2107 Як зробити добре гріла пічка

Схема і пристрій грубки ВАЗ 2107

Щоосені хороший автолюбитель замислюється про підготовку автомобіля до зими. Особливо ретельно варто поставитися до підготовки грубки ВАЗ 2107, яка добре повинна обігрівати автомобіль. Система опалення виходить з ладу з різних причин, і якщо влітку ви на це не звертаєте увагу, то взимку при сильних морозах замерзнуть і запотіють зсередини всі стекла, і пересуватися на такому автомобілі стане небезпечно, а може навіть і взагалі неможливо.

Необхідно добре знати пристрій грубки, щоб взимку у вас не виникли неприємні сюрпризи з опаленням салону.

Що потрібно для виправлення несправності грубки

Якщо ви ремонтуєте автомобіль самі, то, деякі проблеми можна усунути самому. Якщо немає. дорога на станцію техобслуговування. Якщо не крутитися грубка, перевіряємо. запобіжники, перемикач грубки. Зверніть увагу: після наших «кулібіних доморощених», то можуть виникати наступні. грубка буде працювати тільки при включеному запалюванні. не забувайте про це.

Якщо тепла немає, проблеми такі: термостат, повітряна пробка, кран грубки. Якщо повзунок відкриття крана грубки рухається важко, спробуйте відкрити кран вручну. можливо він прикипів. З пасажирського боку поруч з радіатором пічки є краник. спробуйте відкрити. Хочу засмутити: штатні краники жахливої ​​якості, і може трапитися так, що кран повертається, але не відкривається. тоді тільки заміна крана.

Повітряна пробка виникає при заміні охолоджуючої рідини. Рішення наступне: авто на рівну площадку, і випускаємо повітря.

Несправність термостата. В цьому випадку, дуже повільно нагрівається салон при холодному двигуні, а на ходу все нормально. Термостат може бути несправний, і ганяти рідина по великому колу. Не вдаючись в подробиці, скажу, що такий варіант поганий і для двигуна, і для вас, в плані тепла. Термостат краще замінити на станції, або хоча б проконсультуватися.

Забилися стільники. Біда старих авто, коли в сотах радіатора з’являється накип, яка погіршує циркуляцію рідини. Або знімати радіатор і мити, або міняти на новий.

І останнє: якщо грубка дзижчить, але не гріє. Після всього перерахованого, ще раз додам: можливо, причина криється в неправильному розташуванні повзунків управління піччю. Вище було описано призначення трьох повзунків. Перевірте, раптом у вас включений обігрів лобового скла. ніби й працює грубка, але повітря в салоні нагрівається занадто повільно. Автор: Ігор Спеціально для сайту «за кермо після 30″.

Обігрівач ВАЗ 2107: грубка ВАЗ, неполадки і ремонт

Як відомо, система опалення автомобіля дозволяє підтримувати мікроклімат в салоні, ефективно відігрівати скла, видаляти вологу і т.д. Простими словами, від стану даної системи безпосередньо залежить здоров’я водія та пасажирів, комфорт при експлуатації ТЗ, а також безпеку при їзді на автомобілі.

З урахуванням того, що «класичні» вітчизняні моделі ВАЗ (наприклад, 2103, 2106, 2107) залишаються досить поширеними на дорогах, частою проблемою є те, що обігрівач ВАЗ 2107 або 2106 не працює. У цій статті ми зупинимося на моделі 2107, розглянемо пристрій обігрівача на такій машині, а також що робити, якщо погано гріє пічка ВАЗ 2107.

Системи опалення працює в наступному порядку:

 • Повітря для опалення надходить зовні, через повітрозабірники на капоті.
 • Під капотом знаходиться спеціальна коробка, ізольована ущільнювачем з гуми, для припливу повітря.
 • З неї повітряний потік прямує в піч.
 • Далі повітря підігрівається радіатором, який харчується тосолом, антифризом. Ступінь нагрівання регулюється краном отопітеля. Краник управляється гнучкою тягою, за допомогою важеля керування.
 • Повітря при високій швидкості руху авто може надходити в салон, без включеного вентилятора. Тому на великій швидкості можна користуватися піччю без додаткового навантаження електромережу автомобіля. Включення обігрівача салону здійснюється перемикачем вентилятора, що має три положення. нейтральну і дві швидкості включення: маленьку і високу. Швидкості забезпечуються за рахунок резистора, він збільшує опір ланцюга і знижує швидкість руху вентилятора.
 • Вентилятор розганяє теплий потік повітря по воздуховодам в сторони, на бічні стекла для гарної видимості дзеркал заднього виду, і в дефлектори решіток, які можна змінювати напрямок потоку повітря для кращого обдування. Також йде потік теплого повітря по воздуховоду для обдування лобового скла.

