Маса ЕБУ ВАЗ 2110 де знаходиться

Де знаходиться реле бензонасоса

Де розташовується реле паливного насоса? Місце установки реле різниться в залежності від марки автомобіля. Найчастіше, знаходиться воно під капотом, в блоці запобіжників і реле.

маса, 2110, знаходиться

Реле бензонасоса призначене в схемі для того, щоб не допустити випадкової подачі великої напруги на обмотку бензонасоса. Реле стандартне і являє собою корпус з пластика і котушки з контактами. Знаходиться воно в салоні авто біля консолі. Щоб отримати доступ до нього, треба зняти кришку захисту.

По виду. це невелика коробочка, яка нагадує «вилку» з американським типом виходів. Кожен висновок має маркування, яке позначає наступне: 31-маса; 30- 12В постійне (незалежно від запалювання); 15- 12 при включеному запаленні; 50 12 коли працює стартер; TD- сигнал від системи запалювання; TF- сигнал про температуру двигуна від блоку управління уприскуванням КЕ. Виходи: 87- подає харчування на бензонасос; 87H- обігрів датчика кисню; 87V- включає пускову форсунку.

Але бензонасос іноді не включається при повороті ключа в замку запалювання. З чим це може бути пов’язано? Перш за все запобіжник, хоча якби він згорів, то не працював би взагалі. Може контакт поганий?

Якщо електробензонасос при включенні запалення не подає ніяких ознак життя, це зовсім не означає, що саме він згорів. Причиною несправності також може бути реле. Найпростіший спосіб перевірки на слух. при включенні запалювання реле має клацати. Якщо клацання не чути, велика ймовірність того, що «релюшкой» несправна.

Перевірити працездатність самого насоса просто, тому робимо так:

 • знімаємо захисний кожух, під яким знаходиться колодка з реле і запобіжниками;
 • відвертаємо кріплення колодки, витягаємо її, вона залишається триматися на проводах;
 • висмикуємо РБ з колодки, ставимо перемичку між двома протилежними контактами, таким чином, подаємо безпосередньо харчування на БН;
 • якщо при такому з’єднанні електромотор насоса починає шуміти, значить, сам БН робочий, швидше за все, несправність ховається в реле;
 • якщо на колодці РБ немає напруги на жодному з контактів, слід шукати обрив в проводці, ще може бути поганий контакт в місці кріплення проводу з клемою.

Терморегулятори бензонасоса ВАЗ 2107

мотор приводу вентилятора радіатора; 2. колодка монтажного блоку; 3. датчик холостого ходу; 4. ЕБУ мотора; 5. потенціометр; 6. комплект свічок запалювання; 7. БО запалювання; 8. електронний датчик положення коленвала; 9. електробензонасос; 10. показник кількості оборотів; 11. лампа контролю справності електронних систем і гальмівної системи; 12. реле управління системи запалювання; 13. датчик спідометра; 14. спеціальний заводський роз’єм для зчитування помилок за допомогою БК; 15. джгут форсунок; 16. електроклапан адсорбера; 17, 18, 19,20. блок запобіжників для ремонту монтажного блоку, що захищають ланцюга системи упорскування; 21. електронне реле управління бензонасосом; 22. електронне реле управління системою підігріву вихлопного колектора; 23. система підігріву вихлопного колектора; 24. запобіжник, що захищає ланцюг підігрівача; 25. електронний датчик повітря; 26. датчик контролю температури ОЖ; 27. електронний датчик повітряної заслінки; 28. температурний датчик повітря; 29. датчик контролю тиску і лампа недостатнього тиску масла.

Перевірити бензонасос на ВАЗ 2107 можна просто перевіривши тестером напругу на колодці його підключення. Наявність напруги буде говорити про несправності електромотора. Замість тестера (мультиметра) для діагностики несправності можна використовувати контрольну лампу.

У відсутності такого, це можна зробити роз’єднавши колодку підключення паливного насоса і контролю рівня палива і подавши напругу проводами від акумулятора, на місце підключення сірого дроти 12 і на місце чорного. мінус. Розкочегарених насос буде говорити про несправності запобіжника, ланцюги харчування або ЕБУ.

Терморегулятори БН ВАЗ 2113, 2114, 2115

Заміна електробензонасоса на ВАЗ

При монтажі шлангів для палива орієнтуватися на напрям подачі пального, вказане стрілками, а установча стрілка на кришці електронасоса повинна показувати напрямок на корму авто!

Де знаходиться маса на бензонасос ВАЗ 2110

2110 2111 2112 Стрибають стрілки на панелі приладів, не працює щиток

Ситуація виглядала наступним чином, двигун заведений, мотор гріється, і в момент включення вентилятора охолодження, стрілка вказує на температуру двигуна підскакує на порядок вище. Власник авто пробував міняти датчик температури двигуна, який знімає показання для панелі приладів! зверніть увагу їх там два, один для щитка інший для блоку управління двигуна. Так от заміна ні до чого не привела, все залишилося як було.

