Як включити знижену передачу на Niva

Зняття раздатки Niva

Щоб виконати ремонт роздавальної коробки на автомобілі ВАЗ 21213 (21214), вузол попередньо необхідно зняти. Зняття виробляємо в наступному порядку:

 • в салоні демонтуємо пластмасову накладку важелів КПП і РК;
 • відвертаємо набалдашники важелів перемикання раздатки, знімаємо під ними кожух;
 • від’єднуємо трос спідометра, для РК 21214 потрібно буде від’єднати додатково ще датчик швидкості;
 • розгортаємо болти з гайками кріплення еластичної муфти переднього і заднього карданних валів, для того щоб вийняти болти, кардани необхідно провертати. виймаються вони по одному в одному певному положенні вала;
 • під раздатку встановлюємо домкрат (або інший упор), відзначаємо місця, де кріпилися бічні опори РК. Робиться це для того, при установці центрування роздавальної коробки звести до мінімуму;
 • відвертаємо 4 гайки кріплення РК до коробки передач;
 • відкручуємо 4 кріплення опор РК до кузова автомобіля;
 • тепер залишається тільки демонтувати роздавальну коробку.

Вперше купуючи цей автомобіль, автовласник не завжди знає як правильно користуватися такою трансмісією, коли і в яких умовах необхідно включати блокування, а коли поніжайку.

Роздавальна коробка Niva Chevrolet

Раздатка автомобіля ВАЗ 2123 принципово має такий же пристрій, що і вузол 21213/21214, але у «Шеви ВАЗ 2121»:

 • інший механізм управління (з одним важелем);
 • встановлена ​​додаткова опора (на простий «Niva» РК кріпиться на двох опорах, на авто ВАЗ 2123. на трьох опорах).

Включення пониженої передачі на Niva

Щодо складна схема розподілу моменту від ДВС на колеса пояснюється універсальним призначенням Niva 2121. при грамотному використанні на ній комфортно пересуватися в місті і по розкислому путівцем. Забезпечуються подібні властивості наявністю роздавальної коробки з блокуванням міжосьового диференціала, доповнюють 4- або 5-ступінчасту “механіку”, в залежності від року випуску. Важіль, що знаходиться ближче до торпедо, відповідає за відключення / включення міжосьового диференціала, другий «малий» важіль управляє демультіплікатором і має 3 положення: підвищений і знижений ряди, а також нейтраль.

Як користуватися раздаткой з демультіплікатором на Niva 2121

Нормальне положення для ручок РК, що забезпечує адекватну поведінку на дорозі хорошої якості:

Включення спеціального режиму роботи трансмісії проводиться не за довго до того, як автомобіль почне долати перешкоду (колія, бруд, брід або підйом). Перехід на нижчий ряд необхідно виконувати, зупинившись. Повернення на вищу передачу допускається на ходу, хоча і викликає проблеми у новачків через відсутність звичного синхронізатора. Дещо складніше правильно поводитися з примусовою ручним блокуванням міжосьового диференціала. Вона, навпаки, включається при невеликому (до 20 км / ч) русі машини через розбіжність пазів на блокуючої муфті, сателітах і зубчастому вінці. Для спрощеного включення важеля в потрібне положення, враховуючи пристрій раздатки Niva 2121, наберіть невелику швидкість, після чого, похитуючи кермо, потягніть рукоятку на себе.

Проблеми також можуть виникнути при відключенні блокування, оскільки зуби муфти буквально зачіпляються за вінець. Увімкніть задній хід і, розгойдуючи кермо, натисніть на важіль від себе. Дана дія проводиться відразу після подолання складного відрізка щоб уникнути перевантаження КПП. Найбільш ефективно відключати диференціал спільно з переходом на понижуючі ступені. Зупинити Niva 4х4 зможе при цьому тільки діагональне вивішування коліс, оскільки штатна міжколісного блокування не передбачена. Виконуючи перераховані операції, не можна давати волю фізичній силі. Спроба «проштовхнути» передачу з високою ймовірністю обернеться дорогим ремонтом.

режими передач

Давайте розберемо більш детально як користуватися раздаткой на Niva Chevrolet. Вона служить для перемикання на знижену передачу, а так само блокує міжосьовий диференціал, робити це можна одночасно. Для того щоб включити знижену передачу необхідно переключити важіль в право вгору, для блокування важіль потрібно потягнути вліво до самого кінця. Ручка має наступне позначення:

 • Low (L). зниження;
 • N-нейтральна;
 • High (H). звичайна, підвищена.