Вище на малюнку синім кольором показана схема циркуляції холодних потоку повітря, а помаранчевим. схема руху теплого потоку повітря. Основні частини системи опалення:

кришка розподілу повітря; 2. електродвигун вентилятора; 3. вентилятор, корпус крильчатки; 4. кран опалювача; 15. радіатор.

Заміна краника грубки

На автомобілі ВАЗ 2107 іноді краник може підтікати або взагалі закиснути. Їм доводиться користуватися інтенсивно і тому він часто виходить з ладу. Перш, ніж приступити до заміни крана, придбайте набір прокладок для нього. Краник змінюється при охолодженому двигуні.

Ваз 2107 Замена радиатора печки!

Послідовність дій при заміні:

 • Послаблюємо хомут підвідного патрубка (нижній) і знімаємо з крана;
 • Нижнім важелем, в блоці управління, закриваємо заслінки;
 • Знімаємо бардачок;
 • Демонтуємо повітропровід за бардачком. для цього від’єднуємо його від бокового дефлектора і знімаємо його з корпусу обігрівача. Тепер ключем на 7 послаблюємо тягу крана і знімаємо її.
 • Ключем на 10 відкручуємо кран від радіатора;
 • Від’єднуємо патрубок і знімаємо кран обігрівача, може побігти тосол, його слід зібрати в ємність;
 • Ключем на 10 відкручуємо патрубок від краника;
 • Роз’єднуємо кран і патрубок. На цьому все, зняття крана закінчено.

Міняємо кран і не забувайте замінити прокладки на нові. Установка проводиться в зворотній послідовності і не забудьте долити тосол в розширювальний бачок!

Управління грубки здійснюється:

 • Зміною положення нижньої кришки кожуха вентилятора за допомогою важеля (вниз-вгору);
 • Зміною положення важелів блоку управління (заслінки обігріву бічних стекол і лобового скла, кришки припливу повітря).

Розбираємо і модернізуємо грубку ВАЗ 2101. 2107

По-перше, все розбираємо. Далі потрібно спиляти гребінець з наступною заміною резистора регулювання швидкості обертання вентилятора. Для чого потрібно було спилювати гребінець? Це пояснюється тим, що габарити двигуна від «зубил» більше звичайних класичних. Так що, для того, щоб повністю закрити обігрів ніг, його потрібно спиляти. За розрахунками може вийти приблизно в пару разів більше повітря.

Для початку свердлимо отвір на крильчатці діаметром приблизно 7 мм. Поле цього слід якомога щільніше надягти крильчатку на вал «сьомого» двигуна, бажано експериментувати до тих пір, поки не устранятся шум і вібрації повністю. Перед установкою не забудьте провести випробувальний включення і тільки після цього продовжуйте працювати далі.

Також може виникнути питання в плані «навіщо потрібна була заміна резистора для перемикання режимів швидкості?». Відповідь проста (його заміна проводиться після випробувань) з його допомогою надходить більший потік повітря. Також потрібно не забути і про заміну перемикача режиму обертання вентилятора, так як він просто не призначений для великого струму і часто просто плавиться.

Підключається він за звичайною схемою від ВАЗ 2108, коротше кажучи, Ви отримуєте звичайний 3-х швидкісний перемикач, який активізується при активному запаленні.

Як зробити піч ВАЗ 2101. 2107 щоб краще гріла

Не будемо робити великих передісторій, а відразу переступимо до справи. Раніше, коли я вже зустрічався з подібними статтями, слушною порадою там було ущільнення всіх наявних з’єднання для того, що б уникнути втрату повітря. Почасти це слушна порада, але частково ні, не завжди це просто допомагає. Що ж робити в такому випадку?

Я хотів би розповісти Вам про вдосконалення саме джерела тієї самої подачі повітря, а саме вентилятора. Сам по собі радіатор віддає більше кількість тепла, просто не завжди вистачає повітря, щоб опалити весь салон автомобіля. Для вирішення подібної проблеми варто експлуатувати двигун від вентилятора обігрівача на ВАЗ 2108 або на ВАЗ 2109.

