Погано гріє пічка ВАЗ 2115 причини

запобіжник.

Підемо по схемі даної на початку посту. Якщо у Вас не працює вентилятор обігрівача разом з підігрівом заднього скла, то справа 100% в запобіжнику. Перевіряйте запобіжник f7 в монтажному блоці, якщо він в порядку, то шукайте мультиметром приходить на нього плюс з реле розвантаження замку запалювання. Для цього при включеному запалюванні один щуп мультиметра поміщаємо на запобіжник а інший на кузов авто. Якщо все в порядку, дивимося ланцюг від запобіжника до перемикача швидкостей і вимикача підігріву.

Моторчик пічки ВАЗ 2114, 2115, 2113.

Якщо перевірка всіх перерахованих вище вузлів, показала їх працездатність. причина в самому моторчик пічки. Швидше за все він згорів або у нього погана маса. Для перевірки знімаємо його (як це зробити) і підключаємо безпосередньо до акумулятора (чорний дріт, прикручений до кузова. мінус). Якщо працює. погана маса. Чи не працює. міняємо моторчик.

Низький рівень охолоджувальної рідини.

Негерметична система охолодження (підкопує радіатор, негерметичні з’єднання патрубків) викликає витік охолоджуючої рідини.

На холостих обертах пічка дує холодом через недостатню кількість антифризу. Усунення течі і долівка антифризу, як правило, вирішують цю проблему.

помпа.

У водяному насосі основна несправність. це проворачивание крильчатки. Внаслідок чого порушується циркуляція охолоджуючої рідини, помпа не подає гарячий антифриз в грубку. Швидкий нагрів двигуна, викидання антифризу з розширювача, холодне повітря з печі. ось основні симптоми несправності помпи. Своєчасна заміна водяного насоса вбереже вас від багатьох неприємностей.

Схема вентилятора пічки ВАЗ 2114, 2115, 2113.

І так, ось список всіх складових схеми:

 • Монтажний блок (він же блок запобіжників).
 • Замок запалювання.
 • Реле розвантаження замку запалювання.
 • Перемикач швидкостей вентилятора грубки.
 • додаткові резистори.
 • мотор пічки.
 • Вимикач обігріву заднього скла з контрольною лампою.
 • Нагрівальний елемент обігріву заднього скла.

Схема працює в такий спосіб. При повороті ключа в замку запалювання (2) включається його розвантажувальне реле (3). З розвантажувального реле подається живлення запобіжник f7 в монтажному блоці (1). Після запобіжника харчування йде на вимикач обігріву заднього скла (7) і перемикач швидкостей вентилятора (4), який розподіляє на який з резисторів (5) далі піде харчування. Вихід 1 з перемикача (4) відповідає самій повільній швидкості обдування, а вихід 3 йде на пряму до моторчика пічки (6), тобто найвища швидкість обдування.

Перемикач швидкостей вентилятора грубки.

З запобіжником розібралися. йдемо далі. А далі у нас перемикач швидкостей мотора грубки. Для його перевірки знімаємо з нього роз’єм. На роз’ємі три входи поруч і один розташований, як би окремо від них. Замикаємо проводом будь-який з цих трьох входів з тим, що стоїть окремо. Якщо моторчик заробив, то всьому виною перемикач швидкостей, якщо немає. капаємо далі.

Причини по яким не працює моторчик пічки ВАЗ 2114, 2115, 2113.

Причини по яким свіжий потік холодного повітря влітку або гарячий струмінь взимку не йде з повітропроводів вашого ВАЗ 2113, 2114, 2115, можуть бути двох видів:

 • механічні
 • електричні

Чому погано гріє або не гріє пічка?

Нижче представлені основні причини погано працює або зовсім непрацюючої пічки, а так само шляхи вирішення проблеми.

 • Не включається вентилятор печі. Чи не працює вентилятор пічки (обігрівач салону).
 • Неробочий термостат. Якщо термостат неробочий, то він постійно ганяє охолоджуючу рідину по великому колу, яка не встигає нагріватися, і внаслідок чого, не гріє пічка. Потрібно перевірити термостат і замінити його: Як перевірити термостат? Як замінити термостат?
 • Повітряна пробка. Повітряна пробка утворюється в такий спосіб: після роботи двигуна, в момент охолодження охолоджуючої рідини, в верхню частину радіатора проникає повітря, звідки він переміщається в термостат. Вранці ми заводимо двигун, і помпа проганяє повітря в радіатор опалення салону. Щоб видалити повітряну пробку, скористайтеся відповідною статтею: Як видалити повітряну пробку? Так само є інший спосіб: скидаємо патрубок на грубку, і потихеньку доливаємо туди антифриз до сповнена.
 • Не до кінця відкривається краник грубки. У 90% проблем погано гріє грубки, проблема криється саме в цьому. В даному випадку на потрібно підтягнути трос краника грубки. Підгинати тросик потрібно з боку педалі газу, нагнувшись ви побачите його. Вам всього лише потрібно плоскогубцями відтягнути тросик, щоб збільшити його натяг. Якщо краник грубки не відкривається, то швидше за все він закис, і його потрібно замінити: Як замінити кран грубки (пічки)? Якщо все ж спробувати відкрити його, то є ймовірність що ви його зірвете і заллєте все охолоджувальною рідиною.
 • Забився радіатор грубки. В цьому випадку потрібно зняти радіатор грубки і гарненько продути його або поставити новий: Як замінити радіатор грубки?
 • Крильчатка вентилятора. Якщо радіатор грубки гарячий, то проблема, швидше за все в крильчатці вентилятора. Зустрічається різноспрямована крильчатка.
 • Неякісний радіатор опалення. Справа в тому, що існує радіатор опалення українського виробництва. У даного радіатора просто напросто висока віддача тепла в салон не передбачена конструкцією. Тому краще використовувати Даазовськіх радіатор.
 • Помпа НЕ створює потрібного тиску. Якщо, наприклад, на холостих грубка не гріє, а грубка гріє тільки на оборотах, то справа в помпі. Суть в тому, що помпа не забезпечує нормальну циркуляцію охолоджуючої рідини і потім рідини слабкий. Так само подібні симптоми супроводжуються низьким рівнем охолоджуючої рідини. В замін ставлять алюмінієву помпу, Белмаг. HEPU останнім часом пішло багато підробок, так що не раджу Вам ставити даного виробника.
 • Низький рівень охолоджувальної рідини. Рівень охолоджуючої рідини повинен бути на позначці max або на палець вище (в зимовий періуд часу).
 • Є варіант додати електричну помпу від Газелі.
 • Прогоріла прокладка ГБЦ. Якщо ох. рідина пахне бензином, вихлопом; моторне масло пахне ох. рідиною; з глушника йде густий білий дим, то швидше за все пробило прокладку ГБЦ.
 • Забився фільтр грубки салону. Замініть фільтр, пройшовши за посиланням: Як замінити фільтр салону грубки?

