Заміна рульової рейки Renault Logan

Заміна рульової рейки

Досить давно моя рульова рейка почала мене турбувати стуком, а недавно вона ще й дуже активно потекла (За тиждень довелося долити майже 1.5 літра ATF)

Було вирішено рейку зняти і здати в ремонт. Але все виявилося не так просто. Заздалегідь обмовлюся. рейка моя виявилася невідновна (в рамках розумного строку і грошей), тому була придбана рейка із заводською реставрації (Ну а моя здана в комісію за невелику знижку.)

Для початку вивісив перед машини, зняв колеса. (Далі все фото на новій рейці, стару знімав майже вночі і один.)

Попутно було виявлено що стягнутий болт кульової зліва не затягнуть. Почав затягувати. злизала різьблення в гайці. Гайка вирушила в утиль, взяв нову і освіжив різьблення на болті. затягнув. Тепер не люфтить, мовчить і боїться.

Как снять рулевую рейку (без ГУР) Рено Логан!

Насамперед варто спустошити систему (якщо звичайно не хочете спокутувати себе і машину в рідини Гура. Для цього з бачка ГУР знімаємо ТОНКИЙ шланг, затикаємо його чимось або просто перегинаємо. З бачка зливаємо все що в ньому є, витягуємо сіточку, зливаємо залишок. Тепер знімає ТОВСТІ шланг, суем його в ємність і крутимо кермо від упору до упору кілька разів. Чи виллється порядку 500ml рідини.

Тепер від’єднуємо кермові наконечники від поворотного кулака (або від тяг, якщо не збираєтеся їх міняти). Для цього нам знадобиться накидний ключ на 17 і трещетка або ще щось з насадкою Torx30 для фіксації штока кульового шарніра тяги.

Далі в салоні залазимо під педалі і бачимо кріплення рульового вала до штоку рейки. Знадобиться трещетка з головкою на 14 і дві руки (другий притримуємо шплінт, першої крутимо)

На першій фотографії видно дві жовті заглушки на місцях куди вворачиваются штуцера гідравлічної косильною волосіні. Один (підвідний, нижній) на 19, другий (відвідний, верхній) на 17. Відкручувати їх досить Довга. Починати краще з верхнього на 17, використовуємо засіб для расклинивания корозійних кріплень (інакше можна потрапити на підводять патрубки або просто заробити купу проблем). Я використовував Ma-Fra Sviting-Rapid Spray (туц)

Простір навколо штуцерів сильно обмежена, заважає моторний щит, вакуумний підсилювач гальм і взагалі все що є навколо. Після відкручування верхнього штуцера його можна (і навіть потрібно) прибрати в сторону щоб не заважав під руками. (Благо він має гнучкий шланг).

Підлізти до другого штуцера заважає кронштейн кріплення цих патрубків. Він досить м’який і його можна відігнути. (Тільки робити це треба ДУЖЕ акуратно.). Тепер повторюємо ті ж маніпуляції що і з першим штуцером. За допомогою ріжкового ключа і якоїсь матері викручуємо його і відгинаємо щоб не заважав.

Наступним етапом відкручуємо один болт кріплення нижньої поздовжньої опори. Будь-який. Я откручивал від підрамника, оскільки з другим є сумний досвід обламування його в корпусі коробки (очок трохи).Отгібаем нижню частину двигуна до морди машини, можна распереть дошкою або уперти опорою в підрамник. (Це знадобиться щоб витягнути шток рейки з салону.)

Тепер все готово для відкручування гвинтів кріплення рейки, їх всього два. Праворуч і ліворуч по одному. Правий відкручується без проблем з боку колеса з арки. (Пам’ятаємо про закислі з’єднання і про спец кошти), а ось з лівим не все так просто.

До нього можна підлізти тільки опустивши підрамник (Не горю бажанням) або зверху (ось це вже цікавіше.) Щоб підлізти зверху потрібен подовжувач довжиною приблизно метр або більше і карданчик

Суем все це справа між моторним щитом, лівіше (стоячи обличчям до капоту) підсилювача гальм, між ним і патрубками обігрівача салону.

У цьому місці краще щоб хтось другий вам всю нашу “чудо конструкцію” насадив на болт знизу машини. Можна й самому потрапити, але трохи напряг.

Обидва болта відкрутили, тепер дістаємо рейку. Зрушуємо її до правого колеса, в цьому місці вона може піти вниз і так ми спокійно витягнемо шток. Тепер трохи провертає її по осі і виводимо в арку ЛІВОГО колеса. Профіт. рейку зняли.

