Регулювання клапанів LADA Largus 8 клапанів

Двигун LADA Largus 1.6 16 клапанів. технічні характеристики

Виробник АвтоВАЗ
індекс ДВС 21129
роки випуску 2015. даний час
Обсяг, см3 (л) 1597 см3 (1,6 л)
Потужність (к.с.) 78 кВт (106 л. С.)
Момент крутний Нм (об / хв) 148 Нм (на 5800 об / хв)
вага, кг 110 кг
Ступінь стиснення 10,5
живлення інжектор
Тип мотора рядний
впорскування розподілений з електронним управлінням
запалювання котушка для кожної свічки
число циліндрів 4
кількість клапанів 16
матеріал ГБЦ сплав алюмінієвий
Матеріал блоку циліндрів чавун
Діаметр циліндра 82 мм
Хід поршня 75,6 мм
пальне АІ-92 / АІ-95
нормативи екології EURO-5
Витрати палива траса. 5,3 л на 100 км
змішаний цикл 6,6 л на 100 км
місто. 9 л на 100 км
витрата масла максимум 0,1 л / 1000 км
ресурс мотора заявлений 200000 км
реальний 300000 км
Регулювання клапанів гидрокомпенсатори

Завод-виробник рекомендує використовувати в двигуні 1.6 LADA Largus 1.6 моторні масла в’язкістю:

Масла з в’язкістю 5W30 і 5W40 відмінно підійдуть для використання в холодних регіонах, наприклад в Сибіру, ​​а масла 10W-40 і 15W-40. тільки в теплу пору року або в жаркому кліматі. При низьких негативних температурах стартер може не «провернути» занадто густе масло. А якщо провернеться, то є великий ризик видавлювання сальників загусла мастилом.

Але є ще і рекомендація щодо використання масла 0W-40. Така в’язкість підійде для тих, хто взяв новий автомобіль або використовує його в найхолодніших регіонах. В’язкість 0W-40 забезпечує відмінну текучість і мастило тертьових деталей при будь-яких низьких температурах.

Але мало підібрати масло по одній лише в’язкості, так як існують і інші критерії. По-перше, треба розуміти, що масла бувають для бензинових або дизельних двигунів, а також універсальні. У нашому випадку треба орієнтуватися або під бензинові масла, або під універсальні. Ці масла позначаються літерою S по API. Наприклад, API SL або SN є маслами для бензинових моторів. А ось API SN / CF. це універсальний варіант, який підходить і під бензин і під дизель.

регулювання, клапан, lada, largus

АвтоВАЗ рекомендує використовувати в двигун масла по API не нижче SM і ILSAC. не нижче GF-4. Можна використовувати також масла класом вище рекомендованих.

Зовнішні швидкісні характеристики двигуна 1.6 LADA Largus в порівнянні з двигуном від LADA Вести. 21179.

Нижче наведено графік залежності потужності та крутного моменту двигунів 21129 і 21179 і максимальної потужності. На графіку добре простежується, що мотор 21129 видає максимальний крутний момент в 148 Нм на 4200 оборотах на хвилину. А на 5800 об / хвилину ми бачимо максимальну потужність в 78 кВт. Звичайно, до двигуна 21179 ці показники не дотягують, але відчувається, що АвтоВАЗ непогано попрацював над налаштуванням і модернізацією мотора.

Процес регулювання клапанів.

Розглянемо приклад регулювання впускного і випускного клапанів на прикладі четвертого циліндра. Решта клапана регулюються за тим же принципом. Отже, для регулювання клапанів, потрібно щоб рокер відійшов від клапана на максимальну відстань.

Зараз у нас распредвал кулачком тисне на рокер, тому прокричав распредвал за допомогою колеса, дивимося щоб кулачки на распредвали були відносно частини рокера з іншого боку.

Найголовніше, що можна сказати щодо зазорів, це те, що в інтернеті дуже багато інформації щодо цих двигунів, які зазори рекомендують. Багато інформації про те, що впускні клапанні зазори рекомендують робити 0,1-0,15мм, а випускні зазвичай роблять 0,25-0,30мм.

Ми ж будемо виставляти зазор за допомогою щупа на впускний і випускний клапана 0,25 мм. Перевіряємо щупом зазор.

Щуп повинен рухатися з невеликим опором між клапаном і регулювальним болтом. Якщо зазор трохи збільшений, то клапан потрібно трохи піджати, і навпаки.

Як відрегулювати зазор.

Для регулювання нам будуть потрібні плоскогубці, накидний ключ на 10 і щуп. Для початку зриваємо контргайку і відпускаємо її.

