Kia RIO заміна рідини ГУР

Рідина гідропідсилювача керма Kia RIO 3

Розглянемо на прикладі як здійснюється заміна рідини ГУР, присутню в механізмі гідравлічного посилення рульового управління автомобіля Kia RIO 3.

Ця нехитра операція вимагатиме присутності помічника. Для виробництва дій потрібно обзавестися таким переліком звичайних інструментів:

 • шприцом з відповідною насадкою (трубкою);
 • тарою, в яку буде зібрана стара рідина;
 • плоскогубцями;
 • домкратом;
 • бензином і дрантям.

Для заливки підходить флюїд тільки оригінального виробництва. Його артикул відповідає коду «03100-00110». Специфікація даної мастила. «PSF-3». Щоб наповнити систему потрібно обсяг рідини, що дорівнює двом літрам (з урахуванням витрат на промивку).

підводимо підсумки

Заміна рідини ГУР на Kia RIO 3 не є складним процесом. Дотримуйтесь рекомендацій виробника в плані вибору відповідного мастила для системи ГУР. Використовуйте наш матеріал в якості інструкції до дії і гарантований успіх в даній операції обслуговування прийде негайно.

Замена жидкости в ГУР Hyundai solaris/ kia Rio

Заміна рідини в ГУР Kia RIO без вивішування передньої частини

Самостійно провів заміну рідини в ГУР Kia RIO без вивішування передньої часті.Время:

Хочу відразу сказати: кермо став помітно легше І взимку в сильні морози кермо не такий тугий

Щоб не вивішувати передок (домкрати, підкладати всякі цеглини і т.п.). придумав метод, можна сказати “Ноу Хау”, як повністю замінити рідину в ГУР та при цьому не вивішувати колеса! Ідея коротко: крутити колеса при вимкненому двигуні досить складно. як полегшити цей процес?. зменшити тертя між шинами і поверхнею на якій вони стоять.

Метод: 1) Беремо будь-який гладкий і міцний матеріал під колеса (я взяв зайвий шматок ДСП від меблів і розламав його за статтю) 2) Чи потрібен ще один гладкий матеріал, який буде лежати зверху над ДСП. Відрізаємо два шматка лінолеуму, під кожне колесо (можете взяти що-небудь інше).3) Відливаємо трохи масла для зменшення тертя між ДСП і лінолеумом.Теперь збираємо нашу конструкцію і Вкочує на неї машину (між ДСП і лінолеумом налито автомобільне масло)

Все готово! Кермо легко крутиться навіть при вимкненому двигуні! Нам не довелося паритися і домкрати передок.

Тепер відкриваємо капот, шприцом або чим побажаєте відкачуємо з бачка ГУР всю рідину, закручуємо кришку бачка (щоб нічого не потекло коли будемо знімати трубку).

Далі знімаємо обратку (верхня трубка), робимо в будь-який пляшці отвір і вставляємо так, щоб залізна трубка опинилася всередині.

Тепер йдемо в салон і крутимо кермо туди-сюди, від кінця до кінця. Крутимо до тих пір, поки з обратки не перестане витікати жідкость.Теперь заливаємо в бачок нову рідину (PSF-4) до максимуму (перед цим заткніть чим небудь гумову трубку обратки, що стирчить з бачка), йдемо за кермо і знову крутимо, крутимо до тих пір, поки з обратки не потече нова, світла рідина (не забувайте підливати рідину в бачок).

Як тільки з обратки пішла світла рідина. ставимо її на місце, затискаємо хомутом, доливаємо в бачок рідину до рівня і ще пару раз вертимо кермом, якщо рідина в бачку не зменшується. завершуємо основну частину роботи.

Коли рідина перестала зменшуватися. закриваємо кришку бачка і включаємо двигун. Після включення ми почуємо невелике дзижчання. це насос ГУР прокачує рідину, виганяє повітря. все нормально. Даємо попрацювати двигуну пару хвилин. Через повітря в системі, рідина в бачку трохи спіниться. все нормально. через

хвилину піна пройде і рівень трохи зменшиться (рідина розійшлася по системі). Якщо є необхідність знову доливаємо її до рівня.

Ось і все, робота завершена. Ми повністю поміняли рідину ГУР

Як проводиться заміна рідини в бачку підсилювача

Процедура проста, водії без слюсарних навичок справляються із завданням самостійно. Заміна масла в ГУР своїми руками на Kia RIO 3:

 • З бачка шприцом відкачують відпрацьовану рідину.
 • Доливають свіжу до повної позначки.
 • З штуцера ємності знімають зворотний шланг, направляють в порожню тару (зручно взяти обрізану пластикову пляшку).
 • Крутять кермо вправо-вліво до упору (добре мати помічника) і спостерігають, коли рівень масла впаде до мінімуму.
 • Доливають мастило, повторюють маніпуляції з рульовим колесом.
 • Припиняють заливати, коли з зворотного шланга піде чиста рідина.
 • Переконуються, що рівень на максимумі, заводять мотор. Гідронасос включається, прокачує рідина по системі.

Обсяг на одну заправку. 0,8 г матеріалу. Рівень мастила в бачку перевіряють щупом.

Ємність прозора, і величину наповнення видно на око. Але щуп з відмітками min і max більш наочно продемонструє стан заливки. Відмітка трохи нижчим за максимальне значення. норма для авто.

Заміна рідини в ГУР Kia RIO 3, масло для гідропідсилювача керма

Гідропідсилювач керма полегшує керування автомобілем, особливо якщо машина важка. Водії спостерігають за роботою вузла. Головна турбота. заміна рідини ГУР Kia RIO 3.

Види рідини для затоки в ГУР

Коли треба буде заміна рідини ГУР Kia RIO 3, звертають увагу на технічні характеристики: в’язкість, склад. Мають значення механічні властивості і температурні показники.

