Заміна паливного фільтра 2110 8 клапанів

Інструменти для виконання роботи

Заміна паливного фільтра на ВАЗ 2110 8 клапанів інжектор

Процедура заміни паливного фільтра на автомобілях ВАЗ 2110 з інжекторним 8. ми клапанним двигуном, виконується тільки на підйомнику або оглядовій ямі і в кілька етапів.

 • За допомогою щітки потрібно очистити деталі кузова знаходяться поблизу від вузла. Це потрібно щоб в паливопровід випадково не потрапила бруд або сміття.
 • Під місце робіт ставиться ємність для зливу бензину. Незважаючи на скидання тиску, пальне в магістралі ще залишилося.
 • Змастити маслом або WD 40 всі з’єднання. Це потрібно для полегшення відкручування всіх вузлів.
 • Ключем на «19» утримується корпус вузла, а ключем на «17» откручиваются магістралі.
 • Використовуючи ключ на «10» слід відпустити хомут кріплення і зняти фільтр.

Процедура монтажу нового елемента виконується в зворотному порядку. Особливу увагу слід звернути на покажчики напрямку, нанесені на корпус нового фільтра. Стрілка повинна «дивитися» у напрямку від бензобака до мотору.

Важливо! При установці нової деталі забороняється використовувати старі ущільнювачі на паливних патрубках (виглядають як гумові колечка). Б / у ущільнювачі можуть призвести до витоку бензину та призвести до займання автомобіля.

Варто згадати, що на інжекторних автомобілях ВАЗ 2110 також встановлюються паливні фільтри на засувках (кліпсах). При цьому хід роботи виглядає також як і для різьбових кріплень. З відзнакою тільки в від’єднанні магістралей. З одного боку потрібно натиснути на фіксатор і зняти патрубок. На іншій стороні знаходиться пружинний фіксатор. Його потрібно відігнути викруткою і демонтувати магістраль.

Якщо у вас залишилися питання по заміні паливного фільтра на ВАЗ 2110 з інжекторним двигуном, рекомендую подивитися це

Розташування паливного фільтра на инжекторном ВАЗ 2110

На інжекторних «десятках» паливний фільтр знаходиться під днищем автомобіля. А конкретно за бензобаком і прикріплюється до балки за допомогою металевої скоби. Під час огляду виявити його досить легко. Виглядає агрегат як металева колба з підключеними до неї двома шлангами. Для полегшення доступу і здійснення зміни вузла, машину необхідно розташувати на естакаді або спеціальному підйомнику.

інжектор

Для заміни паливного фільтра на инжекторном автомобілі ВАЗ 2110 з 8 ми клапанною системою.

Гайкові ключі на 10, 17 і 19
Хрестова викрутка
плоска викрутка
Тара для бензину
Ганчір’я, що не дає ворсу
паливного, фільтра, 2110, клапан

Принцип роботи паливного фільтра

Залежно від марки автомобіля конструкція паливного фільтра може відрізнятися. Але основний принцип дії і схема роботи у всіх моделей однакова.

Принцип роботи паливного фільтра: 1. фільтруючий елемент для інжекторних авто, 2. його корпус.

Бензиновий фільтр розташовується в паливо проводі і виглядає як металева або пластикова колба з двома висновками. До яких приєднані магістральні трубопроводи. Усередині корпусу розташовується фільтруючий елемент, який виконується як правило зі спеціального паперу.

 • Паливо рухається по магістралі і через вхідний патрубок потрапляє в корпус;
 • Під час проходження палива через надра вузла, на ньому затримуються механічні домішки (бруд, пісок, іржа і ін.). Фракція очищення залежить від типу застосовуваної моделі.
 • Очищений бензин виходить з колби через що виходить патрубок і рухається до мотору.

Замена топливного фильтра на ВАЗ-2110. Что внутри после 50тыс.км. #СельхозТехника_ТВ

Типи застосовуваних фільтрів

На автомобілях ВАЗ 2110 з інжекторним мотором. У заводській комплектації зазвичай використовується продукція вітчизняного виробництва з ім’ям «Салют». Незважаючи на це, багато авто власники при заміні вибирають імпортні комплектуючі більш високої якості. Але у таких деталей є один вагомий недолік. це їх ціна.