Так само дивіться інші корисні статті з даною тематикою: Чи не працює грубка ВАЗ, що робити?

Проблеми з мотором обігрівача

Найкраще, якщо на ВАЗ-2115 пічка дує холодним повітрям, почати пошук проблеми з системи опалення. Справа в тому, що у передньопривідних ВАЗів найчастіше відмовляє мотор грубки. Для того щоб перевірити його функціональність, слід активувати запалювання і запустити двигун. Перевіряти функціональність мотора обігрівача необхідно на блоці управління в усіх можливих положеннях. У момент перемикання вертушки автомобіліст не повинен чути звуку під зміну обертів.

Однак, крім усього іншого, слід звернути увагу на роботу електромотора на максимальних обертах. Якщо чутні якісь недоліки, то проблема може ховатися в несправності резистора.

При повному або частковому згорянні моторчика його необхідно в обов’язковому порядку замінити. Причини, що призвели заміну електромотора, слід усунути за допомогою нижчеописаних рекомендацій:

 • В першу чергу необхідно демонтувати декоративну накладку, розташовану з боку салону, потім від’єднати провід мотора чорно-синього кольору, який живить пристрій, і позбутися від кріплення маси.
 • Після відкриття капота потрібно прибрати повідці двірників і відвернути кріплення жабо. Наступний крок позбавить авто від гумового ущільнювача.
 • Зняти верхній кожух пристрою можна за допомогою відкручування чотирьох гвинтів. Потім важливо крізь ущільнювач протягнути дроти живлення електродвигунчика, що дозволить зняти сам агрегат (корпус доведеться розділити навпіл).
 • Після того як буде прибрана половина корпусу з несправним електромотором, можна буде приступати до зняття самого вузла.

Подальші дії полягають в необхідності поставити новий працюючий вузол і повернути на колишнє місце зняті деталі.

Забитий радіатор грубки

Якщо в ВАЗ-2115 грубка не дме через забитого опалювального радіатора, то проблема може проявитися у вигляді патьоків антифризу на ковроліні під ногами пасажира, який сидить попереду. Щоб виправити проблему, доведеться провести демонтаж половини салону.

ремонт регулятора

Щоб виконати регулювання натягу троса заслінки, буде потрібно:

 • Демонтувати кришку, розташовану праворуч від рульової колонки, і знайти в відкрилася ніші привід регулятора (до нього підходять 2 троса).
 • Ослабити кріплення правого троса, знявши його з важеля, і підтягнути його (наприклад, за допомогою круглогубцев) так, щоб заслінка встала максимально щільно в положення «обігрів салону», без щілин і зазорів.
 • Зафіксувати тросик в цьому положенні, надівши його петлю на важіль.
 • Відкусити зайвий шматок троса.

Відрізати весь залишився після регулювання тросик. не рекомендується на увазі можливих незручностей при повторних маніпуляціях з заслінкою. Слід залишити невеликий «хвостик» довжиною близько 1,5 см.

У деяких випадках (коли заслінка не доходить до свого крайнього положення всього на кілька міліметрів) можна виконати натяжку, навіть не знімаючи петлю троса з важеля. досить просто злегка зігнути його за допомогою плоскогубців.

Регулювання троса обігрівача ВАЗ 2114

Після закінчення такого ремонту необхідно завести автомобіль і переконатися в тому, що тепле повітря надходить в салон відразу з усіх дефлекторів (якщо ж цього не відбувається, то потрібно буде просто повторити підтяжку).

Іноді причиною того, що дме холодне повітря з печі ВАЗ 2114 на лобове скло, може бути не заслінка регулятора, а сам регулятор, керуючий краником грубки. Причина тут криється також в провисанні троса, яке часто настає через його розтягування при тривалій експлуатації.

Щоб впоратися і з цією неприємністю, необхідно:

 • Демонтувати кришку, розташовану в лівій частині від рульової колонки.
 • Знайти тросик регулятора, розташований недалеко від педалі газу.
 • Послабити кріпильний хомут троса.
 • Підтягнути трос за допомогою плоскогубців «до упору».
 • Зберігаючи трос в натягнутому положенні, зафіксувати його кріпильний хомут.
 • Виставити краник грубки в максимальне положення.

Після такого ремонту обігрівач повинен працювати справно, а температура. регулюватися плавно від мінімуму до максимуму.

Якщо ж вищезгадані способи ремонту не допоможуть, і в салон так і буде надходити холодне повітря, то доведеться шукати інші можливі причини несправності і способи їх усунення (наприклад, виконати «прокачування» системи охолодження, щоб видалити потрапив всередину неї повітря).

Але, як і було сказано раніше, такі неполадки характерні відразу для всієї системи. Якщо ж обдув відсутня тільки частково або якщо тільки з частини дефлекторів надходить холодне повітря, то несправність варто шукати саме в регуляторі заслінки.