Далі важлива інформація для тих хто буде ставити реставрацію, б / у або просто іншу рейку.

Ось ця манжета в комплекті з рейкою НЕ ЙДЕ. Не забудьте її зняти, а то доведеться як мені вдруге мотатися за нею (Свою ж рейку я здав, а манжета на ній.)

READ  Заміна ГРМ Renault Largus 16 клапанів

Заодно дивимося на стан поролонового ущільнювача, при необхідності міняємо.

Збираємо все в зворотній послідовності. В кінці підчіплюємо патрубки назад до бачка, перевіряємо стан хомутів.

Заливаємо рідина в бачок. Раніше був Elf ATF 3, тепер залив мною гаряче улюблений Bardahl. (Він вже давно живе у мене в КПП і ДВС).

Bardahl ATF D III Multivehicle ось так це справа називається, має купу допусків, специфікацій, але головне, стійка в’язкість при будь-яких температурах, не піниться, що не окислюється, зберігає постійні показники і дозволяє збільшити міжсервісний інтервал. (Туц і туц)

Прокачуємо систему (знову кермом від відбою до відбою), поступово доливаючи рідину поки при обертанні керма не перестануть виходити бульбашки повітря і йти рідина. Тепер запускаємо двигун і стежимо за рівнем. Швидше за все знадобиться долити ще грам 100.

У висновку ставимо колеса і робимо приблизний сход-розвал за допомогою очі і рулетки (просто щоб доїхати до нормального стенду.)

УВАГА! При виконанні будь-яких маніпуляцій з рульовим керуванням зробити сход-розвал НЕОБХІДНО.

Тепер залишилося поміняти гальмівну рідину і антифриз, але це вже навесні.

Дякую всім за увагу, тисніть “Подобається” та “Поділитись”. Удачі на дорогах!

UPD. За результатами розвалу промах вийшов 1 на кожному колесе.UPD2. Проїхався після розвалу. Зовсім інші відчуття, машина йде м’яко, рівно, не гуляє, в салоні тиша. Я задоволений

UPD3. За цінами кому цікаво: Рейка рульова з ГУР (заводська реставрація) 11900р (-900р за моє розвалену) Наконечники рульові (Румунія) 680р2 = 1300р (Теж нано-знижка) Bardahl ATF DIII Multivehicle (1л) 1285рMa-Fra Sviting-Rapid (200ml ) 390рПрямие руки і допомога друга cah121 Безцінне

Чи потрібна заміна рульової рейки Logan

Не треба поспішати шукати рульову рейку або звертатися в автосервіс, якщо виникають якісь ознаки виходу її з ладу. Наші майстри регулярно стикаються з проблемами, які:

 • не вимагають великого ремонту;
 • викликані зовсім не поломкою будь-якого елементу рейки.

Цілком можливо, що потрібно замінити пильовик або сальник, тобто ваші витрати при цьому будуть мінімальні. Правда і з їх заміною тягнути не можна, інакше ремонт буде більш довгим, важким і дорогим, або взагалі призведе до необхідності заміни вузла в зборі.

Також бувають випадки, коли не потрібно заміна, а й взагалі ремонт, коли рейку потрібно всього лише відрегулювати. Ця процедура проводиться без зняття і розбирання вузла, прямо на автомобілі, і може позбавити від невеликого люфту або стуку. Займає вона не так багато часу, але тільки якщо при наявності досвіду і умов. Щоб дістатися до регулювальної гайки, потрібно відкрити підрульові простір. А сама регулювання пов’язана з провертання керма, тобто також проводиться майстром в парі.

Ремонт рульової рейки Logan з ГУР

Ремонт цілком можливий, якщо стан окремих елементів дозволяє їх замінити без установки нової рейки в зборі. Майстер виготовляє нижче описані операції. На автомобілі від’єднується наконечники, вал, піддон, кріплення рейки до кузова. У лещатах послідовно знімаються стопор, пробка і гайка золотника, притискні пружини і розподільник. Знімаються сальник, підшипник, стопорная скоба, тильником і шток.

Замена рулевой рейки на Рено Логан (Лада Ларгус, Рено Сандеро, Ниссан Альмера)

 • Проводиться очищення від пилу і слідів зносу, знежирення, шліфування вала на верстаті, мастило планки.
 • Замінюються витратні матеріали (пильовики, сальники, підшипник).
 • Рульова рейка збирається і встановлюється на автомобіль в зворотному порядку.
 • Проводиться регулювання і тестування.
 • Замінюється рідина гідропідсилювача, при найменших пошкодженнях бачка він підлягає заміні.

