Заміна задніх гальмівних колодок Nissan Qashqai

Які передні гальмівні колодки можна поставити на Nissan Qashqai j11

Оригінальні передні колодки

Краще рішення. придбати саме оригінальні деталі від виробника даного автомобіля. Таким чином можна знизити ймовірність передчасного зносу до мінімуму. Заміна колодок на неоригінальні часом обертається багатьма труднощами. В першу чергу. не завжди геометрія деталі збігається з посадковим місцем.

Найменування Артикул Орієнтовна
Nissan оригінал D40604CA0A Від 4.3 тис. Рублів

Заміна задніх колодок Nissan Qashqai j11

Навіть і не думав, що стільки запитань викликає заміна задніх колодок на автомобілях Nissan Qashqai J11 обладнаних електронним ручником. Перший варіант заміни. потрібно діагностичний сканер, це зменшує час витрачений на заміну, у мене під рукою завжди мультімарочнік Scandoc. При вдалій синхронізації з блоком, вибираємо вкладку утиліти і натискаємо на кнопку: “Почати заміну колодок” (Після чого чуємо як дзижчить електромотор).

задніх, гальмівних, колодка, nissan

Другий варіант заміни починається з очищення і відключення штекера розташованого на моторчик супорта, що б подати на контакти мотора супорта плюс і мінус примусово! Якщо колодки починає затискати, міняємо полярність і чекаємо повного відпускання!

Далі для обох версій заміни виконуємо однакові дії, а саме: якщо електромотор викручені в положення: “заміна колодок”, то спеціальні інструменти не потрібні і все змінюється як на передніх дискових гальмах. Можна по-старому, вставити викрутку в супорт і віджати вручну, але я роблю так:

Після того як все поміняли збираємо все в зворотному порядку і як вже зрозуміло, в першому випадку натискаємо: “закінчити заміну гальм”, а в другому випадку міняємо полярність на роз’ємі електромотора. Не забуваємо натиснути на гальмо 3-5 разів і 3-5 раз поставити на електро ручник.

Кросовер Nissan Qashqai випускається з грудня 2006 року, представлений в 2-х поколіннях. кузовах J10 і J11. Заміна гальмівних колодок Nissan Qashqai своїми руками. робота нескладна, і багато автовласників подібну операцію виконують самостійно.

Задні гальма на «Кашкай». також дискові, як і передні. Дискова гальмівна система (ТС) значно простіше в ремонті і обслуговуванні, ніж барабанна, відповідно, в гальмах з дисками колодки змінюються простіше і швидше, ніж в МС з барабанами.

Оригінальні задні колодки

Придбання на Nissan Qashqai J11 і J10 оригінальних деталей є кращою. Варто пам’ятати про необхідність покупки саме справжньої продукції. Так як нерідко в даній сфері можна зіткнутися з контрафактом.

Які задні гальмівні колодки можна поставити на Nissan Qashqai j11

Передні гальмівні колодки за ціною майже не відрізняються від задніх. Але конструкція їх трохи інакша. В першу чергу це стосується використання ручника. Після установки нових задніх гальмівних колодок обов’язково потрібно його калібрування.

Аналоги від інших брендів

Придбання аналогів деталей, неоригінальних, від інших виробників завжди є певний ризик. Але при цьому вартість їх зазвичай на порядок менше. У той же час існує багато видів продукції, яка за своїми експлуатаційних характеристиках не поступається оригіналам. З хорошого боку себе зарекомендували такі:

Найменування Артикул
TRW D4060-JA00A 1.4 тис. Рублів
NiBK FN-0621 1.3 тис. Рублів
NIPPARTS N3501057 755 рублів

Гальмівні колодки Nissan Qashqai

На кросовер Nissan Qashqai ТК випускають різні виробники, вартість деталей може помітно відрізнятися, і найбільш дорогими є колодки оригінального виробництва. ТК продаються комплектами по 4 штуки (окремо передні і задні), серед фірм-виробників запчастин найбільш відомими вважаються:

, задні колодки стоять трохи дешевше. 1400-1500 руб. Колодки мають високу зносостійкість, але вони можуть скрипіти при гальмуванні. Ще з ТК Bosch не завжди ефективно працюють гальма при нагріванні гальмівних дисків. колодки при різкому гальмуванні не дуже добре спрацьовують, може створитися аварійна ситуація.