Автовиробники випускають такі робочі рідини:

 • Мінеральні. Гідравлічний підсилювач оснащений елементами з’єднання і ущільнення з гуми. У мороз і спеку такі вироби тріскаються, втрачають своє функціональне значення. Щоб уникнути негативних моментів, застосовують мінеральні мастила. Вони відмінно працюють з гумою.
 • Синтетичні. Каучук в складі руйнує гумові елементи посилення керма. Але виробники ввели в синтетичні матеріали силікон, що нейтралізує шкідливий вплив рідин. Тому область застосування цього продукту постійно розширюється.
 • Червоний. Говорить про те, що масло створено з синтетичних матеріалів. Найбільш досконала мастило класу ATF. Це трансмісійні масла для АКПП.
 • Жовтий. Мінеральні складові використовують для коробок-автоматів і гідравлічних підсилювачів керма. Виробник. німецька компанія Daimler, тому підходить більше для машин цієї фірми.
 • Зелений. Багатофункціональний універсальний склад буває з синтетичних або мінеральних речовин застосовують в механічної трансмісії і рульових гидроусилителях.

Автомастила японського виробництва рекомендують і для АКПП, і ГУР Kia RIO 2012.

Європейські автовиробники наполягають, що для підсилювача рульової колонки потрібна тільки особлива рідина.

Коли міняти масло в гідропідсилювачі RIO 3

Гідропідсилювач керма. комплекс механізмів, який створює додаткове зусилля гідравліки, коли водій повертає кермо. Винаходу майже 200 років. У Росії застосовують з 1958 року. Тоді гідравлічні підсилювачі встановлювали на автомобілях, які возили перших осіб держави. Тепер це звична штатна система.

Основа механізму. гідравліка. змінює тиск. Інші складові вузла:

 • Гідронасос. Підтримує необхідний тиск в системі. За рахунок нього циркулює рідина. Розташований механізм поруч з блоком циліндрів. У дію його приводить ремінь від колінчастого вала двигуна.
 • Бачок з фільтром. У ньому зберігається робоча рідина. Пристрій обладнаний отворами для забору та подачі масла і щупом для виміру рівня рідини.
 • Розподільник. Направляє потік рідини.
 • Торсіон. Трос, який скручується навколо своєї осі, коли кермо повертають.
 • Валик і золотник. Циліндричні елементи, всередині яких розташовані канали для проходження масла.
 • Гідроциліндр. Вбудований в рульову рейку.

У систему входять сполучні елементи, шланги. Роботу системи забезпечує рідина для гідропідсилювача керма Kia RIO 3.

Масло в гідравлічному підсилювачі пом’якшує тертя деталей, полегшує їх рух. Воно ж. робочий елемент і антикорозійна мастило. Ще завдання. відводити тепло від рухомих частин.

На автомобільних форумах обговорюють питання, чи потрібна заміна рідини ГУР Kia RIO 3. Виробник в мануалах не радить робити цього взагалі. У регламентах ТО заміна масла в гідропідсилювачі керма Kia RIO 3 не значиться. Однак досвідчені автовласники та автослюсарі СТО стверджують, що масло потрібно міняти кожні 40-50 тис. Км пробігу.

Про те, що рідина ГУР пора міняти, Kia RIO 2014 сигналізує сам. Масло втрачає експлуатаційні якості, коли:

 • з’являється шум з насоса гідропідсилювача;
 • кермо важко повертається;
 • з бачка йде запах гару;
 • змінився колір рідини;
 • в кермі з’явилася вібрація.

Ці ознаки говорять про те, що рідина для гідропідсилювача керма Kia RIO 3 потрібно замінити.

Яке масло вибрати

Якісна заливка в ГУР Kia RIO 2013. гарантія, що кермо не підведе. Часто, коли машина пройшла гарантійний термін, автовласники ллють в ГУР залишки масла для АКПП. невірний хід.

Призначення мастильного матеріалу вказано на етикетці. Це критерій вибору. Автомастила для Kia RIO 3 часто йдуть під брендом Hyundai. Це не суперечить рекомендаціям в сервісній книжці Кия.

Наслідки несвоєчасної заміни

На автомобілях Kia RIO гідропідсилювачі керма встановлені штатно. Виробник розраховує, що техніка буде ходити за європейськими дорогами, в помірному кліматі.

Але в Росії все екстремально: траси, погода, манера водіння ТЗ. Тому рульова колонка і масло в гідропідсилювачі страждають.

Коли за роботою вузла не стежать, управляти машиною стає важче. На кермо прикладають більше зусиль. водій стомлюється, не може зосередитися на дорожній ситуації.

Посилюються удари об рульове колесо. Погіршується маневреність і слухняність транспорту, знижується безпеку поїздки.

ГУР. допоміжна система автомобіля, яка покликана створити Comfort і зручність подорожі.

Заміна рідини ГУР Kia RIO 3: масло і насос для гідропідсилювача керма

Заміна рідини ГУР Kia RIO

Як тільки з обратки пішла світла рідина. ставимо її на місце, затискаємо хомутом, доливаємо в бачок рідину до рівня гідропідсилювач керма Kia RIO ще пару раз вертимо кермом, якщо рідина в бачку не зменшується. завершуємо основну частину роботи.

Коли рідина перестала зменшуватися. закриваємо кришку бачка і включаємо двигун. Після включення ми почуємо невелике дзижчання. це насос ГУР прокачує рідину, виганяє повітря. все нормально. Даємо попрацювати двигуну пару гідропідсилювач керма Kia RIO.

Через повітря в системі, рідина в бачку трохи спіниться. все нормально. Якщо є необхідність знову доливаємо її до рівня. Ось і все, робота завершена. Заливка свіжої рідини до максимального рівня. Крутіння керма в різні боки.

