Table of Contents

Де знаходиться датчик колінвалу в Nissan Almera

На роботу двигуна Nissan Almera впливає стан датчика колінчастого валу. Поломка ДПКВ дуже вплине на працездатність силового агрегату. Найчастіше двигун просто не запускається. Це обумовлено неможливістю передачі сигналу, що управляє, в ЕБУ без отримання відомостей про розташування коленвала.

Де знаходиться датчик колінчастого валу

Щоб побачити розташування ДПКВ Nissan Almera, потрібно подивитися під капот. Причому потрібно врахувати, що місце його кріплення закрите картерним захистом, який потрібно видалити. Розташування датчика показано на фото.

Способи перевірки

Поломка ДПКВ постійно супроводжуватиметься неполадками в комп’ютері автомобіля. Тому перевірка датчика має починатися зі зчитування помилок з ЕБУ. З урахуванням отриманого коду визначається характер несправності, що з’явилася.

Подальша перевірка має на увазі зняття датчика коленвала з автомобіля. Головне виявити наявність механічних деформацій. Тому корпус необхідно уважно оглянути. Під час визначення пошкоджень необхідне встановлення нового датчика.

Якщо візуальне вивчення нічого не виявило, потрібно дізнатися опір. Для чого потрібний омметр. Показання повинні бути в межах 550-750 Ом.

Установка нового датчика колінвала на Nissan Almera

Встановлення ДПКВ виконується з урахуванням наступної інструкції:

КРАТКИЙ ОБЗОР ДАТЧИКОВ ДВИГАТЕЛЯ НИССАН АЛЬМЕРА КЛАССИК

 • Зняти захист картера двигуна.
 • Видалити клемну колодку з ДПКВ.
 • Викрутити гвинт, що кріпить датчик до двигуна.
 • Дістати ДПКВ. Причому необхідно врахувати, що його вилучення часто ускладнюється прилипанням кільця ущільнювача. У цьому випадку під прилад необхідно підлізти тонким ножем.
 • Поставити робочий датчик колінвалу.
 • Все збирається у зворотній послідовності.

Заміну ДПКВ можна проводити через верх. Для чого потрібно зняти повітряний фільтр. Недоліком цього варіанта вважається необхідність вміння виконувати всі роботи «на дотик». Тому багато власників автомобілів замінюють датчик колінчастого валу знизу. В цьому випадку необхідний підйомник.

Nissan Almera N16 1,8 2005 року випуску. Датчики колінвала та розподільника.

Датчик коленвала Nissan Almera N16

На роботу силового агрегату автомобіля Nissan Almera N16 чинить прямий вплив датчик коленвала. Вихід з ладу ДПКВ серйозно вдаряє по працездатності двигуна.

Найчастіше двигун відмовляє запускатися. Пов’язано це з неможливістю сформувати керуючі команди в ЕБУ без отримання інформації про положення та частоту обертання колінчастого валу.

датчик, nissan, almera, classic

Вартість датчика

На Almera N16 використовується оригінальний датчик Nissan 8200439315. На автомобілі Almera N16 також з заводу встановлюються ДПКВ Renault 8201040861.

Виробник Номер за каталогом Орієнтовна ціна, рубль
Maxgear 240045 300-600
Intermotor 18880 600-1200
Delphi SS10801 700-1200
EPS 1953199K 1200-2500
Lucas SEB442 500-1000

Методи перевірки датчика колінвалу

Вихід із ладу датчика положення колінчастого валу завжди супроводжується внесенням помилки в пам’ять бортового комп’ютера. Тому перевірка ДПКВ має починатися зі зчитування неполадок із ЕБУ. За отриманим кодом можна визначитися з характером неполадки, що виникла.

Подальша перевірка передбачає демонтаж датчика положення колінчастого валу з транспортного засобу. Важливо визначити наявність механічних ушкоджень. Тому корпус підлягає ретельному візуальному огляду. При виявленні тріщин та інших дефектів датчику потрібна заміна на новий.

Якщо візуальний огляд нічого не показав, рекомендується перевірити опір. Для цього потрібно мультиметр або омметр. Помірне значення має перевищувати 500-700 Ом.

За наявності осцилографа рекомендується підключити його та зняти графіки. За ними легко виявити пропуски імпульсів. Використання осцилографа дозволяє найточніше перевірити ДПКВ.

Призначення датчика коленвала

ДПКВ Nissan Almera N16 служить визначення положення колінчастого валу і частоти його обертання. Він синхронізує роботу електронного блоку керування силовим агрегатом. ЕБУ дізнається про верхню мертву точку поршнів і про кутове розташування колінчастого валу.

У процесі роботи датчик посилає сигнал, що складається з імпульсів, блок управління двигуном. Поява порушень передачі інформації веде до збою синхронності ЕБУ і супроводжується зупинкою мотора.

