Table of Contents

Пильовик внутрішнього ШРУСу Nissan Almera Classic

Взяти те саме монтування або щось інше. Випресувати хвостовик Шрусу всередині з шестерень. Радимо бути акуратнішими, щоб не зламати або не пошкодити будь-які деталі.

Зробити монтаж нового вузла. Потрібно почистити область ремонту прибрати бруд, пил та змастити новий елемент.

Nissan Almera N16 замена Пыльника внутреннего шруса

Встановити інший ШРУС, зібрати решту в протилежному порядку. Коли вибиватимете якісь деталі при ремонті в Nissan Альмері N16, працюйте якомога акуратніше, щоб випадково щось не пошкодити. Це є серйозною помилкою: Потрібно систематично стежити за пильовиком, а водіння має бути спокійним, щоб цей елемент зміг прослужити якнайдовше.

Внутрішній ШРУС автомобілів Nissan: Приклада, Almera, Х-Trail

«Слухаємо» лівий внутрішній шрус

Все інше треба зібрати в порядку, зворотному розбиранні.

ШРУС внутрішній лівий на Nissan Almera Classic м. коробка автомат, Фірма ШРУС Febest B10ATLH. Заміна…

Однією з найважливіших деталей у цій частині машини є ШРУС шарнір рівних кутових швидкостей або, як більш відомий у народі, граната.

Знайти шарнір зверху у стійці стабілізатора і викрутити його, але до цього потрібно викрутити всі його закріплення до кронштейна.

внутрішнього, шрусу, nissan, almera, classic

Потрібно відігнути кулак повороту та зняти зі шліцю ШРУСа. Слід застосовувати спеціальні знімники для таких операцій. Викрутити його, при цьому важливо утримувати палець шарніра стабілізатора іншим ключем від прокручування.

Знайти шарнір зверху у стійці стабілізатора і викрутити його, але до цього потрібно викрутити всі його закріплення до кронштейна. Тепер треба провести від’єднання пальця кульової опори з кулака повороту.

Оглянути та прибрати вузли підвіски, які будуть на заваді при зйомці ШРУСу. Далі потрібно вивести хвостовик зовнішнього ШРУС і маточини. Амортизатор відвести убік.

Трапляються випадки, коли хвостовик застряє сильно. Щоб це виправити, потрібно вдарити кілька разів по ньому молотком, а потім можна зняти його за допомогою монтування.

Заміна зовнішнього ШРУСу

Висновок Провести цю операцію на Nissan Almera Classic, N16, G15 не складе труднощів, для цього потрібно мати лише базові знання та навички авторемонту.

Але перед тим як розпочати роботу, важливо реально оцінити свої можливості та покликати на допомогу партнера. Для цього необхідно провести первинну та детальну діагностику стану гранат на вашому Nissan. Первинний, так би мовити, поверхневий огляд полягає в тому, щоб визначити несправність вузла характерною симптоматикою.

Для більш точної діагностики доведеться демонтувати сам ШРУС і розібрати його, а також детально вивчити цю частину трансмісії на наявність інших несправностей. Будь-які дефекти на поверхні деталі свідчать про її непридатність для використання та необхідності заміни. Переконавшись у тому, що вузол вийшов з ладу та вимагає заміни, внутрішній ШРУС на Nissan необхідно замінити.

ниссан альмера классик замена шруса

Заміна внутрішнього ШРУСу

Відкладати ремонт не варто, оскільки експлуатація несправного автомобіля є небезпечною для водія та пасажирів. Заміна Вирішивши здійснити ремонт внутрішнього ШРУСу на своєму автомобілі Nissan шляхом його заміни, кожному автовласнику необхідно провести деяку підготовку.

Насамперед важливо придбати нову гранату. Купувати деталь важливо саме до своєї марки автомобіля. Безпомилково підібрати внутрішній ШРУС можна декількома способами: Після покупки деталі необхідно підготувати до ремонту сам автомобіль та деякий інструмент. Для зручності ремонту бажано очистити зону підвіски, де знаходиться несправна граната, а також поставити автомобіль над оглядовою ямою або підняти на естакаду.

Перелік необхідного інструменту такий: Підніміть автомобіль за допомогою домкрата або естакади або поставте його над оглядовою ямою, надійно зафіксувавши. Зніміть колесо з потрібного боку. Від’єднайте шланги гальмівної системи. Окрутивши всі кріплення середнього важеля, демонтуйте його.