На малюнку нижче представлена ​​схема роботи трансмісійних важелів, КПП і роздавальної коробки:

Проводити перемикання в раздатке з понеженной на підвищену, можна під час руху. Для цього потрібно двічі вичавити зчеплення.

Знижена передача включається на швидкості не більше 5 кілометрів на годину, або після повної зупинки. Для того щоб подолати крутий підйом, або при русі де є слабкий грунт, щоб швидкість автомобіля була мінімальна і при цьому стійка, знижену передачу потрібно включати заздалегідь. Наприклад якщо ви їсте по рівній дорозі на другий або третій передачі, і перед вами з’являється поганий ділянку дороги, потрібно зупинитися і переключитися на знижену.

Міжосьовий диференціал включати на високій швидкості не рекомендується, так як автомобіль в момент перемикання може сильно занести. Проводити блокування бажано там де є слизьке покриття, і колеса починають пробуксовувати.

Роздавальна коробка Niva 21213

Модель ВАЗ-21213. легковий автомобіль підвищеної прохідності з постійним повним приводом і блокуванням диференціалу. Марка 21213 є рестайлінгової версією першого вазовского позашляховика ВАЗ-2121. РК ВАЗ 2121 21213 має три передачі:

 • першу. з передавальним числом 1,2;
 • другу, знижену. з числом 2,135;
 • нейтраль.

21213 комплектується 4-ступінчастими і 5-ступінчастою коробкою передач, і коли включена перша швидкість раздатки, машина працює в стандартному режимі, передавальні числа в трансмісії з 5-ст. КПП наступні:

При включенні другого положення важеля роздавальної коробки (положення назад) передавальні числа змінюються (знижуються):

Раздатка НИВА. Управление рычагами Раздатки во всех режимах. Практика. Дифференциалы НИВЫ 1ч

За звичайних дорогах на раздатке постійно включена перша передача, важіль управління роздавальної коробкою (знижуючим редуктором) висунутий вперед. Нейтральна передача РК роз’єднує трансмісію, і в такому положенні автомобіль не їде, нейтраль є також і в КПП.

Часто автомобілістами задається питання. навіщо потрібна нейтральна передача в роздавальної коробці. Нейтраль використовується при підключенні до трансмісії додаткових агрегатів, наприклад, механічної лебідки, в цьому випадку повинна бути ще встановлена ​​коробка відбору потужності.

Роздавальна коробка Niva 21214

На автомобілях «Niva» (за винятком Chevrolet Niva) застосовується два основних типи роздавальних коробок:

 • 21213 (модифікації 21213-1800020-01 і 21213-1800020-02):
 • 21214 (модифікації 21214-1800020-01, 21214-1800020-02, 21214-1800020-10).

Між собою раздатки має практично однакову конструкцію. на РК 21214 додатково є привід датчика швидкості.

Усунення вібрації за допомогою додаткових кріплень

 • демонтуємо в салоні переднє сидіння пасажира;
 • знімаємо облицювання тунелю статі;
 • в салоні відсуваємо ковролін, закриває кузовний підсилювач (спереду важеля ручного гальма);
 • знімаємо роздавальну коробку (як варіант, її можна просто вивісити, але зі зняттям монтаж третьої опори робити зручніше);
 • кріпимо на корпусі РК кронштейн нової опори;
 • встановлюємо роздавальну коробку на місце, центруем її в оптимальному положенні, кріпимо бічні опори;
 • поєднуємо третю опору з кузовом, просвердлюємо в днище два отвори;
 • за допомогою шайб, болтів і гайок (з комплекту) кріпимо опору до днища кузова.

Для того щоб встановити підрамник, слід зняти роздавальну коробку. Виробляти таку роботу зручніше на ямі, ремонт виконуємо так:

 • залишаємо машину на нейтральній передачі;
 • від’єднуємо від раздатки карданний вал, бажано помітити фланець кардана і РК, щоб при установці встановити карданний вал по мітках. таким чином, виключається поява зайвих вібрацій;
 • демонтуємо кронштейн кріплення глушника;
 • знімаємо траверс КПП;
 • домкрачувати раздатку, знімаємо бічні кріплення РК;
 • місця посадки підрамника до кузова обробляємо мовілем;
 • насаживаем підрамник на шпильки коробки передач;
 • розмічаємо місця кріплення підрамника на лонжеронах, свердлимо отвори, наживляємо болти на кузові;
 • затягуємо всі кріплення, крім самих опор раздатки;
 • виробляємо центрування РК;
 • остаточно затягуємо опори роздавальної коробки.