На фото стрілкою вказано той датчик який працює для панелі приладів

Пошуки привели мене до висновку що цей автомобіль одна суцільна «погана маса» Я довго намагався визначити слабке місце, на кожному контакті була якась втрата напруги, в результаті нормально все запрацювало тільки коли я розлютився і причепив крокодили для прикурювання, один на мотор інший в салон на масу тільки після такого маневру перепади зрівноважилися і показання датчика перестали стрибати з появою навантаження.

З положення я вийшов кинувши додатковий проводок який з’єднував маси двигуна і датчиків на панелі приладів. Маса на панель приладів прикручується за панелькой біля правої ноги водія.

Це теж хворе місце, часто вона відкручується і не працює панель приладів взагалі!

Не відходячи від теми, був у мене випадок коли в автомобілі не працював вентилятор обдування салону, причина виявилася теж в масі, лише та маса знаходилася біля монтажного блоку і з лівого боку під внутрішньою обшивкою

Так-що якщо ви маєте схожі симптоми, я рекомендую насамперед перевірити маси вашого авто, враховуючи що це дуже поширена проблема цих машин.

Принципові електросхеми, підключення пристроїв і терморегулятори роз’ємів

Бензонасос на автомобілі призначений для подачі палива в камеру згоряння. Контролюється його робота за допомогою реле. На ВАЗ (в залежності від моделі) агрегат для подачі палива може бути електричним або механічним. все залежить від системи подачі палива. На инжекторном авто бензонасос знаходиться в баку. При включенні запалювання напруга подається на клеми агрегату і він починає перекачувати паливо. Якщо в системі створюється потрібний тиск, то реле відключає автоматично бензонасос. мотор готовий до запуску.

Коли включається запалювання. реле створює тиск в паливних магістралях шляхом включення бензонасоса (БТ) на пару секунд. Після цього, БН буде працювати або при прокручуванні стартером двигуна, або при роботі двигуна.

Іноді ця система потребує ремонту. нічого складного тут немає і редакція сайту 2Схеми.ру розповість, як виконати його своїми руками. Почнемо з терморегулятори БН, далі вкажемо його на схемах і в кінці буде інструкція по заміні елементів подачі палива.

Терморегулятори бензонасоса ВАЗ 2110

Якщо бензонасос, при приєднанні до АКБ безпосередньо заробив, то доведеться продзвонити дроти що йдуть від нього до реле бензонасоса, а якщо не заробив, тоді або його заміна на новий, або його доведеться розбирати і шукати несправність всередині бензонасоса.

Терморегулятори БН ВАЗ 2108, 2109, 21099

Реле включення паливного насоса (2) показано стрілкою.

форсунки; 2. свічки запалювання; 3. модуль запалювання; 4. колодка діагностики; 5. контролер; 6. колодка, яка приєднується до джгута панелі приладів; 7. головне реле; 8. запобіжник головного реле; 9. реле електровентилятора; 10. запобіжник ланцюга живлення контроллера; 11- реле електробензонасоса; 12. запобіжник ланцюга харчування бензонасоса; 13. датчик масової витрати повітря; 14. датчик положення дросельної заслінки; 15. датчик температури охолоджуючої рідини; 16. регулятор холостого ходу; 17. датчик детонації; 18. датчик положення колінчастого вала; 19- датчик кисню; 20 блок управління АПС; 21. індикатор стану АПС; 22. датчик швидкості; 23. електробензонасос з датчиком рівня палива; 24. електромагнітний клапан продувки адсорбера; 25. колодка, яка приєднується до джгута системи запалювання; 26. комбінація приладів; 27. реле запалювання; 28. вимикач запалювання; 29. монтажний блок; 30. електровентилятор системи охолодження;

А. до клеми «В» генератора; В. колодка, яка приєднується до колодки До джгута системи запалювання; З. колодка, яка приєднується до колодки L джгута системи запалювання; D. провід, що приєднується до вимикача плафона освітлення салону; Е. провід, що приєднується до біло-чорним проводам, від’єднаний від вимикача плафона освітлення салону; F. до клеми «» акумуляторної батареї; G1, G2. точки заземлення; К. колодка, яка приєднується до колодки В джгута переднього; L. колодка, яка приєднується до колодки З джгута переднього.

На “дев’ятках” з механічним бензонасосом найбільш частою несправністю є знос діафрагми бензонасоса, в результаті чого при його роботі через дренажний отвір в корпусі з’явиться текти бензину. Другою причиною відмови такого бензонасоса буває знос штовхача, який передає зусилля з кулачка розподільного вала на важіль приводу бензонасоса.

В даний час, переважна більшість автомобілів використовують кузов автомобіля (а / м) в якості загального проводу для більшості споживачів електроенергії. Кузов тому називається масою (mass, foreground, ground) автомобіля. У разі якщо будь-яке із з’єднань з масою стає ненадійним, починаються чудеса. Найпростіший приклад. переморгування всіх ламп в задньому ліхтарі. Включаємо покажчик повороту, а він починає переморгуватися зі стоп-сигналом або світлом заднього ходу. При цьому на потрібному споживачеві напруга в два-три рази відрізняється від необхідних 12. 14 вольт, а на непотрібному (невключення) навпаки з’являється цілком достатня напруга для його роботи. Це з лампочками. А якщо таке почнеться в Електронної Системі Управління Двигуна (ЕСКД)? Тоді двигун може почати мимовільно змінювати режим своєї роботи. від набору більших обертів до заглохания.

