Як поміняти ремінь ГРМ на Priora

Заміна ременя ГРМ LADA Priora. 16-клапанний двигун ВАЗ 21126

поміняти, priora

Ремінний привід розподільного вала всім хороший. Він тихий, еластичний і надійний, не вимагає обслуговування, та й ціна ременя не зрівняється з ціною нового ланцюга. Втім, заміна ременя приводу ГРМ на 16-клапанних двигунах LADA Priora невчасно може обернутися серйозними неприємностями і великими грошовими вкладеннями в ремонт двигуна. Як замінити ремінь ГРМ на 16-клапанної Priora, чому важливо стежити за його станом і який ремінь все-таки краще, будемо розбиратися прямо зараз.

Коли міняти ремінь ГРМ на Priora 16 клапанів

Завод вказує, що заміна приводного ременя ГРМ на 16-клапанних ВАЗівських двигунах повинен проводитися максимум на 100-107-й тисячі пробігу і не пізніше. Власне, це досить тривалий термін і не кожен ремінь його витримає. Досвідчені водії Пріор рекомендують все ж проводити перевірку стану ременя куди частіше, мало не через кожних 20-25 тисяч пробігу і на це є свої причини.

Доводити до такого стану ремінь. злочин

Ми розуміємо, що ресурс ременя ГРМ безпосередньо залежить від його якості. Як не крути, але поганий і недорогий ремінь ставить під загрозу не тільки працездатність двигуна, але і наш гаманець. Справа в тому, що при обриві ременя поршень на повному ходу врізається в клапан, який попався йому на шляху і один з них, як правило, не виживає, особливо якщо обрив стався на високій швидкості або під сильним навантаженням. При обриві ременя на 16-клапанному двигуні ВАЗ 21126 гніт клапана.

І це проблема, звичайно, не тільки Пріори, оскільки цей мотор ставлять і на друге покоління Калини, і на Granta в деяких комплектаціях, були навіть заводські варіанти установки мотора ВАЗ 21126 в кузов ВАЗ 2114 (якщо бути точним, 211440-26).

Жартувати з ременем приводу ГРМ не рекомендується і при перших появи ознак зносу його потрібно оперативно змінювати. Ознаки зрозумілі і прості:

попадання на ремінь антифризу та інших експлуатаційних рідин, але перед установкою необхідно з’ясувати причину їх появи;

викришування і інші зовнішні пошкодження резіноматеріала і арматури.

Словом, до обриву краще не доводити, як і до провертання распредвала щодо коленвала. А це теж може загрожувати як перебоями в роботі двигуна, так і повним його відмовою. Залежить від того, наскільки зіб’ються фази ГРМ.

Нові автомобілі із заводу комплектувалися армованими ременями Gates GD380 QF. але і вони змогли витримувати не більше 50-60 тисяч км, тому робимо висновок. перевірка ременя ГРМ повинна проводитися якомога частіше, а заміну бажано виконати на пробігу 50 тисяч км. Разом з ременем будемо міняти і ролики натяжителя, а також, можливо, помпу в залежності від її стану.

Який ремінь краще ставити на Priora 16 клапанів, підробки

Це підробка. Оригінал не упаковують в пакети У коробці пластиковий блістер, це оригінал Тут підробка знизу. А відразу і не скажеш, китайська копія виглядає привабливіше Підробка знизу. Фірмові ремені ніколи не маркують після порізки, тому на них написи завжди обрізані і повторюються циклічно

Крім фірми Гейтс, ремені випускає ще маса компаній, заводів і заводиків. Всі ці ремені ролики начебто сертифіковані, але знову ж таки гарантувати оригінальність комплекту не може ніхто. Необхідно орієнтуватися в кожному конкретному випадку. Так ось, для 16-клапанного двигуна Пріори, крім комплекту Gates K015631XS, найчастіше публіка вибирає:

Optibelt ZRK1593. німецька контора, гарна якість і на 50 дешевше оригіналу;

ВАЗ також пакує в свої коробки комплекти ременів і пише на них каталожний номер 21126-1006040-86. довіряти їм ми б не стали, але якщо не підробка, то такий комплект відходить до 30-40 тисяч;

найдешевші. Балаковської ремені і ролики БРТ. занадто переоцінювати їх гідності ми б не стали, але на крайній випадок вони здатні протриматися до 20 000 км пробігу.

Заміна ременя ГРМ на Priora своїми руками

Припустимо, що ми дозріли для заміни ременя самостійно, зібрали ремінь, ролики і, можливо, помпу і весь інструмент, який є в арсеналі. З спецінструменту потрібно тільки ключ для ролика, але і без нього обійтися можна. Тепер головне. чітко дотримуватися інструкції і нічого не переплутати:

Роботу проводимо на холодному моторі при температурі не нижче 15 градусів. Почнемо зі зняття передньої кришки. Для цього битою Torx Т-30 відкручуємо болти її кріплення.

Поєднуємо мітки 1 на шестернях приводу распредвалов з вирізами 2 в задній кришці. Якщо не вийшло з першого разу, провертає коленвал ще на два оберти.

