Як замінити гидрокомпенсатори на Niva Chevrolet

Коли міняти гидрокомпенсатори: ознаки

Важливо звертати увагу на непрямі ознаки проблем з гідрокомпенсаторами. Якщо рівень масла і його якість в нормі, тоді на несправні ГК вказують такі симптоми:

 • сильний стукіт у клапанному механізмі на холодну;
 • після прогріву стук жевріє;
 • інтенсивність стуку зменшується при підвищенні оборотів мотора;
 • заміна масла і промивка масляної системи проблему не вирішують.

Точно визначити, що необхідна заміна гидрокомпенсаторов Chevrolet Niva, можна після зняття распредвала. У подібній ситуації необхідно розбирати двигун, знімати компенсатори, виконувати дефектовку або відразу виробляти повну заміну і т.д.

Гідрокомпенсатори Niva: що це таке і як працює

Гідрокомпенсатор в двигуні. це пристрій, що дозволяє «вибрати» тепловий зазор клапанів автоматично, тобто без додаткових втручань. Наприклад, механічне регулювання, що виконується шайбами ​​або болтами, повинна проводитися регулярно, так як зазор згодом «йде», відхиляючись від рекомендованих значень.

гидрокомпенсатори, niva, chevrolet

У свою чергу, гідрокомпенсатор (ГК), що стоїть між кулачком розподільного валу і клапаном, «вибирає» зазор автоматично. Сам гідрокомпенсатор є плунжером, в камеру подається моторне масло, завдяки чому підтримується оптимальний тепловий зазор.

Виходить, система мастила досить сильно перевантажена, при цьому масляний насос залишився практично таким же, як і на старій «класиці» ВАЗ. Можливо, саме з цієї причини виробник виробляв заміну гидрокомпенсаторов старого зразка на нові.

Гідрокомпенсатори на Niva: гідроопори старого і нового зразка

Спочатку на перші мотори (2002. 2005 рік) корпорація GM поставляла власні гидрокомпенсатори. При цьому такі ГК надійні, мотори експлуатуються без проблем. Однак в подальшому на Niva почали ставити компенсатори, походження яких не відомо. З зазначеними елементами почалися проблеми.

Те ж саме сталося пізніше, коли на мотор почали ставити гидрокомпенсатори нового зразка. Перші партії в 2008 році виявилися якісними і надійними. Потім якість стало погіршуватися, стаканчики ГК відрізнялися низькою якістю обробки і т.д.

Зверніть увагу, встановлюючи гидрокомпенсатори (наприклад, INA), також важливо міняти і стаканчики. Ігнорування даної рекомендації призводить до того, що вже через 40-60 тис. Км. з’являється вироблення, тиск масла падає і з’являється стукіт.

Заміна і прокачування гидрокомпенсаторов Niva Chevrolet

Рішення поставити гидрокомпенсатори на Niva Chevrolet дозволило позбавити власників від необхідності регулювати теплові зазори клапанів кожні 10-15 тис. Км. пробігу. В результаті ГРМ став працювати тихіше, ефективніше і більш стабільною.

 • гидрокомпенсатори старого зразка (до 2008 року);
 • гидрокомпенсатори нового зразка (з 2008 року).

В цілому, гидрокомпенсатори Chevrolet Niva (гідроопори) досить надійні. Однак використання моторного масла низької якості, несвоєчасні заміни і ряд інших причин можуть призвести до появи шуму в роботі ГРМ. В цьому випадку гідрокоменсатори потрібно чистити і прокачувати або міняти. Детальніше читайте в нашій статті.

Які інструменти потрібні

Визначивши, що стукають гидрокомпенсатори і гідроопори потрібно міняти, а також підібравши відповідний гідрокомпенсатор 21214, можна переходити до заміни.

Щоб поміняти гидрокомпенсатори Chevrolet Niva, для заміни необхідно підготувати наступні інструменти: набір ключів, викрутки (пласка і хрест), щітка по металу і медичний шприц, а також дріт (можна замінити на пластиковий хомут).

 • ключ-тріскачка з подовжувачем і набором насадок;
 • ключ торцевий (трубка) «10», «12»;
 • динамометричний ключ;

Як встановити нові гідроопори

На початковому етапі необхідно зняти повітряний патрубок і від’єднати від клапанної кришки все підключені і приєднані до неї елементи. Далі необхідно зняти кришку і виконати заміну гидрокомпенсаторов.