Рідина для гідропідсилювача керма Kia RIO (Kia RIO)

В цей час повинен збільшити слив відпрацьованого масла. Долив нової рідини. Виконання обертання підвішених коліс, поки в слив не піде свіжа масляна рідина. Запуск двигуна на кілька секунд.

Зняття шланга, заглушає розширювальний бачок. Долив свіжого масла до максимального рівня.

Для збільшення терміну ефективної роботи олії гідропідсилювача не варто надовго фіксувати кермо в крайніх положеннях. Парковка з вивернутим кермом вкрай згубно позначається на терміні служби ГУР. Коли слід зробити заміну масла? Виробник автомобіля стверджує, гідропідсилювач керма Kia RIO залиту в ГУР рідина можна будь-коли змінювати.

Фахівці сервісних центрів вважають, що слід виконати її заміну при виникненні таких ознак зносу масла: При появі одного з вищеописаних ознак слід негайно провести заміну масла гідропідсилювача керма.

Автолюбителі можуть самостійно вибирати яке масло заливати, головне не варто забувати, що в машині Kia RIO 2 використовується напівсинтетичні рідина PSF-3, а в третьої моделі виробник вирішив застосувати повністю синтетичну масляну рідину Гідропідсилювач керма Kia RIO Висновок Гідропідсилювач керма. це неймовірне корисний вузол, значно збільшує Comfort водія при водінні.

Даний модуль необхідно обслуговувати, щонайменше, кожні три роки. Однак, для заміни рекомендується використовувати тільки одну рідина. Є як оригінальні рідини, так і дублікати. За весь час володіння різними автомобілями, я прийшов до висновку, що аналоги за своїми властивостями і якостями абсолютно не поступаються оригінальним.

Але це справа кожного. Рідина має червоний колір.

Виробляється тільки в Кореї. Дана рідина має світло-зелений колір. Крім цього, існують ще й аналоги оригінальних рідин. Яку заливати. вирішуйте вже.

Заміна рідини ГУР Kia RIO 3

Добрий день. Зробимо заміну рідини ГУР на Kia RIO третього покоління.

Буде потрібно помічник для виконання нескладної операції. Підійде син або дочка. Для роботи потрібні наступні інструменти:

 • шприц з трубочкою
 • тара для відпрацьованої рідини
 • пасатижі
 • домкрат
 • ганчірка
 • бензин

Рідина раджу заливати тільки оригінальну. Артикул для покупки: 03100-00110.

Рідина за вказаною мною артикулу йде специфікації PSF-3. Пляшка йде об’ємом один літр. Для заміни потрібно два літри з промиванням.

покрокова заміна

Відкручуємо кришку розширювального бачка гідропідсилювача керма.

За допомогою шприца і трубочки відкачуємо всю рідину з бачка.

Стискаємо хомут і знімаємо патрубок обратки. Після зняття патрубка піде масло, тому попередньо підставте ємність для масла під патрубок.

Стискаємо пластиковий фіксатор і знімаємо бачок гідропідсилювача керма.

Стискаємо хомут і знімаємо патрубок подачі. Він розташовується знизу і він товщі ніж патрубок обратки.

На дні бачка накопичується сміття, промиваємо його бензином.

Тепер нам потрібно видалити відпрацьовану рідину з системи. Підставляємо під металеву трубку обратки ємність і крутимо кермо вліво вправо до упору. Крутимо до тих пір поки рідина перестане виходити.

Підключаємо до бачка патрубки подачі і обратки. Тільки патрубок обратки не з’єднує в тому місці де пішла його металева частина. Глушимо за допомогою клина отвір саме в гумової частини патрубка обратки яка йде до бачка.

Клин можна виготовити з дерева або гуми.

Домкрачувати передню частину автомобіля щоб кермо легко обертався.

Заливаємо рідина в бачок і помічник крутить кермо вліво вправо. Заливаємо до тих пір поки не піде з металевої трубки обратки світла рідина.

Одягаємо заглушений патрубок і фіксуємо хомутом.

Крутимо ще кермо і дивимося за рідиною в бачку, періодично доливаємо. Доливаємо поки рівень рідини в бачку не йтиме.

Заводимо двигун і знову крутимо кермо. Рідина в бачку може пінитися, не лякайтеся, це виходить повітря. Доливаємо поки рівень не вирівняється.

Доливаємо рідина по рівню вказаною на бачку і робота завершена.

Список необхідних інструментів

Для заміни масла в гідропідсилювачі RIO знадобляться наступні інструменти:

 • Простий шприц (можливе використання кулінарного або медичного. головне, щоб обсяг вакууму зміг викачати рідину);
 • викрутка;
 • шланг.

Система має замкнутий цикл, тому розбирання ГУР для заміни масла не передбачена.

Як залити нову рідину в гідропідсилювач?

Нове масло додається в систему ГУР в наступній послідовності:

 • У бачок заливаємо нове масло;
 • Під тиском, мастило вільно проникне в систему;
 • Заливаємо масло, тільки при незначному залишку в трубці відпрацьованої рідини;
 • Заливаємо до рівня “Full”;
 • Закриваємо шланги. включаємо двигун. При запаленні, автоматично включається насос подачі рідини в гідропідсилювач керма. Перевіряємо рівень заповнення при працюючому двигуні.

Як правило, для системи гідропідсилювача потрібно не більше 1 літра. Для модельного ряду RIO. 0,8-0,9 л., Для більш великогабаритних, наприклад, Sorento. близько 1,1 л. Краще придбати дві ємності масла по 1 літру кожен. Для очищення системи і заміни на нову рідину.

процес заміни

Заміна рідини в гідропідсилювачі керма на Kia проводиться власними силами, без звернення до фахівців. Автомобіль Kia RIO не потрібно піднімати на підйомному механізмі, вся процедура виконується на рівному майданчику без нахилів.