З фільтрів російського виробництва особливим попитом користуються такі моделі виробника «Салют»:

 • Паливний фільтр ВАЗ 2110 8 клапанів карбюратор. УТ-00002606;
 • Паливний фільтр ВАЗ 2110 8 клапанів інжектор (на кліпсах). 00000011756;
 • Паливний фільтр ВАЗ 2110 8 клапанів інжектор (гайки). 00000009674;

ЗАМЕНА ТОПЛИВНОГО ФИЛЬТРА ВАЗ 2110,2111,2112.

Місце розташування паливного фільтра

У різних типів двигунів встановлених в автомобілях ВАЗ 2110. Місце установки і процес заміни елемента різниться.

Як замінити масляний фільтр на ВАЗ 2110?

Масляний фільтр ВАЗ 2110 виконує функцію очищення масла всередині двигуна автомобіля. Крім фільтрації, пристрій додатково охолоджує мотор, відводячи жар, який виділяється в процесі його функціонування. Разом з тим фільтр впливає на шумоізоляцію в двигуні ВАЗ 2110.

Підготовка до заміни і необхідні інструменти

Підготовка до заміни масляного фільтра в ВАЗ 2110 включає в себе:

 • вибір нового елемента фільтрації;
 • вибір нової моторної мастила;
 • підбір необхідного інструменту;
 • вивчення техніки безпеки.

Порада: При роботі з моторною мастилом важливо пам’ятати, що рідина зливається гарячої, і ремонт необхідно виконувати в спеціальних рукавичках.

Що необхідно для ремонту:

 • набір ключів: гучний і накидні;
 • чисті ганчірки;
 • ємність для відпрацьованої рідини;
 • нові витратні матеріали;
 • знімач для фільтра;
 • спеціальні прокладки під піддон і пробки.
 • Злив старої моторної рідини;
 • Заміна фільтруючого агрегату;
 • Заливка нової мастила;
 • прокатка системи.

Порада: Щоб поліпшити сливаемость рідини з картера двигуна, необхідно перед процедурою проїхати кілька кілометрів або зробити поїздку на коротку дистанцію.

Працюючи з моторним маслом і фільтром, слід брати до уваги всі запобіжні заходи:

 • не курити біля мастила;
 • не торкатися до мотору;
 • не зливати рідину на землю, бо за своїм складом вона вважається токсичним продуктом.

Навіщо потрібна заміна масляного фільтра?

Цей пристрій повинен оновлюватися на регулярній основі, тому заміна масла в двигуні ВАЗ 2110 рідко обходиться без зміни необхідних складових. При підборі фільтра слід звертати увагу на якість пристрою, щоб не думати про його заміну до найближчої технічної діагностики. Неякісне обладнання ідентифікується досить просто. При запуску збайдужілого двигуна датчик масляного тиску вимикається тільки через деякий час (близько 2-3 сек.).

Основна причина цього. недостатнє стримування клапана, яке сприяє сливу масла в піддон двигуна. Оновлення пристрою виконується як в процесі заміни масла, так і при незадовільному його якості. Купуючи масляний фільтр на ВАЗ 2110, необхідно враховувати кілька важливих факторів:

 • обшивка пристрою повинна бути високоміцної;
 • ущільнюючий елемент повинен бути пружним;
 • виробник обладнання повинен бути перевіреним, не потрібно вестися на низьку вартість;
 • продукція повинна бути сертифікована відповідно до світових стандартів.

Як здійснюється заміна масляного фільтра і масла? Для початку вам буде потрібно розібратися, як змінити моторне масло транспортного засобу. Ця процедура виконується в обов’язковому порядку через певний кілометраж пробігу, щоб збільшити довговічність всіх важливих деталей автомобіля. Зміна здійснюється або в спеціалізованому сервісі, або самостійно.

