Заміна салонного фільтра Granta без кондиціонера

Як зробити заміну салонного фільтра на Ладі Granta

Салонний фільтр вітчизняний АвтоВАЗ вважав за краще розташувати таким чином, щоб його можна було просто замінити на новий. Зняття і монтаж не вимагає особливих навичок і інструментів. Розташовується деталь в підкапотному просторі. Які інструменти потрібно підготувати для роботи:

 • ключ Torx Т20;
 • Хрестова викрутка;
 • нова деталь.

Перед початком роботи необхідно вивчити докладний посібник, яке дозволить завершити зміну забитого фільтра на новий швидко і якісно.

Заміна салонного фільтра LADA Granta з кондиціонером і без: інструкція

Для початку підніміть двірники у вертикальне положення для того, щоб забезпечити безперешкодне зняття частини елементів екстер’єру LADA Granta. Намагатися підняти двірники механічно немає необхідності. Увімкніть запалювання, активуйте роботу очищувачів скла і чекайте, поки, вони не перейдуть в стан, вертикальне капоту, вимикайте запалювання. Потім знімається частина декоративного фартуха, яка розташовується у вітрового скла.

Процес установки нового фільтру включає наступні кроки:

 • У вертикальне положення переводяться двірники. Візьміть ключ-зірочку і відкрутіть 5 болтів, які фіксують ту частину фартуха, яка розташовується у лобового скла. приберіть накладку.
 • Знімається пластикова насадка у правого двірника. Відкривається доступ до кожуха фільтра, відгвинчується два самореза, які фіксують кришку. Приберіть кришку. Даний елемент викликає проблеми в установці. При поверненні на місце можуть виникнути проблеми, тому важливо запам’ятати момент зняття, щоб згодом починати заводити кришку з потрібною боку.
 • Вийміть кожух салонного фільтра. Так відкривається доступ до самого очищувачу повітря. Пластиковий корпус має спеціальні застібки, які фіксують деталь. Корпус всередині може виявитися сильно забруднене, в тому числі дрібним сміттям. Перед початком монтажу необхідно ретельно пропилососити і протерти корпус злегка вологою ганчіркою.
 • На місце старого фільтра ставиться новий. Якщо ви придбали деталь на рамці, то вона просто ставиться в корпус. Якщо придбаний тільки матеріал, то не варто викидати рамку від старої деталі.

Далі виробляємо постановку на місце всіх елементів корпусу.

 • Замикаються два кріплення.
 • Кожух фіксується двома саморізами.
 • Пластикова накладка на 5 гвинтах.

Часто при покупці машини LADA Granta в автомобільному салоні в мінімальній комплектації автовласникові доводиться ставити фільтра самостійно. Такі моделі оснащені місцевому під расходник, але саму робити доведеться купувати самостійно.

✌������Жесть салонный фильтр. Лада Гранта, замена салонного фильтра.

Вихід в даній ситуації простий. поставити очищувач повітря самостійно, використовуючи вищенаведену інструкцію. Наявність системи кондиціонування не впливає на установку фільтра. При забитому елементі можна отримати погіршення роботи кондиціонера.

В експлуатаційних документах рекомендується міняти салонний фільтр на кожні 30 тис. Км. В реальності цифра скорочена вдвічі. до 15 тис. Км. Або можна орієнтуватися на пори року. кінець весни або осені.

На Ладу Granta впору придбати вугільний або звичайний фільтр. Вони характеризуються такими параметрами:

 • Вугільний. Затримує навіть запахи. Швидко втрачає свої властивості, доведеться міняти частіше звичайного. Рекомендується для місцевості, яка відрізняється забрудненим і загазованим повітрям. Варто щодо дорожче інших матеріалів.
 • Звичайний. Є бар’єром для дрібних частинок і сміття. Виробник гарантує 30 км експлуатації. Рекомендується ставити на машину, яка частіше знаходиться в невеликому місті з нещільним рухом, в місцевості, де трохи пилу і пробок. Низька вартість.

