рекомендації по вибору виробника давати безглуздо, оскільки на ринку їх присутній дуже багато. Велика частина виробників пропонує досить якісний продукт. Єдина порада. постійно купувати виріб одного бренду. Якщо в силу різних причин хочеться перейти на інше масло, то дуже бажано виконати промивку силового агрегату.

При виборі моторних масел важливий інший момент. не потрапити на підробку.

Як поміняти мастило?

Щоб спорожнити картер двигуна і заповнити його новим маслом, не потрібно ніяких особливих навичок або спеціальних дорогих інструментів. Бажано мати оглядову канаву, хоча в крайньому випадку можна обійтися і без неї, тільки виконувати роботу буде незручно.

 • ключ для відкручування зливної пробки розміром 17 мм;
 • ємність для відпрацювання, зручніше, коли вона широка і забезпечена невисокими бортами;
 • ключ-знімач для фільтра або інше пристосування;
 • заливна воронка;
 • рукавички і ганчір’я.

Процедура проводиться тільки при розігрітому двигуні, інакше відпрацювання не витече з картера до кінця. Якщо мотор холодний, потрібно прогріти його хоча б до 60-70 ° С або приступити до роботи відразу після приїзду в гараж. Перед початком робіт організувати собі хороше освітлення, зафіксувати машину ручним гальмом і діяти за інструкцією:

 • Очистити шестигранную пробку від бруду. Підставити ємність під картер автомобіля і ключем послабити пробку, щоб вона оберталася від руки.
 • Рукою докрутити масляну пробку до кінця і різко відсунути її в сторону. Упускати пробку в відпрацювання небажано, бо потім доведеться діставати. Відкоригувати положення ємності щодо струменя.
 • Відкрити капот і відкрутити кришку заливної горловини. Почекати, поки стече основна частина старого масла.
 • Користуючись знімачем, послабити масляний фільтр. Підклавши знизу ганчір’я, докрутити його вручну і швидко перевернути догори дригом, щоб з нього не текла мастило. У такому положенні упакувати і приготувати до утилізації.

Якщо ніякого пристосування для ослаблення фільтра немає, то можна пробити його наскрізь плоскою викруткою або сталевим стрижнем і відкрутити, тримаючись за кінці. Після спорожнення спуститися в яму і загорнути пробку назад, затиснувши ключем з невеликим зусиллям. Потім змастити гумове кільце нового фільтра свіжої мастилом і вкрутити його на місце, затягнувши зусиллям рук і зробивши півоберта назад.

Кілька слів про те, скільки масла лити при заповненні. Орієнтуючись за шкалою на каністрі, треба влити через лійку 3 л і перевірити рівень щупом через 5-10 хвилин. Після цього долити масло, щоб рівень знаходився між ризиками на щупі, що позначають максимум і мінімум.

Контроль рівня і необхідний обсяг

Щоб перевірити обсяг масла в двигуні автомобіля ВАЗ 2115 є спеціальний щуп. На стрижні якого нанесені дві ризики, що позначають допустимий рівень рідини.

Контролювати кількість масла в системі ДВС треба якомога частіше, особливо при наявності проблем з поршневий групою. Необхідний обсяг мастила в картері стандартного мотора ВАЗ 2115 8 клапанів. 3,3 літра.

алгоритм дій

Перед заміною масло необхідно прогріти. Залежно від температури повітря для цього знадобиться проїхати близько 10-15 кілометрів. Потім слід загнати автомобіль в гараж або на підйомник, так як поверхня, на якій буде встановлена ​​машина, повинна бути горизонтальною. Після цього можна приступити до обслуговування.

