Table of Contents

Застукала рульова рейка на Ford Focus. що робити ?

А зараз я вам розповім, як самостійно перевірити кермо на автомобілі Ford Focus (Ford Focus). Найбільш відчутні ознаки несправності кермової рейки:

 • Характерні стуки під час руху автомобіля нерівною дорогою
 • Виникнення вібрації кермового колеса під час руху
 • Після повороту кермо важко повертається у вихідне положення
 • Ще одна ознака несправності кермової рейки, поворот керма буде проводитися вкрай складно
 • Поворот керма не співпадатиме з поворотом коліс. Це ви можете відчути під час руху, коли машина перестане вас слухатися, і її кидатиме з боку в бік.

Виявити несправність кермової рейки ви можете і за зовнішніми ознаками:

Стук в рулевой рейке. одна из возможных причин

 • Перевірити рівень рідини в гідропідсилювачі керма – якщо він помітно нижчий за норму це перша ознака несправності.
 • Проведіть візуальний огляд, якщо на сальниках і самої кермової рейки видно патьоки, це теж говорить про її вихід з ладу.

Особливості конструкції кермової рейки на Ford Focus (Ford Focus)

На автомобілі Ford FOCUS 2 і 3 встановлюють рульове керування з кермовим механізмом типу шестерня-рейка, оснащеним гідравлічним підсилювачем, і з травмобезпечною кермовою колонкою, що регулюється по куту нахилу та вильоту. Рульовий привід складається з двох кермових тяг, з’єднаних кульовими шарнірами з важелями поворотних кулаків передньої підвіски.

Чому стукає рульова рейка у Ford Focus (Ford Focus)

Рульова рейка – один з найважливіших агрегатів ходівки будь-якого автомобіля – Ford Focus (Ford Focus) 1 2 та 3-го покоління тому не виняток. Через погане асфальтне покриття російських доріг саме цей агрегат дуже часто виходить з ладу, створюючи небезпеку і великі незручності при водінні.

У вас застукала рульова рейка, відразу зверніться до сервісного центру або проведіть її заміну самостійно, це значно знизить ваше потрапляння в ДТП.

Як продовжити термін служби кермових наконечників

Рульовий механізм з гідропідсилювачем Ford FOCUS 2 та Ford FOCUS 3: 1 – наконечник рульової тяги (правий); 2. ліва рульова тяга; 3, 11 – захисні чохли; 4 – термоекран; 5 – кермовий вал; 6 – рульова колонка; 7 – важіль блокування положення кермової колонки; 8 – кермовий вал; 9 – ущільнювальний чохол; 10 – картер кермового механізму; 12 – наконечник кермової тяги (лівий); 13. права рульова тяга

Тиск робочої рідини в гідропідсилювачі створюється насосом лопатевого типу, який встановлений на двигуні і наводиться загальним з генератором ременем полікліновим. При відмові підсилювача кермового керування можливість керування автомобілем зберігається, але зусилля на кермовому колесі зростає.

Картер кермового механізму встановлений у підкапотному просторі та закріплений болтами на поперечці передньої підвіски.

Как подтянуть рулевую рейку на Форд Фокус 2

Рульова колонка травмобезпечна, з механізмом регулювання положення рульового колеса, обладнана енергопоглинаючими пристроями, що підвищують пасивну безпеку, і пристроєм протиугінного в замку запалювання, що блокує від повороту вал рульового колеса. На рульовій колонці також розміщені органи управління світлом фар, покажчиками повороту, омивачем та очищувачем вітрового скла та скла дверцят задка (на автомобілях з кузовами хетчбек та універсал), об’єднані в блок підрульових перемикачів.

Через що стукає рульова рейка: основні причини появи та способи усунення несправності

Насправді причин появи стуку в рульовій рейці на автомобілі Ford Focus (Ford Focus) 1 2 і 3-го покоління може бути просто величезна кількість, я зараз розповім вам про найпоширеніші:

 • Корозія, яка з часом з’являється на втулках та інших складових кермової рейки може стати причиною появи люфта. Виправити ситуацію можна тільки заміною кермової рейки.
 • Погано затягнуті кріплення сполучних механізмів. Спосіб лікування: протяжка болтів кріплення.
 • Пошкодження прокладок і сальників основна причина попадання бруду у внутрішній механізм кермової рейки, через який після закінчення трапляється вихід з ладу. виправити ситуацію можна тільки заміною деталі.
 • Зношування або механічні пошкодження в опорній втулці стають причиною появи люфта при їзді нерівною дорогою. виправити ситуацію можна тільки ремонтом.