На завершення варто зазначити, що рекомендується періодично перевіряти стан керуючих тросів регулятора і, при необхідності, виконувати їх підтяжку. це допоможе уникнути «несподіваних» неприємностей з настанням холодів.

Неполадки системи охолодження

Якщо перестала працювати грубка на ВАЗ-2115, причини можуть ховатися в несправності системи охолодження. Найчастіше при справно функціонує моторі обігрівача подачу холодного повітря (при включенні гарячого) провокує повітряна пробка. При «завоздушенності» системи охолодження слід перевірити прокладку головки блоку, так як вона може мати пробою. Що має дефект ГБЦ дає про себе знати вихлюпування охолоджуючої рідини з розширювального бачка, трійнят силового агрегату, високою температурою, відображених на датчику приладової панелі, і попаданням тосола в масло (через що останнім стає світліше).

Для початку необхідно відкрити капот і перевірити рівень антифризу. Якщо охолоджуючої рідини мало. доведеться долити її до потрібного рівня.

Якщо раніше не працює обігрівач салону ВАЗ-2115, потрібно активувати силовий агрегат, щоб можна було відстежити свідчення, відображені на щитку приладів. Якщо обігрівач не працюватиме як належить, то температура не зможе піднятися до потрібного значення. Причиною цієї несправності може стати клапан в термостаті, який, найімовірніше, починає відкриватися раніше, ніж передбачалося.

Якщо не працює грубка на ВАЗ-2115 через пробитою прокладки головки блоку циліндрів, то холодне повітря буде надходити виключно при роботі авто на малих обертах. Як правило, при активному впливі на педаль газу, система охолодження починає «пробиватися», через що внутрішній простір машини поступово наповнюється гарячим повітрям. У таких випадках вирішити непорозуміння допоможе заміна прокладки.

повітряна пробка

Якщо обігрівач не дме через наявність в ньому повітряної пробки, то автомобіліст зможе самостійно позбавитися від неї кількома простими і доступними методами. Найбільш простий варіант полягає в розташуванні транспортного засобу на пагорбі вперед передньою частиною. Потім власнику авто доведеться відкрити розширювальний бачок, залити в нього ОЖ до максимального значення, активувати двигун і прогріти його до робочої температури, при цьому максимізуючи обороти до 3000. Після цього розташований внизу патрубок слід злити, акуратно стягнувши його, щоб не обпекти руки. Кришка розширювального бачка при цьому не повинна бути закрита. За вийшли повітрям почне йти антифриз, який доведеться періодично підливати. Після того як при впливі на патрубок чи не з’явиться жодного міхура, при включеному обігрівач внутрішній простір салону почне наповнюватися теплом.

Причини несправності опалення ВАЗ-2115

Так як виявити проблему автомобіліст може не відразу, наприклад, при експлуатації печі тільки в зимовий період, то причин, через які виникла проблема, може бути безліч. Найчастіше автовласники стикаються з непрацюючим мотором грубки, забрудненим радіатором, наявністю повітряних пробок. Рідше трапляються неполадки через прогоріла прокладки головки блоку або нефункціонуючої краника грубки.

Причинами, через які не працює грубка на ВАЗ-2115, може стати банальна недостатність антифризу в радіаторі або невелика продуктивність водяного насоса.

Виправлення несправностей, через які обігрівач ВАЗ-2115 дме тільки холодним повітрям

З якої причини не гріє пічка в автомашині ВАЗ-2115, і як саме ліквідувати таку проблему, ми розповімо в наведеній нижче статті.

Піч, встановлена ​​на автомашині ВАЗ-2115 інжектор, точно така ж, як і на більш ранній «дев’ятці».

Основні елементи опалювальної системи наступні:

 • вентилятор;
 • радіатор;
 • повітроводи;
 • тяги заслінок;
 • кран опалювача;
 • резистор;
 • моторчик;
 • термостат.

Безпосередньо в радіатор надходить рідина, що охолоджує, нагріта від працюючого двигуна на 8 клапанів. Вентилятор ж обдуває металеві пластини теплообмінника і нагріте таким чином повітря надходить безпосередньо в салон машини.

Відразу після того, як включається гріє контур, кран опалювальний відкривається і подає в радіатор антифриз.

Тягами регулюються подача повітря і напрямок його струменів. З їх допомогою можна забезпечити нагрів лобового скла або направити гаряче повітря на замерзлі ноги. Завдяки включенню в схему резистора, вдається створити певний опір, що дозволяє регулювати роботу нагрівача. Термостат забезпечує рух охолоджувальної рідини за двома контурам (малому і великому).

Якщо останній прилад заклинює, то рух антифризу відбувається тільки по одному з них, що підвищує ризик перегріву силової установки. Опалення автомобільного салону організовано через великий охолоджуючий контур. Тобто якщо термостат заклинить на малому. нагрівання відбуватися не буде.

Нерідко також виникають проблеми з мотором вентилятора. У такому випадку через повітроводи і дефлектори в салоні тепле повітря проходити не зможе.

Як неважко здогадатися, в загальному, система обігріву досить нескладна, і раніше застосовувалася в багатьох інших автомобілях. У нових машин зазвичай ніяких проблем такого роду не виникає, але з часом у міру експлуатації шанси на поломку істотно зростають.

В реальності причин, по якій система обігріву в ВАЗ-2115 не працює, може бути дуже багато. До таких належить, зокрема:

 • прогорание прокладки ГБЦ;
 • заклинювання термостата;
 • відмова двигуна вентилятора;
 • повітряна пробка;
 • насос, що стоїть в радіаторі з якоїсь причини не створює необхідного тиску;
 • кран опалення не дався повністю.

У першому випадку зазвичай відбувається істотне зниження рівня охолоджуючої рідини. Відкладати ремонт не слід, так як це призводить до перегріву агрегату автомобіля.

Якщо заклинило термостат, то антифриз починає циркулювати тільки по малому контуру і не встигає нормально остуджувати.

