Заміна маслос’емних ковпачків ВАЗ 2112 16 клапанів

завершальний етап

Завершується заміна маслос’емних ковпачків на автомобілі ВАЗ 2110 8 клапанів установкою сальників распредвала. Обов’язково слід перевірити зазори в приводному вузлі клапанів. У фіналі процесу все шланги і дроти встановлюються в зворотному порядку.

Якщо є підозра, що машина проїздила на несправних прокладці досить тривалий час, то фахівці рекомендують зробити ремонт з демонтажем головки циліндрів. Це дозволить виконати повноцінний ремонт з ретельної очищенням від нагару компонентів двигуна.

Ціна послуг сервісу: скільки коштує заміна зношених маслос’емних ковпачків на СТО

Погодьтеся, лаконічну відповідь тут не доречний. Що толку з того, що ви подивіться на спеціальних сервісах цифру з приставкою «від» навпроти назви роботи. Ні слова про марку двигуна, списку супутніх дій і про головне. чиї ж запчастини.

Зібрати дані про ціни на операцію по заміні маслос’емних ковпачків на всіх автомобілях в рамках однієї статті практично неможливо. Тому введемо класичну паювання по брендам і класифікуємо вид робіт. зі зніманням головки блоку циліндрів (ГБЦ) або без.

Складність конструкції двигунів Toyota і Mazda не поступається BMW, тому цінник приблизно той же. в межах 15 000 без демонтажу ГБЦ. Обслуговування Kia RIO і Hyundai Solaris обійдеться на пару тисяч дорожче, ніж Lada Vesta.

Чим більше циліндрів, тим більше підсумкова сума. Зробити 1 клапан. це в середньому 500 рублів. Роботу ускладнює система інтелектуального фазорегулірованія. Наприклад, N46B20, чотирициліндровий мотор, складніше M54B30 через наявність системи регулювання підйому клапанів Valvetronic.

До слова, чому ж пропонують знімати «голову»? Щоб очистити камеру згорання і клапана від коксових відкладень. Вони заважають клапанів щільно закриватися, від чого вони прогорають і втрачається потужність. Якщо ви вирішили виконувати роботу самостійно, вивчіть, ніж промити двигун від нагару всередині.

Демонтаж старого ущільнювача

Даний етап заміни деформованих маслос’емних ковпачків ВАЗ 2110 8 клапанів включає установку поршня, де проводиться робота, в положення ВМТ. Подальші дії виконуються за наступною схемою:

 • Вивернути відповідну свічку запалювання, а в отвір вставити олов’яний пруток, щоб запобігти провалювання клапана.
 • Застосовуючи спеціальне пристосування, стиснути пружину клапана.
 • Вийняти пінцетом два сухаря і видалити пристосування.
 • Встановити цангу для демонтажу ковпачків і вдарити молотком по втулці пристосування. Це дозволить спресувати ущільнювач з втулки.
 • Вийняти сальник з цанги. При відсутності цанги можна скористатися плоскогубцями. Провертати ущільнювач не можна, це може призвести до пошкодження направляючої втулки клапана.

Монтаж нового ущільнювача

 • Опустити ковпачок в масло і встановити його в оправлення.
 • Акуратно запресувати сальник в нижню тарілку до упору.
 • Встановити пружину на ущільнювач. Аналогічні дії провести з іншими деталями.
 • Встановити сухарі і вдарити по торцях клапана молотком через стрижень з металу. Так сухарі стануть на штатне місце.
 • Змастити маслом кулачки і шийки распредвала, таким же чином обробити опорні площини під шийки.
 • Встановити вал в опори так, щоб кулачки I-го циліндра були направлені в сторону від штовхачів.
 • Зону крайніх опор вала обробити герметиком.
 • Встановити корпусу підшипників розподільного, після чого надіти на шпильки шайби і навернути гайки. Закручувати їх потрібно в два етапи. спершу до торкання корпусів підшипників. Потім проконтролювати, чи зайшли напрямні втулки у відповідні отвори корпусів підшипників. Тільки після цього остаточно затягнути гайки по черговості.

Заміна маслос’емних ковпачків 16-клапанної ВАЗ-2112 без зняття головки

Що робити, коли необхідно замінити маслос’емниє ковпачки на 16-клапанної ГБЦ, але при цьому на автосервісі вимагають багато грошей? Вихід є. зробити все своїми руками. Звичайно, для проведення операції будуть потрібні деякі знання в будові двигуна, а також його конструкції. Але, здійснити дану операцію реально своїми силами, при цьому витративши копійки на купівлю самих ковпачків.

Відео по заміні маслос’емних ковпачків на 16-клапанної ГБЦ без зняття головки:

Особливості заміни на 16-клапанному двигуні ВАЗ-2110

На ВАЗ-2110, оснащеним 16-клапанним двигуном, виконати заміну за допомогою прутка не вийти, доведеться знімати головку з двигуна, щоб була можливість підтискати клапан до сідла в процесі робіт по заміні сальника клапана.