Тепер захоплюємо плоскогубцями регулювальний болт і трохи підтискаємо його.

Перевірка болтів на знос.

Увага. При пробігу автомобіля більше 150-200 тисяч кілометрів, необхідно перевірити стан регулювальних болтів.

Зробити це можна в такий спосіб: викрутити регулювальний болт, переверніть його і оціните знос.

Відразу буде видно, в яких випадках потрібно замінити його. Якщо болт зношений, зазор буде дуже складно відрегулювати, а іноді це взагалі неможливо, так як зазор буде плавати.

Тепер регулюємо випускний клапан точно також, як і впускний.

Встановлюємо розподільний вал так, щоб кулачок був навпроти Ротера. Найголовніше, не помилитися в цьому моменті, інакше ви не правильно відрегулюєте зазор, і він буде збільшений, або зменшений. Тепер виконаємо ту ж процедуру регулювання клапанів. Спочатку перевіряємо зазор, виходячи з того, збільшений він або зменшений. Виставляємо до позначки в 0,25 мм.

Затягувати контргайку слід з тим урахуванням, що регулювальний болт може на якусь відстань піджати.

Якщо все нормально, то можна затягувати контргайку, а потім ще раз перевірте зазор, щуп повинен проходити в зазорі з невеликим опором. Таку операцію проробляємо з усіма клапанами.

Регулювання клапанів Largus 8 клапанів відео

Всім доброго дня! Сьогодні на Ларгус відрегулював клапана. Мотор у мене, К7М, тому з регулюванням ніяких проблем. Тим більше вже це проделивал.Прі первинному вимірі клапанів, трохи охренел. Зазори були, впуск: по колу 0,1; випуск: 0,15; 0,10; 0,15; 0,10! Це ж жесть зовсім! Останній раз регулював тисяч. 30 назад, виставляв все по мануалу. Як так то?! З впускними хрін та з ними, але ось те що випускні так затиснуло Все зазори розпустив. Впуск: 0,20 в коло, випуск: 0,30.Машіна немов задихала. Була вібрація ДВС і на ручці КПП-все пішло. Трохи плавали обороти-теж пройшло. Вихлоп останнім часом не подобався, були удари-і це теж ушло.Решіл подивитися тиск МАП, через ГБО. Було 0,38-0,40. стало 0,32-0,33.

І питання, на скільки було критично їздити з такими затиснутими клапанами? Чи могли реально клапана прогоріти?

Так що хлопці, хто на газу їздить, не забувайте про регулювання клапанів, йдуть зазори в раз.Но є ще такий момент, коли в останній раз регулював клапана, сильно поспішав, було це влітку, в спеку, мотор охолонути толком не встиг, та і сам я як то все на отеісь зробив. Може і спочатку не вірно зазори виставив, не знаю.

Сьогодні була хороша погода, робити було нічого, вирішив зазори перевірити. Відкрив капот, скинув воздушок, здув пил.

Відкрутив вісім болтів на 8 мм, і побачив “нутрощі”

Піддомкратити це провідне колесо, я правша і зручніше крутити правою ногою

Крутнув колесо до появи літери “Фе” Тут довелося збрехати, тому що вал стояв уже в потрібному положенні. Але так буває не завжди

ВМТ першого циліндра відповідає букві F на шківі, або зеленої мітці на валу.

Кручу на себе колесо, підганяючи наступну грань на валу, що відповідає ВМТ 3 циліндра

Таким же чином підганяю грань без міток. це 4 циліндр

Пояснювати, як расконтріть і повернути штовхач для регулювання напевно немає сенсу, це і так зрозуміло. Зазори на випуск за 20ткм трохи пішли, ставив 0,3мм, стали 0,2 мм. це нормально, машина на газу. Випуск знову поставив 0,30мм. Впуск був близько норми, між 0,1 і 0,14мм, все поставив 0,15 мм. Замінив металеву прокладку кришки ГБЦ, за порадою Діми взяв за пару сотень 11022700 AJUSA, на вигляд дуже навіть нічого. На все про все пішло 2 години з п.жом, (годину на телефонні розмови, пів-години з сусідом і його порадами, 30 хвилин на роботу) Звичайно набрехав про порядок циліндрів, я його щас підгледів в Яндексі. Насправді, де обидва клапана висять, там і регулював. Вся процедура настільки проста, що цей запис в журналі зайняла більше часу, ніж описувана операція. Всім невирішене рекомендую робити самим. Upd. Робив одному регулювання на Нью-Stepway 2016г.в. 15ткм на новій машині, ГБО з нуля. випуск пішов до 0,1 на двох і до 0,15 мм на другій парі. Впуск був 0,15 на трьох і на одному 0,11. Зробив, як завжди 0,3 випуск і один впускний вирівняв з іншими 0,15. На коромислах тепер ролики.

Добрий вечір! хлопців, дуже цікавить як на реношний моторі який встановлювався в наші Ларгус відрегулювати клапана. Хочу на вихідних зайнятися цим питанням, але боюся раптових сюрпризів, так як фіг його знає, що там ці французи туди навставлялі. Регулювати клапана вже необхідно, так як машина працює як дизель, коли її купив, двигун було взагалі не чутно.

Lada Largus оснащуються силовими агрегатами від відомого французького виробника Renault. Можливо два варіанти комплектації: К4М з 16-ю клапанами, двома розподільними, або К7М з 8-ю клапанами і одним распредвалом. У першому випадку газорозподільний механізм має гидрокомпенсатори, тому регулювання зазорів в клапанах не передбачена. Інша річ мотор К7М. тут регулярна перевірка і регулювання обов’язкове. Процедуру необхідно повторювати, як мінімум, кожні 100 тис. Км пробігу. Теплові зазори для клапанів, які працюють на випуск. 0,4 мм, на впуск. 0,2 мм.

Регулювання клапанів LADA Largus 8 клапанний

Встановити автомобіль на двостійковий підйомник, загальмувати стоянковим гальмом, вимкнути запалювання і від’єднати клему дроти “маси” від акумуляторної батареї.

Зняти правий боковий брудозахисні щиток

Зняти ремінь приводу допоміжного обладнання.

Вивернути пробку отвору під фіксатор ВМТ (головка змінна Torx El4, подовжувач, ключ трещеточний).

Загорнути болт кріплення шківа колінчастого вала з проставкой (головка змінна 18, ворток).

Повернути колінчастий вал за годинниковою стрілкою так, щоб мітка на зубчастому шківі розподільного вала виявилася на відстані в один зуб до вертикальної осі зубчастого шківа, а мітка на зубчастому шківі колінчастого вала була на відстані одного зуба від вертикальної осі шківа (головка змінна 18, комірець).

Встановити фіксатор ВМТ (фіксатор ВМТ Mot. 1489 або 67.7820-9701 L).

Провернути колінчастий вал за годинниковою стрілкою до упору в фіксатор так, щоб він виявився в блокувальному пазу колінчастого вала (головка змінна 18, комірець).

Переконатися, що установча мітка 1, рисунок 10-2, на зубчастому шківі розподільного вала поєднана з міткою на кришці головки циліндрів, а мітка 2 на зубчастому шківі колінчастого вала поєднана з міткою на блоці циліндрів.

установча мітка на шківі розподільного вала; 2. установча мітка на зубчастому шківі колінчастого вала

Зняти фіксатор ВМТ (фіксатор ВМТ Mot. Тисяча чотиреста вісімдесят дев’ять або 67.7820-9701 L).

Випускні клапани: 0,25. 0,30 мм (без заміни клапанів). Випускні клапани: 0,20. 0,25 мм (з заміною клапанів). Момент затягування контргайки 9 Н.м (0,9 кгс.м).

Метод “повного відкриття випускного клапана”

Увага. Відлік циліндрів ведеться від маховика.

Малюнок 10-3. Порядок регулювання зазорів в механізмі приводу ГРМ:

порядковий номер циліндра двигуна; А, В, С. етапи регулювання механізму приводу ГРМ.

Провести регулювання зазорів в механізмі приводу ГРМ в порядку, зазначеному на малюнку 10-3 (ключ гайковий 10, плоскогубці).

А. Встановити випускний клапан циліндра 1 в положення повного відкриття.

В. Перевірити зазор впускного клапана циліндра 3.

З. Перевірити зазор випускного клапана циліндра 4.

Повторити операції по регулюванню для інших циліндрів в зазначеному на малюнку 10-3 порядку.

Після регулювання клапанів затягнути контргайки моментом 9 Н.м (0,9 кгс.м) (головка змінна 10, ключ моментний).

Нанести герметик на різьблення пробки 1, рисунок 10-1, отвори під фіксатор ВМТ і загорнути пробку. Момент затягування пробки 20 Н.м (2,0 кгс.м) (головка змінна Torx Е14, подовжувач, ключ трещеточний, ключ моментний).

Встановити праву опору підвіски двигуна.

Встановити ремінь приводу допоміжних агрегатів.

Регулировка клапанов на Рено Логан, Логан2, Симбол, Кангу, 8V

Встановити правий боковий брудозахисні щиток

Приєднати клему дроти “маси” до акумуляторної батареї.

Добрий вечір! хлопців, дуже цікавить як на реношний моторі який встановлювався в наші Ларгус відрегулювати клапана. Хочу на вихідних зайнятися цим питанням, але боюся раптових сюрпризів, так як фіг його знає, що там ці французи туди навставлялі. Регулювати клапана вже необхідно, так як машина працює як дизель, коли її купив, двигун було взагалі не чутно.

Lada Largus оснащуються силовими агрегатами від відомого французького виробника Renault. Можливо два варіанти комплектації: К4М з 16-ю клапанами, двома розподільними, або К7М з 8-ю клапанами і одним распредвалом. У першому випадку газорозподільний механізм має гидрокомпенсатори, тому регулювання зазорів в клапанах не передбачена. Інша річ мотор К7М. тут регулярна перевірка і регулювання обов’язкове. Процедуру необхідно повторювати, як мінімум, кожні 100 тис. Км пробігу. Теплові зазори для клапанів, які працюють на випуск. 0,4 мм, на впуск. 0,2 мм.

Чим відрізняється двигун 1.6 16 клапанів LADA Largus 21129 від 21127?

По-перше, двигун 21129 є доопрацьованій версією 21127, яка відрізняється перш за все нормами токсичності. 21129 змінено відповідно норми токсичності EURO-5, щоб отримати схвалення за чинним законодавством.

Регулировка клапанов 1,6 8кл. рено логан, ларгус и прочих

По-друге, змінена ступінь стиснення. 21129 мотор буквально «розтиснули», щоб була можливість використовувати паливо класу АІ-92. У 127 моторі такої можливості не було.

По-третє, 129 двигун 1.6 LADA Largus на 16 клапанів має змінений впуск і випуск, що позитивно позначилося на динаміці авто.

По-четверте, 129 мотор працює під новим блоком управління двигуном зі зміненою програмою.

По-п’яте, подушки двигуна були змінені для зменшення вібрації від силового агрегату.

І це лише не велика частина змін, які торкнулися двигуна 21129. Насправді їх було куди більше, але на жаль багато хто, побачивши, що мотор зовні схожий, думаю, що ніяких змін не проводилося. Якщо копнути глибше, то ми побачимо, що стали тонше і поршневі кільця, і стали легше поршня. Зроблено це було для зменшення тертя і збільшення ресурсу двигуна, також поліпшення загальної віддачі мотора.

Що буде, якщо не регулювати клапана?

Основні помітні наслідки неправильних зазорів: збільшена витрата палива, погіршена тяга і галаслива робота двигуна.

Через неправильних зазорів збільшується навантаження на клапана і каталізатор. Клапана гірше охолоджуються і двигун працює не на повну силу.

Популярне в бортових журналах

ДГЗ Подорожі на Ларгус Витрата палива Підлокітник Пробіг Диски Магнитола ТО1 Перші враження Купівля Ларгус Електрика Чохли на Largus Сітка в бампер Доробки ГБО Динаміки Камера заднього виду Двірники Освітлення салону Стоп сигнал Тюнінг Шини і диски Зворотний клапан Тюнінг ліхтарі Шумоізоляція Зимові шини Килимки Largus Відеореєстратор РСІ-19 Зимова експлуатація Бокс на дах Гтс Задні ліхтарі Іжевськ Автозвук Форсунки Бризковики Бачок омивача Упори капота Лампа ближнього світла Установка салонного фільтра Парктронік Пороги LADA Largus Світлодіод Накладки на ковролін Плавають обороти холостого ходу Освітлення багажника Тонування Полка багажника Поїздка на море Ущільнювач капота Дтп Відгук власника Підкрилки Рація Додаткова розетка Окулярник Заміна 5 передачі

Зображення зменшено. Клацніть, щоб побачити оригінал.

Регулювання клапанів на 8-ми клапанному двигуні ВАЗ 1.6

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки за умови установки активного прямого посилання на наш ресурс.ОБРАТНАЯ СВЯЗЬГлавная

Аналогічним чином звільніть затяжку кріплення шланга Largus на холостому ходу системи вентиляції картера і зніміть клапан з сопла кришки головки блоку циліндрів. Більш докладні положення виділені білим кольором, що посилює розсіювання тепла частинами корпусу двигуна, що двигун на холостому ходу починає тремтіти і тріщати, що робити, і як клапан сильніше 90, коли працює на бензині, по крайней мере, від 0,30 до 0, 35. Ряд випускних клапанів розташований ближче до радіатора системи охолодження двигуна.

І чим сильніше клапан, тим більш хистким він, який розташований між кулачком розподільного валу і безпосередньо до клапана, я думаю, це пояснить, що є щось, наскільки Ларгус потрібен цей клапан? Аналогічним чином звільніть затиск хомута холостого ходу системи вентиляції картера і зніміть шланг з сопла кришки головки циліндрів. Автомобілісти більше зацікавлені в регулюванні пасажирів 4-го і 2-го циліндрів. Зазор регулюється шляхом вибору регулювальної шайби бажаної товщини. З точки зору екологічності, спільного виробництва з ренонізаном, що може бути за рахунок зустрічі клапанів і поршнів?

Регулювання клапанів ВАЗ 8 клапанів

Зacтyчaлі клaпaнa нa BAЗ? Toгдa пpішлo вpeмя иx peгyліpoвaть. A ecли етoгo нe cдeлaть, тo мoщнocть мoтopa cнізітcя, клaпaн мoжeт пpoгopeть, pacпpeдвaл paзбaлaнcіpoвaтьcя. Дa eщe мнoгo чeгo мoжeт cлoмaтьcя в двігaтeлe. Чтo? He знaeтe, як дeлaeтcя peгyліpoвкa клaпaнoв BAЗ 2114 1.6 8 клапанів? Toгдa ми вaм пoмoжeм.

Навіщо регулювати клапана і яким повинен бути зазор

Автомобільний двигун працює в складному тепловому режимі, тому його деталі схильні до температурного розширення. Наявність зазору між стрижнем клапана і важелем (коромислом) дозволяє компенсувати зміну лінійних розмірів. При цьому він не повинен бути занадто великим, інакше клапан не буде повністю відкриватися. Циліндри будуть гірше наповнюватися горючою сумішшю, а відпрацьовані гази не зможуть вчасно покинути камеру згоряння. В результаті двигун не розвиває повну потужність, а споживання палива зростає.

При недостатньому зазорі клапан не закриється, що знову ж таки тягне за собою втрату потужності, нестійку роботу силового агрегату і збільшена витрата бензину. І якщо для впускних клапанів подібна неприємна не тягне неприємних наслідків, то працюють в більш складних умовах випускні клапани і їх сідла піддаються катастрофічно швидкого зносу.

Регулировка клапанов Lada Largus 1.6 8V

За рекомендаціями виробника зазор для впускних клапанів (вони знаходяться з боку повітряного колектора) становить 0.1-0.15 мм, а для випускних. 0.25. 0.3 мм. Якщо ж процедура проводиться після заміни деталей газорозподільного механізму, то для нових випускних клапанів залишають зазор 0.2-0.25 мм. Після того як їх тарілки приробиться до сідел, параметри прийдуть в норму.

Ознаки того, що необхідна регулювання клапанів (відео від «Теорії ДВС»)

Існують певні ознаки в роботі автомобіля, які підкажуть, що регулювати клапани необхідно.

Найочевиднішим з них буде те, що двигун автомобіля на холостих обертах починає трястися і сіпатися. Найчастіше, причина такої поведінки полягає саме в поганій регулюванню клапанів.

І, звичайно ж, потрібно стежити за сторонніми звуками, визначити на слух які зовсім не складно. Досить просто поставити поруч два автомобілі, один з відрегульованими клапанами, а інший. тестований. Заведіть два автомобіля по черзі і порівняйте «гучність» роботи двигунів.

Регулювання теплових зазорів клапанів на автомобілі LADA Granta здійснюється точно також як на двигунах попередніх моделей LADA Kalina, Priora.

на 8-ми клапанному двигуні LADA Granta (ВАЗ-2116, ВАЗ-11186 з легкої ШПГ) необхідна в першу чергу для отримання максимального ККД двигуна. Правильні теплові зазори забезпечують рівну роботу двигуна, зниження витрати палива, правильне наповнення циліндрів паливо-повітряною сумішшю і точний час відкриття клапанів для вивільнення відпрацьованих газів.

Регулювання клапанів на вітчизняних восьмиклапанним двигунах рекомендується проводити кожні 25 тис. Км пробігу.

Несвоєчасно вироблена операція по регулюванню може привести до таких дефектів ГРМ, як прогараніе клапанів з сідел, що спричинить за собою дорогий ремонт ГБЦ.