Заміна олії в редукторі переднього мосту. Chevrolet Niva, л., року на DRIVE2

Чим більше стає пробіг особливо після тисячі кілометрів частіше має проводитися таке ТО. Яке масло слід вибрати Досвідчені водії знають, яке масло заливати в мости ВАЗ 2121, і скільки його потрібно. Олія в редуктор заднього моста ллється така сама, як і в передній міст. Бажано міняти масло на засіб такого ж типу та виробника.

Вибирайте з надійних виробників відомих брендів: Можна також застосовувати популярне універсальне мастило 75W Вибирайте масла надійних виробників Для проведення процедури заміни необхідний наступний об’єм рідини: Підготовка до заміни Сам процес зміни змащення своїми руками займе небагато часу. годину або півтора.

Заміна олії в мостах Chevrolet NIVA

Підбирається набір інструментів, пристроїв, витратних матеріалів. Знадобляться шестигранний ключ на 12 і торцева головка на 17, ємність для відпрацьованої рідини, сухе ганчір’я, герметик. Для заливки можна використовувати спеціальний заправний шприц насос або інший пристрій лійка зі шлангом. Тому перед заміною машина повинна бути на рівній поверхні. Перед роботою із заміни необхідно очистити зливні болти.

Далі потрібно відкрутити зливний отвір за допомогою шестигранника. Потім підставивши заздалегідь тару, зливаємо, скручуємо зливну пробку і чекаємо, поки олія витече повністю з мосту.

Замена редуктора переднего моста и приводов на НИВА 2131 NIVA 4×4

Очищаємо магніти на пробці і закручуємо її назад. Після цього за допомогою заправного шприца заливаємо масло до потрібної позначки, а потім закручуємо заливну пробку назад. Ці дії виконуються кожному мосту. Щоб виконувати всі роботи по вказаному Niva Chevrolet заміна олії в передньому мосту керівництві технічного регламенту, після того, як олія буде змінена, потрібно запам’ятати на якій відмітці пробігу це.

Так, наступна зміна олії не буде пропущена.

Поради та підсумок Даний клас автомобіля призначений в основному для їзди бездоріжжям. Це характеризується його зв’язком коробки з повним приводом.

Передній міст на Niva Chevrolet

Автомобіль добре поводиться в подоланні різних позашляхових перешкод у різних погодних умовах експлуатації. Ці фактори сильно впливають на пристрій трансмісії загалом.

Для підтримки надійності та ефективності роботи коробки необхідно відповідально підходити до вибору масла. Якість роботи КПП безпосередньо залежить від якості обраної олії.

Заміна олії в коробці, роздаванні та мостах ВАЗ 2121

Слід використовувати лише олію потрібного класу. Якщо заливати масло класом нижче, навантаження, виражені в перепадах температури або подолання серйозного бездоріжжя, можуть вивести з ладу трансмісію. Щоб це запобігти, слід уважно слідувати наступним рекомендаціям: Здебільшого висока ціна олії не залежить від її високої якості.

Це часто трапляється через популярність бренду.

Для цього потрібно залити близько 1 літра спеціальної рідини для промивання і дати автомобілю попрацювати хвилини. При цьому потрібно включити нейтраль у роздавальній коробці і перемикати передачі зі зчепленням. Далі промивна рідина аналогічно зливається і замість неї заливається вже нове масло в необхідному обсязі. Після заливання масла потрібно перевірити його рівень на рівній площадці та завести двигун. Протягом хвилин необхідно дати мотору Niva Chevrolet заміну олії в передньому мосту в положенні першої передачі.

Після цього перевіряється рівень олії і якщо вона впала, то треба долити ще. Що стосується даної моделі автомобіля, то міняти масло необхідно кожні тисячі кілометрів.

READ  Скільки масла в задньому мосту ВАЗ 2107

Як тільки автомобіль пройде більше тисячі кілометрів шляху, слід проводити заміну олії через кожні 45 Niva Chevrolet заміна олії в передньому мосту кілометрів.

Для довідки! Інструкція з експлуатації транспортного засобу містить інформацію про частоту заміни мастил, яку кожному авто власнику слід слідувати. Але буде правильніше, якщо процедуру зміни олії проводити трохи частіше. Це обумовлюється тим, що олія авто накопичує в собі пил, бруд, що призводить з часом до забруднення механізмів руху транспорту.

Саме тому багато авто власники радять міняти олії частіше, ніж зазначено в інструкції.