Різниця в заміні маслос’емних ковпачків в карбюраторних і інжекторних двигунах зводиться тільки до складності розбирання для доступу до сальникам.

У карбюраторному авто просто більше доведеться знімати з двигуна. розподільник, бензонасос і т. Д. Але сама послідовність заміни не відрізняється.

Що стосується інструментів, то без пристосування для рассухаривания клапанів ніяк не обійтися, а от відсутність цанги для зняття ковпачків проблемою не буде.

Для спресованості сальників можна скористатися і звичайними пассатижами. Але в процесі зняття ними потрібно тягнути ковпачок строго вертикально, при цьому прокручування сальника не допускається, щоб не завдати подряпини на поверхню направляючої.

Описаний процес. трудомісткий, але навіть поодинці його можна виконати протягом для, заощадивши на послугах СТО.

Заміна маслос’емних ковпачків

Далі все просто. Підводимо поршень того циліндра, де ми міняємо маслос‘емниє ковпачки, в верхню мертву точку. Включаємо п’яту передачу, що б при натисканні поршень не пішов вниз. Вставляємо в отвір свічки наш пруток, так що б він зайшов під клапан.

Якщо цього не зробити не вистачить ходу пружини що б витягнути сухарі.

Стискаємо пружину і виймаємо сухарі, знімаємо пружини з тарілкою.

стискаємо пружину.

Знімаємо сальник клапана.

Обов’язково прокручуємо сальник коли одягаємо на клапан.

Як оправлення добре підходить подовжена головка на 12.

Встановлюємо нашу оправлення і легкими ударами молотка набиваємо сальник.

Як тільки звук ударів зміниться з глухого на дзвінкий сальник встав на місце.

Візуально перевіряємо що все встало рівно, ставимо на місце пружини і стиснувши пружину ставимо на місце сухарі. Повторюємо цю процедуру ще сім разів. встановлюємо на місце распредвал і ремінь ГРМ. На все пішло десь дві години з розбиранням і складанням.

Етап підготовчого демонтажу

 • Відвернути гайки кріплення кришки ГБЦ і зняти її.
 • Відкрутити дві гайки, що кріплять дроти «маси» і зняти їх з шпильок.
 • Відвернути дві гайки і болт задньої кришки ГБЦ і зняти її з головки.
 • По черзі відпустити чотири гайки кріплення переднього корпусу підшипників розподільного і шість заднього. Демонтувати обидва корпуси.
 • Шпонку з паза розподільного слід відразу витягти, щоб не втратити.
 • Демонтувати распредвал і зняти з нього сальники.

Зняття кришки циліндрів

Після установки поршня переднього циліндра в потрібне положення слід зняти кришку головки блоку циліндрів. Працюємо ключами на 10 і 12. Приступаємо:

Знімаємо котушку запалювання наступним чином:

 • від’єднуємо колодки з проводами, що йдуть від низьковольтних висновків котушок;
 • знаходимо наконечник високовольтного проводу і від’єднуємо його від виведення котушки запалювання;
 • виводимо з власників на корпусі котушки високовольтні дроти;
 • відкручуємо два болти, що фіксують котушку запалювання до кришки головки блоку циліндрів;
 • снімаемкатушку.
 • знаходимо шланги системи вентиляції картера двигуна;

Шланги системи вентиляції картера двигуна

 • з тримача на кришці виводимо приводний трос дросельної заслінки, а потім відводимо його в сторону;
 • знаходимо болт, що фіксує шланг гідропідсилювача рульового управління до кришки головки блоку;
 • відводимо цей шланг в сторону, разом з власником;
 • знаходимо болти кріплення кришки головки блоку циліндрів (їх має бути шість);
 • вивертаємо ці болти;
 • знімаємо кришку;
 • знімаємо також прокладку, що знаходиться в пазах кришки (якщо вона прийшла в непридатність, замінюємо на нову).

Заміна маслос’емних ковпачків на ВАЗ 2112 триває:

как поменять маслосьемные колпачки не снимая головки на 21126 #3

Тринадцять болтів, які фіксують осі коромисел клапанів

Важливо. На болтах кріплення осей коромисел бувають встановлені сухарі. У процесі аналізу необхідно їх не втратити і встановити на колишні місця при складанні.

Примітка: Можна і не знімати коромисла з осей, якщо міняти їх не потрібно. Якщо все ж, коромисла були зняті, їх не можна перевертати догори, так як може витекти масло, і при складанні потрібно буде видаляти повітря з них за допомогою заправки дизельним паливом.

Заміна маслос’емних ковпачків ВАЗ 2112, відеопроцесс якого можна подивитися за цим посиланням

 • беремо спеціальний інструмент, який називається сжіматель пружин клапанів;
 • вкручувати в один з отворів головки блоку болт, що фіксує осі коромисел клапанів;
 • сжіматель клапанів зачіпляються за цей болт;
 • стискаємо пружину клапана;
 • виймаємо два сухаря з тарілки пружини (діємо пінцетом або намагніченою викруткою);
 • знімаємо пристосування і тарілку пружини;
 • виймаємо пружину клапана.

