Заміна втулок переднього стабілізатора Ford Focus 2

Розташування сайлентблоков

На Ford Focus 2 попереду використовується всього два сайлентблока, які встановлені в важіль підвіски.

Цей важіль має Г-подібну форму, з одного боку його встановлена ​​кульова опора, за допомогою якої він кріпиться до маточини колеса.

Навпаки, кульової опори на ньому встановлений передній сайлентблок, а трохи в стороні від нього розташований ще один. задній.

втулка, переднього, стабілізатора, ford, focus

Для заміни зношених елементів достатньо всього лише від’єднати кріплення важеля до підрамника і маточини.

Весь процес не складний. Маючи під рукою пристосування для випрессовкі-запрессовки сайлентблоков, і інші інструменти, ви впораєтеся із завданням досить швидко.

Значно складніше міняти задній сайлентблок, а як показує практика, саме він частіше виходить з ладу.

Часто офіційні сервіси вказують на те, що задній сайлентблок не замінює і при його зносі проводитися повна заміна важеля.

Однак це не так, даний гумотехнічний елемент підвіски можна замінити, але зробити це не дуже просто.

Етапи заміни стійок стабілізатора на Focus 2

Знімаємо колесо з того боку, з якою будемо робити заміну

Бачимо стійку стабілізатора. Для того, щоб було простіше відкрутити болти побризкати їх мастилом WD-40 або будь-проникаючої мастилом і почекаємо кілька хвилин

Щоб відкрутити болти стійки нам буде потрібно ключ на «15» і шестигранник на «5»

Утримуємо шестигранником болт кріплення від прокручування, а ключем відкручуємо гайку кріплення стійки

Точно так же відкручуємо нижню гайку кріплення

Тепер залишається тільки встановити нову стійку і прикрутити колесо. Заміна стійок на цьому завершена.

Заміна втулок стабілізатора Ford Focus

Як визначити, що втулки стабілізатора підвіски пора міняти? Якщо ви помітили хоча б один з нижче перерахованих ознак, рекомендуємо звернутися в автосервіс:

 • стук в підвісці на нерівностях
 • скрипи при віражірованіі
 • втулки мають ознаки деформації. тріщини, зміни форми

Довіряйте заміну стабілізаційних втулок тільки професіоналам!

 • Втулки призначені не тільки для кріплення стабілізатора Ford Focus, а й для придушення шуму під час роботи підвіски, а також гасіння створюваних нею вібрацій.
 • Додаткові елементи на корпусі служать для запобігання від впливу навколишнього середовища, створення амортизації в з’єднанні стабілізатора, втулки і кріпильної скоби.
 • Основна ознака зносу. це стукіт в підвісці Ford Focus під час проїзду по нерівностях, якщо з’являється надлишковий крен машини, погіршується керованості, варто звернути увагу і на стійки.
 • При самостійної діагностики Ford Focus попередньо потрібно очистити елементи від бруду, а потім оцінити стан деталі як візуально, так і на дотик, наявність люфту визначати тільки тоді, коли під колесами є опора.
 • Проведення ремонту втулок, їх відновлення, неможливо, так як будь-який вплив на матеріал приводить до ще більшого погіршення його характеристик, залишаючи непридатним до експлуатації.
 • Замінити ці деталі можна і самостійно, але попередньо варто ознайомитися з нюансами їх установки, в іншому випадку всі неточності монтажу доведеться виправляти в автосервісі.
 • Скрип в підвісці Ford Focus може виникнути не тільки через зношування гуми, а й завдяки стирання металу стабілізатора в місцях з’єднання; для таких деталей виготовляють спеціальні ремонтні втулки з меншим діаметром.

Как правильно снять подрамник FORD Focus. заменить втулки и стойки стабилизатора

Заміна стійки переднього стабілізатора

Поміняти стабілізуючі поперечні передні елементи на другому Фокусі можна:

 • У сервісному центрі.
 • самостійно.

У першому випадку, доведеться платити. Причому вартість обслуговування, іноді межує з ціною встановлюється комплекту.

Другий варіант, має на увазі економію коштів. А заходи по заміні своїми руками, не вимагають спеціальних знань і сторонньої допомоги.

Пристрій передньої підвіски Ford Focus 2

На знімку схема передньої підвіски другого Фокуса в розрізі. У комплектацію вузла входить:

Зверніть увагу! Складові представлені відповідно до цифровим позначенням на малюнку.

