Як прокачати гальма на ВАЗ 2107 одному

ВІБРАЦІЇ КЕРМА І педалі гальма

Хоч і рідко, але все ж бувають ситуації, коли в момент натискання на педаль гальма відчувається вібрація, причому не тільки педалі, а й керма. Причина цього. викривлений гальмівний диск. Поява поломки можливо при агресивній їзді, коли потрібно часто і різко гальмувати. Диски при цьому нагріваються, і якщо в цей момент на них потрапляє вода, виникає перепад температур, який сприяє руйнуванню диска. Через такого пошкодження можлива втрата керованості автомобілем і інші неприємні наслідки. При появі цієї несправності в обов’язковому порядку потрібно відвідати СТО, де пошкоджений гальмівний диск піддають проточці.

Заміна гальмівного шланга

В ході ремонту шайби замінюють новими, так як їх використовують у вигляді ущільнювачів. А, як відомо, при демонтажі старих частин не виключено підтікання гальмової рідини.

Задній шланг прикріплюється так само, тільки різниця в тому, що передній гальмівний шланг фіксується до супорта болтом, задній. гайкою. Для роз’єднання трубки і шланга знадобляться ключі. Одним відкрутити потрібно трубку, другим. утримувати гайку гнучкого компонента. Коли трубка трохи ослабне, за допомогою плоскогубців потрібно дістати стопор. Закінчивши демонтаж пошкодженої запчастини, потрібно виконати установку нової. В кінці процесу бачок слід наповнити ТЖ, а потім прокачати систему в ВАЗ-2107.

НЕСПРАВНОСТІ Гальмівна система ВАЗ 2107

Безпека управління ВАЗ 2107, як і будь-якого іншого автомобіля, безпосередньо залежить від ефективності системи гальмування. Якщо з нею виникають неполадки або проводиться ремонт, потрібно прокачування гальм. Щоб система завжди була в справному стані, потрібно знати, яким чином проявляються несправності і що є їх причиною.

РЕМОНТ ГОЛОВНОГО І РОБОЧИХ ГАЛЬМОВИХ ЦИЛИНДРОВ

Головний гальмівний циліндр. основна деталь гідроприводу гальм. Коли водій натискає педаль гальма, ГТЦ створює в системі високий тиск, який приводить в рух поршні робочих механізмів гальмування. Останні притискають гальмівні колодки до дисків і барабанів.

Ремонт або заміна головного циліндра проводиться в тому випадку, коли вузол не справляється зі своїми функціями. Щоб виконати ремонтні роботи, механізм необхідно демонтувати з автомобіля і розібрати. Для цього буде потрібно набір ключів і викруток, а також ремкомплект для ГТЦ і гальмівна рідина. Щоб демонтувати циліндр, потрібно зняти приєднані до нього шланги і трубки, після чого відкрутити кріплення до вакуумного підсилювача. Для розбирання акуратно викручують гайку-пробку, щоб деталі, розташовані всередині, чи не розлетілися на всі боки. Після розбирання проводять заміну зношених елементів на деталі з ремкомплекта. Збірку виконують у зворотній послідовності.

Аналогічно ремонтують робочі гальмівні циліндри. Якщо манжети або поршень знаходяться в жалюгідному стані, то деталі потребують заміни. Найкраще поміняти повністю циліндр, що буде набагато надійніше.

М’ЯКІ ПЕДАЛЬ ГАЛЬМА

Нормальним станом гальмівної педалі на «сімці» є те, при якому в момент її натискання відсутні ривки або провали і при цьому не потрібно докладати якихось особливих зусиль. Однак у міру експлуатації транспортного засобу водії можуть стикатися з ситуацією, коли педаль гальма має іншу сутність: вона може бути надмірно м’яким або тугий. Обидва явища вважаються неприпустимими і вказують на виниклі неполадки в системі гальмування і на необхідність проведення якнайшвидшого ремонту. Найчастіше педаль стає м’якою при завоздушіванію системи. Іноді подібне явище ще називають провалом. Несправність усувається за допомогою прокачування гальм, в результаті чого з системи віддаляється повітря, який міг потрапити в неї з наступних причин:

 • Занадто мало гальмівної рідини в розширювальному бачку.
 • Порушення герметичності системи гальмування.
 • Несправність в головному гальмівному циліндрі (ГТЦ). Проблема усувається шляхом ремонту механізму.