Для заміни масла і фільтра необхідно виконати наступні дії:

 • Відкрити пробку з маслозаливной горловини, розташованої на кришці головки.
 • Зняти захисні екрани з двигуна.
 • Протерти ганчіркою картер силового агрегату в районі зливний кришки.
 • Зірвати з місця пробку і акуратно викрутити рукою майже до кінця.
 • При появі крапель олії підставити ємність для зливу, різко викрутити останній виток пробки і прибрати її в сторону. При цьому важливо не облити руки гарячим маслом.
 • Злити рідину, на це буде потрібно як мінімум 15 хвилин.
 • Зняти старий фільтр, розташований на бічній частині картера двигуна. Він може піти від руки або з працею піддатися від ключа. При відсутності ключа пристрій ближче до верхньої частини пробивають викруткою і, використовуючи її як важіль, викручують стару деталь. При цьому треба пам’ятати, що в фільтрі є до 0,15 літра гарячого масла.
 • Протерти пробку і отвір в піддоні і, надівши нове кільце, встановити деталь на місце.
 • Залити в корпус нового фільтра масло (до середини), обробити тонким шаром мастила кільце, що служить для герметизації стику.
 • Протерти привалочную поверхню на картері і вкрутити фільтр від руки. Тягнути при цьому пристрій не потрібно, оскільки його буде дуже складно зняти під час наступної заміни.
 • Потім можна заливати через горловину свіже масло.
 • Після додавання 3 літрів рідини потрібно дати мастилі стекти в піддон. Після чого перевірити рівень масла і при необхідності долити.
 • Запустити двигун, при цьому лампа тиску в системі повинна горіти 2-3 секунди і згаснути. Якщо цього не відбувається, значить встановлено неякісний фільтр. Тоді його знову доведеться поміняти. Тривале функціонування агрегату на холостому ходу при палаючої лампі тиску є неприпустимим.
 • Після декількох хвилин роботи потрібно заглушити мотор і перевірити рівень рідини в системі ДВС, він повинен бути посередині між ризиками на стрижні щупа.

Як поміняти своїми руками?

Заміна масла в двигуні ВАЗ 2115 інжектор достатня проста і не вимагає від власника великих знань, навичок або спеціального інструменту. Крім того, сучасні моторні масла мають високі миючі характеристики, тому промивати двигун особливою рідиною під час процедури заміни мастила немає необхідності.

Можливі причини витрати масла

При роботі двигуна деяка частина масла згоряє в циліндрах. це цілком природне явище. На справному моторі при спокійному стилі їзди такий витрата від заміни до заміни мастила рідко перевищує 100-150 мл. Робота силового агрегату на високих оборотах протягом тривалого часу помітно збільшує чад масла. На зношеному моторі витрата масла зростає, оскільки воно потрапляє в камери згоряння через зазори в кільцях і деталях газорозподільного механізму. Власник може визначити підвищений згоряння рідини по характерному сизому диму з вихлопної труби.

При різкому зниженні рівня масла необхідно перевірити стан сальників колінчастого вала і зливної пробки. нерідкі випадки, коли мастило сочиться через погано прилягає кільце ущільнювача.

необхідні інструменти

Перед проведенням робіт потрібно перевірити наявність наступних матеріалів та інструментів:

 • свіже масло в кількості не менше 3,5 л;
 • воронка для заливання (зазвичай використовують зрізане горлечко від пластикової пляшки);
 • фільтр масла і кільце під пробку;
 • порожня тара з об’ємом не менше 3,5 л, це може бути стара каністра від масла або відро;
 • ганчір’я для протирання крапель мастила;
 • рукавички;
 • ланцюгової знімач для старого фільтра;
 • будь-який ключ розміром 17 мм, 19 мм або шестигранник 12 мм;
 • бажаний набір ключів з різними розмірами, оскільки на автомобілі може бути встановлена ​​захист піддону двигуна і коробки.

Замена масла в двигателе ВАЗ 2115

У відеоролику від каналу Своїми руками показана процедура заміни масла на однотипному моторі ВАЗ 2214.

