Міняємо ремінь ГРМ на Kalina 8

Заміна ременя ГРМ на LADA опис процедури

Як розібрати ліхтар салону на ВАЗ 2114 Освітлення салону ВАЗ 2114 складається з плафона і ліхтаря. Як правильно зібрати вторинний вал ВАЗ 2110 Збирається вторинний вал КПП в зворотній послідовності.

міняємо, рема, kalina

Поверхні, що труться деталей. Як ставити повідці на ВАЗ 2110 Вчора придбав повідці склоочисника для 2110 і вирішив поставити їх. Як розібрати коробку передач ВАЗ Kalina Я їхав по трасі на 5-й і 4-й передачі в. Як поліпшити динаміку двигуна ВАЗ 2112 Щоб підвищити характеристики свого улюбленого автомобіля, поліпшити його динаміку і.

Як знайти текти антифризу ВАЗ 2110 Поява течі антифризу є поширеною проблемою, яка потребує негайного вирішення. Як поліпшити прохідність взимку на ВАЗ 2107 На мій погляд у класики дві основні проблеми: кульові і.

Заміна штанів на ВАЗ 21099 карбюратор Привіт з даної статті Ви дізнаєтесь, як зняти карбюратор на ВАЗ 2108, 2109, 21099. Як правильно прикатать двигун ВАЗ Проїдеш 2000 заміни масло, фільтр і клапана відрегулюй. Як підключити панель до ВАЗ 2101 2106 Відразу потрібно зазначити, що схема підключення тахометра ВАЗ-2106 на ВАЗ-2101 буде виглядати аналогічно. Як зняти правий шрус на ВАЗ 2121 Ремонт приводу коліс, інструкція по заміні шрусов Niva 2131, порядок зняття і установки шарнірів.

Регулювання газового редуктора на ВАЗ 2110 інжектор У цьому і наступних розділах ми розглянемо, як відрегулювати газовий редуктор євро 2 покоління.

Як замінити лампу дальнього світла ВАЗ 2110 Якщо у вас перестала горіти тільки одна фара дальнього світла, перевірте один із запобіжників. Регулювання та змащування троса газу в LADA Затримка реакції автомобіля на натиснення газу є симптомом невірної регулювання натягу троса газу.

Як підключити задні стопи на ВАЗ 2110 Задні протитуманні ліхтарі можуть застосовуватися тільки в умовах недостатньої видимості. Нові статті Газелі як відрізнити 406 від 405 двигуна. Неправильна установка шестерні ГРМ UAZ. Як поміняти магнітолу на Крайслері.

Міняємо ремінь ГРМ на Kalina

Звичайно, не кожен автолюбитель зможе зробити це сам і доводиться звертатися в автосервіс. Якщо тобі цікаво покрутити гайки самому, при цьому заощадити сімейний бюджет, а також. Наслідки несвоєчасної заміни ГРМ можуть бути як дрібні, так і масштабні, які вдарять по гаманцю власника.

На 8-ми клапанному двигуні LADA Kalina клапана не гне, тому в разі, якщо ремінь ГРМ порветься, то Вам необхідно буде лише його замінити і з’ясувати причину. Або ремінь порвався сам, або йому допомогли, наприклад, заклинило помпа. Відео звіт по заміні ГРМ на 8ми клапанному моторі ВАЗ! Мітки распредвала, мітки коленвала, як їх виставити. Виробник встановив періодичний регламентний термін заміни ременя, що виражається у величині пробігу.

Інструкція по заміні ременя генератора на автомобілі LADA Kalina

Так власнику слід схилятися до зазначеної процедури через кожні 50 тис. Можна раніше, якщо стан зазначеного розхідники вимагає такої дії. Лади Kalina першого покоління, при такій несправності, клапана загинає, а іноді навіть, на додачу до всього, ламає поршень або загинає його спідницю.