Регулярна заміна потрібно через те, що під час роботи мотора масло сильно прогрівається, після чого його важливі компоненти вигорають, роблячи його непридатним. В результаті вміст піддона двигуна розріджується, втрачаючи свої мастильні властивості. Це стає основною причиною швидкого зносу комплектуючих мотора.

При цьому через певний час масло наповнюється частинками, які утворюються в процесі зносу комплектуючих мотора, забруднюючи його. Ці частинки нерідко є причиною виходу з ладу масляного фільтра. За середніми показниками оновлення масла на ВАЗ 2110 має відбуватися кожні 8-12 тис. Км.

Функції масляного фільтра в автомобілі

В автомобілі всім деталям властиво стикатися один з одним, і, щоб не сталося зносу в результаті тертя, необхідно періодично міняти мастильну рідину. Але щоб в неї не потрапляли пил, бруд, накип, стружка та інші частинки, необхідний масляний фільтр. Його головна функція. очищення моторної рідини від домішок і мікрочастинок.

Інструкція автовиробника дає чітку пораду: в ВАЗ 2110 заміна масляного фільтра повинна проводиться кожні 15-20 тисяч км пробігу, а в важких і інтенсивних умовах експлуатації автомобіля періодичність заміни зменшується до 6-7 тисяч км пробігу.

Таким чином, перевіряти стан масла необхідно раз в 5 тисяч км. Якщо воно потемніло і набуло іншу консистенцію, слід терміново провести ремонт системи олійною фільтрації і заміну моторної рідини.

На періодичність ремонту впливають кілька факторів:

 • рік випуску і термін експлуатації автомобіля;
 • продуктивність всіх деталей автомобіля;
 • стиль водіння;
 • якість заливається рідини;
 • якість паливної суміші, на якій експлуатується автомобіль.

Порада: Щоб дізнатися місце розташування фільтруючого пристрою, необхідно вивчити інструкцію з технічного обслуговування автомобіля або залізти під днище машини.

паливного, фільтра, 2110, клапан

На ВАЗ 2110 передбачений фільтр у вигляді гармошки зі складеними волокнами паперового типу. Вибираючи новий елемент, необхідно враховувати рекомендації виробника і встановлювати оригінальну деталь.

Проте вибрати нове масло набагато легше, ніж підбирати новий фільтр. Сьогодні більшість марок випускають неякісні пристрої або видають підробки за оригінальну фільтрацію. І, хоча це стосується і масла теж, підробити фільтруючий елемент простіше.

Щоб правильно підібрати новий елемент, необхідно враховувати:

 • міцність матеріалу корпусу і касети;
 • цінову політику;
 • розкрученість бренду.

ВАЗ 2110 заміна масла в двигуні

Розкладом регламентних робіт автомобіля ВАЗ 2110 запропонована заміна масла і масляного фільтра через кожні 15 тис. Км пробігу. Процедура заміни нескладна, і її запросто можна здійснити у себе в гаражі.

З інструментів і коштів знадобиться ключ на 17, ємність для зливу відпрацьованого масла (об’ємом не менше 4 л), ганчірка. Якщо є необхідність промивання системи змащення, потрібно буде придбати ще й спеціальну рідину.

Ну і, власне, масло і фільтр. Підбирати тип і марку масла слід виходячи з рекомендацій заводу-виготовлювача. Вибрати фільтр можна з наведеної нижче таблиці.

бренд Артикул
Ford 1137342
Ford 5013146
GM 5579164
Fiat 5951891
Ford 6063340
Bosch 451103234
Renault 6001002028
Peugeot 1109A0
Denckermann A210058
Champion C030 / 606
Champion C030606
Mecafilter ELH4081
Fortech FO014
Fiaam FT4883
Hengst H12W01
Mahle OC 384
Knecht OC260
Knecht OC384
Mahle OC57
Filtron OP520T
Parts-Mall PBX001P
PMC PBX001P
Fram PH5660
Fram PH5822
Starline S SF OF0255
Alco SP-806
Toko Cars T1146006 EP
Sakura TC25011K
Mann W 914/2
WIX WL7168

Заміну масла необхідно проводити на гарячому двигуні, тому якщо він холодний, йому потрібно дати попрацювати хвилин 7-10. Далі автомобіль встановлюємо на яму, естакаду або просто домкрачувати так, щоб можна було дістатися до зливної пробки і мати можливість підставити під неї ємність для зливу масла.

