Заміна задніх гальмівних колодок Kalina 1

Заміна задніх колодок LADA Kalina своїми руками

задніх, гальмівних, колодка, kalina

Заміна задніх колодок LADA Kalina досить трудомісткий процес. Основна проблема може бути пов’язана зі зняттям алюмінієвого гальмівного барабана, який при тривалій експлуатації може доставити масу проблем. Заміна задніх гальмівних колодок на Lada Kalina потрібно при критичній товщині накладки, яка становить близько 1.5 міліметра. Оцінити стан колодок можна навіть без зняття барабанів. Для оцінки передньої колодки в гальмівному щиті виконано спеціальне оглядове вікно закрите гумовою заглушкою. Саме через цей отвір і можна розглянути товщину накладки. Дивимося на фото далі.

Для заміни колодок на LADA Kalina обов’язково знадобиться яма або естакада, адже перед зняттям барабанів необхідно послабити тросик ручника, без того зняти гальмівний механізм важко. Для доступу до місця регулювання стоянкового гальма знімаємо теплозахисний екран (на фото).

Головкою «на 10» відвертаємо чотири гайки кріплення заднього теплозахисного екрану додаткового глушника.

Знімаємо з переднього кронштейна підвіски додаткового глушника гумову подушку. Зрушуємо теплозахисний екран вперед, відкриваючи доступ до вузла регулювання стоянкового гальма.

Утримуючи ключем «на 13» регулювальну гайку наконечника троса, голівкою того ж розміру відвертаємо контргайку. Обертаючи регулювальну гайку проти годинникової стрілки, звільняємо троси.

Знімаємо заднє колесо і надійно фіксуємо кузов LADA Kalina на надійної підставці заводського виготовлення.

Якщо автомобіль укомплектований антиблокувальною системою АВS, то гальмівний механізм має деякі конструктивні відмінності. На Lada Kalina, обладнаному ABS, слід від’єднати датчик швидкості обертання колеса від гальмівного щита щоб уникнути пошкодження датчика. Головкою Е-8 відвертаємо гвинт кріплення датчика і виймаємо датчик з отвору в кронштейні, закріпленому на щиті гальмівного механізму.

Далі всі роботи показані на LADA Kalina без ABS. Про відмінності буде обумовлено в міру розбирання гальмівного механізму.

Накидним ключем (краще шестигранною головкою, що б не зірвати грані) «на 7» відвертаємо два напрямних штифта колеса і знімаємо гальмівний барабан.

Увага! Не натискайте педаль гальма після зняття барабана, так як поршні можуть повністю вийти з циліндра.

Якщо барабан LADA Kalina зняти не вдається, то, рівномірно повертаючи його, молотком з пластмасовим наконечником (або звичайним молотком через дерев’яний брусок) наносимо удари по торця барабана. Зазвичай центральна частина барабана закисает при сполученні з металом маточини.

Далі необхідно втопити поршні всередину робочого циліндра. Для цього двома монтажними лопатками натискаємо на колодки, спираючись на буртик гальмівного щита.

Підчепивши викруткою, виводимо із зачеплення з колодкою гачок верхньої стягнутий пружини і знімаємо пружину.

Виводимо верхні упори колодок з прорізів поршнів циліндра і виймаємо розпірну планку.

Підчепивши викруткою, виводимо із зачеплення з колодкою гачок нижньої стягнутий пружини і знімаємо пружину.

Викруткою виводимо із зачеплення з колодкою притискну пружину.

Від’єднавши від задньої колодки притискну пружину, опускаємо колодку і виводимо важіль приводу гальма стоянки з отвору наконечника троса гальма стоянки.

Розпрямляє шплінт і виймаємо його з отвору пальця важеля приводу гальма стоянки. Знімаємо з пальця шайбу. Знімаємо важіль і виймаємо палець.

Елементи гальмівного механізму заднього колеса LADA Kalina на наступному

Встановлюємо важіль приводу гальма стоянки на нову колодку в зворотній послідовності. Встановлюємо нові колодки в зворотній послідовності. Для зручності складання притискної пружини з колодкою зачіпляються за гачок пружини провід або шнур. Натягуючи пружину, вставляємо її гачок в отвір колодки і потім витягуємо провід.

Після заміни колодок на обох колесах і установці барабанів необхідно відрегулювати гальмо стоянки Lada Kalina. Обертаючи регулювальну гайку за годинниковою стрілкою, натягуємо троси. Зручно регулювати натяг тросів високою головкою з тріскачкою і подовжувачем. При цьому контргайку повністю не відвертаємо. Поєднавши межі контргайки з гранями регулювальної гайки, одягаємо високу головку «на 13» і обертаємо відразу обидві гайки. Контргайкою фіксуємо регулювальну гайку.

Повний хід важеля приводу гальма стоянки повинен становити від 2 до 4 зубців (клацань) храпового пристрою важеля. При опущеному важелі вивішені задні колеса повинні обертатися вільно, без заїдань. Якщо колеса не обертаються, значить ви просто перетягнули троси ручника і їх потрібно чуть чуть послабити, поки не з’явиться вільного обертання.