Замена ремня ГРМ на 8кл моторе 1.6 Метки зажигания на LADA Калина

Тому коли постає питання про заміну ременя ГРМ, власникам Калин, з 16-ти клапанними двигунами, необхідно керуватися інструкцією з технічного обслуговування цього автомобіля, в якій мовиться, що міняти ремінь ГРМ необхідно на ТО-6 при пробігу в 75000 кілометрів.

Щотижня нове відео. Шоу про тачки. На цьому, дорогий читачу блогу, я закінчую писати цю статтю і бажаю вам благ і настрою! Напишіть і ви в коментарі про заміну ременя ГРМ на своїй Kalina з 8-ю клапанами, і з якими труднощами зіткнулися.

Ми зняли зубчастий ремінь ГРМ, перевірили стан помпи та сальників, при необхідності, замінили їх новими.

Далі можемо приступати до складання приводу ременя газорозподільного механізму Калини. При обриві на восьмициліндровому агрегаті після обриву змінюється ремінь і можна продовжувати експлуатувати автомобіль. У випадку з 16 циліндрами обрив загрожує дорогим ремонтом з заміною ГБЦ. Цей ролик оброблений в редакторі відео YouTube.

Зупиняється раптово, без перебоїв, перетраіваній, і т.

Заміна ременя ГРМ на LADA опис процедури

Загалом, за секунду до цього нічого не віщує біди. У всякому разі, складається саме таке враження.

Ролик натягу ременя не правильно показали! Все в зворотну сторону треба натяг. Виробник рекомендує при заміні ременя ГРМ орієнтуватися на пробіг і міняти виріб на LADA Kalina через кожні 75 тис. Термін заміни може наступити раніше, це залежить від стану пасової передачі. Як виявилося є важливий момент при заміні ГРМ, це регулювання ковпачків.

Виймаємо датчик з отвору припливу кришки масляного насоса і відкладаємо його на місце, де немає сталевих тирси, таких, що незабаром порушити роботу датчика. Не варто затягувати з заміною ременя і ролика ГРМ, оскільки несвоєчасна заміна може привести до плачевних наслідків.

Як відомо зі статті, замінити ремкомплект ГРМ досить легко і можна впоратися самому, не вдаючись до сторонньої допомоги. Також, варто відповідально підходити до підбору запасних частин, оскільки саме від цього залежить робота силового агрегату і ресурс вироблення. Поява течі антифризу є поширеною проблемою, яка потребує негайного вирішення.

Проїдеш 2000 заміни масло, фільтр і клапана відрегулюй. Обкатка двигуна після капремонту, двигуна ВАЗ.

Ремонт приводу коліс, інструкція по заміні шрусов Niva 2131, порядок зняття і установки шарнірів. В цьому і наступних розділах ми розглянемо, як відрегулювати газовий редуктор євро 2 покоління. Якщо у вас перестала горіти тільки одна фара дальнього світла, перевірте один із запобіжників. Затримка реакції автомобіля на натиснення газу є симптомом невірної регулювання натягу троса газу.

Замена ГРМ на 8 кл двигателе Ваз 2108,2109,2110,2111,2113,2114,2115

Задні протитуманні ліхтарі можуть застосовуватися тільки в умовах недостатньої видимості. Забороняється підключати задні протитуманні. Ремонт і заміна ГРМ на LADA Kalina Заміна ременя ГРМ і натяжного ролика. Заміна ременя ГРМ 8-ми клапанний 1. Заміна ременя ГРМ Kalina 8 кл від RussianTuning ВАЗ 10 Feb 2016 0 Коментарі та думки власників. Lada Kalina, двигун 1. Заміна ременя ГРМ.

Ще Варто змінювати. Як замінити клапана на бензонасосі ВАЗ 2109 Погане тиск масла через масляного насоса, двигун працює м’яко стукотів. Як дізнатися погнуті клапана чи ні ВАЗ З приводу як дізнатися погнуті клапана: Я так перевіряв. Як відремонтувати бензобак ВАЗ 2101 Після сушіння резервуара необхідно чітко позначити місця майбутньої роботи і.