Щоб зняти гидрокомпенсатори на Chevrolet Niva, буде потрібно:

Позашляховик Niva Chevrolet (ВАЗ 2123) зарекомендував себе як надійний автомобіль, особливо в умовах нашого бездоріжжя. Базова комплектація забезпечується двигунами від двох виробників: Opel Z18XE (1.8) і ВАЗ-2123 (1.6). На «опельовський» мотор особливих нарікань не виникало, чого, на жаль, не скажеш про вітчизняний.

Гидрокомпенсаторы. Проверка и ремонт. ВАЗ 21214 Нива

Завдяки підвищеній модернізації, новий двигун ВАЗ 2121 Chevrolet отримав замість штатних регулювальних гвинтів і втулок, так звані «напрямні втулки». плунжерні пари гидрокомпенсаторов, вбудованих в ГБЦ.

Трапляється, що на вітчизняних моторах гидрокомпенсатори починають працювати з перебоями, доставляючи тим самим немало клопоту своїм власникам.

Інструмент для заміни гидрокомпенсаторов

Відрадно те, що заміна гидрокомпенсаторов Chevrolet Niva не вимагає яких-небудь спеціальних пристосувань. Можна обійтися стандартним набором ключів, але деякі підручні засоби краще заготовити заздалегідь. Для роботи буде потрібно:

 • Набір ключів;
 • Викрутка плоска і хрестова;
 • Щітка по металу;
 • Шприц медичний;
 • Дріт або нейлоновий хомутик.

Додатково до цього потрібно підготувати 1 л бензину, ганчір’я і прокладку під кришку клапанів.

Як поміняти гидрокомпенсатори на Niva Chevrolet відео

Поставити діагноз, який свідчить про те, що необхідна заміна гидрокомпенсаторов Chevrolet Niva можна тільки після зняття розподільного вала. Зазвичай першими ознаками є стуки в клапанних механізмах, які не припиняються навіть після прогріву двигуна. Певна частка істини в цьому твердженні є, але рекомендується скористатися для початку не настільки трудомісткими способами. В першу чергу необхідно перевірити рівень масла і його чистоту. При недостатньому рівні справні гидрокомпенсатори не наповнюю рідиною, в результаті чого плунжер не піднімається до потрібного рівня і рокера стукають. Брудне масло може забити вузькі канали. Якщо заміна масла не допомогла, то доведеться переходити до кардинальних заходів.

Конструкція гидрокомпенсаторов на Niva Chevrolet

Як ви знаєте, на стандартних або простіше кажучи «класичних» моторах ВАЗ в механізмі газорозподілу монтувалися рокера, а зазори клапанів регулювалися спеціальними гвинтами.

Однак на моторі 2123 для Niva Chevrolet, передбачені гідравлічні компенсатори, виконані у формі точно таких же болтів регулювання, а зазори регулюються за рахунок роботи плунжерній пари і необхідного тиску масла в двигуні.

Не дивлячись на всю позірну складність конструкції, влаштована в двигуні вона дуже просто і складається всього з чотирьох частин:

 • Корпуси гидрокомпенсатора.
 • поворотної пружини.
 • Плунжерній пари, а точніше, з двох її частин, верхньої та нижньої, тобто плунжера і зворотного клапана з поршнем.

Що вибрати, гидрокомпенсатори або регулювальні болти?

Встановлюються з заводу гидрокомпенсатори не завжди відрізняються підвищеною якістю, адже стукати вони можуть майже відразу, як автомобіль зійшов з конвеєра, маючи зовсім невеликий пробіг. Як показує практика, причиною такої неполадки є недостатнє зусилля, з яким затягнуть болт на заводі, а це. 2-2,2 кгс. Однак якщо ці деталі вже непрацездатні, то доводиться вибирати на, що їх замінити, благо варіанти є.

Якщо ставити питання про те, що вибрати, то керуватися доведеться в першу чергу ціною. Гідрокомпенсатори, як правило, і найчастіше продаються поштучно з ціною від 350 до 500 рублів, а регулювальний болт ледь перевищує 50. Якщо ви готові проводити регулювання клапанів через кожні 10-15 тисяч кілометрів пробігу, то вам буде краще другий варіант, тому як проблем з ними виходить менше, а провести ремонт і обслуговування дешевше.

