Як перевірити акумулятор автомобіля вилкою навантаження

Поширені види і типи навантажувальних вилок

Крім того, такі вимірювальні прилади класифікуються за типом перевіряються АКБ. для лужних і кислотних джерел живлення.

Головною особливістю є різниця в навантаженні (найчастіше. від 1 до 12 Ампер).

Також існують вилки, що дозволяють перевіряти окремі банки акумулятора, якщо конструкція вироби дає таку можливість.

До найбільш популярних видів навантажувальних вилок можна віднести:

 • НВ-Б. пристрій, що дозволяє вимірювати в напругу в діапазоні від 0 до 3 Вольт. Максимальне навантаження по струму становить 100 Ампер. Прилад використовується для перевірки акумуляторів кислотного типу (напругою 2 В) і лужних АКБ (1,2 Вольта).
  акумулятор, автомобіля, вилка, навантаження
 • Е 107 УХЛ4. тип навантажувальної вилки для перевірки 12-вольтів автомобільних АКБ. Межа вимірювань в цьому пристрої складає від 0 до 20 Вольт. Гранична навантаження по струму. 100 Ампер.
 • BH-01. пристрій, що дозволяє вимірювати напругу в діапазоні від 0 до 15 В. Робоча температура становить від 1 до 35 градусів тепла. Повторна перевірка повинна проводитися через 15 секунд.
 • HB-01.прилад, що відрізняється точністю в 2,5%, а також діапазоном вимірювань від 0 до 15 Вольт. Величина навантаження. 100 або 200 Ампер. Температурний діапазон від 30 градусів морозу до 60 градусів тепла.
 • НВ-03. найбільш затребуване у автовласників виріб, відмінною рисою якого є наявність електронного вольтметра з РК індикатором. У комплекті поставляється два навантаження, які можна окремо підключати до вилки. Максимальний струмовий навантаження. 200 А, напруга. від 0 до 16 Вольт, а ємність перевіряються АКБ. від 15 до 240 Ач. Виріб використовується для перевірки акумуляторів на стандартну напругу 12 Вольт. У разі підключення одного навантаження граничний струм буде складати 100 Ампер. При цьому можна тестувати АКБ з ємністю 15-100 Аг. Якщо встановити два навантаження, максимальний струм виростає до 200 Ампер. При цьому вдається перевірити АКБ на 100-240 Ач.
 • HB-04. більш потужний пристрій, що дозволяє тестувати акумулятори на 12 і 24 Вольта. Крім того, за допомогою приладу можна перевірити окремі елементи АКБ на 2 В. Точність вимірів. 0,5%, діапазон напруги. 0-32 В. Крім того, виріб працює в широкому діапазоні температур. от.20 до 60 градусів за Цельсієм.

Батарея не тримає навантаження, що робити?

При перевірці вилкою навантаження напруга на акумуляторі має «просісти», після чого воно починає підніматися.

Якщо ж цього не відбувається, і АКБ не тримає навантаження (напруга продовжує знижуватися), можна робити висновок про вихід пристрою з ладу і необхідності його заміни.

Акумуляторна батарея. спеціальний пристрій, що забезпечує напругою прилади та електричні системи машини.

При неправильному підході до технічного обслуговування джерела живлення його термін служби може зменшитися, що призведе до необхідності додаткових витрат.

У регламенті діагностики АКБ прописана перевірка вилкою навантаження.

Що це за пристрій? Які параметри можна виміряти з його допомогою? Що варто врахувати в процесі застосування? Ці питання вимагають детального розгляду.

Що таке навантажувальна вилка? Для чого вона призначена?

Навантажувальна вилка. пристрій, призначений для вимірювання заряду 12-вольтного АКБ машини. Універсальні пристрої можуть працюватиметься з 24. х вольтовими АКБ.

У конструкцію вироби входить навантажувальний резистор, що відрізняється великою потужністю, пара щупів, вольтметр і штир.