Масляний фільтр ВАЗ 2110 8 клапанів інжектор

ЕКСПЕРТИЗА: масляні фільтри ВАЗ. Цироз печінки

Адже у двигуна є свої мізки. контролер, своя нервова система. електрика, серце. циліндри, кров. моторне масло. Немає тільки органів розмноження, а шкода Але зате є у двигуна і своя печінку, тобто орган, службовець для очищення організму: своєрідна звалище, смітник! Це. масляний фільтр. І його, на щастя, можна і потрібно змінювати при кожній заміні масла. двигуну «цироз печінки» ні до чого!

Тему «начальника очищення» ми піднімали вже не раз. заміряли площа фільтруючої поверхні, оцінювали номінальну тонкість відсіву Але якщо всі попередні експертизи будувалися на базі достівського процедури перевірки, то тепер прийшла пора порівняти, як працюють фільтри в реальних умовах, тобто безпосередньо на двигуні в якості елемента системи мастила. За таке ми ще ніколи не бралися!

Для початку задовольняємо цікавість: а що там всередині? Ми ж не випадково брали по два фільтра Для цього акуратно, на токарному верстаті, відріжемо денце, витягнемо «тельбухи» і помилуємося на них. Що ж, корпус. одна штука, клапани. дві штуки (перепускний і зворотний), фільтруючий елемент. теж один. Є, правда, «суперфільтрів Колан», де їх навіть два, але це. екзотика.

Конструкцій фільтруючого елемента порівняно небагато. зазвичай це касета, заповнена гофрованої фільтрувальної папером. Площа фільтрації дуже важлива, оскільки в значній мірі визначає ресурс фільтра. Цікаво, що ця площа від фільтра до фільтру змінюється більш ніж в два з половиною рази. Наприклад, у «Чемпіона» вона більше 1300 см2, тоді як у «Цитрон» лише злегка перевалює за 500 см2. Кількість гофр змінюється від 54 до 85. навіть у фільтрів близьких розмірів. У одних крок гофрування рівномірний, у інших. десь порожньо, а де-то так густо, що і зазору між гофрами не виявиш. Здавалося б. ну й добре, площа-то не змінюється? Ха-ха: спробуйте продути одиночний аркуш паперу, а потім. її стопку. З чого це масло піде по шляху найбільшого опору, де гофри просто склалися? Ось і виходить, що реальна, активна площа фільтрації залежить від якості і рівномірності гофрування. І це багато що говорить про технології виробництва. Само собою, що в підсумковій оцінці ми обов’язково врахуємо і якість структури паперу.

Від паперу. до клапанів: перепускному та зворотному. Завдання першого. відстежити момент критичного забруднення фільтра і не дати двигуну можливості померти від масляної посухи: краще брудне масло, ніж ніякого. Працює він по елементарному принципу: коли фільтр забруднюється, тиск перед ним збільшується, а за ним. падає. Клапан відкривається, і частина масла проходить неочищеним, але тиск за фільтром, тобто в масляній системі, збільшується.

І ось тут. питання: а яким має бути зусилля відкриття перепускного клапана? Є фільтри. наприклад, Tsitron Raider, де в якості розпізнавального властивості заявляється збільшене зусилля відкриття. Мовляв, при пікових тисках на холодному пуску клапан не пускає брудне масло в двигун. А чи добре це. як же без масла? З іншого боку, і малим це зусилля бути не повинно. інакше брудне масло відразу кинеться в двигун. Так що ж правильно? Офіційної відповіді на це немає, тому за норму ми прийняли середнє по всій вибірці значення.