оставити коментар

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.

Підбір стійок стабілізатора

Всі деталі, в тому числі, передні стійки стабілізатора Ford Focus 2 мають свій артикул. Механізм вузла, про який йде мова, позначається 1685594.

Зверніть увагу! Мова йде про оригінальної конструкції.

Існує багато виробників, що пропонують продукцію. Фахівці рекомендують встановлювати оригінальні комплекти, хоча в продажу є продукція суміжників.

Зрозуміло, що оригінал коштує дорожче, ніж суміжні деталі. Зате якість перших на порядок вище аналогової запчастини.

 • Товар, про який ми говоримо, проходять ретельну передпродажну підготовку. В результаті тотального контролю ймовірність придбання вами бракованої продукції у багато разів менше, ніж у суміжних виробників.
 • Знаючи каталожний номер і правильно вибравши механізм вузла можна бути впевненим, що посилені стійки стабілізатора Ford Focus 2 ідеально підійдуть під посадкові кріплення. Точно як при заводській збірці!

В силу певних, в тому числі, фінансових обставин, більшість власників другого Фокуса купують аналоги, якість яких суттєво нижча. У зв’язку з цим ми вирішили показати найбільш відомих виробників із зазначенням:

 • Їх позиції в рейтингу.
 • Артикулу, що вельми важливо.
 • І орієнтовної вартості виробів.

Можна порівняти, скільки коштують заводські деталі і продукція суміжних підприємств. Вибрати між ціною і якістю.

Не забувайте, що експлуатаційний період становить 40-50 тис. Кілометрів пробігу автомобіля. Але, з огляду на стан доріг пострадянського простору, можна говорити про зменшення термінів експлуатації приблизно на 10 тис. Км проти заявлених показників виробника.

Проміжний висновок: до ремонту підвіски Ford Focus 2 потрібно підходити ретельно, використовуючи оригінальні конструкції. Хоча в окремих випадках можна встановлювати матеріал суміжників. При цьому важливо розуміти, що експлуатаційний період останніх конструкцій, на порядок нижче оригіналу.

Ознаки несправності передніх стійок

Безпека на дорозі. це один з важливих критеріїв, які повинні хвилювати кожного учасника дорожнього руху. Тому, після планового пробігу виробів, заявлених виробником, потрібно відправитися в сервісний центр для огляду транспорту і прийняття рішення про заміну деталей підвісної системи.

Але бувають випадки, коли потрібно позапланове втручання фахівців:

 • Характерний стукіт під час руху. Він більш чітко чути при проїзді “лежачого поліцейського”.
 • Машина «плаває». При їзді в одному напрямку, вона зміщується в бік. Водієві, в прямому сенсі, доводиться ловити дорогу, постійно підрулюючи.
 • Коли автомобіль входить в поворот і / або гальмує, кузов розгойдується.
 • Відчувається високий рівень крену, нестійкість при їзді по звивистій дорозі.
 • За переміщенню по дорозі з поганим покриттям чітко чути стукіт в підвісній системі авто.

Є ще один спосіб перевірки: під час руху по прямому відрізку траси з хорошим покриттям, потрібно відпустити кермо. Якщо авто йде в бік, необхідно звернути увагу на передні елементи і виконати діагностику. Якщо комплекс діагностичних заходів виявить «хвороба» елемента вузла, потрібно його заміна.

Або: загнати машину на оглядову яму і розхитати авто з напарником. Відразу можна почути, звідки доноситься сторонній звук.

Як замінити втулки стабілізатора?

Вирішити проблему можна за допомогою заміни зношеного вузла. На Ford Focus 2 зробити її, можна без особливих зусиль. Тим самим, досвідчений автолюбитель витратить гроші тільки на придбання нових втулок і заощадить на дорогих операціях в автосервісі.

Перед скоєнням операції потрібно підготувати деякі інструменти:

 • проникаюче мастило;
 • домкрат;
 • трубу. подовжувач;
 • набір ключів.

Перед відкручуванням, деталі потрібно добре обробити проникаючою рідиною. Такий несуттєвий здавалося б процес, в рази полегшить завдання і зробить подальшу роботу більш приємною.