туга педаль

Надмірне зусилля для натискання на педаль гальма в основному потрібна при несправному вакуумному підсилювачі (ВУ). Це пристрій створює розрідження у впускному колекторі, за рахунок якого виникає необхідний момент гальмування при невеликому зусиллі з боку водія.

Причини, які призводять до того, що педаль стає тугий, можуть бути наступними:

 • Засмітився повітряний фільтр вакуумного підсилювача (ВУ). Усувають шляхом заміни фільтра.
 • Заклинило корпус клапана в ВУ. Для вирішення проблеми проводять заміну вакуумного підсилювача.
 • Діафрагма вакуумного підсилювача має пошкодження. Несправність усувається шляхом заміни ВУ.
 • Наконечник вакуумного підсилювача вийшов з ладу. Необхідно замінити сам наконечник.
 • Неправильно працює зворотний клапан в ВУ. Для усунення проблеми його змінюють.
 • Порушення герметичності. Потрібна заміна вакуумного підсилювача або зворотного клапана.
 • Вихід з ладу шланга, що з’єднує ВУ і впускний колектор, або слабо затягнутий хомут на ньому. Проблема усувається шляхом заміни шланга або затягуванням хомута. За тим, в якому стані знаходиться шланг, потрібно стежити регулярно. Згодом гума може розшаровуватися, що призводить до зниження кількості проходить через неї рідини.
 • Збільшення розмірів манжет в робочих гальмівних циліндрах, що нерідко відбувається через застосування гальмівної рідини низької якості. Несправність усувають шляхом заміни гумових ущільнювачів і самої рідини.

Прокачування гальм: інструкція покрокова

Для кращої прокачування гальм «сімки» знадобиться помічник. Один буде перебувати під машиною і займатися гальмівними циліндрами, інший в цей час натискає на педаль гальма в салоні машини. У роботі знадобляться такі інструменти:

 • головка на 8 і 10 накидна;
 • головка на 8 і 10 ріжкова або для гальмівних трубок;
 • прозора тара для відпрацювання;
 • шланг потрібного діаметра.

Прокачування починається з дальньої шини від ГТЦ, отже, стартують з:

 • правих задніх шини;
 • лівої задньої;
 • правих передніх;
 • лівої передньої.

Щоб прокачати гальмівні пристрої задніх шин, слід спуститися під машину. Вся робота, пов’язана з передніми гальмами, здійснюється після заздалегідь виконаного демонтажу шин. В іншому процедура ідентична:

 • Зняти з штуцера гальмівного циліндра захисний ковпачок. Затягування штуцера трохи послабити ключем на 8 і 10 мм.
 • Шланг зістикувати з штуцером, протилежний кінець відправити в ємність.
 • Натискати на гальмівну педаль, поки не з’явиться жорсткість, і утримувати так в натиснутому вигляді.
 • Відкрутити штуцер на половину обороту. ТЖ почне витікати з шланга, педаль втиснула в підлогу. Педаль не відпускати, поки не перестане сочитися рідина.
 • Загорнути штуцер і повторити процес, поки з трубки не піде рідина з повітрям.
 • Повторити маніпуляції з іншими шинами автомобіля ВАЗ-2107. Щоб прокачати переднє гальмо, достатньо витягти колесо.
 • На завершення прокачування закрити штуцер гумовим ковпачком. В ході прокачування слід дивитися за рівнем рідини, який знаходиться в розширювальному бачку. Важливо, щоб в системі не виявився повітря.

Як прокачати гальма на ВАЗ-2107 своїми руками?