Зовні проста вилка має наступний вигляд:

 • Металевий кожух;
 • Вольтметр (вбудовується в корпус);
 • Одна або кілька спіралей (резистор / опір).

До «плюсового» виходу підключається дріт з великим перетином, а вихід вилки з «мінусовим» зарядом комутується зі штирем з металу, розташованим в задній частині кожуха.

На зворотному боці вироби є спеціальний затискач, який з’єднує навантажувальну вилку до АКБ машини.

Как самостоятельно проверить аккумулятор автомобиля. (секреты перекупщиков)

На задній панелі встановлена ​​пара гайок, що застосовуються для підключення спіралей (опорів).

Підготовка до тестування АКБ

Щоб отримати коректні результати, треба обов’язково виконати наступні вимоги:

 • Прилад переносний. Організувати зняття показань можна і під капотом автомобіля, не виймаючи акумулятор. Головне дотримати температурний режим: вимір має проходити при температурі 20ºС. 25ºС. В іншому випадку, пристрій доведеться перенести в опалювальне приміщення. Холодний акумулятор перевіряти не можна.
 • Джерело живлення треба від’єднати від автомобіля.
 • Після останньої роботи двигуна має пройти якомога більше часу, але не менше семи годин. Зручно робити вимірювання після нічної перерви.
 • У обслуговується АКБ пробки необхідно відкрутити.
 • Слід перевірити рівень електроліту, при необхідності потрібно поповнити дистильованою водою.
 • Клеми АКБ повинні бути чистими, без слідів корозії і окислення.

Як влаштована навантажувальна вилка

Існує велика різноманітність моделей цього вимірювального приладу. Вони розрізняються наявністю додаткових вузлів і кількістю функцій.

Звичайна вилка для перевірки акумулятора складається з наступних основних деталей:

 • металевого корпусу.
 • Цифрового або аналогового вольтметра.
 • Одного або двох резисторів, що створюють навантаження і виконаних у формі спіралі.
 • Толстого дроти з клемою типу «крокодил», який приєднаний до позитивного виходу.
 • Металевого штиря або щупа, який підключений до негативного виходу.

На задній стінці приладу знаходяться спеціальні гайки. Вони призначені для підключення навантажувальних резисторів. Для тестування акумулятора автомобіля маленької ємності підключають одну спіраль, в іншому випадку використовують обидва опору.

Довідка. Можливості навантажувальної вилки різко зростають, якщо до її складу включено амперметр. Такі моделі дозволяють вимірювати велику кількість самих різних параметрів і характеристик електричної частини автомобіля.

Як перевірити акумулятор вилкою навантаження

Правильно перевірити зарядженість батареї приладом досить просто, при бажанні цю процедуру зможе освоїти кожен автолюбитель. Головне виконати ряд умов і слідувати інструкції. Перевірка стану джерела живлення здійснюється в два етапи: без навантаження і під навантаженням.

Особливості перевірки: що потрібно врахувати?

Акумулятори автомобіля, що відрізняються невеликою ємністю, перевіряються за допомогою однієї навантажувальної спіралі.

Якщо ж АКБ має велику ємність, потрібне підключення додаткової спіралі.

Навантажувальні вилки призначені для джерел живлення з ємність до 190-240 Ач, що дозволяє імітувати навантаження акумулятора стартером в момент запуску двигуна. При цьому струм навантаження при підключенні пристрою буде дорівнює 100-250 ампер.

При виборі пристрою для перевірки варто звертати увагу не його конструкцію і можливості.

Так, більш прості вироби способи виміряти тільки рівень заряду АКБ, в той час як складні пристрої обладнані амперметром.

Завдяки цій особливості, вдається зняти безліч характеристик вторинної ланцюга.