Необхідні інструменти

Перелік інструментів, які будуть потрібні при заміні датчика положення колінчастого валу, представлений у таблиці нижче.

НазваОсобливе доповнення
Торцева головка “на 10”
Тріскання З карданчиком
Накидний ключ “на 13”, “на 15”
Дрігач Для очищення робочих поверхонь
Проникне мастило Для відкручування кріплень захисту картера

Заміна датчика положення колінчастого валу можлива через верх підкапотного простору. Для цього потрібно демонтувати корпус повітряного фільтра. Недоліком способу є необхідність наявності достатньої гнучкості рук та вміння працювати «на дотик». Тому більшість автовласників змінюють датчик колінвалу з-під низу Almera N16. У такому разі знадобиться оглядова яма або естакада

Розташування датчика колінвалу на Nissan Almera N16

Щоб побачити, де знаходиться ДПКВ на Almera Н16, потрібно заглянути з-під машини. При цьому важливо враховувати, що місце встановлення датчика закриває захист картера, який потрібно зняти. Розташування ДПКВ показано на фотографіях нижче.

Самостійна заміна датчика на Nissan Almera N16

Заміна ДПКВ на Almera N16 відбувається згідно з нижченаведеним алгоритмом.

 • Демонтувати захист картера силової установки.
 • Зняти клемну колодку з датчика.
 • Відкрутити болт, який кріпить ДПКВ до силової установки.
 • Вилучити датчик. При цьому слід враховувати, що його витягування може бути ускладнене прикипанням кільця ущільнювача. У такому разі під датчик бажано підлізти тонкою викруткою.
 • Встановити новий датчик положення колінчастого валу на Almera N16.
 • Зібрати все у зворотному порядку.

Демонтаж, перевірка та заміна

Спочатку розглянемо ймовірні причини несправності. Зрозуміло, що датчик розташовується в місці, яке зазнає впливу негативних факторів: бруд, замаслювання, температура, дорожні реагенти. Якщо проблема контактної групи (окислення), роз’єм можна почистити.

Є й інша причина: налипання металевої тирси (стружки) з картера двигуна. Особливо якщо у вашого авто значний пробіг.

Як визначити несправність

Виходячи з призначення датчик колінчастого валу визначає його положення для передачі інформації в електронний модуль управління двигуном. Без цієї інформації ЕБУ не зможе вчасно дати команду на впорскування палива у потрібний циліндр та подати імпульс напруги на котушку запалювання. При повній відмові датчика двигун взагалі не зможе працювати.

Проте несправності який завжди настільки фатальні, тому дивимося їх ознаки:

 • короткочасні провали тяги під час руху автомобіля;
 • робота двигуна в аварійному режимі, тобто із зменшеною віддачею;
 • мотор то заводиться, то немає за однакових умов;
 • і, нарешті, автомобіль не заводиться взагалі за відсутності ознак інших несправностей.

За наявності будь-якого з цих симптомів необхідно продіагностувати двигун. Будь-який автомобільний сканер (навіть на рівні простого читання кодів) легко визначить проблему з ДПКВ. Це помилка OBD 0335.

Якщо несправність не пов’язана з банальним контактним явищем, автомобіль може пересуватися тільки на евакуаторі. Тому власнику бажано знати, де знаходиться датчик і як його поміняти самостійно.

Датчик коленвала автомобіля Nissan Almera Classic

Автомобілі Nissan Almera у кузові N16 були досить популярними 10–15 років тому. Перевірена платформа спільної розробки Nissan, Renault та Samsung, недорога вартість за рахунок уніфікації комплектуючих. Безліч машин цієї моделі досі впевнено їздять дорогами Росії. З пошуком запчастин проблем не виникає. Наприклад, датчик колінвалу (ДПКВ) для Nissan Almera Classic сумісний з іншими моторами виробництва альянсу Renault-Nissan.

Зрозуміло, цей вузол (з таким самим part-number) встановлюється і на інші моделі Nissan з аналогічним мотором.

Як знайти пристрій

ДПКВ Nissan Almera розташований у нижній частині двигуна, в районі лівої півосі колеса. Дістатись його можна як з-під днища за допомогою гаражної ями, так і зверху. Зрозуміло, двигуну треба дати охолонути, оскільки можна обпекти руки об патрубок глушника. Кріпиться він на один вух, болтом із шестигранною головкою. При знятті датчик може упиратись у кронштейн задньої подушки двигуна. Досвідчені водії рекомендують не знімати кронштейн, а просто підточити його за допомогою дриля з абразивною насадкою: буквально на пару мм.