Гальмівна система. дуже важлива складова будь-якого автомобіля. Який би марки він не був, завжди потрібно контролювати стан і працездатність даної системи. Від цього залежить ваша безпека. При перших ознаках несправності потрібно вживати заходів щодо ремонту. Одним з таких ознак є м’яка і провалюється в підлогу педаль. Цей симптом говорить про наявність повітря в системі. Щоб його усунути, потрібно прокачати гальма. Операція не настільки складна, тому можна впоратися і одному. Як прокачати гальма на ВАЗ-2107? Розглянемо далі.

підготовка

Як прокачати гальма на ВАЗ-2107 своїми руками? Для цього нам знадобляться нова рідина “Дот-4” і ключ на 8. Краще, щоб він був не ріжковим, а багатогранним. Так як штуцери на «Класики» рідко откручиваются і їх заливає брудом, є ризик, що вони будуть погано відкручуватися.

Щоб не злизати межі, ріжок краще не застосовувати. Можна також використовувати і спеціальний ключ для гальмівних трубок. Він якісно охоплює межі і їм можна відкрутити самі іржаві штуцери. Також будуть потрібні шланг і ємність, куди буде зливатися стара рідина.

Інструкція

Щоб не доводилося знімати колеса, краще загнати автомобіль на яму. Так нам легше і зручніше буде працювати. Далі відкриваємо капот і доливаємо гальмівну рідину до максимального рівня. Після цього закручуємо пробку. Потім переходимо до задніх коліс. З тильної частини барабанного гальмівного механізму можна знайти штуцер. Якщо він брудний, зачищаємо його металевою щіткою. Далі одягаємо шланг і опускаємо кінець в банку або пляшку.

Щоб стара завоздушенная рідина вийшла, нам потрібно створити тиск. Це можна зробити двома способами:

 • За сприяння помічника. Це найбільш простий варіант. Помічник сідає в машину і натискає на педаль кілька разів (близько п’яти). Далі потрібно утримати педаль в нижньому положенні. У цей час ми відкручуємо штуцер і чекаємо, поки не вийде рідина.
 • Самостійно. Для цього потрібен спеціальний перехідник. Це кришка для гальмівного бачка з ніпелем. Через ніпель компресором закачуємо потрібний тиск (близько двох атмосфер), після чого переходимо до штуцера і таким же чином відкручуємо його.

Як прокачати гальма на ВАЗ-2107? Коли рідина перестала текти, штуцер потрібно закрутити. Якщо рідина сильно завоздушена, потрібно повторити процедуру ще раз. Отже, створюємо тиск педаллю або через кришку, а потім відкручуємо штуцер на ½ обороту. Далі знову закручуємо. Так робити потрібно до тих пір, поки з шланга не піде чиста рідина, без бульбашок.

Як прокачати гальма на ВАЗ-2107 далі? Після цього переходять до наступного, заднього лівого колеса. Проробляють ті ж операції.

Схема роботи

Як прокачати гальма на ВАЗ-21074? Видаляти повітря потрібно правильно, рухаючись від самого далекого контуру до самого ближнього, що йде до головного гальмівного циліндра. Схема проста. Починають рухатися від задніх коліс. Спершу прокачують праве, потім ліве. Далі переходять до передніх. Видаляють повітря в районі переднього правого, а потім і лівого колеса. Таким чином, працюють по Z-образної схемою. Її ж можна побачити на фото нижче.

Контролюйте рівень

Перед тим як прокачати гальма на ВАЗ-2107 на новому контурі, потрібно перевірити рівень рідини, що залишилася в бачку. Так як вона йде в процесі прокачування, її потрібно постійно доливати. Не можна допускати, щоб рівень був нижче мінімального. Намагайтеся тримати його біля максимуму.

Чи потрібно прокачувати при заміні колодок?

При виконанні даної операції видаляти повітря з системи не потрібно. В ході робіт ми лише утапливаем поршень, тому повітря не може потрапити всередину ніяк. Єдине, що слід перевірити. це рівень рідини. Часом при стисненні робочого поршня вона може политись через верх.

