Як перевірити датчик холу на ВАЗ 2109

Датчик холу автомобілів ВАЗ 2108 і 2109

Тольяттинский автогігант рівно 20 років випускає перший переднеприводное сімейство VAZ (Sputnik і Samara). За ці роки автомобілі злегка еволюціонували. Наприклад, на зміну карбюратора прийшов інжектор, а також змінилася система запалювання. На першому і другому поколінні автомобіля, ще без ЕБУ, встановлювався датчик холу, який власникам ВАЗ поплескав чимало нервів. Далі розповімо, де розташовується датчик холу, які ознаки говорять про його несправність, а також, як його перевірити і замінити.

Принцип роботи

Датчик холу на лінійці ВАЗ. це свого роду сенсор, який визначає момент утворення іскри на безконтактному запалюванні. На валу трамблера встановлений екран, який обладнаний 4-ма зубцями. У момент обертання екрану електромагнітний елемент датчика зчитує імпульси з зубців і відправляє сигнал на комутатор. З нього імпульсний струм надходить на котушку, а з котушки виходить посилене напруга на свічки 22-25 кВ (струм високої напруги).

який вибрати

Виробник Номер Вартість в руб.
LADA 21080-3706800-00 590
АВТОВАЗ 21080370680082 240
GALLANT GLSS133 230
АВТОЕЛЕКТРОНІКА 21080370680000 195
АВТОВАЗ 21080370680001 190
Ремке RK02008 150

У заводській продукції можуть бути різні закінчення в номерах, наприклад, 1, 2, 3 і так далі. Це не підробка. Просто перед вами виріб, випущене на суміжному підприємстві тольяттінського автогіганта.

Ознаки та причини несправності

З роками експлуатації ВАЗ 2108-2109 датчик холу зношується. Як наслідок, двигун автомобіля починає працювати розбалансовано або взагалі відмовляється запускатися. Зрозуміти, що проблема саме в запалюванні. не просто. Тут нерідко помиляються навіть фахівці сервісних майстерень.

Багато водіїв самостійно починають шукати причину і змінювати запчастини методом «тику і підбору». Купують, свічки, в / в дроти, паливні фільтри, котушки, комутатори та інше. І тільки після установки нового ДХ все нормалізується. Більшість власників ВАЗ 2109, неабияк намучавшись з датчиком холу, відкрито діляться ознаками його несправності:

 • Мотор вередує при запуску або взагалі відмовляється заводитися.
 • З’являються провали і плаваючі обороти на холостому ходу.
 • При русі може з’являтися сильна детонація.
 • Іноді мотор глухне на ходу.

Найбільш часто причиною неполадок є окислення контактів в колодці харчування. Можна поворушити штекер і автомобіль стане працювати помітно краще. Також проблеми виникають в результаті ослаблення кріпильних гвинтів датчика в трамблері. Досить їх підтягнути. Іноді причини поломки пов’язані з коротким замиканням всередині самого ДХ.

де встановлений

Датчик холу розміщений всередині розподільника запалювання (трамблера). Магнітний елемент закріплений на опорній пластині, під пилюжником бігунка, двома гвинтами. Від нього відходять 3 дроти: червоний, зелений і чорний (плюсовою, імпульсний, мінусовій) і з’єднуються з колодкою, яка на виході з корпусу трамблера закріплена на 1 гвинт. Цокольовка (терморегулятори) проводів саме в такому порядку.

Як перевірити

Новий або б / у датчика холу для ВАЗ 2108-2109 можна перевірити. Найбільш поширеними є 3 способи: підключення іншого ДХ, діагностика мультиметром і метод імітації.