Перед заміною втулок, необхідно зняти стабілізатор. Це робиться так:

 • безпека понад усе. Тому ставте машину на ручник і встановите протівооткаткі.
 • зручність. Підніміть машину домкратом і спеціальний тримач, а після вивісите колеса.
 • далі йде відкрутити гайки кріплення рульових тяг.
 • практичність. За допомогою спеціального інструменту, від’єднайте наконечники рульових тяг від поворотних кулаків.
 • безпеку. Скрутіть кріплення і від’єднайте сполучні важелі.
 • постарайтеся від’єднати кульові шарніри нижніх важелів. Коли будете відкручувати болти, притримуйте їх з іншого боку торцевих ключем в торці кульового пальця є шестигранний профіль. Після ослаблення гайки, гарнір НЕ буде крутитися.
 • далі потрібно витягнути болт центрального кріплення, який з’єднує опорну подушку і коробку передач.
 • викрутити болти, що тримають поперечину.
 • звільнити поперечину, щоб дістатися до стабілізатора.
 • відкрутити болти, що тримають стабілізатор.
 • зняти затиски, які тримають запчастина.
 • витягнути стабілізатор поперечної стійкості.

Заміна втулки стабілізатора в Ford Focus 2

Автомобіль Ford Focus 2 має пристойну репутацію на вітчизняному авторинку. Цим він зобов’язаний: чудовим ходовим якостям, прекрасному дизайну. Але як в і будь-який іншій машині, іноді відбуваються збої.

Деякі власники автомобілів знають про проблему стуку в ходовій частині, який схожий з ударами по днищу машини. Такі звуки нерідко з’являються при русі. Власники Ford Focus 2 помітили, що стукіт починає з’являтися при їзді по грунтовці або нерівних дорогах.

Тому проводити діагностику на СТО або в автосервісі, буде трохи проблематично. Навіть професійний автомеханік не здатний почути звук і виявити поломку, коли машина знаходиться в стані спокою.

Виходячи з цього, вони практично завжди отримують вердикт про повне порядку автомобіля, так як проблем не було виявлено. Але при їзді по нерівностях знову чується стукіт.

Якщо все вищеописане збігається з тим, що чутно в вашому авто, тоді ймовірність проблеми зі стійкою стабілізатора зростає. Більшість автовласників дізнаються про проблему методом виключення, коли перебирають всі що тільки можна і підозрювати більше нічого.

Замена подушек стабилизатора форд фокус 2 без снятия подрамника

Установка нової втулки

Тепер необхідно встановити приготовані нові запчастини. Зверніть увагу на те, що втулки стабілізатора поперечної стійкості потрібно коректно помістити саме в призначене для них місце. Закріпити їх необхідно на лиски стабілізатора. Мастило при цьому використовувати забороняється!

Після вдалої заміни деталей, необхідно зібрати конструкцію. Для цього потрібно встановити стабілізатор на потрібній висоті, розташувавши втулки навпаки дистанційних елементів. Після чого для зручності його потрібно підперти. При установці затискачів їх рекомендується змочити водою, тоді операція пройде легше. На думку автовласників Ford Focus 2, це, мабуть, найскладніший момент у всій збірці-розбиранні при заміні втулок.

Надалі збірку проведіть в зворотному порядку від описаної вище покрокової інструкції.

діагностика

Стук стабілізаторів. це гарантований ознака необхідності негайної заміни втулок. Крім нього можуть з’явитися скрипи, особливо при похолоданні, коли гума втрачає еластичність.

Щоб визначити необхідність заміни може знадобитися зняти захист картера. Для перевірки джерела вібрацій, покладіть руки на стійку стабілізатора і безпосередньо на кронштейн кріплення. Напарник повинен кілька разів сильно натиснути на капот автомобіля. Якщо на кронштейнах відчуваються вібрації, які передаються на стійку, необхідно поставити новий комплект, навіть якщо при огляді посадочних місць на стабілізаторі не було помічено люфту.

Якщо ж отвір всередині втулки прийняло форму еліпса, на поверхні видно тріщини, а матеріал отвердел, необхідна негайна заміна. Подальша експлуатація автомобіля значно скоротить термін служби стійок стабілізатора.

Втулки стабілізатора. поетапна інструкція по заміні

Визначити, чи необхідна заміна втулок стабілізатора можна по стукоту або скрипу, які з’являються в підвісці при гальмуванні і їзді по вибоїнах. А враховуючи, що ям на наших дорогах іноді буває більше, ніж асфальтованого покриття, процес заміни необхідно проводити регулярно. Самі втулки коштують не дуже дорого, їх своєчасна заміна збереже стійки стабілізатора від швидкого зносу, а автовласника від зайвих грошових витрат пов’язаних з їх заміною.