Примітка. При проведенні процесу опорну шайбу пружини клапана можна і не знімати, так як в принципі, вона не заважає заміні ковпачка.

Порада: Щоб ковпачок спресувався правильно, необхідно встановити на ковпачок цангу інструменту для зняття ковпачків і різко вдарити бойком по втулці. Після цього, різко вдарити бойком по ручці інструменту, тим самим спресувавши ковпачок з втулки.

Якщо Ви не змогли знайти пристосування для зняття маслос’емних ковпачків, можна скористатися звичайними пассатижами. Тільки в даному випадку слід зусилля прикладати строго вгору, щоб не пошкодити направляючу втулку клапана.

Порада. Знімати ковпачок за допомогою двох викруток не рекомендується. Зазвичай, напрямна втулка, на яку буває надітий ковпачок, зроблений з кераміки, яку можна легко пошкодити.

Ознаки зносу маслоотражательних ковпачків

Основним фактором заміни даних ковпачків є їх знос, який відбувається з плином часу. Після довгої роботи вони вже приходять в непридатність, тим більше, якщо на автомобілі були встановлені ковпачки низької якості. Серед основних ознак зносу ковпачків виділяють наступні:

 • поява сизого диму, коли заводиться двигун або відбувається тривалий гальмування;
 • замаслення свічок запалювання, яке відбувається постійно;
 • оченьбольшойрасходмасла.

Щоб замінити маслоотражательних ковпачки не обов’язково буває знімати з блоку головку.

Заміна маслос’емних ковпачків в ВАЗ 2112 своїми силами

Заміна маслос’емних ковпачків в ВАЗ 2112. процедура не з легких. Вона зажадає терпіння і знання деяких секретів. Заміна маслос’емних ковпачків ВАЗ 2112 докладно описана буде в статті, розміщеній нижче.

Заміна маслос’емних ковпачків на ВАЗ 2112

Для того щоб почати процес заміни, потрібно озброїтися наступними інструментами:

 • ключем на 12;
 • пінцетом або викруткою з магнітом;
 • пристосуванням для стиснення пружин клапанів;

Спеціальний інструмент для зняття ковпачків

 • від’єднуємо мінусовій провід від акумулятора;
 • свічки запалювання витягаємо з автомобіля.

Монтаж поршня першого циліндра в потрібне положення

Тепер потрібно буде встановити поршень першого циліндра в положення такту стиснення. Робиться це для того щоб при здійсненні робіт, пов’язаних із зняттям ременя распредвала, що не порушилася установка газорозподільних фаз. Як відомо, якщо порушуються фази газорозподілу, мотор автомобіля працює недостатньо добре. ВМТ потрібно виставляти по мітці, яка розташована буває на шківі розподільного валу. Така ж установка на шківі колінчастого вала на увазі розташування першого або четвертого циліндра в потрібному положенні. Після цього, слід переконатися в тому, що мітки збігаються. Якщо мітки не збігаються, значить установка газорозподілу порушена і слід провести наступні дії:

 • знімаємо ремінь приводу распредвала;

Порада. Провертати колінчастий вал зможе не кожен. Для цього потрібно знати деякі секрети. Ось, наприклад, цей спосіб:

 • передачу на автомобілі потрібно поставити на четверту швидкість;
 • потім прокатати повільно автомобіль, поки не співпадуть мітки.
 • включається будь-яка передача, після чого передня частина автомобіля з будь-якого боку піднімається на домкрат;
 • вивішене колесо повертається до тих пір, поки не співпадуть мітки.

Збіг міток распедвала і головки циліндрів

Збіг міток на зубчастому шківі розподільного обов’язково повинно бути поєднане з мітками на голівці блоку циліндрів або з прорізами на задній кришці приводного ременя газорозподільного механізму. Мітки на блоці циліндрів і зубчастому шкіфеколенвала видно бувають тільки після зняття приводу генератора і гідроусілітельного насоса рульового управління. Що стосується трикутної мітки, яка знаходиться на зубчастому шкіф, то вона повинна збігтися з виїмкою масляного насоса. Крім цього, мітки виявляються на краях струмка шкіфаколенвала і на нижній кришці приводного ременя газорозподільного механізму. Вони видно навіть без розбирання основних вузлів.

Основні моменти

При будь-якому ремонті або будь-яку установку на автомобілі потрібно знати основні моменти або секрети. Саме знання цих нюансів відрізняє фахівця від дилетанта. При установці нових маслос’емних ковпачків скористатися порадами, представленими нижче, буде як не можна до речі. Отже:

 • перед установкою нових ковпачків рекомендується знімати з них пружини, так як можна пошкодити ковпачки;
 • внутрішню поверхню маслос‘емного ковпачка потрібно обов’язково змастити моторним маслом.