Слід зазначити, що установка додаткової опори або підрамника на РК не завжди приводить до бажаного ефекту, в деяких випадках вібрація тільки збільшується.

Як включити знижену передачу на Niva Chevrolet

Думаю, пора б уже розповісти про раздатке Шеви ВАЗ 2121, бо ті, хто тільки купив цей автомобіль, на самому початку використання не особливо знають, як користуватися раздаткой, які існують правила і взагалі, коли включати поніжайку, а коли блокування. Ось зараз і розберемо. Шкода, звичайно, що на сьогоднішньому виїзді з досить розмитою дорозі відео не записав. Ну нічого, ще запишу і наочно на відсів і покажу. А поки на словах.

Загалом, раздатка перемикає на знижену передачу, а також і на блокування, причому можна і навіть потрібно робити це одночасно. На шевіков зручно. робиться це одним важелем.

Включити поніжайку. право вгору. Додати блокування. потягнути важіль вліво до кінця. Дивіться на ручці перемикача, там намальовано. Літерне позначення. L (low). знижена, N. нейтралка, H (high). підвищена, чи то пак звичайна.

Як працює міжосьовим блокування. читайте в цій статті. Там же дізнаєтеся і про самоблок. реальна крута штука-апгрейд ВАЗ 2121 Chevrolet, яка дозволить проїхати ще далі.

Ну а тепер ми розберемося, коли краще включати поніжайку, а коли ще й блокування. І як це робити правильно.

Виглядає це приблизно так. ми їдемо по полю на звичайній другий / третій передачі. Раптом попереду страшна калюжа. Зупиняємося і включаємо знижену.

Це перше правило. при включенні поніжайкі обов’язково потрібно зупиниться, так уже влаштована диференціал шевіков. А ось блокування можна включати і вимикати не зупиняючись. Але чи потрібно постійно включати блокування? Питання цікаве і ось що я вам скажу. я її використовую у виняткових випадках, коли бруд йде не на рівному місці, а присутні всякі колдоебінам і де є ризик зловити «діагональ».

Ви можете запитати. а що довго что-ли включити блокування, а потім і вимкнути? Тут криється ще один нюанс. дуже часто, у багатьох власників ВАЗ 2121 Chevrolet присутній проблема з блокуванням. вона не вимикається. Просто заклинило і все, доводиться так і їздити по трасі з блокуванням. Це, самі розумієте, дуже шкідливо для машини і в таких випадках потрібно обов’язково її вимкнути.

Як вимкнути міжосьове? Варіантів кілька. включаєте задній хід, трохи розгонитеся і прямо під час руху намагаєтеся вибити блокування. Потрібно робити це саме на швидкості, спрацьовує досить часто. Причому можна і розігнатися і вперед і також спробувати блокування вимкнути. У мене теж 1 раз нервувало, проте я навіть тоді помітив не одразу і це не є гуд. А тому дивіться на бортовий комп’ютер. при заблокованій буде «горіти» ось така комбінація:

При яскравій сонячній погоді часом не вдається розгледіти. Будьте уважні. Ну так от про виключення міжосьовий. мені вдалося вимкнути якраз-таки при русі заднім ходом. Чи варто говорити, що тепер я її включаю тільки в найстрашніших випадках. В інших інших мені цілком вистачає зниженої передачі.

Якраз сьогодні їздив до озера перевірити, зійшов лід. Дорогу розмило, сніг вже розтанув і перетворився в рідку бруд, на моїй АТ-шной гумі по такому бруді їхати не сказати щоб безпечно. Відчувається, що тягає на всі боки, але найголовніше. їжу, що не застряють, причому часом колія практично до самого днища бувала, коли човгає. завжди стає не до душі)) Після невеликих покатушек машина виглядала «по-бойовому». вся в бруді. виїхав в місто. народ озирається))

І ось тут ще одне моє спостереження. по бруду краще їхати повільно, але вірно. Це стосується зниженої передачі. якщо бруд серйозна, то я їду завжди на першій, внатяг, намагаючись відчути прокручування коліс по бруду. Якщо трохи газануть. можна відразу «заритися», це в тому випадку, коли під рідким брудом немає твердого покриття. Таке буває при їзді по весняним полях. А тому краще потихеньку, на першій. Керуйте педаллю, що не газуйте, відчувайте, як машина реально «пре». на першій це відчувається прекрасно.