Як поставити зірочку на распредвал ВАЗ 2106 Розігніть пелюстки стопорної шайби болта кріплення зірочки распредвала. щоб зафіксувати.

Оскільки несвоєчасна заміна може привести до капітального ремонту і удару по гаманцю власника.

ЕТАПУ ЗАМІНИ РЕМЕНЯ ГРМ Kalina 8 КЛАПАНІВ

Як почистити сидіння ВАЗ 2110. LADA Kalina обслуговування і ремонт відео. Як зробити самодіагностику peugeot.

Етапи роботи

Для виконання завдання потрібно зробити наступне:

 • Викрутити болт нижнього кріплення генератора на 2-3 обороту.
 • Відвернути гайку верхнього кріплення, викруткою виштовхнути болт і вийняти його зовсім.
 • Опустити генератор вниз. Отвір механізму повинна пройти через щілину між радіатором і корпусом телевізора.
 • Зняти старий ремінь і замінити його на новий. Якщо ремінець не надягати на шківи легко, то його можна акуратно натягнути за допомогою викрутки.
 • Підняти генератор вгору, забезпечуючи натягування ременя.
 • Вставити болт верхньої точки кріплення і затягнути гайку.
 • Затягнути болт нижньої точки кріплення.
 • Перевірити роботу ременя.

Процес ремонту на такому моторі добре показаний на відео, знятому автором Ильгиз Магафуров.

Заміна на 16 клапанних моторах

Складність заміни ременя приводу генератора на таких Kalina полягає в необхідності зняття передньої опори двигуна.

Міняємо ремінь генератора на 8-ми клапанної LADA Kalina своїми руками: ціни і розмір ременя

Визначити, чи треба міняти ремінь, досить складно, але деякі ознаки можуть на це вказати:

 • при заведеному двигуні світло фар стає слабким, тьмяним;
 • сторонні шуми, свист при заведенні автомобіля.;
 • після пробігу 30. 50 тис. на Kalina варто перевірити справність ременя. Він може мати тріщини, «злами» зубців, порізи, замаслення або розшарування гуми, що може привести до обриву ременя. В цьому випадку його краще замінити.

Як поміняти ремінь генератора на Kalina своїми руками

Генератор грає одну з головних функцій в роботі двигуна, а обрив ремінця може сумно вплинути на роботу авто в цілому. Тому робити заміну цього елемента потрібно тоді, коли він ще не порвався під час руху. У статті дізнаєтеся, для чого потрібен ремінь генератора Kalina 8 кл, розмір його і як зробити заміну ремінця.

Коли приходить час міняти?

На машинах LADA Kalina виробником не регламентується заміна цієї деталі. Проте її вихід з ладу є поширеною проблемою. Зокрема, мова йде про автомобілі LADA Kalina. Це відноситься і до 16-кл, і до 8-кл двигунів.

Так виглядає деформований елемент генератора Kalina з 8-кл ДВС

Тому розглянемо ознаки, які говорять про те, що ремінь в недалекому майбутньому може вийти з ладу:

 • Свист при русі. Як правило, цей свист з’являється, коли на електричні прилади транспорту починається навантаження. Наприклад, якщо завели автомобіль, а при натисканні на газ з моторного відсіку доноситься гучний свист, це говорить про те, що ремінець ослаб. В цьому випадку його потрібно підтягнути за допомогою натяжителя або замінити.
 • Тріщини на ремінці. Якщо відкриєте капот, подивіться на ремінь і побачите на ньому тріщини, то знайте. елемент пора міняти. Тут уже не допоможуть ні натяжка, ні регулювання роликів. Компонент можна підтягнути, але тільки надовго цього не вистачить. Залишається єдиний вихід. це заміна.
 • Деформація. Як і в попередньому випадку, ні підтягнути натяжителем, ні відрегулювати ролики, особливого ефекту не дасть. Потрібно тільки міняти елемент.
 • Шум при роботі двигуна. Якщо елемент вже відпрацював свій термін служби, то це можна зрозуміти по шуму, що з’явився при роботі мотора. Наприклад, деякі автовласники Лад Калин фіксують гучний стукіт і навіть удари при роботі мотора.

