Niva Chevrolet як включити повний привід

Як на “Niva” включити повний привід

На “Niva” постійний повний привід. Що це означає? Що схема повного приводу Niva має на увазі, що він працює завжди. енергію обертання від двигуна через кардани і диференціали всі чотири колеса отримують постійно.

Інформація про те, що на Chevrolet Niva і Niva 4х4 можна важелем відключати і включати повний привід є дуже поширеним міфом. Таку версію іноді озвучують навіть менеджери дилерів Lada. нібито важіль раздатки підключає передній міст, підключаючи повний привід. Насправді у ВАЗ 2121 постійний повний привід, а не підключається!

Как работает полный привод автомобиля Нива Шевроле

Найпоширеніший аргумент на користь неправильної теорії. чому ж при вимкненому раздатке, якщо вивісити одне колесо на “Niva“, то машина не зрушиться з місця? Наприклад, ось в цьому відео говорять про “плаваючий” і непостійний повний привід “ВАЗ 2121”.

Відповідь проста. тому що на цьому автомобілі, в обох поколіннях, використовуються вільні, неблокірующіх диференціали. Як це працює. читайте у відповідному матеріалі. Тому при вивішеному колесі вся потужність двигуна йде на його обертання, а решта три колеса практично не крутяться.

Чому ж тоді на бездоріжжі допомагає включення важеля “раздатки”? Чи не тому що він “включає” роботу повного приводу “ВАЗ 2121”? Ні, цей важіль блокує міжосьовий диференціал. В результаті потужність двигуна відправляється нема на то колесо, яке крутиться найлегше (відповідно до принципів роботи диференціала), а розподіляється порівну між осями. І одна з осей в стані витягнути автомобіль.

До речі, якщо у “ВАЗ 2121” вивішено / забуксувало по колесу на кожній осі. машина не зможе вибратися з цієї ситуації. В такому випадку допомогла б тільки блокування кожного з колісних диференціалів, але її в цьому автомобілі немає. Хоча такий пристрій можна встановити додатково.

Отже, питанням “як включити повний привід на” Niva Chevrolet “, Niva 2121 або 4х4 задаватися не треба, тому що він вже включений. А ось використовувати можливості блокування міжосьового диференціала треба. Як. розглянемо далі.

Использование раздатки на ниве шевроле.

Особливості повного приводу

Шеви Niva. це повнопривідний позашляховик, який призначається для експлуатації його переважно по бездоріжжю. Рух по бездоріжжю передбачає використання переднього моста. Точніше, передній і задній міст знаходяться в роботі постійно, тільки синхронність їх роботи управляється за допомогою роздавальної коробки. Якщо відключити один міст, то знизиться споживання палива. Але якщо ж, автомобіль Niva Chevrolet експлуатується по дорожньому покриттю з сухою і твердою поверхнею, то в використанні переднього приводу немає необхідності?

Крім того, використання переднього моста тягне за собою збільшення витрати палива 2,5 літра на 100 км. Тому не рекомендується використовувати передній привід без необхідності. Якщо ж передній міст відключити на Niva Chevrolet, то слід уникати дорожніх покриттів або бездоріжжя, де є бруд, сніг або ожеледь. Якщо ж планується виїзд на такі покриття, то слід включати в роботу міст завчасно.

Таким чином, власнику позашляховика Niva Chevrolet слід знати, як відключити передній міст і коли це слід робити? Але спочатку розглянемо, що ж собою являє механізм відключення приводу на позашляховику Шеви Niva.

Блок відключення моста

Блок призначається для відведення крутного моменту від валу приводу переднього кардана, що власне і тягне за собою фізичне відключення переднього моста. Такий блок був спеціально розроблений інженерами тольяттинской компанії «Тема Плюс». Автомобіль Niva Chevrolet з заводу не оснащується таким блоком, тому при бажанні його можна встановити самостійно. Блок являє собою конструкцію, яка показана на фото нижче.

Управління пристроєм здійснюється безпосередньо з салону позашляховика, за допомогою важеля керування раздаткой.