Крім того, на знос і вихід з ладу кермової рейки впливають безліч зовнішніх факторів, до яких можна віднести: агресивний стиль водіння, їзда по нерівних дорогах і місцеві кліматичні умови.

стук, рульова, рейка, ford, focus

Як продовжити термін служби кермових наконечників – особистий досвід

А все просто – для того, щоб мати можливість реально продовжити термін її служби, потрібно знати деякі недоліки: їх профілактика – запорука успішної та довгої експлуатації системи. Обережно на нерівних дорогах, оскільки конструкція чудово передає всі удари на кермо. Регулярно робіть підтяжки або дрібний ремонт навіть після невеликого пробігу.

Виходячи з того, що термін експлуатації цього вузла безпосередньо залежить від умов, у яких доводиться їздити автомобілю, існує кілька рекомендацій, дотримання яких допоможе продовжити життя кермової рейки:

 • Насамперед, не варто різко гальмувати і, тим більше, використовувати бордюр як відбійник. Ці дії створюють додатковий силовий вплив на рульову рейку. Адже під час зупинки автомобіля основна гальмівна дія йде саме на передні колеса автомобіля.
 • Також не варто різко повертати під час руху, особливо якщо автомобіль їде на великій швидкості, а також різко смикати кермо з боку в бік.
 • Під час руху по дорозі або по поганому дорожньому покриттю, на якому дуже багато ям і нерівностей, не варто їхати з великою швидкістю. Адже основне тягове зусилля йде на передні колеса автомобіля, що несприятливо впливає на стан рульової рейки. А додаткова вібрація, яка завжди присутня під час їзди поганою дорогою, тільки сприяє швидкому зносу і кермової рейки, і її комплектуючих елементів. Це ж правило варто дотримуватися і в тому випадку, якщо на дорозі перебувати «лежачий поліцейський».
 • Періодичний огляд та заміна сальників та пильовиків здатний істотно продовжити ресурс кермової рейки. Такий профілактичний огляд не потребує багато часу. Однак він дешевший і надійніший за ремонт, який може знадобитися при нехтуванні цією рекомендацією.
 • Іноді виникають ситуації, коли водієві необхідно відключити насос ГУР, щоб продовжити рух на своєму транспортному засобі. Такий режим пересування допустимо – це «аварійка» для кермової рейки. Однак якщо їздити з відключеним ГУР більше 500км, то рульова рейка просто зламається і її неможливо буде підкорити.
READ  Заміна масла в коробці Ford Mondeo 4

Ознаки несправності

Якщо буде потрібно ремонт керівник рейки Ford Focus 4 як ще його називають регулювання, то на цю справу будуть вказувати певні симптоми, серед яких виділяють:

 • «Прозорість» керма, коли хтось камінчик, будь-яка купина під колесами відчувається руками. Простіше кажучи, свого часу їзди на кермі з’являються незвичайні вібрації невеликої сили. При цьому такий симптом є проблемою з керуючим тягою, а не з розбалансуванням коліс.
 • Тихий стукіт, як правило, з правого боку. За невіданням його звичайно сплутати з шумом від стійки стабілізатора. При рівному русі постукування немає, лише при виконанні маневрів, причому на невеликий швидкості. Виникає часом і зникає. Як правило, почути такий стукіт дуже важко.
 • Дивний скрип, ніби від гуми. З’являється при поворотах керма на прогрітому автомобілі на робочому місці або під час руху на малих обертах. Визначити його важко можна переплутати з іншими очима проблемами, наприклад, з тертям якоїсь прокладки. Чим не просто гріється авто, тим сильнішим стає скрип. На кілька днів може пропадати, проте потім знову виникає.
 • Поява вібрацій керма при нерізких поворотах у сторони.