У представленій вище статті є в наявності багато фото, за допомогою яких можна отримати необхідну інформацію. Всі перераховані вище рекомендації проводяться своїми руками, але строго, як радить інструкція. Стаття допоможе непогано заощадити, адже ціна на послуги подібного роду сьогодні досить висока.

Заміна маслос’емних ковпачків на ВАЗ 2112 16 клапанів без зняття головки

Пробіг тис, пора б маслос’емниє ковпачки махнути. подумав. Масло у мене гнало з голови з усіх щілин. В наслідок я ні виявив навіть слідів герметика, то чи його весь вимило був хреновийто чи його не було.

До речі про мийці, це жесть. Я завоняло уайт-спіритом всю квартиру мив на балконі підсумку все-одно довелося тягти головку на автомийку, щоб там під тиском пролили.

Вам на замітку. деталі з маслом вони мити відмовляться, добре, що я вже все встиг знежирити. Разсухарівателем потрібно призвичаїтися користуватися. Перші 2 сухаря я трохи дряпнув дзеркало місць під гидрики, але потім призвичаївся, головне тиснути на пружини строго перпендикулярно: Комплекти. пружини тарілки теж потрібно розміщувати так, щоб було зрозуміло, звідки.

Кожен клапан притертість до свого сідла. Впускні клапана майже як нові: А ось випускні че-то не очень: Ковпачки знімаються длінногубци не дуже просто. якщо брати за верх. відриваються шматки, але вони не знімаються, потрібно брати від самого низу і трохи прокручуючи тягти на. При цьому потрібно не дряпати дзеркала посадки гідровиків. Все кишки назовні, можна збирати: Ковпачки відмінно запресовуються на втулки клапанів через подовжувач і головку на 11мм. Акуратно молоточком. Засухаріл, одягнув гидрики.

Залив в них маслецо, щоб під ними не залишилося повітря: Потрібно сказати, що засухарівать клапана назад мабуть сама геморойні процедура. Я реально так втомився заштовхувати цих маленьких засранцев на їх місця.

Спочатку намагався одягати Тонкогубці, потім пінцетом, потім голкою, в результаті банально пальцем виявилося простіше. Одним словом, виконуємо процедуру, яка пов’язана з заміною ременя. Виставляємо I поршень в ВТМ Тепер необхідно демонтувати клапанну кришку, для цього виконаємо ряд операцій написаних нижче.

Коли встановлю¹те пам’ятайте. Відключаємо дроти з котушок запалювання Викрутивши гвинти кріплення, демонтуємо котушку запалювання. Демонтуємо котушки запалювання Тепер, необхідно зняти дросель. Проводимо демонтаж дроселя або приводного троса Відкручуємо гвинти, і відводимо убік фіксує шланг гідропідсилювача. Відкручуємо і відводимо убік трубку ГУР Тепер, відкручуємо гвинти кріплення.

BibliotekaNajlepsze na PLclip 3 lat temuкак розбирати і збирати в загальному є в цьому ж списку відтворення. Але всі. Коли все це будете робити відразу меняйт.

Ціни на ремонт ВАЗ Купе в Новокузнецьку

У будь-якому випадку, кожен поважаючий себе автомобіліст повинен вчасно визначити знос ущільнюючих манжет за такими ознаками:.

При несвоєчасній заміні серйозну небезпеку становить нагар на стінках циліндрів і на поверхнях поршнів. Всім привіт! Моя Priora щось масло стала жерти з чого б це? А тепер по порядку. Спочатку я помітив легкий чорний димок при запуску.

Навігація по запису

Після установки сухарів вдарте молотком через металевий стрижень по торцях клапанів, щоб сухарі сіли на місце. Змастіть моторним маслом шийки і кулачки розподільного вала, а також опорні поверхні під шийки розподільного вала в голівці блоку і корпусах підшипників. Встановіть розподільний вал в опори голівки блоку так, щоб кулачки 1-го циліндра були направлені в сторону від штовхачів клапанів.

Нанесіть герметик на головку блоку в зоні крайніх опор розподільного вала. Встановіть корпусу підшипників розподільного вала, одягніть на шпильки шайби і загорніть гайки їх кріплення в два етапи в зазначеному порядку:. загорніть гайки до торкання корпусів підшипників до поверхні головки блоку.

Поставте на деталях відповідні маркування, щоб не було труднощів з їх виставленням після ремонту. Знімаючи распредвал, звільніть натяжітель його приводу. Пріспособа для рассухаривания клапанів. Щоб не втратити, краще вийміть шпонку з паза вала і приберіть. Якщо привід ремінний, то простіше зняти ремінь з шестерні. Відверніть кріплення ліжку распредвала і зніміть його з головки.