Ну і дуже багато, звичайно ж, залежить від гуми. Часом, якщо гума зубаста, корисно газануть, щоб протектор самоочиститься. Для Нивки і шевіков дуже рекомендую шини Кордіант оффроад, ну і якщо грошей є трохи більше. то імпортну. Кумхо і звичайно ж Ханкук Дінапро МТ. Імпортна гума комфортніша, на ній краще пересуватися по трасі, оскільки вона м’яка. Ну і по прохідності тут також все дуже класно. все-таки клас шин Mud Terrain, а значить вони просто створені для бруду.

При включенні другої зниженою машина прискорюється, але при попаданні в грязьову яму є ризик, що двигун «забуханканется» (колеса прокручувати на другий при застряванні дуже важко) і ви затихне. Чи варто говорити, що стихнути в глибокій калюжі може бути небезпечно. А тому якщо вирішили подолати калюжу або грязьовий ділянку з розгону (дуже часто це має сенс), то будьте готові посередині, якщо раптом почнете провалюватися, відразу переключитися з 2 на 1 знижену, щоб не стихнути.

Всі ці знання. коли їхати на першій, а коли на другий, коли включати блокування, а коли не потрібно. все це приходить з досвідом. Покатаєтеся по бруду і вже почнете розуміти, що геть тут калюжу краще взяти з розгону без блокування, а он ту глиняну гірку з вибоїнами. тільки на 1 зниженою і з включеною блокуванням. Думайте в першу чергу головою, а не сподівайтеся на машину, що вона витягне. Niva Chevrolet. машина відмінна, якщо не тупити.

Пам’ятаю, коли пробивалися в покинуту село, доїхали до одного реально небезпечного місця, так там стояв Уазик і не наважувався проїхати. Ми розвідали і вирішили, що проїдемо. І проїхали, не поспішаючи, внатяг, що не газуючи особливо.

А тому ще одне правило (якого я завжди дотримуюся). якщо місце небезпечне, є ризик застрягти, то вийдіть з машини, потикайте гілкою, дізнайтеся глибину калюжі, колії, нащупайте тверде місце, де можна проїхати. Це робота штурмана, а тому нехай ваш напарник вилізе з машини, не полінується. Витратьте на розвідку 5 хвилин, щоб потім не витратити кілька годин, щоб вибиратися із засідки.

Друзі підкажіть як че включати не зрозумію, Niva ток один день! Малюнки на рк намальовані ну не пойфму ниче.

Що означає L в автомобілі

L. це скорочення від Low.Когда важіль на автомобілі знаходиться в цьому режимі, двигун буде на найнижчому рівні передачі, а точніше, на передачу. Деякі старі системи автоматики блокують його на першій передачі, але в інших моделях його можна перемикати на наступну передачу з певним діапазоном оборотів в хвилину (RPM), щоб запобігти пошкодженню двигуна і трансмісії вашого автомобіля.

У певних ситуаціях допоможе їзда на першій передачі.

Управлениу рычагами раздаточной коробки нива

Як використовувати знижену передачу в автомобілі з автоматичною коробкою передач?

Автомобілі з автоматичною коробкою передач автоматично перемикають передачі, коли швидкість збільшується / зменшується і коли крутний момент досягає певних оборотів. Однак, якщо ви хочете, щоб ваш автомобіль з автоматичною коробкою передач переключився на більш низьку передачу, вам спочатку потрібно послабити педаль газа.Затем дозвольте трансмісії перейти на нижчу передачу і утримувати швидкість на цьому рівні стільки, скільки ви хочете, щоб машина рухалася на цій передачі.

Багато водіїв автомобілів ніколи не використовують знижену передачу протягом свого життя. Це відбувається тому, що вони або не розуміють його функції, або стикаються з подібною ситуацією. Що ж, тепер ви знаєте, що це може бути корисно в певних ситуаціях. Тим не менш, ви повинні бути обережні, тому що неправильне використання може пошкодити трансмісію.

Подивіться відео, щоб дізнатися, як використовувати Gears в автомобілі з автоматичною коробкою передач.

Якщо вас цікавлять наші статті, а також деякі поради з водіння, які ми вам надали. Давайте будемо стежити за нашими щоденними оновленими статтями, щоб задовольнити ваші власні потреби. Дозвольте нам убезпечити ваше повсякденне водіння.

3-тя передача

3rd для деяких автомобілів може бути придатною передачею для подорожей по містах зі швидкістю 20 або 30 миль в час.Учащіеся можуть помилково вибрати 1-ю передачу під час водіння замість 3-й. Це небезпечно, якщо ви піднімете зчеплення, оскільки це призведе до швидкого зниження швидкості вашого автомобіля без включення будь-яких стоп-сигналів. Щоб переконатися, що ви вибираєте 3-ю з 2-й, коли ви натискаєте важіль вгору з 2-го в нейтральне положення, природне положення важелів перемикання передач має перебувати між 3-й і 4-й, тому, якщо на короткий час відпустити руку з важеля в нейтральному положенні, важіль буде сидіти прямо між 3-м і 4-м. Потім просто переведіть важіль в 3-е положення.

Коли перемикати передачу з 3-й

3-тя передача. це проміжна передача, яка часто використовується тільки для збільшення скорості.Прі прискоренні на 3-ій передачі, коли досягається швидкість 30 миль на годину, перейдіть на 4-ю передачу. Деякі автомобілі цілком успішно їздять по місту на 3-ій передачі зі швидкістю 30 миль на годину, хоча для економії палива рекомендується використовувати 4-ю.

1-я передача

1-я передача завжди повинна використовуватися для зрушення з місця, крім випадків спуску, де 2-я передача може бути подходящей.1-я передача також часто використовується з комбінацією управління зчепленням в повільно під час керування автомобілем потоці і маневрів під час іспиту з водіння. З нейтрального положення складіть долоню навколо важеля перемикання передач, повернувшись від себе. Посуньте важіль до упору вліво і підніміть його до упору. Таким чином ви переконаєтеся, що вибрали 1-ю передачу.

Блок перемикання передач

Зазвичай при рушанні з місця ви вибираєте 1-ю передачу і продовжуєте перемикати все передачі, поки не буде досягнута 5-я передача. Іноді вам може знадобитися перейти з 1-й передачі безпосередньо на 3-ю. Це цілком прийнятно. Очікується блокування перемикання понижувальних передач, наприклад, з 5-ї на 3-ю. Коли ви познайомитеся з правильною технікою перемикання передач, наступний етап для будь-якого учня водія. це розуміння правильного часу перемикання передач.

4-я передача

Ще одне ідеальне спорядження для подорожей по городам.Еслі ваша машина рада їхати зі швидкістю 30 миль на годину на 4-м, це буде набагато більш економічний вибір, ніж 3-й. Якщо ви їдете по швидшої дорозі на 5-ій передачі, вибір 4-й передачі забезпечить двигуну велику потужність і швидкість, якщо вам потрібно обігнати інший автомобіль. З 3-го місця обхопіть долонею важеля, звернену до вас, і просто потягніть вниз.

блокування диференціалів

Іноді можна зустріти оману на тему того, навіщо потрібна маленька ручка поруч з важелем перемикання на «Niva». Деякі автовласники вважають, що вона потрібна для підключення переднього приводу. Однак передній привід у даного автомобіля підключений постійно. Як і задній. У автомобілів сімейства «Niva» повний привід є постійним. Ручка ж насправді служить для перемикання режимів роботи диференціала роздаткового механізму.

У положенні «вперед» робота диференціала протікає в звичайному режимі, якщо ж рушити її назад, диференціал блокується, і зусилля від мотора надходять на диференціали мостів, що робить привід більш жорстким. Варто відзначити, що існують також спеціальні типи блокувань для передніх і задніх мостів.

У теорії при їх застосуванні в умовах, коли машина застрягла, вона зможе подолати перешкоду при наявності достатнього зчеплення з покриттям хоча б одного колеса. Блокування диференціала в такому випадку краще проводити перед подоланням перешкоди, але ніколи не можна робити після попадання в важку для подолання область. Таке застосування блокування дозволить уникнути зносу і пошкоджень трансмісії.

режими передач

Давайте розберемо більш детально як користуватися раздаткой на Niva Chevrolet. Вона служить для перемикання на знижену передачу, а так само блокує міжосьовий диференціал, робити це можна одночасно. Для того щоб включити знижену передачу необхідно переключити важіль в право вгору, для блокування важіль потрібно потягнути вліво до самого кінця. Ручка має наступне позначення:

 • Low (L). зниження;
 • N-нейтральна;
 • High (H). звичайна, підвищена.

