Як виставити запалювання на Kalina 8 клапанів

управління запалюванням

Як виставити запалювання на ВАЗ 2110 інжектор

Якщо машина не заводітся- стріляє, чхає і все в трубу-десь не виставлені мітки і з цим треба розібратися.

На будь-якій машині мітки ГРМ повинні бути виставлені ідеально, тільки тоді вона буде нормально працювати. На ВАЗ-2110 мітка клонували знаходиться на маховику. Треба заглянути в оглядове віконце на кожусі коробці передач, через нього видно маховик. Краще підсвітити ліхтариком, бо так просто не побачити.

виставити, запалювання, клапан

Мітки повинні чітко збігтися. Але Цього може не статися. Справа в тому, що при розбиранні двигуна маховик можна поставити іншою стороною, і тоді ці мітки будуть нікому не потрібні. Розглянемо інші методи, як вчинити в такій ситуації. Чесно зізнаюся, ніколи не виставляв ГРМ по мітці на маховику, мені цей спосіб не подобається.

Подібна мітка присутня на передньому ремінному шківі. Повинні збігатися дві точки-одна на зубчастому шківі, а друга-на масляному насосі. Якщо вони збіглися, значить, поршні знаходяться в ВМТ 1-го і 4-го циліндрів, і колінвал виставлений в початкове положення. Залишилося те ж саме зробити з розподілвалом.

На одновальних голівках ВАЗ-2114, 2108, 2110 треба поєднати приплив на зірочці і виступ на задній кришці ременя ГРМ.

Для двохвальним 16-ти клапанних двигунів, які зустрічаються на ВАЗ-2112, схема виглядає трохи інакше, мітки на зірочках обох распредвалов повинні дивитися чітко вгору, на задній кришці є відповідні мітки, з якими вони повинні співпасти.

Якщо все мітки збіглися. відмінно, ГРМ в ідеалі. Залишилося тепер перевірити, чи правильно виставлений датчик коленвала.

Датчик положення коленвала на ВАЗ-2110 встановлюється в передній частині двигуна, він зчитує показання з зірочки, яка встановлюється на шківа. Ця зірочка ставиться на шпонку. І тут є кілька моментів, які варто перевірити.

Так як шків ставиться на шпонку, то можлива така ситуація, коли це посадочне місце розіб’ється і шків буде встановлений під іншим кутом, трохи розгорнутим. Звідси буде надходити неправильний сигнал на датчик коленвала, раніше чи пізніше визначеного, відповідно і запалювання буде проводитися незрозуміло коли. Треба буде виставляти точніше розбитий шків, або поміняти його разом зі шпонкою.

Іншою проблемою може стати те, що датчик положення коленвала може перебувати на дуже великій відстані від зірочки шківа (може, датчик трохи нестандартний, або неправильно встановлений), в такому випадку сигнал буде надходити некоректний.

Це, мабуть, і всі причини, які ведуть до несправності запалювання на ВАЗ.

типи інжекторів

Інжектор управляє уприскуванням палива, а також може управляти запалюванням. На всіх нових інжекторних машинах запалювання встановлюється комп’ютером і регулюється за допомогою заливки різних прошивок. Але так було не завжди, і на більш старих машинах, тих же японців з 90-х, комп’ютер регулює тільки уприскування палива, а момент запалювання виставляється за допомогою трамблера і виставляється так само, як і на ВАЗ старих моделей, а в залежності від оборотів випередження запалювання регулюється за допомогою більш складної, ніж на карбюраторних ВАЗ, вакуумною системою. Часом, прорветься одна трубка, і на робочих режиму може пропадати тяга, доведеться шукати і виправляти цей дефект.

Але повернемося до більш сучасним системам запалювання, які управляються за допомогою комп’ютера, тим більше, що саме такі спочатку ставили на інжекторний ВАЗ.