Щоб олію можна було злити без проблем, слід розпочинати заміну після поїздки. У дорозі олія встигає нагрітися, тим самим приймаючи більш рідку консистенцію.

Замінити масло в роздатці не так вже й складно, як здається на перший погляд. Для заміни необхідно загнати транспорт на оглядову яму або підняти авто на підйомнику. Потрібна ємність, призначена для злиття олії, а також ганчірка, якою необхідно видалити всі підтікання. Не варто забувати про шестигранний ключ розмір 12а також необхідно наявність заправного шприца.

Злив та заливка олії в роздатку Chevrolet Niva 1. Насамперед слід відкрутити зливну пробку. Потім зливається масло у підготовлену тару. Перевіряється старе масло щодо виявлення металевої стружки. Від туди де відбувається зачеплення шестерні півосі виводимо корпус внутрішніх Niva Chevrolet заміна олії в передньому мосту Визначаємо де відбувається опір обертання фланця гайки і міняємо сальник. Встановлюємо все на своє місце у зворотному порядку Змінюємо підшипник Підготовляємо борідок, молоток, герметик та спеціальний знімач для стопорних кілець, після цього: Беремо молоток і запресовуємо сальник назад на своє місце, після чого встановлюємо всі деталі назад.

Як замінити масло в передньому мосту ВАЗ-21213

Олію потрібно міняти після поїздки або підігрів її. Заливати потрібно трансмісійне масло з рівнем якості APIGL-5 – 75W90 у кількості 1,15 літрів.

Для виконання роботи знадобиться шестигранник на 12, накидний ключ на 17, ємність для зливу олії.

Роботу виконуємо на оглядовій ямі або підйомнику.

Мал. 1

Відвертаємо пробку зливного отвору шестигранником на 12.

Зливаємо в ємність масло, що відпрацювало. На зливний затор знаходиться магніт, потрібно очистити його. Загортаємо зливну пробку.

Відвертаємо ключем на 17 заливний затор, який знаходиться з лівого боку картера переднього мосту.

Нагнітачем або шприцом заливаємо масло.

При низькій температурі бажано олію перед заливкою підігріти. Після заливання олії закручуємо заливну пробку. Пробки мають конусне різьблення, тому прокладки тут не застосовуються.

Після заливання та під час проведення будь-яких робіт на оглядовій ямі чи підйомнику потрібно очищати сапун, розташований у правій частині корпусу редуктора.

Заміна олії в редукторі мосту.

Перед заміною масла необхідно прогріти його, проїхавши на автомобілі Niva 2121 щонайменше 10 км.

Шестигранником «на 12» відвертаємо пробку зливного отвору.

 • … і зливаємо олію в підставку ємності.
 • Очищаємо магніт пробки зливного отвору ВАЗ 2121 та загортаємо її.
олії, передньому, мост, niva

Накидним ключем “на 17” відвертаємо пробку.

 • Шприцом заливаємо нову олію.
 • Загортаємо пробку заливного отвору.

как снять передний мост с нивы || как снять шрус с нивы

 • Очищаємо сапун Niva 2131.
 • …розташований у правій частині корпусу редуктора.

Заміна олії в передньому мосту

Заміна масла в передньому мосту ВАЗ 2121 відбувається аналогічно заміні в КПП, також з використанням тих самих інструментів. Але все ж таки наведу список і тут теж, щоб ви не шукали в інших темах:

 • Спеціальний шприц
 • Шестигранник на 12
 • Ключ на 17, бажано головку або накидний

Зливний отвір знаходиться також знизу переднього моста, а заливний. збоку. Наочно все наведено нижче на фотографії:

Отже, насамперед підставляємо стару непотрібну ємність під низ моста і відкручуємо пробку. І чекаємо не менше 15 хвилин, доки старе масло повністю не стіче. Відразу відкручує заливну пробку, щоб стікало все швидше.

олії, передньому, мост, niva

І після цього, коли все відпрацювання скла, можна завертати назад пробку для зливу. І потім шприцом закачуємо нову олію в передній міст ВАЗ 2121. Все це робимо за аналогією із заміною олії в КПП.

READ  Як зняти замок двері Audi А6

Після чого закручуємо пробку на місце і затягуємо з добрим зусиллям, щоб не було течі.