Заміна задніх гальмівних колодок на Kalina

Ласкаво просимо! Задні гальмівні колодки. відносяться до заднього механізму гальм, в якій ще входить дуже багато деталей, а саме гальмівної барабан, самі колодки, поршні які ці колодки надають руху і т.д., по суті задні гальмівні колодки довше виходять з ладу на відміну від передніх, вся справа в тому що при гальмування весь вантаж машини змішається вперед і задніх коліс тому і доводиться просто трохи пригальмовувати і тому задні гальмівні колодки виходять з ладу набагато рідше ніж передні.

Примітка! Для заміни задніх колодок, вам потрібно буде взяти з собою: Основний набір гайкових ключів, а так само викрутку, ще двома монтажними лопатками запасіться, молотком і пассатижами!

Де знаходяться задні гальмівні колодки? Вони знаходяться позаду як це вже зрозуміло з заголовка, але так просто ви їх побачити не зможете бо вони знаходяться у внутрішній частині гальмівного барабана і вони до речі ще й гальмують про нього за рахунок чого автомобіль і зупиняється, тому якщо ви захочете побачити гальмівні колодки то вам потрібно буде в першу чергу зняти сам барабан і після чого ви побачите ось таку ось картину, на якій обидві колодки вказані двома стрілками:

Коли потрібно міняти задні гальмівні колодки? Зазвичай коли що то відбувається з колодками (Не важливо задні або передні), то перше що ви повинні будете почути так це неприємний звук при гальмуванні автомобіля, звук цей буде схожий на тертя металу об метал (Хоча і буде відбуватися тертя метал об метал, тому що при зносі колодок вони починають своїм корпусом який у них виконаний з металу, стикатися з гальмівним барабаном), а так же машина буде гірше гальмувати якщо колодки прийдуть в непридатність.

Примітка! Крім всіх перерахованих вище проблем які будуть з’являтися на автомобілі з-за зносу колодок, є ще пару нюансів які ви повинні знати, ось наприклад почули ви цей самий неприємний звук при гальмування полізете в автомобіль і замініть колодки, але перш ніж відразу ж їх міняти ви повинні знати як їх можна буде візуально визначити на зношеність, для цього погляньте спершу на них і якщо будуть знайдені сліди масла на накладки колодки, або ж якщо накладка буде погано з’єднана з корпусом колодки і тим самим буде відшаровуватися від нього, а так само якщо ви виявите на накладки глибокі борозни і відколи, то однозначно таку колодку потрібно буде міняти і ще правда по товщині дивляться, тобто якщо товщина у накладки стала менше 1.5 мм., то таку колодку теж потрібно без зволікання міняти!

Якщо ви не зрозуміли що за накладка і що за корпус колодки, коротко вам пояснимо, для початку візьмемо саму задню колодку зняту з автомобіля (див. Фото нижче), вона складається з двох частин з основною (Основною частиною є корпус колодки, він вказаний червоною стрілкою) і з тієї частини якої колодка і гальмує, а називається ця частина накладка (вона вказана синьою стрілкою) і коли вона зношується гальма стають дуже поганими і як вже говорилося раніше, метал (Мається на увазі корпус самої колодки) починає тертися об метал і виходить цей самий неприємний звук при гальмуванні!

Як замінити задні гальмівні колодки на ВАЗ 1117-ВАЗ 1119?

Примітка! Перш ніж ви приступите до заміни, ми вам рекомендуємо ознайомиться зі статтею в якій всі тонкощі по колодкам вказані, а називається ця стаття: «Що таке гальмівні колодки і як не нарватися на підробку?»!

Зняття: 1) На початку операції потрібно буде убезпечити себе від автомобіля, як це запитаєте ви? Пояснюємо! По-перше щоб замінити колодки потрібно буде підняти машину в повітря, перед тим як підняти обов’язково пошукайте які ні будь упори (Наприклад цеглини) і поставте їх на під всі вільні колеса, а після цього включіть першу передачу і обов’язково опустіть ручник вниз, а інакше заміна колодок буде проблематична.

Примітка! Коли всі операції будуть зроблені, зніміть потрібно для вас колесо з автомобіля, а про те як зняти колесо ви зможете подивитися в статті під назвою: «Заміна колеса на сучасних автомобілях ВАЗ»!

2) Тепер коли ви зніміть колесо скористайтеся ганчіркою, а саме за допомогою неї протріть гальмівний механізм від бруду, після цього відкладіть ганчірку в сторону підійдіть до салону автомобіля і потягнувши за важіль відкрийте капот у автомобіля, після чого в підкапотному просторі розшукайте гальмівний бачок (Він ще вказано на фото стрілкою), в цьому бачку перебуває гальмівна рідина перевірте скільки її (на бачку є дві позначки MIN і MAX), так от якщо рідини у вас буде прямо битком до позначки MAX, тоді за допомогою медичного шприца або ж гумової груші відкачати прямо трохи гальмівної рідини щоб вона просто була по нижче найвищої позначки.