Відключити передній привід без даного пристрою можливо лише шляхом вилучення переднього кардана, що власне і робить більшість Шнівоводов. Деякі умільці вдаються до зняття заднього кардана, в результаті чого виходить передньопривідний автомобіль. Звичайно ж, експлуатація позашляховика Niva Chevrolet без одного з карданів не заборонена, але. це негативно відіб’ється на деяких елементах автомобіля. Зокрема, відбувається виведення з ладу опор роздавальної коробки, підшипників вихідних валів, а також самого кардана. Крім цього, при потребі повного приводу, без наявності кардана, скористатися такою функцією не буде можливості. Тому якщо ж ви вирішили відключати міст, то слід це робити за допомогою такого пристрою, як блок відключення.

Як видно даний блок являє собою муфту, яка з’єднує передній кардан в раздатке з редуктором. Блок відключення управляється з салону автомобіля Niva Chevrolet за допомогою важеля, розташованого біля коробки передач.

Якщо ж ви вирішили встановити на свій автомобіль такий блок, то слід його спочатку придбати. Блок відключення моста встановлюється в наступному порядку:

  • Відгвинчується 5 гайок кришки картера приводу моста.
  • Здійснюється демонтаж кришки спільно з муфтою і валом.
  • Встановлюється блок моста на місце кришки, яка була демонтована.

Перед установкою можете зіткнутися з проблемою випадіння муфти. Щоб муфту встановити на місце, необхідно її розгорнути проточкою до фланця.

, але його наявність завжди дозволить відчувати водієві себе набагато впевненіше при русі по бездоріжжю і економити на паливі.

Як відключити повний привід на “Niva

Без втручання в конструкцію машини цього не зробити, тому розглянемо два варіанти як вимкнути повний привід на “Niva” найпростіше і які при цьому можуть чекати наслідки.

Найпростіший метод. це зняти один з карданних валів. Так допускається робити, коли механізму потрібен ремонт, а Вам потрібно продовжувати рух і експлуатувати автомобіль. Знявши будь-який з карданів, Ви отримуєте звичайний монопривідний автомобіль і без установки деталі назад зробити його повнопривідним не вдасться.

Механізм для відключення переднього моста на Niva, Niva-parts NP-00206

Другий варіант. поставити спеціальне пристрої, механізм відключення переднього моста для “ВАЗ 2121”. Він монтується на муфту роздавальної коробки, а важіль виводиться в салон замість штатного. У важеля блокування диференціала з’являється третє положення. “відключення переднього моста”.

А от мінусів у такого рішення більш ніж достатньо. Варто девайс від 7000 рублів. Також його використання ймовірно призведе до швидшого зносу редуктора заднього моста, тому що він починає більше працювати. Хоча багато автовласників це заперечують, підтверджуючи свої слова тривалої їздою зі знятим переднім або заднім карданом. Також знижується керованість, тому що рулити на задньопривідний машині складніше, ніж на повному приводі. Ну і ті, хто тримав подібний механізм в руках, говорять про низьку якість його виконання.

Тому таке рішення дуже спірне, ще й недешева і мало ким рекомендується в середовищі “нівоводи”.

Niva Chevrolet позиціонується як легкий позашляховик з постійним повним приводом.

Машина має примусове блокування міжосьового диференціала, яка дозволяє впоратися з пробуксовкою колеса або навіть моста.

Тому проблеми виникають лише при діагональному вивішуванні авто.

Як працює?

У штатному режимі машина рухається на підвищеній передачі. При цьому міжосьовий диференціал розблоковано. Це зменшує витрату палива і уповільнює знос покришок. При необхідності карданні вали фіксуються муфтою-блокатором і на дві осі передається рівне зусилля. Це покращує прохідність автомобіля.

Важливо: блокування диференціала погіршує керованість і провокує занос на поворотах. Також при включеній муфті-блокіратор прискорюється знос шин. Тому не слід включати блокування при русі по шосе.

Для подолання крутих підйомів, виїзду з бруду, піску або снігу в роздавальної коробці передбачено включення зниженої передачі. Вона забезпечує високий крутний момент і знижує швидкість руху.

Як відключити передній міст на Niva?