З зворотним клапаном все простіше. Його завдання. утримати масло в фільтрі при стоянці двигуна. Чим менше масла в корпусі, тим довше не гасне лампочка тиску масла при запуску. недобре! Якість його роботи ми оцінювали по втраті масла за фіксований час, починаючи з однакового стану двигуна. Тобто мотор зупинили, а через 30 хвилин поміряли. а скільки масла у фільтрі залишилося?

А тепер. найцікавіше. У стандартних тестах фільтрує здатність оцінюють на спеціальних установках, а масло забруднюють спеціальної пилом. Але ж в двигуні-то все не так! По-перше, пил повинен фільтрувати повітряний фільтр, а масляний в основному працює по продуктам зносу, тобто по металах. По-друге, реальний фільтр працює в умовах істотно змінних тисків і температур масла. І це, очевидно, має впливати на якість очищення масла. А нам найбільше треба знати, як на одному і тому ж моторі, одному і тому ж маслі поводитимуться різні фільтри. і як це позначиться на самому двигуні? відчуваєте різницю?

Випробування проводили на двигуні VAZ 21083, встановленому на нагрузочном пристрій, що дозволяє працювати на будь-яких режимах. від холостого ходу до «номіналу». Само собою, програма «моторної накрутки» була для всіх фільтрів ідентична. Масло. теж з «однієї бочки», причому навіть не алегорично. А в якості тих самих продуктів зносу ми використовували строго дозовану кількість алюмінієвої пудри. аналог реальних продуктів зносу, застосовуючи кожен раз апробовану заздалегідь процедуру промивання двигуна. Принциповим є і те, що якість фільтрації ми перевіряли при реальних умовах роботи двигуна! Від температури залежать і в’язкість масла, і його прокачиваемость через пористу структуру паперу! А якість фільтрації оцінювали при спектральному аналізі проб забрудненого масла

До речі, а як впливають різні фільтри на тиск масла в системі змащування двигуна? Наскільки нам відомо, цієї інформації взагалі ще ніхто не отримував! Замість датчика тиску масла ми врізали точний лабораторний манометр, а в піддон поставили термопару, щоб робити виміри при строго однакової температури масла. Забігаючи наперед, відзначимо, що в залежності від фільтра різниця в тиску, наприклад, на режимі 4000 об / хв склала між кращим і гіршим зразком аж 0,7 атм, тобто 25%! Така картина збереглася і на інших режимах. При цьому з’ясовується, що кращих за цим параметром фільтрів (Sintech, AC Delco) масляна система як би не помічає, хоча якість фільтрації зберігається цілком нормальним, а ось гірші, типу «Олефант», подібні до тромбу! А це загрожує «гіпертонією» для всього двигуна.

Загалом, ласкаво просимо в підсумкову таблицю. Вагові коефіцієнти ми вибирали виходячи з важливості параметра: насамперед. уміння чистити, останнім. зовнішній вигляд і робота клапанів. Вивчайте, будь ласка!

Стандарти. стандартами, а не всі фільтри однакові! Адже не станеш рекомендувати, припустимо, «Цитрон», ефективно гасить тиск в масляній системі, на старенький «ВАЗика», яка доживає свій вік до капітального ремонту. йому і так нелегко доводиться. Та й при малій в’язкості масла влітку його теж використовувати небажано. Двигун, можливо, і не вб’єш, але миготлива лампочка тиску масла буде сильно дратувати.

Цікавий і варіант використання синтетики із заявленим терміном служби тисяч тридцять кілометрів. До речі, це окреме питання. звідки взяті такі цифри? Часом починаєш підозрювати, що. зі стелі! Нехай навіть і так. головне, що і в цьому випадку використовувати малоресурсние фільтри також недоцільно. Адже нікому не прийде в голову міняти кілька фільтрів між замінами масла.

Що до співвідношення «ціна-якість», то воно в більшості своїй виправдано. Скажімо, Champion і Bosch співвідношення ціни і якості коштують. Порадували деякі вітчизняні фільтри. і «Невський фільтр», і «Лівни». Наведене під кожним з фото «Наша думка» можна розглядати як «дорадчий» голос при виборі гідного ліки від «цирозу печінки» вазовского мотора. А вже прислухатися до нього чи ні. питання довіри до нас читачів.