3) Потім вам потрібно буде повністю зняти гальмівний барабан з автомобіля. (Про те як його зняти, см. В статті: «Заміна гальмівного барабана на Kalina»)

4) Тепер вам потрібно зняти дві стяжних пружини (Місця де вони кріпляться вказані стрілками) механізму задніх коліс, ці пружини знімаються досить легко за допомогою викрутки, та й рукою потягнувши за неї теж можна зняти або ж просто за допомогою щипців.

Примітка! Відразу ж після того як стягнуті пружини будуть обидві зняті, не забираючи з рук пассатижей зніміть ще одну пружинку яка зміцнює колодку як показано на фото нижче, а після того як ця пружина буде знята зніміть саму передню колодку і ще розтискних планку, яка вказана на фото синьою стрілкою і ще показано як її зняти на маленькій картинці!

5) З наступного (Задній колодкою) виконайте все те ж саме, а саме її зміцнює в центрі одна невелика пружинка, ви цю пружинку зніміть за допомогою щипців і тим самим зніміть саму задню колодку, але тільки коли будете її знімати важіль колодки (Вказано червоною стрілкою ) виведіть із зачеплення з наконечником троса ручника (Вказано синьою стрілкою) і тільки після цього повністю зніміть задню колодку.

Примітка! Якщо вам знадобиться розібрати задню колодку для заміни важеля колодки, то в такому випадку спершу пассатижами вийміть шплінт який цей важіль зміцнює (Цей шплінт можна ще прекрасно побачити на фото вище), а після виймання шплінта зніміть стопорну шайбу з пальця як показано на малюнку нижче, після цього натисніть рукою на сам палець (див. маленьке фото) і тим самим зніміть і палець і сам важіль з колодки!

Установка: Встановлюються нові колодки в зворотному порядку зняття, при цьому коли будете їх встановлювати дивіться за тим щоб верхні частини обох колодок увійшли в пази поршня (Паз поршня і верхня частина однієї з колодок вказана червоною стрілкою на фото нижче), а після цього візьміть в руки дві монтажні лопатки або дві монтування (Що знайдете) і після чого як показано на маленькому малюнку, одночасно обома монтажними лопатками (Вказані синіми стрілками) зведіть гальмівні колодки один до одного (до себе), таким чином щоб вони просто не виходили за краї щитка і щоб гальмівний барабан зміг нормально встановиться.

Примітка! Коли встановите все на свої місця, сядьте в автомобіль і натисніть повністю рази три на педаль гальма, для того щоб колодки прийшли в робоче положення!

Важливо! 1. Деякі люди коли купують нові колодки бувають обурюються і не розуміють чому в основному в коробці знаходиться відразу чотири колодки а не дві, вити йому потрібно тільки на правій стороні замінити колодки а на лівій вони ще по живуть думає він, давайте пояснимо таку ситуацію щоб і ви розуміли для чого виробник в основному суне чотири колодки в одну коробку.

По-перше запам’ятайте раз і назавжди то що колодки які продаються бувають різних фірм і виконані з різних матеріалів, тим самим якщо ви поміняєте колодки наприклад тільки на одній стороні то інша сторона 99% буде гальмувати сильніше і в зв’язку з цим (Особливо взимку ) автомобіль буде нести в бік при різкому гальмування.

В принципі навіть якщо ви візьмете два однакових виробника і два однакових комплекту колодок і поміняєте колодки тільки з одного боку, то в такому випадку ті колодки які вже були зношені до цього будуть теж гальмувати по слабкіше нових і в зв’язку з цим знову з’являється ймовірність виносу автомобіля зі смуги при різкому гальмуванні, тому при покупці нових колодок потрібно міняти або одночасно всі чотири спереду (Якщо ви замінюєте передні колодки), або ж всі чотири ззаду (Якщо ви замінюєте задні колодки)!

Ще кой що, не рекомендується весь гальмівний механізм або ж просто самі колодки відмивати за допомогою бензину, дизельного палива або за допомогою ще будь-яких інших мінеральних розчинників, тому перед покупкою будь-якого очищувача для зачистки гальмівної системи, обов’язково звертайте свою увагу на його склад і не купуйте якщо буде що то присутні в ньому з перерахованого вище!

Додатковий відео-ролик: Наочно про те як замінити задні колодки на передньо приводному автомобілі, ви зможете побачити в відео-ролику який розміщений трохи нижче:

Коли треба міняти задні колодки LADA “Kalina

Особливість гальмівної системи LADA “Kalina” в тому, що при гальмуванні навантаження розподіляється нерівномірно і більшу частину кінетичної енергії гасять передні гальма. Тому заміна задніх колодок “Kalina” проводиться в 2-3 рази рідше, ніж передніх. Щоб дізнатися коли прийшла пора міняти колодки, марно орієнтуватися на показники одометра “Калини”. Кількість кілометрів, яке проходить автомобіль між замінами колодок, може відрізнятися вдвічі. На швидкість їх зносу впливають безліч факторів, деякі з яких неможливо контролювати врахувати:

 • стиль водіння (при агресивній їзді з частими різкими розгону і гальмування колодки можуть зношуватися в кілька разів швидше, ніж при спокійному плавному русі);
 • якість фрикційних накладок (підробки або колодки дешевих брендів служать значно менше); стан барабанів заднього гальмівного механізму (якщо вони мають нерівномірний знос або еліптичність, швидкість зносу колодок сильно зростає);
 • вплив зовнішніх факторів (хімікатів, якими посипають дорожнє покриття взимку, інших активних речовин, що потрапляють на фрикційні накладки).