Який матеріал вибрати, вирішувати автовласникові самостійно. Але навіть вугільний салонний фільтр для LADA Granta коштує не так дорого. Також можна ставити найдешевший варіант, але міняти його частіше.

 • Процедуру установки салонний фільтр в Ладі Granta можна самостійно. Заміна займе не більше 20 хвилин.
 • Провести заміну можна у себе в гаражі з мінімальним набором інструментів.
 • Не варто забувати про регулярність заміни.
 • Якщо необхідно захищати салон від запахів, то рекомендується поставити вугільний.

Як зробити заміну салонного фільтра на Ладі Granta

Салонний фільтр вітчизняний АвтоВАЗ вважав за краще розташувати таким чином, щоб його можна було просто замінити на новий. Зняття і монтаж не вимагає особливих навичок і інструментів. Розташовується деталь в підкапотному просторі. Які інструменти потрібно підготувати для роботи:

 • ключ Torx Т20;
 • Хрестова викрутка;
 • нова деталь.

Перед початком роботи необхідно вивчити докладний посібник, яке дозволить завершити зміну забитого фільтра на новий швидко і якісно.

Типові ознаки засмічення салонного очищувача

 • недостатній потік повітря з дефлекторів;
 • в салоні машини смердючий запах, гнилі;
 • з дефлекторів вилітає сміття;
 • на центральній консолі приладів шар пилу;
 • в салоні придуха після активації вентилятора пічного обігрівача;
 • водієві, пасажирам постійно важко дихати, перебуваючи в салоні автомобіля.

Наслідки такого повітря вкрай несприятливі. Замініть фільтр якомога швидше.

Поради майстрів по заміні салонного фільтра Granta ліфтбек своїми руками

Існує думка, що очищувач повітряного потоку салону на LADA Granta ліфтбек відрізняється за розмірами від Granta седан. Відповідно до даних, зазначеними в інструкції по експлуатації, фільтруючі елементи взаємозамінні між моделями. Ніяких відмінностей немає. Очевидно, що процес зняття / установки також ідентичний.

Салонний фільтр грає важливу роль для організму водія, як повітряний елемент для паливної суміші. Чим чистіше вдихається потік, тим міцніше здоров’я, краще самопочуття, менше хвороботворних бактерій проникає всередину.

Процес заміни зовсім не складний, під силу середньостатистичному водієві. Звертатися в сервісний центр до фахівців зовсім не обов’язково. Тільки в разі крайньої необхідності, коли без оперативного втручання майстра «ніяк».

Коли необхідно проводити заміну салонного фільтра

Багато людей не знають, коли ж потрібно проводити заміну салонного фільтра, та взагалі, чи потрібно це робити.

За зовнішнім станом цього фільтра, відразу зрозуміло, чому повітря в салоні «брудний»

Як правило, виробник рекомендує проводити зазначену процедуру кожні 30 000 км.

Але стосується це «тепличних» умов, коли автомобіль не підлягає активному впливу пилового забруднення. На практиці ж, проводити заміну може знадобитися навіть кожні п’ять тисяч кілометрів, якщо автомобіль експлуатується в умовах ґрунтових доріг.

Для власників автомобілів з кондиціонером важливим питанням буде і те, яке повітря надходить в салон, чи достатньо він чистий і правильної він температури. На це впливає фільтр системи опалення, який може знадобитися замінити.

Заміна фільтра салону не є проблемою навіть для початківця автолюбителя.

Вам потрібно лише озброїтися хрестової викруткою і десятьма хвилинами вільного часу. Приділяйте увагу лише установці фільтру на місце. Тут може знадобитися певна спритність. Як ми вже сказали, допомогти впоратися з завданням допоможе відсунення ущільнювальної гуми капота, а також шланга вакуумного підсилювача.

 • Новий салонний фільтр для вашого автомобіля доступний під індексом 1118-8122010-01.
 • Його можна замінити фільтром від «побратима» у вигляді LADA Kalina, представленого каталожними номером 11180-8122010-82.
 • Деякі автолюбителі рекомендують встановлювати альтернативний варіант Corteco 80000999, який є фільтром на вугільній основі. Його установка особливо актуальна, якщо автомобіль експлуатується в міських умовах.