Розмір ключів визначте самостійно. Поки распредвал буде знятий перевірте його на предмет зносу шийок і кулачків. Демонтувати штовхачі клапанів: в залежності від конструкції, зніміть коромисла або вийміть склянки з гідрокомпенсаторами. Що робити, коли необхідно замінити маслос’емниє ковпачки на клапанної ГБЦ, але при цьому на автосервісі вимагають багато грошей?

Вихід є. зробити все своїми руками. Звичайно, для проведення операції будуть потрібні деякі знання в будові двигуна, а також його конструкції. Але, здійснити дану операцію реально своїми силами, при цьому витративши копійки на купівлю самих ковпачків. Відео матеріал розповість, як замінити маслос’емниє ковпачки без зняття і повного розбирання ГБЦ, дасть деякі рекомендації та поради щодо процесу.

Перш ніж приступити безпосередньо до процесу, варто відзначити, що є деякі чинники, які вказують на те, що ці деталі зносилися і їх необхідно замінити. Також, для заміни варто приготувати відповідний інструмент.

Євро-2 як ніяк Потім періодично спостерігав синій дим позаду себе після їзди накатом на швидкості з наступним натисканням на педаль газу. Після чого я задумався Став стежити за рівнем масла, яке потихеньку зменшувалося. Подивився свічки. контакти сірі, а ось спідниця в чорному нагаре. Загалом на цьому маслі я проїхав близько 5 тис км, але 4-х літрової каністри було більше, ніж достатньо. Якість виготовлення начебто теж на рівні. Благо у дядьки виявилася в наявності ось така оправочка для запресовування мск.

Перш ніж приступити до розбирання двигуна я довго згадував наших конструкторів Автоваза і висловив багато негарних слів в їх сторону. А все тому, що перш ніж зняти впускний колектор довелося зняти генератор, мати його А машина з кондиціонером і заважає там все що можна Коротше, щоб витягти генератор, я зняв фару і адсорбер.

Тільки після цього я ледве-ледве витягнув генератор. Ну а далі все по-плану розкривати голову і бачу не надто приємну картину. двигун брудний, в нагаре Гідрокомпенсатори почав діставати з допомогою присоски від антирадара Але після кількох гідровиків вона виявилася марною Залишки масла на гідріка зробили свою справу з силіконом Решта діставав магнітом Рассухариватель мені попався з бляшанки і почав гнутися після 8-ми витягнутих клапанів Але я добив все-таки їм до кінця Правда трохи покоцать ліжко розподілвалів.

Довелося нулёвочкой затирати все задираки. Все поміняно і зачіщеноВали на местеГерметік використовував анаеробний, червоний Локтайт. Купив його в шприці, справжність не відома Але він працює, це перевірено Одного шприца вистачило на ліжко розподілвалів і кришку головки. Ще навіть залишилося А також посадив на цей герметик трубку картерних газів яка в ГБЦпредварітельно зробивши там пару рисок напилком.

Как поменять маслосьемные колпачки не снимая ГБЦ ВАЗ 16 кл.

Аналогічним чином замініть інші маслос’емниє ковпачки.

Встановіть пружини і тарілку клапана в порядку, зворотному зняттю. Встановіть сухарі з допомогою пристосування так, щоб вони встали в проточки стрижня клапана. Вийміть з отвору під свічку олов’яний пруток.

Заміна маслос’емних ковпачків на ВАЗ, і

Початок тут plclip. Масло на свічках запалювання. Як поміняти маслос’емниє ковпачки. ГАЗ Rok temu3 lat temuВ цієї частини показую як зняти головку з 16 клапанного двигуна ВАЗ Ремонт через погнутих клапанів. Rok temuВсем привіт! У цьому відео я продовжу заміна сальників клапанів Hyundai getz. Покажу як буду встановлювати нові.

Прайс на ВАЗ. Priora, Kalina

Заміна маслоотражатель. Двигун стандартний, євро 3, без кондиціонера. Ще цей сальник піддається агресивному впливу масел, а також розжарених газів.

В результаті цього матеріал, з якого виготовлений сальник, твердне. Робочі частини поступово зношуються і стираються. Це підвищені апетити на масло, дим з вихлопної труби. Заміну краще виконати при перших ознаках.

Якщо ж описані вище симптоми спостерігаються вже тривалий час, то в найближчу чергу необхідно потурбуватися заміною сальників, інакше подальша їзда може призвести до плачевних наслідків Рішення про заміну сальників при виявленні ознак несправності. це дуже правильний крок.

Таке рішення приймати не варто: присадки або не роблять ніякого впливу на матеріал сальників, або ж розм’якшують їх занадто сильно, внаслідок чого знос каучуку тільки збільшується.

Заміна сальників без зняття головки. процес складний, тому варто приділити йому багато часу, а всі дії виконувати дуже уважно. Останній варіант змушує задуматися про вартість робіт по заміні маслос’емних ковпачків, в будь-якому випадку своєчасна установка нових маслоотражающіх елементів обійдеться значно дешевше, ніж капремонт всього силового агрегату.