READ  Заміна ременя ГРМ Largus 16 клапанів

Після вилучення перевіряємо чистоту контактів – при необхідності чистимо та промиваємо. Далі дивимося на тильну частину приладу. Оскільки всередині знаходиться датчик Холла з постійним магнітом, то на робочу поверхню може налипати металева стружка. Видаляємо її, ставимо ДПКВ на місце. Перевіряємо роботу двигуна та відсутність помилок OBD.

Якщо чищення не допомогло – заміряємо опір на контактах. Воно має бути в межах 500–900 Ом. Підносимо до датчика будь-який металевий предмет – опір на справному приладі зростає до кількох ком. Забираємо метал. опір має повернутися в колишнє значення. Якщо ні, то однозначно заміна, полагодити цей сенсор самостійно не вийде.

Nissan QG18 Замена датчика коленвала в лесу.

Датчик коленвала Nissan Almera n де знаходиться заміна

На роботу агрегату автомобіля Nissan Almera N16 чинить прямий вплив датчик коленвала. Датчик положення розподільного валу Nissan Almera Classic з ладу ДПКВ серйозно вдаряє по працездатності двигуна. У більшості випадків двигун відмовляє запускатися. Пов’язано це з нездійсненністю сформувати керуючі команди в ЕБУ без отримання інформації про положення та частоту обертання колінчастого датчика положення розподільного валу Nissan Almera Classic.

Спочатку розглянемо можливі причини несправності. Зрозуміло, що датчик розміщується в місці, яке зазнає впливу негативних причин: бруду, замаслювання, температура, дорожні реагенти. Якщо проблема в контактній групі окислення роз’єм можна почистити. Автомобілі Nissan Almera в кузові N16 були досить популярні 10-15 років. Випробувана платформа спільної розробки Nissan Рено та Samsung, дешева ціна за рахунок уніфікації девайсів.

Величезна кількість машин цієї моделі досі впевнено їздять по дорогах Росії. З пошуком запчастин проблем не виникає. Очевидно, цей вузол з таким же part-number встановлюється на інші моделі Nissan з аналогічним мотором. Виходячи з призначення, датчик колінчастого валу визначає його положення для передачі інформації в електричний модуль управління двигуном. Без цієї інформації ЕБУ не зможе вчасно дати команду на впорскування пального в відповідний циліндр і подати імпульс напруги на котушку запалювання.

При повній відмові датчика двигун взагалі зможе працювати. За наявності будь-якого з перерахованих симптомів необхідно продіагностувати двигун.

Будь-який автомобільний сканер навіть на рівні нормальної читалки кодів легко зумовить проблему з ДПКВ. Це помилка OBD Якщо несправність не пов’язана з очевидним контактним явищем, ваш автомобіль може пересуватися лише на евакуаторі.

Датчик коленвала на Nissan Almera (Nissan Almera)

Але це лише на перший погляд. Обидва прилади виробляють власний змінний струм, через що в процесі роботи нагріваються. Поступово це нагрівання призводить до розриву дроту котушки — і датчик перестає працювати. Більшість виробників гарантують, що їхній прилад пропрацює протягом не менше п’ятисот тисяч кілометрів, але так відбувається далеко не. Датчик положення распредвала Nissan Almera Classic, навіть якщо ви не знаєте, в якому порядку слід підключати датчик, що розглядається нами, це завжди можна з’ясувати досвідченим шляхом.

Розгалужувачі прикурювача. Щітки, скребки та водозгони для авто. Олівці для видалення подряпин. Універсальні двірники. Авто аптечки. Балонний ключ.

Вентили для коліс. Жилети сигнальні. Знак аварійної зупинки. Автомобільні компресори. Насоси автомобільні. Набір автомобіліста. Вилки навантаження. Противідкатний упор. Провід для прикурювання. Пуско-зарядні пристрої. Троси буксирувальні. Паливні каністри. Ланцюги протиковзання. Ящики для датчика положення распредвала Nissan Almera Classic. Багажник на дах. Стяжки для вантажу. Мультимедійний кабель. Набори для підключення підсилювача.

Перехідні рамки для автомагнітолу. Перехідники для магнітолу. Денні ходові вогні. Додаткове освітлення.

У продажу датчики положення розподільного валу Nissan Almera Classic. База автозапчастин для легкових та вантажних авто Nissan Almera Classic.

Перш ніж замінити датчик на Nissan N16, очищаємо його від бруду і пилу, протираємо бензином і чекаємо, коли висохне. За допомогою омметра вимірюємо опір обмотки. Якщо показник перебуває у межах від до Ом, то POS справний.

Інший метод виміру більш складний, та й більше датчик положення распредвала Nissan Almera Classic. Іншим пристроєм вимірюємо індуктивність обмотки, при справному датчику колінвала Nissan Almera він покаже показники від до мГн, при цьому показання омметра при вимірі ізоляційного опору не повинні бути вище 20 МОм.