Заміна колодок ручного гальма Nissan Qashqai

Колодки ручного гальма (КРТ) на автомобілях Nissan Qashqai встановлюються на задній осі, в районі заднього лівого і заднього правого колеса. Згодом деталі зношується, і тоді вони потребують заміни. КРТ. барабанного типу, заміна їх. більш трудомістка робота, для виконання подібної операції доводиться встановлювати більше деталей, ніж при заміні задніх гальмівних колодок.

Але якщо до справи підійти з усією відповідальністю, КРТ можна замінити самостійно. Заміну колодок «ручника» на автомобілі Nissan Qashqai виконуємо в наступному порядку:

 • послаблюємо гайки заднього колеса, домкрачувати машину;
 • потрібно обов’язково опустити до кінця важіль ручного гальма, а щоб автомобіль не покотився, під передні колеса підкласти упори;
 • знімаємо заднє колесо, відвертаємо болти супорта, відводимо гальмівний циліндр в сторону;
 • відвертаємо два болти, які кріплять скобу, знімаємо деталь;
 • демонтуємо гальмівний диск, він може прикипіти за місцем, і для того щоб його зняти, можливо, припаде до нього акуратно постукати молотком через дерев’яний брусок;
 • КРТ знаходяться ззаду маточини, тепер їх необхідно демонтувати;
 • За допомогою викрутки піддягаємо верхню пружину з лівого боку, демонтуємо це деталь;
 • аналогічно знімаємо пружину правої колодки;
 • повертаємо стопори «солдатиків» з правого і лівого боку, які утримує колодки від переміщення;
 • знімаємо стопори, а також пружинні фіксатори;
 • демонтуємо колодки в зборі з регулювальним механізмом в нижній частині, від’єднуємо трос ручного гальма від важеля, що знаходиться на КРТ;
 • беремо комплект куплених колодок, переставляємо регулювальний механізм з пружиною на нові деталі;
 • в першу чергу з’єднуємо важіль з тросом, потім встановлюємо КРТ на місце;
 • перш ніж остаточно встановити всі деталі, слід відрегулювати натяг тросів, диск може бути буде вдягатися на колодки. Регулювання проводиться «баранчиком» регулювального механізму, необхідно відрегулювати ручник так, щоб гальмівний диск обертався з маточиною без заїдань при опущеному важелі ручного гальма;
 • потім встановлюємо на місце гальмівний диск, скобу, супорт;
 • монтуємо колесо.

Все точно такі ж операції виконуємо на іншій стороні заднього колеса. Після проведених робіт може знадобитися регулювання ручного гальма з салону. Для цього:

 • демонтуємо консоль, що знаходиться праворуч від важеля «ручника» (задню частину, за кнопками);
 • за допомогою регулювальної гайки під консоллю натягуємо або опускаємо трос (буде потрібно ключ на 10).

Аналоги від інших виробників

Незважаючи на велику ймовірність наштовхнутися на контрафактну продукцію використання аналогів допустимо. Необхідно лише використовувати продукцію від добре себе зарекомендували виробників. Наприклад, Bosch або TRW, Ferodo. Такі бренди стежать за своєю репутацією, контроль якості на виробництві досить серйозний. Але нерідко можна зіткнутися з підробкою. Важливо бути уважним при виборі колодок.

НаіменованіеАртікулПрімерная
KASHIYAMA (Японія) D1339 Від 2.6 тис. Рублів
KUJIWA (Японія) KUF2804 Від 1.8 тис. Рублів
Icer (Іспанія) 182181 Від 1.4 тис. Рублів

Заміна гальмівних колодок і дисків Nissan Qashqai відео інструкція

Заміна гальмівних колодок і дисків на Nissan Qashqai, нескладна робота. На відео уроці змінюють тільки гальмівні колодки, якщо вам потрібно міняти і диски то читайте мої коментарі нижче.

які ставити

Велика частина ходової навантаження припадає на передню вісь, через що знос гальмівних елементів з цього боку здійснюється частіше приблизно в два рази. З цього випливає, що задні гальмівні колодки зносяться приблизно через 60-80 тис.км.

Вибір між оригінальними колодками і бюджетними аналогами в Тех.Центре «Гараж» надається кожному клієнту, в залежності від побажань по співвідношенню вартості і якості деталей.