управління запалюванням

Електронне урядування запалюванням

Як виставити кут запалювання? На системах з електронними системами управління запалюванням це можна зробити за допомогою комп’ютерної діагностики, яка підключається до Електронного Блоку Управління (ЕБУ) або «мізках» автомобіля. І там можна подивитися, як працює двигун в реальному часу-які сигнали надходять з датчиків, які обороти двигуна, витрата палива, момент уприскування, кут випередження запалювання і інші вхідні і вихідні дані.

В основному, при експлуатації не треба нічого міняти, якщо ви не міняєте прошивку. Тобто, якщо машина стала якось неправильно працювати, то швидше за все можуть бути кілька причин:

  • З датчиків надходить неправильний сигнал-в цьому випадку можна замінити передбачуваний несправний датчик на підмінний, свідомо робочий, і подивитися, чи зміниться результат.
  • Напруга в мережі неправильне і відповідно датчики віддають неправильний сигнал. Вхідний сигнал на датчик становить 5В, якщо цей показник буде іншим, то ЕБУ отримає неправильні вхідні дані і двигун не зможе працювати в нормальному режимі.
  • Несправний ЕБУ. Досить часто трапляється, що перебравши все, що можна, виявляється, що полетіли мізки. Але не страшно, на ВАЗ вони недорого коштують.

Тому як таке, запалювання не виставляють на інжекторних машинах, воно вже закладено в систему, але варто перевірити, чи правильно виставлені мітки.

Регулювання міток запалювання на інжекторі ВАЗ-2110

При роботі двигуна є деякі фази, які повинні працювати синхронно, распредвал повинен збігатися з коленвалом, а з ними повинні корелювати моменти вприскування палива і запалювання. Розглянемо це все на прикладі ВАЗ-2110.

Як виставити запалювання на трамблерной Nexia | DAEWOO Nexia club

як поміняти помпу і ремінь ГРМ на деу Nexia 16 клапанів # 3

Не пускай кулібіних до запалювання! Давайте все економити і прям з сьогоднішнього дня.

А ця ризику на заводі ставилася вже при увіткненою фішці? І чи треба це положення зберігати, коли витягнемо фішку, щоб заливати ий бензин?

Значить ні від фішок, ні від яких контактів і ЕБУ залежати не повинно. Ну немає люфтів в розподільнику або десь ще як в нашіхмарках.

Один раз виставив по стробоскопу напр. А, наприклад, витягування ременя.

.7. Встановлення моменту запалення

Кут випередження запалювання виставляється ЕБУ за даними датчиків. Виставляємо момент запалювання на Nexia з 8-клапанним мотором Виставити запалювання на восьміклапанника досить просто.

Можна навіть обійтися без стробоскопа, використовуючи тільки штатний інструмент. Встановлюємо автомобіль на рівному майданчику, ставимо протівооткати під задні колеса. Домкратом піднімаємо передок і включаємо 4 передачу.

Заміна ременя ГРМ і помпи DAEWOO Nexia 8кл часть2

Стробоскоп знайти не вдалося і тогад я придумав свою методику. ось її то я прошу прокоментувати: Повернув трамблер на 5 мм вниз. проїхав: Повернув трамблер на 5 мм вгору. проїхав: Покроково повернув трамблер назад до того моменту, коли зміни знову призвели до негативного результату тобто після деякого положення трамблера доворот його вгору перестав позначатися на динаміці. ось це положення я і зафіксував.

Може результат регулювання принесе в майбутньому будь-які проблеми? У мене з ними було багато епізодів, в основному гарантійних. тонкощів вони не знають. Академічно кажучи, погіршується тяга на низах: Як я регулював запалювання У твоїй історії мене лякає час пошуку несправності, і як висновок. професіоналізм Сервісменам.

За стробоскопу все в точності: Як я регулював запалення: У твоїй історії мене лякає час пошуку несправності, і як висновок. професіоналізм Сервісменам. Я б поставив під сумнів правильність роботи їх стробоскопа.

