Як дізнатися температуру двигуна на Granta

Які датчики температури встановлені на LADA Granta, де знаходяться, ціна

Всього в LADA Granta встановлено понад десяти цифрових і механічних датчиків. Особливої ​​уваги і контролю з боку водія заслуговують:

 • Датчик температури охолоджуючої рідини (далі. ДТОЖ);
 • ДТ навколишнього середовища (далі. ДТОС).

Про функціональність приладів, точності відображення даних залежить стан технічного засобу, безпеку водіння авто.

Датчик положення коленвала

ДПКВ відповідальний за видачу системі управління відомостей про частоту, з якою обертається колінвал і про його кутовому положенні. Грунтуючись на цих даних, в ЕБУ розраховується фаза і тривалість імпульсів, що відповідають за управління форсунками і за управління котушкою запалювання. При зчитуванні інформації елемент посилає отримані дані контролеру, в завдання якого входить їх обробка та видача на форсунки потрібних імпульсів.

Датчик положення коленвала знаходиться близько масляного фільтра.

Вузол відрізняється великою надійністю в роботі і довговічністю, а тому його поломки трапляються нечасто. Це обумовлено і тим, що в складі ДПКВ відсутні механічні рухомі частини.

Найбільш часто причиною його несправності стає пошкоджена корозією проводка. Поломка деталі тягне за собою виникнення значних проблем для нормального функціонування двигуна, при неможливості провести ремонт вузол потрібно замінити.

Поломка датчика положення коленвала перешкоджає процесу запуску двигуна. Перерахуємо головні ознаки його несправності:

 • проблеми з запуском двигуна;
 • нестійке функціонування двигуна;
 • втрата потужності і ін.

Датчик педалі гальма

Встановлюється на педальному вузлу і служить для запалювання стоп-сигналів, а так же зав’язаний в парі з роботою електронної педалі газу.

Як влаштований датчик температури Granta?

Детектор температури охолоджуючої рідини в LADA Granta встановлений на корпусі термостата. Для роботи з ним знадобляться стандартні інструменти на зразок хрестоподібної викрутки, двох пар рук, і можливо глибокої головки на 19 мм для спрощення роботи.

Сам демонтаж вимірювача в LADA Granta проходить в кілька етапів:

 • знаходимо, де розташовується пристрій, знімаємо повітряний фільтр, який заважає дістатися до нього;
 • відключаємо дроти від вимірювача;
 • знімаємо роз’єм з детектора;
 • приступаємо до відкручування пристрої.

Перед демонтажем обов’язково обесточьте автомобіль, знявши клему з акумулятора. Після цього обов’язково злийте охолоджуючу рідину. Невиконання будь-якого з цих умов несе загрозу вашому житті і здоров’ю.

Монтаж нового пристрою відбувається назад його демонтажу. Тобто вкрутили, повернули дроти на місце, і поставили назад повітряний фільтр. Після цього залили назад антифриз і підключили електрику.

Однак слід пам’ятати два монтажних нюансу. Перший. переконати в якості ущільнювача нового датчика або додайте свого герметика (ОЖ не повинна витікати під час роботи машини).

Ну і другий виходить з першого. заведіть машину і переконайтеся у відсутності протікання антифризу.

Встановлено в місці кріплення переднього бампера, лівіше від центрального повітряного каналу. Форма ДТОС конічна з двома контактами з тильного боку.

За роботу ДТОС відповідає запобіжник в монтажному блоці під номером Перша ознака несправності. відсутність показань температури на приладовій панелі.

Заміна датчика температури lada granta (ВАЗ Granta)

Як дізнатися і подивитися температуру двигуна на Ладі Granta. Індикатор температури двигуна. Виводимо дані температури на панель приладів.