У разі коли відбулося засмічення радіатора, то з дефлекторів дме слабо. Доведеться його почистити або замінити на новий.

Пробка, як правило, з’являється після того, як відключається мотор авто. повітря накопичується в охолоджувальній системі. Коли двигун знову заводять, він накачується в радіатор і унеможливлює нормальну циркуляцію ОЖ.

Неповне відкриття опалювального крана, в свою чергу, може статися через те, що він засмічений або ж в результаті ослаблення тросів, що призводять його в рух.

Поломка насоса призводить до втрати тиску, і, отже, з печі не дме зовсім, або дуже погано.

Нерідко приходять в непридатність і тяги, що відкривають заслінки повітропроводів, спрямованих в лобове скло або в ноги. При цьому буває, що поламалася система, яка не дозволяє потрапляти в салон холодного повітря. Тут доведеться зайнятися регулюванням її тяг.

Багато автовласників, які експлуатують автомобілі сімейства ВАЗ, нарікають на якість збірки опалювальних систем вітчизняних машин. Нерідко і зовсім новий транспортний засіб на перевірку виявляється просто напханий безліччю недоробок і дефектів.

Серед часто зустрічаються можна назвати наступне: при роботі печі гаряче повітря подається виключно через центральні отвори, в той час як з бічних дефлекторів. як верхніх, так і нижніх. дме трохи теплий вітерець. Як правило, це вказує на те, що на конвеєрі повітроводи погано зібрали. В результаті між ними і заслінками залишилися великі щілини. В даному випадку доведеться займатися регулюванням тяг. При цьому, найімовірніше, буде потрібно розібрати панель приладів, щоб отримати до них доступ.

Проблеми з заслінками, в свою чергу, призводять і до того, що доводиться тривалий час очікувати, поки відтане лобове скло.

Перелік інших можливих відмов і причин, до них призвели, виглядає наступним чином:

 • на холостих надходить майже холодне повітря. несправний насос або засмічений радіатор обігрівача;
 • холодні патрубки (і в тому числі дмуть в ноги). заклинило термостат, не дався опалювальний кран;
 • бічні дефлектори подають не нагріте повітря. проблеми з заслінками і тягами.

Досвідчені автомеханіки рекомендують замість «рідного» вентилятора встановити аналогічний відповідний вузол від іноземної машини. Це зазвичай дозволяє значно підвищити ефективність обігріву.

В якості профілактики потрібно також весь час стежити за тим, щоб антифриз був залитий в потребном кількості. Не варто і забувати про необхідність регулярного продування радіатора.

Замінив, в зв’язку з негерметичність радіатор опалення салону. Міняв його не розбираючи торпеду, а просто відкрутивши і відсунувши вперед і вгору. Радіатор Kraft. Так ось, після всіх цих мук по заміні грубка перестала гріти, не те щоб зовсім, але рази в 4 гірше точно Їхав з Екб в рідну Сатке, грубка на максимум, а на лобовому і бічних Стелк ЛІД! Ось це так, адже Самари відрізняються “запалом” А тут просто полій, яка не тане = (Поміняв термостат, ситуація трохи покращилася, але проблема залишилася

Хто має досвід з такими ситуаціями? Підкажіть! А то на вулиці то зима! Ще можу сказати, що в системі швидше за все повітря, так як іноді чути булькання в області радіатора опалювача Пробував виганяти, шляхом зняття патрубка підігріву дроселя, начебто вийшло трохи повітря, але булькання іноді все ж є. Може хто знає, як правильно і якісно вигнати повітря з системи? Вообщем будь рекомендації з цього приводу буду радий вислухати

Вообщем перепробував всі варіанти. Виганяв повітря, перевірив заслінки, троси і т.д. Так, після того, як виженеш повітря (через підігрів дроселя) ставало жарко! Але, тільки поки стоїш і хвилин на 40 Тобто десь підсмоктує повітря. Патрубки герметичні. перевірив. Почав досканально вивчати систему і виявив: на холодній машині при оборотах трохи вище 1500, виходять бульбашки з вихідного патрубка бачка, з глушака аномальне кількість конденсату, дим густий, білий (правда не сильно). Як би сумно це не звучало, але це вона Прокладка ГБЦ Мати її за ногу Але, зате хоч розібрався в чому справа. Тепер справа за малим. залишилося полагодити)))

Нижче представлені основні причини погано працює або зовсім непрацюючої пічки, а так само шляхи вирішення проблеми.