У процесі використання навантажувальної вилки варто врахувати наступні моменти:

 • Виріб повинен застосовувати при температурах від 1 до 35 градусів тепла. Деякі моделі можуть працювати в більш широкому температурному діапазоні. от.30 до 60 градусів Цельсія.
 • Перед застосуванням бажано уважно вивчити інструкцію і чітко дотримуватись рекомендацій виробника.
 • В процесі застосування нагрузочная спіраль нагрівається до високої температури, тому потрібно діяти обережно, щоб уникнути опіків.

Як перевірити акумулятор вилкою навантаження. На автомобілі, корисно при покупці відео

Рано чи пізно акумуляторна батарея виходить з ладу. Це може бути з різних причин, наприклад сульфатация пластин або ж осипання активної маси, та багато чого. І знаєте такий АКБ може вести себе не передбачувано, тобто в теплі дні він може запускати двигун легко і просто, але варто трохи похолодати, наприклад вранці, він буде крутити складно (або взагалі не крутити)! Відразу лізуть думки, в чому справа? Може бути АКБ, може бути генератор, або ще що-небудь. Але як показує практика якщо вашому авто 4. 5 років то це швидше за все батарея, і ось її потрібно перевіряти і при необхідності міняти. А як це зробити, як перевірити акумулятор? Спокійно для цього є «навантажувальна вилка»

Знаєте перевірка акумулятора, особливо при покупці Б / У автомобіля. бажано! Як йдуть справи у нас в Росії. продаю я автомобіль, а у сусіда АКБ вже на «підході» (іноді запускає. іноді ні), ви просто перекидаєте їх місцями, сусід вам ще й грошики дає і все в «шоколаді», крім ВАС ! Вам вже при перших холодах потрібно буде «кидатися» і шукати собі нову батарею. Такий ось бізнес по-російськи. А ось якщо перевірити АКБ вилкою навантаження при покупці, картина відразу стане ясна. Ось вам і додаткова знижка, вимагайте від продавця.

Що спочатку перевірити на автомобілі?

На самому початку хочеться відзначити такі особливості, перш ніж списувати батарею, потрібно перевірити:

 • Рівень електроліту в банках (звичайно якщо акумулятор обслуговується)
 • Перевірити витоку струму в бортовій мережі автомобіля. Це обов’язково!
 • Перевірити зарядку генератора.
 • Спробувати правильно зарядити АКБ.
 • Спробувати зробити десульфатаціі пластин
 • Обов’язково оглядаємо клеми, на них можливі оксиди

Найчастіше з ладу, спочатку, виходить генератор або присутні великі витоку струму, що згодом призводить до сильних розрядів АКБ і може спровокувати його дострокову смерть. Тому перевіряти ОБОВ’ЯЗКОВО ці пункти!

Авто. Как проверить АКБ (аккумулятор) без нагрузочной вилки.

Однак якщо у вас тут все нормально, то є й рівень електроліту, і бортова мережа поводиться нормально, немає ні витоків, генератор працює добре. А в одній банці ви побачили. що вона каламутна або чорна, значить час настав (хоча банки можуть бути і світлими). Але все одно щоб переконатися що справа саме в акумуляторі, потрібно його перевірити і бажано під навантаженням.

навантажувальна вилка

Це спеціальний пристрій, який працює з напругою 12 і 24 Вольта. Основні призначення. це вимір напруги і рівень зарядженості або я б навіть сказав справності акумулятора. По суті нічого складного в ньому немає, є два дроти плюсовій та негативний з двома клемами. Всередині знаходиться навантаження, зазвичай це або резистор високої потужності, або звичайна спіраль, зроблена з тугоплавкого металу.

Якщо навантаження не змінна, то вона може коливатися в межах 100. 200 Ампер. Однак бувають навантажувальні вилки, в яких навантаження ви можете вибирати. або програмно, або фізично шляхом установки різних резисторів

Також на корпусі в обов’язковому порядку є вольтметр, він потрібен не тільки для вимірювання напруги без навантаження, але і для відображення поведінки батареї під навантаженням. Раніше вольтметри були звичайні стрілочні, зараз все більше вони цифрові з різними функціями.