 • Стара панель приладів
 • Значення бортового комп’ютера на цій панелі
 • Способи вирішення даної проблеми
 • Установка окремого індикатора температури двигуна
 • Перегляд температури за допомогою смартфона (планшета)
 • Датчик температури Granta: де знаходиться ДТОЖ на ладі
 • Які датчики температури встановлені на LADA Granta, де знаходяться, ціна
 • температура моторів
 • Датчик положення коленвала
 • Як самостійно замінити датчики температури на автомобілі LADA Granta
 • датчик детонації
 • Симптоми несправності:
 • Як влаштований датчик температури Granta?
 • ДТОС
 • Датчик швидкості
 • Симптоми несправності:
 • Рекомендації по догляду та обслуговування датчиків
 • світла
 • Датчик тиску масла
 • Симптоми несправності:
 • Датчик педалі гальма
 • Симптоми несправності:
 • вірна смерть

Датчик швидкості

Датчик швидкості необхідний для зняття показань з вала КПП і передачі їх на спідометр. Встановлюється в корпусі КПП і кріпитися одним болтом на 6мм.

Індикатор перегріву двигуна на приладовій панелі LADA Granta ВАЗ 2190 і LADA Kalina-2. Коригування пробігу. Прошивка SRs AirBAG. чіп ключі

Майже всі автомобілі вітчизняного та імпортного виробництва обладнані стрілочним або цифровим електронним термометром охолоджуючої рідини. Наприклад, на старих Kalina крім стрілочного покажчика ТОЖ (температури охолоджуючої рідини) є ще зумер, який починає пронизливо пищати при наближенні стрілки покажчика до червоної зони. На автомобілі LADA Granta ВАЗ 2190 і LADA Kalina-2 покажчика температури охолоджуючої рідини просто немає. Замість нього встановлена ​​лампочка сигналізатор температури ОЖ (охолоджуючої рідини) у вигляді іконки червоного кольору, яка спалахує при перегріванні двигуна вище 115 ° C і одночасно спрацьовує звуковий сигнал зумера. Звуковий сигнал буде повторюватися поки температура ОЖ не опуститься нижче 110 ° C

Багато власників Granta і Kalina-2 скаржаться на відсутність звичного їм термометра, як на минулих моделях АвтоВАЗу: 2110, Калинах-1, Пріора, 2115, 21118 Чому інженери АвтоВАЗу вирішили, що на бюджетному автомобілі досить одного індикатора у вигляді піктограми, а не звично всім автовласникам повноцінного термометра з градуйованою шкалою і стрілкою невідомо. Можливо в гонитві за зниженням ринкової ціни автомобіля, конструкторами було прийнято рішення що в дешевому автомобілі термометр буде дорогою розкішшю.

В результаті здешевлення вартості автомобілі LADA Granta і Kalina-2 в комплектації «Норма» і «Стандарт» позбавлені покажчика температури охолоджуючої рідини двигуна. Власникам більш дорогих комплектацій «Люкс» і «Люкс Плюс» пощастило більше: в автомобілях, що випускаються з 2014 року в меню бортового комп’ютера з’явилася індикація температури охолоджуючої рідини в реальному часі. Розробники пояснили чому температура ОЖ двигуна при звичайних умовах експлуатації не піднімається вище 80-85 градусів. Це пов’язано з настройками двигуна для відповідності нормам токсичності Євро-4 і високою продуктивністю системи охолодження застосовується на автомобілях LADA Granta і LADA Kalina-2.

Прошивка спідометрів Lada Granta і Lada Kalina-2

Ми пропонуємо бюджетне і доступне для всіх автовласників рішення проблеми, коли на спідометрі Kalina або Granta не відображається температура охолоджуючої рідини або температура зовнішнього повітря (при наявності датчика) шляхом перепрошивки існуючого спідометра новою версією. В результаті перепрошивки новим програмним забезпеченням (в залежності від моделі одометра) з’являються додаткові функції бортового комп’ютера: середня швидкість, час у дорозі, кількість витраченого палива.

Додатково можлива і коригування показань спідометра (смотка і накрутка пробігу) в разі заміни старої панелі приладів на нову.

Для початку необхідно уточнити яка версія прошивки в спідометрі. Для цього слід: вимкнути запалювання автомобіля. Натиснути і утримуючи кнопку скидання пробігу включити запалювання не заводиться двигун. Відпустити кнопку скидання добового пробігу на спідометрі після початку тесту, а потім знову натиснути і відпустити її. Після натискання на екрані комп’ютера спідометра висвітяться два рядки: 1-я версія прошивки, 2-я модель панелі приладів. Повідомте нам ці цифри, і ми підберемо відповідну для вашого спідометра прошивку.