Спробую описати місця, в яких найбільш імовірна втрата надійного з’єднання з масою, і глюки, що з’являються при цьому. Прошу заздалегідь пробачити мене за часом дивні і незвичні назви вузлів і деталей а / м, але оскільки я працюю на гарантійній ВАЗівської станції, то становище зобов’язує.

Почну, мабуть, з Акумуляторної Батареї (АКБ). В сучасних а / м ВАЗ від мінусової клеми АКБ відходить подвійний дріт. Товста його частина, приблизно з мізинець товщиною, з’єднує мінус АКБ і двигун. При ненадійному контакті цього проводу можливі погіршення заряду АКБ, зниження частоти обертання стартера під час пуску, а так само проблеми в системі ЕСУД, тому що мінус на неї йде з двигуна, зі шпильок, на яких висів розподільник запалювання у карбюраторних а / м. В першу чергу слід перевірити надійність затягування обох гайок, між якими кріпиться наконечник проводу до двигуна. Спочатку послаблюємо зовнішню гайку, затягуємо гайку під наконечником, а потім назад затягуємо зовнішню.

Тонкий дріт, що з’єднує мінус АКБ і кузов автомобіля. головне з’єднання для всіх споживачів електроенергії в автомобілі, а в карбюраторних модифікаціях ще й для двигуна. Перевіряти слід затяжку як болта М 6 безпосередньо на клеми АКБ, так і гайки М 8 на кузові. Місце розташування на кузові залежить від марки а / м.

ВАЗ 2108. 99. 13. 15 ВАЗ 11183
Priora. АКБ Захист основних силових ланцюгів на Priora

Сімейство 2108. 9 і 13. 15 1. 5 L маса ЕСУД береться з двигуна, з двох болтів М 6. кріплять заглушку з правого боку головки блоку. У карбюраторних а / м там кріпився розподільник запалювання. Сімейство а / м 2113. 15 1. 5 і 1. 6 L з контролерами нового покоління Bosch 7. 9. 7 або січні 7. 2. з’єднання ЕСУД з масою знаходиться на приварной шпильці, кріпить металевий каркас центральній консолі панелі приладів, до тунелю статі, через металеву планку з двома бічними вушками зліва і справа (Всередині центральної консолі, приблизно під попільничкою). На жаль, як показала практика, під планкою відсутня корончатая шайба. Через це, з огляду на те, що сама шпилька профарбована в процесі виготовлення а / м, і практично не затягнута відповідної гайкою, з часом з’являється дрейф напруги в каналах АЦП датчиків ДТОЖ, ДПДЗ і ДМРВ при включенні електровентилятора радіатора. В результаті маємо стрибок оборотів двигуна при включенні вентилятора. Способи лікування описані в FAQ. Таким чином, в цьому випадку досить критичний і поганий електричний контакт між кузовом і мінусом АКБ. (Див. вище).

З емейство 2110. 12. 1. 5 L. Маса ЕСУД береться з двох болтів М 6. розташованих на лівому боці головки блоку.

Сімейство 21114. 21124 1. 6 L, з контролерами нового покоління Bosch 7. 9. 7 або січні 7. 2. У голівці вже один болт М 6. З нього береться маса тільки на всі чотири котушки запалювання, а маса на ЕСУД береться в салоні, з приварний шпильки на кронштейні кріплення ЕСУД, за лівим екраном центральній консолі. У свою чергу на кронштейн маса подається через шпильку, приварену до моторного щита посередині. Гайка на цій шпильці, як правило, не затягнута. При недостатньому контакті в цих з’єднаннях можливий дрейф напруги в каналах АЦП датчиків ДТОЖ, ДПДЗ, ДМРВ при включенні електровентилятора радіатора. В результаті маємо стрибок оборотів двигуна при включенні вентилятора. Способи лікування описані в FAQ. Таким чином, в цьому випадку досить критичний і поганий електричний контакт між кузовом і мінусом АКБ. (Див. вище).

Сімейство Niva з контролером Bosch MP 7. 0. маса ЕСУД береться з двигуна, з болтів кріплять заглушку, на місці розподільника запалювання. трамблера, поруч з модулем запалювання.

Сімейство Niva з контролером Bosch М 7. 9. 7. Маса ЕСУД береться, що стало вже характерним для нового покоління контролерів з кузова а / м. В даному конкретному випадку безпосередньо зі шпильок його кріплення. Однак особисто мені такий спосіб не дуже сподобався через те, що обтиснення на кінці дроту клема має багато більшу товщину, ніж потрібно для того, що б корончатая шайба рівномірно притискалася до кузова автомобіля навколо шпильки. Тому я шайбу залишив на місці між кузовом і контролером, а ось клему переставив безпосередньо під гайку кріплення контролера.