 • Для найбільш простого способу вам знадобиться новий або б / у ДХ. Вимкніть колодку харчування від датчика на трамблері і підключіть її до окремого ДХ. Вийміть центральний провід з кришки розподільника запалювання і покладіть його на масу, щоб бачити іскру. Увімкніть запалювання. Ножиком або тонкої викруткою водите з боку в бік всередині магнітного елемента, імітуючи роботу екрану. Якщо іскра є, то ДХ справний, а якщо немає, то дефектний.
 • Для цього способу знадобиться мультиметр, який необхідно перевести в вольтметр. Якщо проводити діагностику поза автомобілем, то буде потрібно джерело живлення. Це може бути мотоциклетний акумулятор 6 В, батарейка крона 9 В, або лабораторний прилад, на якому можна зробити низьку напругу 4-9 В, щоб не зіпсувати ДХ. На виході у датчика 3 контакту. Вони розташовані в такій послідовності: / 0 /. (плюсовою, імпульсний і мінусовій). Підключаємо плюс і мінус від джерела живлення. Візьміть мінусовій щуп мультиметра і закріпіть його на масі. У центральний вихід «0» вставте плюсовій щуп тестера. Якщо всередині датчика проводити з боку в бік викруткою або ножем, імітуючи роботу екрану, то напруга на табло тестера повинно змінюватися від 0.4 В до 11 В. Якщо так, то значить ДХ робочий.
 • Є ще один спосіб, як перевірити датчик холу на ВАЗ 2109 (карбюратор), але без мультиметра. Називається метод. імітацією. Застосовується в разі відсутності іншого ДХ. Процес виглядає так: від’єднайте колодку харчування від датчика. Потім зніміть центральний високовольтний провід з трамблера і помістіть його на масу двигуна, щоб бачити іскру. Далі необхідно на комутаторі замкнути перемичкою висновки «3» і «6» і дивитися за іскрою. Якщо вона проскакує, то несправний датчик, а якщо її немає, то проблема в іншому (дроти, комутатор та інше).

заміна

Для самостійного ремонту необхідно підготуватися. Рекомендується скористатися добре освітленим гаражем, а для демонтажу деталей потрібно простий набір інструментів: маркер, ключ 10 мм, хрестова і плоска викрутки. Нами буде розглянуто приклад заміни датчика холу на ВАЗ 2109 з демонтажем трамблера. Покроковий процес виглядає наступним чином:

 • Зафіксуйте автомобіль на передачі або ручному гальмі.
 • Вимкніть мінусову клему на акумуляторі.
 • Відключіть високовольтні дроти, позначивши маркером, де який стояв.
 • Зніміть шланг вакуумного регулятора.
 • Вимкніть від датчика холу колодку харчування.
 • Відкрутіть верхню гайку кріплення трамблера і кронштейна проводів.
 • Відкрутіть нижню і задню гайки кріплення.
 • Зробіть маркером позначку місця розташування розподільника, щоб встановити його назад без зайвих зсувів і не виставляти момент запалювання.
 • Посуньте трамблер вправо по шпильок.
 • Віднесіть його на добре освітлений верстак.
 • Відкрутіть гвинти кришки розподільника запалювання і зніміть її.
 • Вийміть бігунок і пластиковий пильовик.
 • Відкрутіть гвинт штекера.
 • Викриття гвинти опорної пластини.
 • Демонтувати вакуумний коректор (2 гвинта).
 • Дістаньте колодку й проведення.
 • Вийміть опорну пластину з датчиком.
 • Відкрутіть два кріпильних гвинта на ДХ і зніміть його.
 • Встановіть новий датчик.
 • Зберіть все в зворотній хронології.

У процесі розбирання трамблера рекомендується почистити його від бруду, використовуючи: очищувач інжектора, бензин або ацетон. Найзручніше мити деталі вузької малярської пензлем. Дуже уважно огляньте кришку розподільника запалювання. На її корпусі не повинно бути тріщин, а контакти і вугіллячко перебувати в гарному стані.

методи перевірки

Можна застосувати кілька методів діагностики датчика, розташованого на трамблере.

Залежно від наявних коштів і можливостей, автомобіліст може своїми руками перевірити поточний стан контролера Холла, оцінити його працездатність і прийняти відповідне рішення про заміну.

Як тільки ви помітили один або кілька з представлених симптомів, варто взятися за перевірку. Робити її можна декількома способами. Пропоную розглянути їх окремо.

розбирання трамблера

Після зняття бігунка, з’являється доступ до зніманню кришки пристрою. Вона виготовлена ​​з пластику, пофарбованого в чорний колір (вона там одна), підчепивши її плоскою викруткою знімаємо убік. Після цього відкручуємо і знімаємо пластиковий роз’єм (на 3 контакту), який знаходиться збоку трамблера.

пристрій торцем (з боку знятої кришки) до себе. Там видно 2 болтика фіксують датчик Холла. Відгвинчуємо ці болтики і не знімаємо датчик з опор. Тепер потрібно демонтаж вакуум-коректора, він прикручений збоку на 2 гвинта, відкручуємо його.