Це пов’язано з тим, що стандартний двигун грубки ВАЗ дає всього лише приблизно 3000-3200 оборотів в хвилину і споживає струм в розмірі 4,5 А, а на «зубилах» стоять в деякому плані двигуни більш потужні, які здатні видавати приблизно 4000 оборот в хвилину, але і споживають значно більше. 14 А.

Як Ви можете бачити, споживання вельми велике, але при цьому і потім повітря зовсім інший, що є корінним питанням в нашому з Вами випадку. Що ми робимо?

Як поліпшити грубку ВАЗ 2101. 2107

Прогрів салону здійснюється на багато швидше і відповідно швидше відтають скла, при підвищенні ККД в салоні відразу ж ставати тепліше, навіть в такому великому салоні як в ВАЗ 2104 рідко з’являється необхідність включення обігріву заднього скла. Є, звичайно, і мінус. підвищується шум при роботі такого вентилятора, але це можна пояснити і терпимо. Можна також промити радіатор грубки, це істотно поліпшить його тепловіддачу.

Як зробити щоб грубка краще гріла

Не будемо робити великих передісторій, а відразу переступимо до справи. Раніше, коли я вже зустрічався з подібними статтями, слушною порадою там було ущільнення всіх наявних з’єднання для того, що б уникнути втрату повітря. Почасти це слушна порада, але частково ні, не завжди це просто допомагає. Що ж робити в такому випадку?

Я хотів би розповісти Вам про вдосконалення саме джерела тієї самої подачі повітря, а саме вентилятора. Сам по собі радіатор віддає більше кількість тепла, просто не завжди вистачає повітря, щоб опалити весь салон автомобіля. Для вирішення подібної проблеми варто експлуатувати двигун від вентилятора обігрівача на ВАЗ 2108 або на ВАЗ 2109.

Це пов’язано з тим, що стандартний двигун грубки ВАЗ дає всього лише приблизно 3000-3200 оборотів в хвилину і споживає струм в розмірі 4,5 А, а на «зубилах» стоять в деякому плані двигуни більш потужні, які здатні видавати приблизно 4000 оборот в хвилину, але і споживають значно більше. 14 А.

Як Ви можете бачити, споживання вельми велике, але при цьому і потім повітря зовсім інший, що є корінним питанням в нашому з Вами випадку. Що ми робимо?

Розбираємо і модернізуємо грубку ВАЗ 2101. 2107

По-перше, все розбираємо. Далі потрібно спиляти гребінець з наступною заміною резистора регулювання швидкості обертання вентилятора. Для чого потрібно було спилювати гребінець? Це пояснюється тим, що габарити двигуна від «зубил» більше звичайних класичних. Так що, для того, щоб повністю закрити обігрів ніг, його потрібно спиляти. За розрахунками може вийти приблизно в пару разів більше повітря.

Для початку свердлимо отвір на крильчатці діаметром приблизно 7 мм. Поле цього слід якомога щільніше надягти крильчатку на вал «сьомого» двигуна, бажано експериментувати до тих пір, поки не устранятся шум і вібрації повністю. Перед установкою не забудьте провести випробувальний включення і тільки після цього продовжуйте працювати далі.

Також може виникнути питання в плані «навіщо потрібна була заміна резистора для перемикання режимів швидкості?». Відповідь проста (його заміна проводиться після випробувань) з його допомогою надходить більший потік повітря. Також потрібно не забути і про заміну перемикача режиму обертання вентилятора, так як він просто не призначений для великого струму і часто просто плавиться.

Підключається він за звичайною схемою від ВАЗ 2108, коротше кажучи, Ви отримуєте звичайний 3-х швидкісний перемикач, який активізується при активному запаленні.

Як поліпшити грубку ВАЗ 2101. 2107

Прогрів салону здійснюється на багато швидше і відповідно швидше відтають скла, при підвищенні ККД в салоні відразу ж ставати тепліше, навіть в такому великому салоні як в ВАЗ 2104 рідко з’являється необхідність включення обігріву заднього скла. Є, звичайно, і мінус. підвищується шум при роботі такого вентилятора, але це можна пояснити і терпимо. Можна також промити радіатор грубки, це істотно поліпшить його тепловіддачу.

Більшість власників приватних будинків з основним або резервним опаленням від звичайної цегляної печі на твердому паливі використовують традиційні способи кладки за певними проектами. І навіть не здогадуються про те, що існують народні, перевірені часом і дуже прості додаткові способи збільшити ККД печі.