Якісна заміна і ремонт рульової рейки Renault Logan з ГУР або без нього

Від стану цієї деталі залежить керованість будь-якого автомобіля. На Renault Logan рейка може прослужити найрізноманітніші терміни. від 30 до 200 тисяч кілометрів пробігу. Обидві ці цифри можна підвести під крайні значення, що залежать від умов експлуатації. В середньому ж в наш автосервіс власники звертаються з проблемами рульового механізму (від стуку до повної розбалансування вала) через сотню тисяч.

Замена рейки с ГУР на Рено Логан, Сандеро, Лада Ларгус

Якщо встановлена ​​механіка, завдяки її більш простої конструкції, рульова рейка може прослужити довше. Так як частина поломок може бути пов’язана саме з гідравлікою. Але таких автомобілів. меншість. Останні моделі Renault виробляє тільки з підсилювачами (як гідравлічними, так і електричними). Однак є і без підсилювачів, в тому числі і раритети, і автомобілі зі знятим ГУР.

 • Поворот передніх коліс забезпечують тяги з наконечниками, що з’єднуються з висувними механізмами.
 • Від рульового колеса на тяги зусилля передається через шестерню і зубчасту планку.
 • Притискають рейку до шестерні і позбавляють від люфту пружинний механізм.
 • Сам корпус рейки Логана виготовляється з легкого і міцного алюмінію.
 • Свободу повороту забезпечують підшипники, а максимальний ступінь повороту регулюють обмежувачі.

Ремонт рульової рейки Renault Logan: передумови

Серед ознак виходу з ладу механізму управління виділяють:

 • стукіт під час управління рухомим автомобілем;
 • утруднений хід рульового колеса в обидві або одну зі сторін;
 • відчувається великий люфт;
 • при наявності ГУР. гул, а також витоку рідини підсилювача.
READ  Як підтягнути рульову рейку на Hyundai Accent

Серед факторів, що впливають на працездатність вузла, виділяють:

 • Неакуратний стиль водіння: недотримання швидкісного режиму, який відповідає конкретним дорожнім умовам, виворіт керма в крайнє положення більш, ніж на 5 секунд, початок їзди при такому ж положенні, швидкісні наїзди на піднесення (бордюри, лежачі поліцейські, вибоїни і т.п.).
 • Екстремальні температури. Особливо негативно впливають на стан рейки морози. Щоб рідина гідропідсилювача прогрівається, перед їздою потрібно прокручувати кермо в різні боки.
 • Погані дороги: безліч ям і вибоїн, глибокі колії, пил.
 • Брак рідини ГУР і масла.
 • Деформації при ударах під час їзди або неграмотного ремонту.
 • Шлюб або установка непотрібної по характеристикам рульової рейки, а також її елементів.
 • Несвоєчасне техобслуговування, діагностика та огляди.
 • Загальне старіння механізму (вироблення ресурсу, після якої необхідна заміна деталей).

Заміна рульової рейки Renault Logan: попередня діагностика

 • поверхневий огляд стану механізму (в тому числі на наявність течі у рейки з ГУР);
 • визначення ділянки стуку (перевірка проводиться в парі з помічником);
 • перевірка кута люфту.

Всі ці роботи проводяться без зняття рейки з автомобіля. Якщо виявлені які-небудь проблеми, проводиться її повний демонтаж. Також проводиться огляд, а для тестування використовуються стенди, що імітують реальні навантаження.

Заміна рульової рейки Logan без ГУР

Процес заміни рульової рейки без ГУР практично аналогічний процедурі ремонту деталі без підсилювача. При зміні вона знімається і демонтується в тому ж порядку. Так само виробляються розбирання, чистка, шліфування, мастило. Тільки етапів при заміні все ж трохи менше: завдяки спрощеній конструкції, вони можуть полягати тільки в доопрацюванні механізму.

З урахуванням того, що без ГУР рейка приблизно в три рази дешевше, у деяких автолюбителів виникає питання. чи можна встановити її на автомобіль, який розрахований на рульовим механізмом з підсилювачем? Найчастіше таке питання виникає у власників старих машин, які не бажають значно вкладатися в ремонт.

При знятті підсилювача постає питання про виключення його насоса із загальної системи. В цьому випадку використовуються варіанти:

 • для циркуляції масла замикається магістраль;
 • встановлюється короткий ремінь;
 • рульова колонка піддається доопрацюванням.