Багато автомобілістів думають. що «навантажувальна вилка», повинна бути в формі вилки (вже вибачте за «тавтологію»). Але зараз це не так, раніше вона дійсно була схожа на цей столовий прилад, тільки з двома зубцями. плюс і мінус. Але зараз форм факторів, може бути кілька:

 • Старий варіант, коли дійсно схожа на вилку (з двома зубами).
 • Один зуб (шип) і один провід. Наприклад, мінусова клема має провід з «крокодилом» ви просто під’єднуєте його до акумулятора, а зубом або шипом впираєтеся в плюсову клему.
 • Дві клеми. Це сучасні навантажувальні вилки, є два дроти з крокодилами, саме їх приєднуємо до клем і міряємо потрібне напруження або навантаження.

Власне все елементарно. Отже, так як же перевіряти, сам процес.

Як перевірити акумулятор

Власне тут все просто, процес банальний. Вилка створює навантаження в 100. 200 Ампер (рідко бачив до 250 А) на акумулятор, тобто це така імітація навантаження стартера. Напруга має просідати до певного значення, після закінчення навантаження воно повинно відновитися майже повністю.

Навантажують як зазвичай 5. 6 секунд (зазвичай досить для запуску двигуна). І за показаннями можна зробити висновок тримає навантаження батарея чи ні. Також сучасні вилки можуть перевірити замкнута банку чи ні.

Допомога в зарядці акумулятора авто

Метод заряду акумулятора струмом постійної сили. Повна зарядка АКБ здійснюється шляхом підключення батареї до джерела живлення з напругою до 16.2 В. Зарядка таким методом за одну годину буде досягати 1/20 Ср, за 10 годин. 1/10 Пор. Ср. номінальний обсяг акумулятора.

Переваги такого способу:

 • Можливість повної зарядки баратері автомобіля;
 • Чим менше сила струму, тим повніший заряд.

Необхідно розуміти, що не потрібно зменшувати силу струму до мінімуму, час зарядки буде занадто довгим. А великий струм призведе до «закипання» автомобільної батареї, в результаті вона не зможе повністю зарядитися.

 • Сильне газовиділення;
 • Необхідно регулярно стабілізувати силу струму.

Метод зарядки постійною напругою. Застосовуючи такий спосіб можна швидко зарядити АКБ до 90-96% обсягу. Але є і мінус. автомобільна батарея сильно нагрівається. Сила струму при зарядці може бути високою, у міру збільшення напруги, але і може наближатися до нуля. Напруга джерела при зарядці знаходиться в діапазоні 14.6-15 В.

Варто пам’ятати. Зарядку акумулятора слід проводити у вентильованому приміщенні. Зарядка повинна виконуватися тільки постійним струмом.

Як перевірити заряд автомобільного акумулятора мультиметром

Мультиметр. спеціальний прилад, який використовується для вимірювання напруги в мережі. Важливий інструмент, який зобов’язаний бути у будь-якого водія. Ціна приладу не велика. Ми радимо користуватися тими, які оснащені електронним табло.

Як правильно перевірити заряд акумулятора автомобіля за допомогою мультиметра? Для цього виконайте такі дії:

 • Підключаєте дроти мультиметра.
 • Виставляється мультиметр в режим виміру напруги і встановлюєте на 20 Вольт.
 • Металевими щупи проводів прикладаються до клем АКБ. (Червоний щуп до плюсової клеми, чорний до мінусової).
 • дивіться свідчення.

Дуже важливо! При перевірці заряду акумулятора тестером запалювання автомобіля має бути виключене!

ступінь зарядженості показання мультиметра
АКБ заряджена Більше 12.7 Вольт
Розряджений на половину Від 12.1 до 12.5 Вольт
глибокий розряд Менше 11.7 Вольт

Таким чином, якщо напруга на мультиметри менше 12.7 Вольт, то він не повністю заряджений. При напрузі менше 11.7 Вольт необхідно його терміново зарядити, тому що він не зможе завести двигун машини.

