Як зняти решітку бампера Ford Focus 2

Покрокова інструкція зняття

Перед початком роботи автомобіль необхідно встановити на горизонтальній підставі з твердим покриттям. Зняття переднього бампера на Ford Focus 2 (рестайлінг) слід починати з точок кріплення на будь-якій стороні автомобіля. Після зняття одного кута необхідно перейти на іншу сторону. Послідовність кроків при цьому виглядає наступним чином:

 • Зняти передні колеса і встановити під пороги запобіжні підставки.
 • Відкрутити гвинти Torx Т25 або Т30 і зняти бризговики.
 • Прибрати брудозахисні щиток-панель. Одна сторона щитка заведена за отбортовку на бампері, а інша зафіксована на монтажній рамі радіатора сім’ю шурупами типу Torx.
 • Демонтувати підкрилок, встановлений на саморізи Torx.
 • Викрутити 2 болта 10 мм, що кріплять бампер Focus 2 до переднього крила.
 • Зняти фару головного світла, яка тримається на одному гвинті і колодці джгута проводки.
 • Відкрутити третій болт 10 мм під фарою.
 • Демонтувати 2 гвинта кріплення решітки радіатора.
 • Відстебнути плоскою викруткою засувки на нижній кромці і зняти решітку.

установка

Монтаж відремонтованої деталі проводиться в зворотній послідовності. Порядок виконання робіт наступний:

 • Перед установкою підключити штекери протитуманних фар.
 • Поставити бампер на підсилювач і відцентрувати його.
 • Затягнути болти кріплення з однієї й іншої сторони, контролюючи рівномірність зазору між пластикової деталлю, кузовом і фарами.

Монтаж на своє місце

Задній бампер на Ford Focus 2 встановлюється в зворотній послідовності. Пошкоджені елементи кріплення слід замінити. При установці деталей необхідно забезпечити рівномірність зазорів між поверхнями.

зняття

Для демонтажу заднього бампера на Focus 2 хетчбек слід виконати наступні дії:

 • Прибрати бризковики, відвернувши 4 шурупа (сенсор головкою і типу Torx).
 • Викрутити саморізи під кришкою багажника і вийняти пістони на нижній частині бампера.
 • Від’єднати від кронштейна сполучну колодку джгута проводки задньої противотуманной фари і ліхтарі, що попереджає про включеній передачі заднього ходу.
 • Роз’єднати штекери проводки і вийняти тримач джгута з отвору в лонжероні.
 • Відкрутити гайки, розташовані всередині арки. У разі сильної корозії вони починають провертати кріпильний болт. У такому випадку їх рекомендується зрізати ножівкою, висвердлити залишки і замінити.
 • Потягнувши кути бампера у колісних арок, вивести його з кріплень. Повністю демонтувати деталь з автомобіля зручніше удвох.
 • Для зняття ламп заднього ходу і протитуманного ліхтаря слід повернути патрони ламп проти годинникової стрілки. Палять проводки зафіксований на восьми спеціальних тримачів. При необхідності проводку можна вийняти з них за допомогою викрутки.

Зняття аналогічної деталі з Фокуса 2 з кузовом універсал не має кардинальних відмінностей.

Як зняти бампер на Ford Focus 2 рестайлінг відео. Лікування суглобів

Бампери є не тільки декоративним елементом, але й виконують захисну функцію, запобігаючи появі на кузові машини пошкоджень при легких зіткненнях. Особливо часто пошкодження отримує задній бампер. У багатьох автовласників виникає бажання прибрати з’явилися при таких дрібних аваріях подряпини на фарбі і тріщини в пластиці. Роботи такого виду виконуються з проведенням повного зняття заднього бампера Ford Focus 2 седан.

інструмент

Заздалегідь необхідно перевірити наявність інструменту, без якого виконати роботу не вийде. Мінімальний набір інструментів виглядає наступним чином:

 • Викрутка або ключ з головкою типу Torx Т25 або Т30 (тип саморізів кріплення залежить від року випуску автомобіля).
 • Викрутка з хрестовим жалом.
 • Викрутка з плоским жалом.
 • Головка на 10 мм і ріжкові ключі на 10, 13 і 7 мм.

Запасні частини та аксесуари для автомобілів Ford

Передній бампер

Кріплення елемента досить просте, і деталь може бути видалена з машини своїми руками. Робота виконується однією людиною.