Заміна сальників клапанів на ВАЗ 8/16 без зняття головки блоку

Якщо автомобіліст не впевнений в своїх силах або не знає конструкції двигуна, то приступати до роботи не рекомендується. Найкраще звернутися в автосервіс. Існують фактори, які прямо або опосередковано вказують на те, що маслос‘емниє ковпачки на ВАЗ необхідно замінити. Розглянемо, все варіанти:.

Звичайно, найкраще міняти маслос’емниє ковпачки при знятої голівці блоці циліндрів, але не кожному автовласнику це під силу. Тому, розглянемо поетапні процес заміни без демонтажу ГБЦ. Варто попередити, що ця процедура не швидка і може зайняти досить багато часу, тому варто планувати час заздалегідь.

призначення сальників

У завдання сальників клапанів входить запобігання потрапляння всередину циліндрів масла, яке використовується для змащення розподільного вала.

Розподільчий вал вимагає постійного мастила для зменшення тертя. Тому система мастила подає масло в достатній кількості в головку блоку.

Сам же распредвал при роботі швидко обертається, що призводить до утворення масляного туману, який заповнює всю порожнину клапанної кришки. При цьому дрібні краплі олії осідають і на направляючої клапана, поступово стікаючи вниз.

Якби в конструкції не використовувалися маслос’емниє ковпачки, то масло по клапану стікало б в циліндр.

Ковпачок є своєрідною спідницею на направляючої клапана, яка не дає маслу потрапити в циліндр.

Слабким даний елемент газорозподільного механізму є тому, що він виготовляється з вторкаучука або акрилатного каучуку.

Тобто він гумовий, але з армуванням сталевої втулкою і пружиною, яка притискає гумову частину до направляючої клапана, запобігаючи стіканню масла.

Згодом гумова складова «старіє», розтріскується або відшаровується від втулки. Ось тут і з’являються проблеми з силовою установкою.

Двигун починає витрачати масло, також воно, потрапляючи в циліндри, змішується з горючою сумішшю, що призводить до погіршення її згоряння, в результаті падає потужність мотора.

При цьому після згоряння масла виділяються продукти горіння, які осідають на тарілках клапанів, стінках циліндра, кільцях. відбувається закоксованность цих елементів.

маслос, емних, ковпачків, ваза

Результатом сильної закоксованность є падіння компресії через нещільно прилеглих клапанів і залягли кілець.

Необхідний інструмент і пристосування

Далі розглянемо на прикладі автомобіля ВАЗ-2110 з 8-клапанним мотором, як проводиться заміна маслос’емних ковпачків.

Відразу відзначимо, що роботи хоч і трудомісткі, але не вимагають зняття головки блоку.

Перед початком робіт слід запастися всім необхідним інструментом і пристосуваннями.

Крім стандартних наборів ключів (комбінованих, торцевих, викруток, шестигранників, молотка і т. Д.) Ще знадобиться наявність:

 • Прута діаметром 8 мм (з олова);
 • Пристосування для рассухаривания клапанів;
 • пінцета;
 • Цанги для зняття сальників;
 • Нових ковпачків в достатній кількості.

ознаки несправності

Несправність маслос’емних ковпачків можна визначити за кількома симптомами. двигун почне витрачати масло, і чим більше зношені сальники клапанів. тим інтенсивніше.

У вихлопі з’явиться синій відтінок, який вказує на потрапляння масла в циліндри.

Якщо тривалий час не звертати уваги на ці симптоми, то в подальшому можливе падіння потужності двигуна через зниження компресії.

Якщо все це спостерігається на автомобілі, то варто виконати ремонтні роботи, які зводяться до заміни сальників клапанів.

Зробити це можна на СТО, але обійдеться це дорого, оскільки процес їх заміни. трудомісткий.

Але якщо є навички в ремонті силових агрегатів автомобілів, то всі роботи виконати самостійно цілком можливо.

Заміна на ВАЗ-2110, 8-клапанний двигун

Всі роботи краще виконувати в гаражі, але при хорошому освітленні. Отже, все необхідне є, а, значить, можна приступати до робіт. Послідовність процесу така:

 • Автомобіль обездвиживают за допомогою стоянкового гальма і включеної КПП. Знімаємо «мінусову» клему з АКБ;
 • Демонтуємо з двигуна корпус повітряного фільтра, бензонасос і розподільник запалювання. Після корпус приводу допоміжного обладнання. Все це знаходиться в задній частині двигуна, там, де розташовується зчеплення і КПП.
 • У передній частині двигуна знімаємо захисний корпус приводу розподільного вала.
 • Знімаємо ремінь приводу розподільного валу, а після. зубчастий шків, встановлений на валу. Відразу необхідно простежити за шпонкой, розташованої в пазі вала, її краще відразу зняти. Далі демонтуємо з головки блоку клапанну кришку.
 • Переходимо до задньої частини двигуна, оскільки далі необхідно зняти задню кришку головки блоку. Відкручуємо спочатку дві гайки проводів «маси», прибираємо проводку, а після. ще дві гайки і один болт кріплення кришки, і демонтуємо її.
 • Під клапанною кришкою розташовуються два корпуси кріплення розподільного вала. Відкручуємо болти кріплення цих корпусів, після чого знімаємо їх.
 • Знімаємо розподільний вал разом з сальником. При складанні цей сальник краще замінити на новий.
 • Щоб без проблем виконати заміну маслос’емних ковпачків, необхідно на циліндрі, якому буде проводитися заміна, поршень встановити в ВМТ. У цьому допоможе олов’яний пруток, який вставляється в отвір під свічку запалювання.
 • Після установки поршня в ВМТ на необхідному циліндрі, маємо пруток так, щоб він став між поршнем і клапаном, на якому буде змінюватися сальник. Цей пруток не дасть опуститися клапану після рассухаривания.
 • Зверху на головку встановлюємо пристосування для рассухаривания клапана. За допомогою цього пристосування на потрібному клапані виживаємо пружини, і пінцетом витягаємо сухарі клапана. Потім знімаємо тарілку клапана, пружини.
 • Цангою для зняття сальників спресовувати за допомогою ключового клапана Маслос’емниє ковпачок.
 • Перед посадкою нового сальника краще відразу зняти пружину з ковпачка, щоб не пошкодити його під час проходження через канавки під сухарі. Сам сальник необхідно змастити маслом, а після акуратно запресувати його на направляючу до упору. І тільки після цього надіти на нього пружину.
 • Встановлюємо на місце пружини і тарілку, після чого пристосуванням затискаємо пружини і ставимо на місце сухарі. Щоб ці сухарі повністю стали на місце, після робіт з пристосуванням (установка сухарів в проточки), необхідно нанести несильний удар молотків по торця клапана.
 • Заміна інших маслос‘емних ковпачків виконуємо аналогічним способом. піднімаємо поршень в ВМТ, встановлюємо пруток, рассухаріваем, знімаємо ковпачок, ставимо новий, засухаріваем, переходимо до другого клапану.
 • Після заміни всіх маслос‘емних ковпачків, починаємо збірку автомобіля. Розподільчий вал маємо в його посадковому місці так, що вершини кулачків першого циліндра дивилися вгору. Встановлюємо корпусу кріплення розподільного вала, ставимо на місце всі зняті елементи з головки блоку, крім клапанної кришки.
 • Завершивши зі складанням потрібно перевірити і при необхідності встановити зазори в клапанах, а також відрегулювати запалювання, а після вже. повністю зібрати двигун.

ЧИТАЙТЕ: Характерні несправності ВАЗ 2110 і інших автомобілів серії.

Як замінити сальники клапанів на ВАЗ 2110 8/16

Газорозподільний механізм силової установки автомобіля забезпечує своєчасне наповнення циліндрів горючою сумішшю і відведення відпрацьованих газів з них.

Даний механізм досить складний за конструкцією, і слабкі місця у нього теж є. Одним з них є маслос’емниє ковпачки, вони ж сальники клапанів.

Особливості заміни на 16-клапанному двигуні ВАЗ-2110

На ВАЗ-2110, оснащеним 16-клапанним двигуном, виконати заміну за допомогою прутка не вийти, доведеться знімати головку з двигуна, щоб була можливість підтискати клапан до сідла в процесі робіт по заміні сальника клапана.

Різниця в заміні маслос’емних ковпачків в карбюраторних і інжекторних двигунах зводиться тільки до складності розбирання для доступу до сальникам.

У карбюраторному авто просто більше доведеться знімати з двигуна. розподільник, бензонасос і т. Д. Але сама послідовність заміни не відрізняється.

Що стосується інструментів, то без пристосування для рассухаривания клапанів ніяк не обійтися, а от відсутність цанги для зняття ковпачків проблемою не буде.

Для спресованості сальників можна скористатися і звичайними пассатижами. Але в процесі зняття ними потрібно тягнути ковпачок строго вертикально, при цьому прокручування сальника не допускається, щоб не завдати подряпини на поверхню направляючої.

Описаний процес. трудомісткий, але навіть поодинці його можна виконати протягом для, заощадивши на послугах СТО.

Що може вказати на зношеність маслос’емних ковпачків ВАЗ-2112

Щоб зрозуміти, чи потрібне заміна деталей, потрібно звернути увагу на власний автомобіль. Основні ознаки зношеності маслос’емних ковпачків такі:

 • спостерігається дим сизого кольору при працюючому двигуні;
 • гальмування відбувається набагато довше;
 • на свічках запалювання видно масляні забруднення;
 • ВАЗ-2112 починає споживати набагато більше автомобільного масла.