У нормальних умовах заміна задніх колодок “Kalina” проводиться через 50-60 тисяч кілометрів. Але орієнтуватися необхідно не на пробіг, а на товщину фрикційних накладок. Якщо вони мають відколи, відшаровуються або стали тонше півтора міліметрів, необхідно негайно замінити їх новими. В іншому випадку можливе пошкодження гальмівного барабана або витік гальмівної рідини (при тонких накладках поршні можуть цілком вийти з гальмівних циліндрів, що викличе розгерметизацію контура).

Заміна задніх гальмівних колодок на LADA «Kalina»

Вихід з ладу будь-якого елемента гальмівної системи може привести до дуже тяжких наслідків. Задні гальмівні колодки LADA “Kalina” відносяться саме до таких, що впливає на безпеку, расходникам. Тому вони вимагають регулярного контролю стану протягом усього періоду експлуатації автомобіля. У разі зносу або виявлення проблем і дефектів необхідна негайна заміна задніх гальмівних колодок “Kalina”. Це можна зробити самостійно або звернутися до фахівців сервісного центру. Якщо ви вибираєте перший варіант, спочатку необхідно знати як поміняти задні колодки на “Kalina”.

Що потрібно для заміни задніх колодок LADA “Kalina

Якщо ви вирішили самостійно замінити задні колодки “Калини”, вам знадобляться:

 • балонний ключ;
 • домкрат;
 • ключі на 7 і 12;
 • шліцьова викрутка;
 • металева щітка; пасатижі;
 • пара болтів М8 для випрессовкі гальмівного диска (довжина болтів близько 70 мм);
 • гальмівна рідина;
 • гумова груша або шприц, щоб відібрати частину гальмівної рідини з бачка;
 • невелика ємність, в яку можна злити гальмівну рідину;
 • дві монтування;
 • гумовий молоток;
 • WD-40;
 • комплект нових задніх колодок.

Увага: заміна задніх колодок “Kalina” проводиться тільки комплектом, по дві з правої і лівої сторін. Ніколи не треба міняти колодки “по одній” або тільки з одного боку!

Як поміняти задні колодки на “Kalina

Гальмівні системи різних варіацій LADA “Kalina” відрізняються відсутністю або наявністю антиблокувальної системи. Міняти задні гальмівні колодки Kalina з ABS і без такої однаково просто. Єдина відмінність. в першому випадку перед демонтажем колодок необхідно відключити дроти від датчиків, щоб не пошкодити їх. Щоб під час заміни колодок гальмівна рідина не вилилася з бачка і не потрапила на лакофарбове покриття або гумові деталі “Калини”, необхідно відібрати частину рідини з бачка в підготовлений посуд. Цю операцію варто проводити тільки в разі, коли рівень гальмівної рідини в бачку близький до позначки максимуму. Заміна задніх колодок виконується по черзі: спочатку з лівої, потім з правого боку (або навпаки, порядок тут не важливий). Частина операцій, наприклад, ослаблення натягу троса ручного гальма або його регулювання, зручніше проводити з оглядової ями або з використанням підйомника. Тому роботу потрібно виконувати в обладнаному гаражі.

Заміна задніх гальмівних колодок LADA “Kalina” проводиться таким чином:

 • встановити під передні колеса противідкатні башмаки;
 • опустити важіль “ручника” вниз до упору, щоб максимально послабити натяг троса ручника Калини “;
 • обертаючи регулювальний болт під днищем автомобіля, послабити трос “ручника”;
 • за допомогою балонного ключа послабити затягування болтів кріплення колеса;
 • піддомкратити колесо;
 • викрутити колісні болти балонним ключем;
 • зняти заднє колесо;
 • відкрутити штифти, службовці одночасно кріпленням гальмівного барабана і направляючими для установки колеса;
 • металевою щіткою очистити маточину заднього колеса в місці посадки барабана;
 • обробити місце посадки барабана на маточину засобом WD-40, почекати згідно з інструкцією; обстучать барабан гумовим молотком, щоб “зірвати” його з місця;
 • рівномірно ввернути болти М8 в посадкові отвори барабана, стягуючи останній з маточини;

Увага: якщо натиснути на педаль гальма при знятому барабані, поршень гальмівного циліндра може випасти, що спричинить за собою розгерметизацію контура, необхідність прокачування гальм або навіть заміни гальмівного циліндра.

