Як виставити запалювання на ВАЗ 2110

Перевіряємо виконану роботу. Покрокова інструкція

Як видно з наведеної вище схеми, система запалювання складається з високовольтного і низьковольтного контурів. У зв’язку з цим є кілька моментів, які треба знати при перевірці системи.

Високовольтні дроти працюють під напругою близько сорока тисяч вольт. Для життя таку напругу в нашому випадку не небезпечно, але отримати розряд навіть з невисокою силою струму і таким напругою чи буде корисно для здоров’я і настрою. Тому працювати бажано в прогумованих рукавичках і користуватися інструментом з ізольованими ручками.

Для перевірки стану системи будуть необхідні плоскогубці з ізольованими ручками, штатний набір інструментів і мультиметр. Звертаємо увагу, що перевіряємо ми тільки роботу ланцюгів, а не роботу мікропроцесорної частини. Для цього необхідно комп’ютерне обладнання і спеціальна підготовка.

 • Перевіряємо при відключеному запалюванні контакти на всіх роз’ємах в системі. В першу чергу. щільність посадки і контакт високовольтних проводів в модулі запалювання.
 • Знімаємо колодку з модуля і перевіряємо напругу на клемах С і В. Мультиметр виставляється в режим контролю низького змінного струму. Детальніше див. «Перевірка модуля запалювання«.

Перевіряємо напруга на клемах С і В модуля запалювання

Перевірка 2 і 4 контакту котушки запалювання мультиметром

Перевіряємо високовольтні дроти. Для цього вставляємо в ковпачок свідомо робочу свічку і щільно докладаємо її до блоку циліндрів або до голівки. Провертає двигун стартером, при справному дроті належна проскочити іскра. Так перевіряють всі чотири дроти високої напруги.

 • Якщо іскри немає ні на одному дроті, модуль запалювання піддається детальній перевірці, а найчастіше. заміні.
 • Якщо після перевірки ланцюгів і свідомо справних свічках запалювання і виставлених мітках двигун не запускається або не функціонує належним чином, причину слід шукати в системі харчування.
 • Таким чином можна своїми руками перевірити і виставити запалювання на ВАЗ-2114 з інжекторним 8-клапанним двигуном. Вдалою всім роботи!

  Як виставити запалювання на ВАЗ-2114 8 клапанів: інжектор, відео

  Друга Самара стала першою машиною серед ВАЗівських переднеприводников з інжекторної системою харчування спочатку. Перші екземпляри ВАЗ-2114 ще виходили в продаж з восьмерочний інжекторним мотором і безконтактною системою запалювання, а наступні двигуни. вже мали повністю електронну систему при тих же 8 клапанах. Перед тим як виставити запалювання потрібно дізнатися, яка система встановлена ​​на двигуні, чим ми зараз і займемося.

  Як виставити запалювання на ВАЗ 2110 інжектор

  Під’єднуємо патрубки для тосола. 16. Монтуємо задню кришку механізму газорозподілу і ролики, шківи від моделі 2112.

  За мітках встановлюємо ремінь. Монтуємо генератор з приводом. Нижній кронштейн, болт генератора і верхній натяжітель використовується від вісімки з інжектором, набуваючи повний набір в комплекті.

  Новий генератор в зібраному стані: Спосіб кріплення генератора: Верхнє кріпильний отвір залишається задіяним, так як в блоці не передбачено отвір під нього. Цього цілком достатньо закріпити агрегат старими болтами за два нижніх. Верхній натяжітель кріпиться двома болтами (старі і нові ідентичні) до отворів в блоці.

  Встановлюємо на місце призначення нашому клієнтові залишається датчики. Температурний датчик в блоці залишається старий, для термостата потрібно придбати новий, для інжекторного двигуна. Решта датчики теж доведеться придбати нові, місця і особливості їх установки описані в спеціальній літературі.

  Монтуємо клапанну кришку на герметик. Ставимо до району модуль запалювання, свічкові дроти, ресивер, гофру і дросель. Після такого факту монтуємо проводку до всіх датчиків, тепер вона не завадить.

  Ставимо до місця повітряний фільтр, і звичайно трос приводу дроселя від моделі 21103. 19. Монтуємо вихлопну систему. Від старої силової установки є варіант залишити глушник, а резонатор, штани і колектор необхідно придбати нові. 20. Під’єднуємо проводку до приладової панелі і замку.