Якщо ці фактори мають місце, то заміна зношеного елементу повинна бути проведена якнайшвидше. Для цієї процедури необов’язково знімати головку з основного блоку.

Як можна замінити маслос’емниє ковпачки на ВАЗ-2112 без зняття головки

Щоб автомобіль ВАЗ-2112 нормально працював, важливо постійно контролювати його технічний стан. Якщо в процесі огляду буде виявлена ​​зношена деталь, то заміна на нову потрібно в обов’язковому порядку.

Досить часто ВАЗ-2112 починає працювати не на повну потужність через зношеність маслос’емних ковпачків. У цьому випадку необхідна швидка заміна прийшов в непридатність елемента, щоб машина почала нормально заводитися.

Варто зазначити, що даний процес не з легких, але якщо автолюбитель розуміє тонкощі автомобільного ремонту, то він зможе самостійно провести ремонт ВАЗ-2112. Якщо заміна маслос’емних ковпачків буде відбуватися поетапно, з урахуванням рекомендацій досвідчених механіків, ви не нашкодите внутрішнім системам. Зрозуміло, можна для цього заходу відвідати майстерню і звернутися за допомогою до професіоналів. Заміна маслос’емних ковпачків професіоналами буде проведена якісно, ​​проте ціна за послугу може не задовольнити клієнта.

Які необхідно підготувати інструменти для процедури

Щоб заміна зношених маслос’емних ковпачків ВАЗ-2112 була зроблена своїм руками швидко і ефективно, слід підготувати наступні інструменти:

 • автомобільний ключ під номером 12;
 • спеціальну викрутку і пінцет, на яких передбачено магніт;
 • інструмент, який допоможе стиснути клапанні пружини;
 • інерційний знімач.

Як здійснюється заміна маслос‘емних ковпачків ВАЗ-2112

Щоб самостійно замінити зношений елемент, необхідно здійснювати цей захід поетапно:

 • Від’єднуються дроти, які під’єднані до автомобільного акумулятора.
 • Витягуються свічки запалювання.
 • Спеціальним інструментом затискається поршень першого циліндра. Дана маніпуляція не дозволить змінити місце розташування фаз, що відповідають за газорозподіл, коли буде зніматися ремінь з распредвала. Якщо фази порушені, в подальшому мотор машини не зможе нормально функціонувати. Поршень повинен бути встановлений строго за спеціальною мітці, яка передбачена на розподільному валу. Таку ж маніпуляцію потрібно зробити і з четвертим поршнем автомобіля. Якщо при огляді буде помічено, що установка не відповідає мітках, це вкаже, що газорозподільні фази порушені.

Щоб усунути недолік в роботі слід зробити наступне: послабити і зняти приводний ремінь распредвала; провести поворотні руху клонували до тих пір, поки мітки не стануть в потрібне положення. Щоб простіше повернути коленвал, рекомендується поставити машину на 4-у швидкість, встановити ремінь приводу на своє постійне місце. Слід обов’язково проконтролювати, щоб всі мітки, передбачені на шківі і ГБЦ, точно збігалися.

 • Далі потрібно зняти за допомогою ключа на 12 кришку ГБЦ, якщо поршень буде поставлений в правильному положенні. Для цього слід зробити наступне:
 • від’єднати всі дроти, які підходять до колодок;
 • високовольтні дроти вивести зі спеціального утримувача на зовнішній корпус;
 • відкрутити кріпильні болти, які з’єднують кришку ГБЦ і котушку запалювання;
 • акуратно зняти всю котушку.
 • Після того як котушка буде вилучена, слід знайти ті з’єднувачі, за допомогою яких відбувається вентиляція двигуна. Приводний трос, що відноситься до заслінки дросельного типу, потрібно вивести з основного власника і акуратно відвести його в сторону.
 • Відгвинчуються болти, які фіксують шланг гідропідсилювача, його відводять також в сторону.
 • Відгвинчується шість кріпильних елементів, які фіксують кришку ГБЦ, знімають кришку, в якій знаходиться прокладка. Якщо після перегляду на прокладці помітні сліди зношеності, слід замінити даний елемент на новий.
 • Усувають фіксують болти клапанів і коромисел, всього їх має бути тринадцять штук.
 • За допомогою спеціального приладу роблять стиснення пружин, щоб дістати клапанну пружину і сухарі в двох примірниках.
 • Проводять прессовку маслос‘емного ковпачка, який знаходиться в клапанної втулці, дістають зношену деталь за допомогою спеціального інструменту або пасатижам.

Після того як стертий елемент буде замінений на новий, складання всіх деталей роблять у зворотному порядку, який використовувався при розбиранні. Тоді можна нічого не забути в системі автомобіля ВАЗ-2112.

Фахівець, який працює на станції техобслуговування, виконає заміну маслос’емних ковпачків на ВАЗ-2112 за 8-10 годин. Термін виконання залежить від досвіду і досвіду механіка А за роботу доведеться заплатити в середньому 3 500. 4500 рублів.