 • Не включається вентилятор печі. Чи не працює вентилятор пічки (обігрівач салону).
 • Неробочий термостат. Якщо термостат неробочий, то він постійно ганяє охолоджуючу рідину по великому колу, яка не встигає нагріватися, і внаслідок чого, не гріє пічка. Потрібно перевірити термостат і замінити його: Як перевірити термостат? Як замінити термостат?
 • Повітряна пробка. Повітряна пробка утворюється в такий спосіб: після роботи двигуна, в момент охолодження охолоджуючої рідини, в верхню частину радіатора проникає повітря, звідки він переміщається в термостат. Вранці ми заводимо двигун, і помпа проганяє повітря в радіатор опалення салону. Щоб видалити повітряну пробку, скористайтеся відповідною статтею: Як видалити повітряну пробку? Так само є інший спосіб: скидаємо патрубок на грубку, і потихеньку доливаємо туди антифриз до сповнена.
 • Не до кінця відкривається краник грубки. У 90% проблем погано гріє грубки, проблема криється саме в цьому. В даному випадку на потрібно підтягнути трос краника грубки. Підгинати тросик потрібно з боку педалі газу, нагнувшись ви побачите його. Вам всього лише потрібно плоскогубцями відтягнути тросик, щоб збільшити його натяг. Якщо краник грубки не відкривається, то швидше за все він закис, і його потрібно замінити: Як замінити кран грубки (пічки)? Якщо все ж спробувати відкрити його, то є ймовірність що ви його зірвете і заллєте все охолоджувальною рідиною.
 • Забився радіатор грубки. В цьому випадку потрібно зняти радіатор грубки і гарненько продути його або поставити новий: Як замінити радіатор грубки?
 • Крильчатка вентилятора. Якщо радіатор грубки гарячий, то проблема, швидше за все в крильчатці вентилятора. Зустрічається різноспрямована крильчатка.
 • Неякісний радіатор опалення. Справа в тому, що існує радіатор опалення українського виробництва. У даного радіатора просто напросто висока віддача тепла в салон не передбачена конструкцією. Тому краще використовувати Даазовськіх радіатор.
 • Помпа НЕ створює потрібного тиску. Якщо, наприклад, на холостих грубка не гріє, а грубка гріє тільки на оборотах, то справа в помпі. Суть в тому, що помпа не забезпечує нормальну циркуляцію охолоджуючої рідини і потім рідини слабкий. Так само подібні симптоми супроводжуються низьким рівнем охолоджуючої рідини. В замін ставлять алюмінієву помпу, Белмаг. HEPU останнім часом пішло багато підробок, так що не раджу Вам ставити даного виробника.
 • Низький рівень охолоджувальної рідини. Рівень охолоджуючої рідини повинен бути на позначці max або на палець вище (в зимовий періуд часу).
 • Є варіант додати електричну помпу від Газелі.
 • Прогоріла прокладка ГБЦ. Якщо ох. рідина пахне бензином, вихлопом; моторне масло пахне ох. рідиною; з глушника йде густий білий дим, то швидше за все пробило прокладку ГБЦ.
 • Забився фільтр грубки салону. Замініть фільтр, пройшовши за посиланням: Як замінити фільтр салону грубки?
 • vaz-2114-lada.ru/2013/01/plokho-greet-pechka/
 • drive2.ru/l/288230376152620460/
 • ladaautos.ru/vaz-2115/pochemu-ne-greet-pechka-vaz-2115-i-kak-eto-ispravit.html

Перевіряємо привід на працездатність, усуваємо проблему з заслінками

Якщо пічка дує холодом, то насамперед необхідно переконатися в тому, що привід змінює положення заслінок або намагається це зробити.

гріє, пічка, 2115

Щоб перевірити працездатність пристрою досить включити запалювання і почати обертати перемикач.

Під час обертання перемикача положень переконайтеся в тому, що мікродвигун працює, а самі заслінки переміщаються. Якщо цього не відбувається, то необхідно повністю демонтувати грубку.

Перші серії ВАЗ-2110 включали в себе опалювачі салону з пластиковими заслінками. Після виробник став оснащувати грубки металевими екземплярами, вони більш надійні, і не так часто заклинивают, як пластикові. Під впливом високих температур пластикові заслінки повільно деформуються. Саме деформація сприяє їх заклинювання.

Якщо заклинить одну заслінку, то гаряче повітря в салон надходити не буде. Крім їх заклинювання також можливе забруднення пилом, утворення іржі на металевих елементах. Все це перешкоджає вільному переміщенню заслінок.

СДЕЛАЙ ЭТО И ПЕЧКА БУДЕТ ГРЕТЬ. КАК СУМАСШЕДШАЯ. ВАЗ 2115

Працюють ці елементи справно чи ні, можна зрозуміти під час їх переміщення. Несправні заслінки під час свого руху видають сторонні звуки.

Вирішується проблема досить просто, але необхідно повністю розбирати піч, ремонтувати заслінки за допомогою підручних засобів, або повністю їх замінювати.

Водяна помпа вийшла з ладу

Водяна помпа ВАЗ 2110

Ну і найрідкісніша причина. це вихід з ладу водяної помпи. Тут може зламатися вісь цієї помпи. При цьому зовнішня її частина крутиться, а внутрішня варто. Або може бути, через агресивність охолоджуючої рідини, з’їдена крильчатка цієї помпи. У будь-якому випадку її потрібно міняти. А ось її ремонт. це досить трудомістка робота.

Несправності грубки ВАЗ 2110 і їх усунення

Власники ВАЗ-2110 стикаються з проблемою непрацюючої або неправильно функціонує грубки. Несправність зводиться до того, що повітря не нагрівається, обігрівач подає гаряче повітря або відзначається нерівномірний прогрів. на лобове скло йде холодне повітря, а в зону ніг. добре розігрітий.

Забився радіатор грубки

Радіатор пічки ВАЗ 2110

гріє, пічка, 2115

Якщо піч на ВАЗ 2110 дме холодним повітрям, то причина тут одна. пічної радіатор забитий. Якщо двигун охолоджується водою, то в радіаторі може утворюватися іржа, а при високих температурах ще й накип. Дрібні патрубки в радіаторі можуть забитися, якщо змішати (випадково) антифриз з тосолом, ця суміш просто згорнеться. Крім того деякі недалекоглядні автолюбителі додають в охолоджуючу рідину спеціальний радіаторний герметик, так само забиває зсередини радіатори. Перевірити його досить просто. Потрібно прогріти двигун до температури 90 градусів включити піч і на дотик перевірити впускний і випускний патрубки пічки. Якщо температура на них різна, то радіатор просто забитий і підлягає заміні. А ось процес його заміни досить трудомісткий.

управління грубкою

Раніше управління заслінками на ВАЗ здійснювалося механічним способом. заслінка з’єднувалася тросом з ручкою на блоці управління пічкою. Додатково обігрівач комплектувався краном перекриття подачі антифризу в радіатор грубки, який регулювався рукояткою на блоці управління.

інші причини

Вище описані проблеми, пов’язані з управлінням грубкою. Але грубка може не працювати або функціонувати недостатньо ефективно і з інших причин:

 • поява повітряної пробки в радіаторі грубки;
 • засмічення радіатора;
 • сильний знос або поломка електродвигуна вентилятора;
 • несправність блоку реостатов механізму управління;
 • деформація заслінок.