зазор клапанів

Зазор на клапанах в 0,15 мм. які виставляються щупом необхідно проводити тільки на холодному двигуні. Якщо це значення буде менше, то вони можуть просто-напросто прогоріти, а якщо більше, то почнуть стукати.

Чому починають стукати клапана?

Серед всіляких причин, чому починають стукати клапана на Niva Chevrolet необхідно виділити основні:

 • Недостатній тиск масла системи.
 • Масляні канали в двигуні забруднені, а від цього відбувається інтенсивне забруднення всієї мастильної системи.
 • Рівень мастила в системі недостатній.
 • Посадочне місце під гідрокомпенсатор зношене.
 • Зношені деталі і складові частини гидрокомпенсаторов.

Трапляється, так, що гидрокомпенсатори починають стукати відразу після запуску в холодну погоду, і буквально відразу після закінчення 30-60 секунд це проходить. Пояснюється це тим, що масло надходить на гидрокомпенсатори із запізненням, і не встигає забезпечити їх необхідною кількістю мастила.

Вирішити цю проблему можна після того, як буде замінено масло і масляний фільтр. А коли клапана стукають при «гарячому» моторі, звичайної заміною масла вже не обійтися, доведеться знімати «голову», розподільний вал і прочищати канали. Якщо ця процедура не принесе ніяких результатів, доведеться міняти гідравлічні компенсатори.

Зверніть увагу, що клапанний стукіт, що відбувається з вини гидрокомпенсаторов, може мати наслідки, що виражаються в наступному:

 • Наявність зносу на кулачках розподільного вала.
 • Поверхні рокерів будуть мати сильний знос
 • Знос стрижня клапана.

Їздити тривалий час з таким «стуком» вкрай не рекомендується, тому як це безпосередньо впливає на знос деталей механізму ГРМ, витрата палива при цьому буде збільшуватися, а потужність падати.

Ходова

Тут більшість болячок з’являється через порушення планового технічного обслуговування або використання запчастин сумнівної якості. У деяких випадках потрібно регулювання і контроль моменту затягування. при недотриманні цих правил з’являються додаткові проблеми.

Стук при різкому розгоні. зазвичай при різкому натисканні на газ відчувається глухий удар в трансмісії. Проблема з’являється через розкрученої гайки хвостовика або через спресованої распорной втулки, що не притискає підшипник, внаслідок чого з’являється вертикальне биття і люфт. Питання вирішується заміною деталей з наступним регулюванням затягування гайки хвостовика.

Вібрації на високих швидкостях. цей симптом виникає через незбалансовані валів трансмісії, низької якості підшипників або задубіли гуми подушок роздавальної коробки. Якщо у вас дорестайлинговой модель, потрібно ще перевірити хрестовини.

Текти масла з редуктора. проблема з’являється при зносі сальників або люфт хвостовика. Іноді мастило випливає з різьби гайки і під дією відцентрової сили розкидається по днищу. В останньому випадку з проблемою залишається тільки змиритися.

Підшипник ступиці. про цю несправність складають легенди, деякі власники «Шніви» навіть бояться їздити на далекі відстані через те, що підшипник може розсипатися в дорозі. Але якщо через кожні 30 тис. Км робити заміну мастила і по пробігу в 5 тис. Км перевіряти маточину, підшипник проходить, як і належить. 100 тис. Км пробігу.

На замітку: перевірка підшипника проводиться тільки на вивішеному колесі, якщо автомобіль стоїть на землі. люфт в ступиці ви не помітите. Якщо після підтяжки проблема не пішла, перевірте кульові опори і сайлент-блоки.