Машина тривалий час стоїть на відкритій стоянці. Постійно всередині з’являлися влітку мурахи. Перед установкою салонного фільтра завдав на нього спеціальний гель від комах. він без запаху, потрібно небагато., тепер по салону ніхто не повзає.

Ого Добре, що я фільтри міняю на сто. Тепер і поготів туди заглядати не буду! У мене теж машина під під’їздом і днює і ночує, але мурах слава богу поки не було! Або мені на сто теж такий гель завдали!

Розташування та зручність заміни так собі Конечно не Mazda або Ford, де потрібно відкручувати педаль газу, але і, скажемо прямо, не Accent, де досить вийняти бардачок, без всяких викруток та інших інструментів

На акценті теж треба ізгольнутся руки ледве просунеш

Найкраще використовувати вугільний фільтр, тому що він краще фільтрує повітря. Все це можна зробити вдома своїми руками.

Ціна на заміну фільтру в салоні зовсім не порадувала, вирішила сама зробити (так, я зовсім не розбираюся в машинах). Завдяки цій статті все пройшло куди швидше і менш проблематично.

при заміні фільтра виявлений, що старий інший. в пластиковому кожусі, а новий просто м’який і при вставці поролоном вниз не замикається а бовтається

Старий фільтр витягується з пластикової рамки, а новий вставляється в неї і разом з нею замикається на місце

А вугільний фільтр яким боком встановлювати вугільної вгору або вниз?

Правила вибору салонного фільтра

Стандартно в автомобілях Granta передбачена установка звичайних повітряних фільтрів. В їх основі. папір і синтетичні волокна. Мають такі характеристики:

 • захист від сміття і дрібних частинок (не менше одного мікрона);
 • не перешкоджає проникненню запахів;
 • добре себе проявляють в місцевостях з чистим повітрям.

Однак його можна замінити альтернативним варіантом, який передбачає додаткове вугільне наповнення. Зокрема, рекомендується вибирати даний матеріал, якщо автомобіль використовується в умовах підвищеного забруднення. в промислових містах або мегаполісах.

фільтра, granta, кондиціонера

Вугільні елементи допомагають затримувати запахи, які можуть потрапити з вулиці. Однак вважається, що середній термін експлуатації зменшиться через те, що бруд і пил швидко забивають поверхню.

Результат. витратний матеріал вже не здатний виконувати функції по очищенню.

 • 11180-8122010-82. для звичайних варіантів;
 • 11180-8122010-83. для вугільних.

В якості альтернативи можуть бути розглянуті аналоги виробництва Bosch, Невський фільтр, Champion, Delphi або Goodwill.

Де варто салонний фільтр на Ладі Granta

До 2012 року відповідно до конструкторськими рішеннями компанії АвтоВАЗ салонний фільтр передбачався під капотом автомобіля. З моменту випуску моделі Largus очищувач перемістили в салон. У Ладі Granta фільтруючий елемент у своєму розпорядженні згідно з першим способом.

Щоб зрозуміти, де знаходиться повітряний фільтр, необхідно розглянути підкапотний простір. Між моторним відсіком і лобовим склом ближче до пасажирського місця під пластмасовою накладкою розташовується система очищення повітря. Якщо зняти кожух, то можна побачити фільтр. виглядає як гармошка з паперу.

Коли його потрібно міняти?

На інструкції по експлуатації салонного фільтра виробникам вказується, що оновлювати ресурс рекомендується раз в 30 тис. Кілометрів. Однак, за пунктом 2.3 регламенту профілактичних робіт Granta кожні 15 тис. Кілометрів власнику транспорту необхідно:

«Замінити фільтруючий елемент обігрівача і прочистити дренажний отвір».

Найкраще орієнтуватися на стан самого матеріалу.

