Яке масло заливати в коробку Chevrolet Lanos

Заміна масла в КПП DAEWOO Lanos

Трансмісія автомобіля DAEWOO Lanos є не потребує постійного обслуговування. адже в КПП цього авто немає ні контрольного щупа, ні навіть зливної пробки. Причому це стосується всіх модифікацій даного автомобіля, хоч з 8-клапанним, хоч з 16-клапанним мотором. Виняток становлять лише моделі з АКПП. Коробка передач цієї машини використовує якісні запчастини DAEWOO Lanos, чим і обумовлена ​​можливість експлуатації трансмісії без сервісу.

Виробник ZAZ Lanos розраховує, що оригінальної мастила трансмісії вистачить на весь період гарантійного обслуговування авто, це не менше 150 000 (км) або 5 років експлуатації. Але це без урахування необхідності першої заміни мастила КПП, яка повинна проводитися відразу після періоду обкатки, від 2000 до 6000 (км), разом з моторним маслом.

Зрозуміло, при експлуатації ЗАЗ Lanos вітчизняні водії не обмежуються пробігом 150 000 (км). Адже ці машини легко проїжджають в 3-5 разів більше.

Практично всі фахівці і автомайстра сходяться на думці, що мастило КПП в автомобілі DAEWOO Lanos необхідно піддавати заміні не рідше 70 000. 100 000 (км) пробігу. Крім пробігу про необхідність заміни коробкового масла свідчать наступні моменти:

 • Трансмісійна рідина стала темною
 • Масло початок пахнути гаром
 • У суспензії спостерігається стружка

Досвідчені водії контролюють якість трансмісійної мастила під час перевірки її рівня. Спеціально для цієї мети в КПП автомобіля ЗАЗ Lanos передбачено контрольний отвір, прикрите заглушкою. Фахівці рекомендують контролювати рівень коробкового масла щорічно.

Нижче буде описано процес заміни коробкового масла на даному автомобілі. В самому кінці огляду викладений відеоролик, в якому майстер наочно показує всі етапи заміни сервісної рідини трансмісії.

масло, заливати, коробка, chevrolet, lanos

Покрокова інструкція, як замінити масло КПП ZAZ Lanos

Відразу слід зазначити, що в якості заводського оригіналу використовується сервісна рідина, відповідна специфікаціям API GL-4 SAE 80W-90 або SAE 75W-90. Якщо автомобіль експлуатується в умовах холодної континентальної зони, то рекомендується заправляти трансмісію маслом SAE 75W-90. При помірному або теплому кліматі зазвичай в коробку ллють рідина SAE 80W-90.

У коробку передач DAEWOO Lanos буквально всіх модифікацій необхідно заливати 1,6 (л) масла. Саме при такому обсязі мастило починає витікати з контрольного отвору. Про норми і порядок заливки трансмісійного масла буде в подробицях розказано далі по тексту.

 • Зливати старе мастило найкраще на добре прогрітій коробці. Тепле масло знаходить вищу плинність, що дозволяє злити більше відпрацювання. Коробочки масло рекомендується міняти відразу після тривалої поїздки.
 • Заїжджаємо на естакаду або оглядову яму. Повністю глушимо двигун. Бажано включити гальмо стоянки.
 • Спускаємося під машину і від’єднуємо захист піддону масляного картера.
 • ставимо під масляний піддон КПП ємність для збору відпрацьованої рідини. Найкраще задіяти що-небудь широке, по типу тазика.
 • послаблюємо болти по периметру піддону. Тобто відразу викручувати болти і витягувати їх не потрібно. Кожен з болтиков потрібно викрутити лише на 2-3 витка. Болтики мають головку під накидний ключ на 13.
 • Між фланцями піддону і КПП утворюється зазор, через який і почне витікати стара трансмісійна рідина. Зливаємо рідину до тих пір, поки вона не перестане активно струмувати.
 • Повністю викручуємо болти і демонтуємо піддон.
 • Очищаємо піддон від осаду і прибираємо залишки старої прокладки.
 • Чистимо фланець КПП від залишків прокладки.
 • Відкручуємо пробку контрольного отвори і чистимо магніт. Пробка має головку під ключ на 13. Після чищення магніту пробку закручувати не потрібно, переливний отвір має бути відкритим, коли в коробку почнуть заливати нову сервісну рідина.
 • Можна встановлювати масляний піддон КПП на місце. Не забудьте задіяти нову прокладку. При виборі елементу ущільнювача слід враховувати кількість отворів в кришці. Існують піддони на 10 ії 11 отворів.

Якщо нової прокладки під рукою немає, її можна самостійно вирізати з шматка паронита. Якщо немає ні нової прокладки, ні паронита, можна скористатися спеціальний герметиком, що володіє властивістю формування елементів ущільнювачів.

 • відкриваємо капот і викручуємо сапун. Щоб викрутити сапун, спочатку необхідно витягти гумову заглушку. Сапун має головку під ключ на 17.
 • Через отвір сапуна заливаємо в КПП нову мастило. Фахівці зазвичай користуються лійкою і подовжувальною трубкою. Лити масло слід до тих пір, поки мастило не почне виходити через контрольний отвір. Як правило, по рівень контрольного отвори поміщається 1,6 літра олії.
 • Закручуємо пробку контрольного отвори.
 • Доливаємо через сапун ще 150-200 (мм) мастила. Саме так роблять при складанні трансмісії DAEWOO Lanos на заводі. Якщо в новій коробці пріоткрутіть заглушку контрольного отвору, то почне витікати мастило, що свідчить про трохи більшому рівні масла, ніж нижня ризику переливного отвори.