  МЕТКИ ГРМ НА ВАЗ 8VALVE БЕЗ ЛИШНЕЙ ВОДЫ ТОЛЬКО СУТЬ. 2114,2109,2110 итд 8 клапанов восмиклоп грм

  Системи запалювання 8-клапанною инжекторной ВАЗ-2114

  Обчислити яка стоїть система запалювання на ВАЗ-2114 досить просто. якщо встановлений переривник, аналог трамблера контактної системи запалювання, це означає, що система безконтактна, але з переривачем-розподільником.

  У цьому випадку кут випередження запалювання виставляється проворачиванием розподільника на певний градус. Точність регулювання залежить від досвіду майстра, а також обладнання, що застосовується.

  Проте така система дозволить гнучко і точно виставить запалювання за допомогою стробоскопа.

  Як Виставити Запалювання На ВАЗ 2110 інжектор

  як виставити запалювання на ВАЗ 2110 інжектор 8 клапанів фото

  Об’єкт переробки ВАЗ 2108, 2109 по іншому 21099с карбюраторним двигуном модифікації 21083. Основна мета переробити карбюраторний двигун в 16 клапанний інжекторний через установки на ГБЦ від ВАЗ-2112.

  Проблемы зажигания. ВАЗ 2110 восьмиклапанная.

  Випробування ВАЗ-2109, переобладнаного під 16-клапанну головку (навіть до якісної настройки програми) демонструє величезну різницю в поведінці автомобіля в порівнянні зі штатною системою харчування.

  Деяке погіршення характеристик на низьких оборотах (до 2000 об / хв) компенсується значним поліпшенням тяги після розкрутки двигуна до більших обертів. За суб’єктивними відчуттями, розгін на четвертій передачі на 16 клапанах такий же, як на третій з карбюраторним двигуном.

  На прямій рівній дорозі двигун легко виходить на 5000 об / хв. На більшість водіїв це справляє незабутнє враження.

  Що потрібно приготувати Головку блоку циліндрів ГБЦ 16V, укомплектовану ресивером і колекторами, датчик детонації, МОЗ, дросельний патрубок з датчиком положненія дросельної заслінки, ДМРВ, регулятор холостого ходу, приймальню трубу вихлопної дозволяє вести бухгалтерський облік (софт) з ДК, обидва ролики, термостат в комплекті з датчиком, шківи розподільного вала, кришка газорозподільного механізму, датчик фаз, контролер, повний комплект проводки, повністю укомплектовані бензобак і паливопровід, датчик рівня масла і покажчик, рампа в комплекті з форсунками, датчик положення КВ, генератор з натяжителем і кронштейнами, поршні з пальцями і кільцями, шатуни, шків колінчастого вала, привід генератора, комплект вихлопної дозволяє вести бухгалтерський облік (софт), корпус масляного насоса. Хто має відлив під датчик положення КВ. Порядок робіт: Нашому клієнтові залишається операції є варіант виконувати біс зняття блоку, однак набагато зручніше працювати зі знятим двигуном. 1.

  Виставляємо запалювання на инжекторном двигуні

  Як видно з наведеної схеми, яка реалізована в інжекторних восьміклапанника, для коректної роботи системи запалювання електронного блоку управління двигуном необхідно подати потрібну інформацію з датчиків. Основний датчик для роботи системи. датчик положення колінчастого валу. Він знаходиться на відпливу блоку циліндрів поряд зі шківом приводу генератора, зліва від нього, якщо дивитися в торець клонували.

  На шківі коленвала встановлений задає зубчастий диск, який генерує електромагнітні коливання, а датчик перетворює їх в імпульс, цей імпульс подається на ЕБУ. Блок управління, відштовхуючись від положення коленвала, подає сигнал на модуль запалювання, який і розподіляє іскру між свічками.

  Крім цього, датчик положення коленвала задає момент упорскування палива, тому в першу чергу проконтролюємо його стан.

   Знімаємо захисний кожух з приводу газорозподільного механізму.

  Контролюємо зазор між датчиком і задає зубчастим диском. Він не повинен бути більше 0,5-0,7 мм, в іншому випадку імпульс від датчика на ЕБУ буде занадто слабким, а це загрожує пропусками в іськрообразованії.

  Схема надходження сигналу від датчика коленвала: 1. задає диск колінчастого вала; 2. датчик положення коленвала; 3. кут повороту колінчастого вала; 4. вихідний сигнал датчика положення коленвала

 • Якщо зазор між датчиком і диском в нормі, контролюємо відповідність міток. Це необхідно для того, щоб переконатися в тому, що шків на коленвале чи не змістився на шпонке. В такому випадку датчик буде давати невірні показання і система подачі палива і система запалювання не зможуть працювати коректно.
 • Поєднуємо мітку на маховику з міткою на картері КПП. Для цього існує лючок, в якому видно обидві мітки. Провертаючи колінвал, добиваємося повного суміщення двох міток.
 • Поєднуємо мітку на маховику з міткою на картері КПП

  Друга мітка знаходиться на шківі масляного насоса, вона в цей момент повинна збігатися з припливом на блоці циліндрів.