Позначені вище ознаки несправності рейки на Ford Focus 5 можуть з’являтися і зникати, але при частому використанні автомобіля вони в кінцевому підсумку призведуть до серйозної поломки.

Основні прояви

Головними симптомами, що свідчать про те, що потрібно звернути увагу на кермо Ford Focu s 2 виступають:

 • Поява скрипу при крученні рульового колеса на місці заведеного автомобіля, а також при повільному русі. Звук нагадує тертя гуми. Симптом має схильність прогресувати, коли автомобіль добре прогрівається, якщо тривалий час працює. Скрип може бути схожий на тертя прокладок десь близько і зовсім не асоціюватись із симптомом рульової рейки. Буває, що на якийсь час симптом може пропадати.
 • Одноразове постукування переважно праворуч, ніби стукає стійка стабілізатора. Легке постукування з’являється на малій швидкості руху при активному маневруванні (наприклад, при постановці Ford Focus 2 на стоянку). Через деякий час стукіт перестає бути епізодичним і проявляється постійно.
 • Надчутливість керма, що виявляється у вібраціях, ніби відчувається кожна нерівність під колесами.
 • При повороті кермового колеса вправо-ліворуч із невеликою амплітудою з’являється нетривала вібрація. Симптом свідчить про появу люфту між деталями кермової рейки.

Особливістю симптоматики неполадок вузла є періодичність. Тобто вони з’являються, то зникають. З часом, як правило, всі вони стають більш-менш постійними і продовжуються протягом усього часу експлуатації Ford Focus 2.

Ще однією характерною рисою проявів неполадок з рейкою є те, що вони не схожі на проблеми з рейкою і легко приймаються за симптоми інших поломок або неполадок.

Частина проблем, що виникають з рульовою рейкою на Ford Focus 2, насправді такими не є і не вимагають ремонту, ані будь-яких вагомих витрат. симптоми, Що Проявляються, можуть свідчити про те, що потрібно підтягнути регулювальний болт на деталі.

Регулювання кермової рейки – справа нескладна і можна здійснити її самостійно. Більше того, як правило, на СТО або в автосервісі цим ніхто не займатиметься.

Досвід власників Ford Focus, які стикаються з такою проблемою, свідчить про те, що майстри називають її нормою, не бажаючи виконувати недорогу та швидку роботу.

Знаючи при цьому, що якщо залишить усе, як є, то через час вони знову зустрінуться з власником, але вже з питання заміни деталі цілком, оскільки вона поступово прийде в непридатність. А це вже зовсім інші витрати клієнта.

Що потрібно для регулювання кермової рейки

Щоб відрегулювати кермо Ford Focus 2 потрібна наявність:

 • підйомника або оглядової ями;
 • переносне висвітлення;
 • плоскі викрутки;
 • ключ на 17;
 • клей або герметик.
стук, рульова, рейка, ford, focus

Для першого покоління Ford Focus потрібен був спеціальний пристрій, для другого досить звичайного ключа на 17.

Ознаки Несправності Рульової Рейки Ford Focus 2

Процедура підтяжки керуючий рейки на FORD Focus 3.2

Управління автомобілем та зміна його напрямку на FORD Focus здійснюється за рахунок застосування керуючого рейки – вузла, головним завданням якого є передача зусилля з колонки на колеса. Інакше кажучи, куди обертається кермо, туди відповідно обертаються колеса. Таким чином машина буде рухатися про той напрям, в який направить її водій.

READ  Kia Sportage 3 заміна паливного фільтра

На другому поколінні Ford Focus цей механізм досить надійний і завдання з’являються нечасто, але, враховуючи якість доріг в наших умовах, її ремонт. досить актуальна подія. У нашій статті ми обговоримо, як правильно підтягнути рейку, що управляє своїми силами, коли це необхідно робити і що потрібно.

Керуюча рейка Ford Focus 5 як механізм управління має певні достоїнства та недоліки. Сильними сторонами є:

 • Простота пристрою та малогабаритні розміри.
 • Невелика вага.
 • Відсутність необхідності частого обслуговування.
 • Самостійне повернення керма в нейтральне положення.
 • Точність управління при невеликому вільному ході.
 • Низька ціна.