Періодичність заміни рідини гідропідсилювача керма в Kia складає близько 2-3 років, незалежно від пройденої відстані.

Існує два способи заміни рідини в ГУР:

При частковій заміні, зливається частина відпрацьованого масла (в разі, якщо автомобіль не старше 10 років, не було течі в системі ГУР). При повній заміні. виконується очищення системи гідропідсилювача. Замінювати мастило краще після повного очищення. щоб уникнути змішування різних типів.

Як змінити рідина гідропідсилювача керма в Kia своїми руками?

Гідропідсилювач керма (ГУР), як механізм в автомобілі, відповідає за роботу керма. У його функції входить можливість плавного повороту при русі, поглинанні динамічних ударів від нерівностей дороги і збереження вузлів від корозії. Іншими словами, рух без гідропідсилювача можливо, але сила, витрачена на управління, зросте багаторазово. Своєчасна заміна відповідної рідини. це і питання безпеки. Без плавного керма при русі неможливо швидко реагувати на ухилення від перешкод на дорозі. Як міняти масло в ГУР, докладніше.

Злив зіпсувалося масла з керма

Для здійснення заміни рідини в гідропідсилювачі керма Kia RIO, попередньо необхідно виконати слив відпрацьованого масла. Процедура проводиться в такій послідовності:

 • Знаходимо зливний бачок гідропідсилювача. У Kia RIO розташовується біля стійки амортизатора.
 • Злив мастильного матеріалу можна проводити тільки з одночасною заміною на новий. щоб уникнути попадання повітря в трубку подачі рідини;
 • Відкручуємо шланг, що веде від системи ГУР, який називається відкочування, діаметром менше шланга, що подає масло в систему. Для цього бачок знімаємо з кріплення;
 • Прикручуємо шланг до відкатки, після чого під тиском старий мастильний розчин повинен повністю вийти. Викачуємо відпрацьовану рідину вакуумним шприцом;
 • Рухаємо кермо вправо і вліво, для рівномірного виходу мастила з системи гідропідсилювача.

Чи не зливайте повністю відпрацьовану рідину до затоки нової. щоб уникнути попадання кисню в систему.

Відмінності зміни масла в ГУР для інших моделей Kia

Заміна рідини в гідропідсилювачі керма на Kia RIO від інших моделей відрізняється не типом двигуна, а використовуваним матеріалом в системі ГУР.

Наприклад, рідина гідропідсилювача керма для Kia рекомендована виробником типу PSF. Це напівсинтетичні мастило. Розраховано на зіткнення з гумовими деталями ГУР, виробленими на силіконовій основі. Для Kia Sorento виробник рекомендує вже зовсім інший тип. Ultra PSF 4, тобто масло зі значним додаванням мінеральних речовин (більше нафтових фракцій). Дизель при використанні такого мастильного кошти показує більший термін експлуатації і надійність системи гідропідсилювача.

Для моделей Kia Spectra, Kia Cerato і Kia Sportage рекомендовано використання тільки напівсинтетичних масел, без вмісту мінеральних речовин. Заміна рідини гідропідсилювача керма в різних моделях Kia проводиться без змішування. Заборонено концентрувати синтетичні і напівсинтетичні масла.

Заміна рідини ГУР Kia RIO 3

Чому масло потребує заміни?

 • Природний знос. Ніщо не вічне, і рідина (якою б якісною вона не була) з часом втрачає свій колір і інші характеристики. Надалі це погано позначається на роботі самого насоса і стані гумових шлангів. Останні можуть затвердіти або обсипатися всередині. Наявність подібної бруду в маслі вкрай небажано.
 • Перегрів масла. У такому випадку заміна може знадобитися набагато раніше вищезгаданого терміну. З яких причин масло може перегріватися? Зазвичай це відбувається під час паркування. Найчастіше водієві доводиться сильно працювати кермом. Намагаючись знизити радіус повороту, водій викручує колеса по максимуму. В результаті насос виробляє колосальний тиск. Рідина нагрівається і починає кипіти. Таке масло вже втратило свої змащувальні здатності і більше не підлягає експлуатації.

Істотне падіння рівня масла. Деякі автомобілісти просто доливають рідину в бачок. Але це недобре. Потрібно проводити ретельну діагностику всіх сполучних елементів. У будь-якому випадку, якщо рідина йде з бачка, значить, частина її буде на рейці або інших елементах Гура із зовнішнього боку. Не варто зволікати з усуненням течі. Адже масштаб проблеми може збільшитися, і в один момент водій просто не встигне долити рідину в систему.

Заміна масла ГУР Kia RIO 3: ознаки

За якими ознаками можна визначити, що автомобілю Kia RIO 3 вимагає заміна масла в Гурі?

 • Характер роботи насоса гідравлічного підсилювача. Оскільки рідина з часом втрачає свої змащувальні властивості, насос починає шуміти при роботі. При найменшому обертанні керма на місці він буде викликати характерний гул.
 • Збільшення зусилля, що прикладається для повороту рульового колеса. Але зазвичай таке відбувається при падінні рівня рідини. Насосу не вистачає масла, щоб забезпечити нормальну роботу системи.
 • Колір масла в розширювальному бачку. Згодом рідина стає темною. У деяких випадках масло і зовсім чорне. В такому випадку є привід задуматися про заміну рідини Гура на Kia RIO 3. Якщо підсилювач працював в режимі підвищених навантажень, також можна відчути характерний запах гару в маслі. Це теж ознака того, що необхідна на Kia RIO 3 заміна рідини ГУР.

Фахівці з нашого сервісу допоможуть виявити всі витоки в системі гідропідсилювача, а також усунути інші дефекти в Гурі.