Після цього відігніть поворотний кулак і зніміть його зі шліцю ШРУСа. Для цих дій краще використовувати спеціальні знімники. Відкрутіть кріплення стійки, утримуючи при цьому палець шарніра стабілізатора іншим ключем від провертання.

Тепер зніміть верхній шарнір стійки стабілізатора, відкрутивши всі кріплення від кронштейна.

Тепер можна від’єднати палець опори з поворотного кулака. Повністю звільнивши вузли підвіски, що заважають зйомці Шрусу, необхідно вивести хвостовик зовнішньої гранати і маточини. При цьому доведеться відводити убік амортизатор.

Заміна внутрішнього правого ШРУС в Nissan Almera N16

Для заміни внутрішнього ШРУСу нам знадобиться: 1. Головка маточини на 30 2. Ключ на 22 3. Знімач кульових опор 4. Знімач стопорних кілець (розтискний) 5. монтажна лопатка 6. Плоскогубці. 7. домкрат 8. балонний ключ 9. шестигранна головка d10 і d14 10. шприц олія заливної 11. три літри олії Масло я брав оригінальне за найнижчою ціною. 350 рублів за літр.

READ  Як перевірити котушку запалювання ВАЗ 2107 карбюратор

Заміна: Що ж розповім докладно в картинках, як замінити внутрішній ШРУС і які нюанси можуть виникнути у власників даного автомобіля. 1. Для початку потрібно злити олію з КПП. Здавалося б, це дуже просто. Але немає. тут можуть виникнути проблеми. А саме те, що на даному автомобілі не завжди так просто відкрутити олію заливну пробку. На моєму автомобілі, мабуть, намагалися це зробити, але безрезультатно. В підсумку…

Йшлося про те, щоб злити олію, а не залити? спитайте ви. Да ви праві. Але якщо ви злити масло і не відкрутити масло заливну пробку. Куди ви будете заливати олію тоді? А на це є відповідь та вихід. На коробці на автомобілі без ABS є датчик швидкості, якщо його зняти можна залити масло через отвір датчика. На автомобілі з ABS стоїть просто заглушка. Або датчик або заглушка знаходиться на КПП ближче до рульової рейки. Дістатися до неї важко. Але полегшить роботу зняття повітряного патрубка до дроселя.

Замена шруса на ниссан альмера класссик

Так ось заглушка (датчик) кріпляться одним болтом. Здавалося б, все просто відвернув та вийняв. Але не тут було. Усередині стоїть товста гумова прокладка. Яка не дає вийняти заглушку (Датчик). Як це зробити? Дуже просто. Потрібно крутити її проти годинникової стрілки, поки прокладка на половину не вилізе назовні. Після чого смикаєте вгору і все.

Ось після того, як ви переконалися, що масло все-таки можна залити. Відкручуйте зливну пробку, яка знаходиться внизу коробки лівого приводу. Відкручується вона шестигранною головкою d14.

Олія заливна пробка відкручується шестигранною головкою d10. Відкрутивши масло зливну пробку зливаємо масло в тару не менше трьох літрів.

Після того, як злили масло, потрібно зняти привід у зборі з автомобіля. Як це зробити? Виймаємо шплінт гайки маточини. Ступовою головкою на 30 і ломом послаблюємо гайку.

Піднімаємо автомобіль, знімаємо колесо і відкручуємо гайку маточини повністю. Далі виймаємо шплінт гайки нижнього важеля. І ключем на 22 відкручуємо гайку.

Знімачом кульових опор знімаємо кульову важеля з поворотного кулака. Важель опускаємо вниз, поворотний кулак разом зі стійкою відводимо вбік і потихеньку вибиваємо зовнішній ШРУС.

Монтажною лопаткою піддаємо внутрішній ШРУС і виймаємо його з КПП. Тут, звичайно, можуть виникнути труднощі. І заважатиме поперечна балка, на якій тримається силовий агрегат. Її тоді також треба буде зняти. Якщо змінюється ШРУС з лівого боку, тоді доступ там вільний. І так на даному етапі ми маємо знятий правий привід у зборі.

Ну можна сказати найважче за. Залишилося зняти старий ШРУС та поставити новий. Для цього потрібно розстебнути хомути і зрушити пильовик. Вийнявши вал із тріпоіда (ШРУСа) бачимо, що підшипник розвалився в мотлох.

Це було причиною всіх бід. Знімач стопорних кілець. Знімаємо кільце з валу, яке тримає підшипник (або те, що від нього залишилося на жаль).

Молотком збиваємо частини, що залишилися, і знімаємо старий пильовик. Витираємо вал від старого мастила.