На Нивах 21214 маса береться з 2-х сторін блоку. Далі обидва дроти входять в загальний джгут і йдуть до гнізда ЕБУ. Перед роз’ємом є скручування для кожного коричневого дроти де маса розподіляється для всіх датчиків і самого ЕБУ.

Сімейство Шеви Niva з контролером Bosch MP 7. 0. Маса ЕСУД береться з блоку двигуна, зі шпильок М 8. знаходяться в його нижній лівій частині, під модулем запалювання. На фото над ним видно шпильки кріплення МЗ (він знятий).

Сімейство 2104. 07 «класика» зі старими контролерами. Маса ЕСУД береться з болта притягає кронштейн кріплення модуля запалювання до блоку двигуна.

Сімейство ВАЗ 11183 «Kalina». Маса ЕСУД знаходиться з правого боку двигуна, на кронштейні кріплення впускного колектора.

Точки заземлення електрообладнання (торпедних джгутів)

У сімейств 2108. 9 і 2113. 15 єдине місце з’єднання торпедного джгута, заднього джгута і схеми блоку монтажного реле і запобіжників знаходиться на підсилювачі кріплення рульового вала, під комбінацією приладів. При ненадійному контакті в цьому з’єднанні можливі відхилення стрілок термометра і рівня палива при включенні габаритного освітлення, покажчиків повороту, звукового сигналу, омивача вітрового скла, склоочисника та ін. Споживачів. Для ледачих «типу діагностів» в сімействі 2113. 15 можливо кинути «сопла» від маси прикурювача на металеву конструкцію усередині центральної консолі панелі приладів. «бороди», проводом з перерізом не меншим ніж йде до прикурювача. Але тільки в тому випадку, якщо встановлена ​​заводська панель приладів. Визначити це можна за наявністю кріплення зазначеної металевої конструкції до тунелю статі, «фірмовому» кріпленню контролера ЕСУД. з використанням пластикового перехідника межу контролером і металевою конструкцією і закріпленим діагностичним роз’ємом в штатному місці за декоративною заглушкою під попільничкою. Для сумлінних діагностів: обов’язково надійно затягнути штатний болт, знявши комбінацію приладів. У цього ж сімейства є ще одне з’єднання з масою, у електродвигуна обігрівача. Воно знаходиться під панеллю приладів, на лівій стороні корпусу обігрівача.

У сімейства 2110. 12 1. 5 L і 21114. 21124 1. 6 L все по-іншому. Там таких з’єднань більше. Перше з’єднання з масою а / м знаходиться всередині панелі приладів, зліва зверху щодо монтажного блоку реле і запобіжників, під шумоізоляцією. На а / м перших років випуску дроти маси до приварной шпильці підходили поверх шумоізоляції, а потім чиясь світла голова придумала ховати дроти під неї. Так що доступ до шпильці вельми незручний і можливий тільки за допомогою ключа трубки або подовженою головки на 10. При недостатньому з’єднанні в цьому місці при включенні головного світла фар або електродвигунів склопідйомників може включитися склоочисник з омивачем, спрацювати система центрального замикання дверей.

Друге з’єднання знаходиться на приварной шпильці, на центральній консолі панелі приладів, з лівого боку, над лівим екраном консолі, під гайкою М 6. Але навіть якщо ця гайка затягнута як слід, а проблема залишилася, то переходимо до найголовнішої для всієї панелі приладів точці маси, заземляющей весь металевий каркас панелі. Це приварна шпилька з різьбленням М 6. Вона знаходиться на нижній, внутрішньої (салонної) стороні моторного щита, посередині. Гайкою, загвинченою на цю шпильку, кріпиться також кронштейн, що закріплює передню, частина лівого екрану консолі, який деякі діагности і електрики безжально прибирають через те, що непоодинокими є випадки пошкодження про цей кронштейн джгута ЕСУД або системи центрального замикання. Як правило, гайка затягнута вельми і вельми посередньо. При недостатньому контакті в цьому і попередньому з’єднанні при включенні габаритного освітлення, головного світла фар і електромотора вентилятора радіатора можливі відхилення стрілок термометра і рівня палива.

У сімейства Niva з усіма типами контролерів маса торпедного джгута кріпиться гайкою, на Приварні шпильку кріплення кронштейна реле, і, як це вже стало звичним, затягнута дуже слабо. Знаходиться ця шпилька за штатним блоком запобіжників. Маса подкапотного джгута кріпиться на одну з приварних шпильок кріплення бачка гальмівної рідини. Туди ж прикручена маса від обох вентиляторів охолодження радіатора.

В а / м Шеви Niva основне місце з’єднання джгутів з масою знаходиться в лівій верхній частині моторного щита з боку салону, також на приварной шпильці. Для доступу до з’єднання необхідно відкрутити декоративну накладку, що закриває блок монтажний реле і запобіжників і сам цей блок. Так само проблемним місцем Шеви-ВАЗ 2121 є силова маса АКБ, прикручується до кузова поруч з натяжителем ланцюга.

Ваз 2112,10,11 масса автомобиля, куда установить дополнительную массу кузова

На кронштейні кріплення ЕБУ так само є 2 масових дроти. На фото ЕБУ для наочності демонтований.