Как проверить новый датчик холла на неисправность?( также старый).

Перевертаємо трамблер назад до опори датчику Холла. Якщо уважно придивитися, в зазорі між корпусом і опорою датчика можна побачити маленьку стопорне колечко. Гострогубці акуратно його витягаємо. Тим самим звільняється механічний зв’язок між вакуум-коректором і трамблером. Знімаємо тягу зі штифта і витягуємо вакуум-коректор

Далі, тягнемо за опорну пластину вгору (вона тепер ні до чого не прикріплена). Діставши, перевертаємо її догори ногами і тут розташований датчик Холла (чорного кольору).

Функції та розташування

На карбюраторних ВАЗ 2109 датчик Холла (ДХ) відповідає за розмикання і замикання контактної групи. При обертанні екрану з вікнами, на пристрій подається сигнал, що трансформується в електричний. За допомогою комутатора сигнал йде на котушку запалювання, а там перетворюється в електрозарядов. іскру.

Розташовується ДХ у дев’ятки на розподільнику запалювання. Шукати пристрій необхідно під пилозахисним екраном. Датчик закріплений на опорній пластині за допомогою заклепок або пари гвинтів. Це вже залежить від типу використовуваного розподільника.

На інжекторних ВАЗ 2109 датчик Холла відсутня. Його функції виконує датчик положення коленвала.

Як перевірити датчик Холла

Простий спосіб перевірки датчика положення распредвала (Холла) показаний на наступному відео.

Існує кілька способів, що дозволяють перевірити справність датчика Холла. Кожен автомобіліст може вибрати для себе найбільш підходящий варіант:

 • Взяти для перевірки робочий датчик у сусіда або на автомобільній розбиранні і встановити його замість «рідного». Якщо проблеми двигуна зникнуть, значить, доведеться купувати нову деталь.
 • За допомогою тестера можна виміряти напругу на виході датчика. У справному пристрої напруга буде змінюватися від 0,4 В до 11 В.
 • Можна створити імітацію датчика Холла. Для цього з трамблера знімають трьох контактним колодку. Потім включають запалювання і відрізком проводу з’єднують виходи 3 і 6 комутатора. Поява іскри свідчить про вихід датчика з ладу.

Якщо в результаті перевірки виявиться, що датчик Холла несправний, тоді його необхідно замінити на новий.

Перевірка стану

Це найпростіший спосіб, який зажадає від вас наявності під рукою запасного датчика Холла, в працездатності якого ви впевнені. Просто витягніть старий датчик, вставте на його місце новий і спробуйте завести автомобіль. Якщо все запрацювало, ви знайшли причину. Якщо ж ні, доведеться шукати джерело проблем в інших система

Для цього методу вам потрібно тестер, підключений до виходу пристрою. Якщо датчик Холла буде справний, тестер покаже значення в межах 0,4-11 Вольт. Якщо ж дані не відповідають встановленим нормам, ДХ доведеться замінити

Популярний метод, в рамках якого ви обманюєте власний автомобіль, імітуючи роботу датчика Холла. Вам необхідно витягти штекерну колодку, включити запалювання і з’єднати між собою 3 і 6 виходи. Якщо почне проскакувати іскра, будьте впевнені, ваш датчик вийшов з ладу

Тут вам тестер або вольтметр не буде потрібно. Спочатку підключіть висновок з котушки до свічки запалювання, а різьблення свічки підключити на масу. Зніміть каретку з датчиком і приєднаєте роз’єм. Тепер можна включати запалювання. За допомогою викрутки проведіть інструментом біля пристрою. датчика Холла. Якщо на свічці з’явиться іскра, це говорить про справність ДХ. Якщо ж ні, висновок очевидний.

ознаки поломки

Якщо ДХ вийде з ладу, автомобіль сам вам повідомить про наявність несправності. Для визначення неполадок з ДХ існують певні ознаки, що йдуть від двигуна:

 • Ви просто не можете завести двигун;
 • Виникають перебої в роботі силового агрегату. плавний хід стає вже не таким плавним, з’являються ривки;
 • Холостий хід порушений або відсутній повністю;
 • Двигун може несподівано вимкнутися, стихнути;
 • Помітно втрачається потужність мотора.