Відкручуємо тим же ключем нижню передню кришку.

Перевіряємо суміщення міток зверху з міткою в лючке картера зчеплення. Люк закритий гумовою заглушкою.

Мітка на маховику повинна збігатися з прорізом в картері зчеплення.

Відкручуємо болт кріплення шківа приводу генератора. Для цього ставимо КПП на п’яту передачу і просимо помічника натиснути на гальмо, а самі відкручуємо болт головкою на 17.

Під ним встановлена ​​шайба, знімаємо і її.

Фіксуємо шестерні приводу распредвалов, вклинитися між ними брусок з м’якого дерева.

Обидва ролика кріпляться болтом з голівкою на 15, під кожним з них встановлена ​​шайба.

Перевіряємо помпу на предмет люфту і патьоків. При необхідності міняємо. Тепер перевіряємо суміщення мітки на шківі коленвала 1 і на припливі в кришці масляного насоса 2.

Встановлюємо нові ролики, обвідний затягуємо із зусиллям 125 Н м, натяжна наживляємо, поки не закручуємо до кінця.

Регулюємо силу натягу ременя, провертаючи натяжна ролик проти годинникової стрілки.

Фіксуємо натяжна ролик при суміщенні міток 1 і 2 на зовнішній обоймі і корпусі ролика.

Затягуємо болт ролика моментом 25 Н м.

Встановлюємо шків приводу генератора, встановлюємо його приводний ремінь і затягуємо болт кріплення шківа моментом 110 Н м.

Перевіряємо суміщення міток і натяг ременя, дотягуємо болт натяжної ролика до 41 Н м.

Збірку проводимо в зворотному порядку. Вдалою всім роботи і стійкої роботи двигуна!

Як поміняти ГРМ

Буде потрібно: шестигранник «на 5», картина «на 17», голівкою «на 15».

 • Відвернути 2 гвинта кріплення кришки.
 • Зняти передню нижню кришку приводу ГРМ.

Зняти ремінь приводу генератора. Щоб не порушити фази газорозподілу, необхідно встановити колінчастий і розподільні вали в положення верхньої мертвої точки (ВМТ) такту стиснення 1-го циліндра. Для цього слід провернути колінвал за годинниковою стрілкою за болт до моменту суміщення міток ГРМ на зубчастих шківах распредвалов з мітками на задній кришці приводу ГРМ.

Для контролю положення колінчастого вала:

 • Зняти гумову заглушку у верхній частині картера зчеплення.
 • І переконатися, що ризику на маховику (на схемі) розташована навпроти прорізи верхньої кришки картера зчеплення.

Щоб не збити фази газорозподілу при відверненні болта, помічник повинен зафіксувати маховик, вставивши між зубами маховика шлицевую викрутку великого розміру (через отвір в картері зчеплення). потім:

 • Відвернути болт кріплення шківа і зняти його.
 • Зняти опорну шайбу.
 • Послабити болт кріплення натяжної ролика ременя, використовуючи головку «на 15». В результаті чого натяжна ролик повернеться і натяг ременя ослабне.
 • Зняти ремінь ГРМ з шківів распредвалов. Зняти ремінь зі шківів насоса охолоджуючої рідини і клонували.

Якщо відбувається обрив ременя ГРМ

Обрив ременя ГРМ на ВАЗ 2170, 2171 або 2172 (на будь-якому двигуні) може привести до загинання клапанів. В результаті буде потрібно виконати дорогий ремонт двигуна. Є думка, що на 8 клапанних моторах клапана не гне, однак, це помилка.

Заміна ременя ГРМ Пріори / Калини

Ремінь приводу газорозподільного механізму (ГРМ) призначений для синхронізації колінчастого і розподільного валів двигуна. Щоб не потрапити на дорогий ремонт двигуна, його слід вчасно міняти на новий.

Як перевірити ремінь ГРМ

Зубчаста поверхню ременя повинна бути без складок, тріщин, підрізів зубів і відшарувань тканини від гуми. А зворотна сторона ременя не повинна мати зносу, що оголює нитки корду, і слідів підгоряння. Торцеві поверхні ременя не повинні мати розшарувань або разлохмачіванію. Якщо Ви виявили на ремені ГРМ масло, тоді його теж слід замінити, попередньо з’ясувавши причину виникнення масла.

Для перевірки ременя ГРМ слід спочатку зняти правий брудозахисні щиток моторного відсіку. Потім зняти верхню кришку приводу ГРМ слід відвернути 5 гвинтів, використовуючи шестигранник «на 5». Провернути колінчастий вал за годинниковою стрілкою за болт кріплення шківа приводу генератора (головкою «на 17»), оглядаємо ремінь на предмет пошкоджень.

Коли міняти ремінь ГРМ

Згідно з регламентом ТО перевірка ременя ГРМ повинна проводитися через 105тис. км, а його заміна ременя. через 200тис. км пробігу. Однак, завод виробник рекомендує виконувати перевірку ременя не рідше ніж кожні 45тис. км пробігу.