В наявності автозапчастини не тільки у відділеннях ЦСО, а й з доставкою по столиці.

 • Для заміни задніх колодок Nissan Qashqai нам будуть потрібні:
 • Підйомний пристрій;
 • Газовий ключ і набір комбінованих ключів;
 • викрутка.
 • Гальмівна рідина (потрібна при необхідності прокачування гальм);
 • Комплект нових колодок.

Перед початком робіт автомобіль встановлюється на рівну площадку. Попередньо зриваються гайки коліс, автомобіль фіксується, гальмо стоянки відключається. Машина ззаду піддомкрачувати, откручиваются і знімаються задні колеса.

Об’єкт робіт стає добре видно, після чого можна оцінити стан гальмівного диска. Якщо його поверхню зношена нерівномірно з хвилями, ставити на нього нові колодки недоцільно, так як вони швидко вийдуть з ладу. В цьому випадку заміну колодок виробляють одночасно з заміною диска.

Заміна задніх колодок Nissan Qashqai проводиться в такому порядку:

 • Демонтаж троса приводу ручного гальма. Проводиться після попереднього видалення пружини за допомогою викрутки.
 • Відкручування ключем фіксує гайки, яка тримає наконечник троса ручного гальма.
 • Від’єднання троса ручного гальма зняттям пластини і гачка, після чого він відводиться в сторону.
 • Віджимання циліндрів супорта від колодок за допомогою викрутки.
 • Відведення супорта в сторону і фіксація його за допомогою дроту таким чином, щоб в ході робіт не пошкодити приєднаний до нього шланг гальмівної системи.
 • Зняття старих колодок, після чого можна оцінити ступінь і особливості зносу, а також якість.
 • Установка нових колодок на свої місця. Колодки повинні ходити легко і без зусиль. В іншому випадку витягують бічні пластини і ретельно очищають їх від бруду, після чого все легко ставиться.
 • Установка супорта. У ньому є 4 жолобка, а зсередини колодки пухирцями, посеред якої після установки повинен виявитися один з жолобків, чим забезпечується фіксація супорта.
 • У разі легкої посадки супорта, болти кріплення закручують, але не затягують. Після оглядають задню колодку: заходження пухирці в паз, і зазор, який залишають мінімальним. Якщо легко поставити супорт не виходить, потрібно його налаштувати, що буде описано нижче.
 • Затягування болтів кріплення супорта. Після монтажу колеса потрібно спробувати його прокрутити. Якщо воно відразу не зупиниться, а обертання відбувається легко, збірка зроблена правильно.
 • Підключення троса гальма. Після приєднання його потрібно повернути, а колодки при цьому стиснутися і перешкоджати обертанню, після відпускання колодки розпрямляються.
 • При м’якій педалі гальма слід прокачати всю систему.

Процес заміни гальмівних колодок Nissan Qashqai

Для роботи вам знадобитися: головки на чотирнадцять і дев’ятнадцять, комірець-тріскачка, домкрат, балонний ключ, нові колодки.

1.Пріступім до роботи. Підніміть автомобіль, і зніміть колесо. Якщо ви використовуєте стоковий домкрат то підкладіть колесо під підвіску, і трохи спустіть домкрат (для підстраховки).

Відкручуємо 2 болта на чотирнадцять, щоб потім демонтувати супорт.

Далі знімаємо стопорні пластини і виймаємо старі колодки. При складанні змастіть стопорні пластини графітним мастилом, щоб вони не прилипали до гальмівних колодок.

Приступимо до дисків. Відкрутіть два болти на дев’ятнадцять, які утримують скобу.

Після того як відкрутили болти, диск може прикипіти і його не так просто зняти. Тому візьміть киянку і збийте його.

Встановлюємо новий диск.

Далі описувати особливо немає сенсу, тому що йде зворотна зборка. Але коротко напишу що потрібно зробити.

Прикрутити диск і скобу, втиснути гальмівний поршень (струбцина), встановити нові колодки і змастити пластини, поставити супорт (з встановленим поршнем), закрити супорт, прикрутити його, поставити колесо.

Заміна передніх гальмівних колодок Nissan Qashqai

Термін служби як передніх, так і задніх гальмівних колодок на Nissan Qashqai залежить в першу чергу від стилю їзди, а так само від самих колодок. В середньому при установці якісних колодок термін їх служби складає від 15 до 30 тис км пробігу. У деяких випадках колодки зношуються швидше або навпаки служать довше.