Вузол в розборі: так виглядає ремінець на валах

Якщо транспорт обладнаний датчиком генератора, що визначає його працездатність, то виявити несправність буде простіше. Наприклад, якщо почули свист з-під капота, а в цей час на датчику загорівся індикатор, то ремінцю потрібно приділити увагу. Це говорить про те, що ремінь потрібно підтягнути, так як він може перебувати в слабонатяженном стані або про те, що його ресурс роботи вичерпаний.

Так чи інакше, якщо прослизання і свист ремінця не вдається ліквідувати регулюванням ременя або роликів, його потрібно міняти.

Інструкція по заміні ременя генератора на автомобілі LADA Kalina

При експлуатації машини ремінець приводу генератора швидко зношується. Необхідно постійно контролювати його стан, оскільки від справної роботи цього механізму залежить функціонування всього автомобіля. Процедура заміни ременя генератора на Kalina не відноситься до числа трудомістких операцій і може бути виконана своїми руками.

Заміна на 8 клапанних моторах без натяжителя

Заміна на 8 клапанних моторах з натяжителем

необхідні інструменти

Зрозуміло, будь-які ремонтні роботи починають з підготовки необхідного інструментарію. Для заміни ремінця на 8- або 16-кл моторі Лади Kalina підготуйте:

 • ключ ріжковий розміром на «19»;
 • гайковий накидний ключ на «8»;
 • гайковий ключ на «13»;
 • новий ремінь генератора.

Основні несправності

Основних несправностей у ременя ГРМ може бути тільки три:

 • порушення цілісності конструкції;
 • недо- або перенатяженіе;
 • обрив.

У першому випадку ремінь може просто расслоиться, про що свідчитимуть бовтаються армирующие нитки. Крім цього, часто зустрічається зрізання зубів ременя. Ці проблеми є результатом механічних пошкоджень, неправильного регулювання:

 • зірки распредвала;
 • шківа колінчастого вала;
 • зубчастого ролика;
 • помпи;
 • натяжної ролика.

Натяжна ролик призначений для натягу ременя шляхом обертання навколо власної ексцентричної осі. У разі неправильної його регулювання, ремінь може бути натягнутий занадто сильно, що рано чи пізно приведе його в непридатність. Така ж проблема виникне, якщо ремінь буде ослаблений.

Найбільш неприємним сюрпризом, особливо в дорозі, є обрив ременя ГРМ. В цьому випадку двигун моментально затихне, і завести його можна буде, лише встановивши новий ремінь.

Процес заміни ременя ГРМ на 8-ми клапанної LADA Kalina

Як і в будь-якому ремонті починати варто з пошуку інструментарію. Отже, для заміни ременя і ролика ГРМ LADA Kalina 8-клапанів знадобиться:

 • Ключ на 17 (ріжковий і накидною).
 • Головка на 10.
 • плоска викрутка.
 • Спеціальний ключ для натяжки.

Коли визначилися з необхідним інструментом, можна переступити безпосередньо до заміни:

 • Для зручності заміни комплекту ГРМ слід демонтувати ремінь генератора.
 • Викручуємо 3 болта кріплення кожуха ГРМ і знімаємо кришку.

Поєднуємо мітки. Крутимо руками праве переднє колесо до зіткнення відміток

Знімаємо шків. Дуже детально на цьому фото

Таким чином, видно, що заміна ременя і ролика ГРМ на Ладі Kalina 8 клапанів проводиться досить легко. В середньому, цей процес займає до 4 годин.