Потім одягаємо новий пильовик на вал. Відповідною головкою з набору ключів забиваємо новий підшипник. І ставимо нове стопорне кільце (зі ШРУСом ASVA кільце в комплекті не йде, купуємо його окремо. кат. номер 39708-BM500)

Набиваємо ШРУС мастилом, яке поставляється в комплекті.

І вставляємо його на підшипник. Натягуємо на нього пильовик так щоб збіглися пази на пильовику, валу і Шрусі. Стягуємо хомутами.

Які йдуть у комплекті. Власне, всі заміну зробили. Тепер лишилося поставити на місце. ставиться та збирається у зворотному порядку зняття. Але тільки щоб забити привід в коробку потрібно на початку, щоб збіглися шліци в КПП. Після цього заводимо зовнішній ШРУС в маточину. І разом зі маточкою штовхаємо привід усередину коробці.

Залишилося залити нову олію. Заливаємо його олію заливним шприцом. через олію заливну горловину. Якщо вийшло відкрутити. Або як у моєму випадку через заглушку (датчик швидкості). В даний момент про заміну олію можна забути на 90000 км. Тепер трохи про особливості внутрішніх ШРУСів. Вони бувають кількох видів. Там, де 21 зуб чи 22. Так от для моєї машини 2003 року чи точніше 12/02. Йде ШРУС із 22 зубами. Машина з ABS кат. номер NSIU-N16.

Заміна внутрішнього лівого пильовика ШРУСа

Прийшов повз Шрусів каюк і пильовик внутрішнього лівого Шрусу. Пильовик було придбано на тижні після заміни ШРУСів. На все тому ж ракіті звичайно дорожче ніж у EXISTі та EMEXі.

На вихідні вирішив поміняти. За винятком зливу олію та вибивання приводу з коробки. Просто, коли зняли зовнішній ШРУС.

READ  Плавають оберти на прогрітому двигуні ВАЗ 2112

З внутрішнього знімаємо хомути, зрушуємо по валу пильовик убік. і виймаємо вал із підшипником із самого ШРУСа. Процедура заміни пильовика там за посиланням вище. Власне, ось така була дірка у пильнику.

Мастила в ШРУС майже не залишилося. Але, на щастя, в комплекті з пильовиком вона йде. Одягаємо пильовик і ставимо все назад.

Ну сподіваюся я зберіг життя ШРУС на невизначений час і з ним не станеться така історія як з правим.

Хоча з усього я зрозумів одне: знайти б чисто один підшипник і сам корпус, тоді взагалі не треба буде міняти, доки він не розіб’ється всередині.

Заміна зовнішнього, внутрішнього ШРУСів та пильника ШРУС в Nissan Almera N16

Самостійна заміна зчеплення Nissan Almera N16

Скажу відразу, що процедура є досить трудомісткою. Робив з моїм найкращим другом, за що йому просто величезне людське

Заміна зовнішнього, внутрішнього ШРУСів та пильника ШРУС в Nissan Almera N16

Витираємо вал від старого мастила. Відповідною головкою з набору ключів забиваємо новий підшипник.

Натягуємо на нього пильовик так щоб збіглися пази на пильовику, валу і Шрусі. Стягуємо хомутами. Власне, всі заміну зробили. Тепер лишилося поставити на місце. Але тільки щоб забити привід в коробку потрібно на початку, щоб збіглися шліци в КПП. Після цього заводимо зовнішній ШРУС в маточину. І разом зі маточкою штовхаємо привід усередину заміна шрусу Nissan Almera n16.

Залишилося залити нову олію. Заливаємо його олію заливним шприцом.

Якщо вийшло відкрутити. Або як у моєму випадку через заглушку Датчик швидкості.

Заміна ШРУСу Nissan Almera Classic, N16 та G внутрішній та зовнішній

Після вилучення необхідно зняти ШРУС із валу. Це можна зробити за допомогою молотка або виймати весь вал із коробки передач. А можна заміна шрусу Nissan Almera n16 невеликими лещатами зі струбциною, прикріпивши лещата до нижнього важеля і затиснувши в них вал.

Після кількох легких ударів молотком ШРУС зіскочить. Таким чином половина справи зроблена. Стопорне кільце можна залишити старе.

Для цього потрібно розстебнути хомути і зрушити пильовик. Вийнявши вал із тріпоіда Шрусу бачимо, що підшипник розвалився в мотлох. Знімач стопорних кілець. Знімаємо кільце з валу, яке тримає підшипник або те, що від нього залишилося на жаль.