У сімейства ВАЗ 2104. 07 «класика», маса торпедного джгута кріпиться на Приварні шпильку за комбінацією приладів, разом з реле поворотів.

Хотілося б відзначити ще й таку важливу деталь: абсолютно всі шпильки, до яких кріпляться клеми проводів маси, фарбуються на заводі разом з кузовом, ніякого захисного покриття крім шару фарби не мають і тому схильні до корозії при видаленні фарби і відсутності додаткової захисної мастила. Для забезпечення належного контакту зазначених клем з кузовом заводом застосовуються корончаті шайби, які на відміну від шайб гровера повинні бути не між клемою і гайкою, а між кузовом і клемою. Своїми гострими гранями між вирубаними зубами шайба однією своєю стороною, зверненої до кузова, проколює лакофарбове покриття, а іншою стороною, зверненої до клеми, надійно впивається в неї. На правильне розташування цих шайб слід в першу чергу звертати увагу, коли клієнти звертаються з приводу несправностей в електрообладнанні після виконання арматурних робіт, вироблених в процесі жерстяно-фарбувального або іншого ремонту. Зокрема, при знятті кронштейна кріплення повітрозабірного рукава на десятому сімействі, що сидить на шпильці кріплення мінусового проводу АКБ до кузова, зазначена шайба повинна бути розташована між кузовом і кронштейном.

І Вже коли Ви знайшли місце з поганим контактом, не полінуйтеся відокремити один від одного все з’єднання, виявити підгорілі або окислилися місця і ретельно зачистити і вирівняти всі контактують поверхні перед остаточною збіркою.

Нижче представлена ​​невелика галерея підключення силових точок мас на двигунах вітчизняних автомобілях.

Зміни в кріпленні проводи «маса АКБ. кузов», на а / м ВАЗ 21124

Приблизно з листопада-грудня 2005 р, змінений спосіб кріплення повітрозабірника і дроти маси. Повітрозабірник тепер кріпиться болтом М 6 х 15 з гровер шайбою, через отвір в кузові. Загвинчується болт в Приварні гайку кронштейна кріплення повітрозабірника. Змінено спосіб кріплення проводу маса АКБ. кузов, в частині кріплення до кузова а / м. Тепер він кріпиться на Приварні шпильку М 8 х 20. знаходиться між майданчиком акумулятора і лівою фарою а / м. Разом з ним на цій же шпильці кріпляться дроти маси ел. вентилятора охолодження радіатора і маса лівого переднього пучка проводів.

Матеріал на цю тему від Олега Браткова: Знову про маси.

Розшифровка кодів помилок на прикладі ВАЗ 21074

Якщо мізки інжектора виявили несправність в роботі двигуна, то про це буде сигналізувати, коли LED «check engine». Зрозуміти яка саме несправність сталася з даного оповіщення неможливо. Для більш точного визначення поломки потрібно підключити діагностичний сканер до спеціального роз’єму. При його допомозі з пам’яті ЕБУ зчитується лог помилки, який можна розшифрувати за допомогою довідників по конкретному автомобілю. Так, наприклад, для ВАЗ 21074 найбільш часто зустрічаються помилками є:

 • Несправність повітряного датчика;
 • Неоптимальний режим згоряння бензоповітряної суміші. В результаті вихлопні гази мають підвищену токсичність. Лямбда-зонд може видати цю помилку, наприклад, якщо в вихлопі знаходяться пари незгорілого бензину;
 • Потрібно драйверного перевірка модуля управління інжекторними двигунами;
 • Проблеми з отриманням інформації від датчика температури;
 • Склад горючої суміші не відповідає режиму роботи двигуна. Причиною цього можуть стати, наприклад, забруднені форсунки;
 • Неправильне визначення моменту виникнення детонації в роботі двигуна;
 • Відсутні дані про положення дросельної заслінки. Крім пошкодження самого елемента, що зчитує, можливий обрив інформаційного шлейфу;
 • Температура мотора знаходиться вище робочого діапазон;
 • Повільний відгук сигнальної системи машини.

При виконанні зчитування помилок сканер вказує лише на ймовірне місце несправності, але не може вказати причину викликала поломку, тому після отримання коду важливо правильно його тлумачити. При недостатньому розумінні роботи інжекторних двигунів і паливних систем може виникнути ситуація, коли автовласник, неправильно розшифрувавши лог помилки, займеться ремонтом справного вузла машини

Різновиди пам’яті ЕБУ

Для того щоб виконувати свої функції, контролеру доводиться оперувати з безліччю даних. Деякі з них постійно знаходяться в роботі, інші завантажуються періодично. Тому пам’ять поділена на три різновиди:

 • ППЗУ. програмований постійний запам’ятовуючий пристрій. У ньому знаходиться так звана прошивка. програма, що управляє параметрами роботи двигуна, такими як момент упорскування палива, управління випередженням кута запалювання, холостим ходом, а також калібрувальні дані. Цей вид пам’яті зберігається при відсутньому харчуванні. Зміна даних проводиться за допомогою перепрограмування.
 • ОЗУ. оперативне запам’ятовуючий пристрій. Виконує ту ж функцію, що і оперативна пам’ять звичайного комп’ютера. тимчасове зберігання інформації протягом однієї робочої сесії. У цю пам’ять надходять дані датчиків, в ній зберігаються діагностичні коди, а також проміжна інформація діяльності мікропроцесора. Для її роботи потрібна наявність електричного струму.
 • ЕРПЗУ. електрично програмований пристрій. Цей тип пам’яті є частиною штатної протиугінної системи. Блок управління іммобілайзером під час запуску двигуна передає коди в ЕБУ “Пріори”, де знаходяться коди-паролі, що дозволяють або забороняють старт. Крім цього, ЕРПЗУ фіксує відхилення в роботі двигуна. Ця пам’ять не залежить від подачі електрики і зберігає інформацію в контролері постійно.

Де розташоване ЕБУ?

У салоні блок можна виявити під панеллю. У моделях від АвтоВАЗ він знаходиться близько радіатора опалювача. На іномарках бізнес-рівня ЕБУ можна знайти під заднім сидінням. Деякі виробники намагаються встановити контролер в багажнику. Розташувати ЕБУ під капотом. це не найкраще рішення.

Адже там на блок впливає дощ, сніг і інші фактори. Найчастіше в підкапотному просторі пристрій це можна відшукати біля акумулятора або під запобіжним блоком. Знайти нескладно. навіть звичайний автовласник без особливих навичок зможе знайти його. Потрібно просто трохи розібрати приладову панель або ж знайти блок під капотом. Зовні це коробка, від якої відходять два джгута проводів. Але ось здійснювати ремонт ЕБУ самостійно без спеціальних знань не варто. Краще довірити цю роботу професіоналам.

Інструменти

Щоб зробити заміну модуля, вам буде потрібно:

 • торцева головка на 10;
 • рукоятка для тріскачки;
 • хрестоподібна викрутка.

Як перевірити ЕБУ на працездатність

Перший етап перевірки працездатності. контроль всіх напруг живлення.

Другий етап. комп’ютерна діагностика. Якщо діагностується пристрій зв’язується з двигуном це вже ознака працездатності ЕБУ.

Комп’ютерна діагностика може видати повідомлення про блокування блоку иммобилайзером, тоді необхідно прив’язувати ключі.

У деяких випадках для визначення несправності необхідно розібрати ЕБУ, тобто видалити герметик і зняти кришку, отримавши доступ до плати. На ній можна виявити прогоріли струмопровідні доріжки, несправні транзистори, діоди та інші елементи.

Найнадійніший спосіб перевірки. «підкинути» справний ЕБУ. Але він повинен бути або безіммовий або доведеться заново «підв’язувати» ключі і іммобілайзер.

Іноді на розборках продається набір ЕБУіммобілайзерчіп ключа. В такому випадку проблем немає. Підключаєте до схеми ЕБУ і іммобілайзер, чіп встановлюєте в торець котушки накачування на замку запалювання, після чого заводите двигун.

ЕСУД що таке, розшифровка

ЕСУД. електронна система управління двигуном. Являє собою комплект електронно-обчислювального устаткування, що відповідає за роботу тільки двигуна або двигуна разом з іншими системами легкової машини. По суті це автомобільний бортовий комп’ютер.

бортове обладнання

В машинах закордонного виробництва даний вузол іменується ECU. Подібний контролер встановлюється з моторами різних типів як з бензиновими агрегатами, так і з дизельними силовими установками. У процесі роботи відбувається взаємодія даного вузла з усілякими датчиками, що знімають поточну інформацію про актуальні параметрах авто.

Визначаючи функціонал ЕБУ двигуна, що це таке, і як задіяно в процесах, варто врахувати, що блок займається обробкою отриманих параметрів, використовуючи наявний алгоритм. Грунтуючись на наявних експлуатаційних значеннях мотора, ECU відправляє відповідні команди встановлених в силовому агрегаті виконавчих пристроїв.

Фактично авто оснащене бортовий мережею. А що таке ЕБУ в машині? По суті, це головний елемент даної мережі. Іноді таку електроніку небезпідставно називають основним комп’ютером в легковику. Більш жаргонним ім’ям є слово «мізки».

Контролери розташовуються не тільки в ДВС, а й в інших системах машини. Наприклад, їх можна виявити в наступних модулях:

 • коробка перемикання швидкостей «автомат»;
 • гальмівна антиблокувальна система (ABS);
 • управління подушками безпеки (airbag);
 • системи курсової стійкості (ESP, ESV, VSC і т.д.);
 • блок клімат-контролю та ін.

У кожній з систем передбачений персональний управлінський блок. Вони все пов’язані між собою.

Основним серед розмаїття електроніки є блок управління ДВС. У його завдання входить безперервна обробка і обмін поточними параметрами з іншими системами. Для взаємозв’язку використовується спеціальний кабель. CAN-шина. Таким чином, всі елементи об’єднані в єдину цифрову систему. бортову мережу.

Завдяки взаємній двостороннього зв’язку всіх ланок, що входять в бортову мережу, забезпечується оптимізація роботи силової установки.