Процедура зняття решітки радіатора FORD Focus 2

Решітка радіатора. це елемент кузова Ford Focus 2, який крім декоративної функції захищає систему охолодження від забруднення і пошкодження. Спочатку грати радіатора застосовували як засіб для охолодження мотора під час руху, але на сучасних автомобілях, в той числі на Ford Focus, цей елемент велику роль відіграє в зовнішньому вигляді, ніж у функціональному плані. Більш того, решітка радіатора досить часто оснащується різними датчиками або приладами, які аналізують дорожню ситуацію і видають водієві Ford Focus корисну інформацію. Звичайно ж, в більшості випадків такі пристрої встановлюються додатково, але тим не менше вони зустрічаються досить часто. І нарешті, з огляду на якість наших доріг і кількість бруду на них, решітка радіатора перешкоджає попаданню пилу всередину.

Для виробництва цього елемента на Ford Focus 2 рестайлінг застосовується технологія литва, а в якості матеріалу використовується пластик. Незважаючи на це, решітка радіатора відрізняється жорсткістю і служить довгі роки, не втрачаючи своїх початкових характеристик. Більш того, якщо додатково встановлена ​​сітка, то кращого захисту для радіатора годі й чекати. Крім пластикових, іноді можна зустріти алюмінієві решітки, які мають високу пластичність, міцність і стійкість до зовнішнього впливу. Але на Ford Focus такий варіант не зустрічається, оскільки пластик більш практичний.

Досить часто власники Ford Focus 2 рестайлінг замінюють стандартні деталі на більш красиві моделі. На сьогоднішній день ринок пропонує величезну кількість оригінальних запчастин, в тому числі і решітки радіатора, а тому якщо ви хочете поліпшити зовнішній вигляд свого автомобіля, то можна придбати якийсь незвичайний варіант. Також можна поліпшити існуючий. Наприклад, встановлена ​​сітка під решітку надає Ford Focus агресивний вигляд і більш ретельно захищає радіатор від пошкоджень. Далі ми розповімо про те, як її зняти і що для цього потрібно зробити.

Ford Focus Sedan Vision 1.8 2008 року на DRIVE2

Божевільний місяць робота, сесія, дощі і хвороба. все одночасно. Більш менш починаю приходити в себе. Часу на себе не вистачає, не кажучи про машину Знайшовши один вільний день вирішив встановити сітку на решітку радіатора. Річ потрібна. Сильно дрібну вгору ставити не хотів, тому купив 2 різних. Вниз купив сітку Teorin з розміром сот 7х4, вгору. ноунейм якийсь).

Решітки радіатора і бампера мають всередині порожнисті виїмки, так що як кріпити сітку питань не вознікло.Для установки потрібно:. хрестоподібна викрутка;. рулетка;. кусачки;. дюбелі 6х30 саморізи з широким капелюшком;. перчаткі- torx t25- ключ на 12 ( в моєму випадку для зняття металевої захисту двигуна).

Беремо викрутку, відкручуємо 6 пластикових винятково, виймаємо кріплення, куди вони закручуються. Знімаємо накладку, яка приховує пластикову тягу замку капота і перед нами відкривається такий вигляд:

Найважче для мене у всьому процесі було зняти решітку радіатора, що не поламав кріплення. Тому бажано мати тонку плоску викрутку. З одного боку у мене вийшло відщепнути без підручних засобів просто потягнувши на себе, з іншого. допомогла тонка викрутка. Попередньо оберніть викрутку ганчірочкою, щоб не пошкодити ЛКП. Акуратно просовуємо його в зазор між бампером і гратами під кріплення. Намагаємося повернути викрутку і знімаємо грати. На жаль, по-іншому підчепити кріплення не вийде, т.к.они знаходяться під пластиком.

Далі все просто: беремо сітку, вирізаємо, підганяємо. Попередньо підрізавши дюбелі, засовуємо їх в виїмки. Встають щільно. Накладаємо сітку, прикручуємо:

Снятие переднего бампера форд фокус (Ford focus) 2

Ставимо грати радіатора на місце. Нюанс: у місцях, де решітка радіатора кріпиться до бампера, загин сітки не робити, інакше не залізе в пази. За решті площі загинаємо смело.Дальше все збираємо в зворотному порядку. Не забудьте про тягу замку капота! А то я забув, добре, що не закрив капот)

Трохи засмутився, що сині дюбелі видно. Чи не заспокоївся. зафарбував їх чорним лаком для нігтів)

Знизу простіше: знімаємо металеву захист і пластикову накладку, маємо вигляд:

По накатаній схемі вставляємо, підрізаємо, загинаємо, прикручуємо.