ШРУС Nissan Almera

В даний момент про заміну олію можна забути на км. Тепер трохи про особливості внутрішніх ШРУСів. Вони бувають кількох видів.

Там, де 21 зуб або Іде ШРУС із 22 зубами. Машина з ABS кат. Далі потрібно вивести хвостовик зовнішнього ШРУС і маточини. Амортизатор відвести убік. Трапляються випадки, коли хвостовик застряє сильно. Щоб це виправити, потрібно вдарити кілька разів по ньому молотком, а потім можна зняти його заміна шрусу Nissan Almera n16 за допомогою монтування.

Взяти те саме монтування або щось інше. Випресувати хвостовик ШРУСу всередині із шестерень.

внутрішнього, шрусу, nissan, almera, classic

Радимо бути обережнішими, щоб не зламати або не пошкодити будь-які деталі. Далі треба дістати внутрішню гранату. Зробити монтаж нового вузла. Потрібно почистити область ремонту, прибрати бруд, пил і змастити новий елемент. Встановити інший ШРУС, зібрати все інше у протилежному порядку.

Коли вибиватимете якісь деталі при ремонті в Nissan Альмері N16, працюйте якомога акуратніше, щоб випадково щось не пошкодити. Це є серйозною помилкою: Потрібно систематично стежити за пильовиком, а водіння має бути спокійним, щоб цей елемент зміг прослужити якнайдовше.

Висновок Провести цю операцію на Nissan Almera Classic, N16, G15 не складе труднощів, для цього потрібно мати лише базові знання і навички авторемонту. Але перед тим як заміна шруса Nissan Almera n16 роботу, важливо реально оцінити свої можливості та покликати на допомогу партнера.

Ознаки несправності внутрішнього ШРУСу

Шарнір рівних кутових швидкостей (ШРУС). вузол, що працює під великим навантаженням. Саме за рахунок нього відбувається передача моменту, що крутить, від трансмісії (КПП, передній і задній мости) на колеса. Конструкція шарніра повинна забезпечувати передачу зусилля навіть у тих випадках, коли провідне колесо з’єднане з кермовим керуванням, тобто під різними кутами. Сучасні передньопривідні автомобілі мають подібні схеми роздачі моменту, що крутить, від КПП на колеса. Так як двигун у таких авто має поперечне розташування, то КПП зміщена вліво від осьової косильної волосіні авто. Тому, як правило, лівий вал приводу коротший за правий. Іноді правий вал зроблений із двох частин і має проміжну опору у вигляді підвісного підшипника. На повнопривідних авто роздача крутного моменту здійснюється від переднього моста.

Але, незалежно від особливостей конкретної конструкції автомобіля, основним є загальний принцип передачі зусилля. Полягає він у тому, що вал приводу з’єднаний із КПП (або мостом) через так званий внутрішній ШРУС, а зі маточиною колеса – через ШРУС зовнішній. Незважаючи на повну ідентичність цих шарнірів, вони мають відмінні особливості – як у конструкції, так і в різних режимах роботи. Невеликі відмінності існують і в діагностиці несправностей шарнірів. Сьогодні розповімо про найпоширеніші ознаки несправностей внутрішнього ШРУСу.

READ  Як встановити магнітолу в UAZ Patriot

Відмінні риси конструкції внутрішнього ШРУСу

Різний пристрій зовнішньої та внутрішньої «гранат» («народне» найменування ШРУСів) обумовлено дещо різними режимами роботи шарнірів. Якщо для зовнішнього ШРУСа, з’єднаного зі маточкою, головним завданням є передати крутний момент під будь-яким можливим кутами повороту/нахилу колеса, то для внутрішнього важливіше скомпенсувати неспіввісність трансмісії та приводного валу (частково розвантаживши при цьому зовнішній ШРУС), а також забезпечити «нерозривність» при високих ходах роботи підвіски. Тобто внутрішній ШРУС повинен дозволяти приводному валу «подовжуватися» або «вкорочуватися».

Різний пристрій зовнішнього та внутрішнього ШРУСів обумовлений трохи різними режимами роботи шарнірів.

На малюнку зверху зображено ВАЗівський привід. Його конструкція є найбільш простою і, можна сказати, витонченою. мінімум деталей при високій надійності та простоті демонтажу та ремонту шарнірів. У лівій частині малюнка – внутрішній ШРУС. Як бачите, корпус внутрішньої «гранати» більше ніж зовнішній. Саме це дозволяє внутрішній обоймі ШРУСа переміщатися разом з валом і кульками всередині корпусу «доріжками». Але шарнір здатний і повертатися під кутом – меншим, ніж зовнішній.