Процес заміни досить простий і його легко можна зробити своїми руками, користуючись запропонованою інструкцією.

необхідність заміни

Втулки стабілізатора відносяться до деталей, які схильні до найбільших динамічних навантажень. Вони вимагають регулярної заміни в залежності від регламенту обслуговування прийнятого у різних виробників і моделей авто. Максимальний пробіг до заміни задніх і передніх втулок зазвичай становить від 15000 до 30000 км. З огляду на стан наших доріг, проводити заміну рекомендується за фактом зносу.

Несвоєчасна заміна може привести до утворення крену в стабілізаторі стійкості автомобіля, а це, в свою чергу, підвищує ризик перекидання авто на швидкості. Обов’язковій заміні підлягає повний комплект незалежно від різниці в зовнішніх ознаках зносу. Вартість такої послуги по ремонту в СТО часто завищена, враховуючи простоту заміни у більшості моделей автомобілів, тому доцільно проводити заміну передніх і задніх втулок своїми руками.

Заміна деталей стабілізатора поперечної стійкості передньої підвіски

7 і зніміть важіль в зборі з кульовий опорою. _Примітка

Оскільки оригінальні важелі передньої підвіски поставляють в запчастини в зборі з кульовий опорою і сай-лентблокамі, подальша розбирання важеля не має сенсу.

Встановіть деталі в порядку, зворотному зняттю, не затягуючи остаточно кріплення гумово шарнірів важеля.

Опустивши автомобіль на землю, кілька разів сильно качніть його. Остаточно затягніть різьбові з’єднання підвіски на автомобілі, що стоїть на землі, моментом, зазначеним в додатку 1.

Після заміни кульової опори передньої підвіски перевірте і при необхідності відрегулюйте кути установки коліс. Скористайтеся послугами майстерень, які мають спеціальним обладнанням.

Заміна деталей стабілізатора поперечної стійкості передньої підвіски

Вам будуть потрібні: ключі «на 13», «на 15», ключ-шестигранник «на б», викрутка з плоским лезом.

Нанесіть на гайки проникаюче мастило типу WD-40 або її аналог.

Утримуючи палець шарніра від провертання, відверніть гайку кріплення шарніра до кронштейну стійки передньої підвіски.

Від’єднайте верхній шарнір стійки стабілізатора від кронштейна стійки передньої підвіски.

Аналогічно відверніть гайку кріплення пальця нижнього шарніра стійки до штанги стабілізатора.

8 потім зніміть стійку стабілізатора поперечної стійкості.

Для заміни штанги стабілізатора поперечної стійкості і її подушок зніміть поперечину передньої підвіски (див. «Зняття і установка поперечки передньої підвіски», с. 179).

Виверніть по два болти кріплення скоб штанги стабілізатора до поперечки передньої підвіски.

11 і зніміть штангу в зборі зі скобами та гумовими подушками.

13 і зніміть скобу кріплення штанги стабілізатора.

Установка нової втулки

Тепер необхідно встановити приготовані нові запчастини. Зверніть увагу на те, що втулки стабілізатора поперечної стійкості потрібно коректно помістити саме в призначене для них місце. Закріпити їх необхідно на лиски стабілізатора. Мастило при цьому використовувати забороняється!

Після вдалої заміни деталей, необхідно зібрати конструкцію. Для цього потрібно встановити стабілізатор на потрібній висоті, розташувавши втулки навпаки дистанційних елементів. Після чого для зручності його потрібно підперти. При установці затискачів їх рекомендується змочити водою, тоді операція пройде легше. На думку автовласників Ford Focus 2, це, мабуть, найскладніший момент у всій збірці-розбиранні при заміні втулок.

Надалі збірку проведіть в зворотному порядку від описаної вище покрокової інструкції.

Заміна втулок стабілізатора

Рішення проблеми полягає в заміні зношеного вузла. На Ford Focus 2 таку заміну зробити не складе великих труднощів. Таким чином, досвідченому автолюбителю не доведеться платити за просту операцію в автосервісі, а в статтю витрат увійде тільки покупка нових втулок.