Період заміни варіюється в залежності від умов використання. У деяких випадках через 15 тис. Кілометрів зовнішній вигляд і функціонал може зберігатися на хорошому рівні. І навпаки. при частих поїздках по курній, брудної дорозі може знадобитися поміняти расходник вже після 5 тис. Кілометрів.

Явним ознаками порушення роботи Повітроочисні системи є запотівання вікон, порушення роботи грубки або кондиціонера, поява неприємного запаху в салоні.

Розташування салонного фільтра

На LADA Granta з кондиціонером салонний фільтр знаходиться в моторному відсіку. Він розташовується безпосередньо за силовою установкою і закритий спеціальним кожухом. Для того, щоб побачити расходник, потрібно зняти жабо і декоративну накладку.

Слід враховувати, що не всі LADA Granta мають салонний фільтр в своїй начинці. Так, 8 клапанна машина без кондиціонера в кузові седан і ліфтбек позбавлена ​​очищувача повітря. Посадочне місце для установки фільтра все ж є. Тому автовласник має можливість самостійно встановити фільтруючий елемент, поліпшивши свій транспортний засіб.

Артикул і вартість оригінального салонного фільтра

На автомобілях LADA Granta використовується оригінальний фільтруючий елемент з артикульним номерами:

 • 11180-8122010-82;
 • 11180-8122010-00;
 • 11180-8122010-01;
 • 11180-8122010-03;
 • 11180-8122010-08.

Оригінальний салонний фільтр не має досить високою якістю, тому на думку більшості автовласників його не варто купувати для заміни.

Натомість рідного фільтруючого елемента краще придбати хороший аналог від стороннього виробника. У таблиці нижче є артикул і орієнтовна вартість рекомендованих до установки салонних фільтрів.

Заміна салонного фільтра LADA Granta

Привіт, шановні друзі! Практично всі сучасні автомобілі з заводу комплектуються салонним фільтром. На всі автомобілі LADA Granta починаючи з базової комплектації завод «Автоваз» встановлює салонні фільтри. Але, іноді навіть найдосвідченіші водії, дуже ретельно стежать за технічним станом свого улюбленого автомобіля, абсолютно не підозрюють, про наявність салонного фільтра. І тим більше про те, де він знаходиться. І зовсім не важливо оснащений ваш автомобіль кондиціонером чи ні, фільтр в ньому є і, як будь-який витратний матеріал його треба вчасно замінювати. Ресурс у фільтра невеликий всього 10 000 кілометрів, це встановлено заводом виробником. Завдяки хорошим дорогам з якісним асфальто-грунтовим покриттям ресурс фільтра значно зменшується до 5 000. 7 000 кілометрів. Повністю забитий пилом фільтр створює велике опору для вступника в салон автомобіля повітря, що негативно позначається на роботі системи вентиляції та обігріву салону. У холодну пору року при включенні салонного обігрівача починають сильно потіти скла, навіть при включенні обігрівача в максимальне четверте положення ситуація не змінюється. Це означає, прийшов час міняти салонний фільтр. На автомобілі LADA Granta втім, як і на всіх Автовазовскіх моделях салонний фільтр розташований з правого боку під пластиковим жабо. Щоб його зняти треба відкрутити п’ять саморізів.

Зняти жабо і відкрутити два самореза на пластиковому захисному кожусі.

Зігніть пластикові засувки і акуратно витягніть салонний фільтр.

Так виглядає салонний фільтр після пробігу в 5 000 кілометрів по міських асфальто-грунтових дорогах.

Перевірте стан вентилятора і видаліть пил вологою серветкою.

При установці нового фільтруючого елемента зверніть увагу на стрілку вказує напрям потоку повітря. Вона повинна бути спрямована в низ.

Ставимо фільтр на місце і защелкиваем пластикові засувки.

Встановлюємо на місце захисний пластиковий кожух і закручуємо два самореза. Ось з ним доведеться добряче попрацювати Знімається легко, а ставити важко.

І остання деталь, встановлюємо пластикове жабо. Закручуємо п’ять саморізів.