Ці несправності позначаються на працездатності грубки. На ВАЗ-2110 вони виникають рідше, ніж поломки системи управління, але їх теж слід брати до уваги. Щоб виявити причину припинення нормальної роботи печі ВАЗ-2110, визначте, через що це могло статися. Якщо не працює вентилятор, то для усунення проблеми перевірте його, блок реостатов і ланцюг харчування.

Піч дме холодним повітрям. причина криється в радіаторі грубки (забитий, в ньому утворилася пробка) або в заслінках (заклинило в положенні, коли повітряний потік йде в обхід радіатора).

Піч гріє слабо і відрегулювати температуру не вдається. перевіряйте працездатність контролера, мікроредуктора і датчика температури.

Для виявлення причини і усунення зниження продуктивності роботи грубки рухайтеся «від простого до складного». Спочатку перевіряйте працездатність елементів системи, розташованих в салоні (контролер, датчик температури), а після вже. лізьте під капот, щоб продіагностувати роботу редуктора, заслінок, електродвигуна вентилятора.

Проблема з штатними воздуховодами

штатний повітропровід

гріє, пічка, 2115

Якщо піч на ВАЗ 2110 дме холодним повітрям, але при цьому сама розпечена до температури 90 градусів, то причина криється в штатних воздуховодах. Швидше за все, вони або пошкоджені, або відвалилися від самої грубки. І щоб до них дістатися доведеться розібрати і зняти всю панель. Якщо все ж не вдається їх відновити, можна просто замінити їх на гофровані рукави, куплені в будматеріалах і встановити їх. А все стики щільно і ретельно загерметизувати монтажною піною або Моделіном.

Принцип роботи

Завдяки встановленому датчику температури (розташований на стелі) контролер постійно стежить за ступенем нагрівання повітря в салоні, на основі чого коректує положення заслінки, щоб підтримувати задану температуру водієм температуру.

За рахунок використання САУО у водія відпала потреба коригувати роботу грубки, щоб підтримувати комфортну температуру, він задає температуру рукояткою, а інше робить контролер. На ранніх ВАЗ-2110 вентилятор обігрівача мав три режими роботи, різниця між якими зводиться до швидкості обертання.

Регулювання швидкості виконується завдяки установці в ланцюг живлення електродвигуна блоку реостатов. Після з’явилися моделі, у яких вентилятор отримав 4-й режим роботи. автоматичний.

При його включенні вентилятор працює під управлінням контролера. САУО регулює швидкість обертання електродвигуна, щоб коригувати температуру в салоні.

Використання електромеханічного управління на ВАЗ-2110 підвищило зручність керування обігрівом салону, але через більш складної конструкції підвищилася ймовірність поломки грубки.

Чому не працює і як це виправити

Потенційно з ладу може вийти кожен вузол. Тому потрібно спочатку поглянути на симптоми, а потім вже визначати, в чому може виявитися причина.

Для зручності розглянемо окремо потенційні несправності грубки на вітчизняних автомобілях ВАЗ 2113 з сімейства Самара-2 і дамо рекомендації про дії в тій чи іншій ситуації.

 • Вентилятор не включається. Намагаючись запустити грубку, виявляється, що вентилятор не включається і не обертається. Повна тиша. Тут потрібно перевірити запобіжник, який відповідає за вентилятор печі. Не виключено, що моторчик зламався, або вийшов з ладу. Доведеться розбирати систему, діставати електромоторчик. Щоб переконатися в здогадах, спробуйте підключити свідомо справний електровентилятор. Якщо з ним грубка функціонує, то висновок очевидний. Старий моторчик під заміну.
 • Вентилятор включається тільки на 3 швидкості. Тобто на максимальній. Тут все зрозуміло. Це що вийшов з ладу реостат. Його потрібно замінити. Тоді система відновить працездатність. Характерний симптом саме для такої несправності, оскільки реостат контролює швидкість обертання вентилятора.
 • Вентилятор працює, але не нагнітає повітря. Або робить це дуже слабо. Проблема залишається найпоширеніша, але виключати її не можна. Крильчатка просто зламалася. Лопаті зруйновані. Обертання відбувається, але через порушену геометрії крильчатки повітря не надходить. Рішення очевидне. Це заміна вентилятора. Часом це краще зробити одночасно з заміною електромоторчіком вентилятора пічки.
 • Поломка термостата. Це проявляється у вигляді того, грубка не гріє. Йде холодне повітря. Термостат заклинило, і він не перемикає подачу палива на велике коло циркуляції, при якому захоплюється і радіатор грубки. Термостат потрібно зняти і перевірити. Зазвичай його просто змінюють. Ремонт не приносить бажаного результату.
 • Заклинювання крана грубки. Ще одна причина, чому з печі не йде гаряче повітря. Причому у випадку з ВАЗ 2113 це найбільш поширене ситуація. Спробуйте підтягти трос краника. Подгибается тросик через сторону педалі газу. За допомогою плоскогубців відтягніть трос, і тим самим збільшиться натяг. Якщо краник не хоче відкриватися, ймовірно він просто закис. Тут потрібно заміну. Відкривши закисший краник, найчастіше він зривається, і вся рідина охолодження виливається на землю.
 • Новоутворена повітряна пробка. Вона з’являється при охолодженні машини і запуску холодного двигуна, а також при порушенні технології заміни рідини охолодження. Існує кілька способів, щоб вигнати повітряну пробку. Найпростіше скинути патрубок на грубку, долити через нього рідину охолодження, тим самим витіснивши повітря.
 • Забитий радіатор. Щоб промити радіатор опалення, його доведеться знімати. Але будьте готовими до того, що промивка нічого не дасть. Сильні забруднення, або ж порушена цілісність сот радіатора вимагають лише одного рішення. Це заміна радіатора.
 • Водяний насос. Або ж помпа. Така поломка обігрівача на ВАЗ 2113 дає про себе знати, коли на холостих грубка не гріє, а на оборотах все нормалізується. Тут помпа не дає потрібну циркуляцію рідини охолодження, а тому потік слабкий. Ще така поломка супроводжується зниженням рівня антифризу. Помпу, тобто водяний насос, доведеться замінити. Краще для ВАЗ 2113 взяти алюмінієвий аналог.
 • Зниження рівня антифризу. Якщо десь утворилася текти, або банально рідина охолодження витрачено частково, то пічка також перестане ефективно працювати. Так що зазвичай перевірку несправностей обігрівача на ВАЗ 2113 потрібно починати з рівня ОЖ. Якщо він низький, долийте до позначки MAX, або на 1 палець вище і спробуйте заново. Трохи більше рівня MAX рекомендується заливати на зиму, щоб уникнути завоздушіванія системи.
 • Прогоріла прокладка ГБЦ. Така поломка супроводжується не тільки виходом з ладу обігрівача. Ще в рідини охолодження з’являється запах бензину і вихлопних газів. А моторне масло навпаки стає сумішшю з масла з антифризу. З глушника виходить білий густий дим. Все це вказує на пробиту прокладку.
 • Забитий салонний фільтр. Перевірити фільтр потрібно відразу ж після перевірки рівня антифризу. Поширена причина, про яку водії часто забувають. Забитий фільтр проявляється у вигляді зниження ефективності роботи грубки, оскільки через нього не можуть повноцінно проходити потоки повітря. Додатково в салоні пахне сирістю, швидко запотівають скла. Замінивши фільтр, а також прочистив його посадочне місце, зазвичай все нормалізується. Якщо причина в фільтрі, звичайно ж.