  Контролюємо збіг міток на шківі масляного насоса і припливу на блоці циліндрів

  Третя крапка буде знаходитися на зубчастому шківі приводу распредвала. Вона повинна збігтися з припливом на голівці блоку (кришки ременя ГРМ). Детальніше про натягу ременя ГРМ тут.

  Контролюємо збіг міток на зубчастому шківі приводу распредвала і кришці ременя ГРМ

  Якщо три мітки збіглися, значить в цей момент поршні першого і четвертого циліндрів знаходяться у верхній мертвій точці. Саме в цей момент пропуск між зубами на заданому диску повинен збігатися з припливом на блоці циліндрів, а 20-й зуб від пропуску. з датчиком положення коленвала. Саме в цей момент датчик подає імпульс на блок керування двигуном, вказуючи йому, що поршень першого циліндра знаходиться у верхній мертвій точці такту стиснення.

  порядок робіт

  Перед початком робіт необхідно виставити інформацію в блок управління. Допоможуть це зробити датчики.

  Для того щоб виставити запалювання на ВАЗ 2110 8 клапанів інжектор, необхідно мати деякі навички, пов’язані з ремонтом автомобіля:

  Как идеально выставить ремень ГРМ в 16 клапанном двигателе

  • Знайти газорозподільний механізм і звільнити його від футляра.
  • Між датчиком і зубчастим диском клонували має залишитися відстань, що не перевищує 0,5. 0,7 мм. Це необхідно для того, щоб імпульс від датчика зміг пройти при цьому не виникало безперебійного образовиванія іскор.
  • Шків коленвала повинен залишатися на своєму місці. Як це перевірити? У цьому допоможуть мітки, розташовані на маховику. Вони повинні збігатися з мітками картера КПП. Для цього необхідно повертати колінвал.
  • Необхідно простежити, щоб мітка, розташована на масляному насосі, була поєднана з припливом блоку циліндра.
  • Між міткою на колесі приводу розподільного вала і припливом кришки ременя ГРМ має бути збіг.
  • Поршні 1, 4 циліндри за умови, що всі точки суміщені, будуть перебувати у верхньому положенні. Відстань між зубчиками має збігтися з припливом на блоці циліндра. Розташований на 20 місці зубчик, співпаде з датчиком коленвала.
  • Від датчика піде сигнал в систему управління ДВС. Він буде означати те, що поршень першого циліндра займає верхнє положення в стислому стані.

  Як виставити запалювання на ВАЗ 2110

  Серед найпопулярніших автомобілів вітчизняного машинобудування варто виділити ВАЗ 2110 або як його ще називають «Десятка». Проводилося даний транспортний засіб в 1995. 2007 г. 8 клапанів ВАЗ 2110 представляв собою своєрідну заміну звичного карбюратора. Головна відмінність між моделями. спосіб подачі пального в паливні циліндри. У инжекторной машині все відбувалося під тиском.

  У ВАЗ 2110 8 клапанів більш потужний мотор. При цьому витрата палива є меншим. Ремонт автомобіля вимагає застосування додаткового обладнання та кропіткої роботи. Об’єм двигуна 1,5. 1,6 л. Як правильно виставити запалювання на ВАЗ 2110 інжектор 8 клапанів? Для цього потрібно знати технологію робіт і тоді всі дії здадуться нескладними. Про це піде мова далі.

  Про що важливо знати

  Перед початком робіт необхідно визначити встановлену систему запалювання.

  • Безконтактної з трамблером. Кут випередження ставиться завдяки тому, що повертається переривник.
  • Безконтактної без трамблера. Кут випередження ставиться завдяки тому, що відбувається управління датчиками.

  Як оцінити вже виконану роботу

  Точна діагностика проводиться за допомогою комп’ютера. Однак самостійно оцінити те, наскільки правильно функціоную ланцюга також можливо.