Перш ніж бігти до підкапотному простору і міняти датчик Холла, для початку потрібно переконатися, що причина всіх бід з двигуном полягає саме в ньому. Все ж ознаки непрямі, і вони можуть бути викликані порушенням працездатності інших елементів вашого автомобіля.

Перевірка стану

Є кілька основних способів, які застосовуються сьогодні для перевірки поточного стану датчика Холла. Познайомимося детальніше з кожним з них, а ви для себе вирішите, який будете застосовувати при черговій перевірці ДХ на своєму ВАЗ 2109.

Це найпростіший спосіб, який зажадає від вас наявності під рукою запасного датчика Холла, в працездатності якого ви впевнені. Просто витягніть старий датчик, вставте на його місце новий і спробуйте завести автомобіль. Якщо все запрацювало, ви знайшли причину. Якщо ж ні, доведеться шукати джерело проблем в інших система

Для цього методу вам потрібно тестер, підключений до виходу пристрою. Якщо датчик Холла буде справний, тестер покаже значення в межах 0,4-11 Вольт. Якщо ж дані не відповідають встановленим нормам, ДХ доведеться замінити

Популярний метод, в рамках якого ви обманюєте власний автомобіль, імітуючи роботу датчика Холла. Вам необхідно витягти штекерну колодку, включити запалювання і з’єднати між собою 3 і 6 виходи. Якщо почне проскакувати іскра, будьте впевнені, ваш датчик вийшов з ладу

Перевірка без додаткових приладів

Тут вам тестер або вольтметр не буде потрібно. Спочатку підключіть висновок з котушки до свічки запалювання, а різьблення свічки підключити на масу. Зніміть каретку з датчиком і приєднаєте роз’єм. Тепер можна включати запалювання. За допомогою викрутки проведіть інструментом біля пристрою. датчика Холла. Якщо на свічці з’явиться іскра, це говорить про справність ДХ. Якщо ж ні, висновок очевидний.

Виявивши, що ДХ несправний, вам слід обов’язково замінити пристрій. Затягувати з цим заходом не рекомендуємо.

Нічого особливо складного в заміні ДХ на вітчизняній дев’ятці немає. Тому за роботу цілком можна братися своїми руками навіть початківцю водієві.

 • Вимкніть мінусову клему від акумулятора.
 • Вимкніть бронепровода від трамблера, вимкніть шланг від вакуум-коректора.
 • Далі виймайте газовий трос і поки прибирайте його в сторону, щоб не заважав процесу.
 • Відкрутіть кріплення кронштейна, який утримує проводи. Кронштейн зніміть з шпильки і відсуньте. Інакше він буде вам заважати.
 • На корпусі приводу допоміжних вузлів і трамблере обов’язково нанесіть пряму волосінь. Ця місця дозволить під час зворотного збірки не порушити момент запалювання.
 • Вимкніть живильну колодку з проводами.
 • Вийміть з картера зчеплення заглушки і поверніть викруткою маховик таким чином, щоб встановити поршень першого циліндра в положенні верхньої мертвої точки.
 • Щоб зняти трамблер, вам необхідно відкрутити ще дві кріпильні гайки, які утримують пристрій.
 • Зніміть кришку з трамблера, зніміть бігунок і потягніть його вгору. Тільки трохи.
 • Зніміть кришку пилозахисту.
 • Відкручуйте тепер болт кріплення, щоб витягти штекер.
 • Потрібно ще відкрутити болти, які тримають пластину нашого шуканого датчика.
 • Демонтувати болти кріплення вакуум-коректора, зніміть стопорні кільця, коректор та тягу.
 • Щоб дістати дроти, вам буде потрібно розтиснути наявний там затиск.
 • Зніміть кріпильну пластину, відкрутіть кріпильні болти, що дозволить вам нарешті зняти вийшов з ладу датчик Холла.
 • Необхідно тепер встановити новий датчик і зібрати вузол у зворотній послідовності.

Як працює

Датчик Холла бере назву від прізвища винахідника, який в 1879 р відкрив гальваномагнітними явище. Його суть полягає у виникненні різниці потенціалів при приміщенні провідника в магнітне поле, що викликає надходження на нього постійного електричного струму. Датчик використовує описаний вище ефект в умовах встановленого під напругою всередині приладу провідника, на який впливає магнітне поле, що перетинає його поперек, і створює електрорушійну силу.