Звичайно, комп’ютерна діагностика видасть нам датчик положення распредвала Nissan Almera Classic набагато швидше і повністю. Але якщо машина вже не заводиться, нам довелося б доставити автомобіль на евакуаторі до центру діагностики.

Залишається тільки поставити деталь на місце, повторюючи дії в зворотному порядку, запустити двигун і випробувати машину в русі. Стає сумно, коли на новітній Almera Classic виходить з ладу така маленька деталь, як датчик положення колінвалу.

Датчик положення колінвалу Nissan Almera

Тому власнику краще знати, де знаходиться датчик і як його поміняти самостійно. Дістатись його можна як з-під днища за допомогою гаражної ями, так і зверху. Очевидно, движку потрібно дати охолонути, тому що можна обпекти руки об патрубок глушника.

Кріпиться він на один вух, болтом із шестигранною головкою. При знятті датчик може упиратися в кронштейн задньої подушки двигуна. Досвідчені водії радять не знімати кронштейн, а просто підточити його за допомогою дриля з абразивною насадкою: практично на пару мм. Після вилучення перевіряємо чистоту датчик положення розподільного валу Nissan Almera Classic. при необхідності чистимо і промиваємо.

Далі дивимося на тильну частину пристрою.

Оскільки всередині розміщується датчик Холла з постійним магнітом, то на робочу поверхню може налипати металева стружка. Видаляємо її, ставимо ДПКВ на місце.

Перевіряємо роботу двигуна та відсутність помилок OBD. Якщо очищення не допомогло. заміряємо опір на контактах. Воно має бути в межах. Ом. Підносимо до датчика будь-який металевий предмет. опір на справному приладі зростає до кількох ком.

Подальша перевірка передбачає демонтаж датчика положення колінчастого валу з транспортного засобу. Важливо визначити наявність механічних ушкоджень. Тому корпус підлягає ретельному візуальному огляду. При виявленні тріщин та інших дефектів датчику потрібно замінити новий. Якщо візуальний огляд нічого не показав, рекомендується перевірити опір. Для цього потрібно мультиметр або омметр. Помірне значення має перевищувати Ом. За наявності осцилографа рекомендується підключити його та зняти графіки.

За ними легко виявити пропуски імпульсів. Використання осцилографа дозволяє найточніше перевірити ДПКВ. Перелік інструментів, які будуть потрібні при датчикі положення розподільного валу Nissan Almera Classic датчика положення колінчастого валу, представлений в таблиці нижче. Заміна датчика положення колінчастого валу можлива через верх підкапотного простору.

Для цього потрібно демонтувати корпус повітряного датчика положення розподільного валу Nissan Almera Classic.

Тому більшість автовласників змінюють датчик коленвала з-під низу Almera N. У такому випадку знадобиться оглядова яма або естакада. Стає прикро, коли на новій Almera Classic виходить датчик положення розподільного валу Nissan Almera Classic строю така дрібна деталь, як датчик положення колінвалу. Датчик положення розподільного валу Nissan Almera Classic через неї знижується потужність, холості оберти плавають або двигун просто не запускається.

Здавалося, дрібниця, але машина втратила динамічність. Доводиться міняти деталь, але це не так просто, перш ніж її треба знайти, і дістатися до неї, виявляється, складно.

Перш за все вас відразу повинна насторожити робота двигуна при розгоні, якщо обороти зростають повільніше, ніж раніше, і машина розвиває швидкість як би неохоче. У цьому винен датчик положення колінвалу. Надалі обороти двигуна стають неконтрольованими, відбувається їх розгойдування в той чи інший бік. Через деякий час двигун почне важко запускатися або взагалі не заводиться. На Nissan N16 випуску після року є два датчики. Один знаходиться на картерному піддоні під шківом колінчастого валу і практично ніколи не виходить з ладу.

Розміщується він під джгутом проводів на тильній стороні піддону біля картера трансмісії. POS використовується визначення частоти оборотів маховика і найчастіше є основним винуватцем цієї несправності. Перед тим як виконувати роботи на машині, що стоїть на домкраті, підставте надійну опору та підніміть ручник. Розташований на піддоні картера двигуна в незручному місці датчик POS демонтуємо датчик положення розподільного валу Nissan Almera Classic в такому порядку:.

У цих датчиках немає рухливих деталей, тому і ламатися в них, на перший погляд, нема чого.

Фахівці про Nissan Almera: заміна датчика розподільного валу та датчика колінвала на моделях Classic

Але через неї знижується потужність, неодружені обороти плавають або двигун просто не запускається. Здавалося, дрібниця, але машина втратила динамічність.

READ  Регулювання клапанів Nissan х Trail Т31

Доводиться змінити деталь, але це не так просто, колись її потрібно знайти, і дістатися до неї, виявляється, складно. Насправді Nissan Almera Classic N16. технічно добре оснащена машина, і поломка датчика коленвала. тільки епізод, що випадає з робочої історії цього автомобіля.