Таким чином ми зробили заміну салонного фільтра на автомобілі LADA Granta своїми руками. І пристойно з економили на послуги автосервісменов велику круглу копійку.

Бажаю всім удачі і хорошого настрою! До зустрічі в нових статтях!

Рекомендую подивитися відео про заміну салонного фільтра на автомобілі LADA Granta.

Все ставят салонный фильтр неправильно (а жаль)

Опис заміни салонного фільтра на LADA Granta

Для заміни салонного фільтра будуть потрібні викрутки з прямим і хрестоподібним лезом. Також для зняття жабо слід мати головку Торкс. Для очищення посадкового місця будуть потрібні пилосос або ганчір’я, яка не залишає ворсу. Безпосередньо сам процес заміни наведено нижче.

 • Підняти склоочисник. Для цього слід при включеному запалюванні включити очищення стекол. Як тільки склоочисник досягне верхньої точки, запалювання слід вимкнути.
 • Відкрутити три самореза, які фіксують жабо.
 • відкрити капот.
 • Відкрутити кріплення жабо, розташовані в моторному відсіку.
 • Відкрутити одне з кріплень пластикового кожуха салонного фільтра.

періодичність заміни

Зазвичай заміна салонного фільтра потрібно кожні 30 тис. Км. Даний пробіг є орієнтовним, так як термін служби очищувача повітря залежить від зовнішніх факторів експлуатації автомобіля.

Скоротити термін служби салонного фільтра здатні ніжепредставленние фактори:

 • експлуатація транспортного засобу відбувається переважно на грунтових і сільських запорошених дорогах;
 • в повітрі, де їздить машина, присутні дрібні сторонні частинки, наприклад, пісок;
 • дорога пролягає біля підприємств, які виробляють викид дрібнодисперсних і шкідливих часток;
 • експлуатацію машини супроводжують часті стояння в пробках і поїздки в щільному міському потоці;
 • маршрут водія пролягає біля місць цвітіння трав і інших рослин.

Про необхідність заміни фільтруючого елемента водій може зрозуміти по запітніння стекол. Також при забитому очищувачі погано працює пічка і кондиціонер. Багато автовласників змінюють салонний фільтр перед кожним літнім сезоном.

Салонний фільтр Lada Granta

Для очищення надходить в салон повітря на LADA Granta є спеціальний фільтр. В процесі експлуатації автомобіля фільтруючий елемент забивається, тому з часом приходить необхідність його поміняти.

Заміна салонного очищувача є вельми простим заходом. При цьому, якщо під час установки нового фільтру виникнуть проблеми, то завжди є можливість подивитися відповідне тематичне відео.

Заміна фільтра салону LADA Granta

Повітряний фільтр салону запобігає потраплянню пилу і гару в салон автомобіля. За рекомендаціями виробника заміна салонного фільтра LADA Granta повинна проводитися кожні 10 000 км пробігу, або кожні 5-7,5 тисяч пробігу при більш суворих умовах.

Буде потрібно: повітряний фільтр салону з каталожними номером 11180-8122010 або 11180-8122010-08 / 8450002895 (для Lada Granta FL, середня) хрестова і Torx T20 викрутки (зірочка).

Щоб отримати доступ до повітряного фільтру доведеться відвернути п’ять гвинтів (на рис), щоб зняти праву частину вітрової накладки (жабо) (на рис).

Далі слід зняти пластиковий захист фільтра салону від вологи (на рис), відвернувши два гвинта (на рис) за допомогою хрестової викрутки. Під ним знаходиться фільтр салону. Щоб витягти його потрібно відщепнути фіксатори з двох сторін.

Установка повітряного фільтра здійснюється в зворотній послідовності. Простежте, щоб напрямок стрілки на фільтруючому елементі збігався з рухом повітря в салон (поролон на фільтрі повинен бути внизу). Відео звіт:

Нагадаємо, інші звіти по ремонту автомобіля ви знайдете в категорії Ремонт і експлуатація LADA Granta.