Наслідки несвоєчасної заміни ременя і ролика ГРМ

Наслідки несвоєчасної заміни ГРМ можуть бути як дрібні, так і масштабні, які вдарять по гаманцю власника. На 8-ми клапанному двигуні LADA Kalina клапана не гне, тому в разі, якщо ремінь ГРМ порветься, то Вам необхідно буде лише його замінити і з’ясувати причину. Або ремінь порвався сам, або йому допомогли, наприклад, заклинило помпа.

Отже, розглянемо основні з неприємностей, які можуть трапитися:

 • Знос поршневої і вкладишів.
 • Підвищений витрата масла.
 • Знос розподільного вала і напрямних клапанів.
 • Гнуті клапана головки блоку.
 • Деформація шестерні ГРМ.

Ремінь газорозподільного механізму представляє з себе спеціальний зубчастий ремінь, який виготовлений з гуми і армованої капроновою ниткою. Роль цього пристрою полягає в тому, щоб передати момент обертання зі шківа колінчастого вала на розподільний вал з одночасним зниженням оборотів в два рази.

Відео заміни ременя ГРМ на 8-ми клапанної LADA Kalina:

Причини виходу з ладу і наслідки не своєчасної заміни

Існує кілька причин виходу з ладу ременя ГРМ на Ладі Kalina з 8 клапанами.

Розглянемо, основні з них:

 • Знос. В процесі експлуатації ремінь гріється, що призводить до його розтягнення. У свою чергу наслідків стають утворення тріщин.
 • Якість виготовлення деталі. Погана деталь може прослужити набагато менше покладеного терміну експлуатації.
 • Неправильно підібрані запасні частини. При невірній установці деталі або не тієї, що належить двигун буде працювати не вірно, буде порушений процес газорозподілу. Це призводить до підвищеного зносу елементів силового агрегату або заміні головки блоку.

Вартість робіт по заміні

З роликом. до 1000 рублів.

Купуючи ремінь ГРМ, краще віддати перевагу фірмовому ВАЗівської виробу. Якщо такої можливості немає, можна придбати аналог виробництва якогось відомого бренду. Нижче представлені зразки, де вказані каталожні номери оригінального ременя і гідних імпортних аналогів.

ВИРОБНИК Номер ЗАПЧАСТИНИ
РЕМІНЬ ГРМ ВАЗ 2110 (8 КЛАПАНІВ)
АВТОВАЗ 2112-1006040
Bosch 1987949559
CONTI CT996
CONTITECH CT 996
GOODYEAR G1535
GATES 5539
FLENNOR 4428
LUZAR LTB0112
LYNX 136CL254
PILENGA CTP0996
OPTIBELT ZRK1538
НАТЯЖНИЙ РОЛИК
АВТОВАЗ 21120-100612000

Вибір ременя і ролика

Якість ременя і ролика ГРМ грає важливу роль в роботі двигуна.

Досвідчені Kalina з нашої спільноти не рекомендують Вам брати ремінь ГРМ фірми dayco. НА фото ремінь DAYCO з пробігом 20 000 км.

При цьому до вибору варто підходити ретельно і ґрунтовно. Від їх якісної і складеної роботи залежить робота системи упорскування і випуску відпрацьованих газів. Оскільки, ремінь ГРМ і ролик вважаються витратними матеріалами, тому змінюються частіше основних деталей силового агрегату.

Артикул і ціна ременя

Отже, розглянемо оригінальні і неоригінальні деталі системи ГРМ, які можна встановити на 8- клапанну Ладу Калину.

21126-1006040. це оригінальний артикул ременя ГРМ, який виробляється заводом АвтоВаз. При цьому він вважається надійним з терміном експлуатації до 30 тис. Км. Середня ринкова ціна становить 1300 руб.