Завдяки своїй добрій ергономічності і економічності він давно став популярним у росіян. Датчик положення распредвала Nissan Almera Classic Nissan Almera, G15, N16 і Classic не тримає обертів холостого ходу. причини цієї проблеми можуть бути наступні:. Ознаками несправності є нерівний звук працюючого двигуна, двигун працює то гучніше, то тихіше. Також нестабільні показання тахометра. стрілка пристрою похитується з боку на бік: наприклад, від показника.

за хв. До. Для усунення завдання потрібно здійснити дії, пов’язані як із забезпеченням працездатності дросельного вузла, і з функціонуванням саме елемента, що відповідає такий процес, як регулювання холостого ходу. На автомобілях Nissan Almera Classic, G15 та N16 цей елемент знаходиться під дросельним вузлом, на корпусі повітряного фільтра.

Щоб його демонтувати, необхідно датчик положення распредвала Nissan Almera Classic хрестоподібну викрутку. Процедура заміни починається з віджиму фіксаторів, що тримають деталь, далі відкручуються кріпильні елементи. регулятор холостого ходу тримається на двох саморізах.

Перед монтажем нового датчика положення распредвала Nissan Almera Classic слід очистити повітряний канал, місце розташування старого регулятора, а також місце, призначене для установки кільця ущільнювача. До речі, кільце ущільнювача також потрібно поміняти і перед установкою змастити вузьким шаром машинного масла.

Процес установки виробляється у зворотній послідовності. Існує поширена думка про те, що несправність не настільки серйозна і не вимагає швидкого вирішення.

Nissan Almera Classic блок пристрій двигуна Nissan Almera Classic датчик положення распредвала Nissan.

Щоб відрегулювати неодружені обороти, слід повністю змінити дросель. Тому що датчик, розташований на дросельному вузлі, працюють разом.

Автомобілі Nissan Almera відрізняються високою надійністю. Ці комфортабельні та ремонтопридатні авто абсолютно підходять для російських доріг. До такого виду поломок відноситься і вихід з ладу такої деталі, як датчик положення распредвала Nissan Almera Classic холостого ходу. Головною ознакою датчика положення распредвала Nissan Almera Classic буде те, що плавають оберти на холостому ходу. Перевірено, що 3 рази скидав чек. Інформації ніде не знайшов, але таке враження, що при чеку налаштування йдуть у щадний режим іншого пояснення.

На роботу силового агрегату автомобіля Nissan Almera N16 чинить прямий вплив датчик коленвала. Вихід з ладу ДПКВ серйозно вдаряє по працездатності двигуна. Найчастіше двигун відмовляє запускатися. Пов’язано це з неможливістю сформувати керуючі команди в ЕБУ без отримання інформації про положення та частоту обертання колінчастого валу. Він синхронізує роботу електронного блоку керування силовим агрегатом. ЕБУ дізнається про верхню мертву точку поршнів і про кутове розташування колінчастого валу.

У процесі роботи датчик посилає сигнал, що складається з імпульсів, блок управління двигуном. Поява порушень передачі інформації веде до збою синхронності ЕБУ і супроводжується зупинкою мотора. При цьому важливо враховувати, що місце встановлення датчика закриває захист картера, який потрібно зняти. Розташування ДПКВ показано на фото нижче. На Almera N16 використовується оригінальний датчик Nissan.

Змінюємо датчик положення колінвалу Almera Н16

Щоб здійснити заміну сенсора коленвала, його потрібно спочатку знайти. Відразу зазначимо, що найзручніше виконувати роботу з ним знизу, з оглядової ями. В іншому випадку доведеться розбирати повітряний фільтр. Розташовується пристрій під стартером. За допомогою фото визначити, де знаходиться датчик колінчастого валу.

Розташування визначено, можна приступати до заміни:

 • Спочатку відкручується кришка, що прикриває маслозаливний отвір на двигуні. Завдяки цій нехитрій процедурі скидається тиск. ДПКВ знімається легше.
 • Деталь кріпиться до мотора Nissan Almera N16 за допомогою болта, тому потрібно озброїтися ключем “тріскачкою” і головкою на “10”. Також стане в нагоді ліхтарик, щоб підсвітити робочу зону.
 • Скручений болт забирається, ДПКВ витягується з посадкового гнізда.
 • Швидше за все знадобиться зусилля або підручний інструмент (наприклад, викрутка з плоским шліцем), щоб деталь можна було підколупати.

Оригінальна запчастина Almera N16 продається окремо під артикулом Nissan 23731-4M50B.