Паливний фільтр. що це і для чого?

Паливний фільтр. це одне з найбільш ключових елементів паливної системи, яке призначена для очищення палива від знаходяться в ній частин, домішок і елементів корозії. Нижче ми розповімо вам, як самостійно зробити його заміну на ВАЗ-2114, а також як правильно підійти до вибору фільтра.

Вибираємо паливний фільтр

На автомобілі ВАЗ-2114 встановлювалися два види моторів об’ємом 1,5 і 1,6 літра, а так як інжекторні двигуни вимагають куди більш ретельного очищення палива, його очищають елементи повинні складати близько 5-7 мікрон, а витримується тиск повинен бути від 3 до 5 бар.

Залежно від обсягу двигуна, паливний фільтр може відрізнятися за способом кріплення до кузова. На 1,5 у нього кріплення у вигляді шестигранного фіксатора, а на 1,6 фіксується за допомогою засувок.

Інструмент для заміни паливного фільтра

Перед тим як приступити до виконання робіт по заміні фільтра необхідно підготувати весь інструмент і запасні деталі.

 • Новий фільтр, який відповідає всім параметрам для установки.
 • Нові кільця ущільнювачів на вхід і вихід паливопроводу з фільтра.
 • Ключі на «10», «17», «19».
 • Порожні ємності невеликого обсягу.

Увага! Перед тим як приступити до заміни, необхідно строго дотримуватися і виконувати вимоги безпеки.

 • Подібні роботи найкраще виконувати на вулиці або в добре провітрюваному приміщенні, так як розлив палива і супроводжуються з цим пари шкідливі для вдихання.
 • Дотримуйтесь правил пожежної безпеки, так як роботи будуть проводитися з легкозаймистими матеріалами. І в першу чергу, відключіть мінусову клему з акумулятора автомобіля, виключіть можливість появи відкритого вогню поблизу.
 • Подбайте і тримайте під рукою вогнегасник.
 • При попаданні бензину на шкіру, промийте її великою кількістю води, а краще завчасно закрийте відкриті ділянки одягом.
 • Заздалегідь приготовану і використану ганчір’я зберігайте окремо від салону автомобіля і після закінчення робіт викиньте їх.

Міняємо паливний фільтр на 8 клапанної ВАЗ-2114 своїми руками (відео по заміні всередині)

Не секрет, що кожному автомобілю потрібно догляд і в тій чи іншій мірі йому необхідна заміна витратних запчастин. В першу чергу це відноситься до елементів паливної системи, так як вихід з ладу цих пристроїв безпосередньо впливає на стабільну роботу двигуна. І до одних з таких частин відноситься паливний фільтр.

На відео показаний докладні процес заміни паливного фільтра на автомобілі ВАЗ-2114:

Ознаки несправності фільтра

Основним елементом, що фільтрує всередині корпусу фільтра є спеціальні паперові осередки, які з часом забиваються, і вся пропускна здатність фільтра падає. Це відразу позначається на роботі мотора, так як потужність падає. Також є ряд ознак, які можуть свідчити про наявність подібної несправності:

 • Автомобіль періодично глухне на холостому ходу.
 • Витрата палива збільшується.
 • Є проблеми під час запуску двигуна, незалежно від його температури.
 • Виникає «троение» двигуна.
 • Спостерігається зменшення потужності двигуна.
 • При підвищенні оборотів, можуть спостерігатися провали в роботі.
 • Під час підйому, автомобіль може сіпатися.

Перевірка тиску в паливній рампі. Якщо при натисканні на ніпель, струмінь слабка. це перша ознака, що засмітився паливного фільтра.

Замена топливного фильтра на ВАЗ 2110, 2111 и 2112 инжектор

Всі вищеназвані причини не можуть прямо вказувати на несправність паливного фільтра, так як за запуск і стабільну роботу мотора відповідає система запалювання і подачі повітря, і відповідно датчики, які відповідають за їх стабільну роботу.