Одного разу мені довелося побувати у відрядженні в невеликому селищі, розташованому в Сибіру. У «готельному» номері розміром 3х4 метра стояла цегляна піч. Я заніс дві оберемки дров і розтопив її.

Яке ж було моє здивування, коли в досить холодній кімнаті (на вулиці був мороз. 30 С) вже через 10-15 хвилин стало тепло. А адже дрова тільки починали горіти!

Хвилин через 40 довелося відкрити кватирку, тільки після цього я помітив в димоході металеву трубу діаметром близько 200 мм, з якої йшов по-справжньому гаряче повітря, миттєво нагріває приміщення.

Ні в які схеми і пропонованих проектах я не зустрічав подібні доопрацювання. Залишається лише шкодувати про те, що народна мудрість з дуже великими труднощами пробиває собі дорогу до заслуженої популярності.

Але давайте уточнимо, що ж таке ККД печі. Коефіцієнт корисної дії. це ефективність пристрою по перетворенню і / або передачі енергії. Якщо застосувати це визначення до печі, то її ККД буде виражатися в співвідношенні тепла, переданого приміщенню, до кількості тепла, теоретично міститься в паливі.

Шумит печка ВАЗ 2107 устраняем СВОИМИ РУКАМИ. Замена моторчик печки ВАЗ 2107

Виміряти ККД конкретної печі і видати технічний паспорт з конкретними даними ні теоретично, ні практично неможливо.

 • ККД печі нерівномірно на різних етапах топки. Він може бути визначений в певний проміжок часу і мати різні значення протягом усього часу топки. Тобто при різному періоді протоплювання печі їх середні ККД будуть різними.
 • Коефіцієнт корисної дії печі має різні значення при спалюванні сухого і сирого однойменного палива.
 • ККД залежить від теплових втрат з газами, хімічних і механічних втрат неповноти згоряння палива, які залежать не тільки від пристрою печі, але і від атмосферного тиску, температури і вологості повітря.

Врахувати всі параметри можна тільки теоретично і для певного етапу топки. Так що якщо вам пропонується піч із зазначенням значення ККД, то це лише рекламний хід.

Я пропоную вам способи простого, але дуже ефективного збільшення ККД. Пропоную їх усім, хто зібрався скласти піч своїми руками або запросив пічника, який не знає про подібні способи.

зміна поддува

Что сделать чтобы печка грела хорошо ВАЗ 2101-07

Ті, у кого піч. основний і єдиний джерело обігріву житлових приміщень, знають, що при розпалюванні в перші 30 хвилин горіння твердого палива температура в кімнатах продовжує падати на 2-3 градуси. Швидкість падіння температури в кілька разів більше, ніж охолодження кімнати при звичайному охолодженні печі.

Відбувається це через те, що в момент розпалювання печі ми відкриваємо трубу, і тепле повітря з приміщення спрямовується назовні, а його місце займає холодне повітря, який засмоктується розрядженням, створеному в приміщенні, і різко охолоджує квартиру. Швидкість охолодження кімнати або будинку в цілому продовжує збільшуватися.

Нагрівання приміщення буде відбуватися лише після достатнього прогріву кладки печі, тобто з того моменту, коли швидкість нагріву кімнати від тепла печі побільшає швидкості охолодження приміщення засмоктується холодним повітрям. Процес подсоса холодного повітря не припиняється весь період протоплювання печі, до повного закриття в’юшки. Саме тому ККД печі має занадто мале значення, яке може коливатися в досить великих межах.

Усунути цей недолік опалювання приміщення за допомогою печі і збільшити ефективність нагріву повітря можна простим пристосуванням: в піддавали потрібно вмонтувати металеву трубу з заслінкою (як у карбюратора автомобіля).

Труба буде грати роль піддувала. заборника, який забезпечує подачу повітря не з приміщення, а з простору підпілля. Саме ж піддавали буде виконувати роль збірника золи і тунелю, через який надходить повітря.

Для забезпечення природної вентиляції приміщення в процесі розтоплення печі можна прикрити заслонку: повітря почне циркуляцію в звичайному для такої печі режимі. Подібний пристрій забору повітря не тільки зберігає тепло під час розпалу, а й підвищує ефективність нагріву приміщення під час топки.