Як визначити несправність

Виходячи з призначення датчик колінчастого валу визначає його положення для передачі інформації в електронний модуль управління двигуном. Без цієї інформації ЕБУ не зможе вчасно дати команду на впорскування палива у потрібний циліндр та подати імпульс напруги на котушку запалювання. При повній відмові датчика двигун взагалі не зможе працювати.

Проте несправності який завжди настільки фатальні, тому дивимося їх ознаки:

Nissan Almera Classic. Открыт новый вид ошибки.

 • короткочасні провали тяги під час руху автомобіля;
 • робота двигуна в аварійному режимі, тобто із зменшеною віддачею;
 • мотор то заводиться, то немає за однакових умов;
 • і, нарешті, автомобіль не заводиться взагалі за відсутності ознак інших несправностей.

За наявності будь-якого з цих симптомів необхідно продіагностувати двигун. Будь-який автомобільний сканер (навіть на рівні простого читання кодів) легко визначить проблему з ДПКВ. Це помилка OBD 0335.

Якщо несправність не пов’язана з банальним контактним явищем, автомобіль може пересуватися тільки на евакуаторі. Тому власнику бажано знати, де знаходиться датчик і як його поміняти самостійно.

Заміна датчика нейтрального положення на Nissan Almera Classic

Автомобілі Nissan Almera у кузові N16 були досить популярними 10–15 років тому. Перевірена платформа спільної розробки Nissan, Renault та Samsung, недорога вартість за рахунок уніфікації комплектуючих. Безліч машин цієї моделі досі впевнено їздять дорогами Росії. З пошуком запчастин проблем не виникає. Наприклад, датчик колінвалу (ДПКВ) для Nissan Almera Classic сумісний з іншими моторами виробництва альянсу Renault-Nissan.

Зрозуміло, цей вузол (з таким самим part-number) встановлюється і на інші моделі Nissan з аналогічним мотором.

Ознаки поломки датчика положення колінвалу

Датчик положення колінвалу

Коли проблеми в автомобілі Nissan Almera Н16 викликані поломкою ДПКВ, водій може відзначати такі проблеми:

 • труднощі із запуском прогрітого або холодного ДВЗ;
 • навантажений двигун видає характерні бавовни (детонація);
 • нестабільний холостий хід (плаваючі обороти);
 • погіршується динаміка, знижується віддача двигуна;
 • нестабільність обертів під час руху.

Зазначені ознаки говорять про те, що автомобіль Almera Н16 потребує термінового обслуговування.

Поломка датчика положення колінвалу (ДПКВ) – проблема, яку не слід залишати без уваги.

Датчик положення колінвалу

Як знайти пристрій

ДПКВ Nissan Almera розташований у нижній частині двигуна, в районі лівої півосі колеса. Дістатись його можна як з-під днища за допомогою гаражної ями, так і зверху. Зрозуміло, двигуну треба дати охолонути, оскільки можна обпекти руки об патрубок глушника. Кріпиться він на один вух, болтом із шестигранною головкою. При знятті датчик може упиратись у кронштейн задньої подушки двигуна. Досвідчені водії рекомендують не знімати кронштейн, а просто підточити його за допомогою дриля з абразивною насадкою: буквально на пару мм.

Після вилучення перевіряємо чистоту контактів – при необхідності чистимо та промиваємо. Далі дивимося на тильну частину приладу. Оскільки всередині знаходиться датчик Холла з постійним магнітом, то на робочу поверхню може налипати металева стружка. Видаляємо її, ставимо ДПКВ на місце. Перевіряємо роботу двигуна та відсутність помилок OBD.

Якщо чищення не допомогло – заміряємо опір на контактах. Воно має бути в межах 500–900 Ом. Підносимо до датчика будь-який металевий предмет – опір на справному приладі зростає до кількох ком. Забираємо метал. опір має повернутися в колишнє значення. Якщо ні, то однозначно заміна, полагодити цей сенсор самостійно не вийде.

Датчик коленвала Nissan Almera N16

На Nissan N16 випуску після року є два датчики. Один знаходиться на картерному піддоні під шківом колінчастого валу і практично ніколи не виходить з ладу. Випуск Nissan Almera Classic на Альмеру Classic? Стійки амортизатора.

Функції трансмісійної олії в автомобілі.

Як провести перевірку та заміну масла в АКПП та МКПП Nissan Almera g15, Classic та n Де знаходиться салонний фільтр. Знайти салонний фільтр Nissan Teana J32 дуже просто тому, що він знаходиться в легкодоступному місці.

Датчик коленвала знаходиться. На Nissan N16 випуску після року є два датчики.

Один знаходиться на картерному піддоні під шківом колінчастого валу і практично ніколи не виходить з ладу. Розміщується він під джгутом проводів на тильній стороні піддону біля картера трансмісії.