На малюнку нижче представлена ​​схема роботи трансмісійних важелів, КПП і роздавальної коробки:

Шеви Нива не включаются 1 и 2 передачи

Проводити перемикання в раздатке з понеженной на підвищену, можна під час руху. Для цього потрібно двічі вичавити зчеплення.

Знижена передача включається на швидкості не більше 5 кілометрів на годину, або після повної зупинки. Для того щоб подолати крутий підйом, або при русі де є слабкий грунт, щоб швидкість автомобіля була мінімальна і при цьому стійка, знижену передачу потрібно включати заздалегідь. Наприклад якщо ви їсте по рівній дорозі на другий або третій передачі, і перед вами з’являється поганий ділянку дороги, потрібно зупинитися і переключитися на знижену.

Міжосьовий диференціал включати на високій швидкості не рекомендується, так як автомобіль в момент перемикання може сильно занести. Проводити блокування бажано там де є слизьке покриття, і колеса починають пробуксовувати.

Як користуватися раздаткой з демультіплікатором на Niva 2121

Нормальне положення для ручок РК, що забезпечує адекватну поведінку на дорозі хорошої якості:

Проблеми також можуть виникнути при відключенні блокування, оскільки зуби муфти буквально зачіпляються за вінець. Увімкніть задній хід і, розгойдуючи кермо, натисніть на важіль від себе. Дана дія проводиться відразу після подолання складного відрізка щоб уникнути перевантаження КПП. Найбільш ефективно відключати диференціал спільно з переходом на понижуючі ступені. Зупинити Niva 4х4 зможе при цьому тільки діагональне вивішування коліс, оскільки штатна Міжколісне блокування не предусмотрена.Виполняя перераховані операції, не можна давати волю фізичній силі. Спроба «проштовхнути» передачу з високою ймовірністю обернеться дорогим ремонтом.

Ряд передач на зниження

Часто можна зіткнутися з помилкою наступного типу: перемикання задньої ручки може підвищити потужності характеристики мотора. Але це не правда. Вона служить для того, щоб змінити передавальне число між мотором і колесами. При збільшенні його збільшаться тягові зусилля на колесах. У раздаточном механізмі існує також понижуючий редуктор.

Видалення подряпин на кузові автомобіля без фарбування.

Ось його роботу і можна контролювати за допомогою задньої ручки. При перемиканні важеля назад ми будемо мати передавальне число у вигляді 2,135. це і є знижена передача. Включення такої передачі на зниження рекомендується робити тільки тоді, коли машина стоїть, і вижато зчеплення. Незважаючи на те, що керівництво такого обмеження не містить, новачкам і недосвідченим водіям «Нив» не рекомендується проводити перемикання під час руху, так як роздатковий механізм «ВАЗ 2121» не споряджений синхронізатором.

включити, знижену, передача, niva

несправності

Особливу увагу варто приділити несправностей, які важливо виявити за першими ознаками і приймати відповідні заходи.

Будь-яку несправність можна визначити, перш за все, з перших ознак, а такими для трансмісії є: шуми, стукіт, удари, що відчуваються рукою при перемиканні, а також ривки, при початку руху автомобіля. Отже, щоб усунути ті чи інші несправності, необхідно знати першопричину, тобто, про що вони свідчать. Найбільш поширеними і ймовірними ознаками несправностей в трансмісії є:

 • наявність шумів;
 • трудність перемикань;
 • мимовільне відключення передач (в народі називається «вибивання»);
 • витоку мастильних рідин.

Часто скарги автовласників надходять на стук в трансмісії, причому виникають буквально через 5-10 тисяч км пробігу. Про що ж вони свідчать? Щоб відповісти на це питання, розглянемо ознаки несправностей і причини в табличному вигляді:

ознака Пошкодження або причина
Стук в положенні «нейтраль» Можливо, зношений підшипник ведучого вала або впав рівень масла
Стук, коли здійснюється включення (перемикання) швидкості Зношене пристрій блокіратора
Муфти синхронізаторів були зношені
Ослаблене з’єднання кріплення трансмісії
Стук в коробці під час руху Зношені підшипники або синхронизирующие муфти
Знизився рівень масла в коробці
Удари при перемиканні і рушанні Зношені синхронизирующие муфти або вторинний вал
Неповний вижим педалі зчеплення
Низький рівень масла (якщо удари повторюються постійно)
Можливо, зношування шестерень

Рідко можна спостерігати явище виходу з ладу лаштунки. Кулиса. це вузол, що зв’язує між собою важіль трансмісії і шток, відповідний до коробки. Ознаки, за якими може вийти з ладу куліса наступні:

 • Властивий великий люфт ходу важеля трансмісії;
 • Утруднення перемикання швидкості;
 • Ускладнення при регулюванні механізму.