Декілька порад

 • Міняйте колодки тільки на одній осі автомобіля.
 • Якщо вам щось не зрозуміло не соромтеся пишіть в коменти.
 • Після складання, натисніть на педаль гальма пару раз перед початком їзди.

передні колодки

 • Під заднє колесо підкладається упор.
 • На передніх колесах зриваються кріпильні гайки.
 • Передня частина автомобіля по черзі піддомкрачувати і ставиться на підпори.
 • Знімається колесо, на якому буде проводитися заміна.
 • Плоскою викруткою віджимається циліндр супорта.
 • З внутрішньої сторони откручиваются болти на 14 (2 шт), які утримують верхній і нижній супорт.
 • Супорт, що не отсоединяя шланги, відсувається в сторону. Можна підв’язати його дротом, щоб не заважав.
 • Віджимаються і дістаються з скоби гальмівні колодки. Робити це потрібно акуратно, щоб не пошкодити гальмівний диск.
 • На скобі кріпляться нові колодки, система збирається в зворотному порядку.

Які колодки вибрати на Nissan Qashqai

 • товщина. 16 мм;
 • довжина. 147 мм;
 • висота. 58,6 мм.

Оригінальні деталі Nissan в каталозі представлені під номерами D1060-JD00A, D1060-3UB0A, 41060-JD00A.

Також можна використовувати популярні аналоги:

ПроізводітельАртікул
Akebono AN-751WK
Sangsin SP1451
NiBK PN-2801

Розміри задніх колодок Nissan Qashqai першого покоління:

 • товщина. 14 мм;
 • довжина. 105,4 мм;
 • висота. 37,8 мм.

Оригінал. Nissan, номер D4060-JA00A. Нижче наведено таблицю перевірених аналогів:

ПроізводітельАртікул
Akebono AN-745WK
Brembo P 56 046
NiBK PN-2466

Розміри задніх барабанних колодок гальма стоянки Nissan Qashqai J10:

 • товщина. 4,2 мм;
 • ширина. 32 мм;
 • діаметр. 172 мм.

Оригінальні деталі по каталогу йдуть під номером 44060-CY025, найпопулярніші аналоги представлені такими виробниками:

ПроізводітельАртікул
NiBK FN-0621
TRW GS 8752
NIPPARTS N3501057

Варто відзначити, що оригінал Nissan і аналог компанії Akebono з відповідним номером. це один і той же расходник.

Nissan Qashqai другий покоління надійшов у виробництво в 2013 році. Гальма представлені всі тієї ж фірмою з Японії, але тепер в оригінальній коробці можна зустріти і запчастини бренду TRW, який з 2012 р став офіційним дилером витратних матеріалів.

Після зміни поколінь Nissan Qashqai серйозні зміни в основному відбулися з пристроєм ручника, або стоянкового гальма.

Розміри передніх гальмівних колодок на Nissan Qashqai жі11:

 • товщина. 17,5 мм;
 • довжина. 142 мм;
 • висота. 59,8 мм.

Оригінальні витратні матеріали представлені в каталозі під номером D1060-4EA0A. Купити можна такі аналоги:

ПроізводітельАртікул
Akebono AN-793WK
Masuma MS-C2016
NiBK PN-2804

Розміри задніх колодок для Nissan Qashqai 2-го покоління:

 • товщина. 15,2 мм;
 • довжина. 103,7 мм;
 • висота. 44,9 мм.
ПроізводітельАртікул
TRW GDB 3617
Brembo P 56 098
NiBK PN-2806

Nissan Qashqai 2, який ринок побачив в 2008 році, випускався з тієї ж гальмівною системою, що і всі одне покоління Кашкая. Винятком став тільки Nissan з дволітровим бензиновим двигуном, на якому відразу стали встановлювати спереду більш серйозні гальма від Sumimoto.

Розміри передніх колодок на Nissan Qashqai 2 (2-літровий бензиновий):

 • товщина. 16,4 мм;
 • довжина. 157 мм;
 • висота. 58,6 мм.

Оригінальні деталі в каталозі запчастин вказані як D1060-1MF0A і D1060-1BN0A.