 • перевірити стан гальмівного барабана: він не повинен мати відколів, нерівномірної вироблення, тріщин і рисок;
 • при необхідності замінити гальмівний барабан новим;
 • звести задні колодки “Kalina”, використовуючи монтування (монтажні лопатки);
 • підчепити кінець верхньої пружини, яка стягує колодки, шліцьовій викруткою і вивести його із зачеплення з колодкою;
 • зняти верхню пружину з другої колодки, відкласти в сторону;
 • зняти нижню стяжную пружину, використовуючи викрутку або пасатижі;
 • демонтувати “передню” колодку, розташовану ближче до передньої частини машини;
 • демонтувати розпірну планку, встановлену між колодками;
 • зняти наконечник троса гальма стоянки з гака распорного важеля задньої колодки;
 • використовуючи пасатижі, вивести з зачеплення пружину, яка утримує другу колодку ;;
 • зняти колодку, розташовану ближче до задньої частини машини;
 • расшплинтовать палець кріплення распорного важеля;
 • зняти розпірний важіль;
 • очистити деталі гальмівного механізму від забруднень;
 • закріпити розпірний важіль на новій колодці;
 • зашплинтовать палець;
 • встановити “передню” колодку гальмівного механізму;
 • поставити на місце розпірну планку;
 • встановити “задню” колодку, надівши на неї нижню стяжную пружину;
 • надіти наконечник троса “ручника” на розпірний важіль колодки;
 • за допомогою викрутки або щипців зачепити нижню і верхню стяжную пружину на колодки;
 • встановити на місце гальмівний барабан;
 • затягнути напрямні штифти, які утримують барабан;
 • закріпити колесо колісними болтами;
 • опустити домкрат, щоб колесо стало на землю;
 • балонним ключем затягнути колісні болти.

Потім ті ж операції треба виконати на другому колесі. Тепер ви знаєте як поміняти задні колодки на “Kalina”.

Пам’ятайте: після заміни задніх колодок необхідно відрегулювати ручне гальмо LADA “Kalina”.

DSC_9000ллл

Натягуючи пружину, вставляємо її гачок в отвір колодки і потім витягуємо провід.

Натягуючи пружину, вставляємо її гачок в отвір колодки і потім витягуємо провід.

Після заміни колодок на обох колесах необхідно відрегулювати гальмо стоянки.

Обертаючи регулювальну гайку за годинниковою стрілкою, натягуємо троси. Зручно регулювати натяг тросів високою головкою з тріскачкою і подовжувачем. При цьому контргайку повністю не відвертаємо. Поєднавши межі контргайки з гранями регулювальної гайки, одягаємо високу головку «на 13» і обертаємо відразу обидві гайки. Контргайкою фіксуємо регулювальну гайку.

Повний хід важеля приводу гальма стоянки повинен становити від 2 до 4 зубців (клацань) храпового пристрою важеля. При опущеному важелі вивішені задні колеса повинні обертатися вільно.

Міняємо колодки гальмівних механізмів задніх коліс Lada Granta і Kalina

Заміна колодок гальмівних механізмів задніх коліс Lada Kalina

Перевірити стан колодок гальмівних механізмів задніх коліс LADA Granta і Kalina, а також при необхідності замінити їх допоможе наша ілюстрована інструкція.

Ступінь зносу колодок гальмівного механізму заднього колеса оцінюємо за станом передньої колодки, яка зношується швидше задньої.

Головкою «на 10» відвертаємо чотири гайки кріплення заднього теплозахисного екрану додаткового глушника.

Головкою «на 10» відвертаємо чотири гайки кріплення заднього теплозахисного екрану додаткового глушника.

Знімаємо з переднього кронштейна підвіски додаткового глушника гумову подушку. Зрушуємо теплозахисний екран вперед, відкриваючи доступ до вузла регулювання стоянкового гальма.

Міняємо колодки правильно!

Заміна гальмівних колодок не передбачає особливих складнощів, однак треба звернути особливу увагу на безпеку. Для виконання даної процедури вам потрібно зняти колесо, а під домкратом автомобіль буде нестійким. Щоб уникнути неприємностей, знайдіть кілька цеглин, які слід підставити під низ після підняття машини.

Отже, для заміни даних комплектуючих на Kalina нам знадобляться:

 • Балонний ключ.
 • Головка на 7 з воротком.
 • Плоскогубці (бажано мати під рукою і длінногубци, з ними зручніше).
 • плоска викрутка.
 • Головка на 30 з воротком (може стати в нагоді в разі, якщо доведеться знімати гальмівний барабан з підшипником, скручуючи маточину).

Покрокова інструкція по заміні задніх гальмівних колодок на автомобілі LADA Kalina виглядає так:

 • Перш за все, необхідно поставити авто на передачу, встановити упори і підняти машину за допомогою домкрата. Потім скручуємо болти і знімаємо колесо.
 • Після того як колесо буде знято, слід відкрутити шпильки барабана. Для цього нам потрібна головка на 7 з воротком.
 • Знімаємо гальмівний барабан. Під ним вам необхідно знайти шплінт у верхній частині і акуратно його витягти. Тут можуть стати в нагоді длінногубци, оскільки шплінт розташований незручно.
 • Знімаємо нижню пружину. Для цього необхідно підчепити кріплення плоскогубцями і потягнути вправо.
 • Знімаємо центральну фіксуючу пружину аналогічним чином.
 • Після цього можна зняти праву колодку. Це можна зробити навіть не чіпаючи верхню пружину, потрібно лише міцно взятися за колодку і потягнути назад, піднімаючи вгору, поки не відпаде фіксує пластина.
 • Коли пружина відпаде, колодки знімаються руками. Від’єднавши центральну пружину, можна зняти і ліву колодку з важелем ручника.
 • Замінюємо колодки і виробляємо збірку в зворотному порядку.