Чи не гальмує одне колесо

Іноді виникають ситуації, коли одне з коліс гальмує гірше, ніж інші, або гальмування зовсім відсутній. Причинами можуть бути гальмівні колодки або циліндри, при цьому передбачається, що система прокачано і витоку відсутні. Щоб більш детально визначити, чим викликана проблема, потрібно відкрутити колесо і оглянути гальмівний барабан і колодки. Потім слід попросити, щоб хто-небудь натиснув на гальмівну педаль. Зусилля повинне бути невеликим, але достатнім для того, щоб поршні злегка вийшли з циліндрів. Якщо цього не відбувається, значить, вузол потребує заміни. Крім цього, потрібно спробувати повернути поршні назад в циліндри шляхом їх «вдавлення» викруткою. Якщо зробити це не вдається, то механізм також підлягає заміні. Поршні передніх гальмівних циліндрів можуть «закисати» через розрив гумового пильовика, в результаті чого вони стають нерухомими.

прокачати, гальма, 2107, один

Процедура перевірки з задніми і передніми гальмами проводиться однаково.

ПРАВИЛЬНАЯ ПРОКАЧКА тормозов ВАЗ классика (LADA 2101-07)

Ремонт головного і робочих гальмівних циліндрів

Головний гальмівний циліндр. основна деталь гідроприводу гальм. Коли водій натискає педаль гальма, ГТЦ створює в системі високий тиск, який приводить в рух поршні робочих механізмів гальмування. Останні притискають гальмівні колодки до дисків і барабанів.

Ремонт або заміна головного циліндра проводиться в тому випадку, коли вузол не справляється зі своїми функціями. Щоб виконати ремонтні роботи, механізм необхідно демонтувати з автомобіля і розібрати. Для цього буде потрібно набір ключів і викруток, а також ремкомплект для ГТЦ і гальмівна рідина. Щоб демонтувати циліндр, потрібно зняти приєднані до нього шланги і трубки, після чого відкрутити кріплення до вакуумного підсилювача. Для розбирання акуратно викручують гайку-пробку, щоб деталі, розташовані всередині, чи не розлетілися на всі боки. Після розбирання проводять заміну зношених елементів на деталі з ремкомплекта. Збірку виконують у зворотній послідовності.

Аналогічно ремонтують робочі гальмівні циліндри. Якщо манжети або поршень знаходяться в жалюгідному стані, то деталі потребують заміни. Найкраще поміняти повністю циліндр, що буде набагато надійніше.

Несправності гальмівної системи ВАЗ 2107

Безпека управління ВАЗ 2107, як і будь-якого іншого автомобіля, безпосередньо залежить від ефективності системи гальмування. Якщо з нею виникають неполадки або проводиться ремонт, потрібно прокачування гальм. Щоб система завжди була в справному стані, потрібно знати, яким чином проявляються несправності і що є їх причиною.

Яку гальмівну рідину заливати в ВАЗ 2107 і скільки

В системі гідроприводу гальм ВАЗ 2107 використовується гальмівна рідина DOT-4. Її обсяг становить 0,382 л. Рідина доливають або змінюють не тільки в разі ремонту, але і при зміні кольору або попаданні в неї вологи. Як правило, на класичних «ВАЗ» повну заміну рідини виконують раз на 3 роки. Суть процедури зводиться до прокачування рідини через систему.

прокачати, гальма, 2107, один

М’яка педаль гальма

Нормальним станом гальмівної педалі на «сімці» є те, при якому в момент її натискання відсутні ривки або провали і при цьому не потрібно докладати якихось особливих зусиль. Однак у міру експлуатації транспортного засобу водії можуть стикатися з ситуацією, коли педаль гальма має іншу сутність: вона може бути надмірно м’яким або тугий. Обидва явища вважаються неприпустимими і вказують на виниклі неполадки в системі гальмування і на необхідність проведення якнайшвидшого ремонту. Найчастіше педаль стає м’якою при завоздушіванію системи. Іноді подібне явище ще називають провалом. Несправність усувається за допомогою прокачування гальм, в результаті чого з системи віддаляється повітря, який міг потрапити в неї з наступних причин:

 • Занадто мало гальмівної рідини в розширювальному бачку.
 • Порушення герметичності системи гальмування.
 • Несправність в головному гальмівному циліндрі (ГТЦ). Проблема усувається шляхом ремонту механізму.