  • При вимкненому запаленні перевірити контакти.
  • Дізнатися напруга всередині модуля на клемах С і В.
  • Провести перевірку високовольтного проводу. Для цього необхідно взяти свічку і помістити її в ковпачок. При цьому її слід приставити до блоку циліндрів. Якщо ДВС буде включений за допомогою стартера, з’явиться іскра. Перевірку роблять для всіх проводів. Якщо іскра не з`явилася, то потрібно перевірити чи навіть замінити всю систему запалювання.
  • Якщо двигун продовжить функціонувати належним чином, має бути перевірка системи харчування.

  Для карбюраторної моделі ВАЗ 2110 також проводять виставлення міток з метою регуляції системи запалювання.

  Якщо запалювання ВАЗ 2110 інжектор 8 клапанів відбувається рано чи, навпаки, пізно, то погіршується ергономічність всього двигуна. Також знижується і потужність. На двигун впливають високі температури і надмірні навантаження. Крім усього іншого може виникнути детонація. Все це може привести до того, що в ВАЗ 2110 пропало запалювання.

  Установка моменту запалювання

  При правильно встановленому моменті запалювання мітка 1 на маховику повинна перебувати між середнім поділом (вирізом) 2 і попереднім розподілом 3 шкали. В іншому випадку відрегулюйте момент запалювання.

  Для настройки моменту запалювання на ВАЗ 2110 необхідно:

  • Роботи виконувати на холостому ходу. Колінвал повинен обертатися зі швидкістю до 820. 900 оборотів в хв. Шланг, що йде від карбюратора і під’єднують до ваккум-коректор, повинен бути від’єднаний.
  • Взяти стробоскоп, висновки під’єднати до клем АКБ «-» і «». Наконечник високовольтного проводу потрібно вийняти з гнізда і вставити дріт, що йде від стробоскопа.
  • Вийняти гумову заглушку з прорізи картера і направити в місце, що звільнилося стробоскоп. Після цього потрібно завести машину. Під час її роботи потрібно відстежувати мітку на маховику. Як тільки запуститься двигун почне працювати стробоскоп. Миготінням він вкаже на мітку. Миготіння буде швидким, а мітка залишатися нерухомою. Однак якщо змістити трамблер, то і мітка зміститься.
  • Для зміщення мітки і трамблера потрібно послабити верхню гайку кріплення трамблера, а також 2 нижніх. Після цього трамблер можна буде трохи повернути. У цей момент зміститься і мітка по стробоскопу.

  Щоб більш детально і наочно розібратися з процесом регулювання запалювання, рекомендується подивитися відповідні відео. Щоб вирішити питання, як виставити запалювання на ВАЗ 2110 інжектор 8, можна додатково проконсультуватися у досвідчених автовласників.

  Датчики і мітки системи запалювання

  Для правильної роботи системи запалювання комп’ютера необхідно вважати правильну інформацію з датчиків. В подальшому ця інформація буде опрацьовано відповідно до паливними картами, зашитими в інжектор.

  Основний сигнал надходить від датчика коленвала. Цей датчик показує, в якому становищі знаходиться колінвал в даний момент часу і орієнтуючись на нього, розраховує, в який момент треба впорснути паливо, і в який момент підпалити це саме паливо, в залежності від оборотів двигуна, які також визначаються по цьому датчику.

  задає диск колінчастого вала; 2. датчик положення коленвала; 3. кут повороту колінчастого вала; 4. вихідний сигнал датчика положення коленвала

  А ось так виглядає типовий сигнал, одержуваний комп’ютером з датчика коленвала. Зверніть увагу на 270 °. це як би нульова точка, що показує комп’ютера, що проведений оборот двигуна і починається новий цикл. Досягається це за рахунок відсутності зуба на задає зірочці клонували.

  управління запалюванням

  Електронне урядування запалюванням

  Як виставити кут запалювання? На системах з електронними системами управління запалюванням це можна зробити за допомогою комп’ютерної діагностики, яка підключається до Електронного Блоку Управління (ЕБУ) або «мізках» автомобіля. І там можна подивитися, як працює двигун в реальному часу-які сигнали надходять з датчиків, які обороти двигуна, витрата палива, момент уприскування, кут випередження запалювання і інші вхідні і вихідні дані.

  В основному, при експлуатації не треба нічого міняти, якщо ви не міняєте прошивку. Тобто, якщо машина стала якось неправильно працювати, то швидше за все можуть бути кілька причин:

  • З датчиків надходить неправильний сигнал-в цьому випадку можна замінити передбачуваний несправний датчик на підмінний, свідомо робочий, і подивитися, чи зміниться результат.
  • Напруга в мережі неправильне і відповідно датчики віддають неправильний сигнал. Вхідний сигнал на датчик становить 5В, якщо цей показник буде іншим, то ЕБУ отримає неправильні вхідні дані і двигун не зможе працювати в нормальному режимі.
  • Несправний ЕБУ. Досить часто трапляється, що перебравши все, що можна, виявляється, що полетіли мізки. Але не страшно, на ВАЗ вони недорого коштують.