Звичайно, довше, ніж передбачалося перевищувати обсяг коробочки мастила не рекомендується, особливо під час теплого періоду року. Надлишок мастила веде до витіснення сальників піввісь. Особливо часто видавлює сальники зайвий обсяг рідкого масла (75W-90).

додаткова інформація

Після заміни коробочки мастила DAEWOO Lanos потрібно зробити пробний заїзд. Але перед цим необхідно прогнати важіль перемикання передач по всіх позиціях. Швидкості повинні перемикатися плавно і точно. Без сторонніх шумів, ривків і інших недоліків.

Якщо селектор передач неточно включає швидкості, а також якщо при перемиканні швидкостей спостерігається великий люфт важеля, необхідно здійснити діагностику і ремонт кулисного механізму. У блозі по ремонту DAEWOO Lanos є докладний фотозвіт, як провести ревізію і ремонт куліси.

В процесі заміни коробкового масла є сенс провести і супутні сервісні роботи. Коли трансмісійне масло злито, з’являється можливість замінити сальники півосей.

Паралельно з коробочним маслом не потрібно забувати і про необхідність періодичної заміни інших сервісних рідин. Особливо часто в заміні потребує рухове масло. У блозі по ремонту ЗАЗ Lanos є дуже інформативний огляд на тему, як замінити масло в двигуні. Разом з тим періодично потрібно міняти і рідина ГУР. У блозі по ремонту ZAZ Lanos є хороший фотозвіт і на тему заміни сервісної рідини рульового гидроусиления.

Яке масло вибрати для заміни

Заводу виробник рекомендує заливати в КПП масло SAE 80W GL-4. Це мінеральне масло, які прекрасно себе почуває при мінусових температурах не нижче 20 градусів. Багато ж фахівці радять заливати в КПП Lanos масло 75W90.

 • Liqui Moly SAE 75W-90, API GL-4 (GL-4 / GL-5)
 • Mobil Mobilube 1 SHC Fully Synthetic SAE 75W-90 API GL-5 / MT-1
 • Shell Spirax Axle Oil S5 ATE
 • Valvoline 75W90

Так само можна вибрати і трансмісійні масла інших виробників, однак не всі підходять для КПП Ланоса, більш точну інформацію краще отримати у продавця консультанта при покупці масла.

Крім самого масла для заміни потрібно поміняти прокладку піддону. Існує два їх види:

 • на 10 отворів 96179241
 • на 11 отворів 96829393

Якщо будите знімати піддон для зливу масла, прокладку на нову міняти обов’язково. Інакше після установки піддону, стара прокладка буде пропускати.

Коли міняти масло в коробці передач

Кожен автолюбитель сам для себе вирішує, коли ж робити заміну масла в коробці. Деякі з автовласників експлуатуючи автомобіль 2,3 і більше років взагалі не замислюються над заміною масла в КПП. Однак це не правильно, у масла є своєї ресурс.

Я раджу робити заміну масла в КПП Lanos кожні 60- 70 тис км, при це бажано кожні 30 тис перевіряти стан і рівень масла через спеціальний отвір в коробці передач.

Заміна масла в КПП Chevrolet Lanos

Якщо ви хочете, щоб ваш автомобіль служив вам довго і без зайвих проблем, слід регулярно проводити ТО. заміну фільтрів і масла. не тільки моторного але і трансмісійного. У цій статті я розповім як зробити заміну масла в КПП Chevrolet Lanos.

Замена масла в КПП Ланос. Проверка уровня масла КПП.

Інструкція по самостійній заміні масла КПП

Відкручуємо піддон і зливаємо старе масло. Повністю все масло злити не вийде, так як в картері 5 передачі обов’язково залишиться близько 100 грам масла. Однак в цьому немає нічого страшного.

Далі необхідно відкрутити контрольну пробку, показану на фото стрілкою. Акуратно, в пробці знаходиться магніт, який може вилетіти.

РЕКОМЕНДУЮ ЭТО МАСЛО ЗАЛИВАТЬ В КОРОБКУ │ ШЕВРОЛЕ АВЕО │ МНЕНИЕ РЕАЛЬНОГО ВЛАДЕЛЬЦА

Далі оглядаємо диференціал на предмет будь-яких пошкоджень або зносу. Якщо все нормально, тоді беремо нову прокладку і встановлюємо на місце старої. Прикручуємо піддон на місце.

Тепер заливаємо нове масло через сапун, який буде потрібно викрутити.

У КПП має увійти 1,7 літра олії, плюс ті 100 грам які злити не вдалося. Їх звичайно можна злити, високо піддомкратити ліве колесо, однак це при бажанні.

Заливаємо масло до тих пір, поки воно не піде з контрольної пробки. Після чого закручуємо сапун і контрольну пробку і радіємо виконану роботу.

Якщо у вас залишилися питання, задавайте їх у коментарях нижче.

Share the post “Заміна масла в КПП Chevrolet Lanos