Заміна роликів ГРМ

Разом з ременем ГРМ слід замінити натяжна і опорний ролики.

 • Щоб зняти натяжна ролик потрібно відвернути болт кріплення. Щоб зняти опорний ролик, відвернути болт накидним ключем «на 15». Знімаємо ролик в зборі з болтом і наполегливою шайбою.
 • На шайбі виконані керненія, які перешкоджають зняттю шайби з болта.

Перед установкою нових роликів ГРМ слід нанести на різьблення болтів різьбовій герметик. Болт натяжної ролика остаточно не затягуємо.

Установка ременя ГРМ

Спочатку потрібно переконатися в поєднанні міток коленвала і распредвала. Положення коленвала зручно контролювати за суміщенням мітки на зубчастому шківі коленвала з міткою (ребро) на кришці масляного насоса.

Одягти зубчастий ремінь на шків коленвала. Натягуючи обидві гілки ременя, заводимо передню гілку за опорний ролик, а задню, надівши на шків насоса охолоджуючої рідини. за натяжна ролик. Потім надягаємо ремінь на шківи распредвалов.

 • Вставити наконечники щипців для зняття стопорних кілець в пази зовнішньої обойми натяжної ролика.
 • Натягнути ремінь, повертаючи щипцями натяжна ролик проти годинникової стрілки.
 • Виконуємо це до суміщення вирізу зовнішньої обойми ролика з прямокутним виступом його внутрішньої втулки. Після чого затягнути ключем болт кріплення ролика.

Встановивши шків, повертаємо колінвал за болт на два оберти за годинниковою стрілкою. Перевіряємо суміщення міток на колінчастому і розподільних валах, а також поєднання вирізу з виступом на натяжній ролику. Якщо вони не збігаються, тоді повторюємо операції по установці і натягу ременя приводу ГРМ.

Заміна ременя ГРМ і роликів на Priora.

Багато читав про ремінь ГРМ і його ролики. Хтось змінює комплект ГРМ на 50 тис. Км, хтось на 70 тис.км, а хтось змінює на 120 тис.км і каже що ремінь ще б походив. Ну тут в принципі логіка проста. Якщо машина часто використовується в заміських пробігах, то відповідно і пробіг на рідному комплекті ГРМ може легко перевалити за 100 тис.км. А хто постійно штовхається в пробках, у того ГРМ набагато швидше попроситься на заміну. Також залежить і від стилю їзди. Якщо движок постійно крутити в відсічення, то і ГРМ буде зношуватися набагато інтенсивніше. Мій висновок такий: треба просто стежити за станом ГРМ, втім як і за іншими вузлами авто.

При пробігу в 50 тис.км. вирішив зняти і покрутити в руках ремінь і ролики ГРМ, а заодно і помпу помацати. Ні, кожух ГРМ я і раніше знімав. Але нічого далі не розбирав. Так ось, коли все розібрав і послухав, то вирішив все-таки змастити ролики. Вони видавали невеликий шелест. Спочатку змастив литолом, потім начитавшись інтернету купив мастило Шеврон і змастив їй. Про мастило роликів напишу в окремому записі. Так ось. Після змащення роликів, коли все зібрав на місце і став натягувати ремінь, мені не сподобалося як зводиться механізм натягу. Туго якось він зводився, таке враження, ніби ремінь перетягнуть. Але все зібрав і став їздити далі. Проїзд десь 5-8 тис. Км. коли поміняв мастило в роликах з літолу на шеврон, натяжна механізм не зміг звести зовсім. Натягував ремінь просто поворотом натяжної ролика, як на звичайному механізмі ГРМ, на якому немає автомата натягу. Загалом натягнув ремінь зі свого досвіду натягу ременя ГРМ на попередніх машинах. Зібрав все і став їздити дальше.Но думка про те що я зробив щось не так не давала мені спокою. Скільки переглядав відео, у всіх механізм зводився легко, а у мене не хотів. Загалом, після цього, я став відкривати кожух ГРМ мало не раз на тиждень. І регулярно откручивал і перевіряв ролики. Причому в руках у мене легко виходило зводити механізм натягу, ну природно за допомогою ключа і викрутки. А на місці натягувач не хотів нормально працювати. Причому ще й завивання з’явилося в механізмі ГРМ. При черговому огляді ГРМ виявив на ремені дрібні тріщинки.

У підсумку вирішив міняти ремінь. Тільки ось довго думав: купувати тільки ремінь (ролики крутяться нормально, без шуму, люфтів теж немає) або брати комплект з роликами? У підсумку вирішальним став виття, який став доноситься від механізму ГРМ. Я не міг зрозуміти звідки виття. Думав помпа, але вона теж крутилася нормально, без підклинювання. Правда на помпі з’явився зовсім невеликий люфт. У підсумку вирішив взяти ремінь з роликами в комплекті. Причому вирішив брати рідної GATES. Надивився в інтернеті як відрізнити підробку і пішов в БАЗУ ВАЗА за ременем і роликами.