На жаль, перевірка заряду автомобільного акумулятора за допомогою мультиметра не дає таких точних значень, як навантажувальна вилка, але трохи все ж зорієнтувати може.

Також дивіться відео, як перевірити заряд акумулятора автомобіля мультиметром:

Як перевірити стан акумулятора навантажувальною вилкою

Дана перевірка струму заряду відноситься до більш професійного методу. Такий спосіб використовують в технічних центрах по ремонту автомобілів. Оскільки він дає досить точний свідчення, і до того ж здатний працювати під навантаженням.

Навантажувальна вилка. це прилад, який дозволяє досить точно перевірити ступінь справності батареї. Складається він з мультиметра і навантажувального опору. Існують і більш складні виконання приладу, в яких є додатково амперметр.

Як перевірити стан АКБ автомобіля вилкою навантаження? Принцип перевірки полягає в наступному:

 • Навантажувальну вилку підключають до клем АКБ, яке дає струм короткого замикання. Таким чином, імітується робота стартера.
 • Зчитуються показання на приладі, які показують, на скільки знизився заряд батареї, коли Ви заведете машину.

Варто пам’ятати, що перевірку напруги батареї необхідно проводити, коли температура її буде в діапазоні від 20 до 25 градусів. Холодну не варто перевіряти, так Ви її можете сильно розрядити, втративши значну частину ємності.

Скільки повинен показувати акумулятор під вилкою навантаження? Контроль заряду вилкою навантаження. найточніший спосіб на даний момент. Оскільки він імітує роботу стартера авто. Якщо в результаті перевірки прилад покаже просідання напруги АКБ до 9 Вольт. значить слабкий, і необхідно його зарядити. Нормальним вважається, коли не менш 10 Вольт.

Пам’ятайте! Він швидко розрядиться взимку, якщо напруга буде менше 9 Вольт. Також звертаємо увагу на те, що часте використання навантажувальної вилки може нашкодити акумулятору, значно знизивши його ємність.

Дивіться відео, як перевіряти акумулятор вилкою навантаження:

Як перевірити заряд акумулятора автомобіля

Акумулятор виконує важливу роль в автомобілі. При повороті ключа запалювання він посилає струм на стартер. З його допомогою відбувається запуск двигуна. Якщо він розряджений завести машину не вийде.

Тому, щоб не виникли проблеми з запуском, особливо це важливо в зимовий період, необхідно періодично стежити за емокстью акумуляторної батареї. Оскільки з настанням зими багато автовласників стикаються з цим. Пов’язано це з тим, що негативна температура надає поганий вплив на електроліт. Про те, як перевірити заряд акумулятора автомобіля в домашніх умовах розглянемо нижче.

Як перевірити зарядним пристроєм?

Перевірка на працездатність за допомогою зарядного пристрою не викличе ні у кого жодних труднощів. Досить мати спеціальне ЗУ для автомобільних акб з цифровим табло. Даний спосіб дозволяє перевірити заряд акумулятора без вольтметра.

Важливо! При перевірці не використовуйте зарядний пристрій до розетки, показання тоді будуть не вірні.

Послідовність дій така. під’єднуєте ЗУ до клем і тиснете спеціальну кнопку для перевірки, потім зчитує результати.

Як правильно перевірити акумулятор автомобіля на працездатність

Як перевірити автомобільний акумулятор?

Напруга повністю зарядженої Батері автомобіля має бути не менше 12,6 вольта. Якщо напруга менше 12 вольт, ступінь її зарядженості впала більше ніж на 50%, то його необхідно терміново зарядити!

Не можна допускати глибоких розрядів АКБ, це веде, повторюся ще раз, до сульфатации пластин. Напруга на акумуляторної батареї величиноюменше 11,6 в означає, що вона розряджена на 100%.