ПроізводітельАртікул
Akebono AN-605WK
TRW GDB 3392
Jurid / Bendix 572575J
Brembo P 56 058
NiBK PN-2444

Незважаючи на відмінність в ціні, у виборі найголовніше. це якість запчастин. У кожного виробника є певна репутація та місце в негласному рейтингу, складеному автомобілістами.

Коли потрібна заміна колодок?

У книзі користувача Nissan Qashqai зазначено термін, коли приходить час замінювати гальмівні колодки на нові. Зміна повинна проводитися кожні 30 000 км при спокійній їзді.

Але є умови, при яких вони змінюються раніше, щоб зберегти гальмівне зусилля автомобіля на належному рівні.

 • попадання на них технічної рідини (масло, гальмівна рідина, паливо), що знижує тертя і, відповідно, гальмівне зусилля;
 • обрив накладки, яка забезпечує тертя;
 • поява відколів, тріщин і інших механічних пошкоджень на металевій частині колодок;
 • ослаблення всієї конструкції;
 • витончення фрикційної накладки до 2 мм і менше.

Контролювати товщину колодок постійно не потрібно. про це гальмівна система попереджає характерним скрипом, виробленим індикатором зносу.

Поміняти гальмівні колодки раніше встановленого виробником терміну доведеться і тим водіям, які їздять в агресивній манері, часто застосовуючи різке гальмування, а також тим, хто часто змушений пересуватися під дощем по глибоких калюжах. Таким чином вони зношуються набагато швидше.

задні колодки

 • Під переднє колесо підкладається «башмак».
 • На задніх колесах послаблюються кріпильні гайки.
 • Задня частина черзі піддомкрачувати з кожного боку і встановлюється на стійкі стійки.
 • Колесо, на якому будуть змінюватися деталі, демонтується.
 • Відкручуються 2 болта, що скріплюють супорт.
 • Гальмівний циліндр відсувається в сторону, при необхідності підв’язується дротом за пружину.
 • Відвертаються болти, що кріплять напрямні, з скоби дістаються попередньо розціпленого колодки.
 • Акуратно вдавлюється циліндр в супорті.
 • Ставляться нові деталі, здійснюється складання колеса.

Під час заміни проводиться перевірка і, в разі потреби, заміна пильовика.

Підготовка до заміни

Замінити гальмівні витратні матеріали на Nissan Qashqai 2008 або 2016 року однаково просто, і зробити це можна своїми руками. Для роботи не потрібні специфічні знання або особливий інструмент. тільки те, що є у кожного власника автомобіля.

 • противідкатний упор;
 • домкрат;
 • підпірна стійка;
 • шприц;
 • пасатижі;
 • плоска викрутка;
 • трещетка з набором головок або ключі.

Додатково рекомендуємо підготувати невеликий шматок дроту і трубу, яку можна буде використовувати в якості важеля, якщо гайки кріплення коліс не захочуть зриватися.

Перед тим, як приступити до заміни зношених колодок, машину потрібно поставити на ручник або включити першу передачу на машині з механічною коробкою передач. Також проводиться оцінка кількості рідини всередині головного гальмівного циліндра.

Після ремонту рівень гальмівної рідини трохи підвищується, тому, якщо вона на максимальній позначці, її потрібно відкачати за допомогою шприца.

процес заміни

Підготувавши новий комплект колодок і вказаний вище інструмент, можна приступати до заміни колодок на Nissan Qashqai.

Важливо! Заміна колодок виробляється тільки на машині з заглушеним двигуном!

Заміна гальмівних колодок Nissan Qashqai

Кросовер Nissan Qashqai почали випускати в 2006 році. Перше покоління з кузовом J10 вироблялося з 2006 по 2014 рік з рестайлінгом в 2010 році. На передні і задні колеса цього автомобіля встановлювалася надійна дискова гальмівна система. Гальмо стоянки був представлений барабанної системою.

Друге покоління J11, яке вийшло на ринок в 2014 році і проводиться до сих пір (рестайлінг в 2017) зазнала парочку змін, які торкнулися і гальм. Дискові гальма залишилися незмінними, а ось барабанні колодки були замінені на електромеханічний ручне гальмо.

Колодки стоянкового гальма

Колодки барабанного гальма на Nissan J10 встановлені на задній осі. Для заміни також буде потрібно підняти задню частину авто і по черзі демонтувати обидва колеса. Попередньо важіль ручного гальма опускається вниз, а під одне або обидва колеса попереду підкладається «башмак», що не дає машині покотитися вперед.