Визначаючи, що таке ЕБУ в автомобілі, де знаходиться, необхідно врахувати, що завдяки його експлуатації вдається домогтися наступних комфортних показників:

 • оптимізується витрата палива;
 • своєчасно регулюється впорскування в циліндри;
 • автоматично підбирається під час впуску достатній об’єм повітря для паливної суміші.

Працездатність головного комп’ютера впливає на потужність автомобіля, значення крутного моменту в різних режимах роботи, а також на інші важливі вихідні характеристики. У такій ситуації модуль повинен бути завжди справний.

загальне визначення

Під електронним блоком управління мають на увазі будь-яку систему на процесорі, яка відповідає за роботу тієї чи іншої електричної компоненти автомобіля (або декількох підсистем). Часто в англомовній літературі вживається термін ECU, що розшифровується як Electronic Control Unit.

 • просто ECU. керуючий будь підсистемою ЕБУ, крім двигуна;
 • ECM. модуль, який відповідає за двигун (по-англійськи Engine Control Module);
 • об’єднаний моторно-трансмісійний ЕБУ, керуючий і КПП, і двигуном;
 • систему управління гальмами;
 • блок управління автоматичною коробкою передач;
 • ЕБУ контролю підвіски;
 • центральний ЕБУ управління і блок синхронізації;
 • головний ЕБУ;
 • та ін.

Всього контролерів в сучасному просунутому автомобілі, оснащеному за останнім словом інженерної техніки, буває до 80, і більше. Всі разом ЕБУ становлять єдину систему. автомобільний комп’ютер.

Важливим елементом ЕБУ є його програмне забезпечення ( «прошивка»). Вона відповідає за логіку роботи компонентів, і модифікація прошивки ЕБУ здатна істотно змінити експлуатаційні характеристики машини. Це часто використовується любителями тюнінгу і гонщиками, програмно підсилюють ті чи інші сторони свого «залізного коня». оптимізують витрата палива, параметри розгону, і багато іншого.

Послідовність виконання роботи

Перед демонтажем пристрою слід відключити мінусову клему від акумулятора авто:

 • Транспортний засіб необхідно поставити на рівну поверхню, без схилів, при цьому потрібно поставити авто на гальмо стоянки.
 • Наступні етапи роботи виконують в салоні авто. Вам необхідно обережно відключити роз’єм з проводами від блоку управління, але перед цим слід від’єднати засувку.
 • Коли ви дійдете безпосередньо до контролера управління силовим агрегатом, за допомогою ключа потрібно буде викрутити дві гайки, які фіксують модуль на планці.
 • Після того, як ці гайки будуть викручені, потрібно буде трохи зрушити саму планку в праву сторону, це дозволить вивільнити її із зачеплення.
 • Виконавши ці дії, керуючий контролер можна буде демонтувати. Якщо ви робите заміну пристрою, то при поломці слід зробити заміну модуля на аналогічний, який і був встановлений. Тобто якщо у вас стояв ЕБУ Январь 7.2, то ставиться такий же модуль. Якщо блок підлягає ремонту, то його слід відремонтувати, після чого встановити на місце. Процедура монтажу виконується аналогічним чином, тільки в зворотній послідовності.

Не займайтеся ремонтом блоку управління, якщо вам ніколи раніше не доводилося стикатися з таким завданням!

Види ЕБУ (ЕСКД, контролер). Які ЕБУ встановлюються на ВАЗ?

Характерні несправності: їх ознаки та причини

Якщо електронна система управління двигуном дає збої, це може привести до проблем в роботі силового агрегату. На жаль, несправності ЕБУ в вітчизняних десятках. не рідкість, тому автовласник повинен знати про основні неполадки, а також причини їх появи.

Для початку розглянемо симптоми несправностей:

 • Немає зв’язку з діагностичним тестером. Якщо в роботі мотора стали з’являтися проблеми, автовласник може зробити діагностику працездатності силового агрегату за допомогою тестера або ноутбука. Але якщо ЕБУ не працює, то при спробі зв’язатися з бортовим комп’ютером автолюбитель побачить, що зв’язок відсутній.
 • На ЕСУД не надходять сигнали про роботу форсунок, системи запалювання, паливного насоса, клапана або датчика холостого ходу. Також можуть бути відсутні сигнали і з інших виконавчих пристроїв.
 • Ще одна ознака. відсутність реакції на кисневий датчик, контролер температури двигуна, датчик положення дросельної заслінки і інші контролери.
 • Ознакою поломки можуть служити і механічні пошкодження пристрою. Можлива поява тріщин на корпусі в результаті сильного механічного впливу, могли перегоріти радіоелементи або провідники (автор відео про ремонт. Павло Ксенон).