Принцип роботи пристрою заснований на фіксації присутності або відсутності магнітного поля. При досягненні сили індукції певного значення, датчик показує наявність поля. Якщо показник нижче встановленого значення, датчик вказує на його відсутність. Чутливість приладу визначається здатністю фіксувати магнітне поле різної індуктивності, і може змінюватися в залежності від необхідних вимог.

Автомобільний датчик Холла призначений для вимірювання імпульсів, на підставі яких електроніка блоку управління запаленням дає команду освіти іскри в необхідний для цього момент. Конструктивно прилад складається з наступних частин:

Как проверить датчик холла

 • постійного магніту.
 • Сталевого екрану з декількома прорізаними отворами.
 • напівпровідникових пластин.

З датчика виходить роз’єм, що містить 3 клеми:

 • Перший вихід з’єднується з «масою».
 • Другий призначений для підключення напруги 6 У.
 • Третій подає перетворений імпульсний сигнал в комутатор.

У більшості випадків датчик розташовують на трамблере. Він визначає момент подачі іскри і використовується замість контактів. Існує цифрова модифікація датчика, яка буває біполярна і униполярная. Перший тип спрацьовує при зміні полярності, а другий при появі поля.

Розібравшись з принципом дії елемента Холла, розглянемо, як використовується даний датчик в системі безконтактного запалювання лінійки автомобілів ВАЗ. Для цього звернемося до малюнка 5.

 • А. датчик.
 • B. магніт.
 • З. пластина з магнітопроводящего матеріалу (кількість виступів відповідає числу циліндрів).

Алгоритм роботи такої схеми вигладить наступним чином:

 • При обертанні вала розподільника (який рухається синхронно коленвалу) один з виступів магнітопроводящей пластини займає позицію між датчиком і магнітом.
 • В результаті цієї дії змінюється напруженість магнітного поля, що викликає спрацьовування ДХ. Він посилає електричний імпульс комутатора, керуючому котушкою запалювання.
 • У котушці генерується напруга, необхідне для формування іскри.

Здавалося б, нічого складного, але іскра повинна з’явитися саме в певний момент. Якщо вона сформується раніше або пізніше, це викличе збій в роботі двигуна, аж до його повної зупинки.

 • Застосування мультиметра для перевірки. Це спосіб найбільш відомий, і наводиться в керівництві до автомобіля. Потрібно підключити щупи приладу, як продемонстровано на малюнку 7, і зробити виміри напруги.

Схема підключення мультиметра для перевірки ДХ

На справному датчику напруга буде коливатися в діапазоні від 0,4 до 11 вольт (не забудьте перевести мультиметр в режим вимірювання постійного струму). Слід зауважити, що перевірка осциллографом буде набагато ефективніше. Підключається він таким же чином, як і мультиметр. Приклад осцилограми робочого ДХ наведено нижче.

Осцилограма справного датчика Холла СБЗ

 • Установка свідомо робочого ДХ. Якщо в наявності є ще один однотипний датчик, або є можливість взяти його на час, то даний варіант теж має місце на існування, особливо якщо перші два зробити важко.

Їсть ще один варіант перевірки, за принципом нагадує другий спосіб. Він може бути корисний, якщо під рукою немає вимірювальних приладів. Для тестування знадобитися резистор номіналом 1,0 кОм, світлодіод, наприклад, з ліхтарика запальнички і кілька дротів. З усього цього набору збираємо прилад відповідно до малюнком 9.

Тестування здійснюємо за наступним алгоритмом:

 • Перевіряємо харчування на датчику. Для цієї мети підключаємо (дотримуючись полярності) наш тестер до клем 1 і 3 ДХ. Включаємо запалювання, якщо з харчуванням все нормально, світлодіод загориться, в іншому випадку буде потрібно перевіряти ланцюг харчування (попередньо переконавшись в правильному підключенні світлодіода).
 • Перевіряємо сам датчик. Для цього провід з першої клеми «перекидаємо» на другу (сигнал з ДХ). Після цього починаємо крутити распредвал (руками або стартером). Моргання світлодіода засвідчить справність ДХ. В іншому випадку, на всякий випадок перевіряємо дотримання полярності при підключенні світлодіода, і якщо воно виконано правильно. міняємо датчик на новий.

Принцип роботи датчика Холла заснований на ефекті збільшення напруги в поперечному перерізі провідника, поміщеного в магнітне поле. У момент запалювання змінюється електрорушійна сила, що змушує датчик-розподільник посилати сигнали на комутатор і свічки запалювання.