Однак, так як при такому влаштуванні підсмоктування холодного повітря відбувається в підпіллі, а в кімнаті повітря залишається нерухомий, то в зимовий час підпілля почне остигати до мінусових температур. А холодне підпілля. це не тільки холодну підлогу, а й загроза запасами продуктів, які зазвичай зберігаються в голбцах.

Щоб виключити охолодження підпілля, можна піти двома шляхами: відокремити відсік забору повітря від загального підпілля або надіти на кінець труби подовжувач з висновком забору повітря на вулицю. Як подовжувачів можуть бути використані ПВХ або гумові труби діаметром 50 мм.

Для тих, у кого в просторі під підлогою зберігається підвищена температура (у мене, наприклад, взимку в підпіллі 1011С, що небажано для нормального зберігання овочів), такий спосіб збільшення ККД печі принесе додаткову користь.

Економію, яку можна отримати від такого простого пристрою, навіть важко підрахувати. Адже ККД печі збільшується ще й за рахунок різкого зниження витрат на тверде паливо.

Використання тепла димоходу

Всім відомо, що нагріте в топці печі повітря (незалежно від кількості оборотів печі) на виході з димоходу має досить високу температуру. Відбувається це тому, що в процесі топки цегла пічної кладки прогрівається. Чим більше прогрів (тобто чим довше ми топимо піч), тим менший відбір тепла виробляється цеглою димоходу, тим вище температура газів на виході з труби і тим менше коефіцієнт корисної дії печі.

Для збільшення ККД печі необхідно додатково використовувати температуру гарячих газів, що йдуть по димоходу.

Для цього вбудуйте в коліно димоходу металеву круглу або з квадратним перетином трубу діаметром 200-300 мм з невеликим нахилом до плити печі. Кількість труб, які можна вбудувати в коліно димоходу, залежить від розмірів печі, кількості колін і вашого бажання. Швидкість нагріву приміщення різко зросте за рахунок високих властивостей теплопровідності металу і додаткового відбору димоходом їх тепла і передачі його в опалювальне приміщення.

Природно, ККД печі зросте на кількість додатково відібраного тепла, при якому гарячі гази димоходу печі будуть нагрівати трубу, яка створить рух повітря і додатково захопить за собою гаряче повітря від плити. Обидва потоки будуть перенаправлятися по трубі на іншу сторону печі і, якщо це вихід в іншу кімнату, то буде відбуватися її швидкий і прямий нагрів.

Справа в тому, що гаряча труба виробляє нагрів повітря, що циркулює в приміщенні, не створюючи розрядження, а лише посилюючи рух все більш теплого повітря.

Перевірено на практиці: ККД печі стає набагато вище, нагрів приміщення відбувається швидше, економія палива відчутна. Спробуйте. не пошкодуєте. Одна умова: таку доопрацювання легше вбудовувати під час кладки печі. Так що якщо ви робите кладку печі своїми руками, то свобода дій і місце установки труб. в ваших руках!

А якщо ви застосуєте і перше, і друге речення на практиці для вже діючої печі, то відразу помітите різницю в швидкості нагріву приміщення і економії палива до і після доопрацювання! гарантую!

Можна поліпшити роботу грубки, якщо зробити ряд дій.

 • робимо демонтаж. Нам треба попрацювати з пластиковими тунелями, і де стики, потрібно нанести досить багато силікону; а потім панелі варто повернути на правильні місця назад.
 • Далі нам треба демонтувати і корпус печі. Дрантям заткнемо всі канали, щоб не було подачі повітря по ногах з задньої частини автомобіля;
 • так само демонтуємо і облицювання панелі передньої. У цьому випадку нам теж необхідно дрантям закупорити центральні канали (це дозволить захистити магнітолу від сильного перегріву)

Як правило таких дій вистачає, що отримати відмінний результат.

Наприклад, такі роботи на ВАЗ 2107 проходять досить швидко і водії, хто так зробив, пишуть, що навіть в сильні морози грубка дуже швидко прогріває салон. Повітря саме теплий і буквально за кілька хвилин стає в салоні дуже комфортно. До речі, пічка працює прекрасно навіть тоді, коли за віконцем мінус тридцять градусів.

Мені здається, що таку ефективну роботу грубки повинні і пасажири зустріти дуже добре).