Дивно й те, що це не повний перелік можливих проблем. Якщо погано гріє пічка, варто поглянути також на кілька інших потенційних причин.

 • Поломка блоку управління і його елементів. Це комплекс крутилок і важелів, за допомогою яких водій дистанційно управляє піччю. Привід механічний, реалізований у вигляді тросів. Якщо ці троси обриваються, то і контролювати грубку неможливо. Наприклад, зламався регулятор заслінки, через яку не вдається тепер відкрити доступ гарячому повітрю через повітроводи. Доведеться розбирати блок і усувати несправність;
 • Розгерметизація корпусу. Оскільки корпус покликаний утримувати всередині себе повітря, при появі пробоїн частина тепла буде йти за межі машини. Таке відбувається рідко. Зазвичай в результаті аварій, або неакуратне втручання в конструкцію ВАЗ 2113 з боку корпусу печі. Так що перевіряйте корпус на предмет цілісності. Зазвичай його можна відновити підручними засобами, ізолюючими стрічками, пайкою по пластику та ін.

Як бачите, несправності можуть бути елементарними, але також можуть виявитися пов’язаними з вкрай серйозними поломками.

Почніть з вивчення симптомів. Погляньте уважно, як проявляє себе грубка, в чому полягає порушення її працездатності. Відштовхуючись від симптомів, буде набагато простіше зрозуміти, що є джерелом проблем.

Якщо є сили і можливості, відремонтуйте самі. Поміняти той же фільтр або долити рідина охолодження не складно. А ось пробита прокладка ГБЦ або вихід з ладу пічного радіатора може стати вагомою підставою, щоб звернутися в автосервіс і не пошкодувати гроші на послуги досвідчених фахівців.

Як проявляється несправність

Прийшов час розібратися в питанні про те, через що не працює салонна грубка на ВАЗ 2113, як це проявляється і що потрібно робити.

Досвідчений водій завжди дивиться на те, як несправність себе проявляє. Від цього багато в чому можна зробити висновок про те, що могло піти не так і з якого боку шукати проблему.

Печка не греет. Дует холодным воздухом. Причины и Решения. Выгнать воздух, Кран печки, Прокладка ГБЦ

Симптоматика несправної роботи грубки на ВАЗ 2113, як і на багатьох інших автомобілях, може проявлятися в такий спосіб:

 • грубка працює, але погано прогріває простір салону;
 • замість гарячого повітря в салон надходить холодний;
 • всередину подається то холодний, то гаряче повітря;
 • температура повітря висока, але дме дуже слабо;
 • обігрівач взагалі не включається.

Одна справа, коли погано гріє пічка, і зовсім інша, якщо обігрівач не включається. Причин може бути досить багато. Пройдемося по основним з них.

Як влаштована піч на ВАЗ 2113

Бажаючи розібратися в питанні про те, чому погано гріє пічка на 2113 моделі ВАЗ, потрібно вивчити пристрій самої системи опалення салону.

Конструктивно можна виділити кілька основних елементів. Піч складається з:

 • корпусу;
 • радіатора;
 • патрубків радіатора;
 • крана перекриття;
 • повітропроводів;
 • заслінок;
 • вентилятора;
 • блоку управління.

Саме несправності з боку цих елементів і можуть бути причиною того, чому погано гріє пічка.

Нагрівання надходить в салон повітря здійснюється за рахунок того, що потоки гарячого повітря проходять через теплообмінник (радіатор), всередині якого циркулює нагріта від працюючого двигуна рідина охолодження (антифриз або тосол).

На опалювачах ВАЗ 2113 реалізували можливість перекривати подачу рідини охолодження на пічної радіатор. Це дозволяє відключати обігрівач салону, коли в ньому немає необхідності. Це в основному стосується експлуатації автомобіля в літній період.

Перекривається подача антифризу спеціальним краном, який врізаний в патрубок подачі охолоджуючої рідини на пічної радіатор.

Сам радіатор розташовується всередині корпусу обігрівача. Крім того, що корпус вміщує в себе основні елементи грубки, він також не дозволяє теплу розсіюватися в різні боки і контролює його рух по автомобілю.

Корпус надійно з’єднується з повітроводами. Саме за рахунок повітропроводів потоки гарячого повітря можуть надходити до бічних стекол, на лобове скло, в салон, а також в ноги водія і переднього пасажира. Щоб контролювати подачу потоків повітря, використовуються дефлектори, встановлені на кінцях повітропроводів.