Якщо виникають помилкові включення швидкостей або відбувається складність перемикань, то варто вдатися до регулювання приводу трансмісії. Ривки після перемикання і в момент руху свідчать в першу чергу про можливу несправність кошика зчеплення, тобто необхідна заміна дисків і прокачування гальмівної рідини. Також ривки можуть свідчити про вихід з ладу вичавного. Ремонтуючи зчеплення, необхідно звернути увагу на всі вузли цього механізму.

Коробка перемикання передач повинна бути завжди в порядку

Почувши стукіт у трансмісії, варто поспішити з ремонтом, так як це призведе до серйозні проблеми. А ремонт і заміна трансмісії. це дороге задоволення, тому легше усунути на початковому етапі проблему, ніж позбавлятися від наслідків.

Підсумовуючи даний розділ, варто відзначити, що трансмісія. це тонка штука, яка, як і двигун, вимагає до себе уваги і правильного поводження з нею. Найчастіше причинами несправностей, що викликають стукіт, шум або скрип в коробці є самі водії, які неправильно поводяться з пристроєм. вдалих робіт!

Автомобіль ВАЗ 2121, інакше кажучи, «Niva». надійшов у серійне виробництво в 70-х роках минулого століття. Такий автомобіль відноситься до класу легкових машин підвищеної прохідності. В історії вітчизняного автопрому «Niva» стала першою машиною, в конструкції якої застосовувався повний привід. Розглянемо докладніше пристрій трансмісії. Зробити це слід для того, щоб зрозуміти, чому з урахуванням майже 40-річної історії трансмісія Niva відрізняється від безлічі інших аналогічних машин, оснащених повним приводом і можливістю перемикання класичним способом або за допомогою віськомуфти.

Трансмісія в ряду сімейства «ВАЗ 2121» (2121, 2131) сконструйована таким чином, що повний привід подається на 4 колеса. Також характерним виступає наявність міжосьового диференціала. Трансмісія включає в себе КП, роздатковий механізм, пару карданних валів, а також обидва мости. Характерною відмінністю моделі 2131 є подовжений кузов. В іншому переважні схожості з першою моделлю простежуються у всьому. Від мотора відбувається передача крутного моменту через коробки передач на «раздатку», а вона, в свою чергу, передає момент до мостів.

Далі через карданні вали він йде до редукторів. Передній редуктор через диференціал і шарніри рівних кутових швидкостей передає момент на колеса. Аналогічно для задніх, так само виступають провідними, коліс. Саме тому, що крутний момент розподіляються на 4 колеса одночасно, привід отримав назву повного. Позначенням є наступне. 4WD. Ще один вітчизняний автомобіль, влаштований за схожим принципом з «Нивою». UAZ.

Схема перемикання швидкостей на Niva Chevrolet

На більшості легкових автомобілів схема перемикання ідентична. Виняток становить включення заднього і п’ятої швидкостей, але на задньо-і повнопривідних автомобілях сімейства ВАЗ цей порядок постійно однаковий. Отже, розглянемо розташування всіх передач коробки, і як вони включаються. Нижче представлена ​​схема, по якій буде простіше розібратися.

Сівши за кермо, водій бачить не один важіль під торпедою, а два. Нас в даній ситуації цікавить важіль під номером «1», так як він і є основою перемикання. Важіль «2» призначений для включення блокування диференціала коліс, але про це докладніше можна почитати в статті про блокування диференціала.

Отже, як видно, схема стандартна, перші чотири швидкості є основними і включаються по черзі. Для включення п’ятій швидкості необхідно важіль відвести в крайнє праве положення і натиснути вперед. Для включення задньої. необхідно ще в положенні нейтрали натиснути на важіль вниз, потім в такому ж вигляді відвести його в праве положення і вичавити назад. Таким чином, здійснюється включення певного положення важеля на Chevrolet Niva, нижче наведена таблиця відповідності оптимальних швидкостей руху під кожну передачу, буде дуже корисно знати новачкам.

положення Швидкість руху, км / год
1 20
2 40
3 60
4 90
5 понад 90

Механізм перемикання передач

Механізм перемикання передач позашляховика Niva Chevrolet обумовлений наявністю пластини з вирізами. Вирізи мають прямокутну форму і за кількістю їх вісім. Також в механізм входять: дві шайби (верхня і нижня), важіль і основний корпус. Всі ці компоненти коробки стягнуті за допомогою трьох болтів.