Несправності і прокачування гальмівної системи ВАЗ 2107

ВАЗ 2107. автомобіль далеко не досконалий, надійністю своїх систем він похвалитися не може. У тому числі і гальмівними механізмами, від яких залежить безпека керування автомобілем. Іноді виникають ситуації, коли система працює неефективно або спостерігається витік гальмівної рідини. в таких випадках потрібно невідкладний ремонт. Роботу можна виконати самостійно, для чого буде потрібно підготувати необхідний інструмент і ознайомитися з інструкцією.

Видалення повітря з системи гальм

Приступаємо безпосередньо до прокачування. Випереджаючи опис цього, в загальному, нескладного в технічному плані процесу, відзначимо, що він практично ідентичний для всієї «класики» Волзького автозаводу. Іншими словами, прокачування гальм «ВАЗ 2106» аналогічна прокачування гальмівної системи «сімки».

Починати процедуру прокачування слід з контуру задньої колісної пари, точніше з колеса, найбільш віддаленого від основних елементів гальмівної системи. заднього правого. Далі здійснюються такі маніпуляції:

Помічник сідає в салон і, зробивши кілька натискань на гальмівну педаль (педаль зупиняється у верхньому положенні), фіксує її в натиснутому стані.

Одягніть шланг на штуцер робочого гальмівного циліндра, після чого відверніть його (штуцер) на половину обороту за допомогою накидного або ріжкового ключа на «8» (на «10»).

Контролюйте проходження гальмівної рідини з бульбашками повітря по шлангу.

Як тільки рух рідини і повітря припиниться, загорніть штуцер.

Увага! Гальмівна педаль утримується в натиснутому положенні до моменту повного закручування штуцера.

Повторюйте вищеописані маніпуляції до моменту зникнення повітря з яка витікає з шланга гальмівної рідини.

Загорніть штуцер гальмівного циліндра і від’єднайте шланг.

Прокачка тормозов ваз 2107.

Розпочніть відтворення описану вище процедуру з лівим колесом задньої колісної пари, а потім і гальмівним контуром передньої колісної пари.

Протягом усього процесу прокачування гальмівної системи контролюйте рівень гальмівної рідини в розширювальному резервуарі.

Завершивши видалення повітря з переднього і заднього гальмівних контурів, виконайте процедуру «розповітрювання» головного гальмівного циліндра (далі по тексту ГТЦ). Помічник виробляє в салоні маніпуляції, аналогічні описаним вище, а, вам належить почергове від’єднання трубок від ГТЦ.

Після закінчення виконання робіт з прокачування гальм виконайте перевірку їх працездатності в процесі руху автомобіля.

Прокачування гальм ВАЗ-2107

У твердженні, що визначає гальмівну систему в якості найголовнішої системи будь-якого транспортного засобу, немає навіть малої дещиці перебільшення. Порушення працездатності елементів, її складових, загрожує навіть не неприємними, а, скоріше, трагічними наслідками. Ефективне гальмування, безумовно, важливіше, ніж хороший розгін або висока ступінь маневреності. Як цього добитися? Відповіді на це питання і присвячена стаття, пропонована вашій увазі.

Основою стабільного і надійного функціонування гальмівної системи автомобіля є регулярність і повнота оглядів, метою яких служить контроль технічного стану її елементів, а, також, своєчасне виявлення причин і усунення виявлених неполадок.