Сучасний датчик Холла являє собою пристрій, вловлюють зміна магнітного поля при обертанні розподільного валу. Для того, щоб сенсор спрацював, потрібно певне значення магнітної індукції. У такому вигляді як зараз цей пристрій існує з 1980-х років. У російській техніці імпульсний датчик застосовується починаючи з ВАЗ-2105.

Яким чином це відбувається? На валу розподільника встановлена ​​спеціальна пластинка, що має вигляд корони. Особливість пластини. наявність прорізів (зазвичай їх кількість співпадає з числом циліндрів в двигуні). У самому датчику распредвала встановлений постійний магніт.

На початку обертання розподільного вала металеві лопатки перетинають простір близько датчика, що породжує імпульс струму, спрямованого до котушки запалювання, де воно перетворюється в більш високе і викликає іскроутворення на свічках, які підпалюють топливовоздушную суміш. З ростом числа обертів распредвала росте і частота імпульсів від датчика, це забезпечує дотримання нормального циклу роботи ДВС.

Явище, описане вище, було відкрито фізиком Едвіном Холом задовго до появи серійних автомобілів, але успішно застосовується в автомобілебудуванні і зараз. Це дуже надійна деталь, яка виходить з ладу зазвичай через накопичення на ньому пилу і бруду.

Датчик положення розподільного має три контакти, один з яких пов’язаний з «масою», другий з’єднаний з плюсовим проводом АКБ, а третій. з комутатором системи запалювання.

В основу принципу дії датчика запалювання покладено ефект Холла, який отримав свою назву в Honor американського фізика, який відкрив це явище в 1879 році. Подавши постійна напруга на краю прямокутної пластини (А і В на рис. 1) і помістивши її в магнітне поле, Едвін Холл виявив різницю потенціалів на двох інших краях (С і D).

Відповідно до законів електродинаміки, сила Лоренца впливає на носії заряду, що і призводить до різниці потенціалів. Величина напруги Uхолла досить мала, в межах від 10 мкВ до 100 мВ, вона залежить як від сили струму, так і напруженості електромагнітного поля.

До середини минулого століття відкриття не знаходило серйозного технічного застосування, поки не було налагоджено виробництво напівпровідникових елементів на основі кремнію, надчистого германію, арсеніду індію і т.д., що володіють необхідними властивостями. Це відкрило можливості для виробництва малогабаритних датчиків, що дозволяють вимірювати як напруженість поля, так і силу струму, що йде по провіднику.

ознаки поломки

Якщо ДХ вийде з ладу, автомобіль сам вам повідомить про наявність несправності. Для визначення неполадок з ДХ існують певні ознаки, що йдуть від двигуна:

 • Ви просто не можете завести двигун;
 • Виникають перебої в роботі силового агрегату. плавний хід стає вже не таким плавним, з’являються ривки;
 • Холостий хід порушений або відсутній повністю;
 • Двигун може несподівано вимкнутися, стихнути;
 • Помітно втрачається потужність мотора.

Перш ніж бігти до підкапотному простору і міняти датчик Холла, для початку потрібно переконатися, що причина всіх бід з двигуном полягає саме в ньому. Все ж ознаки непрямі, і вони можуть бути викликані порушенням працездатності інших елементів вашого автомобіля.

Місце встановлення

поширені несправності

 • вихід з ладу самого приладу;
 • обрив в проводці його харчування;
 • поганий контакт з бортовою мережею.

Про те, що датчик Холла ВАЗ 2108 потребує ремонту або заміні, можна дізнатися за такими симптомами:

 • двигун машини став погано заводитися на гарячу, в деяких випадках він не заводиться зовсім;
 • силовий агрегат під час роботи став троить, а при їзді на високій швидкості можуть відчуватися ривки;
 • при їзді на знижених оборотах потужність мотора сильно падає;
 • в деяких випадках автовласник може зіткнутися з проблемою збільшеного витрати пального.

Новий датчик Холла для «Вісімки»

Функції та розташування

Розташовується ДХ у дев’ятки на розподільнику запалювання. Шукати пристрій необхідно під пилозахисним екраном. Датчик закріплений на опорній пластині за допомогою заклепок або пари гвинтів. Це вже залежить від типу використовуваного розподільника.