Так само як і інший механізм, рейка, що управляє, не позбавлена ​​мінусів, найістотнішими де називають:

 • Схильність до виникнення стуків та інших сторонніх шумів.
 • Передача ударів від нерівностей на трасі.
 • Обмеженість застосування конструкції (в основному на легкових автомобілях).
 • Часта необхідність підтягування.

Як перевірити рульову рейку

Для діагностики кермової рейки Ford Focus 2 потрібно:

 • розпочати рух на автомобілі;
 • зупинитися;
 • вивернути кермо вправо;
 • повільно та плавно повторно почати рухатися;
 • уважно прислухатися після того, як віджата педаль зчеплення.

Через час або відразу після того, як відпущено педаль, можна почути глухий одноразовий стукіт. На жаль, стукіт проявляється не завжди, тому, можливо, перевірку доведеться провести не один раз.

Як відрегулювати кермо на FORD Focus 2

Кермо Ford Focus 2 відрізняється надійністю, безпекою і комфортом. Кермо повертається досить легко, автомобіль при русі добре реагує на дії водія, плавно поводиться на поворотах.

Іноді у механізмі Ford Focus 2 проявляються певні симптоми, що свідчать про неполадки. До таких відносять стукіт у рульовій рейці, кермо може почати туго повертатися в одну або обидві сторони, іноді можна помітити, що потекла рідина з гідропідсилювача керма. Як правило, ці симптоми свідчать про неполадки роботи кермової рейки Ford Focus 2.

Усуваємо стукіт у рульовій рейці Ford Focus 2. У всіх одні й ті ж проблеми

Завантажити PDF

Для будь-якого власника даної машини стукіт у рульовій рейці Ford Focus 2 – хворе питання. Відносно невисока вартість автомобіля і цілком прийнятний його зовнішній вигляд спокушають багатьох. Поширеність запчастин до машини теж свідчить про її покупку. Начебто й фахівців з Ford’ів достатньо, так що не вирішуваних проблем, здавалося б, попастися не повинно. Але все ж таки нерідкі випадки, коли рейка на Focus 2 стукати починає ще до пробігу машиною 50000 км, що просто несерйозно. А окремі екземпляри починали тарахтіти мало не дорогою від автосалону до будинку.

Якщо ж ви примудрилися проїхати на своєму авто більше півсотні, не почувши таких характерних звуків. вважайте себе щасливчиком і готуйтеся до прослуховування. Справа в тому, що на Focus 2 стук у рейці – конструкторська недоробка.

Дилери про неї знають, хоч і замовчують під час продажу. А якщо ви звернетесь незабаром до них з питанням, у більшості салонів вам скажуть, що нема про що турбуватися: це нормально. З’явився навіть спеціальний дилерсько-FORD термін: “косметичний стукіт”. Проблема в тому, що він все ж таки свідчить про неполадки в рейці. Якби це було просто звукове оформлення руху, до нього можна було б звикнути. Але поява такого акустичного супроводу говорить про те, що настав час приділити підвищену увагу начинці вашого автомобіля.

стук, рульова, рейка, ford, focus

Стук у рульовій рейці Ford Focus 2 з’являється обов’язково, проте усунути його виходить не завжди. Наша мета – постаратися все ж таки забезпечити нормальну і комфортну роботу своєї машини, навіть усупереч недоробкам інженерів.

Чому стукає?

Що може статися при їзді нашими дорогами:

 • Накрилася втулка на черв’ячній парі. Приблизним симптомом буде специфічний стукіт, що виходить з передньої підвіски, коли ви крутите бублик;
 • Якщо стерся шток розподільника, гуркіт супроводжується нерозрахунковим кермовим люфтом, причому солідно перевершує правильні показники;
 • У черв’ячній парі можуть пошкодитись (або зноситися) зубці. У цьому випадку бублик буде застрягати при поворотах. Водії називають це явище закушуванням;

Що робити?

Основне прикрість для власників Ford Focus 2 в тому, що камерними рухами тіла при визначенні причин появи сумнівних звуків не обійтися. Якихось більш вразливих вузлів у цій частині машини немає, вони однаково можуть постраждати.