Ніякі кріплення внизу не зламав, за винятком тих, які були зламані до мене (на фото видно) Ну нічого, потім проклятий.

Сіток не видно, поки не підійдеш досить близько.

зняття деталі

Решітка радіатора прикріплена до каркасу двигуна Ford Focus, а також вставлена ​​в фіксатори на передньому бампері. До неї, в свою чергу, кріпиться щиток напрямки повітря, який закриває привід замка капота. Нагадаємо, на Ford Focus 2 рестайлінг капот відкривається за допомогою ключа запалювання. Щоб зняти решітку радіатора, вам доведеться демонтувати привід замку і згаданий вище щиток. Отже, для цього потрібно виконати наступні дії:

 • Відкриваємо капот і підставляємо під нього упор.
 • Знімаємо кріплення щитка напрямки повітря.
 • Відкручуємо кріплення елемента до каркасу двигуна аналогічним чином. Після цього від’єднуємо грати, виводячи її з спеціальних пазів в бампері.
 • Від’єднуємо її від замка приводу. Для цього потрібно буде докласти трохи зусиль, після чого решітка легко знімається зі свого місця на Ford Focus 2.

Ось і все, нічого складного немає в тому, щоб зняти цей елемент кузова Ford Focus рестайлінг. Більш того, з інструментів вам знадобиться лише плоска і фігурна викрутки.

Тепер потрібно або встановити новий варіант, якщо це була ваша мета, або поліпшити наявний. Досить часто через великі отворів забивається радіатор, а тому на допомогу прихід сітка. Її монтують на стандартну деталь і закріплюють за допомогою шурупів. Сітка коштує досить недорого, але при цьому запобігає потраплянню будь-якого сміття в моторний відсік. Встановлювати грати необхідно в зворотній послідовності.

Захист радіатора на Ford Focus 2 (Ford Focus 2) 2008-2012 р.в. (Рестайлінг)

Сітка на решітку радіатора для Ford Focus 3 (Ford Focus 3)

Сітка на решітку радіатора для Ford Focus restyling I 2003-05 г.

31.03.2017 Андрій Павлюк (проголосувало: 2, оцінка: 4,50 з 5)

Заміна нижньої решітки радіатора

Заміна нижньої решітки радіатора Ford Focus II рестайлінг. Зняття / встановлення нижньої решітки захисту радіатора Ford Focus 2 рестайлінг. Інструкція з фотографіями і коментарями по заміні нижньої решітки радіатора Ford Focus II / Ford Focus 2 рестайлінг.Ітак поїхали піднімаємо домкратом машину з двох сторін, ставимо на спеціальні козли

Знімаємо захист картера, у мене вона сталева, сталь 2 мм

Ось ті місця в яких кріпитися захист

Місця як кріпитися решітка, тут вона трохи зламана так як взимку невдало в’їхав в замет

Взагалі все просто защелківаеться, треба просто потехоньку тягнути на себе

зняти, решітку, бампер, ford

Вид зсередини, кріплення решітки на обвісі

Хромована має два види засувок по колу, одними хром крептьс до самої решітці, другими до обважування, тобто сама решітка на кузові держиться зарахунок засувок хрому

Как снять передний бампер форд фокус 2

FF2 2008 Заміна нижньої решітки радіатора

Заміна нижньої решітки радіатора Ford Focus 2 рестайлінг.Ітак поїхали піднімаємо домкратом машину з двох сторін, ставимо на спеціальні козли

Знімаємо захист картера, у мене вона сталева, сталь 2 мм

Ось ті місця в яких кріпитися захист

Місця як кріпитися решітка, тут вона трохи зламана так як взимку невдало в’їхав в замет

Взагалі все просто защелківаеться, треба просто потехоньку тягнути на себе

Вид зсередини, кріплення решітки на обвісі

Хромована має два види засувок по колу, одними хром крептьс до самої решітці, другими до обважування, тобто сама решітка на кузові держиться зарахунок засувок хрому