Вибір масла і фільтра

При виборі масла необхідно орієнтуватися в першу чергу на параметри в’язкості мастильного матеріалу, рекомендовані виробником авто. Завод ВАЗ радить використовувати в своїх машинах з переднім приводом мастила, відповідні допуски SAE 5W-40 і API SM / CF. Якщо автомобіль експлуатується тільки влітку, то цілком можна застосовувати масло на мінеральній основі. При використанні авто взимку краще лити в систему напівсинтетичні мастило, яка забезпечує більш легке обертання механізмів двигуна при низькій температурі.

Застосування синтетичної мастильної рідини цілком можливо, але при її використанні часто виникають течі по стиках основних вузлів двигуна. Найбільш популярними серед автолюбителів є масла Лукойл, Шелл, Кастрол, Мобіл і Ликви Моли. Але кінцеве рішення про те, яку рідину заливати в мотор машини, повинен приймати власник. При покупці важливо не попастися на підробку, тому мастило краще купувати у великих спеціалізованих центрах.

Під час заміни мастила в обов’язковому порядку необхідно встановити новий фільтр і кільце ущільнювача на зливний пробці агрегату.

Основним критерієм при покупці масляного фільтруючого пристрою є можливість застосування виробу до двигунів ВАЗ 2115. Виробник фільтра не сильно важливий, головне. не купувати занадто дешевих виробів від сумнівних виробників.

коли міняти?

Згідно заводським інструкціям, заміна мастила в силовому агрегаті автомобіля ВАЗ 2115 повинна здійснюватися при кожних 10-15 тисячах кілометрів пробігу або раз на рік. На практиці ця періодичність залежить від якості застосовуваного масла, стану двигуна і машини в цілому, а також від умов експлуатації. При використанні автомобіля в жорстких ситуаціях з великими навантаженнями або русі в місті на малих швидкостях мастило потрібно міняти після 7-8 тис. Пройдених кілометрів. Дані рекомендації однаково застосовні до всіх автомобілів ВАЗ з інжекторними двигунами, робочий об’єм яких 1,5 і 1,6 л.

Тип масла

Скільки масла заливати

Звернемо увагу на обсяг мастила для ВАЗ-2115. для двигунів об’ємом 1,5 і 1,6 літра він становить 3,5 літра. Тому бажано купувати каністру об’ємом 4 літри. Рідину можна використовувати протягом наступних 500-600 кілометрів, періодично підливаючи рідина.

Як зрозуміти необхідність заміни масла

Для визначення стану масла звертаємо увагу на наступні ознаки. колір і запах масла, а також рівень залишилася рідини. Якщо в ході перевірки мірним щупом виявилося, масло знаходиться нижче позначки Min на вимірному щупі, то доведеться долити трохи нового масла. Але якщо рідина має темний колір, містить металеву стружку або смердить горілим, тоді заміна масла неминуча.

Через що ще масло приходить в непридатність

Замена масла в двигателе ВАЗ 2114.

Крім суворих кліматичних факторів, моторне масло псується через агресивної манери водіння. Справа в тому, що ВАЗ-2115. щодо застарілий автомобіль, не пристосований для швидкої їзди. Однак багато власників даного авто так не вважають, і піддають його високих навантажень. На високих швидкостях, а також при різких маневрах в моторному маслі відбуваються незворотні зміни, і це позначається на надійності силової установки. В результаті знижується потужність двигуна, підвищується витрата палива, періодично пропадає чіткість включення передач, виникають шуми і вібрації.

періодичність заміни

Згідно з офіційним регламентом, моторне масло піддається заміні кожні 10 тисяч кілометрів. Але якщо враховувати суворі умови експлуатації, мастильний матеріал доведеться міняти значно частіше. наприклад, вже через 5 тисяч кілометрів. Адже не дивно, що під впливом негативних зовнішніх чинників масло швидко приходить в непридатність. Тим самим, знижується термін дії його корисних властивостей, внаслідок чого компоненти двигуна погано охолоджуються і перегріваються.