Аналогів оригінальної деталі представлено на ринку запасних частин досить багато. Деякі з них мають кращу якість, ніж оригінальний ремінь ГРМ на 8-клапанну Калину. Розглянемо, які ж виробники роблять неоригінальну запасну частину газорозподільного механізму для ВАЗ.1117-1119 8 клапанів.

Заміна ГРМ LADA Kalina 8 клапанів власними силами

Заміна ГРМ LADA Kalina 8 клапанів нескладна операція, принаймні тут все набагато іншому ніж з версією двигуна з 16-ю клапанами. На Lada Kalina з 8-клапанним мотором міняти ремінь за даними заводу виробника потрібно раз в 75 тисяч кілометрів. Обрив ременя призводить до загинання клапанів. А гнуті клапана, це дорогий ремонт всього двигуна, тому ігнорувати процедуру не варто. Перевірку ременя необхідно проводити раз в 15 тисяч кілометрів. Якщо ви виявите дефекти або масло на ремені, то його необхідно міняти негайно.

Детальна схема приводу ГРМ LADA Kalina далі.

 • 1. зубчастий шків колінчастого вала
 • 2. зубчастий шків насоса охолоджуючої рідини
 • 3. натяжна ролик
 • 4. задня кришка об’єктива
 • 5. зубчастий шків розподільного валу
 • 6. зубчастий ремінь ГРМ
 • А. прилив на задній захисній кришці
 • В. мітка на шківі розподільного валу
 • З. мітка на кришці масляного насоса
 • D. мітка на шківі колінчастого вала.

Для заміни ременя приводу газорозподільного механізму нам слід демонтувати ремінь приводу генератора або ремінь приводу допоміжних агрегатів для Kalina з кондиціонером. Шестигранником «на 5» відвертаємо чотири гвинти кріплення передньої верхньої кришки приводу ГРМ і знімаємо пластиковий кожух.

Щоб уникнути пошкодження датчика положення колінчастого вала необхідно зняти і його. При вимкненому запаленні віджимаємо фіксатор колодки джгута проводів і від’єднуємо колодку від роз’єму датчика. Головкою «на 10» відвертаємо болт кріплення датчика.

Виймаємо датчик з отвору припливу кришки масляного насоса і відкладаємо його на місце, де немає сталевих тирси, таких, що незабаром порушити роботу датчика.

Перед демонтажем ременя необхідно перевірити фази газорозподілу двигуна. встановити поршень 1-го циліндра в положення ВМТ (верхньої мертвої точки) такту стиснення. Головкою «на 17» провертає колінчастий вал за годинниковою стрілкою за болт кріплення шківа приводу генератора до моменту суміщення мітки 1 на зубчастому шківі розподільного вала з припливом 2 на задній кришці приводу ГРМ.

Щоб переконатися в правильному положенні колінчастого вала, виймаємо гумову заглушку оглядового вікна у верхній частині картера зчеплення. Ризику 2 на маховику повинна розташовуватися напроти прорізу 1 шкали яку видно в вікні кришки картера зчеплення.

Перед відверненням болта кріплення шківа приводу генератора просимо помічника зафіксувати колінчастий вал від провертання, вставивши через вікно в картері зчеплення викрутку між зубами маховика.

Головкою «на 17» відвертаємо болт кріплення шківа приводу генератора знімаємо шків і шайбу.

Шестигранником «на 5» відвертаємо три гвинти кріплення передньої нижньої кришки приводу ГРМ. знімаємо кришку.

Накидним ключем «на 15» послаблюємо затяжку болта кріплення натяжної ролика.

При цьому натяжна ролик повернеться і натяг ременя ослабне. Знімаємо ремінь приводу ГРМ з шківів колінчастого і розподільного валів. Виймаємо ремінь з моторного відсіку.