Суперечка про те, що краще: з ГУР або без нього, тобто дешевше або зручніше, давно розгорається на просторах інтернету між автолюбителями. Майстри ж радять звертати увагу на наявність аналогів. вони дозволяють істотно заощадити, що не втрачаючи комфорту. Хоча в будь-якому випадку вибирати самому водієві, а наші фахівці зроблять все, щоб повернути автомобілю кращу керованість.

Допомога професіоналів в ремонті рульової рейки Logan

Головні мінуси самостійних ремонтів, з якими навряд чи хто сперечатиметься, це:

 • трата особистого часу;
 • пошук потрібних запчастин і матеріалів для роботи (не факт, що оптимальних за ціною та характеристиками);
 • відсутність гарантій якості ремонту або заміни вузла (без наявності досвіду легко не помітити будь-які дрібні неполадки).

У нашому автосервісі роботи по ремонту і заміні рульової рейки спрямовані, перш за все, на Comfort і безпеку автолюбителів. Діагностика і робота виробляються в короткі терміни і за низькими цінами. А якість гарантована.

Що важливо знати про несправності?

Якщо вірити виробникові, ресурс рульової рейки складає 180-200 тисяч кілометрів. Щоб уникнути несправностей, досить хоча б раз в 6 місяців проводити огляд і при необхідності проводити ревізію (ремонт) вузла.

Причин виходу з ладу вузла безліч. Ось тільки деякі з них:

 • Низька якість доріг, що підвищує навантаження на вузол.
 • Накопичення пилу і бруду в гумовій прокладці з наступною появою корозії.
 • Необережний стиль водіння.
 • Природний знос і так далі.

Як визначити несправність рульової рейки Renault? Найчастіше для виявлення дефекту вистачає і звичайного огляду, а також уваги до транспортного засобу в процесі їзди. Перші ознаки того, що в майбутньому не обійтися без ремонту або регулювання. поява стороннього шуму, незвичайний стукіт підвіски, збільшення люфту коліс або Тугість керма. У такій ситуації краще рішення. звернутися на СТО для пошуку проблеми, а в подальшому і для ремонту передньої підвіски із застосуванням ремкомплекта. У ряді випадків може знадобитися і заміна вийшов з ладу вузла.

рульової, рейка, renault, logan

За статистикою в ходової частини Renault найбільш «слабка ланка». підшипники, встановлені в передніх ступицах. Не рідше автолюбителі скаржаться і на інші вузли. наполегливі втулки, які пошкоджуються через неякісне дорожнього покриття. Перші ознаки поломки ми згадували вище (стуки, вібрація і підвищення люфту при повороті керма). Розглянемо несправності і особливості ремонту Renault докладніше.

 • В області передньої підвіски (рульової рейки) з’являються стуки (при обертанні рульового колеса). Це свідчить про те, що пошкоджена втулка черв’ячної пари. Ремонт вузла марний. Єдиним виходом в цій ситуації є його заміна. Крім того, може знадобитися і заміна черв’ячної пари. Для виконання таких робіт заздалегідь підготуйте ремкомплект.
 • Підвищення люфту рульового колеса. Така проблема може бути викликана зносом зубців черв’ячної пари або поломкою штока. Рішення. заміна або ремонт несправного вузла Renault Logan.
 • Зниження рівня рідини в баку, поява течі. Ця несправність часто проявляється в разі порушення цілісності сальників або через іржу. Проведення ремонту або регулювання в цьому випадку ситуації не вирішить. Вихід. заміна вийшов з ладу вузла із застосуванням ремкомплекта.
 • «Важке» обертання рульовим колесом. Причина. пошкодження рульової рейки корозією. Єдине рішення. розібрати пристрій, вичистити від слідів іржі, відновити шток. У разі серйозної проблеми може знадобитися ремкомплект. Але якщо зробити відновлювальні роботи правильно, рульова рейка прослужить якийсь час.
 • «Закушування» тяги рульового колеса. Причина полягає в зносі зубців черв’ячної пари, а рішенням є заміна що вийшли з ладу вузлів. Приділіть увагу вибору ремкомплекта. бажано застосовувати оригінальні запчастини.
READ  Заміна моторчика пічки Renault Logan

Ремонт рульової рейки на Renault Logan

Рульова рейка Renault Logan. спеціальний механізм, що забезпечує передачу зусиль від керма до поворотним тягам кожного з коліс. Іншими словами, цей пристрій, що змушує передні колеса прокручуватися в ту сторону, куди повертається кермо.