Щоб розподілити повітряні потоки в різні зони, застосовуються заслінки всередині корпусу печі. Конструктивно піч на ВАЗ 2113 має 3 види заслінок:

 • Управління. Перша заслінка відповідає за управління самої грубкою. Використовується, щоб перенаправити повітряний потік через теплообмінник (радіатор грубки), або в обхід. У першому випадку в салон буде йти гаряче повітря, а в другому просто активується вентиляція салону машини.
 • Подача в зону лобового скла. Друга заслінка допомагає перенаправити повітря до лобового скла. Це корисна функція. Особливо взимку. Допомагає прибрати полій зі скла, а також позбутися від запотівання, викликаного різницею температур всередині і зовні.
 • Перенаправлення в ноги, на бічні стекла і в салон. Третя заслінка, яка дозволяє вибрати, куди саме буде дути гаряче повітря.

Використовуючи пічної кран і заслінки, водій керує обігрівачем салону, направляє повітряні потоки і визначає зони, куди вони будуть направлені.

Є ще важливий елемент у вигляді вентилятора пічки, який є частиною обігрівача. З його допомогою створюються повітряні потоки. Ланцюг живлення електродвигуна вентилятора оснащується реостатами. Це забезпечує можливість вибору одного з 3 режимів роботи. Тобто, вибираючи той чи інший режим, змінюється швидкість обертання вентилятора. Важливо врахувати, що реостати впливають саме на зниження швидкості обертання лопатей. Це корисно знати при виявленні несправностей грубки.

Система, що застосовується на родинах Самара і Самара-2, куди входить модель ВАЗ 2113, відрізняється від класики ВАЗ. Раніше вентилятор втягував повітря. Тепер же відбувається процес нагнітання повітря в корпус печі. Від цього ефективність повітроподача значно збільшилася.

Плюс спростився доступ до вентилятора. Тепер до нього можна дістатися через підкапотний простір, близько моторного щита.

Яка використовується грубка

Щоб зрозуміти, чому погано гріє пічка, і спробувати усунути несправності, спочатку потрібно розібратися в особливостях пристрою салонного обігрівача.

Компанія АвтоВАЗ намагається оптимізувати виробництво і складання. Щоб знизити витрати на виготовлення машин, моделі різних сімейств часто оснащуються ідентичними комплектуючими.

Наочний приклад. це обігрівач салону для автомобілів сімейства Самара-2, куди входить трьохдверний хетчбек ВАЗ 2113, п’ятидверний хетчбек ВАЗ 2114 і чотиридверний седан ВАЗ 2115.

Що ж стосується сімейства Самара, яке було першим, то в нього входили моделі від ВАЗ 2108 до ВАЗ 21099. При цьому грубка з Самари перекочувала в Самару-2, що не зазнавши ніяких змін.

На ВАЗ 2113, як і на ВАЗ 2114 і ВАЗ 2115, використовується обігрівач салону інтегрованого типу. Піч забирає тепло від системи охолодження двигуна і примусово змушує повітря циркулювати. Конструкція вийшла простий, що дозволяє говорити про високий ступінь надійності.

Переважно неполадки, коли погано гріє пічка, пов’язані з впливом часу, порушенням правил експлуатації і з використанням витратних матеріалів низької якості. Це якщо говорити про якість антифризу.

Чому на ВАЗ 2113 погано працює пічка салону і як це виправити

Продукція АвтоВАЗ є найбільш затребуваною і поширеною на території РФ. Це обумовлено тим, що машини місцевої компанії недорогі, доступні в обслуговуванні, багато в чому задовольняють запити споживачів. Звичайно, в них можна знайти і масу недоліків. Але об’єктивно гідної альтернативи за ті ж гроші просто не існує.

Крім нових моделей від АвтоВАЗ, такі як Lada Vesta, XRay, Granta, все ще актуальними залишаються моделі сімейства Самара і Самара-2.

Власники ВАЗ 2113 деколи стикаються з такою проблемою як несправність салонного обігрівача. Або просто грубки.

Але конструкція і пристрій автомобіля дають відмінну можливість виправити проблеми своїми силами, не звертаючись до фахівців. Винятком можуть бути проблеми з електричної частини, коли без досвідченого автоелектрика краще не влазити в пристрій навіть такого простого автомобіля як ВАЗ 2113.

Як підтримувати обігрівач в хорошому стані

Будучи власником автомобіля ВАЗ 2113, розумієш, що ряд проблем можна легко вирішити самотужки. Але мало хто отримує задоволення від того, що всі вихідні займається ремонтом машини.

Тому проблему легше і правильніше запобігти, ніж потім усувати поломку. Це стосується і ситуації з пічкою на ВАЗ 2113.

Намагайтеся дотримуватися простих, але важливих і ефективних правил:

 • підтримуйте обігрівач в чистоті;
 • використовуйте рідину охолодження високої якості;
 • не забувайте за регламентом і навіть раніше міняти салонний фільтр;
 • періодично перевіряйте працездатність грубки, навіть якщо на вулиці спека;
 • скористайтеся адаптером салонного фільтра для установки більш ефективної системи фільтрації повітря.

Справа все в тому, що на сімействі Самара салонного фільтра не було. На Самара-2 вони з’явилися, але виконання виявилося так собі. Про ефективне затримання бруду і пилу мови не йде. Тому багато власників перейшли на адаптери, що дозволяють ставити поліпшені фільтри.

Здивуєтеся, але це дійсно працює.

Хто стикався з проблемами грубки на ВАЗ 2113? У чому була причина несправностей? Яким чином усували поломку? З якими труднощами довелося справлятися?

Плохо греет.Дует печка ваз 2108-2115??? 5 минут и все готово

Підпишіться, залиште коментар, задайте питання і розкажіть про проект друзям!