POS використовується визначення частоти оборотів маховика і найчастіше є основним винуватцем цієї несправності. Демонтаж POS Перед тим як виконувати роботи на машині, що стоїть на домкраті, підставте надійну опору та підніміть ручник.

Заміна датчика положення колінвалу. logbook Nissan Almera Classic on DRIVE2

Надалі обороти двигуна стають неконтрольованими, відбувається їх розгойдування в той чи інший бік. Через деякий час двигун почне важко запускатися або взагалі не заводиться. Не чекаючи на такі наслідки, треба перевіряти роботу цього елемента. На Nissan N16 випуску після року є два датчики.

READ  Заміна рідини ГУР Nissan Almera Classic

Один знаходиться на картерному піддоні під шківом колінчастого валу і практично ніколи не виходить з ладу. Через деякий час двигун почне важко запускатися або взагалі не заводиться. Не чекаючи таких наслідків, потрібно перевіряти роботу цього елемента.

Зняття датчика положення колінчастого валу

Далі найцікавіше, вийшов відкрив капот і про себе думаю-ну сенс, мені зараз знімати шланг дивитися чи є тиск, плюс ще вітер, холодина. Подзвоню братові, дотягнемо до гаража і там як зняти датчик коленвала Nissan Almera Classic займатися, закриваю капот, сідаю дістаю телефон і на автоматі ключ на старт, і вона як ні в чому не бувало, заводиться.

Все нормально, чек не горить їжу додому, після приїзду вирішив перевірити на помилки. Загалом вставив новий датчик і щоб потім раптом не виникло жодних проблем я викрутив болт з такого ж датчика, але який стоїть в голові двигуна датчик розпредвала і поміняв місцями болти: час.

А їхати вона не хоче. Не тягне і все, топлю в підлогу, а їду як пенсіонер, 20 км, велосипедисти йдуть на обгін! Протягом усього дня заводилася і їхала також погано, а надвечір відійшла, заводиться з легкістю, їде як завжди.

Проблема з ДМРВ на Almera classic

Знімаємо датчик положення колінчастого валу Альмери для перевірки або заміни, а також при демонтажі коробки.

Переконайтеся в наявності напруги амплітудою в 5. Другий датчик POS також знаходиться на алюмінієвій секції піддону, але з задньої сторони силового агрегату поблизу купола трансмісії і служить для визначення частоти обертання вала сигнал 1.

Блок управління обробляє сигнал датчика та встановлює оптимальне збагачення робочої суміші при прогріванні двигуна. Злийте охолоджувальну рідину см.

Якщо датчик концентрації кисню несправний, токсичність газів, що відпрацювали, може різко підвищитися, а витрата палива збільшиться. Відтисніть фіксатор і роз’єднайте човен датчика концентрації кисню. Стисніть кріпильні вусики колодки датчика.

Стисніть фіксатор колодки джгута проводів датчика фази Викрутіть болт кріплення датчика фази При справному ланцюзі відженіть автомобіль на станцію техобслуговування для проведення діагностики стану РСМ та виконання відповідного відновлювального ремонту. Впевніться також у відсутності ознак порушення якості заземлення чорного дроту джгута.

Вимкніть запалювання та підключіть до датчика його електропроводку. Підключіть позитивний щуп вольтметра до клеми чорного дроту зі зворотного боку роз’єму.

На мить торкніться носія датчика металевим об’єктом типу викрутки. Відтисніть фіксатор і роз’єднайте човен датчика концентрації кисню. Стисніть кріпильні вусики колодки датчика.

Стисніть фіксатор колодки джгута проводів датчика фази Викрутіть болт кріплення датчика фази Встановіть датчик фази у порядку, зворотному зняття. Для цього вам знадобиться: Для коректності показників при вимірюванні датчика, температура повітря 0.

Опір обмотки вимірюємо омметром та способом, зазначеним вище. Для вимірювання індуктивності обмотки датчика обертів коленвала, застосовується вимірювач індуктивності індуктивна котушка, ємність та опір. Індуктивність має бути в межах мГц. За допомогою мегаомметра перевіряється опір ізоляції.

Nissan Almera Classic КАСТОМ року на DRIVE2

Помилка датчика распредвала Nissan прим’єра р12

Цей параметр при напрузі, не повинен бути вище 20 МОм. Надалі обороти двигуна стають неконтрольованими, відбувається їх розгойдування в той чи інший бік.

Через деякий час двигун почне важко запускатися або взагалі не заводиться. Не чекаючи таких наслідків, треба перевіряти роботу цього елемента.

На Nissan N16 випуску після року є два датчики. Один знаходиться на картерному піддоні під шківом колінчастого валу і практично ніколи не виходить з ладу.

Розміщується він під джгутом проводів на тильній стороні піддону біля картера трансмісії.