І міняти положення трамблера до зміни ременя ГРМ, вважаю, немає потреби. Правильність моєї думки підтверджує ТО2. Та й Корейці з DAEWOO говорили що не треба нічого крутити як попало.

Не пускай кулібіних до запалювання! Запалювання 8 і 16 клапанів. в чому різниця На перші Nexia встановлювалися 8-клапанні двигуни з трамблером. Пізніше на Nexia стали ставити двигуни з електронним розподільником запалювання.

Останній встановлюється на DAEWOO Nexia двигун. 16 клапанний об’ємом 1,6 л. Система запалювання DAEWOO Nexia розвивалася паралельно з удосконаленням двигуна. Змінилася тільки головка блоку циліндрів, в ній з’явилося два распредвала.

Кут випередження запалювання регулювався поворотом трамблера в одну або в іншу сторону. Більш свіжий клапанний мотор отримав безконтактну електронну систему запалювання, яка не вимагає ручного регулювання.

У конструкції немає трамблера, струм високої напруги виробляється двома котушками і розподіляється двоканальним комутатором, який в свою чергу управляється електронним блоком управління двигуном. Синхронізація моменту запалювання і моменту уприскування відбувається завдяки точній установці клонували і розподілвалів по мітках.

почнемо

Знімаємо патрубки повітрозабірника, корпус повітряного фільтра і все що до них приєднано. Виходить така картина.

Відкручуємо болти кріплення захисної кришки ГРМ, і знімаємо її. Також послаблюємо болти кріплення шківа гідропідсилювача. Що б потім не матюкається намагаючись його зупинити.

Послаблюємо болт кріплення генератора, зрушуємо його до двигуна і знімаємо ремінь генератора.

Знімаємо праве колесо і пластиковий бризговики знизу. зливаємо антифриз.

За болт коленвала обертаємо весь механізм газорозподілу до збігу мітки на шківі распредвала і корпусі.

Знімаємо шків гідропідсилювача рульового управління. На фото вже знятий. Зате видно мітка клонували і вона збігається з покажчиком. Відкручуємо два болти кріплення гідропідсилювача. Рідина ГУР не зливати!

Знімаємо шків коленвала і бачимо, що і на ньому мітки збіглися. Болт коленвала відкручуємо за допомогою напарника. Включаємо п’яту передачу, тиснемо на гальмо і легким рухом руки відкручуємо.

Відкручуємо болти нижньої захисної кришки і знімаємо її.

Послаблюємо три болта кріплення помпи, вони під шестигранник. Їх на даній фотографії не видно, після зняття захисного кожуха я їх зазначу. Спец ключем провертає помпу до ослаблення ременя ГРМ і знімаємо його. Знімаємо шків распредвала. Під ним сховалися болтики кріплення захисного кожуха. І ще два внизу. їх відкручуємо.

Зміщуємо кожух і бачимо, як раз три болта кріплення помпи.

А зверху і сам винуватець торжества, термостат в своєму корпусі. Його знімаємо і міняємо.

Знімаємо водяний насос і змащуємо його прокладку тонким шаром герметика, що б не потекла потім. Міняти її немає сенсу, вона ще нова.

Ставимо водяний насос на місце. На натяжній ролику є покажчик натяжки, після натяжки ременя стрілка повинна бути навпаки Пазік.

Ставимо на місце захисний кожух, прикручуємо його і натяжна ролик. Ставимо шків распредвала і поєднуємо мітки якщо вони не збігаються, так само перевіряємо мітки коленвала. Після чого ставимо новий ремінь ГРМ так щоб спадна гілка ременя була натягнута. Принцип такий, спочатку надягаємо на колінвал, помпу і натяжна ролик. Потім шків распредвала на кілька градусів повертаємо по годинникової стрілки, одягаємо на нього ремінь і повертаємо назад. Виходить, що права гілка ременя натягнута, а ліва вільна. Ремінь ставимо обов’язково у напрямку обертання, на ньому для цього є спеціальна мітка, тут нажаль не сфотографували але можна подивитися в статті про Logan.