Увага! Після зняття ременя приводу ГРМ не можна провертати колінчастий і розподільний вали, щоб уникнути утикання поршнів в клапани. Розміри зубчастого ременя приводу ГРМ Lada Kalina з двигуном 8 клапанів. ширина 17 мм, число зубів 113.

Для зняття натяжної ролика ременя ГРМ відвертаємо болт його кріплення і знімаємо натяжна ролик разом з болтом.

Обертаємо пластмасову обойму ролика, утримуючи його за ексцентрик. Ролик повинен обертатися безшумно, рівномірно і без заїдань. В іншому випадку ролик необхідно замінити.

Заодно можна перевірити справність насоса охолоджуючої рідини, покрутивши і похитавши його за шків. Встановлюємо натяжна ролик на місце, остаточно не затягуючи болт його кріплення. Для різних модифікацій двигуна в голівці блоку циліндрів виконані два різьбових отвори під болт кріплення натяжної ролика. Болт кріплення ролика вкручувати в верхній отвір головки блоку циліндрів. На фото нижче отвір позначено червоною стрілкою.

Встановлюємо ремінь приводу ГРМ в зворотній послідовності. Перед установкою ременя переконуємося в поєднанні настановних міток колінчастого і розподільного валів. Надягаємо ремінь на зубчастий шків колінчастого вала, потім натягуючи обидві гілки ременя, надягаємо задню гілку на шків насоса охолоджуючої рідини і заводимо її за натяжна ролик, а передню. одягаємо на шків розподільного валу.

При необхідності доворачивать шків розподільного вала в сторону найменшого ходу до збігу зубів ременя з западинами шківа. Для натягу ременя необхідно повернути натяжна ролик проти годинникової стрілки. Для цього вставляємо в пази зовнішнього диска ролика стрижні (діаметр 4 мм, відстань між стержнями 18 мм) спеціального ключа (для наочності показано на знятому ролику).

Також для регулювання натягу ременя ГРМ LADA Kalina можна використовувати щипці для зняття стопорних кілець. Натягуємо ремінь, повертаючи натяжна ролик ременя проти годинникової стрілки до моменту збігу вирізу зовнішнього диска ролика з прямокутним виступом його внутрішньої втулки, і затягуємо болт кріплення ролика моментом 34-41 Нм.

Надмірне натяг ременя знижує термін його служби, а також термін служби підшипників насоса охолоджуючої рідини і натяжного ролика. Недостатнє натяг ременя теж призводить до його передчасного виходу з ладу і може викликати порушення фаз газорозподілу. Провертає колінчастий вал на два оберти за годинниковою стрілкою. Перевіряємо натяг ременя і збіг настановних міток колінчастого і розподільного валів. При знятому шківі приводу генератора правильне положення колінчастого вала зручно контролювати за суміщенням мітки 1 на зубчастому шківі колінчастого вала з ребром 2 кришки масляного насоса. Фото для наочності далі.

Якщо в не впевнені в своїх силах, то можете довірити роботу по заміні ременя на LADA Kalina автосервісу. Для двигуна з 8-клапанним механізмом ГРМ це виходить дешевше, ніж для версії з 16 клапанним мотором.

Заміна ременя ГРМ без спеціального інструменту

Спосіб можна використовувати, якщо немає необхідності міняти ролики.

 • Зрізаємо половину старого ременя ГРМ канцелярським ножем.
 • Знімаємо половину старого ременя ГРМ.
 • Надягаємо на шківи коленвала новий ремінь ГРМ.
 • Розрізаємо другу половину старого ременя ГРМ і видаляємо його.
 • Новий ремінь ГРМ натягуємо на шківи коленвала до кінця.

Замена ремня грм 8-ми клапанный 1.6l мотор!

Як встановити і натягнути ремінь ГРМ

Весь процес заміни ременя ГРМ 8 клапанного двигуна також показаний на

Зняття ременя ГРМ

Буде потрібно: зняти ремінь генератора, праве колесо і пластиковий щиток моторного відсіку, приготувати ключ «на 10», «на 17», головку «на 19», викрутку.