Способи перевірки стану АКБ автомобіля:

Кожен з цих методів має свої тонкощі і нюанси. Тепер докладніше розберемо як перевірити своїми руками акумулятор автомобіля на працездатність.

Глибокі розряди АКБ неприпустимі. Щоб не сумніватися, що батарея вашого автомобіля повністю заряджена і проблем з запуском двигуна не виникне, запишіться на діагностику в техцентр або купіть новий акумулятор.

Перевірка заряду АКБ при вимірі щільності електроліту

Даний спосіб перевірки досить корисний перед настанням зими. Зниження температури навколишнього середовища зменшує щільність електроліту. Такому чином падає і заряд. При низькій плостності підвищується ризик того, що завести двигун автомобіля не вийде.

Для перевірки заряду акумулятора автомобіля необхідний спеціальний прилад. ареометр. Послідовність дій така:

 • Відкручуються 6 кришок банок АКБ.
 • Ареометр поміщається всередину банки. І необхідно дочекатися поки він повністю не заповниться електролітом.
 • Дістається назовні, з плином часу поплавок вкаже актуальні свідчення.

Якщо АКБ автомобіля справна, то при циклі від повного розряду до повного заряду, діапазон зміни щільності електроліту становитиме від 0.15-0.16 г / см3.

Використання авто при низькій негативній температурі при розрядженою батареї призведе до замерзання і розпаду свинцевих пластин.

У таблиці Ви можете ознайомитися при якій мінусовій температурі, в залежності від щільності електроліту, з’являється лід в акумуляторі.

г / см3 1,10 1,11 1,12 1,13 1,14 1,15 1,16 1,17 1,18 1,19 1,20 1,21 1,22 1,23 1,24 1,25 1,28
° С -8 -9 -10 -12 -14 -16 -18 -20 -22 -25 -28 -34 -40 -45 -50 -54 -74

Як Ви вже помітили, що навіть повністю заряджений акумулятор автомобіля замерзне при температуре.74 градуса, а при ємності в 40% замерзне вже в.25 градусів. А при низькому заряді, до 10%, не вийде завести двигун навіть у слабкий мороз.

Якщо втрата струму склала більше 45-50% в зимовий час, і більш ніж на 25% в літній. його обов’язково потрібно поставити на зарядку.

Яка повинна бути щільність електроліту? Нормальним вважається, коли показання знаходяться в діапазоні 1.25. 12.7 гсм.куб. Якщо ж показання 12.2 гсм.куб, то це говорить, що батарея розряджена на 25-30%. Якщо менше 1.1. гсм.куб. майже повністю розряджена.

Додатково варто перевірити рівень електроліту в кожній банці, якщо його недостатньо, то необхідно долити. Доливається дистильована вода. Недостатній рівень електроліту зазвичай є причиною частих разрядок батареї.

Перевірка щільності електроліту в акумуляторі

Щільність в акумуляторної батареї залежить від концентрації сірчаної кислоти в електроліті. Вимірюється в г / см3. Концентрація сірчаної кислоти залежить від ступеня зарядженості, температури, наявності дефектів в банках. Коли АКБ розряджений, частина розчину проникає в пластини і щільність знижується.

Перевірку можна проводити в домашніх умовах при температурі 25 ° С і повністю зарядженому акумуляторі. Щільність електроліту повинна бути 1.28 ± 0.01 г / см3. Залежність щільності від напруги, зарядженості і температури представлена ​​нижче в таблиці.

Щільність електроліту при різних температурах

Перш ніж перевіряти щільність, потрібно подивитися рівень електроліту в АКБ. Він повинен бути вище сепараторів на 15 мм.

Метод перевірки рівня електроліту

Для вимірювання щільності електроліту в акумуляторі застосовують спеціальний прилад. ареометр. Процес перевірки складається з декількох етапів:

 • Відкручуємо все кришечки від банок.
 • Стискаємо грушу ареометра.
 • Опускаємо в банку акумулятора і набираємо електроліт.
 • Поплавок за шкалою покаже свідчення щільності електроліту.