Механізм вибору положення заснований на трьох шпильках, які тримаються на задній кришці коробки. Положення «нейтраль» знаходиться між третьою і четвертою швидкостями і здійснюється за рахунок двох пар планок, що мають пружинні напрямні. Пластини розташовуються в пазах напрямних пластин за рахунок чого, і забезпечується механічний вплив на нижній кінець важеля.

Привід управління грунтується на трьох штоках, які мають між собою з’єднання з виделками. Включення передніх передач забезпечується за рахунок того, що вилки входять в отвори ковзають муфт. Привід в дію заднього ходу забезпечується за рахунок входу вилки в отвір проміжної шестерні.

На предків позашляховика Niva Chevrolet була властива ймовірність введення задньої замість п’ятої. На сучасних моделях така ймовірність виключена. Виняток забезпечується завдяки наявності блокіратора, який закріплюється до вилки наконечника тяги. Механізм блокіратора кріпиться на важіль перемикання передач позашляховика.

Для включення заднього ходу необхідно вичавити муфту, а потім натиснути на важіль перемикання вниз і перевести його в положення «R». Механізм впливу включення задньої забезпечується за рахунок опускання блокувального упору в положення нижче накладки блокування. У момент включення швидкості відбувається їх мастило, яка здійснюється через лукаві розбризкування масла в коробці. Щоб уникнути витоку масла з коробки з первинного і вторинного валів. ці місця ущільнюються сальниками, які періодично потребують заміни.

Можливі проблеми

Досить часто автовласники не знають як користуватися раздаткой на Niva, і можуть зіткнутися з тим що міжосьовим блокування не вимикається, і доводиться пересуватися по трасі в такому режимі, що негативно позначається на машині. Для того щоб перевести трансмісію в нормальний режим необхідно переключити на задню передачу і трохи розігнатися, і під час руху заднім ходом спробувати вибити блокування. Якщо це не спрацювало, можна спробувати виконати те ж саме, тільки вже під час руху вперед.

Щоб уникнути проблем з трансмісією, автовласники ВАЗ 2121 повинні дотримуватися наступних правил:

 • Намагайтеся не проводити перемикання передач під час пробуксовки;
 • Якщо блокування перемикається з труднощами, не потрібно докладати надмірних зусиль;
 • Коли важко прохідний ділянку подолано, необхідно назад зробити розблокування, так по рівній дорозі в цьому режимі на високих швидкостях погіршується керованість автомобілем, при цьому зменшується термін служби всієї трансмісії.

Ось основні правила дотримуючись яких ви зможете значно продовжити термін служби коробки перемикання передач на Niva Chevrolet.

Малюнок 1.15. Схеми перемикання важелів трансмісії: 1. важіль перемикання передач; 2. важіль управління роздавальної коробкою

Рекомендовані максимальні швидкості руху автомобіля, км / год

Опис автомобіляТехніческіе характерістікіГабарітние размериУстройство під капотомУстройство під днищем (вид знизу) Ідентифікаційні таблічкіКлючі замковПрібори і органи управленіяУстройство комбінації пріборовМультімедіасістема (магнітола) Камера заднього відаОтопітель і вентіліляціяКондіціонерДвері і замкіСтеклопод’ёмнікіРемні безопасностіРегуліровка сіденійРегуліровка руляПользованіе дзеркалами (регулювання) Світло в салонеКозирькіОткритіе капотаБагажнік на кришеКак перемикати передачіПріменяемие подшіпнікіПріменяемие сальнікіЛампи, що застосовуються в автомобілеЕксплуатаціонние жідкостіКолёса і шіниДанние для регулювань і контроляМоменти затяжки

включити, знижену, передача, niva

Щодо складна схема розподілу моменту від ДВС на колеса пояснюється універсальним призначенням Niva 2121. при грамотному використанні на ній комфортно пересуватися в місті і по розкислому путівцем. Забезпечуються подібні властивості наявністю роздавальної коробки з блокуванням міжосьового диференціала, доповнюють 4- або 5-ступінчасту “механіку”, в залежності від року випуску. Важіль, що знаходиться ближче до торпедо, відповідає за відключення / включення міжосьового диференціала, другий «малий» важіль управляє демультіплікатором і має 3 положення: підвищений і знижений ряди, а також нейтраль.