Про ресурс

Багато автомобілістів впевнені, що це масло залито в системі на весь термін експлуатації. Але це не так. Будь-якого автомобіля, в якому є ГУР, потрібна періодична заміна масла. На жаль, виробник Kia не приводить конкретних даних про те, як часто потрібна заміна. Але в середньому вона потрібна через 6 років або 200 тисяч кілометрів пробігу. Також відзначимо, що заміна рідини Гура в Kia RIO 3 може знадобитися і раніше. Це необхідно при розгерметизації системи, якщо рівень рідини менше норми. Таку заміну називають аварійної.

наслідки

Що буде, якщо і далі експлуатувати машину на чорному, горілого масла в Гурі? Ця рідина в подальшому буде провокувати підвищений знос робочих частин насоса. Також виходить з ладу корпус рульової рейки в місцях кілець ущільнювачів. Знижується рухливість редукційного клапана, зношуються зуби рейки. Це позначається на рулінні і загальному поведінці автомобіля на дорозі.

Фахівці з СТО знають, яке масло заливати в ГУР Kia RIO 3. Це рідина класу PSF-3 або PSF-4. Необхідний обсяг її в системі. 800 мілілітрів. Виробляючи заміну масла в Гурі Kia RIO 3, ми гарантуємо якість виконуваної роботи. Вчасно виконана операція дозволить зберегти насос в справному стані і продовжити термін служби самої рейці.

Якісна заміна рідини ГУР Kia RIO 3

Здебільшого комплектація Kia RIO третього покоління йде з підсилювачем керма. Однак, він не електричний, а гідравлічний. І наводиться в дію насосом, що створює тиск спеціального масла. Про останній ми сьогодні і поговоримо.

Дана рідина являє собою масло, за допомогою якого від насоса ГУР передається опір на гідроциліндр і змащуються всі пари тертя. Циркуляція проводиться по зв’язує шлангах. Сама рідина зберігається в пластиковому розширювальному бачку. Таким чином, робота Гура дозволяє знизити опір при обертанні рульового колеса.

Отже, ми з’ясували, для чого використовується масло в системі гідропідсилювача і навіщо його міняти. Як бачите, наслідки експлуатації Гура зі старим маслом вельми істотні. Якщо воно має характерний запах і темний колір, не варто зволікати із заміною. Також приводом для діагностики є періодичне падіння рівня рідини гідропідсилювача в розширювальному бачку.

Kia RIO 2012 року на DRIVE2

Нижче описав процес повної заміни масла в Гурі. На момент заміни масло в Гурі. PSF3, міняв його в цьому році. Минулої зими з ним на холодній машині кермо був тугим, вирішив змінити його на більш низькотемпературне, вибір припав на Ravenol SSF. Так як залите PSF3 опрацювало всього пару місяців, вирішив його залишити на запас. Перед заливкою нового масла промив систему маслом І-20, щоб виключити конфлікт присадок нового і старого масел: 1 Вивішуємо передні колеса, двома домкратами; 2 стискаємо звичайними пассатижами по черзі хомути на підвідних до бочку ГУР шлангах і виводимо їх із зони контакту зі штуцерами бочка; 3 знімаємо бачок з кріпильної планки: здавлюємо пінцетом ці засувки і відводимо бачок назад; 4 трохи переміщаємо шланги по штуцерів, не знімаючи їх, щоб очистити торці шлангів від бруду. Це потрібно зробити, щоб при зливі масла в нього не потрапила бруд. Якщо масло збираєтеся викидати, то торці очищати необов’язково; 5 підставляємо відповідну ємність для зливу масла з бочка і невеликої кількості в шлангах; 6 знімаємо шланги з штуцерів і зливаємо масло. Для цього кришку бачка бажано відкрити. Злите масло за два місяці зовсім не потемніло; 7 затикаємо тампоном верхній штуцер, щоб з нього не випливало заливається в бачок масло. Верхній шланг (зворотний) направляємо в ємність для зливу масла з системи. Щоб цей шланг обертався, потрібно звільнити його з іншого боку від такого ж хомута. Нижній шланг (подає) надягаємо назад на нижній штуцер, хомут на нього одягати поки не обов’язково; 8 заливаємо в бачок промивальне масло, так як систему бажано промити, щоб не було можливого конфлікту присадок нового і старого масел. Для цього використовував індустріальне масло І-20: мінеральне масло без присадок, відмінно проходить для промивання гідравлічних систем; 9 Крутим кермо від краю до краю, при цьому масло з системи видавлюється з зворотного шланга, видавлюється свіжим маслом з бачка через що подає шланг; Таким чином заганяємо в систему промивальне масло і виганяємо робоче. В процесі підливати масло в бачок, щоб бочок НЕ порожнів; 10 Ось це робоче масло Ravenol SSF будемо заливати; 11 після того, як загнали в систему всю промивку, ще трохи крутимо кермо, щоб спустошити бачок від промивного масла. У порожній бочок заливаємо робоче масло і продовжуємо крутити кермо, поки з зворотного шланга не піде нове (зелене) масло. В процесі підливати масло в бачок, щоб бочок НЕ порожнів; 12 виймаємо тампон з верхнього штуцера, одягаємо на нього свій шланг, одягаємо все хомути на свої місця, доводимо рівень масла в бочці до верхньої позначки. При першій заведенні двигла рівень швидше за все знизиться;

13 заводимо на кілька секунд движок, щоб встановився постійний рівень масла в бачку, глушимо, доводимо рівень до норми. Ось і все, масло повністю поміняно.