Що стосується причин, про неполадки в роботі електронного блоку управління можуть статися в результаті:

 • Некваліфікованого втручання. Така причина є однією з найпоширеніших. Якщо автовласник самостійно проводить ремонт електрики або монтує протиугінну систему або ж довіряє цю справу не мають відповідної кваліфікації майстрів, в процесі можуть бути допущені помилки.
 • Часто зустрічається проблема. прикурювання акумулятора авто від транспортного засобу з заведеним мотором. При прикурювання двигуни обох машин повинні бути відключені, в іншому випадку є ймовірність пошкодження «мізків», це важливо пам’ятати.
 • Ще одна проблема, яка зустрічається не так часто. це сплутування полярності при підключенні автомобільної АКБ. Якщо ви поплутаєте плюс з мінусом, це може не тільки зашкодити блок управління, але і вивести з ладу сам акумулятор, що загрожує дорогим ремонтом.
 • Причина може полягати в відключенні клем АКБ при запущеному двигуні.
 • Також блок управління може вийти з ладу в результаті включення стартера вузла з відключеною силовий шиною.
 • Вивести систему управління двигуном може випадково потрапив на датчик або проводку транспортного засобу електрод в ході виконання зварювальних робіт.
 • Одна з найсерйозніших проблем. потрапляння води на ЕБУ. При попаданні рідини в пристрій може «накритися» сама плата.
 • Обрив на ділянці електричного кола або замикання проводки.
 • Також причиною можуть служити несправності в роботі високовольтної складової системи запалювання. Наприклад, поломка ЕБУ може бути спровокована відмовою працездатності котушки, високовольтних кабелів, розподільного механізму і т.д.

Терморегулятори контактів на контролері

Місцезнаходження блоку управління

Тепер розглянемо питання місця розташування ЕБУ ВАЗ 2110. Цей пристрій в Десятці розташоване під центральною консоллю, в її нижній частині, зокрема, під контрольним щитком. Для того, щоб отримати доступ до керуючого модуля, слід з пасажирської сторони демонтувати пластмасову панель, для цього доведеться скористатися викруткою з хрестовим наконечником. Знявши накладку, ви побачите безліч різних проводів, штекерів, а також запобіжних пристроїв. Сам контролер розташований за ними, він прикручений до планки в горизонтальному положенні.

проблема массы на ВАЗ

Стрілкою вказано розташування модуля ЕСУД за центральною консоллю

Маса Ебу ВАЗ 2110 Де Знаходиться

ЕБУ є основним керуючому модулем в будь-якому автомобілі. Завдяки блоку управління визначаються оптимальні параметри для роботи силового агрегату, а тому цей модуль завжди повинен працювати точно, як годинник. Де знаходиться ЕБУ ВАЗ 2110, які несправності для нього характерні і як поміняти пристрій при необхідності. про це ми розповімо нижче.

Місцезнаходження блоку управління

Тепер розглянемо питання місця розташування ЕБУ ВАЗ 2110. Цей пристрій в Десятці розташоване під центральною консоллю, в її нижній частині, зокрема, під контрольним щитком. Для того, щоб отримати доступ до керуючого модуля, слід з пасажирської сторони демонтувати пластмасову панель, для цього доведеться скористатися викруткою з хрестовим наконечником. Знявши накладку, ви побачите безліч різних проводів, штекерів, а також запобіжних пристроїв. Сам контролер розташований за ними, він прикручений до планки в горизонтальному положенні.

Стрілкою вказано розташування модуля ЕСУД за центральною консоллю

Чому ELM 327 не вдалося підключитися до ЕБУ ВАЗ 2110

Отже, чому ELM327 не бачить ЕБУ? Що робити, щоб пристрій міг підключитися і бачити блок? На сьогоднішній день у продажу можна зустріти безліч різних адаптерів для тестування транспортного засобу. Якщо ви купуєте ELM327 Bluetooth, найімовірніше, ви намагаєтеся підключити неякісне пристроїв. Вірніше, ви могли придбати адаптер з застарілою версією програмного забезпечення.

У пристроях ELM327 Bluetooth із застарілою прошивкою застосовується інший модуль Bluetooth, що дозволяє взаємодіяти з двома протоколами з наявних шести. Відповідно, зі синхронізувати прилад зі смартфоном можна, але коли ви спробуєте з’єднати девайс з блоком управління, він вам повідомить про те, що немає зв’язку з ЕБУ.

Отже, з яких причин пристрій відмовляється підключатися до блоку:

 • Сам адаптер неякісний.
 • Проблеми можуть бути як з прошивкою девайса, так і з його «залізом». Якщо основна мікросхема є непрацездатною, зробити діагностику роботи двигуна, як і підключитися до ЕБУ, буде неможливо.
 • Поганий кабель підключення. Можливо, кабель переламаний або сам по собі є неработоспособним.На девайсе встановлено неправильна версія програмного забезпечення, в результаті чого домогтися синхронізації не вийде (автор відео про тестування пристрою. Rus Radarov)

У тому випадку, якщо ви є власником девайса з правильною версією прошивки 1.5, де присутні всі шість протоколів з шести, але при цьому адаптер не вдається з’єднатися з ЕБУ, вихід є. Підключатися до блоку можна, використовуючи рядки ініціалізації, що дозволяють пристрою підлаштуватися під команди блоку управління мотором машини. Зокрема, мова йде про рядках ініціалізації до утиліт для діагностики ХобДрайв і Torque до транспортних засобів, які використовують нестандартні протоколи підключення.