Стук гидрокомпенсаторов Niva Chevrolet

Сьогодні ми розглянемо заміну гидрокомпенсаторов на Niva Chevrolet. Ви дізнаєтеся як самостійно поміняти гидрокомпенсатори на Niva. Пропонуємо покрокову інструкцію по заміні з фото і відео матеріалами

 • Опис пристрою гидрокомпенсатора і його принцип дії
 • Чому з’являється стукіт в двигуні при запуску на холодну
 • види гидрокомпенсаторов
 • Гідрокомпенсатори Niva Chevrolet старого зразка
 • Нове покоління
 • Гідрокомпенсатори або регулювальні болти
 • Як визначити несправний гідрокомпенсатор
 • типові несправності
 • Мотор Майстер Клуб
 • Чи варто міняти гидрокомпенсатори на болти на Niva Chevrolet
 • Communities Chevrolet Niva Blog Гідрокомпенсатори
 • Що необхідно для заміни гидрокомпенсаторов
 • Конструкція гидрокомпенсаторов на Niva Chevrolet
 • «Болячки» Chevrolet Niva
 • Коли потрібно, а коли не варто міняти гидрокомпенсатори і особливості заміни
 • Ходова
 • На відео пошук несправних гидрокомпенсаторов на Niva Chevrolet

замена гидрокомпенсаторов на шевроле нива

Що необхідно для заміни гидрокомпенсаторов

Для роботи вам буде потрібно наступні інструменти і матеріали:

 • плоска і хрестова викрутки;
 • ключ-трещетка з подовжувачем і набором насадок;
 • торцевий ключ (трубка) на 10 і 12;
 • м’яка дріт, провід або пластикові хомути;
 • динамометричний ключ;
 • прокладка клапанної кришки;
 • чиста ганчірка.
гидрокомпенсатори, niva, chevrolet

Чи варто міняти гидрокомпенсатори на болти на Niva Chevrolet

Що практичніше, болт або гідрокомпенсатор. це питання хвилює багатьох власників Chevrolet-Niva. Для початку потрібно з’ясувати. чому деякі водії вирішуються на подібну заміну? Відповідь проста. впровадження компенсаторів вселяло надію раз і назавжди вирішити питання з тепловими зазорами. На ділі погана якість гидрокомпенсаторов тільки погіршило ситуацію. грошей витрачено більше, а проблема не вирішена.

« Поміняв назад« гидрики »на болти, підсумок: витрата впав, холостий хід стабільний, тяга пішла з низів, зчеплення стало помітно легше. Прийнятим рішенням задоволений, заміна себе виправдала ».

Подібні висловлювання зустрічаються все частіше і частіше. Багато хто не наважується на подібні дії. міняти щось в моторі власникам боязно, тому кожен приймає таке рішення для себе сам.

гидрокомпенсатори, niva, chevrolet

Як визначити несправний гідрокомпенсатор

Щоб визначити стукали компенсатор, необхідно викруткою, яка використовується як важіль, натиснути на ті «гидрики», які стоять в ВМТ (верхньої мертвої точки). Якщо під тиском викрутки гідрокомпенсатор провалюється, значить, він не відрегульований. Якщо хочете в цьому переконатися, швидко понажимайте викруткою, почуєте характерний звук.

Мотор Майстер Клуб

Автодіагностика для любителів і професіоналів

Конструкція гидрокомпенсаторов на Niva Chevrolet

Конструктивно «гидрики» складаються з п’яти основних деталей:

 • корпус.
 • плунжери.
 • плунжерні пружини.
 • втулка.
 • Зворотній клапан.

Зрідка зустрічаються плунжери, в яких немає внутрішніх отворів, а верхня, сферична частина, виступає опорою. Пружина плунжера, розташована всередині, змушує втулку виконувати свої рухові функції.

Чому з’являється стукіт в двигуні при запуску на холодну

Chevrolet Niva. автомобіль російського виробництва, основне завдання якого. подолання бездоріжжя. Основна перевага автомобіля. постійний повний привід з можливістю блокування міжосьового диференціала, що дозволяє рівномірно розподіляти крутний момент. Але таке навантаження не може не надати негативного впливу на двигун автомобіля. І з часом він буде вимагати проведення ремонту. Але перед цим можна постаратися діагностувати його по звуку роботи і зрозуміти, який з механізмів вийшов з ладу. Так стукіт в двигуні при запуску на холодну в Chevrolet Niva може свідчити про виникнення неполадок в декількох основних вузлах: системі ГРМ, клапана, маховик і т.д. У кожному конкретному випадку цей стукіт буде відрізнятися в залежності від місця поломки.