За часом заміна колодок на одному колесі займає близько 1-1,5 години, при наявності під рукою всіх необхідних інструментів. Процедура досить проста, головне, дотримуватися покрокової інструкції, і тоді заміна буде проведена досить швидко і легко.

Якщо якісь моменти залишилися вам незрозумілі, ви можете переглянути відеоінструкцію по заміні даних комплектуючих. Пам’ятайте, гальмівні колодки повинні замінюватися відразу на обох колесах, тоді вам вдасться домогтися прекрасного гальмування в будь-якій ситуації.

Я головний редактор сайту. У нашій редакції: Hyundai Accent, Hyundai Solaris, Hyundai Santa Fe (турбо-дизель 2015 року). У мене зараз LADA Kalina ЛЮКС (98 коней). Фанат автомобілів, володів і ліво і праворульними авто. Роботи, варіатори, механіка. Не було тільки DSG. Але скоро буде.

 • Міняємо зчеплення на LADA Kalina не знімаючи коробки. 20.02.2020
 • Міняємо передні гальмівні колодки на LADA Kalina. 12.02.2020
 • Міняємо задні стійки на LADA Kalina своїми руками. 09.02.2020
 • Наступний матеріал Алгоритм зняття заднього бампера на LADA Kalina в кузові седан
 • Попередній матеріал Міняємо термостат на LADA Kalina своїми руками (артикули)

Коли необхідна зміна гальмівних колодок на Kalina

Звичайно, ви не зобов’язані змінювати колодки щороку. Виробник чітко встановлює кілометраж, який повинні «відходити» заводські вироби. Інша справа, що стиль їзди у кожного автолюбителя різний. Одні люблять активне водіння з частим гальмуванням, а інші воліють спокійну їзду.

У першому випадку заміна гальмівних колодок може знадобитися набагато швидше, наприклад, через 5-7 тисяч кілометрів. У той час як при спокійній їзді вони можуть відслужити в два рази довше. Але і це ще не все.

Міняти колодки бажано в наступних випадках:

 • При покупці автомобіля на вторинному ринку;
 • при появі сильного не усуває скрипу в процесі гальмування;
 • при товщині фрикційної колодки менше півтора міліметрів.

Для виконання заміни підготуйте групу необхідних інструментів.

 • Домкрат, щоб підняти автомобіль, зняти колеса і підтримувати транспортний засіб у висячому положенні весь період ремонту;
 • балонний ключ;
 • плоска викрутка, за допомогою якої можна виконати більшу частину операцій;
 • пасатижі;
 • ключі (торцевої і ріжковий). Що стосується розмірів, то підготуйте вироби на «тринадцять» і «сімнадцять»;
 • противідкатні підставки або цеглини, за допомогою яких можна зафіксувати автомобіль;
 • комірець з «тридцятої» і «сьомий» голівкою;
 • струбцина.

Коли потрібно робити заміну

Як і в будь-яких інших автомобілях, заміна задніх гальмівних колодок на Ладу Kalina повинна проводитися по проходженню певного кількості кілометрів. Необхідний пробіг вказується в документах до машини, проте за фактом він буває різний.

Багато що залежить від експлуатації автомобіля, і якщо на одних машинах проблеми із задніми гальмами з’являються вже через 50 000 км, то інші автолюбителі насолоджуються бездоганною роботою сталевого коня і після 70 000 км. Нижче перерахуємо ознаки, які можуть вказати на необхідність заміни задніх гальмівних колодок на вашій Kalina:

 • погіршення якості гальмування;
 • при натисканні педалі гальма може з’являтися характерний скрегіт через тертя металевої частини колодки про гальмівний барабан (після стирання накладки);
 • серйозне потоншення накладки на гальмівний колодці (як ми вже говорили вище, мінімально допустима товщина. 1,5 мм).

Отже, якщо ви звернули увагу на один з двох перерахованих вище ознак або при розборі гальм виявився третій. негайно купіть собі нові задні гальмівні колодки! Їх ціна набагато нижча за вартість лікування або ремонту автомобіля в результаті аварії, до якої можуть призвести слабкі гальма. Далі поговоримо про те, як же проводиться заміна даного елемента на автомобілі LADA Kalina.