Незважаючи на видиму надійність, вузол час від часу виходить з ладу, вимагає заміни і наступного налаштування. Як проводиться ремонт і регулювання рульової рейки Renault Logan? Які нюанси повинні бути враховані? Розглянемо ці моменти докладніше.

Регулювання рульової рейки Renault Logan

Багато майстрів йдуть найбільш простим шляхом і вирішують проблеми з рульовою рейкою шляхом протягування регулювальної пробки. Але якщо сильно перетиснути передачу черв’ячного типу, зубці зношуються, що може стати причиною багатьох неприємностей в майбутньому. Але в умовах гаража інших альтернатив ремонту рейки Renault не так і багато.

Якщо при обертанні рульового колеса чути стукіт, то його джерелом, як правило, виступає рейка рульової системи через нещільного прилягання до шестерінці. Одним з елементів механізму є наполеглива гайка, завдяки якій і регулюється відстань між шестерінкою і рульовою рейкою. Якщо підтягти її, то проблема найчастіше вирішується.

«Головне при виконанні такої роботи. бути уважними і не перестаратися. При неправильному налаштуванні виростає ризик зносу черв’ячних вузлів і їх виходу з ладу ».

Щоб підтягнути гайку або зробити ремонт вийшов з ладу вузла, врахуйте конструктивні особливості авто. Тут два варіанти:

На Renault Logan передбачений ГУР. Розглянемо ситуацію. двигун відключений, а при повороті рульова рейка стукає. Не поспішайте робити регулювання. На авто з гідропідсилювачем спеціальна гайка присутній, але обертати її (як згадувалося вище) не рекомендується.

Запускайте двигун і почекайте хоча б десять секунд. Активність сторонніх шумів при обертанні рульового колеса найчастіше знижується. Фахівці запевняють, що це нормальна робота Гура. Якщо так сталося, не чіпайте гайку рульової рейки Renault і продовжуйте експлуатацію машини.

Якщо проблема не пішла, то перед тим, як протягнути гайку, відгинайте шайбу- «бляшанку». Завдяки такій передбачливості, машина залишається на гарантійному обслуговуванні. Врахуйте, що шайба приклепана по периметру гайки і впритул прилягає до картерів болтів. У ряді випадків може знадобитися ремокомплект (для більш серйозних робіт) або звичайна заміна рідини в гідропідсилювачі. Останній варіант актуальний, якщо робоча рідина давно не змінювалася, а її властивості погіршились.

Якщо Renault без Гура, ситуація розвивається по іншому алгоритму. У цьому випадку також буде потрібно обертання гайки за допомогою шестигранника на «десять».

Принцип роботи полягає в прокручуванні гайки в праву сторону для зниження зазору. Робота по регулюванню рейки Renault проводиться так:

 • Ставте машину на яму і піднімайте ручник для надійної фіксації коліс.
 • Демонтувати картерів захист за допомогою ключа на «десять» (вам доведеться скрутити три пари гвинтів). Одному тут не впоратися. візьміть з собою напарника.

Поглиблення, в якому встановлена ​​гайка, щільно закривається за допомогою пробки (виконана з пластика або гуми). прибирайте її. Врахуйте, що побачити саму гайку не завжди вдається. знайдіть її на дотик.

Після демонтажу пробки у вас є кілька шляхів. Скористайтеся «гнучким» або Г-образним ключем. В останньому випадку довжина рукоятки повинна бути від десяти сантиметрів і більше. Як варіант, купуйте спеціальний ключ.

 • Піднімайте колесо з лівого боку домкратом, щоб дістатися до гайки і зніміть його.
 • «Деякі перед протяганням рульової рейки за допомогою кутової шліфмашинки роблять поглиблення 100100 мм. Це небезпечна методика і краще від неї відмовитися ».

  Далі приступайте до регулювання. Для цього:

  • Прокручивайте гайку в праву сторону на невеликий кут (15-20 градусів).
  • Дайте команду напарникові активно рулити вліво і вправо.
  • При наявності стуку знову робіть протяжку.
  • Після зникнення стуку робіть контрольне протягування ще на 10 градусів.

  При чіткому дотриманні інструкції регулювання рейки Renault не займе багато часу. Але врахуйте, що при виявленні несправностей може знадобитися заміна несправного вузла (тут вже не обійтися без ремкомплекта). Якщо якісь моменти залишилися незрозумілими, подивіться навчальне відео.

  | Denial of responsibility | Contacts |RSS