 • Забирається заднє колесо, откручиваются болти, що тримають супорт.
 • Гальмівний циліндр з приєднаним шлангом забирається в бік і підв’язується.
 • Відкручуються два болти на скобі, вона знімається.
 • Демонтується гальмівний диск. Якщо він укорел, по ньому потрібно кілька разів вдарити молотком через дерев’яну прокладку.
 • Демонтуються колодки ручника, розташовані в задній частині маточини.
 • Викруткою поддевается спочатку верхня частина правої пружини, потім. лівої.
 • Знімаються обидві пружини.
 • Далі необхідно відвернути стопори, що не дають рухатися колодкам, а потім і зняти їх.
 • Від’єднуються пружинні фіксатори.
 • Колодки демонтуються разом з регулювальним механізмом.
 • Трос ручника від’єднується від важеля на колодках.
 • Регулювальний механізм і пружинні фіксатори переставляються на нові колодки.
 • Приєднується тросик ручника, тільки після цього нові колодки встановлюються на місце.
 • Перед тим, як приступити до складання, необхідно відрегулювати натяг усіх тросів коліщатком на регулювальному механізмі. Підсумком має стати вільне обертання без заїдань гальмівного диска разом з маточиною при опущеному важелі ручника.
 • Після складання ті ж маніпуляції проводяться на другому колесі і налаштовується ручне гальмо з салону.

Після проведеного ремонту необхідно завести двигун і зробити кілька натискань на гальмо. У перші рази педаль може провалитися. це нормально, але відправлятися в поїздку краще переконавшись, що все працює.

Заміна колодок на Nissan Qashqai обов’язково проводиться парами для збереження однакового гальмівного зусилля на обох колесах. Гальма забезпечують безпеку всіх, що знаходяться всередині і поруч з рухомим автомобілем, тому на них не варто економити, навіть якщо одна з двох колодок здається ще придатною для їзди. така гальмівна система авто може стати несправна в будь-який момент.

Заміна задніх гальмівних колодок Nissan Qashqai

Заміна задніх гальмівних колодок на автомобілі Nissan Qashqai проводиться приблизно так само, як і на передній осі. Роботу виконуємо в наступному порядку:

 • послаблюємо колісні болти, домкрачувати автомобіль;
 • знімаємо колесо, відвертаємо два болти кріплення заднього супорта;
 • відводимо гальмівний циліндр в сторону, витягаємо з скоби гальмівні колодки;
 • перш ніж встановити нові деталі на місце, в супорті вдавлюємо циліндр, слід натискати на нього акуратно, щоб не пошкодити;
 • закріплюємо нові колодки на своїх місцях;
 • встановлюємо на місце супорт, колесо, знімаємо автомобіль з домкрата.

Так само як і при заміні передніх ТК, після здійсненої роботи:

 • запускаємо мотор;
 • кілька разів тиснемо на гальмівну педаль.

З першого хитавиця педаль може провалитися, але потім вона буде у скрутному становищі так, як і має бути за нормальних гальмах.

Гальмівні колодки Nissan Qashqai

На кросовер Nissan Qashqai ТК випускають різні виробники, вартість деталей може помітно відрізнятися, і найбільш дорогими є колодки оригінального виробництва. ТК продаються комплектами по 4 штуки (окремо передні і задні), серед фірм-виробників запчастин найбільш відомими вважаються:

, задні колодки стоять трохи дешевше. 1400-1500 руб. Колодки мають високу зносостійкість, але вони можуть скрипіти при гальмуванні. Ще з ТК Bosch не завжди ефективно працюють гальма при нагріванні гальмівних дисків. колодки при різкому гальмуванні не дуже добре спрацьовують, може створитися аварійна ситуація.

Nissan QashqaiЗамена гальмівних колодок гальмівного механізму заднього колеса

Перевіряйте стан гальмівних колодок при кожному технічному обслуговуванні. Гальмівні колодки вимагають заміни при зносі накладок (допустима товщина фрикційних накладок. 2,0 мм), неміцному з’єднанні накладок з підставою, замасливании робочих поверхонь, а також при наявності глибоких борозен або відколів.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ. Замінюйте гальмівні колодки задніх гальмівних механізмів тільки комплектом. 4 шт. (По дві на кожну сторону).