Niva 2121 2131 заміна олії в редукторі переднього моста

Заміну масла в редукторі переднього мосту на автомобілі Niva 2121 та 2131 виконуємо згідно з картою технічного огляду. Для виконання ремонтних робіт заженіть автомобіль на оглядову яму, естакаду або підйомники, після чого підготуйте стандартний набір інструментів, технічний шприц та нову трансмісійну олію. При наявності всього необхідного виконайте наступну послідовність дій:

 • Шестигранним ключем відкручуємо зливну пробку картера редуктора і зливаємо відпрацювання в заздалегідь підготовлену ємність.
 • Очищаємо магніт на пробці від металевої стружки, якщо така є і загортаємо її.
 • На наступному кроці відкручуємо вже заливну пробку, розташовану вище.
 • Наповнюємо олією технічний шприц і заливаємо його в редуктор. Рівень олії в ньому повинен відповідати нижній кромці заливної горловини.
 • Після чого загортаємо пробку.
 • Прочистіть сапун, розташований у правій частині.

На цьому ремонтні роботи із заміни масла в редукторі переднього мосту на автомобілі Niva 2121 та 2131 завершені.

 • Тяжкознімні кріплення кузова ВАЗ 2106
 • Як відрізнити битий автомобіль від не битого
 • ВАЗ 2105 – заміна переднього сальника колінчастого валу
 • Заміна олії в редукторі переднього мосту

  Роботу проводимо на оглядовій канаві або витягу. Перед заміною масла необхідно прогріти його, проїхавши на автомобілі щонайменше 10 км.

  Шестигранником «на 12» відвертаємо пробку зливного отвору.

  … і зливаємо олію в підставку ємності.

  Очищаємо магніт пробки зливного отвору та загортаємо її.

  Накидним ключем “на 17” відвертаємо пробку заливного отвору.

  Загортаємо пробку заливного отвору.

  …розташований у правій частині корпусу редуктора.

  • Вороток під торцеву насадку 3/4
  • Насадка на комір 17 мм
  • Шестигранний ключ 12 мм
  • Ємність для зливу олії
  • Шприц для заправки агрегатів трансмісії

  Роботу виконуємо на оглядовій канаві чи естакаді.

  Для перевірки рівня масла головкою «на 17» відвертаємо пробку заливного отвору.

  Пальцем руки перевіряємо рівень олії в редукторі переднього моста. Нормальний рівень масла. по нижній край заливного отвору.

  При необхідності шприцом доливаємо олію до рівня нижньої кромки заливного отвору.

  Перед заміною масла, необхідно прогріти редуктор переднього моста, проїхавши на автомобілі щонайменше 10 км.

  Шестигранником «на 12» відвертаємо пробку зливного отвору.

  Зливаємо масло в підставку ємності.

  Очищуємо магніт пробки та загортаємо її.

  олії, передньому, мост, niva

  Відвернувши пробку заливного отвору, заливаємо шприцом нове трансмісійне масло в редуктор переднього моста до необхідного рівня. Загортаємо пробку.

  • Фото інструменту
  • Якісних фото ремонту

  Джерело: Chevrolet niva пристрій, експлуатація, обслуговування та ремонт. Видавництво “За кермом”.

  ЗАМЕНА МАСЛА В МОСТАХ НА НИВЕ

  Правильний вибір трансмісійної олії

  У всі вузли трансмісії ВАЗ 2121 у заводських умовах заливається однакова мінеральна олія. Під час проходження техобслуговування зазвичай заливають таку ж олію, причому далеко не завжди гарної якості. Ця рідина справді хороша, але тільки на період обкатки нової машини. При наїзді 10 – 15 тисяч кілометрів. рекомендується зробити заміну мінералки на напівсинтетику, що має кращі експлуатаційні характеристики. Синтетичні змащувальні рідини для мостів ВАЗ 2121 – не найвдаліший вибір, оскільки в спеку їх в’язкість настільки низька, що зростають шанси виникнення протікання сальників. Мінералка в сильні морози густіє настільки, що і перемикання передач, і рух автомобіля дуже важко до моменту його розігріву.

  В’язкість трансмісійної олії для ВАЗ 2121 2121, 21213, 21214. 75W90. Можна заливати будь-яку мінеральну чи напівсинтетичну трансмісійну рідину з відповідними показниками. При цьому в задній міст ВАЗ 2121 всіх модифікацій заливається олія об’ємом 1,3 літра, передній. 1,15 літра. Об’єм масла в задньому мосту ВАЗ 2121 дещо більший, оскільки це за визначенням основний провідний міст, і навантаження на нього в цілому трохи вище.