Вивішуємо передні колеса, двома домкратами

KIA RIO 3 Замена жидкости в ГУР

стискаємо звичайними пассатижами по черзі хомути на підвідних до бочку ГУР шлангах і виводимо їх із зони контакту зі штуцерами бочка;

знімаємо бачок з кріпильної планки: здавлюємо пінцетом ці засувки і відводимо бачок назад

трохи переміщаємо шланги по штуцерів, не знімаючи їх, щоб очистити торці шлангів від бруду. Це потрібно зробити, щоб при зливі масла в нього не потрапила бруд. Якщо масло збираєтеся викидати, то торці очищати необов’язково;

підставляємо відповідну ємність для зливу масла з бочка і невеликої кількості в шлангах. Знімаємо шланги з штуцерів і зливаємо масло. Для цього кришку бачка бажано відкрити. Злите масло за два місяці зовсім не потемніло;

затикаємо тампоном верхній штуцер, щоб з нього не випливало заливається в бачок масло. Верхній шланг (зворотний) направляємо в ємність для зливу масла з системи. Щоб цей шланг обертався, потрібно звільнити його з іншого боку від такого ж хомута. Нижній шланг (подає) надягаємо назад на нижній штуцер, хомут на нього одягати поки не обов’язково;

заливаємо в бачок промивальне масло, так як систему бажано промити, щоб не було можливого конфлікту присадок нового і старого масел. Для цього використовував індустріальне масло І-20: мінеральне масло без присадок, відмінно проходить для промивання гідравлічних систем;

Крутимо кермо від краю до краю, при цьому масло з системи видавлюється з зворотного шланга, видавлюється свіжим маслом з бачка через що подає шланг; Таким чином заганяємо в систему промивальне масло і виганяємо робоче. В процесі підливати масло в бачок, щоб бочок НЕ порожнів;

Ось це робоче масло Ravenol SSF будемо заливати;

після того, як загнали в систему всю промивку, ще трохи крутимо кермо, щоб спустошити бачок від промивного масла. У порожній бочок заливаємо робоче масло і продовжуємо крутити кермо, поки з зворотного шланга не піде нове (зелене) масло. В процесі підливати масло в бачок, щоб бочок НЕ порожнів;

виймаємо тампон з верхнього штуцера, одягаємо на нього свій шланг, одягаємо все хомути на свої місця, доводимо рівень масла в бочці до верхньої позначки. При першій заведенні двигла рівень швидше за все знизиться;

Заводимо на кілька секунд движок, щоб встановився постійний рівень масла в бачку, глушимо, доводимо рівень до норми. Ось і все, масло повністю поміняно.

Алгоритм заміни масла

Процес зміни масло-рідини в гідропідсилювачі керма на автомобілі Kia RIO ділиться на:

Перший варіант заміни проводиться згідно з наступною покрокової інструкції:

 • Відкрутити кришку розширювального бачка гідропідсилювача.
 • Використовуючи шприц викачати якомога більше відпрацьованої рідини з бачка для ГУР.
 • Залити нову рідину до країв ємності, не звертаючи уваги на кількість залишилася старою рідини.
 • Зняти з штуцера шланг і направити його в тару для зливу відпрацювання. При цьому дії рівень рідини в бачку повинен опуститися до мінімального рівня.
 • У міру зливу відпрацьованої рідини зробити поступовий підлив нової.
 • Завершити слив як тільки зі зворотного клапана поллється свіжа масляна жижа.
 • Перевірити рівень масла в бачку, і включити запалювання. Після запуску двигуна насос гідропідсилювача сам прокачає нову рідину по всій системі.

Такий алгоритм заміни відмінно підійде для заміни рульового масла на автомобілях Kia RIO, починаючи з моделей 2012 року.

Зверніть увагу! Обсяг залитого масла в ГУР Kia RIO не повинен перевищувати 0.8 літра.

Більш капітальний варіант заміни масла в гідропідсилювачі автомобіля Kia RIO виконується за такими етапами:

 • Поставка автомобіля на естакаду. При цьому необхідно провести вивішування передніх коліс, щоб можна було їх вільно обертати, не включаючи двигун.
 • Максимальний паркан відпрацьованої рідини з бачка за допомогою шприца.
 • Визначення шланга обратки.
 • Створення заглушки з невеликого шматка шланга.
 • Збірка зливного шланга. Даний процес включає з’єднання штуцера, перехідника і довгого шлангу для зручності злиття відпрацьованої рідини в порожню тару.
 • Відключення шланга підведення масла.
 • Установка заглушки на розширювальний бачок.
 • Заливка свіжої рідини до максимального рівня.
 • Крутіння керма в різні боки. В цей час повинен збільшити слив відпрацьованого масла.
 • Долив нової рідини.
 • Виконання обертання підвішених коліс, поки в слив не піде свіжа масляна жижа.
 • Запуск двигуна на кілька секунд.
 • Зняття шланга, заглушає розширювальний бачок.
 • Долив свіжого масла до максимального рівня.

Для збільшення терміну ефективної роботи олії гідропідсилювача не варто надовго фіксувати кермо в крайніх положеннях. Парковка з вивернутим кермом вкрай згубно позначається на терміні служби ГУР.

Заміна масла ГУР Kia RIO 3: ознаки

За якими ознаками можна визначити, що автомобілю Kia RIO 3 вимагає заміна масла в Гурі?

 • Характер роботи насоса гідравлічного підсилювача. Оскільки рідина з часом втрачає свої змащувальні властивості, насос починає шуміти при роботі. При найменшому обертанні керма на місці він буде викликати характерний гул.
 • Збільшення зусилля, що прикладається для повороту рульового колеса. Але зазвичай таке відбувається при падінні рівня рідини. Насосу не вистачає масла, щоб забезпечити нормальну роботу системи.
 • Колір масла в розширювальному бачку. Згодом рідина стає темною. У деяких випадках масло і зовсім чорне. В такому випадку є привід задуматися про заміну рідини Гура на Kia RIO 3. Якщо підсилювач працював в режимі підвищених навантажень, також можна відчути характерний запах гару в маслі. Це теж ознака того, що необхідна на Kia RIO 3 заміна рідини ГУР.