Перед заміною гальмівних колодок перевірте рівень гальмівної рідини в бачку головного гальмівного циліндра.

Якщо рівень близький до мітки «MAX», необхідно відкачати частину рідини (наприклад, медичним шприцом або гумовою грушею), тому що після заміни зношених колодок новими рівень підніметься.

Вам будуть потрібні: ключ «на 14», викрутка з плоским лезом. 1. Послабте гайки кріплення коліс на що стоїть на землі. 2. На автомобілі з МКП включите I передачу, на автомобілі з варіатором переведіть селектор вибору передач в положення «Р». парковка. Підкладіть противідкатні упори (башмаки) під передні колеса. 3. Поддомкратьте задню частину автомобіля і встановите на надійні опори. 4. Зніміть заднє колесо.

Виверніть нижній напрямний палець і витягніть його з отвору в супорті. 6. Підніміть супорт вгору до моменту звільнення гальмівних колодок

і, зрушуючи супорт всередину автомобіля, звільніть верхній напрямний палець супорта. 8. Відведіть супорт в сторону від місця проведення робіт і закріпіть його, наприклад, дротом на верхньому поперечному важелі задньої підвіски.

Зніміть з направляючої внутрішню гальмівну колодку і зовнішню гальмівну колодку, а також нижню і верхню притискну скобу.

Список літератури. Деформовані або ознаки корозії притискні скоби замініть.

Так виглядають гальмівні колодки заднього робочого гальмівного механізму.

При кожній заміні гальмівних колодок в обов’язковому порядку перевіряйте стан захисних гумових чохлів направляючих пальців, а також легкість переміщення супорта щодо направляючої гальмівних колодок. Якщо переміщення утруднене, змастіть змазкою направляючий палець і його чохол.

Для заміни пильовика зніміть його з направляє колодок.

За допомогою розсувних щипців втопите поршень циліндра. 12. Встановіть притискні скоби, гальмівні колодки та інші деталі в порядку, зворотному зняттю. 13. Аналогічно замініть гальмівні колодки гальмівного механізму правого колеса. 14. Перевірте і при необхідності відновите рівень гальмівної рідини в бачку головного гальмівного циліндра.

Заміна гальмівних колодок гальмівного механізму заднього колеса Nissan Qashqai

Самостійна заміна колодок Qashqai не вимагає багато часу і сил. При цьому не потрібно шукати оглядову яму і спеціалізований інструмент. Досить знайти рівну поверхню і приготувати мінімальний запас інструменту з новими запчастинами, віддаючи перевагу оригінальним компонентам. Після установки ТК необхідно уникати різких гальмувань, щоб вони добре притерлися.

Заміна гальмівних дисків

Процес демонтажу гальмівних дисків Nissan Qashqai починається зі зняття відповідного колеса по аналогії з попередніми пунктами. Надалі буде потрібно виконати наступне:

 • Спочатку знадобитися зняти супорт з циліндром. Для цього викручуємо два болта головкою або ключем на 14;
 • Вилучаємо ТК з притискними пластинами;
 • Якщо установка нових стопорних скоб не планується, рекомендується змастити їх графітовим складом, щоб вони не прикипали до колодок;
 • Надалі демонтуємо скоби, на якій був встановлений супорт. Вони зафіксовані двома болтами під ключ на 19;
 • Залишається зняти диск Qashqai. У деяких випадках потрібно використовувати молоток з дерев’яним бруском, так як він може прикипіти. Диск акуратно вибивається з посадкового місця за допомогою плавного, рівномірного постукування по всьому колу через брусок. Для виключення таких проблем надалі, рекомендується обробити посадочне місце обмідненим розчином;
 • Надалі встановлюємо нові гальмівні диски в зворотній послідовності.

Самостійна заміна гальмівних колодок Nissan Qashqai

Кросовер Nissan Qashqai випускається з грудня 2006 року, представлений в 2-х поколіннях. кузовах J10 і J11. Заміна гальмівних колодок Nissan Qashqai своїми руками. робота нескладна, і багато автовласників подібну операцію виконують самостійно.

Задні гальма на «Кашкай». також дискові, як і передні. Дискова гальмівна система (ТС) значно простіше в ремонті і обслуговуванні, ніж барабанна, відповідно, в гальмах з дисками колодки змінюються простіше і швидше, ніж в МС з барабанами.