Значення щільності у всіх банках акумулятора повинно бути однаково. Якщо загальне значення нижче, то це говорить про низьку зарядженості. При різної щільності в банках нижче 0,10 г / см3 можна говорити про коротке замикання в одній з пластин.

показання ареометра

Перевірка акумулятора

Акумулятор найважливіший компонент автомобіля. Без нього машина не заведеться, так як двигун запускається стартером, який в свою чергу харчується акумулятором. Перевірка акумулятора потрібна в разі, якщо автомобіль не заводиться. Розглянемо всі симптоми, несправності і способи діагностики на справність.

Перевірити АКБ можна різними способами. Якщо автомобіль запустити не вдається, перш за все треба перевірити напругу на акумуляторі. Воно повинно бути 12 В на заглушеній машині і 13,5 В на заведеної.

Перевірка акумулятора на автомобілі за допомогою навантажувальної вилки

Навантажувальна вилка унікальний прилад для вимірювання заряду, напруги, навантаження автомобільного акумулятора. Вона складається з: вольтметра, спіралі, щупів.

Навантажувальна вилка для перевірки акумулятора

 • Вимірювання без навантаження. Приєднати чорний крокодил на мінусову клему. Кутовий контакт з написом «В» до плюсової. виміряти напругу.
 • Вимірювання під навантаженням. Від’єднати АКБ від автомобіля повністю. Торкнутися плюса контактом «Н». Провести вимір протягом 5 секунд, але не більше.

Нижче наведена таблиця показань вилки при перевірці АКБ:

З таблиці видно, що значення під навантаженням Ємність акумулятора: як перевірити, прилад для перевірки

Ємність акумулятора. це час, за яке він видає енергію для роботи автомобіля. Одиниця виміру ампер. годинник (А год). Не має нічого спільного з заряженностью АКБ. Наприклад, стакан. це ємність, а вода. зарядженість.

Ємність АКБ в більшості випадків потрібна при покупці і підборі для вашого автомобіля. Для кожної марки потрібна своя ємність, яка залежить від безлічі факторів:

 • Типу двигуна, встановлений на автомобілі: обсяг, потужність.
 • Типу стартера і його споживаного ток.
 • Генератора: потужності видається заряду.
 • Кількості додаткового обладнання: сигналізації, магнітоли, різних систем комфорту.

Основним фактором вибору АКБ по ємності є двигун. Чим більше його обсяг, тим потужніше встановлений стартер, відповідно потрібна велика ємність акумулятора.

Перевірити ємність акумулятора тестером або мультиметром не вийде. Для цього є спеціальні тести, які засновані на розряді АКБ і визначенні часу, за яке він розрядиться.

У домашніх умовах в якості навантаження можна взяти автомобільну лампу, і засікти час розряду батареї по годинах. Метод має не точності, так як у міру розряду напруга падає, і сила струму знижується. Відповідно визначити скільки АКБ видаватиме струму за часом не вийде. Також не можна повністю розряджати батарею, так як це може привести до повної поломки, без можливості відновлення.

Нижче наведена схема методу перевірки ємності. Її можна зібрати самому або довірити професіоналу. Схема включає в себе певне навантаження, підібрану під марку акумулятора. Тривалість вимірювання близько 20 годин.

Схема перевірки ємності акумулятора

Існують спеціальні тестери ємності акумулятора. Роблять перевірку, використовуючи зондувальні імпульси, і оброблювані мікропроцесором. Далі за отриманими даними тестер визначає ємність акумулятора. Одним з таких приладів є SKAT-T-AUTO. Робить вимір протягом 15 секунд. повністю автоматичний.

Таким чином, вимірявши свідчення, порівнюємо їх з номінальним зазначеним у паспорті або на самому акумуляторі, якщо значення близько 50% замінити АКБ.