Зробить машину задньопривідної можна, якщо відкрутити передній кардан і заблокувати раздатку, або переробляти конструкцію, використовуючи деталі від «класики».

Альтернатива такому радикальному рішенню. зробити передній міст відключається. Для цього буде потрібно установка спеціального механізму. Знімаємо кришку картера разом муфтою і валом, а потім ставимо механізм відключення переднього моста на посадочне місце демонтованої кришки. Така доробка дозволить виконувати блокування моста за бажанням з салону за допомогою важеля раздатки.

Як працює повний привід на Niva Chevrolet

Останнім часом позашляховики і кросовери з повним приводом користуються великою популярністю. Якщо раніше перевага віддавалася автомобілів тільки з високим кліренсом, то тепер в пріоритеті і наявність трансмісії 4х4.

Але реалізована така технологія може бути абсолютно по-різному, розглянемо особливості будови міжосьовий блокування і муфти на автомобілі Chevrolet Niva.

Включення повного приводу.

Використання блокування буде обґрунтованим в наступних випадках:

  • Якщо є ймовірність пробуксовки коліс, на ділянках з поганим покриттям,
  • При нестачі тяги двигуна на високих оборотах,
  • При русі по дорозі з рихлим покриттям, снігу, льоду.

Також слід враховувати деякі особливості Chevrolet Niva, а саме. безпорадність трансмісії при діагональному вивішуванні. У такому режимі колеса починають прокручуватися, тому при необхідності потрібно підкопати під колесом або зробити надсипь під піднятою віссю.

Ми допомагаємо на всіх колесах

Як включити повний привід на Chevrolet Niva? Ви можете заблокувати міжосьовий диференціал Chevy Niva як на автономної машині, так і під час руху.

Це робиться, коли педаль зчеплення натиснута за допомогою важеля управління коробкою передач, розташованого за величезним селектором передач. Коли важіль перебуває в нейтральному положенні, його потрібно потягнути в сторону водія. Якщо пізніше натиснути в протилежному напрямку, що знижує передача буде зафіксована шляхом блокування міжосьового диференціала і передачі 2.1. Якщо ви потягнете його до себе, дається знижена передача (передавальне число 1,2).

У цих положеннях на панелі приладів загоряється відповідний жовтий значок. Якщо ці інструкції не можуть бути виконані, спробуйте повторити процедуру при русі автомобіля.

Як працює повний привід ВАЗ 2121 Chevrolet

У трансмісії ВАЗ 2121 Chevrolet три таких диференціала: Він дозволяє колесам осей обертатися з різною сумарною швидкістю: При прямолінійному русі автомобіля без пробуксовки все диференціали ділять тягове зусилля точно навпіл, і тягові зусилля на всіх колесах рівні.

Якщо ж зчеплення коліс з покриттям недостатнє, виникає пробуксовка, і через диференціали все рух, що створюється двигуном, піде на обертання буксує колеса, а тягове зусилля на інших зменшиться.

Чомусь думають, який привід на Chevrolet Niva вона “підключає передок”.

Коли використовувати блокування диференціала

Chevrolet Niva має найвищу прохідністю на всіх типах бездоріжжя і гористій місцевості. Багато з них легко долаються за допомогою заблокованого диференціала. Рекомендується наступний режим руху:

У висновку розповіді «Як включити повнопривідний Chevrolet Niva: схема і відеоінструкція». До речі, рекомендується блокувати машину як мінімум раз на тиждень, особливо взимку.

Niva Chevrolet Як Включити Повний Привід

Оскільки Chevrolet Niva є апріорним транспортним засобом з повним приводом, повнопривідний двигун повинен включати в себе блокуючий (але не міжколісний) диференціал коробки передач. Для цього необхідно використовувати всі колеса Chevy Niva, якщо одне з них, скажімо, висить на важелі над ямою. На жаль, це не допоможе, якщо на таку двоколісний підвіску виходять з одного боку машини або збоку (це називається «діагональна підвіска»). Щоб запобігти подібним проблемам, деякі власники Nivs (не тільки бренди Chevrolet) встановлюють диференціали (самоблокувалися блоки) для себе.