LADA Granta, LADA Priora, прошивка, спідометр

Правила їзди на не прогрітий двигуні

Вирішувати, прогрівати мотор, чи ні. тільки вам!

«Кулак дружби». двигуну необхідний капітальний дорогий ремонт. Така ситуація може статися в результаті підвищеного навантаження на «холодний» двигун

Якщо такої можливості прогріти двигун немає, то існують деякі правила, які потрібно враховувати при їзді на не прогрітий автомобілі.

 • Намагайтеся застосовувати масло повністю синтетичного типу з поліпшеними характеристиками в’язкості. Якщо ж масло не може підтримувати свою плинність, то при русі воно в найкоротші терміни заповнить всі доступні канали. Результатом стане формування, так званих, «задирів» на робочій поверхні. До того ж, старіння масла буде відбуватися набагато швидше. Втім, вартість масла набагато нижче ціни капітального ремонту силового агрегату LADA Granta.
 • Рухатися, по можливості, потрібно акуратно і без ривків. Мінімальна температура мотора повинна становити 40 градусів за шкалою Цельсія. Тільки після цього швидкість можна потроху нарощувати. Обмеження стосуються, не тільки швидкого набору швидкості, але і такого ж швидкого гальмування.

Датчик температури двигуна Granta. Встановлюємо своїми руками

Кожен власник автомобіля LADA Granta стикався з основним його недоліком. відсутністю на панелі датчика температури двигуна. Завдання керівництва «АвтоВАЗу». зробити Granta доступною, інженери виконали «відмінно», заощадивши навіть на цьому приладі. Упор то був на дешевизну, ось і постаралися.

Незабаром, правда все виправили. на моделях більш високу ціну і розширеної комплектації LADA Granta ліфтбек 21911, 21912, 21917 датчик температури двигуна вже з’явився і допомагає моніторити стан ДВС. Однак, що ж робити власникам більш ранніх моделей? Встановлена ​​на автомобілях контрольна лампа перегріву не є достатньо інформативною. Взимку неможливо визначити, чи достатньо прогрітий двигун, щоб починати рух, а влітку сигналізатор перегріву може спалахнути занадто пізно.

Термостат. слабке місце машин LADA Granta, і несправність його набагато ефективніше було б визначати на самій ранній стадії, оцінюючи поведінки стрілки датчика ТД, але

Саме ці проблеми спонукали деяких автомобілістів пошукати відповіді на питання: «Як встановити датчик температури двигуна на Granta?». Можна, звичайно, звернутися до дилерів. За певну плату фахівці обладнають все необхідне. Але не потрібно поспішати. Доукомплектувати цим приладом свій автомобіль самостійно зовсім не важко. Щоб в цьому переконатися, розглянемо поетапно весь процес.

Як обладнати свою Granta датчиком температури двигуна

 • індикатор температури,
 • пластиковий корпус до нього,
 • сам датчик;
 • кріпильні хомути.

Коли комплект у вас на руках, пора вирушати до автомобіля. Щоб побачити місце, де буде закріплюватися датчик температури двигуна Granta, з акумулятора авто знімається мінусова клема, а за нею від’єднується і знімається повітряний фільтр.

Це відкриє огляд патрубка, що відводиться від термостата. По ньому циркулює в процесі експлуатації охолоджуюча рідина.

З проводами надходять у такий спосіб: перший. це провід маси, його прикріплюють до двигуна (корпусу), другий простягають безпосередньо в салон. Індикатор зі стрілкою температури датчика можна встановити на торпеді біля лобового скла поруч з панеллю приладів. Візуально це дуже зручно, тому що знаходиться він недалеко від рівня очей, і щоб контролювати рівень температури досить буде швидкого погляду.