пристрій грубки

повітроводи обігріву бічних стекол зліва і справа; 2. повітропровід обігріву лобового скла; 3. кожух радіатора; 4. кришка повітрозабірника; 5. радіатор опалення; 6. кран радіатора; 7, 8 шланги радіатора для підведення і відведення гарячої рідини системи охолодження; 10. поворотні дефлектори; 11. заслінка воздуховода; 12. повітророзподільна кришка; 13. направляючий кожух вентилятора; 15. важіль повітророзподільної кришки; 17. тяги управління; 19. центральний воздуховод.

Схема і пристрій грубки ВАЗ 2107

Щоосені хороший автолюбитель замислюється про підготовку автомобіля до зими. Особливо ретельно варто поставитися до підготовки грубки ВАЗ 2107, яка добре повинна обігрівати автомобіль. Система опалення виходить з ладу з різних причин, і якщо влітку ви на це не звертаєте увагу, то взимку при сильних морозах замерзнуть і запотіють зсередини всі стекла, і пересуватися на такому автомобілі стане небезпечно, а може навіть і взагалі неможливо.

Необхідно добре знати пристрій грубки, щоб взимку у вас не виникли неприємні сюрпризи з опаленням салону.

Управління грубки здійснюється:

 • Зміною положення нижньої кришки кожуха вентилятора за допомогою важеля (вниз-вгору);
 • Зміною положення важелів блоку управління (заслінки обігріву бічних стекол і лобового скла, кришки припливу повітря).

Які поломки в системі опалення найчастіше відбуваються

 • Підтікання краника радіатора, патрубків, корпусу радіатора;
 • Несправність електрообладнання (запобіжник, перемикач режимів, окислення проводів, моторчик). Запобіжник вентилятора знаходиться в монтажному блоці запобіжників під номером F1 номіналом 10А, нижче представлена ​​схема монтажного блоку.

Системи опалення працює в наступному порядку:

 • Повітря для опалення надходить зовні, через повітрозабірники на капоті.
 • Під капотом знаходиться спеціальна коробка, ізольована ущільнювачем з гуми, для припливу повітря.
 • З неї повітряний потік прямує в піч.
 • Далі повітря підігрівається радіатором, який харчується тосолом, антифризом. Ступінь нагрівання регулюється краном отопітеля. Краник управляється гнучкою тягою, за допомогою важеля керування.
 • Повітря при високій швидкості руху авто може надходити в салон, без включеного вентилятора. Тому на великій швидкості можна користуватися піччю без додаткового навантаження електромережу автомобіля. Включення обігрівача салону здійснюється перемикачем вентилятора, що має три положення. нейтральну і дві швидкості включення: маленьку і високу. Швидкості забезпечуються за рахунок резистора, він збільшує опір ланцюга і знижує швидкість руху вентилятора.
 • Вентилятор розганяє теплий потік повітря по воздуховодам в сторони, на бічні стекла для гарної видимості дзеркал заднього виду, і в дефлектори решіток, які можна змінювати напрямок потоку повітря для кращого обдування. Також йде потік теплого повітря по воздуховоду для обдування лобового скла.

Вище на малюнку синім кольором показана схема циркуляції холодних потоку повітря, а помаранчевим. схема руху теплого потоку повітря. Основні частини системи опалення:

кришка розподілу повітря; 2. електродвигун вентилятора; 3. вентилятор, корпус крильчатки; 4. кран опалювача; 15. радіатор.

Заміна краника грубки

На автомобілі ВАЗ 2107 іноді краник може підтікати або взагалі закиснути. Їм доводиться користуватися інтенсивно і тому він часто виходить з ладу. Перш, ніж приступити до заміни крана, придбайте набір прокладок для нього. Краник змінюється при охолодженому двигуні.

Послідовність дій при заміні:

 • Послаблюємо хомут підвідного патрубка (нижній) і знімаємо з крана;
 • Нижнім важелем, в блоці управління, закриваємо заслінки;
 • Знімаємо бардачок;
 • Демонтуємо повітропровід за бардачком. для цього від’єднуємо його від бокового дефлектора і знімаємо його з корпусу обігрівача. Тепер ключем на 7 послаблюємо тягу крана і знімаємо її.
 • Ключем на 10 відкручуємо кран від радіатора;
 • Від’єднуємо патрубок і знімаємо кран обігрівача, може побігти тосол, його слід зібрати в ємність;
 • Ключем на 10 відкручуємо патрубок від краника;
 • Роз’єднуємо кран і патрубок. На цьому все, зняття крана закінчено.

Міняємо кран і не забувайте замінити прокладки на нові. Установка проводиться в зворотній послідовності і не забудьте долити тосол в розширювальний бачок!