Наостанок дочка теж брала участь, в установці захисту на місце

Процедура зняття решітки радіатора FORD Focus 2

Решітка радіатора. це елемент кузова Ford Focus 2, який крім декоративної функції захищає систему охолодження від забруднення і пошкодження. Спочатку грати радіатора застосовували як засіб для охолодження мотора під час руху, але на сучасних автомобілях, в той числі на Ford Focus, цей елемент велику роль відіграє в зовнішньому вигляді, ніж у функціональному плані. Більш того, решітка радіатора досить часто оснащується різними датчиками або приладами, які аналізують дорожню ситуацію і видають водієві Ford Focus корисну інформацію. Звичайно ж, в більшості випадків такі пристрої встановлюються додатково, але тим не менше вони зустрічаються досить часто. І нарешті, з огляду на якість наших доріг і кількість бруду на них, решітка радіатора перешкоджає попаданню пилу всередину.

Для виробництва цього елемента на Ford Focus 2 рестайлінг застосовується технологія литва, а в якості матеріалу використовується пластик. Незважаючи на це, решітка радіатора відрізняється жорсткістю і служить довгі роки, не втрачаючи своїх початкових характеристик. Більш того, якщо додатково встановлена ​​сітка, то кращого захисту для радіатора годі й чекати. Крім пластикових, іноді можна зустріти алюмінієві решітки, які мають високу пластичність, міцність і стійкість до зовнішнього впливу. Але на Ford Focus такий варіант не зустрічається, оскільки пластик більш практичний.

Досить часто власники Ford Focus 2 рестайлінг замінюють стандартні деталі на більш красиві моделі. На сьогоднішній день ринок пропонує величезну кількість оригінальних запчастин, в тому числі і решітки радіатора, а тому якщо ви хочете поліпшити зовнішній вигляд свого автомобіля, то можна придбати якийсь незвичайний варіант. Також можна поліпшити існуючий. Наприклад, встановлена ​​сітка під решітку надає Ford Focus агресивний вигляд і більш ретельно захищає радіатор від пошкоджень. Далі ми розповімо про те, як її зняти і що для цього потрібно зробити.

зняття деталі

Решітка радіатора прикріплена до каркасу двигуна Ford Focus, а також вставлена ​​в фіксатори на передньому бампері. До неї, в свою чергу, кріпиться щиток напрямки повітря, який закриває привід замка капота. Нагадаємо, на Ford Focus 2 рестайлінг капот відкривається за допомогою ключа запалювання. Щоб зняти решітку радіатора, вам доведеться демонтувати привід замку і згаданий вище щиток. Отже, для цього потрібно виконати наступні дії:

 • Відкриваємо капот і підставляємо під нього упор.
 • Знімаємо кріплення щитка напрямки повітря.
 • Відкручуємо кріплення елемента до каркасу двигуна аналогічним чином. Після цього від’єднуємо грати, виводячи її з спеціальних пазів в бампері.
 • Від’єднуємо її від замка приводу. Для цього потрібно буде докласти трохи зусиль, після чого решітка легко знімається зі свого місця на Ford Focus 2.

Ось і все, нічого складного немає в тому, щоб зняти цей елемент кузова Ford Focus рестайлінг. Більш того, з інструментів вам знадобиться лише плоска і фігурна викрутки.

зняти, решітку, бампер, ford

Тепер потрібно або встановити новий варіант, якщо це була ваша мета, або поліпшити наявний. Досить часто через великі отворів забивається радіатор, а тому на допомогу прихід сітка. Її монтують на стандартну деталь і закріплюють за допомогою шурупів. Сітка коштує досить недорого, але при цьому запобігає потраплянню будь-якого сміття в моторний відсік. Встановлювати грати необхідно в зворотній послідовності.