Особливістю проведення ремонтно-відновлювальних робіт на елементах гальмівної системи є необхідність обов’язкового видалення повітря з контуру гальмівної системи, неминуче потрапляє в нього (контур) в процесі виробництва заміни агрегатів системи новими.

Чому повітря, що проникає в систему гальм автомобіля, необхідно видаляти? Суть проблеми полягає в тому, що гальмівна рідина, яка використовується в якості робочої рідини гальмівної системи, володіє певними фізичними властивостями, одним з яких є хороша опірність стисненню. Повітря, що потрапив в гальмівну рідину, чудово стискається, істотно знижуючи ефективність функціонування гальм. А тепер від теорії, перейдемо до практики.

Що потрібно для прокачування гальм ВАЗ 2107

1.1 Матеріально-технічне забезпечення процессаДля забезпечення безперервності технологічного процесу вам знадобиться:

Деяка кількість гальмівної рідини для доливання в систему гальм.

Увага! Гальмівна рідина, яка використовується для заповнення контуру гальмівної системи, повинна володіти фізичними та хімічними властивостями, аналогічними властивостями рідини, залитої в систему гальм. Ігнорування цієї вимоги може призвести до виникнення агресивної реакції між компонентами і, як наслідок, до руйнування гумових трубопроводів, манжет і ущільнювачів.

Шланг, бажано прозорий, що дозволяє візуально контролювати проходження гальмівної рідини з повітрям (поз.2).

Накидний (ріжковий) гайковий ключ на «8» для викручування штуцерів супортів (поз.1) і робочих гальмівних циліндрів. На деяких модифікаціях «сімки» для виконання цієї модифікації буде потрібно ключ на «10».

Тара (обсяг якої становить не менше 0,5 літра) для зливу гальмівної рідини (поз.3).

Крім інструменту і пристосувань вам не обійтися без помічника. Його присутність заощадить вам не тільки час і сили, а й енну кількість нервових клітин. Для зручності виконання операцій передні колеса рекомендується демонтувати.

Увага! Задня колісна пара повинна мати жорстку опору. В іншому випадку подача гальмівної рідини буде заблокована регулятором тиску заднього гальмівного контуру.

Прокачування гальм на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107

Ласкаво просимо! Прокачування гальм. одна з головних необхідних процедур після заміни або ж зняття будь-яких циліндрів, або ж шлангів гальмівної системи. Дана процедура як ви вже зрозуміли необхідна, а інакше якщо в гідропривід гальм після від’єднання будь-яких шлангів або ж ще чого ні будь потрапить повітря, то в такому випадку гальмувати дане колесо на яких ви провели заміну гальмівного шланга просто не буде, так як в системі буде знаходитися повітря який просто не дасть це зробити, але про це трохи пізніше, а зараз давайте ж розберемо деякі питання і дізнаємося як взагалі потрібно прокачувати гальмівну систему на класичному автомобілі.

Примітка! Для прокачування гальм вам потрібно буде скористатися: Основним набором гайкових ключів, а так само невеликий пляшкою (Близько 0.5 літрів) всередині якої буде знаходитися трохи нової гальмівної рідини і ще вам потрібно буде взяти з собою коротенький шланг один кінець якого ви одягнете на прокачного штуцер, а інший кінець якого ви засунете в пляшку з новою гальмівною рідина (Більш докладніше навіщо цей шланг потрібен, ви зрозумієте повністю прочитавши цю статтю)!

За рахунок чого здійснюється прокачування гальм? Вона робиться за рахунок прокачного штуцерів які встановлені на гальмівних вузлах всіх коліс вашого автомобіля, ось наприклад на передніх колесах прокачного штуцер перебувати на самому гальмівному супорті, більш докладніше місцезнаходження прокачного штуцера дивіться на фото зображеному трохи нижче:

Примітка! На даному фото зверху на прокачного штуцер його одягнений пластмасовий ковпачок, тому чисто сам штуцер там не видно а тільки лише видно ковпачок які його закриває, але все ж місцезнаходження на гальмівному супорті самого штуцера можна приблизно зрозуміти!