диференціал

Такий механізм є свого роду розподільник тягових зусиль, що йдуть від мотора на колеса. Важливою особливістю є те, що останні мають можливість обертатися з різними швидкостями. Важливість наявності диференціального механізму зумовлена ​​тим, що під час здійснення маневрів повороту колесо, що знаходиться всередині, робить кількість оборотів менше, якщо порівняти їх з кількістю поворотів зовнішнього.

При відсутності механізму диференціала це викликало б згубні наслідки, такі як знос і пошкодження, адже виходило б наступне: одне колесо при виконанні повороту знаходилося б в змозі букса, а друге просто терлося про дорожнє покриття. Особливості конструкції трансмісії «ВАЗ 2121» передбачають наявність 3-х диференціалів. Вони розташовуються в кожному з мостів і в раздаточном механізмі.

При русі машини по рівній дорозі і прямолінійно диференціалами зусилля тяги розділяється порівну між усіма 4-ма колесами. При недостатньому зчепленні коліс з покриттям, появі пробуксовки диференціали перерозподілять навантаження на буксує і ковзне колесо таким чином, щоб перше отримало більше зусилля, а друге, відповідно, менше.

Ми вже згадували UAZ. Незважаючи на багато схожості, слід розуміти, що повний привід ВАЗа виконаний в стилі «пат-тайм». Це означає, що при підключенні осі міцно зв’язуються один з одним, і обертання відбувається з однаковими швидкостями. Такий пристрій накладає деякі обмеження на використання повного приводу. можливість його застосування лише у випадках, коли дорожні умови дозволяють прослизання. У випадках же з твердими асфальтовими дорогами і трасами рекомендується переводити машину в режим монопривода.

Як працює повний привід на Niva Chevrolet

Відповідь на це питання буде некоректним, оскільки привід на “Niva” постійний повний. Багато хто плутає функцію важеля раздатки, вважаючи що він включає / вимикає передній міст, в той час як його функція. блокувати / розблокувати міжосьовий диференціал.

Тому реалізувати функцію включення / відключення повного приводу на “Niva” можна тільки втручанням в конструкцію автомобіля. Детальніше про це всім в статті.

Водій ВАЗ 2121 не має можливості відключати привід на передні або задні колеса, як це реалізовано в сучасних повнопривідних автомобілях інших марок, проте зобов’язаний знати як користуватися роздавальної коробкою.

Принцип роботи повного приводу на Niva Chevrolet

У звичайному режимі Niva Chevrolet працює на підвищеній передачі з розблокованим диференціалом. Крутний момент передається від силового агрегату, через коробку швидкостей і проміжний вал, на двоступеневий редуктор роздавальної коробки. У корпусі «раздатки» встановлено міжосьовий диференціал. Він пов’язує передній і задній мости, дозволяючи їм обертатися на різних швидкостях, в залежності від дорожніх умов і напрямку руху.

Як користуватися повним приводом і раздаткой на “Niva

Так як вже з’ясували, що коли задають питання “як включити 4ВД на Niva”, насправді мається на увазі як включити блокування міжосьового диференціала, то розглянемо інструкцію по використанні раздатки.

Для умов бездоріжжя на роздавальних коробках “Нив” передбачено дві опції і два механізми. Перший. це блокування диференціала. Другий. понижуючий / підвищує вал передач.

На нормальних асфальтових дорогах завжди використовується підвищує вал передач і вимкнена блокування диференціала. Це “звичайний” режим роботи машини, коли вона повинна їхати як будь-який міський автомобіль. Як правильно встановити важелі. читайте нижче в розділі про управління різних моделей “ВАЗ 2121”.

На бездоріжжі використовуються наступні режими. Знижує передача без блокування диференціала, потрібні коли автомобілю потрібно більше тяги. в піску, в багнюці, при їзді під гору, рушанні з важким причепом.

Перемикання на знижений ряд передач можна робити тільки на автомобілі, що стоїть до старту руху по складному ділянці або при русі на швидкості до 5 км / год, тому що коробка “ВАЗ 2121” не має синхронізаторів! А ось перемикатися на підвищену передачу можна і в русі автомобіля, при вимкненому зчепленні.