Що потрібно для заміни задніх колодок LADA “Kalina

Якщо ви вирішили самостійно замінити задні колодки “Калини”, вам знадобляться:

 • балонний ключ;
 • домкрат;
 • ключі на 7 і 12;
 • шліцьова викрутка;
 • металева щітка; пасатижі;
 • пара болтів М8 для випрессовкі гальмівного диска (довжина болтів близько 70 мм);
 • гальмівна рідина;
 • гумова груша або шприц, щоб відібрати частину гальмівної рідини з бачка;
 • невелика ємність, в яку можна злити гальмівну рідину;
 • дві монтування;
 • гумовий молоток;
 • WD-40;
 • комплект нових задніх колодок.

Увага: заміна задніх колодок “Kalina” проводиться тільки комплектом, по дві з правої і лівої сторін. Ніколи не треба міняти колодки “по одній” або тільки з одного боку!

DSC_09

Якщо барабан зняти не вдається, то, рівномірно повертаючи його, молотком з пластмасовим наконечником (або звичайним молотком через дерев’яний брусок) наносимо удари по торця барабана.

Якщо барабан зняти не вдається, то, рівномірно повертаючи його, молотком з пластмасовим наконечником (або звичайним молотком через дерев’яний брусок) наносимо удари по торця барабана.

Далі необхідно втопити поршні всередину робочого циліндра. Для цього…

алгоритм заміни

Для перевірки ступеня зносу колодок в щитку є оглядове віконце.

Після зняття заглушки можна побачити товщину накладки. мінімум 1,5 мм.

Процес заміни гальмівних колодок на автомобілях з ABS і без неї має лише одна відмінність. У машинах з ABS слід відключити дроти від датчиків перед початком робіт з метою уникнення їх пошкодження.

Головкою відвертаємо болт кріплення датчика.

Процес заміни виконується в кілька етапів:

 • Встановлюємо клини під передні колеса.
 • Максимально опускаємо ручник, що дозволить знизити натяг троса.
 • Додатково послаблюємо трос ручника, покрутивши регулювальний болт, доступ до якого відкривається з боку днища авто.

Послаблюємо трос, використовуючи два ключа на 13.

Рівномірно постукуємо по торця гумовим молотком (або звичайним через деревинку).

Після зняття барабана оглядаємо гальмівний механізм. Дивимося щоб не було патьоків з гальмівного циліндра.

Знімаємо нижню пружину аналогічно верхній.

Для зняття колодки необхідно відвести в сторону притискну пружину.

Виводимо колодки з пазів на порушених циліндрів і витягаємо розпірну планку.

Знімаємо задню колодку і скидаємо наконечник стоянкового гальма.

Виконуємо чи монтажу вузла в зворотному порядку.

Притискну пружину зручно натягувати за допомогою гачка або шматка дроту.

Відмінності колодок з ABS

Відмінності гальмівних колодок з ABS і без. Для версії з ABS необхідна виїмка під датчик.

DSC_9001ооо

двома монтажними лопатками натискаємо на колодки, спираючись на буртик гальмівного щита.

двома монтажними лопатками натискаємо на колодки, спираючись на буртик гальмівного щита.

482791

Через вікно оцінюємо стан накладки передньої гальмівної колодки.

Через вікно оцінюємо стан накладки передньої гальмівної колодки.

При товщині накладки менше 1,5 мм колодки гальмівних механізмів обох коліс необхідно замінити. Колодки також необхідно замінити при замасливании накладок, наявності на них глибоких борозен і відколів або в разі відшарування накладок від заснування колодок.

Увага! Колодки гальмівних механізмів задніх коліс необхідно замінювати лише комплектом. всі чотири колодки. Заміна колодок тільки одного гальмівного механізму може привести до відведенню автомобіля в сторону при гальмуванні.

Якщо рівень рідини в бачку гідроприводу гальм знаходиться на позначці MAX, то перед установкою нових колодок шприцом або гумовою грушею відкачуємо з бачка частина рідини, щоб при утопленні поршнів в робочий циліндр гальмового механізму рідина не витікала з-під кришки бачка. Важіль ручного гальма повинен бути опущений до упору (автомобіль расторможен). Далі слід максимально звільнити троси стоянкового гальма. Для доступу до місця регулювання стоянкового гальма знімаємо теплозахисний екран.

Головкою «на 10» відвертаємо чотири гайки кріплення заднього теплозахисного екрану додаткового глушника.

Головкою «на 10» відвертаємо чотири гайки кріплення заднього теплозахисного екрану додаткового глушника.

Знімаємо з переднього кронштейна підвіски додаткового глушника гумову подушку. Зрушуємо теплозахисний екран вперед, відкриваючи доступ до вузла регулювання стоянкового гальма.

Як поміняти задні гальмівні колодки на LADA Kalina: фото і відео

Думаю повно вже відео про заміну колодок, але то ж вирішив викласти. До загальної теми ремонту. Відео Заміна задніх гальмівних колодок на Kalina каналу російською Тюнінг

БЕЗ ABS

 • LADA 21080-3502090-55
 • ADR 010821
 • TRIALLI GF 231
 • PILENGA ITALY BS-T 1002
 • FORTECH FB-2102R
 • FINWHALE VR318
 • LUCAS / TRW GS8210
 • BREMBO S 41 503
 • VALEO 562067
 • SANGSIN SA183

LADA 21080-3502090-55. без ABS. оригінальні колодки.

