Погано заводиться на гарячу ВАЗ 2109 карбюратор

Як змусити двигун заводиться в нагрітому стані

Є алгоритм, завдяки якому можна домогтися запуску двигуна на гарячу. На холодну, без натискання педалі газу, машина погано заводиться. А при запуску гарячого двигуна потрібно вичавити педаль газу наполовину або повністю, що залежить від проблеми і самого карбюратора. Занадто часто натискати на газ не рекомендується, тому що є ризик ще сильніше розгойдати ситуацію і залити двигун. Потрібно кілька разів погазовать і продовжити рух.

Корисні рекомендації

Якщо не вдається завести карбюраторний мотор, спробуйте виконати кілька дій. Так ви можете знайти відповідь, чому двигун не заводиться.

 • Підніміть капот, огляньте візуально стан вашого карбюраторного силового агрегату.
 • Подивіться, чи надійно закріплені всі дроти, клеми. Відійшла клема або провід не рідко ставали причиною необдуманих рішень і істотних фінансових витрат на ремонт, яких на практиці можна було уникнути.
 • Оцініть стан паливного насоса. Не рідко причиною погіршення при спробах завести машину або відмови в роботі є перегрів бензонасоса. Пощупайте його. Якщо занадто гарячий, ймовірність виходу його з ладу висока. краще замінити.
 • Паралельно перевірте стан фільтрів, масла. Можливо, їх давно пора поміняти, а ви все тягніть з цим.

заводить, гарячу, 2109, карбюратор

Глухне на ходу

Якщо автомобіль глухне під час руху, вам необхідно:

 • Перевірити стан датчика Холла на карбюраторі;
 • Оцінити поточну працездатність комутатора;
 • При необхідності обидва елементи замінити;
 • Якщо після того, як машина на ходу заглохла, виникають проблеми при спробах завести мотор, продміть паливні трубки;
 • Не отримавши відповіді при візуальному огляді і перевірці трубок, контактів, інших доступних компонентів, доведеться розбирати карбюратор для пошуку причини;
 • Обов’язково встановіть карбюратор. Досить часто така міра дозволяє усунути всі проблеми. Але своїми руками робити це не варто. Зверніться до перевіреного Карбюраторщик.

Чому глухне гарячий двигун

Ситуація, коли машина глухне на ходу, ще менш приємна. Що потрібно зробити?

 • Перевіряється, як веде себе датчик Холла на карбюраторі. Цей датчик утримують на трамблере два болта. Потрібно відкрутити кріплення і поміняти старий датчик на новий. Потім зібрати все назад і перевірити, як працює карбюратор.
 • Розібратися, яка поточна працездатність комутатора.
 • Замінити обидві запчастини за потребою.
 • Продути паливні трубки. Якщо вони зіпсовані, їх необхідно терміново замінити.
 • Потрібно відшукати ремінь ГРМ, зняти його, оцінити стан зубців. Тільки якщо ви знайдете вони стесати, поміняти ремінь.
 • Якщо не знайдена причина при візуальному огляді контактів, трубок і інших компонентів, доведеться розібрати карбюратор.
 • Регулюванням карбюратора нехай займеться перевірений карбюраторщик. Непогано пройти повноцінну діагностику в автосервісі.

Корисні рекомендації

Якщо ніяк не виходить завести карбюраторний двигун, необхідно спробувати виконати наступні дії:

 • підняти капот і провести візуальний огляд карбюратора;
 • перевірити надійність кріплення всіх клем, дротів. Адже іноді проблема в відійшла клеми, отже, не перевіривши її, ремонту піддається весь карбюратор. Фінансові витрати зростають в рази;
 • іноді причиною поганого закладу автомобіля стає перегрів бензонасоса. Якщо він занадто гарячий, то скоро може вийти з ладу, і краще придбати і встановити новий;
 • в цей же час необхідно оцінити роботу фільтрів масляних.

Карбюратор глухне на холостих обертах

Якщо ваш карбюратор не заводиться, постійно глухне на неодружених, ви зіткнулися з досить повсякденною ситуацією для карбюраторних ВАЗ 2109.

Ось перелік заходів, які ви можете зробити своїми руками з карбюратором:

 • Замініть голку;
 • Прочистіть жиклери в електромагнітному клапані;
 • Замініть датчик холостого ходу, якщо виявили в ньому несправність;
 • Щоб позбутися від залипання голчастого клапана, через який частенько карбюратор не заводиться на гарячу, спробуйте надіти на нього пружинку. Це народний засіб, яке, як не дивно, допомагає;
 • Перевірте стан електроклапана, блок його управління, проводку. Переконайтеся в наявності клацанням в ньому. Якщо вони відсутні, елемент йде під заміну. Хоча можна спробувати його відремонтувати.