На інжекторних ВАЗ 2109 датчик Холла відсутня. Його функції виконує датчик положення коленвала.

зняття трамблера

Перш ніж зняти датчик холу на ВАЗ-2109, буде потрібно демонтувати і розібрати трамблер. Це все можна зробити за наявності викрутки і ключа на «10» навіть в польових умовах. Для цього виконуєте такі маніпуляції:

Как проверить датчик холла на ваз 09,08 не снимая его с трамблёра?

 • Вимкніть від акумуляторної батареї провід «-».
 • Ключем на «10» викрутити три гайки, які кріплять корпус трамблера на голівці блоку.
 • Знімаєте все бронепровода, які йдуть до кришки розподільника. Запам’ятайте або позначте їх розташування.
 • Зніміть трамблер.
 • Зніміть кришку трамблера. для цього потрібно викрутити два болтика за допомогою викрутки.
 • Зніміть бігунок і пластиковий захисний екран.
 • Викриття кріплення металевої планки.
 • Зніміть датчик Холла ВАЗ-2109 для заміни.
 • діагностика датчика

  Є кілька варіантів діагностики пристрою:

  • Найпростіший і найбільш достовірне метод. замість вийшов з ладу регулятора встановити новим, свідомо робочий. У тому випадку, якщо після заміни двигун став працювати нормально, то найімовірніше, проблема криється в самому контролері. Буває таке, що датчик справний, а його контакти забруднені або підгорілі, в цьому випадку при демонтажі регулятора частина окису може відпасти, відповідно, водій може подумати, що проблема криється в пристрої. Тому перед діагностикою необхідно прочистити штекер.
  • За допомогою мультиметра можна зробити вимір напруги на виході пристрою. Якщо контролер знаходиться в робочому стані, але напруга повинна становити від 0.4 до 11 Вт.
  • Ще один варіант перевірки. зробити ланцюг з вольтметром. Для цього вам буде потрібно взяти свічку запалювання, один її кінець з різьбленням слід підключити до маси автомобіля (кузову або двигуну), а інший з’єднати з проводом котушки. Після цього демонтуйте каретку і підключіть штекер. Коли запалювання буде включено, з наконечником викрутки необхідно буде провести поруч з датчиком. Якщо в цей момент ви помітили, що проскочила іскра, то регулятор робочий.
  • Ще один спосіб діагностики. імітація пристрою. Для цього з контролера потрібно витягти штекер з трьома роз’ємами, після чого включити запалювання і з’єднати між собою виходи 3 і 6. Якщо в цей момент з’явилася іскра, це говорить про вихід з ладу контролера (автор відео. канал altevaa TV).

  Датчики Холла: принцип роботи, типи, застосування, як перевірити

  Електромагнітне пристрій, іменоване датчиком Холла (далі ДХ), застосовується в багатьох приладах і механізмах. Але найбільше застосування йому знайшлося в автомобілебудуванні. Практично у всіх моделях вітчизняного автопрому (ВАЗ 2106, 2107, 2108 і т.д.) безконтактна система запалювання для двигуна внутрішнього згоряння управляється цим датчиком. Відповідно, при його виході з ладу виникають серйозні проблеми з роботою двигуна. Щоб не помилитися при діагностиці, необхідно розуміти принцип роботи датчика, знати його конструкцію і методи тестування.

  Коротко про принцип роботи

  В основу принципу дії датчика запалювання покладено ефект Холла, який отримав свою назву в Honor американського фізика, який відкрив це явище в 1879 році. Подавши постійна напруга на краю прямокутної пластини (А і В на рис. 1) і помістивши її в магнітне поле, Едвін Холл виявив різницю потенціалів на двох інших краях (С і D).

  Відповідно до законів електродинаміки, сила Лоренца впливає на носії заряду, що і призводить до різниці потенціалів. Величина напруги Uхолла досить мала, в межах від 10 мкВ до 100 мВ, вона залежить як від сили струму, так і напруженості електромагнітного поля.

  До середини минулого століття відкриття не знаходило серйозного технічного застосування, поки не було налагоджено виробництво напівпровідникових елементів на основі кремнію, надчистого германію, арсеніду індію і т.д., що володіють необхідними властивостями. Це відкрило можливості для виробництва малогабаритних датчиків, що дозволяють вимірювати як напруженість поля, так і силу струму, що йде по провіднику.