Які лампочки в противотуманках ВАЗ 2110

Вибір кращої лампи

  Маяк H1 12V 55W Super Light 50% серії «Ультра». 3 або 240 рублів. Народні лампи підвищеної яскравості від вітчизняного виробника.

Які види фар встановлювалися на ВАЗ 2110

Десяте сімейство «Лади» або, як його ще називають «LADA 110», складається з 4 моделей:

 • 2110. седан;
 • 2111. універсал;
 • 2112. п’ятидверний хетчбек;
 • 21123. трьохдверний хетчбек або, як його ще називають, купе.

Види Lada 110

Вони випускалися на АвтоВАЗі з 1995 по 2009 рік, однак, на заводі в м Черкаси продовжували проводитися під маркою Богдан аж до 2014 року. Фари на них застосовувалися однакові, тому в статті я буду говорити «десятка» або «ВАЗ 2110», але інформація може бути застосована до будь-якого з поколінь.

На «десятках» найчастіше стоять фари двох типів:

Обидва варіанти влаштовані таким чином, що за ближній і дальнє світло відповідає окремі лампи, але про це поговоримо нижче. У чому ж все-таки відміну Bosch від Киржач?

Фари Bosch для ВАЗ 2110 виробляють в Рязані, в даний час ця компанія називається «AL-Automotive Lighting». Номер. 2110-3711011 (ліва), 2110-3711010 (права). Це стандартні фари, в них два рефлектора. для далекого і ближнього світла відповідно. Вони об’єднані в одному блоці зі склом з насічками. Насічки. це ніщо інше, як лінза Френеля, такі стекла ще називають рифленими. Це потрібно для формування правильного пучка світла і світлотіньової межі таким чином, щоб фари не зліпили водіїв зустрічних і йдуть попереду автомобілів.

Огляд оригінальних фар Bosch для “десятки” ти можеш подивитися в цьому

Другий тип фар проводиться на ЗАТ “Завод Автосвет” в м Киржач Володимирській області, звідки і пішла їх назва. У фарах Киржач оптика ближнього світла лінзованной, скло навпроти лінзи не рифлене, а гладке. Лампа дальнього світла варто в звичайному рефлекторе, але на склі перед нею вже є насічки. Блок з лінзою ближнього світла зображений зліва на фотографії нижче.

Скло до корпусу фари Bosch 2110 кріпиться скобами, а на Киржача. на герметику, що сильно ускладнює розбирання, в процесі якої ти можеш і зовсім пошкодити виріб. Порівняти конструкцію і то, як світять різні фари для “десятки”, можна, подивившись

Що краще поставити: галогенові, світлодіоди або ксенон?

Як вже було сказано, фари для ВАЗ 2110 призначені для галогенних ламп. Це означає, що за законом встановлювати в них світлодіодні лампи або ксенон не можна. Відповідно до частини 3 ст. 12.5 КоАП РФ вас можуть позбавити прав на термін до року.

Є думка, що в Киржач можна законно встановити ксенон через інший конструкції і наявності блоку лінзи. Насправді це не зовсім так. Для законності установки ксенону на автомобіль ви повинні виконати наступні вимоги Постанови Уряду РФ від 10.09.2009 N 720 (ред. Від 15.07.2013, з ізм. Від 08.04.2014) “Про затвердження технічного регламенту про безпеку колісних транспортних засобів”:

Тобто потрібні автокорректор кута нахилу і омивач, а також прозоре скло перед лінзою. Але це ще не все. Потрібно в ГИБДД подати заяву на внесення змін в конструкцію, на підставі якого, якщо вашу переробку схвалять, вам видадуть висновок. Саме висновок можна отримати, звернувшись в НАМИ-ПТІА-ФОНД, а саме переобладнання повинно проводиться в сертифікованому сервісі. Говорячи простою мовою, встановити ксенон законно можна, але досить складно.

Зі світлодіодними фарами справа йде двояко: з одного боку, фари призначені для галогенових ламп, а з іншого боку, світлодіодні лампи маркуються також. H1, що побічно говорить про відповідність галогенні.

Які лампочки стоять в фарах ВАЗ 2110 і що краще вибрати

Молоді хлопці найчастіше вибирають перший автомобіль вітчизняних марок. Але їх часто доводиться ремонтувати, і заміна лампочок. одна з проблем, з якою доведеться зіткнутися. У цій статті я розповім, які лампи стоять в фарах ВАЗ 2110.

Які стоять лампочки

І для дальнього світла, і для ближнього світла з заводу встановлюються галогенові лампи H1, вітчизняна маркування АКГ 12-55-2. Виглядають вони наступним чином:

Вам буде корисно ознайомитися з таблицею маркування всіх ламп, які стоять в ВАЗ 2110.

Процес заміни ламп

І нарешті, поговоримо про заміну лампи в фарі ВАЗ 2110. Для цього нам знадобляться хороші лампочки ближнього світла і чисті рукавички або ХБ-тканину. Насправді для заміни не потрібно їхати в сервіс. Це робиться за 5 хвилин. Відкрий капот і подивися на фару зсередини. На її тильній стороні є два люка, прикритих гумовим пилюжником або пластиковим ковпаком. Той, що ближче до крила і поворотники (неважливо, з якої зі сторін), це ближнє світло, а той, що ближче до радіатора. дальній.

Кришка люка лампи може відрізнятися в залежності від моделі фар і року випуску твого ВАЗ 2110, але принцип заміни ламп аналогічний. У прикладі, зображеному на фотографіях, в нижній частині є засувки, на які потрібно натиснути. У випадку з гумовими пильовиками вони просто знімаються, є також і ковпаки, які потрібно відкручувати проти годинникової стрілки.

Піднявши кришку, ти побачиш клеммник, його потрібно просто зняти з цоколя. Але не тягни за дроти, берись міцно за пластикову його частина. До речі, в лючке ближнього світла знаходиться і лампа габаритних вогнів (див. Фото нижче). Щоб демонтувати лампочку потрібно зрушити пружинний тримач (скобу). Форма і кріплення цієї скоби теж може відрізнятися в різних моделях і роках випуску, але не дуже, так що дій за обставинами.

Пружинний фіксатор Можна діставати лампу

Зверніть увагу, що лампу вставити неправильно не вийде з-за форми спідниці навколо цоколя. Процес зворотного установки ви бачите нижче. Для заміни дальнього світла дії аналогічні.

Як виявилося, заміна ламп ближнього і дальнього світла у фарах ВАЗ 2110 справа зовсім нескладна, для цього навіть не знадобляться ключі або інший інструмент. Головне, що ми можемо зробити це безкоштовно своїми руками. спасибі за увагу.

Кращі світлодіодні лампи для ближнього світла

Серед виробників, що випускають світлодіодні лампи для ближнього світла, викликають довіру у більшості автовласників ВАЗ 2110 наступні лінійки:

Перш ніж купувати ЛЕД-лампи потрібно врахувати, що стандартна оптика ВАЗа розрахована на галогенки. Тому без спеціальної адаптації світлодіоди просто не проявлять заявлених виробником параметрів світіння.

Які лампи краще?

На автомобілі редакції встановлені звичайні фари з лампами вітчизняного виробника.

Природно, що заводський світло в комплексі з блок-фарою з Киржача світять так собі. Тому багато хто відразу ж розглядають альтернативні варіанти ламп, серед яких є впевнені лідери:

 • для любителів економити підійде китайська лампа Nord YADA «Clear» за ціною сто рублів за штуку, більше про неї нічого доброго сказати не можна;
 • Bosch Р190. коштує рівно в десять разів дорожче, відрізняється довговічністю і класичним відтінком, може бути встановлена ​​як для ближнього, так і для дальнього світла.
 • Osram H1 Cool Blue Hyper 5000K. кращий варіант для не досконалої оптики десятки, за штуку;
 • Osram H1 Night Breaker 90%. відмінний варіант, світять трохи тьмяніше попередніх, але в дощову погоду їм немає рівних;
 • Sho-me H1 B4 Xenon White 120%. лампа на любителя, з легким жовтуватим відтінком,;
 • Philips X-treme Vision. багатьом подобається ефект від цих ламп, досить довговічна і яскрава,;
 • Koito «Whitebeam» Н1. при потужності 55 Вт видає світловий потік, відповідний 100-ватної лампі, за штуку.

Види лампочок ближнього світла на ВАЗ 2110, 2112

З необхідністю заміни ламп на ВАЗі 2110 стикається абсолютна більшість автомобілістів. Заводські комплектуючі рано чи пізно зношуються або з самого початку не задовольняють вимог водія. Це стосується, зокрема, лампочок ближнього світла, які можуть не підходити запитам автомобілістів з кількох причин. Таким як:

лампочка, противотуманках, ваза, 2110
 • надто тьмяне освітлення дорожнього покриття;
 • швидка зношуваність, поломка;
 • невідповідний відтінок кольору (наприклад, для їзди під час несприятливих погодних умов добре підходять фари з білим і блакитним світінням).

Так як з ближнім світлом водієві потрібно їздити і в нічний, і в денний час, лампочки в системі відносно швидко приходять в непридатність.

Ближнє світло фар на ВАЗ 2110

У разі поломки ламп ближнього світла на автомобілі, згідно із законодавством, потрібно терміново провести його заміну. за їзду в темний час доби без включених ламп вам загрожує штраф. До того ж це небезпечно для вас та інших учасників дорожнього руху.

Для того щоб вибрати, які різновиди ламп ближнього світла підійдуть для установки на ВАЗі 2110, вам потрібно розуміти, яким чином функціонує схема живлення вашої «десятки». До неї підключаються наступні компоненти:

 • перемикач освітлення, що розташовується у вашій машині на панелі спереду авто;
 • перемикач режимів функціонування фар, який ви зможете знайти на рульовій колонці;
 • реле для перемикання режимів ламп, що знаходяться між лампочками далекого і ближнього світла;
 • запобіжники (4 штуки), які розташовані на блоці монтажу і забезпечують роботу електронних схем світла;
 • сигнальне освітлення, яке повідомляє автомобіліста про роботу дальнього світла.

Для ВАЗ 2110, а також моделей 2111 або 21124 важливо вибрати лампи, які будуть висвітлювати дорогу і допоможуть запобігти втому очей при водінні в темний час доби.

лампочка, противотуманках, ваза, 2110

Оптика на ВАЗ 2110

Різновиди фар для ВАЗ 2110 (LADA 110)

Для автомобілів ВАЗ 2110 випускається дві основні конструкції фар:

 • від «AL-Automotive Lighting». ці фари випускаються за ліцензією Bosch в місті Рязані. Конструкція нічим не примітна. Блок ламп дальнього і ближнього світла прикритий скляним ковпаком з насічками. Матеріал. скло. Кріплення. на скобах, що зручно при ремонті і поточному обслуговуванні.
 • від ЗАТ «Завод Автосвет». виробництво розташовується в місті Киржач, по ньому часто і називають конструкцію самі автолюбітелі.Конструкція відрізняється наявністю лінз для лампи дальнього світла, ковпак ж навпаки лампи ближнього світла стандартний. рифлений. Матеріал. ударостійке скло. Кріплення не дуже вдалий. герметик. Це створює складності при ремонті.

Для ВАЗ 2110 виробником передбачена установка тільки одного типу ламп. галогенних. Конструктивно вони представляють собою скляний балон, заповнений газоподібним йодом або бромом (ці хімічні елементи відносяться до групи галогенів, звідси і назва ламп). Газ в балоні під тиском, це гарантує від попадання всередину повітря і дострокового виходу лампи з ладу. Світло випромінюється металевою спіраллю з вольфраму. В даний час даний тип ламп вважається морально застарілим.

Детально ознайомитися з застосовуваними типами ламп і їх характеристиками можна в наведеній нижче таблиці.

Які лампи краще?

На автомобілі редакції встановлені звичайні фари з лампами вітчизняного виробника.

Природно, що заводський світло в комплексі з блок-фарою з Киржача світять так собі. Тому багато хто відразу ж розглядають альтернативні варіанти ламп, серед яких є впевнені лідери:

 • для любителів економити підійде китайська лампа Nord YADA «Clear» за ціною сто рублів за штуку, більше про неї нічого доброго сказати не можна;
 • Bosch Р190. коштує рівно в десять разів дорожче, відрізняється довговічністю і класичним відтінком, може бути встановлена ​​як для ближнього, так і для дальнього світла.
 • Osram H1 Cool Blue Hyper 5000K. кращий варіант для не досконалої оптики десятки, за штуку;
 • Osram H1 Night Breaker 90%. відмінний варіант, світять трохи тьмяніше попередніх, але в дощову погоду їм немає рівних;
 • Sho-me H1 B4 Xenon White 120%. лампа на любителя, з легким жовтуватим відтінком,;
 • Philips X-treme Vision. багатьом подобається ефект від цих ламп, досить довговічна і яскрава,;
 • Koito «Whitebeam» Н1. при потужності 55 Вт видає світловий потік, відповідний 100-ватної лампі, за штуку.

Порівняння галогенових, ксенонових та світлодіодних ламп

З точки зору чисто споживчих властивостей першість автомобільних ламп виглядає наступним чином:

 • Світлодіодні. є найсучаснішими виробами автомобільної світлотехніки. Вони перевершують своїх конкурентів за всіма параметрами. довговічність (здатні функціонувати зі зниженням яскравості світлового потоку максимум на 10% більше 25 тисяч годин), енергоефективність (споживають мінімум енергії, велика частина якої перетворюється в світлове випромінювання), вартість (спочатку відрізнялися дорожнечею, але вже зараз стоять відчутно дешевше конкурентних конструкцій).
 • Ксенонові. їх також називають газорозрядні. Зовні вони схожі на галогенові, але різко відрізняються принципом роботи і внутрішньої конструкцією. У ксенонових лампах внутрішній простір балона наповнене благородним газом ксеноном (звідси і назва), а світло виникає не через напруження металевої дуги, а в результаті світіння газу в балоні. Відмінністю роботи ксенонових ламп є виділення значної кількості тепла і світлового випромінювання тієї частини Spectra, які призводять до вигорання світловідбивних покриттів рефлекторів. Термін служби цих ламп близько 4-5 тисяч годин, для їх установки потрібно фара особливої ​​конструкції з лінзою, коректором положення і омивачем. Вартість значно вище галогенових. Правда і яскравість світлового потоку, а значить і дальність освітлюваної ділянки дороги, вище.
 • Галогенові. цей вид ламп спочатку передбачався виробником ВАЗ 2110. Саме під галогенові розраховані обидві випускалися конструкції фар. Термін служби досить скромний. близько 500-1000 годин. Яскравість і дальність освітлення також сильно поступаються конкурентам. Плюсами є перевірене конструкції і доступність за ціною.

Важливо! В кінці 1990-х початку 2000-х років у багатьох автолюбителів стало популярно встановлювати в фарах непередбачений ксенонові лампи. Досить було придбати інсталяційний комплект і використовувати найпростіші інструменти. Яскравість фар зростала в рази, але через непередбачених такого аппгрейда підвищувався ризик засліпити водіїв зустрічних авто, самого себе під час снігопаду, а також знижувалася видимість (до рівня нижче стандартних галогенових) під час дощу і в туман. Зараз подібна заміна прямо заборонена законом і може призвести до серйозних наслідків для автовласника.

Покрокова інструкція

Алгоритм заміни лампи ближнього світла на ВАЗ 2110 зводиться до наступних дій:

 • Демонтувати тиловий кожух на фарі.
 • Роз’єднати проводку від колодки, розташованої під його кришкою.
 • Зняти держатель-пружину, фіксуючу лампочку.
 • Повернути патрон і витягнути з блоку оптичної системи.
 • Поставити нову лампу.
 • Виконати дії в зворотному порядку для складання устаткування.
 • перевірити справність.

Рекомендація! Причиною того, що лампа в фарах ближнього світла на ВАЗ 2110 не горить, можуть стати окислені контакти в колодках. Для відновлення їх функції, систему потрібно розібрати і з’єднання почистити від оксидів.

Схема підключення протитуманних фар ВАЗ 2110 в ВАЗ 2112

Вирішив додати фото інструкції по підключенню туманок, може кому стане в нагоді.

ЗАМЕНА ПРОТИВОТУМАНОК НА ВАЗ 2110 2111 2112

комплектація (не у всіх в комплект входить індикатор включення ВТФ, дивіться на упаковці позначку)

Підключення ВТФ на ВАЗ 2110, 2112, 2111 зі старою панеллю

Сьогодні розібрався з підключенням ВТФ. (Вчора вони заробили, але потім погасли). Справа була ось у чому: в інтернеті повно схем з реле ВТФ. Я робив з ним. Сьогодні я зрозумів, що реле не потрібно ВЗАГАЛІ. Воно гріється і відключається. Потрібно воно для короткого запуску. Працює за принципом магніту (проводиться струм, примагничивается пластина, замикає контакти, подає «»). Коротше кажучи, потрібно воно для коротких запусків (наприклад, стартер). А тут палаючі ВТФ потрібні нам постійно. Тому прибираємо його зі схеми. (Туманки йдуть ч / з запобіжники 4 і 14, тому не варто боятися, що вся проводка замкне). Сьогодні я склав схему підключення протитуманних фар, сподіваюся, що комусь вона допоможе. Кольори умовні, щоб було краще видно, тому дивіться за фактом. Пропоную Вашій увазі схему підключення протитуманних фар. Ну і мій двінчік: 3

Штатні та близькі до них ВТФ

В бампер ВАЗ-2110 на штатне місце без додаткових доробок підходять прямокутні противотуманки зі штатним кріпленням. Їх випускають маса виробників, але, знову-таки, всі ці фари різні як за якістю оптики, так і за джерелом світла.

Установка і підключення ВТФ в ВАЗ 2110

Днями нарешті то руки дійшли до установки і підключення ВТФ.

Фара ВАЗ-2110 (під лампу H1) Киржач (Автосвет) 2110-3743010-03. 800 руб; 2. Проведення ВАЗ-2110-12 протитуманних фар СБ комплект АЕНК. 350 руб 3. Рамка протитуманних фар ВАЗ-2110-2112 права ліва 2111-28031922803193. 100 руб; 4. Лампи МАЯК H1 12V 55W ULTRA Super Light90%; 5. Болти М6 × 45. 4 шт; 6. Баранці М6. 4 шт.

Затягнув фари броні плівка жовта ORACAL 8300 1;

Встановив лампи Автолампа МАЯК H1 12V 55W ULTRA Super Light90%; 3. замазати силіконовим герметиком всі можливі місця проникнення вологи всередину фари;

Зняв заглушки для протитуманних фар на бампері, щоб дістатися до них, довелося попотіти, так як кріплення їх знаходиться з внутрішньої сторони бампера, заглушка кріпиться на два гвинти. Я підлазити до них через капот, найбільше проблем доставила права, дуже важко до неї підібратися;

Взяв ВТФ, приставив до них рамки і укрутив болти в отвори для кріплення (болти йдуть туго, нарізаючи різьблення в пластиці). Використовував для вкручування головку, так як провернути їх вручну не реально (акуратніше болти дуже нагріваються!).

Після встановив протитуманні фари використовуючи для кріплення баранці, надалі можна дуже зручно і швидко провести їх монтаж (демонтаж)!

в майбутньому буду міняти колодки підключення ВТФ на колодки датчика колінчастого вала ВАЗ-2108-2110, так як вони мають гумку і герметичне з’єднання для захисту від попадання вологи на контакти!

Фари на місці. І треба було капелюшки болтів зафарбувати в чорний

меняем лампочки в противотуманках на ваз 2110

Для монтажу проводки ВТФ використовував комплект підключення ВТФ, єдиний мінус в цьому комплекті це відсутність індикатора включення ВТФ, і пошуки його потім для мене стало проблемою, тому беріть повний комплект;

Насамперед уклав дроти в гофру, дроти виявилися довгими (вкорочував);

Прокладав їх через отвір де прокладені трубки гидрокорректора (але цей спосіб складний, так як доведеться знімати жабо і мотор приводу двірників), бачив, що багато прокладають їх, через отвір троса зчеплення. (Думаю, це не безпечно, може з часом протертися провід, і не далеко до КЗ) або свердлять нове (свердлити теж не мій варіант).

Після вже працюємо з монтажним блоком (використовував інструкцію, прикладену в комплекті підключення ВТФ в ній все детально і зрозуміло розписано.

лампочка, противотуманках, ваза, 2110

Єдиний скрутний момент. довелося з колодок виймати клеми і так як дроти товсті, а обтискача не було. паял дроти між собою і до клем, потім вже обжимаються пассатижами, закривав термоусадкой і встановлював назад в колодку (зате тепер все міцно тримається).

Регулюємо положення фар за допомогою регулювального гвинта.

світлодіодні ВТФ

Тлумачні світлодіодні ВТФ стоять дуже дорого, а купувати дешеві безглуздо.