Прийде повністю розбирати рейку і шукати, що саме нервує вас при їзді. При цьому ремонту вона підлягає лише за дотримання двох граничних умов:

 • рейковий вал, що несе, не деформований і не погнутий;
 • той самий вал не корозований. У всякому разі, настільки, що з перетвореним шаром не справляється антиіржа. Науково кажучи, корозійна поверхня не перевищує 30 відсотків, а глибина ураження – не більше 1 мм.
 • Якщо вал гнутий або сильно проіржавів (тим більше – при поєднанні обох показників), єдиний вихід – повна заміна рейки. Стартова і мало кому вдається в неї вкластися;
 • При ймовірності уникнути таких глобальних витрат алгоритм дій наступний;
 • Машина піднімається витягом або заганяється на яму. Піддомкрачуванням обійтися не вийде;
 • Підрамник відкручується та обережно опускається (див. статтю “Що таке підрамник і для чого він потрібен”);
 • Демонтується кермовий вал;
 • Трубки високого тиску відгвинчуються і забираються убік, щоб не перекривали доступ до деталі, що шукається.
 • Знімається рейка. Вона ретельно обстежується; всі деталі, що вийшли з ладу, змінюються (бажано – посиленими варіантами), всі напластування змиваються, іржа видаляється. Грамотним кроком буде обробка антикорозійкою всього, що є. Після відновлювальних робіт система промивається.
 • Чи вдасться усунути стукіт у рульовій рейці Ford Focus 2 – питання вашого везіння і якості екземпляра, що дістався вам. У деяких випадках, на жаль, його не позбавляє навіть повна заміна рейки: буквально через десяток тисяч км тарахтіння відновлюється.

  Через що стукає рульова рейка: основні причини появи та способи усунення несправності

  Насправді причин появи стуку в рульовій рейці на автомобілі Ford Focus (Ford Focus) 1 2 і 3-го покоління може бути просто величезна кількість, я зараз розповім вам про найпоширеніші:

  • Корозія, яка з часом з’являється на втулках та інших складових кермової рейки може стати причиною появи люфта. Виправити ситуацію можна тільки заміною кермової рейки.
  • Погано затягнуті кріплення сполучних механізмів. Спосіб лікування: протяжка болтів кріплення.
  • Пошкодження прокладок і сальників основна причина попадання бруду у внутрішній механізм кермової рейки, через який після закінчення трапляється вихід з ладу. виправити ситуацію можна тільки заміною деталі.
  • Зношування або механічні пошкодження в опорній втулці стають причиною появи люфта при їзді нерівною дорогою. виправити ситуацію можна тільки ремонтом.
  READ  Де знаходиться бачок ГУР Ford Focus 2

  Крім того, на знос і вихід з ладу кермової рейки впливають безліч зовнішніх факторів, до яких можна віднести: агресивний стиль водіння, їзда по нерівних дорогах і місцеві кліматичні умови.

  Виявлення несправності

  Ось кілька симптомів або ознак, які попереджають вас про потенційну проблему в кермовому керуванні, що виникає під час експлуатації автомобіля.

  Дуже щільний (тугий) хід кермового колеса або, навпаки, наявність люфту. Система кермового керування підтримується блоком керування з підсилювачем, який використовує гідравлічний тиск, що дозволяє легко та швидко керувати кермовим колесом. Коли воно починає обертатися з великим зусиллям, або його «закушує» при обертанні, то однією з причин може бути втрата гідравлічного тиску.

  Важливо! Також варто насторожитися, якщо з’явився люфт, і кермо стало занадто легко відгукуватися на керування (можливе створення ілюзії нерівностей на дорозі). У будь-якому випадку, це проблема, яка не зникне сама собою, причина має бути перевірена та усунена якнайшвидше кваліфікованим фахівцем. Можливо весь ремонт обійдеться додаванням рідини для гідропідсилювача керма або незначним регулюванням механізму, але без уваги ці симптоми залишати не варто.