Для того, щоб упевнитися в працездатності або несправності фільтра можна скористатися такою нескладною перевіркою:

Розташування ниппеля паливної рампи під капотом (відзначений червоною стрілкою)

 • до розташованого на рампі форсунок, ніпеля, підключаємо звичайний манометр і заводимо автомобіль. І якщо показники, зазначені на манометрі будуть менше 6 атмосфер, то можна з упевненістю говорити про недостатність значень в системі, а неполадки так чи інакше стосуються паливного фільтра.

періодичність заміни

Періодичність заміни паливного фільтра на ВАЗ-2114 питання досить неоднозначний.

Незважаючи на те, що найчастіше завод виробник радить робити заміну паливного фільтра через кожні 30-35 тисяч кілометрів пробігу, якість нашого палива змушує змінювати його, як тільки відмітка перевалила за 15 000 км.

Пов’язано це з великою кількістю домішок і добавок, тому не варто чекати перших ознак несправностей у вигляді: підвищеної витрати палива або провалів при розгоні. Ми рекомендуємо міняти його в періодичності пробігу автомобіля 10-20 тисяч кілометрів.

паливного, фільтра, 2110, клапан

Де розташований паливний фільтр?

Паливний фільтр виконаний у вигляді спеціального кубічного картриджа, вмонтованого в порожнину під багажником, прямо за бензобаком, поруч з вихлопною трубою. Не помітити цей елемент складно, так як він відразу кидається в очі під час огляду.

періодичність заміни

Виробник рекомендує міняти фільтр тонкого очищення палива карбюраторного двигуна після 15 тис. Км пробігу. Двигуна з уприскуванням. удвічі рідше, після 30 тис. Км.

На практиці автомобілісти зазвичай змінюють фільтри частіше, мотивуючи свої дії низькою якістю бензину на заправках. Їх можна зрозуміти. Ремонт карбюратора або форсунок принесе більше клопоту і зажадає більше грошей, ніж часта заміна.

Що стосується заміни сітчастого фільтра електричного бензонасоса, в переліку робіт технічного обслуговування про цю операцію немає відомостей. Виробник вважає, що протягом розрахункового терміну служби автомобіля заміна електробензонасоса і фільтра не знадобиться.

Проте зазвичай машини служать довше, ніж відводять їм розробники, тому часом фільтр грубої очистки доводиться міняти через перебої в роботі двигуна.

Заміна паливного фільтра ВАЗ 2110

Якщо ви хочете, щоб двигун служив вам довгий час вірою і правдою, приділяйте увагу дрібницям. Однієї такої «незначної», але істотною деталлю, є паливний фільтр. Кожен автомобіліст, який живе в Росії, знає про низьку якість вітчизняного палива і нерідко стикається з запиленими дорожніми покриттями. Ці два фактори безпосередньо впливають на роботу двигуна, так як смоли, пил, бруд і конденсат забивають паливний фільтр, внаслідок чого в мотор починає просочуватися забруднене паливо. Щоб цього не сталося, автовласникам слід своєчасно міняти паливний фільтр. Ну а як це зробити, який фільтр вибрати і коли його міняти, ми розповімо вам в цій статті на прикладі вітчизняного автомобіля ВАЗ 2110.

Інструменти для виконання роботи

Замінити паливний фільтр на инжекторном ВАЗ 2110 з 8 клапанами, можна самостійно. Для цього буде потрібно трохи знань і примітивний набір інструментів, який є в наявності у кожного автолюбителя.

Заміна паливного фільтра на ВАЗ-2110 інжектор

Заміна паливного фільтра на сучасному автомобілі. заняття нечасте. Ресурс цього розхідники на «Ладах» 10-го сімейства становить близько 30 000 км. Коли ж прийшла пора міняти фільтр, зробити це досить просто.

Заміна паливного фільтра на ВАЗ 2110 8 клапанів інжектор

Процедура заміни паливного фільтра на автомобілях ВАЗ 2110 з інжекторним 8. ми клапанним двигуном, виконується тільки на підйомнику або оглядовій ямі і в кілька етапів.