Перед початком операції необхідно приготувати все необхідне для заміни:

 • домкрат;
 • набір ключів;
 • труба-подовжувач;
 • проникаюча мастило, наприклад, WD 40.

Звичайно, не варто забувати про нові втулках.

Рекомендується перед тим, як що-небудь відкручувати, обробити проникаючою рідиною. Ця незначна деталь зможе серйозно полегшити задачу і зробити процес заміни більш приємним.

Заміна втулок стабілізатора починається зі зняття стабілізатора. Проводиться процедура за наступним алгоритмом:

 • Для початку варто подбати про безпеку: поставити машину на ручне гальмо і встановити стопори під колеса (протівооткаткі).
 • Підняти автомобіль за допомогою домкрата, встановити підставку і вивісити колеса.
 • Зняти колеса, скрутивши все гайки.
 • Відкрутити гайки кріплення рульових тяг.
 • Від поворотних куркулів, використовуючи спеціальний інструмент, від’єднати наконечники рульових тяг.
 • Скрутити кріплення і від’єднати з’єднувальні важелі.
 • Від’єднати кульові шарніри нижніх важелів. При розкручуванні болтів рекомендується притримувати їх зі зворотного боку торцевих ключем ¬- в торці кульового пальця є шестигранний профіль. Коли гайка ослабне, шарнір перестане прокручуватися.
 • Викрутити центральний болт кріплення, що з’єднує опорну подушку з коробкою перемикання передач.
 • Відкрутити болти, що утримують поперечину (6 шт.).
 • Опустити поперечину, отримавши доступ до стабілізатора.
 • Викрутити болти, що фіксують стабілізатор.
 • Зняти затискачі, які утримують запчастина.
 • Зняти стабілізатор поперечної стійкості.

Як замінити втулку стабілізатора на FORD Focus 2

Ford Focus 2 заслужив чималу популярність на вітчизняному авторинку. Цим він зобов’язаний відмінному дизайну і прекрасним ходовим якостям. Але, як і в будь-якій складній машині, іноді трапляються збої. Так, деяким власникам автомобілів відома проблема стуку в ходовій частині. Він нагадує удари по днищу авто. Вони, як правило, виникають під час руху. Більшість власників Ford Focus 2 зазначають, що стукіт проявляється при їзді по нерівній дорозі або грунтовки. Це означає, що в автосервісі або на СТО діагностика буде проблематична. Автомеханік просто не зможе почути стукіт і виявити джерело в машині, яка знаходиться в стані спокою. Тому часто автовласники отримують вердикт, що з транспортним засобом все в порядку і ніяких проблем не виявлено. Однак, при першому ж попаданні на нерівну поверхню стукіт проявляється знову.

Якщо всі описані симптоми збігаються з тим, що чутно в вашому Ford Focus 2, то з більшою часткою ймовірності проблема зі стійкою стабілізатора. Багато власників авто дізнаються про те, що проблема саме в цьому агрегаті методом виключення. Тобто, коли вже все перебрали і більше підозрювати нічого. Перевірити ж слід з’єднання: стійка стабілізатора. стабілізатор поперечної стійкості. хомут (скоба) кріплення. втулка стабілізатора. Як правило, якщо стукіт нагадує приглушене гуркотіння, то проблем саме в останньої деталі.

Заміна втулок без демонтажу стабілізатора

В принципі, є ймовірність, що заміна втулок може проводитися без демонтажу всього стабілізатора, а тільки відкривши собі доступ до скоб. Для цього, після зняття колеса, потрібно:

 • Відкрутити стійку стабілізатора.
 • Зняти наконечник рульової тяги.
 • Викрутити кріплення (2 болта) скоби, під якою знаходиться втулка. Відзначимо, що відкручувати повністю можна лише один з болтів, другий досить послабити, викрутивши приблизно на сантиметр.
 • Вийняти втулку з скоби.
 • Замінити зношену втулку.

Здається, що цей спосіб сильно простіше, але це, як вказують автолюбителі, які відчули його не зовсім так. Справа в тому, що всі процедури доводиться виконувати у вкрай незручних позах. Крім того, часу така заміна займає теж пристойно. понад 2 годині на одну втулку. Незважаючи на деяку клопітка, при певній вправності і досвіді час, витрачений на самостійну заміну втулки стабілізатора, окупається зекономленими грошима на поїздку в автосервіс.