Блокування використовується в наступних випадках. якщо ділянка стає особливо важкопрохідних і при пробуксовці / вивішуванні колеса на одній з осей. Блокувати диференціал можна в русі автомобіля, але до потрапляння на складну ділянку дороги. Найчастіше ця функція використовується разом із заниженою передачею. З підвищує передачею заблокований диференціал використовуватиметься під час подорожей на відносно рівних ділянках дороги без асфальтового покриття.

У багатьох джерелах пишуть про те, що потрібно включати блокування диференціала при русі по слизькій снігу і льоду. Але таких рекомендацій немає в керівництві користувача. там пропонують при необхідності використовувати цю функцію тільки якщо не вдається рушити на такому покритті. А журналісти “За кермом” під час тестів Chevrolet Niva визначили, що на слизькій поверхні блокування допомагає тільки при русі під гору. Під час розгону такий режим підвищує ризик пробуксовки, а в поворотах погіршує керованість!

Не рекомендується робити ніяких перемикань безпосередньо в момент пробуксовки колес.Также не можна їздити з заблокованими диференціалом на швидкості вище 40 км / год. У тому числі тому, що така їзда погіршує керованість автомобіля, підвищує витрата палива і знос шин. А постійний рух в такому режимі взагалі призведе до поломки механізмів і деталей трансмісії. Тому у всіх автомобілях “Niva” і на “Chevrolet Niva” горить значок повного приводу на панелі приладів, коли диференціал заблокований. Навіть якщо ви забули його розблокувати, сигнальна лампа підкаже виправити ситуацію.

На практиці буває що включити блокування диференціала може бути дуже складно. Це відбувається тому, що зубці муфти вузлів вперлися в зубці шестерінки. Прикладати силу в такій ситуації не варто. так можна просто зламати важіль або механізм! Таке “заїдання”. не ознака поломки, а нормальна робота роздавальної коробки. Це чисто механічний вузол, який працює таким чином.

Згідно з інструкцією, включення блокування диференціала “Niva” необхідно при русі по прямій на швидкості до 5 км / год, при цьому двічі натиснувши / вичавивши зчеплення. Але практика автовласників показує, що ефективніше буде це робити не при прямолінійній русі, а виконати не крутий поворот. При повернених колесах важіль блокування легко включається. Аналогічна проблема може бути з виключенням блокування. Метод той же, але ефективніше буде рух назад з невеликим поворотом керма.

Один або два важеля раздатки у ВАЗ 2121 і як ними управляти?

У різних моделей “Нив” по-різному реалізований механізм управління функціями роздавальної коробккі.

У моделей ВАЗ-2121, ВАЗ-2131 і LADA 4 × 4 (три-і п’ятидверний) використовується два важелі. Передній. блокування диференціала. У положенні “натиснуто вперед” диференціал розблоковано. У положенні “натиснуто назад” диференціал блокується. Задній важіль. це підвищує / понижуючий ряд передач. Положення назад. підвищений ряд передач. Середнє положення. “нейтраль” (в такому положенні автомобіль не рушить, навіть при включених передачах КПП). Положення вперед. зниження передач.

У моделей LADA Niva, ВАЗ-2123 і Chevrolet Niva використовує один важіль. У стандартному положенні диференціал розблоковано, а положення нейтралі і підвищення / пониження передач такі ж як описані вище. Диференціал блокується натисканням ручки до водія і це можна робити при включеній зниженою / підвищеній передачі або в нейтральному положенні.

Схема управління з двома важелями раздатки

Схема управління раздаткой з одним важелем

Як на “Niva” включити повний привід

На “Niva” постійний повний привід. Що це означає? Що схема повного приводу Niva має на увазі, що він працює завжди. енергію обертання від двигуна через кардани і диференціали всі чотири колеса отримують постійно.

Інформація про те, що на Chevrolet Niva і Niva 4х4 можна важелем відключати і включати повний привід є дуже поширеним міфом. Таку версію іноді озвучують навіть менеджери дилерів Lada. нібито важіль раздатки підключає передній міст, підключаючи повний привід. Насправді у ВАЗ 2121 постійний повний привід, а не підключається!