 • Зняти пластиковий кожух двигуна.
 • Зняти захисну кришку приводу ГРМ, вивернувши три болта кріплення.
 • схема ГРМ.

Встановити поршень першого циліндра в положення верхньої мертвої точки:

 • Повернути колінвал за годинниковою стрілкою за болт, до суміщення мітки на зубчастому шківі з вусиком на задній кришці ГРМ.
 • Зняти заглушку вікна у верхній частині картера зчеплення і переконатися, що ризику на розташована навпроти прорізи шкали.
 • Зафіксувати колінвал від провертання, вставивши через вікно викрутку між зубами маховика.
 • Вивернути болт кріплення шківа приводу генератора, утримуючи викрутку. Знімаємо шків приводу генератора.
 • Послабити гайку натяжної ролика. Зняти ремінь ГРМ, повернувши ролик так, щоб ремінь став максимально ослаблений.
 • Зняти натяжна ролик, вивернувши гайку його кріплення.

Помітили, що жере або сповзає ремінь ГРМ? Причина може бути в бракований ремені, роликах, перетягнена шпилька.

Заміна ременя ГРМ на автомобілях LADA з двигуном 8 клапанів

АвтоВАЗ комплектує сучасні автомобілі LADA (Granta, Kalina, Priora, Веста і Largus) двигунами різної потужності, серед них є, як 16 клапанні, так і 8 клапанні силові агрегати (наприклад, мотори ВАЗ-11183, ВАЗ-11184, ВАЗ-11186, ВАЗ-11189, ВАЗ-21116). У статті покажемо, як поміняти ремінь ГРМ на двигуні 8 клапанів.

Як відбувається заміна

Процес заміни ременя газорозподільного механізму на LADA Kalina з 16 і 8 клапанами проходить за схожим сценарієм, але є деякі відмінності, тому розглянемо кожен окремо.

На 16 клапанному

 • Знімаємо кришку яка знаходиться зверху і закриває ремінь ГРМ Kalina з двигуном 16 кл.
 • Демонтуємо колесо, розташоване справ спереду.

Ключ для демонтажу колеса

 • Прибираємо бризговики силового агрегату і ремінь генератора, щоб краще було міняти.
 • Провертає колінвал, поки не зійдуться позначки шківа распредвала випускних клапанів і шківа розподільного вала впускних клапанів з відмітками, які розташовані на кришці.
 • поєднання міток

 • Відкручуємо болт, яким кріпиться шків вала і знімаємо його.
 • Знімаємо обмежує шайбу.
 • Відкрутивши болти, знімаємо передню кришку.
 • Болтом кріплення ролика, зменшуємо натяг ременя ГРМ.
 • знімаємо ремінь.
 • Новий ремінь встановлюється в точності як продемонстровано на фото. схема установки
 • Не пропустіть з уваги те, що відмітка на шківі колінчастого вала повинна перебувати проти припливу на корпусі маслонасоса.

 • Ставлячи новий стежте за натяжкою гілки ременя. У такому стані він надівається на шків.
 • Повертаємо натягувач в напрямку стрілок до того моменту, коли на ньому сполучаться позначки.
 • Затягуємо болт, що закріплює натяжна ролик.
 • У разі провороту вала послаблюємо затяжку і повторюємо роботу.
 • Після установки провертає коленвал на кілька оборотів. Тут необхідно упевнитися, що розташування валів не порушуючи.
 • Якщо все мітки зійшлися, то можна переходити до установки всіх знятих деталей на власні місця.
 • Як бачите, немає нічого складно і сподіваємося, що дана стаття допомогла вам розібратися у всіх тонкощах цього процесу. Ви тепер самостійно можете визначити який ремінь краще для вашого автомобіля, як його правильно міняти і скільки можна на цьому заощадити.