  Коли проводиться заміна

  Всі агрегати трансмісії (МКПП, роздавальна коробка, обидва мости) обслуговуються одночасно. Перший раз, згідно з даними сервісної книжки, це потрібно робити, проїздивши 45 тисяч кілометрів, наступна заміна трансмісійних рідин здійснюється, коли на спідометрі фіксується показник 105 тисяч кілометрів, потім через кожні 60 тисяч км. пробігу. Багато власників цього автомобіля навмисно або через незнання ігнорують ці рекомендації, продовжуючи експлуатувати свою машину після наїзду ста і більше тисяч кілометрів. А потім, природно, скаржаться на появу проблем із трансмісією.

  READ  Як правильно прокачати гальма на Niva

  Щоб їх не було якомога довше (наїздити 300000 км. на Niva при регулярному проходженні планових ТО – не проблема), рекомендується проводити заміну масла в мости ВАЗ 2121 2121, 21213, 21214 та інших модифікацій кожні 50 – 60 автомобіля переважно у важких умовах – через 30 – 40 тисяч.

  Як замінити масло в мостах ВАЗ ВАЗ 2121

  Серійне виробництво першого радянського позашляховика, що належить до малого класу, стартувало 1977 року. З того часу ВАЗ-2121 Niva та його численні модифікації утримує першість як наймасовіший та найпопулярніший представник повнопривідних автомобілів. А для всіх подібних транспортних засобів необхідно вчасно проводити заміну трансмісійних рідин у коробці передач, роздаванні та провідних мостах. Як змінити масло в передньому та задньому мостах ВАЗ 2121 – тема цієї статті.

  Послідовність дій із заміни олії

  Злив старого та заливання нової олії в передньому та задньому мостах ВАЗ 2121 – процедура в цілому схожа, але відмінності все ж таки існують в силу конструкційних особливостей вітчизняного позашляховика. Заміна масла в передньому мосту ВАЗ 2121 проводиться одночасно із заміною рідини в коробці передач, принаймні, вам не знадобляться інші інструменти та матеріали, серед яких:

  • спеціальний технічний шприц (або вирва відповідних розмірів та геометрії);
  • шестигранний ключ на 12;
  • накидний ключ на 17 (торцевим працюватиме вкрай незручно та нерезультативно);
  • ганчір’я, ємність для зливу відпрацювання.

  Зливний отвір можна знайти на нижній площині переднього моста, заливний отвір розташований на його бічній стінці.

  Порядок заміни олії в передньому редукторі ВАЗ 2121:

  • Підставляємо під зливний отвір підготовлену заздалегідь ємність.
  • При відкрученій заливній пробці процес зливу відбувається помітно швидше, тому спочатку відкручуємо її.
  • Відкручуємо шестигранником зливну пробку.
  • Чекаємо, поки старе мастило не витікає (на це йде в середньому 15 хвилин).
  • Закручуємо на штатне місце зливну пробку, попередньо очистивши її та посадкове місце від забруднень та старої олії.
  • Заливаємо свіжу трансмісійну рідину в об’ємі, що дорівнює кількості відпрацювання (це трохи більше літра).
  • Закручуємо заливну пробку.

  Для заміни олії в задньому мосту ВАЗ 2121 буде потрібний той же інструмент, оскільки і зливні, і заливні пробки однакові. Втім, і сама процедура практично не відрізняється, за винятком місцезнаходження редукторів:

  • підставляємо під зливний отвір відповідну ємність;
  • шестигранником відвертаємо зливну пробку, розташовану знизу на задньому редукторі;
  • зливаємо стару мастильну рідину (на це піде загалом хвилин 10 – 15);
  • ретельно очищаємо ганчір’ям від забруднень і саму пробку, і місце навколо зливного отвору;
  • закручуємо пробку на штатне місце, але без фанатизму;
  • відкручуємо ключем на 12 пробку заливного отвору, розташованого посередині заднього моста;
  • заливаємо свіже мастило в об’ємі, що дорівнює зібраному, використовуємо для цього або технічний шприц, або вирву з під’єднаним шлангом;
  • якщо рідина не досягає нижньої кромки заливного отвору, доливаємо її, доки вона не почне проливатися;
  • очищаємо заливну пробку разом із посадковим місцем від потік та бруду, закручуємо пробку;
  • зазвичай при заміні олії в задньому редукторі відкручують і прочищають сапун, ставлять його на місце, при необхідності замінивши прокладку.

  Як бачимо, заливати нове масло і в передній, і задній міст ВАЗ 2121. процедура нескладна. І, як уже зазначалося, проводиться вона разом із заміною мастильного матеріалу в КПП та роздавальної коробки під час ТО-4, ТО-8 і так далі.