Але що робити, якщо приблизно в цьому місці може знадобитися закріпити навігатор? Другий варіант місця кріплення індикатора датчика навіть більш естетичний. Багато автомобілістів встановлюють прилад в підсклянник поруч з КПП, при цьому саму панель потрібно буде трохи доопрацювати. Звичайно, місце для стаканчика кави в цьому випадку доведеться пошукати, але за то з’явитися величезний плюс: у вас в салоні дуже гармонійно виглядає покажчик датчика. Тепер можна повністю контролювати температуру двигуна і стежити, як веде себе термостат.

Є простіший спосіб вирішення проблеми відсутності індикатора температури охолоджуючої рідини. Досить просто придбати Bluetooth адаптер елем 327. Підключивши його в спеціальний роз’єм і завантажити на смартфон програму сполучається з адаптером, наприклад hobdrive, torque або opendiag. Крім температури на дисплей можна вивести і інші параметри датчиків, такі як температуру всмоктування повітря, обсяг і багато інших функцій.

Лада Гранта МКПП температура

Покласти смартфон можна на спец поставку або просто на панель. Ось як це виглядає на практиці.

Недоліки запобігти перегріванню двигуна

Двигун, який не досягає свій робочої температури працює в неправильних для нього режимах.

 • Найголовніша проблема. це підвищена витрата палива (як зменшити витрату палива на LADA Granta читайте тут).
 • Також існує ризик поломки.
 • Ну і салон автомобіля буде не так добре прогріватися.

Загальні відомості

LADA Granta випускається виключно з бензиновими моторами, так що конструкцію двигуна можна вважати класичною, за винятком того, що робоча суміш надходить в циліндри під тиском через форсунки.

Поршні виготовляються зі сплаву алюмінію, тоді як циліндр виготовлений зі спеціального сплаву чавуну. У той же час, кільця на циліндрі виконуються зі сталі. І, коли алюміній нагрівається, він змінює свої розміри, трохи збільшуючись. Це, звичайно ж, закладається конструкторами мотора в його параметри.

Якби це не враховувалося, то мотори б повсюдно «клинило».

Температура двигателя на Гранту,Калину,Приору и.т.д. ПРОСТО

Крім очевидних причин, потрібно враховувати і те, що повітря навколо мотора може бути дуже холодним, а значить, в його складі міститься більше кисню. При його застосуванні, в камеру згоряння буде надходити суміш, яку доречно вважати збідненого, що призводить до погіршення тягових характеристик автомобіля.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що мотор гріти потрібно.

Где находится температура двигателя на приборной доске лада гранта

дізнатися, температура, двигуна, granta

Індикатор температури замість покажчика температури охолоджуючої рідини на LADA Granta

Відразу скажемо, індикатор перегріву на Granta є. І він працює правильно. Але чому ж це просто індикатор, а не конкретний термометр? Росіяни ще з давніх «копійок» і «запорожців» звикли тримати під контролем температуру мотора автомобіля, і коли зіткнулися з Грантом трохи були в подиві. І багато справедливо скаржаться на Granta, що немає датчика покажчика температури охолоджуючої рідини.

Невже інженери так сильно боролися за мінімалізм і економію витратних матеріалів, що вирішили відмовитися від одного з основних показників за контролем двигуна автомобіля? Чому було вирішено не використовувати термометр?

Чи буде покажчик t ‘охолоджуючої рідини?

Так як причиною відсутності покажчика було здешевлення вартості авто, то на варіантах «Люкс» і «Люкс Плюс», помітно відрізняються за ціною і комплектації, покажчик температури охолоджуючої рідини все таки буде. А власникам комплектацій «Норма» і «Стандарт» залишається про них тільки мріяти, або встановити за кревні мані-мані у дилера.

А що думаєте з цього приводу Ви? Що скажете? Залишайте ваші коментарі внизу!

Hit the Fan

Ця частина може бути незручною, але вона напевно допоможе двигуну вашого автомобіля. Після виключення кондиціонера включите нагрівач і повітродувки. Нагрівач споживає тепло від двигуна для роботи. Це підвищить температуру для вас як водія, але також допоможе відвести тепло від двигуна.