Навіщо потрібно робити прокачування гальм і коли її потрібно робити? Згодом в гідропривід гальм потрапляє повітря і тим самим машина починає значно гірше гальмувати, в зв’язку з цим ризик потрапити в автомобільну катастрофу збільшується, тому щоб такого не було і потрібен час від часу прокачувати гальма на автомобілі.

Повітря в систему як правило може потрапити з кількох причин, а саме якщо гальмівна рідина у вас вже не замінювалося давно наприклад року 3, то це говорить про те що її потрібно вже замінити (Не прокачати) і швидше, так як в неї вже швидше всього проникла волога за весь цей час, тим самим вона буде швидше закипати при інтенсивних гальмуваннях і ефективність роботи гальм може зменшитися. (Про те як замінити гальмівну рідину, см. В статті: «Заміна гальмівної рідини на ВАЗ»)

Але все ж повернемося до нашої теми про прокачування, а саме гідропривід гальм потрібно прокачувати в тому випадку якщо ви замінювали, або ж просто піддали зняття яких не будь деталей гальмівної системи, наприклад після заміни гальмівної рідина, гідропривід гальм потрібно буде прокачувати, а так ж після зняття одного з циліндра гальмівної системи, при зняття гальмівного шланга і т.д.

Примітка! До речі зрозуміти те що в гальмівну систему проник повітря дуже легко, просто понажимайте кілька разів на педаль гальма якщо при перших натисканнях вона буде дуже легка а потім потроху почне ставати жорсткою, то це і буде говорити про те що в гідроприводі гальм у вас перебувати повітря який потрібно буде повністю прибрати з системи!

Как быстро прокачать тормоза самому.

Як правильно прокачати гальма на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107?

Примітка! Перш ніж почати, скажімо пару слів а саме в класичних автомобілях гальмівна система розділена на два контури, в якому першим контуром виступають обидва передні колеса, а другим контуром обидва задніх, так от якщо в якій-небудь з контурів у вас потрапило повітря, тоді вам потрібно буде прокачати саме цей контур і не обов’язково прокачувати другий так це просто буде безглуздо, наведемо приклад, припустимо ви замінили гальмівний супорт на правому передньому колесі, при заміні вам довелося від’єднати гальмівний шланг від нього (шланг потрібно від’єднувати обов’язково, без його від’єднання нічого у вас не вийти), так от коли встановили новий супорт на місце старого вам потрібно першому справою прокачати гальма, а навіщо братися за задній контур якщо у вас був розгерметизовано всього лише передній, тим самим вам необхідно буде прокачати саме два передніх колеса і на цьому ви позбудетеся від повітря в системі!

Якщо раптом у вас буде розгерметизовано перший, а так само другий контур, наприклад ви замінили гальмівні шланги на одному з передніх коліс і на одному із задніх, то в такому випадку вам потрібно буде рятувати від повітря вже обидва контури тобто і два передніх колеса і відразу ж два задніх!

І ще кой що, прокачування найзручніше проводити з помічником, тому що якщо ви будете всього лише один то це буде незручно без спеціального інструменту, але все ж це можна буде зробити але як вже було сказано раніше для цього вам потрібно буде запастися спеціальним інструментом! (Більш детально про те як прокачати гальма одному, ви зможете побачити в самому кінці цієї статті в цікавому відео-ролику)

Прокачування: 1) На самому початку операції розберіться яке колесо ви будете прокачувати, якщо якийсь з передніх тоді вам потрібно буде зняти дане колесо з автомобіля (До заднім не застосовуватися), так як на передніх колесах прокачного штуцер розташовуватися дуже незручно і щоб підлізти до нього, вам потрібно буде зняти колесо. (Про те як зняти колесо з автомобіля, см. В статті: «Заміна колеса на ВАЗ»)

2) Потім щоб ви розуміли де знаходяться прокачного штуцера на передньому і задньому колесі, перегляньте трохи нижче фото на якому переднє колесо перебувати в лівій частині а заднє в правій:

Примітка! Ви вже звернули увагу на те, що на лівому фото трохи вище зазначено дві стрілки? Вся справа в тому що на переднім супорті на обох гальмівних циліндрах в одному і тому ж місці знаходитися один штуцер і просто пусте місце, тому до порожнього місця (Там буде невелика ямка) торкатися не має ніякого сенсу, тим самим прокачувати вам потрібно буде тільки лише один штуцер який встановлений на зовнішньому гальмівному циліндрі і на фото він вказаний правою стрілкою!