  Тому як таке, запалювання не виставляють на інжекторних машинах, воно вже закладено в систему, але варто перевірити, чи правильно виставлені мітки.

  Регулювання міток запалювання на інжекторі ВАЗ-2110

  При роботі двигуна є деякі фази, які повинні працювати синхронно, распредвал повинен збігатися з коленвалом, а з ними повинні корелювати моменти вприскування палива і запалювання. Розглянемо це все на прикладі ВАЗ-2110.

  типи інжекторів

  Інжектор управляє уприскуванням палива, а також може управляти запалюванням. На всіх нових інжекторних машинах запалювання встановлюється комп’ютером і регулюється за допомогою заливки різних прошивок. Але так було не завжди, і на більш старих машинах, тих же японців з 90-х, комп’ютер регулює тільки уприскування палива, а момент запалювання виставляється за допомогою трамблера і виставляється так само, як і на ВАЗ старих моделей, а в залежності від оборотів випередження запалювання регулюється за допомогою більш складної, ніж на карбюраторних ВАЗ, вакуумною системою. Часом, прорветься одна трубка, і на робочих режиму може пропадати тяга, доведеться шукати і виправляти цей дефект.

  Але повернемося до більш сучасним системам запалювання, які управляються за допомогою комп’ютера, тим більше, що саме такі спочатку ставили на інжекторний ВАЗ.

  Як виставити запалювання на інжекторі своїми руками

  Як виставити запалювання на ВАЗ 2110 інжектор

  Якщо машина не заводітся- стріляє, чхає і все в трубу-десь не виставлені мітки і з цим треба розібратися.

  На будь-якій машині мітки ГРМ повинні бути виставлені ідеально, тільки тоді вона буде нормально працювати. На ВАЗ-2110 мітка клонували знаходиться на маховику. Треба заглянути в оглядове віконце на кожусі коробці передач, через нього видно маховик. Краще підсвітити ліхтариком, бо так просто не побачити.

  Мітки повинні чітко збігтися. Але Цього може не статися. Справа в тому, що при розбиранні двигуна маховик можна поставити іншою стороною, і тоді ці мітки будуть нікому не потрібні. Розглянемо інші методи, як вчинити в такій ситуації. Чесно зізнаюся, ніколи не виставляв ГРМ по мітці на маховику, мені цей спосіб не подобається.

  Подібна мітка присутня на передньому ремінному шківі. Повинні збігатися дві точки-одна на зубчастому шківі, а друга-на масляному насосі. Якщо вони збіглися, значить, поршні знаходяться в ВМТ 1-го і 4-го циліндрів, і колінвал виставлений в початкове положення. Залишилося те ж саме зробити з розподілвалом.

  На одновальних голівках ВАЗ-2114, 2108, 2110 треба поєднати приплив на зірочці і виступ на задній кришці ременя ГРМ.

  Для двохвальним 16-ти клапанних двигунів, які зустрічаються на ВАЗ-2112, схема виглядає трохи інакше, мітки на зірочках обох распредвалов повинні дивитися чітко вгору, на задній кришці є відповідні мітки, з якими вони повинні співпасти.

  Якщо все мітки збіглися. відмінно, ГРМ в ідеалі. Залишилося тепер перевірити, чи правильно виставлений датчик коленвала.

  Датчик положення коленвала на ВАЗ-2110 встановлюється в передній частині двигуна, він зчитує показання з зірочки, яка встановлюється на шківа. Ця зірочка ставиться на шпонку. І тут є кілька моментів, які варто перевірити.

  Так як шків ставиться на шпонку, то можлива така ситуація, коли це посадочне місце розіб’ється і шків буде встановлений під іншим кутом, трохи розгорнутим. Звідси буде надходити неправильний сигнал на датчик коленвала, раніше чи пізніше визначеного, відповідно і запалювання буде проводитися незрозуміло коли. Треба буде виставляти точніше розбитий шків, або поміняти його разом зі шпонкою.

  Іншою проблемою може стати те, що датчик положення коленвала може перебувати на дуже великій відстані від зірочки шківа (може, датчик трохи нестандартний, або неправильно встановлений), в такому випадку сигнал буде надходити некоректний.

  Це, мабуть, і всі причини, які ведуть до несправності запалювання на ВАЗ.