Особливості демонтажу і установки бамперів Фокуса третього поколнія

Для зняття переднього бампера Ford Focus 3 будуть потрібні дві головки (10 і 13 мм), плоска викрутка і головка типу Torx T30. Процедура демонтажу деталей однакова для машин будь-якій комплектації і проводиться таким чином:

 • Зняти захисні підкрилки та захист двигуна.
 • Від’єднати бризговики радіатора, встановлений на шести пістона.
 • Викрутити болти кріплення до крила і демонтувати залишилися пістони (по одному на сторону).
 • Відкрутити гайки бокового кріплення бампера.
 • Вийняти пластиковий фіксатор кріплення.
 • Демонтувати чотири гвинти кріплення бризковика радіатора до монтажній рамі.
 • Вийняти бризговики з посадкового місця.
 • Через отримані отвори просунути руки і роз’єднати штекери протитуманних фар.
 • Зняти з автомобіля обидві фари.
 • Від’єднати трос приводу замка капота від рукоятки відкривання.
 • Зняти пістони і гвинти кріплення на верхній частині.
 • демонтаж завершено.

Для зняття заднього бампера на Ford Focus 3 додатково буде потрібно головка на 7 мм. Сама процедура виглядає наступним чином:

 • Демонтувати задні ліхтарі.
 • У нішах ліхтарів викрутити по одному болту.
 • Демонтувати бризковики коліс задньої осі.
 • Відігнути панель підкрилки вперед.
 • Викрутити гвинти кріплення, розміщені у внутрішній частині колісної арки.
 • Підчепити викруткою засувку пластикового направляючого кронштейна і зняти з неї кромку бампера.
 • Аналогічні дії провести з іншого боку.
 • Демонтувати пістони нижніх точок кріплення.
 • Зняти бампер з кронштейна в ніші ліхтарів і повністю демонтувати з машини.

Установка деталі на штатне місце проводиться в зворотному порядку. Покрокова інструкція заміни бамперів на Ford ФокусСсилка на основну публікацію

Зробимо демонтаж зняття і установки бампера, для провидіння того процесу по заміні або для ремонту, бампера Ford Focus, що нам потрібно 🙁 До речі цим інструментом знімається і передній бампер.

Зворотній збірка

Збірка бампера проводиться в зворотній послідовності. Бережіть кузов від подряпин і удачі всім в дорозі!

Знімаємо задній бампер своїми руками

На седані і на хетч бампер знімається за однаковими алгоритмами. Різниця тільки в тому, що в седані є болт під головку на 7 під чорним поперечним молдингом. Всі інші операції виконуються однаково для всіх кузовів. Алгоритм роботи такий:

 • На фокус в кузові хетчбек насамперед від’єднуються контактні колодки ліхтарів противотуманок і заднього ходу. Це робиться з-під машини. На седанах, якщо не встановлені датчики парктроника, відключати нічого не потрібно.
 • Колеса можна знімати для зручності виконання роботи, але можна обійтися і без їх демонтажу.
 • Знімаємо бризковики. Залежно від року випуску вони кріпляться на трьох або чотирьох саморезах під біту Torx Т 30 або Т25. Відкручуємо хрестової викруткою нижній дальній шуруп.

Зняття заднього бампера в автомобілі Ford Focus 2

Бампера першими розплачуються за нашу неуважність подряпинами і саднами, а іноді вимагають більш серйозного ремонту. Якщо підфарбувати локально або подшпаклевать поверхню ще можна, то прибрати тріщини і відновити його на автомобілі вийде навряд чи. Сьогодні розберемося як зняти задній бампер на Ford Focus 2 і з’ясуємо різницю в демонтажі між хетч і седаном.

Відео про те, як зняти задній бампер на Ford Focus 2:

Покрокова інструкція зняття

Перед початком роботи автомобіль необхідно встановити на горизонтальній підставі з твердим покриттям. Зняття переднього бампера на Ford Focus 2 (рестайлінг) слід починати з точок кріплення на будь-якій стороні автомобіля. Після зняття одного кута необхідно перейти на іншу сторону. Послідовність кроків при цьому виглядає наступним чином:

 • Зняти передні колеса і встановити під пороги запобіжні підставки.
 • Відкрутити гвинти Torx Т25 або Т30 і зняти бризговики.
 • Прибрати брудозахисні щиток-панель. Одна сторона щитка заведена за отбортовку на бампері, а інша зафіксована на монтажній рамі радіатора сім’ю шурупами типу Torx.
 • Демонтувати підкрилок, встановлений на саморізи Torx.
 • Викрутити 2 болта 10 мм, що кріплять бампер Focus 2 до переднього крила.
 • Зняти фару головного світла, яка тримається на одному гвинті і колодці джгута проводки.
 • Відкрутити третій болт 10 мм під фарою.
 • Демонтувати 2 гвинта кріплення решітки радіатора.
 • Відстебнути плоскою викруткою засувки на нижній кромці і зняти решітку.
 • Виконати ті ж дії, щоб прибрати кріплення з іншого боку.
 • Акуратно зняти бампер з підсилювача, відключити роз’єми протитуманних фар.