3) Слідом зверніть свою увагу то що на кожному штуцері обов’язково повинен бути присутнім пластмасовий ковпачок, так званий ще захисний (Якщо його немає то обов’язково придбайте його і після прокачування встановіть на своє місце), так ось цей ковпачок зніміть з штуцера прокачування і відкладіть в сторону.

прокачати, гальма, 2107, один

4) Коли все ковпачки непотрібні при прокачування будуть зняті, підніміться і сядьте в салон автомобіля і після чого відкрийте капот і знайдіть там розширювальний бачок з гальмівною рідина, він знаходитися ще біля бачка зчеплення, більш детально дивіться місцезнаходження гальмівного бачка на фото нижче:

Примітка! Відкрийте кришку даного бачка і залийте в нього до самої верхньої позначки MAX нову гальмівну рідину і після чого стежте постійно щоб даний бачок при прокачуванні ніколи повністю не спустошувався, а інакше якщо спустошили трохи менше 15 мм то можна вважати те що прокачування гальм була безглуздою так як в систему потрапить повітря!

5) Тепер переходите поступово до прокачування, для цього посадите вашого помічника за кермо вашого автомобіля, а самі ви переберіться під так зване днище автомобіля і вже там підійдіть до потрібного для прокачки ваш штуцера, після того як ви підійдете зніміть з нього ковпачок і після чого одягніть один кінець того самого шланга про яких ми згадували трохи раніше на нього, а інший кінець шланга опустіть в пляшку в трохи наповненою гальмівний рідина, при цьому обов’язково стежите за тим щоб шланг при прокачуванні постійно знаходився всередині ємності та був саме занурений в гальмівну рідину яка перебувати в цій ємності.

6) Потім попросіть свого помічника раз 5-10 плавно натиснути до упору на педаль гальма, і на саме останнє натискання залишити педаль втопленою в підлозі і тримати її так ногою.

7) Слідом хід переходить вже до вас, тобто ви в цей час за допомогою гайкового ключа трохи ослабте штуцер (2-3 невеликих обороту) і ви побачите як в ємність в якій у вас перебувати шланг, поступово почне виливатися рідина з бульбашками, а помічник в цей час почне відчувати ногою як педаль потроху починає провалюватися і після того як вона повністю провалитися і рідина перестане текти, ви відразу ж зупиніться і загорніть штуцер до упору, а так само ще і помічникові своєму скажіть щоб прибрав ногу з педалі.

Примітка! Виконайте дану операцію з прокачування до тих пір, поки бульбашки не перестануть виходити, а після того як перестали відразу ж зупиніться і переходите до інших колесам!

8) Всі інші колеса які вам потрібно буде прокачати, прокачивайте точно так же в незалежності від того передні це колеса або ж задні, процедура при прокачуванні відбувається абсолютно ідентична просто з передніми і задніми колесами вся різниця полягає в різних местонахождениях прокачного штуцерів, ось і все.

Примітка! Так до речі, якщо ви раптом захочете прокачати передні штуцера (Мається на увазі передні колеса) не знімаючи при цьому самі колеса, тоді спробуйте просто загнати автомобіль на оглядову яму і там буде не зручно але все ж підлізти до передніх штуцерів можна, але все ж краще зняти колесо це ж не так довго!

Додатковий відео-ролик: Більш докладно про те як потрібно правильно прокачувати гальма на автомобілі без помічника, ви можете знайти в відео-ролику трохи нижче: