Як перевірити модуль запалювання ВАЗ 2110

ВАЗ 2110 як перевірити модуль запалювання?

Перед перевіркою самого модуля, нам потрібно перевірити колодку проводів, що надходять до нього. Для цього в першу чергу від’єднуємо колодку проводів, беремо тестер і приєднуємо один щуп тестера до колодки на контакт А, інший щуп підключаємо на масу двигуна. Включаємо запалювання і дивимося на показання тестера: напруга повинна бути в районі 12В. Їли напруга відсутня, то потрібно перевірити запобіжник, що йде на модуль запалювання. Наступним кроком беремо контрольну лампочку на 12В і приєднуємо її на контакти А і В. Включаємо стартер і дивимося: лампа повинна блимати, якщо не блимає, то обрив ланцюга на контакті А. Аналогічно виконуємо дану оперцію з контактом В.

модуль, запалювання, 2110

2) Наступний метод. метод ворушіння модуля. Для цього ворушимо колодку проводів, стукаємо і ворушимо сам модуль. Якщо в момент нашого впливу на модуль, робота двигуна помітно змінюється, то справа швидше за все в поганому контакті. Дана несправність не є катастрофічною, тому можна самому спробувати відремонтувати модуль: Ремонт модуля запалювання. Якщо модуль ремонту не піддається, то його потрібно замінити (Заміна модуля запалювання).

Як перевірити модуль запалювання: особливості діагностики

Давайте розберемося, як самостійно перевірити модуль запалювання:

У разі, якщо “машину-донор” вдалося знайти, то це тільки плюс. ви відразу ж визначитеся, чи є необхідність в заміні модуля запалювання чи ні. Якщо вирішити питання з справним модулем не вдалося, вибирайте інший метод Вимірювання опору. Перевірити справність вузла можна ще одним популярним методом. шляхом заміру опору.

Вимкніть “мінус” на акумуляторі. Від’єднайте дроти котушки запалювання, звільніть кронштейни. Проведіть очищення корпусу котушки. Якщо при цьому були виявлені явні пошкодження, тріщини і т. П., Краще відразу поміняйте прилад новим, так як використовувати таку котушку нельзя.На тестері включите режим омметра. Для перевірки “первинки” встановіть щупи або затискачі на бічні висновки, що знаходяться на корпусі котушки. Дисплей тестера покаже близько 3,07-3,5 Ом (рідна котушка 2106 для контактної системи запалювання) або 0,45 ± 0,05 Ом (котушка 27.3705 під безконтактну систему запалювання). Для ВАЗ 2108, 2109 і 2110. 0,43 ± 0,04 (котушка 3122.3705) і 0,42 ± 0,05 Ом (котушка У разі, якщо “первинка” пробита або перегоріла, показники опору, швидше за все, будуть прагнути до нескінченності. “Вторинний ринок” вимагає аналогічної перевірки. Але тепер перший щуп йде на бічній висновок, а другий. на центральну клему. Крім того, показники будуть обчислюватися в тисячах Ом. Так, відповідно до заводських цифрами по ВАЗ 2106 має бути 5400-9200 Ом, для 2109 і 2110. 0,40 кОм (котушка 3122.3705) або 1,00 кОм (котушка також опір ізоляції на масу. для цього один щуп встановіть на корпус котушки, другий. на кожну з клем по черзі. Тестер повинен показати не менше 50 мОм.

Системи запалювання на карбюраторних і інжекторних ладах сильно відрізняються. Так, “десятка” спершу комплектувалася класичної корпусних котушкою запалювання, як і 2109. Але потім, з початком установки під капот вприськових моторів на 8 клапанів, з’явилася необхідність в заміні старої “бобіни” більш сучасним модулем запалювання. Даний елемент містить в собі двоканальний комутатор і відразу 2 котушки, які дають іскру для двох пар свічок запалювання. З приходом ери 16-клапанних моторів на LADA стали встановлювати індивідуальні котушки запалювання. по одній на кожну свічку. За правилами, модуль запалювання повинен перевірятися на спеціальному стенді. Але, як і у випадку з класичної котушкою, є шанс добитися правди за допомогою тестера.

Як перевірити модуль запалювання ВАЗ 2114

Для ВАЗ 2114 підходить модуль запалювання 43.3705, який також використовується на моделях 2110, 1118, 2170, що оснащуються 8-клапанним вприськовим двигуном з електронною системою управління Аналоги є модулі 2111-3705010-03 СОАТЕ і 4601.3705 МЗАТЕ.

В сучасних ДВС система запалювання стала виглядати дещо по-іншому, але принцип її той же. Переривник і розподільник замінили електронним блоком управління. До речі, такий блок, крім запалювання, одночасно керує і роботою паливної системи. Циліндричні котушки тепер майже не застосовуються, їх змінили модулі запалювання. Модулі можуть бути в різному виконанні: один модуль на два циліндра або на чотири циліндри. Є системи, в яких високовольтні дроти взагалі скасували. У такому виконанні модуль підходить відразу до свічки, і число котушок збігається з числом циліндрів ДВС.

Перші зразки автомобілів ВАЗ-2110 комплектувалися в основному карбюраторними двигунами і котушки на них були циліндричного типу. Надалі “десятки” отримали інжекторний двигун. Система запалювання теж змінилася. замість старої котушки почали застосовувати модуль запалювання.

Несправності модуля запалювання ВАЗ-2110

Характерні ознаки несправності модуля запалювання ВАЗ 2110:

Третій спосіб. це перевірка опору обмоток котушок модуля омметром. Якщо опір відрізняється від величин, встановлених заводом більше допустимого, то модуль запалювання підлягає заміні.

У разі, коли двигун зовсім не хоче запускатися, несправність найпростіше перевірити підмінним робочим модулем. Чи не запускається і з ним. значить, причина в чомусь іншому.

клапанні мотори на автомобілях марки ВАЗ

Перші модифікації авто ВАЗ 2110 з інжектором і 16 клапанами з’явилися ще в далекому 2002 році. За цей час відомі як мінімум два основних типи двигуна на 16 клапанів, що встановлюються в автомобілях сімейства Lada-110:

 • ВАЗ-21120. Робочий об’єм 1,5 Л, потужність 93 л. с, випускаються з 2002 року (21103 і 21103М);
 • ВАЗ-21124. Робочий об’єм 1,6 Л, потужність 90 л. с, випускаються з 2004 року (21104 і 21104М).

Якщо порівнювати всі встановлювані на автомобілях ВАЗ-2110 (2112) двигуни, саме ДВС з 16 клапанами відрізняються більш високими технічними характеристиками, а саме: максимальною швидкістю (185 км / ч) і витратою палива (не більше 7,2 л. При змішаному циклі роботи). Таким чином, чарівна цифра “16” дійсно є предметом для гордості будь-якого вітчизняного автомобіліста ВАЗ.

Варто також відзначити, що всі вищезгадані двигуни на автомобілях моделей Lada-110 працюють відповідно до системи упорскування палива типу інжектор, а оптимальний рівень паливної суміші задає мікроконтролер. Також на автомобілях марки ВАЗ 2110 можна зустріти 16 клапанний двигун об’ємом 2 л. Він випускався автоконцерном Opel спеціально для спортивної версії ВАЗ-21106 GTI, що брала участь в свій час в світом гоночному змаганні шосейно-кільцевих гонок для легкових авто.

ВАЗ 21106 GTI з мотором об’ємом 2 літри

Також варто зробити застереження, що технологічно двигун типу 21124 більш досконалий. Якщо ви є власником стокового двигуна 21120. порваний ремінь ГРМ може виявитися для вас величезною проблемою і великими грошовими витратами. Нижче по тексту ми розповімо, як з цим боротися і чому так виходить.

Пристрій котушки запалювання

Відомо, що на 8-ми клапанних двигунах застосовувався модуль запалювання (ремонт модуля, діагностика) з двома каналами і котушками, які здатні передавати іскру відразу на пару свічок. Однак на 16-ти клапанний двигун котушки стали індивідуальні для кожної свічки запалювання.

ремонт

Отже, для ВАЗ 2110 найпоширеніша проблема. це зникнення напруги на 2 і 3 циліндрах. Через деякий час двигун знову починає працювати нормально, якщо натиснути на задню пластину модуля.

Миритися з подібною ситуацією не варто, краще відразу виконати перевірку працездатності блоку, відновити або замінити його повністю.

Способи діагностики працездатності пристрою

Найпростішим методом, що допоможе визначити працездатність котушки, є заміна аналогічним справним пристроєм. Це можливо, якщо його є де взяти. Слід враховувати, що модуль повинен відповідати параметрам тестованого пристрою. Якщо двигун зі справною котушкою заробив як до поломки, точно несправний модуль запалювання.

Основний метод тестування передбачає використання мультиметра. Полягає він у визначенні опору вторинних обмоток котушок, вбудованих в модуль запалювання. Спосіб простий і додаткових навичок не вимагає. Для проведення тестування пристрій можна не знімати. Перевірка робиться при заглушеному двигуні.

Так перевіряється опір вторинної обмотки мультиметром

 • З гнізд модуля виймаються високовольтні дроти.
 • Перемикач тестера встановлюється в положення 20 кОм.
 • Стрижні мультиметра по черзі поміщаються в поглиблення відповідних контактних пар (1 і 4, 2 і 3).
 • При непошкодженою вторинної обмотці показники в обох випадках однакові. У нормі опір має бути близько 5,4 кОм (в деяких моделях показники відрізняються, що потрібно уточнювати). Якщо опір набагато більше, значить, є обрив обмотки. Опір набагато нижче. пробою. Котушка несправна і відновленню не підлягає.

демонтаж модуля

 • Вимкніть мінусовій провід від акумуляторної батареї.
 • Зніміть пластикову кришку, яка закриває двигун.
 • Зніміть дроти зі свічок запалювання.
 • Від’єднайте дроти від модуля запалювання. Їх нумерація позначена на спеціальних білих кільцях. А номер циліндра вказано на корпусі модуля запалювання.
 • Вимкніть роз’єм від модуля запалювання.
 • За допомогою головки на 10, відкрутіть три гайки, на яких тримається шуканий нами блок.
 • Акуратно зніміть його, після чого можна приступати до подальшої роботи.

Тепер переходимо безпосередньо до роботи з модулем:

 • Відкрийте алюмінієву пластину на модулі запалювання. Для цього знадобиться плоска викрутка.
 • Усередині ви знайдете невелику друковану плату з елементами електроніки. Її покривають прозорим шаром силікону, який доведеться видалити.
 • Також там присутні дроти, якими здійснюється з’єднання плати з контактами роз’ємів. Вони виконані з алюмінію, тому здатні швидко рватися.
 • Всі дроти від контактів відривайте, не бійтеся. На їх місце будуть встановлені інші. До речі, фахівці рекомендують використовувати багатожильні проводи, що застосовуються в комп’ютерних мишок.
 • Схема модуля запалювання включає в себе два комутатора і два потужних трансрезістора. Якщо ви вирішите поміняти ці елементи, то необхідно знати, що комутатори використовуються виробництва SGS-THOMSON (модель L497D1), а транзистори типу BU931.
 • Контакти виконані з алюмінію, тому вам буде потрібно спеціальний флюс для роботи з цим металом.
 • Проводок припаюємо до плати. До колекторів транзистора паяти складніше, оскільки їх покривають спеціальним матеріалом, пайка яких проблематична. Тому постарайтеся максимально акуратно приховати верхнє напилення з елемента. Щоб паяльник не передавав все тепло на пластину, помістіть її на плиту, нагрійте до 180 градусів за Цельсієм.
 • Припаяйте проводки до контактів на модулі, щоб вони були максимально короткими.
 • Місця, де ви паялі, покрийте лаком. Підійде звичайний лак для нігтів, запозичений у вашої дружини.
 • Перевірте, чи працює модуль запалювання.
 • Якщо все добре, обмажте внутрішню поверхню спеціальним автогерметиком, після чого виконайте збірку в зворотній послідовності.
 • По завершенню збирання проводки повинні розташовуватися досить вільно. Переконайтеся, що всередині коробки їх не розтиснув і цілісність з’єднань не порушена.

Виконати подібний ремонт модуля запалювання на ВАЗ 2110 своїми руками не складе особливих труднощів

Але проявіть обережність, дійте акуратно і послідовно

Особливу увагу приділіть процесу пайки

Але врахуйте, ми розглянули проблему поганих контактів. Вона є не єдиною для «десятки». Можливо, буде потрібно терморегулятори модуля запалювання на ВАЗ 2110. Для цього краще звертатися до фахівців.

Якщо причина несправності криється в іншому, тоді висока ймовірність того, що модуль запалювання ВАЗ 2110 на 8 клапанів краще просто замінити на новий. Пошуки можуть затягнутися, так і не давши результату. А заміна елемента повністю вирішить проблему, що склалася.

Пристрій і принцип дії модуля запалювання

Частина автомобілістів старого гарту називають модулі двухіскровимі котушками, що не позбавлене сенсу. Адже котушка є попередником модуля запалювання в технічній еволюційної ланцюга. Модуль представляє собою спарену конструкцію з двох пар обмоток (первинної та вторинної) і комутатора, який поперемінно перемикає нізковольтажний ток з однієї котушки на іншу. У деяких моделях двухіскрових котушок комутатор конструктивно винесений за межі блоку.

Управління роботою модуля здійснюється з електронного блоку, що збирає і аналізує інформацію з різних робочих вузлів двигуна. Блок, на відміну від класичної котушки, має 4 гнізда для підключення проводів високої напруги, що йдуть на свічки. Імпульс виникає парно, спочатку на клемах 1 і 4, потім 2 і 3. Тобто кожна з вбудованих котушок відповідальна за роботу двох циліндрів. Іскра виникає одночасно, парою.

Так виглядає одна з моделей модуля запалювання. Зверху видно роз’єм для підключення вхідних проводів

На вході модуль запалювання має роз’єм з чотирма клемами. Зазвичай у більшості моделей навпаки них є маркування. На контакти А і В черзі приходять імпульси з датчика Холла, службовці сигналом для перемикання комутатора з однієї первинної обмотки на іншу. С і D. відповідно маса і харчування (12 В).

Діагностика і несправності РХХ ВАЗ 2110

Поломки клапана холостого ходу можуть мати як електричний, так і механічний характер. До механічних відносяться:

 • закоксовиваніє каналу холостого ходу;
 • поява нагару на конусному клапані;
 • заїдання штока конусного клапана;
 • втрата пружиною клапана РХХ номінальної пружності;
 • механічні пошкодження штока і конуса;
 • знос, вироблення конуса.

До поломок електричного характеру відносять вихід з ладу обмоток крокового електродвигуна, відсутність контакту на роз’ємах регулятора, некоректні команди системи управління двигуном (ЕБУ), обрив або пошкодження комутаційних проводів.

Чистка та заміна датчика холостого ходу (РХХ) ВАЗ 2110

Чистка і перевірка стану регулятора зазвичай проводиться на пробігу 15-20 тисяч км. Перед тим як почистити або замінити регулятор холостого ходу на ВАЗ 2110 інжектор, необхідно в обов’язковому порядку виключити запалювання.

модуль, запалювання, 2110

Модуль зажигания. Прозвон проводки.

 • Процедура дріб’язкова і займає не більше 15 хвилин, проте запалювання необхідно відключити і зняти контактну колодку з корпусу регулятора.
 • РХХ кріпиться до дросельного вузла двома гвинтами, які відкручуються викруткою з плоским шліцом (в деяких виконаннях під хрест).
 • Акуратно і плавно тягнемо на себе регулятор і виймаємо його з посадкового гнізда. Не забуваємо видалити кільце ущільнювача.
 • Оцінюємо стан сідла конусного клапана в корпусі дроселя. За допомогою проникаючої мастила WD40 або аерозолю-очищувача для карбюраторів чистимо поверхню сідла клапана в дросельному корпусі.
 • Підключаємо роз’єм до регулятора. Включаємо на кілька секунд запалювання, потім вимикаємо і знову включаємо. Шток клапана сам викрутиться з допомогою крокового двигуна. вимикаємо запалювання.
 • Ретельно чистимо конус і шток з пружиною за допомогою проникаючої мастила ганчіркою.
 • Після очищення вставляємо шток з пружиною на місце, наживаючись різьблення, але повністю не закручуємо. Включаємо запалювання, кроковий двигун спрацює і посадить шток на покладений йому 21 крок.

Залишилося встановити всі на місце у зворотному порядку, включити на кілька секунд запалювання, вимкнути його і знову включити. Можна запускати двигун і тестувати систему холостого ходу. Так само чинимо і при заміні датчика холостого ходу (РХХ) на ВАЗ 2110.

Функції модуля запалювання ВАЗ-2114

Модуль запалювання в ВАЗ-2114 вирішує важливі завдання функціонування автомобіля:

 • спочатку створює імпульси, що проходять по високій напрузі;
 • після передає їх на свічки запалювання.

Харчування блоку передбачає роботу, починаючи від бортової системи транспортного засобу, провід «мінус» контролюється корпусом машини. Тонкість діяльності модуля в тому, що він одночасно здійснює 2 іскри, одна з яких припадає на момент максимального стиснення паливо-повітряної маси, а інша залежить від випуску, тому її називають холостий.

Що стосується способу підключення, свічки приєднані до 1-му і 4-му циліндру, а неодружені іскри підходять до 2-ї і 3-й циліндричної конструкції.

Часті несправності модуля запалювання ВАЗ-2114

У модулі запалювання ВАЗ-2114 трапляються такі несправності:

 • на холостому ходу формується уривчастість;
 • залишають бажати кращого показники потужності;
 • некоректно працює двигун;
 • в парному механізмі роботи барахлить циліндри (тобто прослуховується функціонування тільки однієї пари циліндрів);
 • якщо загоряється сигнал Check Engine.

Якщо ви підозрюєте в автомобілі поломку модуля заводу, значить, пора здійснити перевірку модуля запалювання. Не завадить власноруч переконатися в правильному і міцному підключенні проводів, перевірте, чи залишаються цільними і не мають пошкоджень свічки. Перш ніж приступати до діагностики та ремонтних робіт, необхідно запастися захисними засобами, які убезпечать від небезпечних ситуацій. інструмент повинен бути оброблений ізолюючим матеріалом, наявність рукавичок обов’язково.

З чого складається модуль запалювання

Модуль запалювання, вбудований в ВАЗ-2114, складається з 2-х трансформаторів високої потужності і таких же 2-х контролюючих блоків на електронній основі. Одна сторона вироби передбачає відразу 4 виходи, вони відповідають за підключення свічок. Для збереження в первозданному вигляді конструктивних компонентів і їх захисту виробником передбачено пластикове покриття. Вага всієї конструкції злегка перевищує 1 кг.

Свічки, які підходять до двигуна, фіксуються разом з модулем запалювання шляхом проведення високовольтної проводки. Управляє процесом пристрій під назвою «контролер». Спочатку він знімає показники роботи конструкції, потім аналізує їх і, нарешті, вирішує, що слід змінити для досягнення оптимальної діяльності. швидкість обертання коленвала, температуру, якої досягла охолоджуюча рідина в ВАЗ-2114 або навантаження на двигун.

Способи діагностики працездатності пристрою

Найпростішим методом, що допоможе визначити працездатність котушки, є заміна аналогічним справним пристроєм. Це можливо, якщо його є де взяти. Слід враховувати, що модуль повинен відповідати параметрам тестованого пристрою. Якщо двигун зі справною котушкою заробив як до поломки, точно несправний модуль запалювання.

Основний метод тестування передбачає використання мультиметра. Полягає він у визначенні опору вторинних обмоток котушок, вбудованих в модуль запалювання. Спосіб простий і додаткових навичок не вимагає. Для проведення тестування пристрій можна не знімати. Перевірка робиться при заглушеному двигуні.

Так перевіряється опір вторинної обмотки мультиметром

Проверка модуля зажигания ВАЗ 2108-15, ЗАЗ-Сенс, Славута 042.3705. Рекомендация завода.

 • З гнізд модуля виймаються високовольтні дроти.
 • Перемикач тестера встановлюється в положення 20 кОм.
 • Стрижні мультиметра по черзі поміщаються в поглиблення відповідних контактних пар (1 і 4, 2 і 3).
 • При непошкодженою вторинної обмотці показники в обох випадках однакові. У нормі опір має бути близько 5,4 кОм (в деяких моделях показники відрізняються, що потрібно уточнювати). Якщо опір набагато більше, значить, є обрив обмотки. Опір набагато нижче. пробою. Котушка несправна і відновленню не підлягає.

Як перевірити і продзвонити модуль запалювання ВАЗ-2114

У машині на кожну деталь покладені певні функції. Модуль запалювання теж виконує ряд важливих завдань, наприклад, коли він ламається, двигун не в змозі правильно працювати, стає важким завести автомобіль.