голчастий клапан

ВАЗ 2109 погано заводиться на гарячу карбюратор

У статті розглядаються основні причини того, що гарячий (прогрітий) карбюраторний двигун легкового автомобіля ВАЗ 2108. 2109, 21099, 2105, 2107, 2 121 чомусь не заускается. Причини пов’язані з несправністю карбюраторів 2108, 21081, 21083 Солекс, 2105, 2107 Озон і їх модифікацій. Крім несправності карбюратора варто звернути увагу на систему запалювання (2108, 21081, 21083, 2105, 2107), систему харчування автомобіля тощо.

Відсутня паливо в камері поплавця

Може бути просто випарувалося. Підкачайте його важелем ручної підкачки на бензонасосі.

Можливо виникли проблеми з подачею палива в карбюратор

Систему подачі палива (до входу в карбюратор) перевіряємо, знявши шланг з топлівоподводящего штуцера карбюратора і кілька разів натиснувши на важіль підкачки на бензонасосі. З отвору шланга повинна виходити сильна, пульсуюча струмінь палива. Якщо струмінь слабка або її зовсім немає. то можливо несправний бензонасос або будь-якої іншої елемент системи харчування. В результаті, подача палива недостатня або припиняється зовсім.

перевірка бензонасоса автомобілів ВАЗ

Засмітився сітчастий фільтр на вході в карбюратор

Сітчастий фільтр виймаємо, відкрутивши його пробку. промиваємо, прочищаємо щіточкою (можна зубної), продуваємо і ставимо назад. Попутно прочищаємо посадочне гніздо під фільтр в кришці карбюратора.

деталі сітчастих фільтрів очищення палива карбюраторів 2108. 21081, 21083 Солекс, 2105, 2107 Озон

Несправний електромагнітний клапан або засмітився паливний жиклер системи холостого ходу

Відмовив або сам клапан або система ЕПХХ.

пристрій електромагнітного клапана карбюратора

На заглушеному двигуні включіть запалення і спробуйте зняти і надіти наконечник проводу з виведення клапана. Повинен бути чутний клац. Якщо його немає. з’єднуємо відрізком проводу плюс АКБ і висновок клапана. Клацання немає. міняємо клапан. Клацання з’явився. перевіряємо систему ЕПХХ. Крім цього варто перевірити наявність і цілісність гумового ущільнювального кільця на клапані.

електромагнітні клапани карбюраторів 2108, 21081, 21083 Солекс, 2105, 2107 Озон

«Підсос» стороннього повітря в карбюратор

Огляньте трубки і шланги, що ведуть до карбюратора. Можливо вони зіскочили з штуцерів або пошкоджені. Як приклад карбюратор 2108-1107010 і ведуть до нього трубки шланги.

місця ймовірного «підсосу» стороннього повітря в карбюратор 2108, 21081, 21083 Солекс

Більш докладно ця ситуація розглянута на сторінці «Підсос» стороннього повітря в карбюратор ».

Засмічені паливні або повітряні жиклери головної дозуючої системи карбюратора

Паливна суміш в цьому випадку буде збіднена. На карбюраторах 2105-07 необхідно зняти кришку карбюратора, вивернути паливний жиклер першої камери, прочистити його тонкою дерев’яною паличкою або мідним дротом. Потім продути стисненим повітрям і ввернути назад. Заодно варто прочистити і інші елементи головних дозуючих систем карбюратора (показані на фотографії). На карбюраторах 2108-21083 також знімаємо кришку і вивертаємо повітряний жиклер першої камери. Виймаємо жиклер разом з емульсійної трубкою. Шлицевой викруткою вивертаємо паливний жиклер, що знаходиться на дні емульсійного колодязя. Промиваємо, прочищаємо, продуваємо його і заодно і емульсійну трубку і емульсійний колодязь.

паливні та повітряні жиклери, емульсійні трубки і емульсійні колодязі ГДС карбюраторів 2108, 21081, 21083 Солекс, 2105, 2107 Озон

Не герметичний голчастий клапан карбюратора

Карбюратор «переливає», свічки запалювання після пуску мокрі. Замініть зношений вузол, так як навіть найменший підтікання палива може призвести до серйозних проблем. Візуально на карбюраторі можуть бути патьоки бензину і бути присутнім його стійкий запах. Зніміть кришку карбюратора і перевірте чи не заїдає чи кронштейн поплавців на своїй осі, чи не зачіпає поплавок за стінки камери поплавця, що не відвернувся чи корпус голчастого клапана. Двигун можна буде спробувати завести якщо при пуску довго крутити його стартером, утримуючи до упору педалі «газу». У цьому випадку через посиленої вентиляції камер згоряння свічки підсохнуть і паливна суміш нормалізується.

Для початку можна провести перевірку герметичності голчастого клапана поплавкової камери:

перевірка голчастого клапана розрідженням на карбюраторах 2105, 2107 Озон, 2108, 21081, 21083 Солекс

Порушено регулювання рівня палива в камері поплавця карбюратора

В цьому випадку, суміш знову ж перезбагачувати через підвищення рівня палива в камері поплавця.

приблизний рівень палива в поплавкової камерах 2108, 21081, 21083 Солекс, 2105, 2107 Озон

Примітки і доповнення. Перед пошуком причин того, що гарячий карбюраторний двигун не запускається рекомендується перевірити справність системи запалювання, так як симптоми її несправності схожі з симптомами несправності системи запалювання.

Ще п’ять статей на сайті по несправностей карбюраторів

У чому причина того, що ВАЗ-2109 не заводиться на гарячу? Адже багато хто не надто обізнані водії починають прокручувати стартером, сідає акумулятор, нічого цим не добившись. Адже якщо мотор справний, то він зможе завестися з півоберту.

Корисні рекомендації

Якщо ніяк не виходить завести карбюраторний двигун, необхідно спробувати виконати наступні дії:

 • підняти капот і провести візуальний огляд карбюратора;
 • перевірити надійність кріплення всіх клем, дротів. Адже іноді проблема в відійшла клеми, отже, не перевіривши її, ремонту піддається весь карбюратор. Фінансові витрати зростають в рази;
 • іноді причиною поганого закладу автомобіля стає перегрів бензонасоса. Якщо він занадто гарячий, то скоро може вийти з ладу, і краще придбати і встановити новий;
 • в цей же час необхідно оцінити роботу фільтрів масляних.

Чому не заводиться на гарячу ВАЗ-2109

При роботі двигуна через карбюратор проходить чимала кількість повітря, при цьому його охолоджуючи. Аналогічно відбувається з бензином. Виходить, що при роботі двигуна карбюратор розігрітий набагато менше самого двигуна. Таке співвідношення температур залишається незмінним до моменту зупинки роботи двигуна. Як тільки двигун припинив свою роботу, карбюратор починає нагріватися від розжарився корпусу двигуна.

Так як немає повітряного потоку, карбюратор забирає температуру у двигуна за дуже короткий проміжок часу. У той же час деяку кількість бензину, яке залишилося в камері поплавця, завдяки високій температурі інтенсивно випаровується, при цьому відбувається заповнення впускного колектора, повітряного фільтра і самого карбюратора. У самій камері поплавця нічого не залишається, зате в паливній системі утворюються газові пробки.

Подальший розвиток подій залежить від часу зупинки двигуна і від температури навколишнього середовища. Якщо час зупинки від 5 до 30 хвилин і відбувається запуск двигуна, то камери згоряння отримають переобогащенная паливними парами суміш. В результаті порушується консистенція, сухі свічки заливаються паливом. Ми дісталися до головної причини поганого запуску двигуна.

Як змусити двигун заводиться в нагрітому стані

Є алгоритм, завдяки якому можна домогтися запуску двигуна на гарячу. На холодну, без натискання педалі газу, машина погано заводиться. А при запуску гарячого двигуна потрібно вичавити педаль газу наполовину або повністю, що залежить від проблеми і самого карбюратора. Занадто часто натискати на газ не рекомендується, тому що є ризик ще сильніше розгойдати ситуацію і залити двигун. Потрібно кілька разів погазовать і продовжити рух.

Ремонт поетапно:

Самостійні дії: провертати ключ запалювання, перевіряється стартер. Ключ провертається, і стартер починає крутити, то джерело «бід» точно в іншому. Якщо стартер не функціонує, то потрібно його змінювати. Перевіряється наявність палива в баку, його рівневі показники лише на відомості датчика покладатися не потрібно. Його свідчення не завжди вірні.

Свічки запалювання

Перевіряється іскра. Всі свічки викручуються, оглядаються на наявність слідів від нагару. І якщо свічки в чорному кольорі (ця дія нагару), залиті бензином, то очищати їх «наждачкою» безглуздо. Ефект буде нульовий. Відновити їх можна лише шляхом розжарювання на газовій плитці. А можна просто старі свічки запалювання замінити на нові.

Ремінь ГРМ

Цей ремінь ГРМ (він же газорозподільний механізм) можна відшукати зліва, відразу під кожухом. Його потрібно зняти і оцінити в якому стані знаходяться його зубці. Вони можуть бути частково стесати, можуть відпасти. Простіше ремінь відразу видозмінити. Хоча не виключено, що і на 1,3-л. моторі може прогнути клапан.

Такі питання бажано вирішувати, вдаючись до допомоги фахівців. Якщо ж навіть поетапно перевіряючи кожен вузол авто «ВАЗ 2109» відповідь на питання, що цікавить знайти не вдалося: чому карбюратор не заводиться, їдьте на СТО. Практично завжди просторовий огляд всіх складових машини, з заміною поізношенних і пошкоджених елементів буквально негайно вдихає в карбюратор нове життя. І він, як раніше, починає працювати: легко заводитися (і на гарячу, і на холодну).

ВАЗ 2109 (карбюратор) чи не завести на гарячу, чому?

В даний час карбюраторних версія відомого ВАЗ 2109 є досить поширеним варіантом. Іноді двигун, можна сказати серце авто, і зовсім не завести, та й на гарячу він заводиться ну дуже погано. З такою проблемою за «пару» хвилин не впоратися. І тому потрібно відразу морально налаштовуватися на довгу роботу з карбюратором.

У тих випадках, коли мотор (карбюраторний) відразу завести не вдається, бажано зробити деякі дії і зрозуміти через що він не хоче працювати. Піднявши капот, візуально, не поспішаючи, оцініть, в якому стані знаходиться силовий карбюраторний агрегат. Переконайтеся в обгрунтованості кріплення всіх клем і дротів. Дуже часто вони відходять і можуть стати причиною прийняття невиважених рішень і значних матеріальних витрат на ремонт, а по суті, можна було і не витрачатися.

Паливний насос. в якому стані він. Пощупайте. Якщо він гарячий, то цілком можливо, що машина не заводиться, тому що він вийшов з ладу і потребує заміни. Всі ці дії не виключає перевірку стану масла і фільтрів. Хто знає, може, вони давно потребують зміни, і тягнути з цим не варто.

Корисні рекомендації

Якщо не вдається завести карбюраторний мотор, спробуйте виконати кілька дій. Так ви можете знайти відповідь, чому двигун не заводиться.

 • Підніміть капот, огляньте візуально стан вашого карбюраторного силового агрегату.
 • Подивіться, чи надійно закріплені всі дроти, клеми. Відійшла клема або провід не рідко ставали причиною необдуманих рішень і істотних фінансових витрат на ремонт, яких на практиці можна було уникнути.
 • Оцініть стан паливного насоса. Не рідко причиною погіршення при спробах завести машину або відмови в роботі є перегрів бензонасоса. Пощупайте його. Якщо занадто гарячий, ймовірність виходу його з ладу висока. краще замінити.
 • Паралельно перевірте стан фільтрів, масла. Можливо, їх давно пора поміняти, а ви все тягніть з цим.

Чому ВАЗ 2109 (Карбюратор) не заводиться на гарячу

Карбюраторні версії ВАЗ 2109 сьогодні досить поширені. При цьому не рідко виникають ситуації, коли двигун не вдається завести зовсім, або він погано заводиться на гарячу.

На вирішення такої проблеми навряд чи піде кілька хвилин. Тому в першу чергу підготуйте себе морально, налаштуйтеся на тривалу роботу зі своїм карбюратором.

Карбюратор глухне на холостих обертах

Якщо ваш карбюратор не заводиться, постійно глухне на неодружених, ви зіткнулися з досить повсякденною ситуацією для карбюраторних ВАЗ 2109.

Ось перелік заходів, які ви можете зробити своїми руками з карбюратором:

 • Замініть голку;
 • Прочистіть жиклери в електромагнітному клапані;
 • Замініть датчик холостого ходу, якщо виявили в ньому несправність;
 • Щоб позбутися від залипання голчастого клапана, через який частенько карбюратор не заводиться на гарячу, спробуйте надіти на нього пружинку. Це народний засіб, яке, як не дивно, допомагає;
 • Перевірте стан електроклапана, блок його управління, проводку. Переконайтеся в наявності клацанням в ньому. Якщо вони відсутні, елемент йде під заміну. Хоча можна спробувати його відремонтувати.

Глухне на ходу

Якщо автомобіль глухне під час руху, вам необхідно:

 • Перевірити стан датчика Холла на карбюраторі;
 • Оцінити поточну працездатність комутатора;
 • При необхідності обидва елементи замінити;
 • Якщо після того, як машина на ходу заглохла, виникають проблеми при спробах завести мотор, продміть паливні трубки;
 • Не отримавши відповіді при візуальному огляді і перевірці трубок, контактів, інших доступних компонентів, доведеться розбирати карбюратор для пошуку причини;
 • Обов’язково встановіть карбюратор. Досить часто така міра дозволяє усунути всі проблеми. Але своїми руками робити це не варто. Зверніться до перевіреного Карбюраторщик.

Покрокова інструкція

Дотримуючись певну послідовність у своїх діях, ви в підсумку зумієте своїми силами визначити, чому двигун не заводиться або виникають з цим проблеми.

Поверніть ключ запалювання, перевірте стартер

Якщо ключ повертається, стартер крутить, тоді причина точно не в цьому. Навіть якщо мотор не заводиться. Відмова в роботі стартера говорить про необхідність його заміни

Орієнтуватися тільки на показання датчика не варто. Він часом обманює. Не раз було так, що автовласник облазив практично всю машину, перебрав карбюратор, а в підсумку виявилося, що просто закінчилося паливо. Нехай це смішно, але самому переконатися в наявності палива в бензобаку все ж варто

Вийміть будь-яку зі свічок запалювання, підключіть до високовольтного проводу і доторкніться до маси (двигуну). Вам буде потрібно напарник, який буде сидіти за кермом і крутити стартер. Якщо іскра на наконечнику з’являється, все добре. Її немає? Вінів блок комутації і міняємо комутатор на новий.

Перевірте іскру на центральному проводі від котушки

Застосовується аналогічний свічці запалювання метод перевірки. Якщо іскри при цьому не виявиться, швидше за все, вийшла з ладу котушка. замініть елемент

Якщо зараз морози на вулиці, в бензині може виявитися вода, яка перетворилася в результаті в лід. Щоб перевірити це, відкрийте повітряний клапан і натисніть кілька разів на кнопку паливного насоса. З’явилися звуки булькання говорить про те, що бензин йде на карбюратор. Відсутність булек не дозволить завести карбюратор на холодну, оскільки паливо частково замерзло. Тут доведеться поміняти бензонасос

Подивіться на стан фільтра. Якщо на ньому з’явилися тріщини, пошкодження та інші видимі дефекти, елемент доведеться замінити

Переконайтеся, що шланги, що подають бензин від насоса до двигуна цілі. У разі дефектів, пошкоджень, тріщин вони обов’язково змінюються на нові

Ми вже перевірили іскру. Тепер викрутити всі свічки, огляньте їх на предмет наявності слідів нагару. Якщо свічки виявилися чорні від нагару, залились бензином, чистити агрегати за допомогою звичайної наждачного паперу не має сенсу. Ефекту потрібного ви не досягнете. Єдине рішення по відновленню. розжарювання їх на газовій плиті. Якщо не хочете випробувати такий метод, просто встановіть новий комплект якісних свічок запалювання

Зніміть їх, перевірте на предмет цілісності, відсутності пошкоджень. Якщо такі є, купуйте новий комплект і встановлюйте на автомобіль

Наявність всередині неї відколів, обпалених контактів говорить про знос, зробить неможливим використання. Вихід один. поміняти пристроїв. Одночасно з кришкою варто поміняти бігунок

Досить часто карбюратор не заводиться саме через несправний датчика Холла. Він утримується на трамблере двома болтами. Відкрутіть кріплення, вимкніть дроти і поміняйте старий датчик на новий. Зберіть все назад, перевірте працездатність карбюратора

Розташування високовольтнікі трамблера

Не рідко неуважні майстра або малодосвідчені умільці, які ремонтують свою машину самостійно, допускають помилки при зворотній збірці трамблера. У високовольтних проводів повинно бути певне підключення. Провід, позначений на кришці цифрою 1, йде від крайнього лівого (першого) циліндра, за годинниковою стрілкою далі йде 2 циліндр, потім 4, і тільки потім 3. Переплутавши розташування, автомобіль почне дико троить або взагалі завести карбюратор ви не зможете

Знайти ремінь ГРМ можна зліва під кожухом. Зніміть його, оціните стан зубців ременя. Якщо вони частково стесати, відпали, краще замінити ремінь на новий. Також не виключено, що на 1,3-літровий мотор прогнувся клапана. Таке питання вирішувати своїми силами настійно не рекомендується

Якщо поетапна перевірка кожного вузла автомобіля ВАЗ 2109 так і не дозволила вам відшукати відповідь, чому ж карбюратор не може належним чином завестися, доведеться їхати на СТО.

Практика показує, що детальний огляд агрегатів машини і заміна зношених, пошкоджених елементів відразу повертає карбюратора колишню функціональність, він без проблем заводиться як на холодну, так і на гарячу.

Як змусити двигун заводиться в нагрітому стані

Є алгоритм, завдяки якому можна домогтися запуску двигуна на гарячу. На холодну, без натискання педалі газу, машина погано заводиться. А при запуску гарячого двигуна потрібно вичавити педаль газу наполовину або повністю, що залежить від проблеми і самого карбюратора. Занадто часто натискати на газ не рекомендується, тому що є ризик ще сильніше розгойдати ситуацію і залити двигун. Потрібно кілька разів погазовать і продовжити рух.

Чому глухне гарячий двигун

Ситуація, коли машина глухне на ходу, ще менш приємна. Що потрібно зробити?

 • Перевіряється, як веде себе датчик Холла на карбюраторі. Цей датчик утримують на трамблере два болта. Потрібно відкрутити кріплення і поміняти старий датчик на новий. Потім зібрати все назад і перевірити, як працює карбюратор.
 • Розібратися, яка поточна працездатність комутатора.
 • Замінити обидві запчастини за потребою.
 • Продути паливні трубки. Якщо вони зіпсовані, їх необхідно терміново замінити.
 • Потрібно відшукати ремінь ГРМ, зняти його, оцінити стан зубців. Тільки якщо ви знайдете вони стесати, поміняти ремінь.
 • Якщо не знайдена причина при візуальному огляді контактів, трубок і інших компонентів, доведеться розібрати карбюратор.
 • Регулюванням карбюратора нехай займеться перевірений карбюраторщик. Непогано пройти повноцінну діагностику в автосервісі.

Чому не заводиться на гарячу ВАЗ-2109 і що робити

Чи не заводиться на гарячу? Адже багато хто не надто обізнані водії починають прокручувати стартером, сідає акумулятор, нічого цим не добившись. Адже якщо мотор справний, то він зможе завестися з півоберту.

Корисні рекомендації

Якщо ніяк не виходить завести карбюраторний двигун, необхідно спробувати виконати наступні дії:

 • підняти капот і провести візуальний огляд карбюратора;
 • перевірити надійність кріплення всіх клем, дротів. Адже іноді проблема в відійшла клеми, отже, не перевіривши її, ремонту піддається весь карбюратор. Фінансові витрати зростають в рази;
 • іноді причиною поганого закладу автомобіля стає перегрів бензонасоса. Якщо він занадто гарячий, то скоро може вийти з ладу, і краще придбати і встановити новий;
 • в цей же час необхідно оцінити роботу фільтрів масляних.

Не заводится на горячую. ВАЗ 2108-99

Чому не заводиться на гарячу ВАЗ-2109

При роботі двигуна через карбюратор проходить чимала кількість повітря, при цьому його охолоджуючи. Аналогічно відбувається з бензином. Виходить, що при роботі двигуна карбюратор розігрітий набагато менше самого двигуна. Таке співвідношення температур залишається незмінним до моменту зупинки роботи двигуна. Як тільки двигун припинив свою роботу, карбюратор починає нагріватися від розжарився корпусу двигуна.

Так як немає повітряного потоку, карбюратор забирає температуру у двигуна за дуже короткий проміжок часу. У той же час деяку кількість бензину, яке залишилося в камері поплавця, завдяки високій температурі інтенсивно випаровується, при цьому відбувається заповнення впускного колектора, повітряного фільтра і самого карбюратора. У самій камері поплавця нічого не залишається, зате в паливній системі утворюються газові пробки.

Подальший розвиток подій залежить від часу зупинки двигуна і від температури навколишнього середовища. Якщо час зупинки від 5 до 30 хвилин і відбувається запуск двигуна, то камери згоряння отримають переобогащенная паливними парами суміш. В результаті порушується консистенція, сухі свічки заливаються паливом. Ми дісталися до головної причини поганого запуску двигуна.

Якщо карбюратор починає глухнути на холостих обертах

Ця ситуація часто зустрічається в карбюраторних авто ВАЗ-2109. Своїми руками можна зробити наступне:

 • заміна голки;
 • прочищення жиклерів в електромагнітному клапані;
 • заміна датчика холостого ходу при виявленні несправності в ньому;
 • іноді відбувається залипання голчастого клапана. Є народний дієвий метод. Якщо карбюратор не хоче заводитися на гарячу, на клапан надівається пружинка;
 • перевіряється блок управління електроклапаном, проводка. І тоді авто заведеться.

Якщо звернутися за порадою до досвідченого Карбюраторщик, він, виходячи зі своєї практики, обов’язково повідомить, що, ретельно оглянувши агрегати автомобіля і замінивши зношені та пошкоджені елементи карбюратора, повертається їх колишня функціональність. І тоді автомобіль заведеться без проблем. хоч на гарячу, хоч на холодну.

Відмінності поломок карбюратора і інжектора

Бувають загальні випадки відмови запуску двигуна для інжектора і карбюратора. Але зараз розглянемо відмінні риси при такій несправності, як «заглухлий мотор». Відмінності в пошуку поломки обумовлені різним принципом дії двох систем.

У ВАЗ 2109 карбюратор. мотор приводиться в дію всмоктуванням в нього горючої суміші. Це відбувається за рахунок того, що у впускному колекторі і атмосфері утворюється різниця в тиску. В даному випадку для нормального запуску машини досить трьох складових:

Стартер приводить в обертання колінчастий вал, при цьому утворилася суміш (паливо з повітрям) засмоктується в порожнину циліндра. Далі закриваються клапани двигуна внутрішнього згоряння, відбувається такт стиснення, в кінці якого на свічці з’являється іскра і відбувається запалювання горючої суміші. мотор заводиться.

А в разі інжектора впорскування пального та якість одержуваної суміші підконтрольне і регульоване. Горюча суміш за допомогою форсунок нагнітається в циліндри (безпосередньо в камеру згоряння). Тому умов для всмоктування повітря і бензину тут створювати не потрібно.

Поломку в инжекторном движку можна коротко описати так: або іскра не утворюється, або для горючої суміші закритий доступ в циліндри.

До того ж, ВАЗ 2109 інжектор має багато датчиків, електронний блок управління і електричний бензонасос. Вони також можуть вийти з ладу. Розглянемо порядок дій при пошуку поломки окремо для карбюратора і інжектора.

Чому погано заводиться на гарячу ВАЗ 2109 карбюратор

Чому глухне гарячий двигун

Ситуація, коли машина глухне на ходу, ще менш приємна. Що потрібно зробити?

 • Перевіряється, як веде себе датчик Холла на карбюраторі. Цей датчик утримують на трамблере два болта. Потрібно відкрутити кріплення і поміняти старий датчик на новий. Потім зібрати все назад і перевірити, як працює карбюратор.
 • Розібратися, яка поточна працездатність комутатора.
 • Замінити обидві запчастини за потребою.
 • Продути паливні трубки. Якщо вони зіпсовані, їх необхідно терміново замінити.
 • Потрібно відшукати ремінь ГРМ, зняти його, оцінити стан зубців. Тільки якщо ви знайдете вони стесати, поміняти ремінь.
 • Якщо не знайдена причина при візуальному огляді контактів, трубок і інших компонентів, доведеться розібрати карбюратор.
 • Регулюванням карбюратора нехай займеться перевірений карбюраторщик. Непогано пройти повноцінну діагностику в автосервісі.

Корисні рекомендації

Якщо не вдається завести карбюраторний мотор, спробуйте виконати кілька дій. Так ви можете знайти відповідь, чому двигун не заводиться.

 • Підніміть капот, огляньте візуально стан вашого карбюраторного силового агрегату.
 • Подивіться, чи надійно закріплені всі дроти, клеми. Відійшла клема або провід не рідко ставали причиною необдуманих рішень і істотних фінансових витрат на ремонт, яких на практиці можна було уникнути.
 • Оцініть стан паливного насоса. Не рідко причиною погіршення при спробах завести машину або відмови в роботі є перегрів бензонасоса. Пощупайте його. Якщо занадто гарячий, ймовірність виходу його з ладу висока. краще замінити.
 • Паралельно перевірте стан фільтрів, масла. Можливо, їх давно пора поміняти, а ви все тягніть з цим.