52838542_122

На автомобілі, обладнаному ABS, слід від’єднати датчик швидкості обертання колеса від гальмівного щита щоб уникнути пошкодження датчика.

52778400_12

Далі всі роботи показані на автомобілі без ABS. Про відмінності буде обумовлено.

52841424_1222

Встановлюємо важіль приводу гальма стоянки на нову колодку в зворотній послідовності. Встановлюємо нові колодки в зворотній послідовності. Для зручності складання притискної пружини з колодкою зачіпляються за гачок пружини провід або шнур довжиною приблизно 0,5 м.

Міняємо колодки гальмівних механізмів задніх коліс Lada Granta і Kalina

Ступінь зносу колодок гальмівного механізму заднього колеса оцінюємо за станом передньої колодки, яка зношується швидше задньої.

Артикул і приблизна вартість на задні оригінальні колодки Kalina

Задні оригінальні барабанні колодки для LADA Kalina першого і другого покоління мають артикул 21080-3502090-01 в разі базової комплектації. Якщо автомобіль обладнаний ABS, то встановлюються витратні матеріали йдуть з каталожними номером 11180-3502090-10. Заміна колодок потрібно кожні 70-90 тис. Км.

Заміна передніх колодок на Kalina

Інструкція по заміні передніх гальмівних колодок приведена нижче.

 • піддомкратити автомобіль.
 • Зняти переднє колесо.
 • Повернути кермо для зручності заміни колодок.
 • Вигнути стопорну пластину.
 • Просунути викрутку і втиснути гальмівний поршень. Якщо це не виконати на даному етапі, то в подальшому буде потрібно скористатися струбциной.
 • Відкрутити нижнє кріплення скоби супорта.
 • Вилучити старі колодки. При необхідності переставити антіскріпічние пластини.
 • Встановити колодки на їх посадочні місця.
 • Зібрати всі в порядку зворотному зняттю.
 • Проконтролювати роботу гальм. Зниження інтенсивності зупинки машини пов’язано з обкаткою колодок

Артикул і вартість хороших аналогів рідних задніх гальмівних колодок для LADA Kalina

При зупинці на задню вісь не доводиться основне гальмівне зусилля. Тому більш важливою характеристикою для барабанних колодок є їх безшумність. Оригінальні витратні матеріали не можуть похвалитися відсутністю скрипів і писків. Через це автовласники віддають перевагу аналогам від сторонніх брендів, кращі з яких наведені нижче.

Гальмівні колодки на LADA Kalina

На автомобілі LADA Kalina незалежно від покоління застосовуються передні дискові та задні барабанні гальма.

Процес зупинки машини супроводжується стиранням колодок, тому вони підлягають періодичній заміні.

Виконати її нескладно своїми руками, а в разі виникнення труднощів рекомендується подивитися тематичне відео.

Артикул і орієнтовна вартість передніх оригінальних колодок

LADA Kalina першого покоління комплектувалася гальмівними дисковими колодками з артикульним номерами 21100-3501080-01 і 21100-3501080-00. Їх Ресурс колодок залежить від стилю водіння і у більшості автовласників становить 35-45 тис. Км.

Для LADA Kalina 2 були розроблені нові гальмівні колодки. Їх артікул.11180-3501080-00, а Матеріали не є взаємозамінними з виробами для Kalina 1. Їх ресурс може доходить до 60-70 тис. Км, але зазвичай заміна потрібна при 40 тис. Км. Такі ж колодки встановлюються на LADA Kalina Крос.

Існують колодки для LADA Kalina Спорт. Їх встановлюють для тюнінгу на авто стандартній комплектації, але для цього потрібна заміна супорта. Матеріали мають вдосконаленими експлуатаційними характеристиками.

Артикул і ціна рекомендованих передніх гальмівних колодок для Kalina від сторонніх виробників

Встановлюються з заводу гальмівні колодки мають задовільну якість і експлуатаційні характеристики, тому для заміни краще підібрати аналоги від сторонніх виробників. Рекомендовані неоригінальні витратні матеріали, які наведені нижче, забезпечать плавне і інтенсивне гальмування без сторонніх звуків.

Покрокова інструкція по заміні задніх колодок

Алгоритм по заміні задніх барабанних колодок наведено нижче.

 • Переключити коробку передач на першу швидкість.
 • Зняти колесо попередньо піддомкратити автомобіль.
 • Відкрутити шпильки, які фіксує барабан.
 • Постукати по задній частині кришки молотком, використовуючи дерев’яну проставку. Це дозволить зірвати барабан з місця і розхитує рухами зняти його.
 • Витягти нижню пружину, яка стягує колодки.
 • Відвести колодку в бік до тих пір, поки розпірна планка не покине своє посадочне місце.
 • Від’єднати важіль ручника і інші деталі. Переставити все на нові витратні матеріали.
 • Проконтролювати стан пружин і при необхідності замінити їх на нові. Для цього буде потрібно придбати спеціальний ремкомплект.
 • Зібрати всі в порядку зворотному розбиранню.
 • перевірити гальма.