Зверніть увагу: якщо пробіг у автомобіля великий (понад 250 тисяч км), варто оглянути сполучних елементів і шлангів. Наявність тріщин і слідів витоків (а також масляних запотівання) може привести до раптового падіння рівня масла в системі. І однією заміною рідини Гура не обійтися. Потрібно усувати всі витоки, і тільки після цього заливати нове масло.

Фахівці з нашого сервісу допоможуть виявити всі витоки в системі гідропідсилювача, а також усунути інші дефекти в Гурі.

Про ресурс

Багато автомобілістів впевнені, що це масло залито в системі на весь термін експлуатації. Але це не так. Будь-якого автомобіля, в якому є ГУР, потрібна періодична заміна масла. На жаль, виробник Kia не приводить конкретних даних про те, як часто потрібна заміна. Але в середньому вона потрібна через 6 років або 200 тисяч кілометрів пробігу. Також відзначимо, що заміна рідини Гура в Kia RIO 3 може знадобитися і раніше. Це необхідно при розгерметизації системи, якщо рівень рідини менше норми. Таку заміну називають аварійної.

Основні способи заміни рідини гідропідсилювача на Kia RIO

Гідропідсилювач керма. це невід’ємна частина сучасних автомобілів. Цей вузол значно покращує рулювання і допомагає водієві докладати менше зусиль при повороті коліс. Згодом даний вузол вимагає діагностики та ремонту.

Тому при найменших симптомах обважнення повороту рульового колеса слід зробити заміну рідини ГУР Kia RIO 3. Своєчасна заміна рідини в модулі гідропідсилювача керма продовжить термін служби рульової рейки.

Гідропідсилювач керма. це неймовірне корисний вузол, що значно збільшує Comfort водія при водінні. Даний модуль необхідно обслуговувати, щонайменше, кожні три роки. В іншому випадку ГУР може вийти з ладу і буде потрібно заміна гідравлічного насоса.

Коли слід зробити заміну масла?

Виробник автомобіля стверджує, що залиту в ГУР рідина можна будь-коли змінювати. Багато власників автомобіля Kia RIO 3 часто задають питання, коли міняти рідину ГУР?

Фахівці сервісних центрів вважають, що слід виконати її заміну при виникненні таких ознак зносу масла:

 • сторонні звуки при роботі насоса гідропідсилювача керма;
 • погіршене обертання рульового колеса;
 • палений запах з бачка з масляною рідиною;
 • суттєва зміна колірного відтінку мастильної рідини.

При появі одного з вищеописаних ознак слід негайно провести заміну масла гідропідсилювача керма.

рідини

Автолюбителі можуть самостійно вибирати яке масло заливати, головне не варто забувати, що в машині Kia RIO 2 використовується напівсинтетичні рідина PSF-3, а в третьої моделі виробник вирішив застосувати повністю синтетичну масляну рідину PSF-4.

рідини

Основні способи заміни рідини гідропідсилювача на Kia RIO

Гідропідсилювач керма. це невід’ємна частина сучасних автомобілів. Цей вузол значно покращує рулювання і допомагає водієві докладати менше зусиль при повороті коліс. Згодом даний вузол вимагає діагностики та ремонту.

Тому при найменших симптомах обважнення повороту рульового колеса слід зробити заміну рідини ГУР Kia RIO 3. Своєчасна заміна рідини в модулі гідропідсилювача керма продовжить термін служби рульової рейки.

Коли слід зробити заміну масла?

Виробник автомобіля стверджує, що залиту в ГУР рідина можна будь-коли змінювати. Багато власників автомобіля Kia RIO 3 часто задають питання, коли міняти рідину ГУР?

Фахівці сервісних центрів вважають, що слід виконати її заміну при виникненні таких ознак зносу масла:

 • сторонні звуки при роботі насоса гідропідсилювача керма;
 • погіршене обертання рульового колеса;
 • палений запах з бачка з масляною рідиною;
 • суттєва зміна колірного відтінку мастильної рідини.

При появі одного з вищеописаних ознак слід негайно провести заміну масла гідропідсилювача керма.

Автолюбителі можуть самостійно вибирати яке масло заливати, головне не варто забувати, що в машині Kia RIO 2 використовується напівсинтетичні рідина PSF-3, а в третьої моделі виробник вирішив застосувати повністю синтетичну масляну рідину PSF-4.

Алгоритм заміни масла

Процес зміни масло-рідини в гідропідсилювачі керма на автомобілі Kia RIO ділиться на:

Перший варіант заміни проводиться згідно з наступною покрокової інструкції:

 • Відкрутити кришку розширювального бачка гідропідсилювача.
 • Використовуючи шприц викачати якомога більше відпрацьованої рідини з бачка для ГУР.
 • Залити нову рідину до країв ємності, не звертаючи уваги на кількість залишилася старою рідини.
 • Зняти з штуцера шланг і направити його в тару для зливу отработкі.Прі цій дії рівень рідини в бачку повинен опуститися до мінімального рівня.
 • У міру зливу відпрацьованої рідини зробити поступовий підлив нової.
 • Завершити слив як тільки зі зворотного клапана поллється свіжа масляна жижа.
 • Перевірити рівень масла в бачку, і включити зажіганіе.После запуску двигуна насос гідропідсилювача сам прокачає нову рідину по всій системі.

Такий алгоритм заміни відмінно підійде для заміни рульового масла на автомобілях Kia RIO, починаючи з моделей 2012 року.

Зверніть увагу! Обсяг залитого масла в ГУР Kia RIO не повинен перевищувати 0.8 літра.