Найпоширеніший аргумент на користь неправильної теорії. чому ж при вимкненому раздатке, якщо вивісити одне колесо на “Niva”, то машина не зрушиться з місця? Наприклад, ось в цьому відео говорять про “плаваючий” і непостійний повний привід “ВАЗ 2121”.

Відповідь проста. тому що на цьому автомобілі, в обох поколіннях, використовуються вільні, неблокірующіх диференціали. Як це працює. читайте у відповідному матеріалі. Тому при вивішеному колесі вся потужність двигуна йде на його обертання, а решта три колеса практично не крутяться.

Чому ж тоді на бездоріжжі допомагає включення важеля “раздатки”? Чи не тому що він “включає” роботу повного приводу “ВАЗ 2121”? Ні, цей важіль блокує міжосьовий диференціал. В результаті потужність двигуна відправляється нема на то колесо, яке крутиться найлегше (відповідно до принципів роботи диференціала), а розподіляється порівну між осями. І одна з осей в стані витягнути автомобіль.

До речі, якщо у “ВАЗ 2121” вивішено / забуксувало по колесу на кожній осі. машина не зможе вибратися з цієї ситуації. В такому випадку допомогла б тільки блокування кожного з колісних диференціалів, але її в цьому автомобілі немає. Хоча такий пристрій можна встановити додатково.

Отже, питанням “як включити повний привід на” Niva Chevrolet “, Niva 2121 або 4х4 задаватися не треба, тому що він вже включений. А ось використовувати можливості блокування міжосьового диференціала треба. Як. розглянемо далі.

niva, chevrolet, включити, повний, привід

Розглянуті особливості автомобіля «Niva» і тонкощі в пристрої конструкції його трансмісії роблять його по-справжньому унікальним і володіє підвищеною прохідністю транспортним засобом. Важливо лише враховувати нюанси застосування і активації тих чи інших функцій повного приводу. Удачі на дорогах!

Включення повного приводу.

Використання блокування буде обґрунтованим в наступних випадках:

  • Якщо є ймовірність пробуксовки коліс, на ділянках з поганим покриттям,
  • При нестачі тяги двигуна на високих оборотах,
  • При русі по дорозі з рихлим покриттям, снігу, льоду.

Також слід враховувати деякі особливості Chevrolet Niva, а саме. безпорадність трансмісії при діагональному вивішуванні. У такому режимі колеса починають прокручуватися, тому при необхідності потрібно підкопати під колесом або зробити надсипь під піднятою віссю.

Автомобіль ВАЗ 2121, інакше кажучи, «Niva». надійшов у серійне виробництво в 70-х роках минулого століття. Такий автомобіль відноситься до класу легкових машин підвищеної прохідності. В історії вітчизняного автопрому «Niva» стала першою машиною, в конструкції якої застосовувався повний привід. Розглянемо докладніше пристрій трансмісії. Зробити це слід для того, щоб зрозуміти, чому з урахуванням майже 40-річної історії трансмісія Niva відрізняється від безлічі інших аналогічних машин, оснащених повним приводом і можливістю перемикання класичним способом або за допомогою віськомуфти.

Трансмісія в ряду сімейства «ВАЗ 2121» (2121, 2131) сконструйована таким чином, що повний привід подається на 4 колеса. Також характерним виступає наявність міжосьового диференціала. Трансмісія включає в себе КП, роздатковий механізм, пару карданних валів, а також обидва мости. Характерною відмінністю моделі 2131 є подовжений кузов. В іншому переважні схожості з першою моделлю простежуються у всьому. Від мотора відбувається передача крутного моменту через коробки передач на «раздатку», а вона, в свою чергу, передає момент до мостів.

Далі через карданні вали він йде до редукторів. Передній редуктор через диференціал і шарніри рівних кутових швидкостей передає момент на колеса. Аналогічно для задніх, так само виступають провідними, коліс. Саме тому, що крутний момент розподіляються на 4 колеса одночасно, привід отримав назву повного. Позначенням є наступне. 4WD. Ще один вітчизняний автомобіль, влаштований за схожим принципом з «Нивою». UAZ.