Чи не запускається інжекторний двигун Лади

Інжекторна модель «дев’ятки». 21093і. Причиною, чому ВАЗ 21093 не заводиться, можуть також бути залиті свічки, проскакування ременя ГРМ, посаджена АКБ і т. Д. Поломки інжекторного движка, через які він не заводиться на гарячу або на холодну, можуть полягати і в особливостях пристрою інжектора. Відсутність іскри буває обумовлено поломкою датчика положення коленвала (ДПКВ), шківа коленвала, модуля запалювання, електронного блоку управління (ЕБУ).

Ризик поломки інжекторного мотора. велика кількість датчиків. Але не запуститися ВАЗ 2109 може тільки через поломки ДПКВ. При несправності інших датчиків авто заведеться. Знімаємо ДПКВ, перевіряємо цілісність роз’єму і наявність бруду на ньому. Потім подаємо на нього харчування з АКБ і підносимо до робочої зони метал. Вихідна напруга має зростати, а при відведенні металу. прагнути до нуля. Якщо цього не відбувається, змінює ДПКВ.

Причина може бути в відвалювання або прокручування списків гумової частини шківа коленвала з зубами на ДПКВ. Датчик не спрацьовує і ЕБУ не дає вказівку подавати іскру. Заодно перевіряємо ЕБУ і контакт всієї проводки. Вже і це перевірили, все справно, але чому не заводиться автомобіль?

Перевіряємо, подається чи паливо на форсунки. Для цього послаблюємо один з підвідних патрубків і провертає ключ у замку, з патрубка має бризнути паливо. Заодно міряємо тиск в паливній рампі, підключаємо до неї манометр через спеціальний відвід. Норма. в межах 4 атм. Показник нижче норми говорить про те, що бензонасос погано працює або засмічений паливний фільтр, і на форсунки є не подається достатня кількість бензину.

Також можуть бути засмічені самі форсунки. Внаслідок цього бензин не розпорошується під напором, а капає, і в мороз такий двигун може не завестися. Форсунки є не розпилюють паливо без сигналу ЕБУ. Потрібно переконатися, що фішки електроніки насаджені на форсунки і проводка ціла.

Ще один мінус морозу для інжекторного двигуна: відбувається зрізання або зісковзування зубів ГРМ. Якщо автомобіль не заводиться в мороз, не зайвим буде зняти кожух і переконатися, що мітки на колесі распредвала і на валу маховика збігаються. У рідкісних випадках в мороз інжекторний ВАЗ 2109 може не заводитися через підключеного датчика температури.

Ще один рідкісний випадок: осипання каталізатора всередині глушника машини. Для перевірки попускають хомут між глушником та каталізатором. Після виконання всіх цих дій інжекторна LADA повинна запрацювати.

Ваз 2109 плохо заводится на горячую.

Глухне на ходу

Якщо автомобіль глухне під час руху, вам необхідно:

 • Перевірити стан датчика Холла на карбюраторі;
 • Оцінити поточну працездатність комутатора;
 • При необхідності обидва елементи замінити;
 • Якщо після того, як машина на ходу заглохла, виникають проблеми при спробах завести мотор, продміть паливні трубки;
 • Не отримавши відповіді при візуальному огляді і перевірці трубок, контактів, інших доступних компонентів, доведеться розбирати карбюратор для пошуку причини;
 • Обов’язково встановіть карбюратор. Досить часто така міра дозволяє усунути всі проблеми. Але своїми руками робити це не варто. Зверніться до перевіреного Карбюраторщик.

На практиці карбюратор може погано заводитися з найрізноманітніших причин. Деякі з них не пов’язані з самим двигуном. Тому оптимальне рішення. це повноцінна діагностика на автосервісі.

Корисні рекомендації

Якщо ніяк не виходить завести карбюраторний двигун, необхідно спробувати виконати наступні дії:

 • підняти капот і провести візуальний огляд карбюратора;
 • перевірити надійність кріплення всіх клем, дротів. Адже іноді проблема в відійшла клеми, отже, не перевіривши її, ремонту піддається весь карбюратор. Фінансові витрати зростають в рази;
 • іноді причиною поганого закладу автомобіля стає перегрів бензонасоса. Якщо він занадто гарячий, то скоро може вийти з ладу, і краще придбати і встановити новий;
 • в цей же час необхідно оцінити роботу фільтрів масляних.