Головний мінус ефективних світлодіодних протитуманних фар. величезна ціна й невисока ефективність.

Низька ефективність пояснюється тим, що звичайний світлодіод видає яскравий і приємний для людського ока світло з температурою близько 6000 К. Для головної оптики. це непогано, але ніяк не для ВТФ. Однак, є й винятки. Наприклад, фари Osram LEDriving FOG 101. Високотехнологічний прилад зі світлодіодами патентованої фірмової розробки з температурою кольору близько 3000 К, що якраз підходить для ВТФ.

Які лампи коштують в противотуманках ВАЗ 2110

Всім привіт. Давним давно я поставив в противотуманки замість звичайних ламп, діодні і використовую їх в якості денних ходових вогнів. Завдяки цьому знизилася зайве навантаження на генератор зі 100w до приблизно 10w. Та й в експлуатації дуже зручно, кнопка ВТФ завжди включена, варто лише перемкнути центральний перемикач світла в положення габарити і можна їхати.

Через рік, з двох лампочок залишилося одна, та й та світила тільки наполовину.

На цей раз я взяв лампочки з меншою кількістю, але великих діодів.

Їзда без противотуманок в дощ, туман і сніг перетворюється на справжню муку. Тому дуже багато власників десяток, обділених ВТФ з заводу, подумують про встановлення. Які протитуманні фари найкраще підходять для ВАЗ-2110, як зробити правильний вибір і не переплатити зайвого. у всьому цьому розберемося прямо зараз.

Тепер кожен може вибрати правильну противотуманку для своєї десятки, звичайно, порадившись з гаманцем і здоровим глуздом. Рівних і добре освітлених всім доріг!

Інші виробники і типи ламп

Звичайно, багато хто намагається встановлювати інші типи джерел світла та інші типи ламп. Всі розглянуті фари вище. з лампою галогенового типу. Тобто це фактично та ж лампа розжарювання, але її нитка працює в газовому середовищі (галогенів брому або йоду).

Є й альтернативні противотуманки.

Різновиди фар для ВАЗ 2110 (LADA 110)

Для автомобілів ВАЗ 2110 випускається дві основні конструкції фар:

 • від «AL-Automotive Lighting». ці фари випускаються за ліцензією Bosch в місті Рязані. Конструкція нічим не примітна. Блок ламп дальнього і ближнього світла прикритий скляним ковпаком з насічками. Матеріал. скло. Кріплення. на скобах, що зручно при ремонті і поточному обслуговуванні.
 • від ЗАТ «Завод Автосвет». виробництво розташовується в місті Киржач, по ньому часто і називають конструкцію самі автолюбітелі.Конструкція відрізняється наявністю лінз для лампи дальнього світла, ковпак ж навпаки лампи ближнього світла стандартний. рифлений. Матеріал. ударостійке скло. Кріплення не дуже вдалий. герметик. Це створює складності при ремонті.

Які лампи коштують в фарах ВАЗ 2110

Автомобілі ВАЗ 2110 відомі також як LADA 110 здобули популярність у багатьох автолюбителів як нашої країни, так і зарубіжжя. Дані авто випускалися в Тольятті з середини 1990-х років до 2007 року. За кордоном, за ліцензією, їх випускали до 2015 року.

ВАЗ 2110 був спроектований в другій половині 1980-х років, ще в радянському союзі. Його випуск був запланований на 1990 рік, але через фінансові катаклізмів на пострадянському просторі він відбувся на п’ять років пізніше. Для свого часу цей автомобіль був відмінним представником свого класу і цінової категорії. І незважаючи на ряд претензій до якості збірки в 1990-х роках, ВАЗ 2110 заслужив репутацію надійного і недорогого авто з сучасним дизайном.

Виробники ламп. вибір користувачів та експертів

Станом на початок 2020 року на російському ринку представлені лампи для фар ВАЗ 2110 наступних марок (по спадаючій їх якості та вартості):

Philips X-treme Vision 130%. світловий потік, за запевненням виробника, збільшений на 30%, є так звана імітація ксенону.
OSRAM Nightbreaker UNLIMITED 110%. ця лампа відрізняється збільшеним на 10% світловим потоком, її
OSRAM ULTRA LIFE. лампи характеризуються довговічністю і ціною від 500 до 650 рублів.
Маяк H1 12V 55W Super Light 50%. виробник позиціонує свої вироби як доступний продукт для широких верств автолюбителів. Світловий потік достатній.