За допомогою спец ключа провертає помпу до моменту коли стрілка на натяжній ролику не встане на проти паза і затягуємо її.

Перевіряємо ще раз все мітки. Якщо все в нормі, ставимо нижній кожух і шків коленвала, затягуємо його так само як відкручували. Провертає колінвал два рази і перевіряємо мітки.

Прикручуємо на місце все що відкрутили і ставимо все що зняли в порядку зворотному зняттю. Натягуємо ремінь генератора. Заливаємо антифриз. Заводимо машину, приймаємо поздоровлення від рідних і близьких.

А взагалі машина цілком непогана. Передня підвіска простіше нікуди, два сайлентблока і кульова, вбити яку дуже складно. Двигуни виходжують по 300 000 без проблем. Високим апетитом не відрізняється. Єдине є кілька вроджених вад по електрики, та й кузов підгниває якщо не обробити. А в іншому за свої деньки цілком прийнятний варіант. Це були міркування на вільну тему.

Опис заміни ременя ГРМ на автомобілі DAEWOO Nexia, з двигуном SONS 8 клапанів, з фотографіями і відео

DAEWOO Nexia двигун SONS 8 клапанів, вимушена заміна ременя ГРМ. Відразу зазначу при розриві ременя ГРМ на даному двигуни клапана не гне. Клієнт приїхав на заміну термостата, але на даному двигуни, що б його замінити, потрібно зняти ремінь ГРМ. Заодно і поміняємо його. Ролики не чіпаємо оскільки вони змінювалися нами чотири місяці тому разом з ременем. Скажімо спасибі за це незабутня пригода німцям, оскільки двигун дістався Nexia від Опеля. Є одна особливість, ремінь натягується помпою і для цього нам знадобиться спецключ на 41.

, але якщо заміна одинична, то можна виготовити самостійно, вирізавши з листа метала завтовшки 1. 2 мм і зігнувши ручку під кутом 45 градусів. Буде не дуже зручно, але натягнути ремінь таким ключем можна, перевірено на собі.

Прошу вибачення за якість фото у напарника від хвилювання тряслися руки.

Заміна ременя ГРМ і помпи DAEWOO Nexia 8кл часть2

Повернув трамблер на 5 мм вниз. проїхав: Ключем на 13 відпускаємо болти фіксації трамблера.

Мітки: кут випередження запалювання на Nexia, регулювання кута випередження запалювання на Nexia. При установці ВМТ

Ця обставина дозволяє вільно використовувати твір, дотримуючись при цьому особисті немайнові права. право авторства, право на ім’я, право на захист від будь-якого спотворення і право на захист репутації автора. так як, ці права охороняються безстроково. Не пускай кулібіних до запалювання! Детонація. це явище при якому фронт реакції горіння поширюється з величезною швидкістю перевищує швидкість звуку в суміші багаторазово!

Для зменшення кута випередження запалювання поверніть корпус датчика проти годинникової стрілки мітку «-» на фланці корпуса датчика. до виступу на корпусі приводу допоміжних агрегатів. Пізніше на Nexia стали ставити двигуни з електронним розподільником запалювання. Для установки установка запалювання на DAEWOO Nexia запалювання звільніть затяжку трьох гайок кріплення датчика моменту іскроутворення.

Якраз в цей час накрився у мене трамблер перестала заводитися і в процесі пошуку несправності було перевірено і прочищення все що можна, включаючи форсунки.

Після заміни трамблера і регулювання запалювання ситуація повторилася 1 в 1. Тут я вже цілеспрямовано повернув трамблер в нормальне положення і почав пошук стробоскопа для самостійного регулювання за методикою, викладеної на сайті у Name.