Зовнішній ШРУС працює в основному на поворот і досить жорстко фіксується на валу стопорним і завзятим кільцями. (На деяких моделях Ford зовнішній ШРУС можна зняти лише розрізавши його корпус.)

У порожнину шарніра закладається спеціальне «одноіменне» мастило ШРУС. Вона має високі водовідштовхувальні властивості, а також здатна оберігати шарнір від сильних ударних перевантажень.

Іноді помилково в ШРУС закладають графітне мастило – цього не можна робити в жодному разі – «графітка» перетвориться на якусь подобу воску, що налип на внутрішні стінки корпусу «гранати» і не захищатиме деталі.

Несправності ШРУСу полягають у зносі кульок, обойми шарніра, робочої поверхні корпусу – «доріжок», але іноді відбувається руйнування деталей і шарнір «роз’єднується».

Як виявляються несправності внутрішнього ШРУСу

Найхарактернішим симптомом несправності внутрішнього ШРУС є характерний хрускіт, який супроводжує роботу шарніра. Але такий самий звук видає і «вмираючий» зовнішній ШРУС, тому іноді складно обчислити «винуватця».

Як визначити, несправний внутрішній ШРУС чи зовнішній?

При діагностиці слід враховувати особливості роботи шарнірів. Зовнішня “граната” хрумтить, коли авто повертає або різко рушає з місця з вивернутими колесами. саме в такі моменти зовнішній шарнір зазнає найбільших навантажень.

Іноді буває так, що зношування деталей внутрішнього ШРУСу призводить до вібрації, що відчувається водієм при русі по рівній дорозі.

Для того, щоб протестувати внутрішню «гранату» у русі, потрібно вибрати найбільш нерівну дорогу – наприклад, ґрунтову з численними промоїнами від калюж. При русі такою дорогою передня підвіска буде постійно в роботі, викликаючи тим самим осьові та кутові зміщення обойми внутрішнього ШРУСа. Якщо шарнір зношений, то він видаватиме такі самі звуки, як і зовнішній.

Але іноді буває так, що зношування деталей внутрішнього ШРУСу призводить до вібрації, що відчувається водієм при русі по рівній дорозі. Діагностувати роботу приводу у разі набагато складніше. Іноді навіть вивішування авто на підйомнику не дозволяє гарантовано визначити несправність – адже навантаження на ШРУ при «холостому» обертанні мінімальне.

Найчастіше у разі виручає досвід майстра, оглядає машину. Хороший фахівець із солідним стажем здатний вловити найменші люфти чи заїдання у роботі механізму. Найсерйозніші майстри не полінуються розібрати підвіску і зняти привод повністю, щоб розчехлити ШРУС, ретельно промити і продути його стисненим повітрям і на власні очі переконатися в наявності чи відсутності пошкоджень деталей.

Але сильний люфт. такий, що навіть “граната”, що стоїть на місці, “брякає” при її струсі. здатний побачити і недосвідчений водій.

Практично на всіх німецьких авто (VW, Audi, Skoda) внутрішній ШРУС кріпиться до КПП болтами, ослаблення затяжки або обрив яких теж здатні викликати вібрацію.

Профілактика поломок ШРУСів

Насамперед, потрібно стежити за станом гумових чохлів ШРУСів. Завод-виробник взагалі, як правило, наказує міняти самі шарніри, якщо пошкоджені їхні чохли.

Але на практиці, якщо «граната» ще не «нахопилася» піску та води, іноді вдається обійтися ретельним її промиванням та заміною мастила.

Завод-виробник, як правило, наказує міняти самі шарніри, якщо пошкоджені їхні чохли.

Також потрібно звертати увагу на те, наскільки щільно застебнуті хомути на чохлах. Правильно затягнутий хомут не дозволяє чохлу прокручуватися на корпусі шарніра.

Взагалі. візьміть собі за правило звертати на стан чохлів (їх часто називають пильовиками) при кожному слушному випадку. коли міняєте колесо або можна попросити обстежити їх в автосервісі, куди ви заїхали поміняти масло.

Незважаючи на те, що ми розглянули роботу шарніра, використовуючи як зразок ВАЗівський привід, принцип роботи подібних вузлів досить схожий, навіть якщо на вашому авто встановлено не «звичний» ШРУС Рцеппа, розглянутий вище, а нерідко встановлюваний як внутрішній шарнір трипод.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть CtrlEnter.