  Витік рідини гідропідсилювача керма (ГУР). Як зазначено вище, іноді жорстке керування обумовлено низьким рівнем рідини ГУР. Однак, оскільки кермо має гідравлічний привід, рівні рідини не будуть зменшуватися, якщо в системі відсутній витік. Якщо ж рівень рідини ГУР нижче норми або значно зменшується, це може означати, що надірваний «пильник» рульової рейки, зношена прокладка або інша механічна проблема, що викликає витік, яка повинна бути виправлена ​​якнайшвидше. В іншому випадку в рульовій рейці або гідропідсилювачі буде створюватися надмірне тертя, потенційно руйнівне для рейки та інших вузлів, що може призвести до аварії.

  Течію рідини ГУРу можна відрізнити від інших рідин по запаху (як правило, це запах горілої олії). Вона також типово червоного або рожевого кольору, що капає із задньої частини вашого двигуна. Якщо ви виявите цей тип рідини під своїм автомобілем, якнайшвидше зверніться до механіка, щоб перевірити і усунути витік, перш ніж це призведе до додаткових пошкоджень, зажадавши серйознішого ремонту кермової рейки Ford Focus 3. Гул при русі, в повороті або «биття» у кермо».

  При несправній рульовій рейці гул зазвичай викликаний відсутністю належного мастила та обслуговування. Надмірне тертя в контактах метал-метал створює гучний шум при повороті коліс на значний кут. Ви можете почути звук при різкому віражі. Якщо ви помітили сторонній звук при повороті керма вліво або вправо, зверніться до механіка, щоб діагностувати та вчасно здійснити ремонт рейки, якщо це необхідно.

  Чому стукає рульова рейка у Ford Focus (Ford Focus)

  Рульова рейка – один з найважливіших агрегатів ходівки будь-якого автомобіля – Ford Focus (Ford Focus) 1 2 та 3-го покоління тому не виняток. Через погане асфальтне покриття російських доріг саме цей агрегат дуже часто виходить з ладу, створюючи небезпеку і великі незручності при водінні.

  У вас застукала рульова рейка, відразу зверніться до сервісного центру або проведіть її заміну самостійно, це значно знизить ваше потрапляння в ДТП.

  Чому стукає?

  Що може статися при їзді нашими дорогами:

  • Накрилася втулка на черв’ячній парі. Приблизним симптомом буде специфічний стукіт, що виходить з передньої підвіски, коли ви крутите бублик;
  • Якщо стерся шток розподільника, гуркіт супроводжується нерозрахунковим кермовим люфтом, причому солідно перевершує правильні показники;
  • У черв’ячній парі можуть пошкодитись (або зноситися) зубці. У цьому випадку бублик буде застрягати при поворотах. Водії називають це явище закушуванням;

  Як продовжити термін служби кермових наконечників

  Рульовий механізм з гідропідсилювачем Ford FOCUS 2 та Ford FOCUS 3: 1 – наконечник рульової тяги (правий); 2. ліва рульова тяга; 3, 11 – захисні чохли; 4 – термоекран; 5 – кермовий вал; 6 – рульова колонка; 7 – важіль блокування положення кермової колонки; 8 – кермовий вал; 9 – ущільнювальний чохол; 10 – картер кермового механізму; 12 – наконечник кермової тяги (лівий); 13. права рульова тяга

  Тиск робочої рідини в гідропідсилювачі створюється насосом лопатевого типу, який встановлений на двигуні і наводиться загальним з генератором ременем полікліновим. При відмові підсилювача кермового керування можливість керування автомобілем зберігається, але зусилля на кермовому колесі зростає.

  Картер кермового механізму встановлений у підкапотному просторі та закріплений болтами на поперечці передньої підвіски.

  Рульова колонка травмобезпечна, з механізмом регулювання положення рульового колеса, обладнана енергопоглинаючими пристроями, що підвищують пасивну безпеку, і пристроєм протиугінного в замку запалювання, що блокує від повороту вал рульового колеса. На рульовій колонці також розміщені органи управління світлом фар, покажчиками повороту, омивачем та очищувачем вітрового скла та скла дверцят задка (на автомобілях з кузовами хетчбек та універсал), об’єднані в блок підрульових перемикачів.