Зупинись і йди Ноу-хау

У багатьох випадках температура двигуна піднімається, коли машина застряє в пробці. Якщо ви потрапили в пробку з гарячим двигуном, тримайте автомобіль в нейтральному положенні і трохи збільште обороти двигуна. У той час як людина поруч з вами може подумати, що ви хочете брати участь в гонці, це збільшить швидкість водяного насоса і вентилятора радіатора (якщо він обертається безпосередньо двигуном), що допоможе охолодити двигун.

Намагайтеся уникати їзди на тормозах.Верьте чи ні, гальмівне опір збільшує навантаження на ваш двигун. У міру того, як трафік повзе вперед, перш ніж рухатися вгору, відкрийте більший зазор. Це запобіжить перегрів гальм і двигуна.

дізнатися, температура, двигуна, granta

інші додатки

Система вимірювання температури зазвичай складається з двох елементи; сам датчик і блок датчика, який керує ним, обидва з’єднані один провід.

Як дізнатися на Granta температуру двигуна

Необхідне обладнання

Керівництво по ремонту або обслуговування

Знайти датчик температури охолоджуючої рідини.

Розташування датчика залежить від року, марки і моделі автомобіля, на якому ви працюєте. Зазвичай це угвинчується в блок двигуна, корпус термостата, головку циліндрів або верхній впускний колектор.

Перевірки на опорну напругу до датчика.

Від’єднати джгут проводів від датчика. Він може мати два або три дроти. Перегляньте керівництво по ремонту, щоб визначити, який дріт подає опорна напруга. Встановіть на мультиметри значення В постійного струму за шкалою 20 В.Подсоедініте негативний дріт мультиметра до надійного заземлення. в ідеалі, до негативної клеми акумулятора або до заземлення двигуна. Доторкніться позитивним проводом вашого вимірювача до контрольного проводу живлення. Ви повинні побачити напруга 5 або 12 вольт, коли ключ запалювання знаходиться в положенні «Вкл.», В залежності від конструкції вашого автомобіля. Перейдіть до наступного кроку, якщо ви отримуєте напруга з показанням. Якщо ви не отримали свідчення, перевірте будь запобіжник з написом «Двигун», «ECM» або «PCM». «Якщо все запобіжники справні, відстежити цей провід до комп’ютера і усуньте всі пошкодження проводу. Якщо немає пошкоджень проводу або перегорілих запобіжників, можливо, комп’ютер несправний.

Перевірити датчик температури охолоджуючої рідини.

Дотримуйтесь інструкцій в керівництві по ремонту вашого автомобіля. щоб скинути тиск в системі охолодження, а потім злити охолоджуючу рідину.

Як виміряти температуру двигуна

Хоч машина системи охолодження призначені для підтримки досить постійної робоча температура, фактична двигун температура може варіюватися для ряду причини. Він може навіть досягти такого високого рівня, що пошкодження двигуна стає можливість.

Біметалічні смугові датчики

Біметалічні Полоскова датчики поступово наближаються до своїх показань при включенні зажіганія.Блок датчика пропускає струм, що змінюється в залежності від температури двигуна, до котушки нагрівача всередині датчика. Біметалічна смуга всередині котушки згинається на величину, що залежить від величини струму, і відхиляє стрілку по калиброванной шкалою, щоб отримати показання температури.

датчик температури забезпечує раннє попередження про перегрів, дозволяючи вам зупинити машину до того, як станеться якесь ушкодження. У дуже холодну погоду датчик може також сказати вам, якщо двигун переохолоджується (що збільшить паливо витрата і знос двигуна).Потім ви можете прийняти профілактичні засоби, такі як блокуючи частину радіатор або змінюючи термостат ,

типи датчика

Існує два поширених типу вимірювального механізму. магнітні датчики і біметалічні датчики. Ви можете сказати, який тип має ваш автомобіль по тому, як він реагує коли ти перемикач на запалювання. З магнітними інструментами голка негайно стрибає, щоб дати читання; біметалічні датчики повільно рухаються до читання після включення.

Датчики температури вбудовані в корпус приладу автомобіля на панель приладів. Однак сенсорний блок може перебувати в одному з декількох місць: корпус термостата, кришка циліндра або верхній радіатор шланг, У всіх випадках датчик розташований так, що охолоджуюча рідина тече по ньому на виході з двигун.