Більш капітальний варіант заміни масла в гідропідсилювачі автомобіля Kia RIO виконується за такими етапами:

 • Поставка автомобіля на естакаду.Прі цьому необхідно провести вивішування передніх коліс, щоб можна було їх вільно обертати, не включаючи двигун.
 • Максимальний паркан відпрацьованої рідини з бачка за допомогою шприца.
 • Визначення шланга обратки.
 • Створення заглушки з невеликого шматка шланга.
 • Збірка зливного шланга.Данний процес включає з’єднання штуцера, перехідника і довгого шлангу для зручності злиття відпрацьованої рідини в порожню тару.
 • Відключення шланга підведення масла.
 • Установка заглушки на розширювальний бачок.
 • Заливка свіжої рідини до максимального рівня.
 • Крутіння керма в різні сторони.В цей час повинен збільшити слив відпрацьованого масла.
 • Долив нової рідини.
 • Виконання обертання підвішених коліс, поки в слив не піде свіжа масляна жижа.
 • Запуск двигуна на кілька секунд.
 • Зняття шланга, заглушає розширювальний бачок.
 • Долив свіжого масла до максимального рівня.

Для збільшення терміну ефективної роботи олії гідропідсилювача не варто надовго фіксувати кермо в крайніх положеннях. Парковка з вивернутим кермом вкрай згубно позначається на терміні служби ГУР.

Види рідини для затоки в ГУР

Масляна жижа для гідропідсилювача Kia RIO здійснює передачу механічної енергії від насоса до рульовій рейці. Кожен раз, коли водій крутить рульове колесо, насос Гура приймає сигнал і нагнітає тиск, тим самим полегшуючи процес керування транспортним засобом.

У гідропідсилювачі Kia RIO 3 з заводу залита рідина маркування PSF-4 зеленого кольору. Для справної роботи ГРМ не рекомендується змішувати різні рідини. Багато хто запитує, яку рідину необхідно заливати в третє покоління популярного автомобіля від Kia.

Найбільш оптимальною олійною рідиною для заливки в Kia RIO є Hyundai Ultra PSF-4 з артикулом 0310000130.

Масляна жижа даного найменування є синтетичною рідиною і підходить для гідропідсилювачів автомобілів марок Kia і Hyundai. Звичайно можна використовувати і інші найменування масел для гідропідсилювача.

При установці правильного масла для гідропідсилювача керма водій може не переживати про справність рульової рейки. Своєчасно поміняти масло забезпечує до трьох років справної роботи вузла ГРМ.

Гідропідсилювач керма. це неймовірне корисний вузол, що значно збільшує Comfort водія при водінні. Даний модуль необхідно обслуговувати, щонайменше, кожні три роки. В іншому випадку ГУР може вийти з ладу і буде потрібно заміна гідравлічного насоса.

Повна заміна рідини в ГУР Kia RIO без вивішування передньої частини

учасник тусовки

Самостійно провів повну заміну рідини в ГУР Kia RIO без вивішування передньої частини.

Хочу відразу сказати: кермо став неймовірно легким! Афигеть з яким важким кермом виявляється весь цей час я їздив! Зараз буквально пальцем крутити можна.

Щоб не вивішувати передок (домкрати, підкладати всякі цеглини і т.п.). придумав метод, можна сказати “Ноу Хау”, як повністю замінити рідину в ГУР та при цьому не вивішувати колеса! Ідея коротко: крутити колеса при вимкненому двигуні досить складно, як полегшити цей процес?. зменшити тертя між шинами і поверхнею на якій вони стоять.

Метод: 1) Беремо будь-який гладкий і міцний матеріал під колеса (я взяв зайвий шматок ДСП від меблів і розламав його за статтю) 2) Чи потрібен ще один гладкий матеріал, який буде лежати зверху над ДСП. Відрізаємо два шматка лінолеуму, під кожне колесо (можете взяти що-небудь інше). 3) Відливаємо трохи масла для зменшення тертя між ДСП і лінолеумом. Тепер збираємо нашу конструкцію і Вкочує на неї машину (між ДСП і лінолеумом налито автомобільне масло)

Все готово! Кермо легко крутиться навіть при вимкненому двигуні! Нам не довелося паритися і домкрати передок.

Тепер відкриваємо капот, шприцом або чим побажаєте відкачуємо з бачка ГУР всю рідину, закручуємо кришку бачка (щоб нічого не вилилося коли будемо знімати трубку).

Відкачуємо рідина з бачка ГУР шприцом. Фото для наочності запозичена з сайту

Знімаємо обратку. Фото для наочності запозичена з сайту kiario4.ru/t7221/

Далі знімаємо обратку (верхня трубка), робимо в будь-який пляшці отвір і вставляємо так, щоб залізна трубка опинилася всередині. Все, тепер йдемо в салон і крутимо кермо туди-сюди, від кінця до кінця. Крутимо до тих пір, поки з обратки не перестане витікати рідина.

Далі ставимо трубку на місце і затискаємо хомутом.

Тепер заливаємо в бачок нову рідину (PSF-4) до максимуму, знову йдемо за кермо і крутимо туди-сюди пару раз, рідина піде з бачка в систему. Знову доливаємо до максимуму і знову крутимо кермо. І так кілька разів, поки рідина не перестане зменшуватися в бачку. (Не забувайте весь цей час двигун вимкнений і включати його не можна!)

Коли рідина перестала зменшуватися. закриваємо кришку бачка і включаємо двигун. Після включення ми почуємо невелике дзижчання. це насос ГУР прокачує масло, виганяє повітря. все нормально. Даємо попрацювати двигуну пару хвилин. Через повітря в системі, рідина в бачку трохи спіниться. все нормально, так і має бути. через

хвилину піна пройде і рівень трохи зменшиться (рідина розійшлася по системі). Доливаємо знову до максимуму і знову включаємо двигун.

Якщо рідина більше не зменшується. все, робота завершена. Рідина в ГУР повністю замінена.

Оригінал поста можете переглянути за цим посиланням:

Замена жидкости в ГУР на Kia Rio и Hyundai Solaris