Ford Focus, 2007

Брати участь в обговореннях можуть лише зареєстровані користувачі.

Який задній бампер встановлений на Фокусі і його ціна

Якщо трапилося так, що доводиться міняти задній бампер повністю, необхідно шукати або оригінал, або заміну йому.

Замена нижней решетки бампера на Форд Фокус 2 рестайлинг

 • Задній оригінальний бампер другого Фокуса позначений в каталогах ST FDA5087A0 для кузова седан, бампер універсала має оригінальний номер FD04327BA, а хетчбек. FD04326BA. Оригінали коштують у дилерів близько 5 тисяч рублів на 2017 рік.
 • А аналоги від 2 до 4 тисяч. Їх випускають в основному компанії TYG, Atek, Norden, NTP, Junsit, Polcar.

Ціни на все бампера різні, відповідно, і якість пластика, лиття, точність виконання теж.

Установка бампера Ford Focus

Установка нового або відремонтованого бампера робиться з точністю до навпаки. Правда, зручніше після приєднання підфарників, відразу прикріпити передню знімну деталь кузова на центральні зачепи, що розташує її симетрично. А потім по черзі з’єднувати засувки і закручувати шурупи по своїх місцях.

На весь процес знімання бампера Ford Focus попереду, з урахуванням зняття коліс, йде менше 2 годин. Якщо буде хто-небудь допомагати, все можна зробити набагато швидше. Оборотний процес, іншими словами установка, займає зазвичай трохи більший період, особливо якщо якісь шурупи прийшли в непридатність і доводиться знаходити їм заміну. А взагалі, складного тут нічого немає, так що замінити бампер самостійно більш, ніж реально.

Кріплення переднього бампера Ford Focus II

Знімання переднього бампера з автомобіля може знадобитися в таких випадках:

 • заміна через значних пошкоджень (після аварії);
 • ремонт незначних пошкоджень;
 • заміна для зміни зовнішнього вигляду або аеродинамічних властивостей (рестайлінг).

Передній бампер в сучасному автомобілі, і Ford Focus не виняток, виконує кілька функцій. Перш за все, це функція пом’якшення лобового удару, для чого, власне, ця деталь кузова і була призначена спочатку. Крім того, передній бампер грає зовсім не останню роль в загальній концепції кузовного дизайну, тобто, є невід’ємною частиною зовнішньої «картинки» автомобіля. Також, маючи правильну, продуману форму, ця частина кузова може значно поліпшити аеродинаміку авто, покращуючи стійкість і керованість в русі, особливо на великих швидкостях.

Бампер є найбільш виступаючої спереду частиною кузова, при цьому пошкоджується набагато частіше за інших кузовних деталей. Тому ця кузовна деталь передбачена знімною, тобто, не скріплено з іншим каркасом жорстко. Це дає можливість його швидкої заміни при необхідності. З тієї ж причини передній бампер в сучасних авто робиться з полімерних матеріалів, які набагато дешевше металу з одного боку, з іншого. значно легше.

З тим, щоб зняти бампер Ford Focus спереду, то чи з метою його заміни, або відремонтувати, в автосервіс звертатися не варто. Цей захід можна реалізувати самостійно, так само, як і зворотний процес, тобто установку на місце. Давайте детально розберемо, як зняти цю кузовную деталь.

Особливості зняття бамперів

На Ford Focus для того щоб зняти передній бампер, необхідно виконати наступні дії:

 • Відкриваємо капот і фіксуємо його в такому положенні.
 • Знімаємо облицювання радіатора.
 • Демонтуємо бризковики двигуна і захист кратера.
 • Вивертаємо болти кріплення (по 3 з кожного боку вгорі і внизу) підкрилок і знімаємо їх, після чого отримуємо доступ до гвинтів кріплення передніх крил.
 • Витягуємо пістони, які фіксують кузовную деталь і стійки радіатора, при цьому робимо все з крайньою обережністю.
 • З внутрішньої частини крил знімаємо болти і фіксатори, які кріплять їх до бампера.
 • Знімаємо фіксатори до моторного відсіку.
 • Відкриваємо засувки деталі, причому зробити це потрібно одночасно, втопивши їх вниз пальцями.
 • Знімаємо бічні кріплення і відводимо його від каркаса відсіку двигуна.
 • Від’єднуємо всі залишилися фіксатори і демонтуємо передній бампер.