Порівняння галогенових, ксенонових та світлодіодних ламп

З точки зору чисто споживчих властивостей першість автомобільних ламп виглядає наступним чином:

 • Світлодіодні. є найсучаснішими виробами автомобільної світлотехніки. Вони перевершують своїх конкурентів за всіма параметрами. довговічність (здатні функціонувати зі зниженням яскравості світлового потоку максимум на 10% більше 25 тисяч годин), енергоефективність (споживають мінімум енергії, велика частина якої перетворюється в світлове випромінювання), вартість (спочатку відрізнялися дорожнечею, але вже зараз стоять відчутно дешевше конкурентних конструкцій).
 • Ксенонові. їх також називають газорозрядні. Зовні вони схожі на галогенові, але різко відрізняються принципом роботи і внутрішньої конструкцією. У ксенонових лампах внутрішній простір балона наповнене благородним газом ксеноном (звідси і назва), а світло виникає не через напруження металевої дуги, а в результаті світіння газу в балоні. Відмінністю роботи ксенонових ламп є виділення значної кількості тепла і світлового випромінювання тієї частини Spectra, які призводять до вигорання світловідбивних покриттів рефлекторів. Термін служби цих ламп близько 4-5 тисяч годин, для їх установки потрібно фара особливої ​​конструкції з лінзою, коректором положення і омивачем. Вартість значно вище галогенових. Правда і яскравість світлового потоку, а значить і дальність освітлюваної ділянки дороги, вище.
 • Галогенові. цей вид ламп спочатку передбачався виробником ВАЗ 2110. Саме під галогенові розраховані обидві випускалися конструкції фар. Термін служби досить скромний. близько 500-1000 годин. Яскравість і дальність освітлення також сильно поступаються конкурентам. Плюсами є перевірене конструкції і доступність за ціною.

Важливо! В кінці 1990-х початку 2000-х років у багатьох автолюбителів стало популярно встановлювати в фарах непередбачений ксенонові лампи. Досить було придбати інсталяційний комплект і використовувати найпростіші інструменти. Яскравість фар зростала в рази, але через непередбачених такого аппгрейда підвищувався ризик засліпити водіїв зустрічних авто, самого себе під час снігопаду, а також знижувалася видимість (до рівня нижче стандартних галогенових) під час дощу і в туман. Зараз подібна заміна прямо заборонена законом і може призвести до серйозних наслідків для автовласника.

типи ламп

Для ВАЗ 2110 виробником передбачена установка тільки одного типу ламп. галогенних. Конструктивно вони представляють собою скляний балон, заповнений газоподібним йодом або бромом (ці хімічні елементи відносяться до групи галогенів, звідси і назва ламп). Газ в балоні під тиском, це гарантує від попадання всередину повітря і дострокового виходу лампи з ладу. Світло випромінюється металевою спіраллю з вольфраму. В даний час даний тип ламп вважається морально застарілим.

Детально ознайомитися з застосовуваними типами ламп і їх характеристиками можна в наведеній нижче таблиці.

Як замінити лампи на ВАЗ 2110 (LADA 110)

Замінити лампи в фарах ВАЗ 2110 досить легко самостійно.

Для цього потрібно слідувати нескладним алгоритмом:

 • Відкрити капот і знайти корпусу фар.
 • Обережно відкрити дихальні кришки, віджавши засувки (вони можуть бути як пластикові, так і гумові).
 • У відкрилася порожнини фари послабити засувку на великий клеми.

Важливо! Ні в якому разі не можна виймати лампу за дроти!

Залишилися питання по заміні? Тоді дивимося відео по заміні всіх лампочок в автомобілі ВАЗ 2110:

В даний час на ВАЗ 2110 законом дозволена установка тільки галогенових ламп. потужністю в 55 Вт, на напругу в 12 В і з цоколем Н1. Ксенонові ж прямо заборонені, а світлодіодні ніяк не прописані в законі. Останнє не гарантує відсутність претензій з боку контролюючих органів. Незважаючи на те, що галогенові лампи вже морально застаріли, їх вигідно відрізняє простота установки, низька вартість і взуття перевірене конструкції.