 • За допомогою щітки потрібно очистити деталі кузова знаходяться поблизу від вузла. Це потрібно щоб в паливопровід випадково не потрапила бруд або сміття.
 • Під місце робіт ставиться ємність для зливу бензину. Незважаючи на скидання тиску, пальне в магістралі ще залишилося.
 • Змастити маслом або WD 40 всі з’єднання. Це потрібно для полегшення відкручування всіх вузлів.
 • Ключем на «19» утримується корпус вузла, а ключем на «17» откручиваются магістралі.
 • Використовуючи ключ на «10» слід відпустити хомут кріплення і зняти фільтр.

Процедура монтажу нового елемента виконується в зворотному порядку. Особливу увагу слід звернути на покажчики напрямку, нанесені на корпус нового фільтра. Стрілка повинна «дивитися» у напрямку від бензобака до мотору.

Важливо! При установці нової деталі забороняється використовувати старі ущільнювачі на паливних патрубках (виглядають як гумові колечка). Б / у ущільнювачі можуть призвести до витоку бензину та призвести до займання автомобіля.

Варто згадати, що на інжекторних автомобілях ВАЗ 2110 також встановлюються паливні фільтри на засувках (кліпсах). При цьому хід роботи виглядає також як і для різьбових кріплень. З відзнакою тільки в від’єднанні магістралей. З одного боку потрібно натиснути на фіксатор і зняти патрубок. На іншій стороні знаходиться пружинний фіксатор. Його потрібно відігнути викруткою і демонтувати магістраль.

Якщо у вас залишилися питання по заміні паливного фільтра на ВАЗ 2110 з інжекторним двигуном, рекомендую подивитися це

Принцип роботи паливного фільтра

Залежно від марки автомобіля конструкція паливного фільтра може відрізнятися. Але основний принцип дії і схема роботи у всіх моделей однакова.

Принцип роботи паливного фільтра: 1. фільтруючий елемент для інжекторних авто, 2. його корпус.

Бензиновий фільтр розташовується в паливо проводі і виглядає як металева або пластикова колба з двома висновками. До яких приєднані магістральні трубопроводи. Усередині корпусу розташовується фільтруючий елемент, який виконується як правило зі спеціального паперу.

 • Паливо рухається по магістралі і через вхідний патрубок потрапляє в корпус;
 • Під час проходження палива через надра вузла, на ньому затримуються механічні домішки (бруд, пісок, іржа і ін.). Фракція очищення залежить від типу застосовуваної моделі.
 • Очищений бензин виходить з колби через що виходить патрубок і рухається до мотору.

Підготовка до заміни паливного фільтра

Для зручності робіт бажано загнати автомобіль на оглядову яму або естакаду. Але якщо ні те, ні інше недоступно, можна спробувати поміняти фільтр на будь-якій рівній майданчику. Задній звис ВАЗ-2110 (ВАЗ-2111, ВАЗ-2112) цілком дозволяє забратися під нього людині середньої комплекції.

Фільтр тонкого очищення палива на «десятці» з інжекторним двигуном розташований під днищем в районі заднього сидіння, поряд з паливним баком. Він закріплений на кронштейні, «лапки» якого стягнуті болтом. Паливні магістралі кріпляться до фільтру за допомогою гайок або штуцерів на засувках в залежності від року випуску автомобіля.

Перед тим, як приступити до від’єднання вхідної та вихідної магістралей від фільтра, необхідно скинути тиск в паливній системі. Для цього паливна рампа, встановлена ​​на двигуні, має спеціальний клапан, розташований на її лівому торці (якщо дивитися на автомобіль спереду).

Щоб скинути тиск, потрібно відвернути пластиковий ковпачок і тонкої викруткою натиснути на золотник. В цей час з рампи бризне бензин. Уникнути його потрапляння на гарячий двигун і просто на підкапотний простір, можна, якщо обернути жало викрутки тонкої ганчіркою. В цьому випадку, бензин просто вбереться в неї.

Коли бензин перестав виходити з натиснутого на рампі клапана, надлишковий тиск в системі відсутній і можна здійснити зняття паливного фільтра на ВАЗ-2110.