Знімаємо передній бампер Ford Focus

Перед тим як почати знімати передній бампер, варто гарненько помити кузов спереду, в тому числі і знизу. Адже працювати з чистими деталями набагато приємніше і швидше.

Отже, почнемо поступово підбиратися до переднього бамперу, щоб в результаті його зняти:

 • Починати роботу слід з одного боку, поступово переходячи на іншу. З якого боку почати, ролі не грає. Щоб полегшити доступ до необхідних кріплень потрібно вивертати колеса в потрібну сторону, а ще краще їх просто зняти;
 • Спочатку знімається бризговики, закріплений саморізами під хрестоподібну викрутку;
 • Знімається підкрилок, тут вже знадобляться шестигранники;
 • Тепер потрібно знизу знайти і відвернути саморізи, що скріплюють бампер з крилом. Але це не все гвинти. Один фіксуючий елемент потрібно відкрутити з боку підкапотного простору. Однак, щоб до нього дістатися, потрібно зняти фару з відповідної сторони, для чого слід відкрутити один саморіз, відстебнути дві засувки, і роз’єднати електричні дроти;
 • Наступною знімається радіаторна решітка, для чого відкручується кілька гвинтів, і роз’єднуються засувки;
 • Залишилося посередині зняти деталь з зачепів, а потім виконати аналогічні описаним вище дії з іншого боку передка автомобіля;
 • Останньою дією буде від’єднання підфарників, що повністю звільнить бампер.

Покрокова інструкція заміни бамперів на Ford Focus

Бампери є не тільки декоративним елементом, але й виконують захисну функцію, запобігаючи появі на кузові машини пошкоджень при легких зіткненнях. Особливо часто пошкодження отримує задній бампер. У багатьох автовласників виникає бажання прибрати з’явилися при таких дрібних аваріях подряпини на фарбі і тріщини в пластиці. Роботи такого виду виконуються з проведенням повного зняття заднього бампера Ford Focus 2 седан.

Знімаємо задній бампер своїми руками

На седані і на хетч бампер знімається за однаковими алгоритмами. Різниця тільки в тому, що в седані є болт під головку на 7 під чорним поперечним молдингом. Всі інші операції виконуються однаково для всіх кузовів. Алгоритм роботи такий:

 • На фокус в кузові хетчбек насамперед від’єднуються контактні колодки ліхтарів противотуманок і заднього ходу. Це робиться з-під машини. На седанах, якщо не встановлені датчики парктроника, відключати нічого не потрібно.
 • Колеса можна знімати для зручності виконання роботи, але можна обійтися і без їх демонтажу.
 • Знімаємо бризковики. Залежно від року випуску вони кріпляться на трьох або чотирьох саморезах під біту Torx Т 30 або Т25. Відкручуємо хрестової викруткою нижній дальній шуруп.
 • Битою Torx викручуємо саморіз кріплення верхнього затиску, знімаємо його.
 • Залишилося відкрутити ще два самореза і зняти бризговики.
 • Повторюємо цю ж операцію з іншого боку.
 • З обох сторін відкручуємо гайки бокового кріплення бампера. Для цього беремо головку на 10.
 • Після цього відкручуємо цієї ж головкою кріплення задньої частини бампера.
 • Знизу бампер фіксується пістонами. Щоб їх видалити, викручуємо хрестової викруткою саморізи і акуратно виколупуємо пістон. Якщо пістон провертається разом з саморізом, притискаємо кромку бампера донизу, заклинило тіло пістона.
 • Акуратно відділяємо боковини бампера від кузова. Для цього докладаємо невелике зусилля, але без екстремізму, інакше можна відламати фіксатор.
 • Тягнемо бампер на себе, бажано скористатися допомогою напарника, щоб синхронно потягнути бампер з двох сторін.
 • Якщо потрібно знімати підсилювач, відкручуємо по три гайки його фіксації до шпильок в лонжероні і знімаємо підсилювач.