Особливості Nissan Almera: заміна датчика розподільного валу зі знанням справи

Здавалося б, за синхронізацію розподільного та колінчастого валів відповідає ремінна (на ряді альмер ланцюгова) передача. Саме завдяки їй клапани відкриваються-закриваються в потрібний час, а поршні, згідно з положеннями клапанів, переміщуються вгору-вниз усередині циліндрів. Але проблема в тому, що ремені та ланцюги розтягуються, направляючі шестерні потроху сточуються, і рухи описаних вище елементів потихеньку розсинхронізуються.

Спочатку ця розбіжність незначна і вловима тільки за допомогою приладів, але поступово градус розбіжності положень наростає, і якщо не провести регулювання ГРМ, то зрештою клапани стикаються з поршнями, що автоматично тягне за собою капітальний ремонт двигуна.

Фахівці про Nissan Almera: заміна датчика розподільного валу та датчика колінвала на моделях Classic

Якщо з автомобільною механікою для більшості автовласників все більш-менш зрозуміло, то електроніка сучасного автомобіля для багатьох є таємницею за сімома печатками. І одна з цих таємниць – датчики розподільчого та колінчастого валів.

Пристрій та принцип дії датчиків розподільного валу та колінвала на Nissan Almera Classic

Зовні цей пристрій являє собою монолітну деталь із трьома роз’ємами. Усередині датчика знаходяться три елементи:

 • Магніт;
 • Сердечник;
 • Котушка.

Розташований датчик розподільного валу в безпосередній близькості від контрольованого ним елемента. на більшості альмерівських двигунів з боку шківів помпи.

Втім, що там у цього датчика всередині, не так вже й важливо, тому що і сам корпус цієї деталі, і всі її начинки залиті міцним пластиком, так що розбирання вона не підлягає.

Не вдаючись в опис принципу роботи цього пристрою, скажімо лише, що датчик розподільного валу, аналізуючи кут повороту спеціального щільно насадженого на розподільний вал несиметричного диска, що задає, визначає положення валу в цілому. До речі, точно за таким же принципом працює і датчик колінчастого валу.

Інформація з них надходить на ЕБУ та аналізується ним. Якщо положення валів не збігаються (що хоч і вкрай рідко, але все ж таки іноді трапляється), ЕБУ глушить мотор і перешкоджає його подальшому запуску. Точно те саме відбувається і при відмові одного з цих двох датчиків. Коли інформація з будь-якого з них перестає надходити на ЕБУ, той вирішує, що один з дисків нерухомий і щоб не сталося зіткнення поршнів з клапанами, глушить двигун.

Цією поломкою нерідко пояснюється раптова зупинка двигуна під час руху машини. Навіть досвідчений автовласник, доштовхнувши свою машину до узбіччя та відкривши капот, не одразу розуміє причину зупинки. Більше того: не маючи спеціального діагностичного обладнання, він може лише здогадуватися, що один із датчиків, що розглядаються, несправний, а ось який саме – до надходження автомобіля в сервіс залишається тільки ворожити.

Ремонт Nissan Almera Classic: заміна датчика колінвалу та розподільного валу

Встановлення нового датчика, як і демонтаж старого, процедура нескладна, якби не два “але”:

 • Відкрутити старий і прикрутити на його місце новий не складе ні для кого, хто знає, як тримати гайковий ключ. А ось правильно підключити його – завдання не таке просте, як може здатися на перший погляд. Справа в тому, що у датчиків різних виробників контакти можуть розташовуватися по-різному. Так що цю процедуру краще довірити фахівцю з автомобільної електроніки.
 • Перед тим, як, встановивши новий датчик, запускати мотор, слід перевірити не тільки точність взаєморозташування колінчастого і розподільчого валів, але і правильність посадки диска, що задає. Як ми говорили, він несиметричний. у нього відсутній дин або пара зубів. В іншому випадку ЕБУ не дасть завести машину.

Так само при необхідності здійснюється на Nissan Almera Classic заміна датчика коленвала. З тією різницею, що підібратися до цієї деталі трохи складніше.

Отже, підсумовуємо. Визначити, який із датчиків несправний (якщо проблема криється дійсно в них), не будучи фахівцем з автомобільної електроніки, практично неможливо. Встановлення нового елемента потребує наявності спеціального інструменту та досвіду. Звідси висновок: якщо ваша машина раптово заглухла в дорозі і геть-чисто відмовляється заводитися, а зовнішні ознаки будь-яких несправностей двигуна відсутні, то, швидше за все, справа дійсно в одному з цих двох датчиків.

 • Доставити машину в автосервіс, де несправність буде встановлена ​​та усунена;
 • Викликати «швидку технічну допомогу», попередньо повідомивши диспетчеру свої підозри на несправність одного з цих елементів, щоб фахівець, який прибув на виклик, мав при собі всі запчастини, які можуть знадобитися в процесі ремонту.