SKAT-T-AUTO

Перевірити заряд автомобільного акумулятора мультиметром

Якщо погано крутить стартер або машина не заводиться, насамперед потрібно перевірити зарядку акумулятора. Така послуга є в автосервісі, але для цього автомобіль доведеться везти на евакуаторі. Якщо ж є під рукою тестер, можна перевірити своїми руками в домашніх умовах.

Мультиметр. універсальний прилад. За допомогою нього вимірюють струм витоку, напруга АКБ. Ставимо ручку регулятора на 20 Вольт постійного напруження і проводимо вимірювання на справність акумулятора. Червоний щуп на плюсову клему, чорний щуп на мінусову. Показання повинні бути від 12 вольт на незаведённой машині і до 14,7 вольт під час роботи мотора. Залежить від марки автомобіля, а відповідно від генератора і загальної схеми встановленого обладнання. Перевірка рівня заряду здійснюється через годину після зупинки мотора.

Способи діагностики акумулятора автомобіля

Розглянемо основні методи перевірки технічного стану АКБ на автомобілі:

 • Напруга на клемах. Мультиметр. прилад для вимірювання струму і напруги. Можна використовувати в домашніх умовах.
 • Діагностика осциллографом Постоловського. USB Autoscope. професійний прилад для перевірки електричних сигналів в двигуні і додаткового устаткування, в тому числі акумулятора. Для цього Андрієм Шульгіним розроблений спеціальний скрипт ElPower, здатний виявити несправності АКБ і рівень заряду.
 • Перевірка вилкою навантаження. Найбільш інформативний прилад для вимірювання напруги під навантаженням.
 • Перевірка рівня електроліту. Він повинен бути вище пластин на 10-15 мм.
 • Вимірювання щільності електроліту. Для цього застосовується ареометр.
 • Перевірити ємність акумулятора. На корпусі є інформація про його ємності. У паспорті написаний рік випуску.

в залежності від марки автомобіля.

Яким чином перевірити АКБ на замикання банок

Про це нам скаже попередня перевірка. Якщо значення щільності в одній з банок нижче 1,24 г / см3 на 0,10-0,15 г / см3, то можна говорити про кз. Далі потрібно включити навантаження, відкрутивши всі кришечки. І на цій банці подивитися кипіння електроліту. Якщо він вирує, то значить пластини замкнуті. Дана перевірка дає 100% гарантію.

Якщо розряджається акумулятор

Бувають випадки, коли автомобіль стоїть на стоянці і за ніч сідає акумулятор. Спочатку потрібно перевірити сам АКБ вилкою навантаження. Якщо він в порядку перевіряти струм витоку в такий спосіб:

 • Переводимо тестер в режим вимірювання постійного струму.
 • Ставимо діапазон на 10 А.
 • Вимикаємо запалювання і витягуємо ключ з замка.
 • Відключаємо мінусову або плюсову клему акумулятора, яку зручно. Ставимо кліщі приладу в розрив. Тобто один щуп на клему самого АКБ, а другий на провід від автомобіля.
 • На приладі ми побачимо струму витоку, споживаний автомобілем і його системами в даний момент.

Схема підключення тестера

Потрібно мати на увазі, що багато сучасних машини мають систему електроживлення, яка засинає через 10-15 хвилин після виключення запалення. Тому доводиться чекати поки електроніка не засне. Нормальне значення для струму витоку порядком 0,01. 0,08 А. Якщо значення перевищує, потрібно шукати причину високого споживання.

Уникайте використання мультиметр в режимі вимірювання струму до плюса і мінуса акумулятора одночасно, може згоріти запобіжник або сама плата всередині.

Для того, щоб знайти обладнання, яке споживає підвищений струм, його потрібно виключити із загальної ланцюга автомобіля. Знаходимо монтажний блок і по черзі відключаємо запобіжники і реле від споживачів. Як тільки струм витоку знизився, дивимося який запобіжник вийняли і за що він відповідає. Якщо і ця перевірка не допомогла, відключаємо плюс від стартера і генератора.